Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Octavia koliseb (Vastuseid: 17 | Vaatamisi: 4111)
TarvoA
huviline



Registreerunud 31.01.14
Postitusi: 18

Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia 1.2

postitati 26.08.17 13:49 Tsiteeri
Octavia koliseb



Autoks Octavia 3. Läbisõidul ca. 30 tuh. tekkis veermiku kolin. Kui tee on veidi ebatasane, siis isegi väikesel 10km/h kiirusel on hull klobin veermikus. Esindus vaatas ja ütles, et piduriklotsid kolisevad ja see on ok.
Oskab keegi kommenteerida, kas on ikka ok?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 26.08.17 15:55 Tsiteeri


Isegi kui need on piduriklotsid,siis see ei ole OK kohe kindlasti.Piduri klotsid kolisevad,kui nad on lahti ehk miskit on sel juhul puudu või katki.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MeelisK
huviline



Registreerunud 19.07.13
Postitusi: 98

Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia 2,0 masuudipress 2023

postitati 26.08.17 17:00 Tsiteeri


Hea kolks pidi ise küljest ära kukkuma . . . aga kui selleks on piduriklotside katted või lahti loksunud pidurisupport . . . mitte kõige parem perspektiiv.
Ise lähen ka "kolksu" likvideerima esmaspäeval, läbisõitu 16k+.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 28.08.17 08:06 Tsiteeri


Kui piduriklots tervenisti oma pesas loksub, siis ei ole see ohtlik viga, kuigi normaalne ka mitte.

Meelise kirjeldatud variandid on halvemad, millest lahti loksunud supporti kahtluse korral ma ei sõidaks selle autoga üldse kuhugi ning klotsi küljest eraldunud katte korral kiilub pidur nii kinni, et auto ei liigu üldse või liigub ainult ühes suunas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MeelisK
huviline



Registreerunud 19.07.13
Postitusi: 98

Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia 2,0 masuudipress 2023

postitati 28.08.17 14:56 Tsiteeri


Tundub et kolks garantii korras riiulile pandud. Piduri suppordite juhtpuksid vahetatud. Skoda Tallinnas tehtud ja paneks hinde 5 teenindusele praegu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Helmer
huviline



Registreerunud 04.02.15
Postitusi: 100

Asukoht: Põlva
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia III 1.2 TSI 7-k DSG

postitati 29.08.17 11:27 Tsiteeri


Kusjuures kui juba jutuks tuli siis olen täheldanud samuti mingit kolinat esisilla juures. Eriti kui tee on rohkem auklik. Läbisõit 29800. Kuna varem seda polnud siis nüüd rohkem tähele pannud.

Peab kah esindusse aja kinni panema. Näis kas leiavad ja kas viitsivad otsida.

Samas natuke pelgab - 2 korda on esinduses mulle jama kokku keeratud.

Esimene kord kärukonksu paigaldusel läks elektroonika hulluks ja teine kord siduri garantiivahetusel jäeti esisild reguleerimata.

Otseselt hullu pole aga ajakulu edasi-tagasi sõitmiseks...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
uhmer
huviline



Registreerunud 01.09.17
Postitusi: 2

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia 3 Combi 1.2 -14

postitati 01.09.17 15:33 Tsiteeri


Ei ole see kolin ka minu autole võõras teema, tekkis läbisõidul 25000. Kuna algusest peale jäi mulje, et see on seotud piduritega siis venitasin 30 000 hoolduseni välja. Alguses räägiti miskit klotside pingutamisest aga kuna sellest tolku polnud siis nüüd vahetatakse liugurid ja poldid välja, varuosad peaksid järgmine nädal saabuma.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MeelisK
huviline



Registreerunud 19.07.13
Postitusi: 98

Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia 2,0 masuudipress 2023

postitati 01.09.17 19:47 Tsiteeri


Vägisi tekib arvamus, et tegu nii öelda allhanke apsuga. Ei ole paigaldatud jupid päris need mis tehniline nõue ette näeb. Äkki kuskil arenenumas riigis ka mingi tagasikutsumine tehtud?
Töömasinatega mis diislid on kolks pinnale kerkinud peale 100k läbimist ja olnud seotud stabika vardaga. Aga diislil ka teine pidur ees ja taga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
TarvoA
huviline



Registreerunud 31.01.14
Postitusi: 18

Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia 1.2

postitati 01.09.17 20:49 Tsiteeri


Esimest korda kui mainisin hoolduses, et miskit koliseb, siis proovisõitu ei tehtud ja öeldi, et kõik on ok! ja sõita polnud aega.
Järgmises hoolduses palusin, et teeksid proovisõidu ja meister arvas peale sõitu, et supordid teevad häält ja need ongi sellised juba tehasest. Lubasid vaadata ikkagi ja hiljem öeldi sama, et pingutasid klotse või midagi sellist. Võimalik, et nädala jagu oli vaiksem auto peale klotside näppimist.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Helmer
huviline



Registreerunud 04.02.15
Postitusi: 100

Asukoht: Põlva
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia III 1.2 TSI 7-k DSG

postitati 19.09.17 17:52 Tsiteeri


Panin ka siis reedeks aja teenindusse kinni. Las uurivad veermiku ja pidurid üle. Näis kas avastavad midagi või ütlevad, et kõik kõige paremas korras.

Nagu igasuguste nagisemiste asjus on nad väitnud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kps
huviline

Avatar


Registreerunud 18.02.16
Postitusi: 13

Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: octavia 4x4, superb outdoor 4x4

postitati 22.09.17 09:34 Tsiteeri


Mitte, et ma autondusega rohkem kui hobi korras tegeleks ja ainult iseenda jaoks. Piduri klotsidel on väiksed plekist kõrvakesed, mis fikseerivad klotsi kelgu ja supporti vahel. Kui need ära idanevad aja jooksul, siis hakkavad need klotsid lihtsalt vastavalt tujule liikuma, muud tuumafüüsikat siin pole. Aitab klotside vahetusest värkete vastu, kus need plekikesed on jälle terved ja asi tahe. Kontroll on suht lihtne - vajutage kolina hetkel hästi kergelt pidurit ja kui vaikus saabub momentaalselt siis ongi asi selge.
Tegemist pole mingil moel ainult octavia või üldse skodaga. Seda muret on vist pea igal automargil ja mudelil võimalik kohata kui need klotsi fiksaatorid idanevad enne läbi kui klots otsa hakkab saama. Mõnel juhul kasutatakse veel lisaklambreid, et ikka kestaks kuni "lõpuni" ja sel juhul on probleem juba järgmiste klotside ringil, kuna neid klambreid ju pole ära vahetatud ja idanevad teisel ringil läbi :D. Mul kah superbil tekkis sama asi sisse, aga kuna klotsi on, siis sai sild üle kangutatud ja las siis mingi aja veel klobisevad kuni tuju tuleb ära vahetada või muusika autos enam üle ei käi :D.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
MeelisK
huviline



Registreerunud 19.07.13
Postitusi: 98

Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia 2,0 masuudipress 2023

postitati 22.09.17 13:52 Tsiteeri


Kui natuke süveneda, siis tegu 1-3 aastat vanade/uute sõidukitega. Läbiv tundub olema 1,2tsi ja olulise faktina kehtiv garantii. Ehk ei tohiks olla minu asi nii uul söidukil roostetavad plekitükikesed ja ära kukkuvad vidinad . . . muretsema peaks tootja/garantii teostaja.
Kulibinite tuuningud tavaliselt katkestavad garantii!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Helmer
huviline



Registreerunud 04.02.15
Postitusi: 100

Asukoht: Põlva
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia III 1.2 TSI 7-k DSG

postitati 22.09.17 19:05 Tsiteeri


Minul igatahes tehti korda. Nüüd vaikus.

Mul kippus pigem kolin suuremaks minema kui konarlikul teed pidurit vajutasid.

Ainult, et kõik need hädad mis on olnud - kui juba nüüd laguneb väiksema läbisõidu juures siis ei taha teada mis saab siis kui garantiid enam pole.

Kasvõi 26k pealt sidur vahetusse. Loodan tõesti, et sattus mulle lihsalt praak tehases ja nüüd kestab kaua.

Aga jah - see jube esinduse/tootja mure asi korda teha.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 25.09.17 07:41 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: kps
tujule liikuma, muud tuumafüüsikat siin pole. Aitab klotside vahetusest värkete vastu, kus need plekikesed on jälle terved ja asi tahe. Kontroll on suht lihtne - vajutage kolina


Ma pole veel juhtunud ostma klotse, millega uued plekitükid kaasas oleks. Samas tuleb tunnistada, et ma pole kunagi ostnud esindusest originaalklotse ise paigaldamiseks, äkki nendega tõesti on kõrvad kaasas. Ka on minu autodel need plekid veel 15 aasta vanusena alati omal kohal ja terved olnud, aga see muidugi ei tähenda, et kõigil nii juhtub.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kps
huviline

Avatar


Registreerunud 18.02.16
Postitusi: 13

Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: octavia 4x4, superb outdoor 4x4

postitati 25.09.17 10:45 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tnx
Ma pole veel juhtunud ostma klotse, millega uued plekitükid kaasas oleks. Samas tuleb tunnistada, et ma pole kunagi ostnud esindusest originaalklotse ise paigaldamiseks, äkki nendega tõesti on kõrvad kaasas. Ka on minu autodel need plekid veel 15 aasta vanusena alati omal kohal ja terved olnud, aga see muidugi ei tähenda, et kõigil nii juhtub.

See on ikka vastavalt margile/mudelile, kirjutasin samuti nii konkreetse mudeli kui ka ajalooliste lahenduste kohta. Ma ei välista, et teema algatajal polnud üldse klotsidega midagi pistmist ja muud hädad juba kummistasid amortide või mille siis iganes näol. Ja täiesti loogiline, et garantiiajal lükkad asja platsile ja ulatad võtmed, mitte ei hakka ise näppe kuhugi külge toppima ;). Ei imesta kui kruusateesid uhades ka esimene jooks paarikümne tuhandega juba sodi all on pisikese tootmispraagiga - nii et...


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Helmer
huviline



Registreerunud 04.02.15
Postitusi: 100

Asukoht: Põlva
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia III 1.2 TSI 7-k DSG

postitati 07.10.17 19:01 Tsiteeri


Njah. Niipalju siis sõidurõõmu.

Taas plaan esinduses lasta üle vaadata - seekord siis esisilla parem pool.

Kui kuuldavast kolinast sain eelmine kord lahti on hakanud kolinat tulema kui auklikul teel juhtub paremale pöörama.

Näis mis siis viga sel korral on.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kps
huviline

Avatar


Registreerunud 18.02.16
Postitusi: 13

Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: octavia 4x4, superb outdoor 4x4

postitati 13.10.17 07:36 Tsiteeri


Helmer, mis aastast see masin on ja palju on läbisõitu?


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Helmer
huviline



Registreerunud 04.02.15
Postitusi: 100

Asukoht: Põlva
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia III 1.2 TSI 7-k DSG

postitati 13.10.17 15:12 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: kps
Helmer, mis aastast see masin on ja palju on läbisõitu?

2015 ja 32500


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 68.7% - SQL: 31.3%]