Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Süüde puudub (Vastuseid: 7 | Vaatamisi: 3186)
panic
huviline



Registreerunud 10.10.06
Postitusi: 37

Kasutaja on eemal


postitati 05.12.06 17:06 Tsiteeri
Süüde puudub



Õhtul sõitsin jätsin auto seisma ja hommikul enam ei käivitunud. sai siis slepis tõmmatud aga asjatult. proovimise käigus selgus, et süüde puudu ja isegi jagajani ei jõua.
Süütepooli jõuab 12V sealt välja tuleb kui süüde sees 12V, käivitades aga ei tule mitte sealt voolu. Ise arvan, et viga kas süütepoolis või siis selles komutaatoris.
Kas viga võib olla ka jagajas, et kommutaator vb ei saa jagajalt mingid vastust ja ei käivita süütebooli. et kas selline võimalus võib olla?
Ise lootsin, et kui saaks mõne tuttava autolt süüte pooli laenata- need pidid suht enamus sarnased olema ja sobima. kui nüüd saan ja läheb tööle siis viga käes kui mitte siis mis peaks järgmisena tegema?
Kommutaator kallis asi et proovimiseks osta- pärnus pole ka romulat, kes laenaks testimiseks ja ei tunne ka ühtegi felicia omanikku kellelt prooviks laenata.

Kas viga võib ka jagajas olla?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 05.12.06 21:28 Tsiteeri


äkki viga süütelukus?!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Hallvatt
huviline



Registreerunud 31.07.06
Postitusi: 169

Asukoht: Haapsalu/Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Felicia Kombi 1,3 1997

postitati 06.12.06 01:53 Tsiteeri


Minul on Felicia süüteluku tagumine osa - see klemmidega - nii peeti läind, et süüde kadus ja ei tulndki enam tagasi. Lahendus lihtne - tõmmad süütepoolist juhtmejupi akuni ja sutsaki-sutsaki. Kui kogu aeg ei viitsi kapoti all küürutamas käia, võta vähe pikem juhe, vea kapoti ja ukse vahelt tuppa ning sutska sigaretisüütaja auku.

Muidugi võib luku ka korda teha :)

Ja muidugi võib sul viga hoopis mujal olla. Süütepoolis näiteks. Sa mõnele autoelektrikule näidata ei taha?

Kommutaatoripoisi leiad muide, kui vaatad, kust jagajasse juhe tuleb. Kõrvalistuja-poolse rattakoopa juurest vaata, seal on üks karbike.


No sellist jama on raske kommenteerida.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Kasutaja Telefoninumber
panic
huviline



Registreerunud 10.10.06
Postitusi: 37

Kasutaja on eemal


postitati 06.12.06 08:52 Tsiteeri


Mul süütepoolini jõuab 12V seega nagu ei saaks süüte lukus viga olla.
täna saan 1 süütepooli sõbra autost- kui sobib siis saan süütepooli ära testida, kui aga ikkagi tööle ei hakka siis vast ikkagi viga kommutaatoris- või võib ka mujal äkki olla?

Tsitaat:
Algselt postitas: Hallvatt
Minul on Felicia süüteluku tagumine osa - see klemmidega - nii peeti läind, et süüde kadus ja ei tulndki enam tagasi. Lahendus lihtne - tõmmad süütepoolist juhtmejupi akuni ja sutsaki-sutsaki. Kui kogu aeg ei viitsi kapoti all küürutamas käia, võta vähe pikem juhe, vea kapoti ja ukse vahelt tuppa ning sutska sigaretisüütaja auku.

Muidugi võib luku ka korda teha :)

Ja muidugi võib sul viga hoopis mujal olla. Süütepoolis näiteks. Sa mõnele autoelektrikule näidata ei taha?

Kommutaatoripoisi leiad muide, kui vaatad, kust jagajasse juhe tuleb. Kõrvalistuja-poolse rattakoopa juurest vaata, seal on üks karbike.



Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
reFFLex
moderaator

Avatar


Registreerunud 05.11.05
Postitusi: 758

Asukoht: Pirita kant
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0TDI 2017

postitati 06.12.06 09:10 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: panic
Mul süütepoolini jõuab 12V seega nagu ei saaks süüte lukus viga olla.
täna saan 1 süütepooli sõbra autost- kui sobib siis saan süütepooli ära testida, kui aga ikkagi tööle ei hakka siis vast ikkagi viga kommutaatoris- või võib ka mujal äkki olla?

Just. Ma ka prooviks mõne teise sobiva kommutaatori/süütepooliga katsetada. Usun, et kui see proovikas su auto käima paneb, siis just kommutaator oli sul see, mis autolt sädeme silindritest ää võttis. Niiet iseenesest olid sa oma kahtlustustega õigetel jälgedel :cool:

Mul oli omal peaaegu analoogiline kogemus oma vana massinaga, et tüdrik mul pani auto käima, et mootorit enne sõituminekut pisut soojendada. Minutid pärast edukat käivitamist üritas siis autot iseseisvalt ümber pöörama hakata, kuid kuna ta sel hetkel veel suurt pedaalidega ringi käia ei osand, suretas ta auto vähese gaasipedaalivajutuse tõttu välja. Hetk hiljem starterit andes mootor enam ei käivitunud ning viga otsima hakates avastasin, et särts süütepoolist välja ei jõua. Nii ma ka võtsin oma vana auto päält teise süütepooli+kommutaatori ja sain korda.

Jagajas ei tohiks olla viga, kuivõrd see on kontaktivaba ja kuluvaid osi peale laagrite ning jagajakaane/rootori mu teada seal pole. Kuna väidad, et just poolist ei tulnd pauku, siis jagaja ilmselt on ilusti elus ja terve; kui jagajast särts edasi ei jõuaks, oleks teine teema.

Jõudu katsetamisel igatahes! :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
panic
huviline



Registreerunud 10.10.06
Postitusi: 37

Kasutaja on eemal


postitati 06.12.06 12:09 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: reFFLex
Just. Ma ka prooviks mõne teise sobiva kommutaatori/süütepooliga katsetada. Usun, et kui see proovikas su auto käima paneb, siis just kommutaator oli sul see, mis autolt sädeme silindritest ää võttis. Niiet iseenesest olid sa oma kahtlustustega õigetel jälgedel :cool:

milline on sobiv kommutaator/süütepooliga. skoda oma pole mul küll kusagilt võtta. saaksin bmw oma- ja kas ilma kommutaatorita poleks perem proovida. Et vahetan ainult süütepooli- kui hakkab tööle siis viga süütepoolis. Kui ei hakka siis järelikult pole viga süütepoolis vaid mujal (kommus ehk siis) ja siis vb proovida koos kommutaatoriga. Millist süütepooli võin panna ja millist mitte. Kas on enamus autodel ikkagi samasugused ja peaksid sobima. (mul on 2 sissetulevat juhet, mis lähevad ka edasi kommutaatorisse ja 1 juhe mis läheb süütepoolist jagajasse) Osadel süütepoolidel pidid olema ka mingid keraamilised värgid küljes, et nendega vist ei tohtinud panna ja teisi millel keraamilst detaili küljes pole, tohtivat kasutada.
ja kas ikka tasub panna teise auto kommutaatorit proovimiseks?

Edit:
Kuulsin, et feliciatel pidi jagaja mähis kergesti läbi minema ja siis pidi ka sama effekt olema.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Hallvatt
huviline



Registreerunud 31.07.06
Postitusi: 169

Asukoht: Haapsalu/Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Felicia Kombi 1,3 1997

postitati 08.12.06 01:04 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: panic
milline on sobiv kommutaator/süütepooliga. skoda oma pole mul küll kusagilt võtta.


Errr... Gefis on nt 150 krooniga müüa - www.gefi.ee . Lammaritesse on Feliciaid hakkanud tasapisi tekkima, helista paar lähemat läbi ja leaid kindlasti.


No sellist jama on raske kommenteerida.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Kasutaja Telefoninumber
panic
huviline



Registreerunud 10.10.06
Postitusi: 37

Kasutaja on eemal


postitati 08.12.06 14:03 Tsiteeri


uus kommu peal ja auto vurab nagu ennegi


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 62.7% - SQL: 37.3%]