Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Kuidas saada Octavia III salongi normaalne audio (Vastuseid: 16 | Vaatamisi: 5610)
amylla
huviline



Registreerunud 23.02.16
Postitusi: 27

Kasutaja on eemal

Auto: Octavia 1,2 TSI 81kW 2016

postitati 23.02.16 21:41 Tsiteeri
Kuidas saada Octavia III salongi normaalne audio



Mõne nädala pärast peaksin Auto 100st kätte saama tellitud uue Octavia. Olen arvestanud, et originaalheli on hoolimata 8st kõlarist väga nigel, kogesin seda juba proovisõidul. Katsetasin ka Cantoni helisüsteemiga masinat, ega seegi ei jätnud muljet. Seega loodan, et saan ise lasta soundi paremaks ehitada.
Soovitage, kas, mida, kus, mis hinda makstes olete teinud, et III põlvkonna Octaviasse Bolero stereoga hea kõlaga heli sisse saada?
Käisin Audiocitys Sõle tn-l nõu küsimas, seal soovitati uksed lahti võtta, kõik originaalkõlarid välja visata, uksed seest mitmekihilise heliisolatsiooniga töödelda ning parema kvaliteediga uued kõlarid paigaldada. Hinnapakkumine tuli mu jaoks siiski üsna krõbe. Kas keegi on sama teed läinud ja laskunud Octavia uksed-kõlarid ümber teha? Kas olete tulemusega rahule jäänud? On see olnud hinda väärt?
Seni sõitsin 2006 toodetud VW Golf Vga, mille originaalkõlarite heli oli tunduvalt parem, kui 2016 toodetaval Octavia III-l. Golfil oli kummaski esiukses 3 kõlarit, heli märksa mahlakam, kui 2 esiukse kõlariga Octavial. Golfi originaalkõlaritele lisasin (sealsamas Sõle Audiocitys) veel pagasikattesse 60W (RMS) ovaalid, mille Golfi originaalne Blaupunkti RCD 300 kenasti ära toitis. Tahaks uude autosse vähemalt sama taseme soundi saada, mis mul seni Golfis oli...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 24.02.16 07:33 Tsiteeri


Kas sul pole mitte asi selles,et tahad bassi juurde saada,mitte et helikvaliteet kehv oleks?Ma ei ütleks ,et ka Boleroga kvaliteedil midagi otseselt viga oleks.Minu muusikaline maitse on pigem selline raskema poolne ja sellise muusika kuulamisel ei ole üldse mingit probleemi.
Aga bassi tümpsu juurde saamiseks peab tõesti uksed üle tegema ja kõlareid vahetama+veel midagi lisaks panema.Alustuseks võid ka ainult kõlareid vahetada.Seda esinduses tehes ei tohiks ka garantiiga midagi juhtuda.
Kõigepealt saa auto kätte ja proovi heli seadistada oma autos,enda järgi.Valikuid seal on ja siis tee järeldus mida ja kuidas.
Mul oli kunagi ühes autos esiustele peegli taha pandud väikesed lisakõlarid ja vahe oli nii tuntav,et oleks nagu kogu süsteemi vahetanud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Martek
huviline



Registreerunud 24.02.16
Postitusi: 3

Kasutaja on eemal

Auto: Octavia RS TSI

postitati 24.02.16 09:32 Tsiteeri


Mina lasin läbi esinduse kõik kõlarid vahetada, lisati bassikas +2 võimendit ja tehti ustele isolatsioon. Töö tehti Audiodesignis.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Commer
huviline

Avatar


Registreerunud 11.09.13
Postitusi: 37

Asukoht: Klooga-Keila-Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 1.8 TSI

postitati 24.02.16 10:59 Tsiteeri


Kui bassi vaja siis selleks ikkagi woofer pagassi, endal oli Superbis kasutusel Blaupunkti aktiivwoofer ja odavaima varustuse kõlarid, kõik toimetas imeliselt ligi 2 aastat, hetkel tegin just upgreidi. See sama lausa saadaval 75.- eest

Täpsemalt XLB 250 http://www.onoff.ee/audio-ja-video/kolarid-est/blaupunkt-xlb-250a/

Plussideks 20A kaitse - Superbi pagasi sigaretisüütajal ka 20A kaitse, seega eraldi toidet ei vedanud.
Audio remote - ei pea eraldi remote voolu makist vedama - saab aru kui rca-st signaal tuleb ja lülitab sisse, pärast 30s vaikust lülitab välja


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
amylla
huviline



Registreerunud 23.02.16
Postitusi: 27

Kasutaja on eemal

Auto: Octavia 1,2 TSI 81kW 2016

postitati 24.02.16 13:39 Tsiteeri


Niisiis garantii säilitamiseks tuleb mürasummutuse paigaldamise ja kõlarite vahetamise töö tellida läbi Auto 100?
Kas Auto 100l on mingi aktsepteeritavate koostööpartnerite nimekiri ka? Kas Audiocity kuulub nende hulka?
Kas Auto 100 võtab mingi protsendi nö vahelt ka? Või kuidas need arved liiguvad? Ma maksan Auto 100le või Audiocityle?

Tsitaat:
Algselt postitas: Martek
Mina lasin läbi esinduse kõik kõlarid vahetada, lisati bassikas +2 võimendit ja tehti ustele isolatsioon. Töö tehti Audiodesignis.



Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Rahusoov
huviline

Avatar


Registreerunud 01.02.16
Postitusi: 15

Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Superb II TDI

postitati 24.02.16 15:41 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Martek
Mina lasin läbi esinduse kõik kõlarid vahetada, lisati bassikas +2 võimendit ja tehti ustele isolatsioon. Töö tehti Audiodesignis.
Kui saladus ei ole, siis palju maksma läks?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Martek
huviline



Registreerunud 24.02.16
Postitusi: 3

Kasutaja on eemal

Auto: Octavia RS TSI

postitati 24.02.16 16:57 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: amylla
Niisiis garantii säilitamiseks tuleb mürasummutuse paigaldamise ja kõlarite vahetamise töö tellida läbi Auto 100?
Kas Auto 100l on mingi aktsepteeritavate koostööpartnerite nimekiri ka? Kas Audiocity kuulub nende hulka?
Kas Auto 100 võtab mingi protsendi nö vahelt ka? Või kuidas need arved liiguvad? Ma maksan Auto 100le või Audiocityle?

Tsitaat:
Algselt postitas: Martek
Mina lasin läbi esinduse kõik kõlarid vahetada, lisati bassikas +2 võimendit ja tehti ustele isolatsioon. Töö tehti Audiodesignis.


Ei usu ,et garantii kaob kui ise lased kuskil teha. Läbi esinduse tellisin sellepärast,et ei viitsinud hiljem tegeleda sellega enam. Hind oli 1600 km-ga millele esindus kääri juurde ei lisanud. Canton jääb ikka lahjaks, ka uue tüübi oma mis Superbil. Auto pärit siis Tartu esindusest.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Freddys
huviline



Registreerunud 04.10.14
Postitusi: 40

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 2020 Superb Combi 1,5 TSI 110kw

postitati 24.02.16 17:13 Tsiteeri


Ise ei olnud rahul just bassiga isegi vaikselt kuulates, muu oli nagu enam-vähem.
Audiofookuses pandi 10" supakas ja võim. Usun, et nüüd on parem kui Canton.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
lare
meeskond

Avatar


Registreerunud 21.10.05
Postitusi: 1154

Asukoht: Harkujärve
Kasutaja on eemal

Auto: Scout

postitati 24.02.16 18:44 Tsiteeri


Octavia 3 saab helipilti tarkvaraliselt nati tuunida. Oleme teinud Laagri salongis nii Cantoniga kui ka ilma autodele.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
amylla
huviline



Registreerunud 23.02.16
Postitusi: 27

Kasutaja on eemal

Auto: Octavia 1,2 TSI 81kW 2016

postitati 25.02.16 07:58 Tsiteeri


Saatsin Auto 100 esindajale meili, kus küsisin, kas kõlarite vahetus ja müraisolatsiooni paigaldus katkestab auto garantii? Auto 100 vastas: "Loomulikult võite oma uut autot täiustada endale sobivalt. Müraisolatsiooni paigaldus ja audiosüsteemi täiendamine on täiesti aktsepteeritavad tegevused ja garantiisse mittepuutuvad.
St, et soovitan tööde teostajalt küsida garantiid tehtud töödele ja paigaldatud uutele osadele (kõlaritele, juhtmestikule), et see omakorda oleks ühilduv meie pakutud toote elektrisüsteemiga ja ei kahjusta kuidagi selle tööd või erinevaid veateateid auto ajus."

Tsitaat:
Algselt postitas: Raigo1
Aga ma arvan, et kui sinna midagi aretada siis võid skoda garantiist helisüsteemile suu puhtaks pühkida.:)
Mingi teema all oli juttu, maki ja selle ekraani jamadest. Hiljem vb pead ise kinni maksma kui juhtub, et midagi halveks läheb.



Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 25.02.16 09:12 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: amylla
Mõne nädala pärast peaksin Auto 100st kätte saama tellitud uue Octavia. Olen arvestanud, et originaalheli on hoolimata 8st kõlarist väga nigel, kogesin seda juba proovisõidul. Katsetasin ka Cantoni helisüsteemiga masinat, ega seegi ei jätnud muljet. Seega loodan, et saan ise lasta soundi paremaks ehitada.
Soovitage, kas, mida, kus, mis hinda makstes olete teinud, et III põlvkonna Octaviasse Bolero stereoga hea kõlaga heli sisse saada?
Käisin Audiocitys Sõle tn-l nõu küsimas, seal soovitati uksed lahti võtta, kõik originaalkõlarid välja visata, uksed seest mitmekihilise heliisolatsiooniga töödelda ning parema kvaliteediga uued kõlarid paigaldada. Hinnapakkumine tuli mu jaoks siiski üsna krõbe. Kas keegi on sama teed läinud ja laskunud Octavia uksed-kõlarid ümber teha? Kas olete tulemusega rahule jäänud? On see olnud hinda väärt?
Seni sõitsin 2006 toodetud VW Golf Vga, mille originaalkõlarite heli oli tunduvalt parem, kui 2016 toodetaval Octavia III-l. Golfil oli kummaski esiukses 3 kõlarit, heli märksa mahlakam, kui 2 esiukse kõlariga Octavial. Golfi originaalkõlaritele lisasin (sealsamas Sõle Audiocitys) veel pagasikattesse 60W (RMS) ovaalid, mille Golfi originaalne Blaupunkti RCD 300 kenasti ära toitis. Tahaks uude autosse vähemalt sama taseme soundi saada, mis mul seni Golfis oli...


Üks vana teema lugemiseks http://foorum.skodaclub.ee/viewthread.php?tid=3417

Kui tahta head asja, siis on vaja vahetada ringi see Bolero ka (pole veel teinud seda, kuid mõtlen), siis on see helipilt kindlasti parem.
Tänases O3 on mul kõik kõlarid vahetatud + võimendi - mängib hästi, kuigi eraldi bassikõlar oleks vahest abiks siiski. :D
Selles teises teemas mainitud O2 on mul bassikõlar, kus bass on hea, aga kõlarite heli (teised kõlarid, mitte org) pole jälle päris see.
Ca 1500-2000 saab normaalse heli, see on siis koos korraliku mürasummutusega (ilma uue headunitita). Kui ise teha saab odavamalt, alla selle tehes ei jää sa lihtsalt tulemusega rahule (ise korduvalt kirunud).
Kui sul auto tuleb liisingusse ja eelarve pole lõhki, siis lase see auto summale otsa lisada ning naudi sõitu. Esindusega saab üldiselt kokkuleppele.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 26.02.16 09:37 Tsiteeri


Kui väga head helikvaliteeti taga ajad ja selleks hulga raha kulutad,kas siis poleks juba mõtekam parem auto osta,kus see kõik juba sees?Või nagu eelmises postis mainitud,siis lasta see kohe esindusel panna ja auto hinna sisse jätta.2 tonni on minu arust sel juhul miinimum,kui just ise ei tee,aga esinduse vastuses vist kumab läbi,et võiks olla tehtud asjatundjate poolt.
Kui helisüsteem moodustab juba kümmekond + prosse auto hinnast ,siis peaks juba ka muid valikuid vaatama.
Minu arust on Octaviale peale põhja ja uste pigitamise,kindlasti vaja ka lagi ära teha. Ja kui võimalik,siis ka paksemad küljeklaasid panna.Võrreldes Volvoga on kõige rohkem müra just klaasidest sisse tulemas.Aga kas selle ka mõtet on see on iseasi.Samas ilma selle tegemiseta ei saa sa kunagi sealt midagi perfektset.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
amylla
huviline



Registreerunud 23.02.16
Postitusi: 27

Kasutaja on eemal

Auto: Octavia 1,2 TSI 81kW 2016

postitati 09.05.16 18:01 Tsiteeri


Uus Octavia käes, lasin Sõle Audiocitys 4 ust pigimatiga mürasummutuseks katta (3 kihti) ja kõik kõlarid välja vahetada German Maestro CS 6508 komplektide vastu http://www.audiocity.eu/autokolarid/1452-323 Maksma läks kõik kokku 880 EUR. Tulemusega olen igati rahul, täitsa mõnus heli on võrreldes sellega, mida auto originaalis pakkus.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 10.05.16 07:34 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: amylla
Uus Octavia käes, lasin Sõle Audiocitys 4 ust pigimatiga mürasummutuseks katta (3 kihti) ja kõik kõlarid välja vahetada German Maestro CS 6508 komplektide vastu http://www.audiocity.eu/autokolarid/1452-323 Maksma läks kõik kokku 880 EUR. Tulemusega olen igati rahul, täitsa mõnus heli on võrreldes sellega, mida auto originaalis pakkus.


Kas sa vahetasid kõlarid ainult või lisasid ka võimendi vahele?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
amylla
huviline



Registreerunud 23.02.16
Postitusi: 27

Kasutaja on eemal

Auto: Octavia 1,2 TSI 81kW 2016

postitati 10.05.16 08:26 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rstdi
Tsitaat:
Algselt postitas: amylla
Uus Octavia käes, lasin Sõle Audiocitys 4 ust pigimatiga mürasummutuseks katta (3 kihti) ja kõik kõlarid välja vahetada German Maestro CS 6508 komplektide vastu http://www.audiocity.eu/autokolarid/1452-323 Maksma läks kõik kokku 880 EUR. Tulemusega olen igati rahul, täitsa mõnus heli on võrreldes sellega, mida auto originaalis pakkus.


Kas sa vahetasid kõlarid ainult või lisasid ka võimendi vahele?


Võimendit ei pannud, kuna Bolero annab minu jaoks piisavalt palju välja. Oli lihtsalt vaja Bolerost välja antav esile tuua - luua kõlaritele ustes vajalikud tingimused ning ka kõlarid ise paremate vastu vahetada.
Originaalkõlaritega proovisin - võis helivaljuse Bolerol põhja keerata - saund oli kehv ja ka heli tugevust oleks mõnes olukorras rohkemgi vaja.
Nüüd, kui said paigaldatud uued kõlarid ja isolatsioon - saund on hea nii vaikselt, keskmiselt kui ka valjult kuulates. Helitugevuse nuppu minu kõrvad enam põhja keerata ei kannata - valus hakkab.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
amylla
huviline



Registreerunud 23.02.16
Postitusi: 27

Kasutaja on eemal

Auto: Octavia 1,2 TSI 81kW 2016

postitati 16.07.17 21:39 Tsiteeri


Aasta möödas, arendasin soundi edasi. Lasin Sõle Audiocitys paigaldada:
- Rockford Fosgate R600x5 võimendi https://www.audiocity.ee/rockford-fosgate-prime-r600x5.html
- Rockford Fosgate P3SD4-10 subwooferi https://www.audiocity.ee/rockford-fosgate-p3sd4-10.html
- heliisolatsiooni ka pakiruumi
- Octavia pakiruumi jaoks disainitud kasti tellisin Poolast http://sklep.basser.pl/en/fit-box-enclosure/501-skoda-octavia-3-fit-box-subwoofer-enclosure.html
Nüüd on veel mõnusam! :)

Paar fotot oma autost panin siia: https://www.icloud.com/sharedalbum/#B0F532ODWIBhu7h


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 17.07.17 09:22 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: amylla
Aasta möödas, arendasin soundi edasi. Lasin Sõle Audiocitys paigaldada:
- Rockford Fosgate R600x5 võimendi https://www.audiocity.ee/rockford-fosgate-prime-r600x5.html
- Rockford Fosgate P3SD4-10 subwooferi https://www.audiocity.ee/rockford-fosgate-p3sd4-10.html
- heliisolatsiooni ka pakiruumi
- Octavia pakiruumi jaoks disainitud kasti tellisin Poolast http://sklep.basser.pl/en/fit-box-enclosure/501-skoda-octavia-3-fit-box-subwoofer-enclosure.html
Nüüd on veel mõnusam! :)

Paar fotot oma autost panin siia: https://www.icloud.com/sharedalbum/#B0F532ODWIBhu7h


Jõudsid samasse kohta nagu ikka selliste ehitustega jõutakse ehk eraldi võim kõlaritele + bassikas ka. Vahe on kindlasti väga suur.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 72.0% - SQL: 28.0%]