Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Octavia Scout vs Outback (Vastuseid: 35 | Vaatamisi: 10075)
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 27.02.16 14:41 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Mul näiteks aegade jooksul olnud 17 neliveolist autot ,ma ütleks et need väikese mootori mahuga närvilised mootorid sobivadki pigem rajale ja ralliks.
Fun-iks sobivad paremini kõva väändega 4 veolised .
Ning on väga suur sõidumugavuse vahe kas sul on näiteks väikese kubatuuriga mootor 400nm vs V6/V8 400nm.


V8 4 veolist tänapäevast kesklassi sõiduautot nagu ei tule kohe ettegi.Audi,Mersu ja BMW eksklusiiv mudelid mis maksavad kaugelt üle 100 tuhande.Autod väga vähestele ja neid ongi vähe.Samuti ei hakka siin nimetama Bugattisid ,AMG Mersut jne.
Volvo S80 V8 4.4l AWD 232kw 440Nm meenub ka ja sama mootoriga XC90.Olen nendega Volvodega mõlemiga sõitnud ja kindlalt on sujuvama ja parema minekuga XC90 D5 136KW 400Nm.See V8 on mingil määral parema minekuga alles kiirusel ligi 200,aga mida sellise vahega tavakasutuses teha.
Minu Scout on kindlalt rohkem sõidunaudingut pakkuv kui see Volvo V8 sedaan.
Bemmidest olen sõitnud X5 V8 4,7(?) bensukaga ja ei midagi erilist võrreldes tavalise 3,0 dislaga.Ei olnud mingit erilist vahet ka minu tolleaegse XC90 D5-ga.
Mersul kasutatav 3,2 V6 on ka suht tavaline mootor, kasutuses aga pigem ainult ülikallistel autodel.

Sõidu mugavus suure mootoriga on üks asi ja 4WD erinevus 2WD-st on teine asi,need ei ole pöördvõrdelised.
Fun-i 4WD-st saab ikka pigem kerge ja võimsa autoga.Aga selle kogemiseks peab ikka päris palju harjutama,et seda ka osata.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 27.02.16 16:05 Tsiteeri


Teemasse ka,käisin täna Laagri esinduses naisele uut autot vaatamas ja seal oli Scout salongis täitsa olemas.Kui kellegi bensukaga proovida ka veel saab,siis seal on teemaalgataja jaoks kõik saadaval.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 27.02.16 21:32 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Raigo1
no jah, ega need v8 ja subarut ei annagi võrrelda. üks ongi ralli otstarbeks ja võimalikult kerge ning väikse mootoriga millel turboga võimsus ülesse aetud.
v6 ja v8 ikkagi suurtel ning raskemadel autodel ja see ei olegi kuidagi võrreldav.
see oleks sama mis panna a8 ja wrx sti rajale ja loota seal sama aega
:D


Heh heh ,võrdle parem näiteks S4 vs WRX siis on vähegi sarnasemad autod.;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 28.02.16 18:18 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Tsitaat:
Algselt postitas: Raigo1
no jah, ega need v8 ja subarut ei annagi võrrelda. üks ongi ralli otstarbeks ja võimalikult kerge ning väikse mootoriga millel turboga võimsus ülesse aetud.
v6 ja v8 ikkagi suurtel ning raskemadel autodel ja see ei olegi kuidagi võrreldav.
see oleks sama mis panna a8 ja wrx sti rajale ja loota seal sama aega
:D


Heh heh ,võrdle parem näiteks S4 vs WRX siis on vähegi sarnasemad autod.;)


On kogemus sellise autoga Audi 100 S4 94vl 4.2 L V8 32V DOHC 206kw 400Nm.See oli raju aparaat.Jõudu oli ilmselgelt piisavalt,et teha mida pähe tuleb :D Elektroonilisi abimehi vist peaaegu polnudki.ABS oli väljalülitatav.Sama auto oli pärast 94.a ka S6 nime all tootmises.
Ja siis olen proovinud S6-t V8 umbes aastast 2002-2004.Aga see ei olnud enam selline tõrksa taltsutamine nagu see S4 V8.Kere oli juba suurem ja raskem,ning elektroonika oli ka avastatud.
Aga need ei ole üldjuhul igapäeva autod isegi kuskil saksas elavatel kiirusekummardajatel.Meie äralõpnud tänavatel on nendega lausa piin sõita.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 28.02.16 20:15 Tsiteeri


Ma ei tea kuidas kõige uuemate S-dega lood on aga varasemad olid oma originaal vedrustusega kindlalt pehmemad/ mugavamad kui octavia III RS.
Praegusel S-il küll jäigem vedrustus ,sest muidu ei saaks tippkiirust kogeda (330km/h) ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 28.02.16 21:12 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Raigo1
mul oli a6 3.0 v6 s-line plus. 19" veljega ja s vedrustus oli ikka rõve küll. nagu kardi sõit. octavial 18" ning rs vedrustus lausa lust :D


Inimesed on ilu ohvrid nagu öeldakse ;)
Ma olen elus õppinud et teaduslikud lahendused toimivad kõige paremini ,ning tuleb lõppkokkuvõttes odavam/vastupidavam


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 29.02.16 10:49 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Tsitaat:
Algselt postitas: Raigo1
mul oli a6 3.0 v6 s-line plus. 19" veljega ja s vedrustus oli ikka rõve küll. nagu kardi sõit. octavial 18" ning rs vedrustus lausa lust :D


Inimesed on ilu ohvrid nagu öeldakse ;)
Ma olen elus õppinud et teaduslikud lahendused toimivad kõige paremini ,ning tuleb lõppkokkuvõttes odavam/vastupidavam


Väga õige.Ma ka sama meelt.Selleks ostsingi talvekatele kitsamad ja väiksemad veljed,et saaks kasutada 205/55R16 rehve.Ja isegi see on lumes,kohati liiga lai,sest auto on kerge.
XC90-l olid ka 16" rehvid all.Nii suvekad ,kui talvekad.Suvekad olid 235 ja talvekad 225 laiusega.235 laiusega talvekaga, oli lörtsis võimatu sõita.
Pole mingit kasu ei 4WD-st ega millestki muust, kui auto hõljub pasa peal ja on sisuliselt juhitamattu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rain
klubiliige

Avatar


Registreerunud 27.09.14
Postitusi: 242

Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: octavia III L&K 1,8 tsi dsg

postitati 29.02.16 14:51 Tsiteeri


asi ikka suht teemast mööda läinud... wrx vs audi s seeria :D

paneks vähe teemasse ka: oli 2 nädalat asendusautoks 2013 aasta subaru forester 2,5 bensukas, automaat automaat ja väga head muljet ei jätnud. jõudu oli vaid linnas sõites - kütusekulu oli linnas keskmiselt 15l. veojõukontrolli välja lülitada ei saanud ning korralikult külge lasta ei saanud. jah- natuke lasi kuni traction sekkus...
rahul olin auto suurusega, sest kõik oli nö käe-jala järgi ning inimesemoodi sai autosse ja sellest välja.

kui nüüd offtopicut edasi ajada, siis muidugi on võimsam mootor parem ning mida rohkem seda parem. samas väga hea ei ole hea sõita autoga mille gaasi põhja vajutada ei julge/taha/saa ning kui auto plastikust ja iga kõks remondina tuhandeid maksma läheb, siis polegi mõtet hullu panna. uskumatu, et mina seda räägin, kuid nii ta kipub olema :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 01.03.16 08:54 Tsiteeri


Püüaks natukenegi küsimusele ligemale tulla, kuigi ma pole Scouti ega uut Outbacki omanud. Ja ei ostaks ka kumbagi :P Škoda on vähemalt mu kunagiste vanemate Legacytega võrreldes oluliselt lärmakam ja teeb vastikuma tämbriga häält - umbes nagu odav plastmassist kõlar. Lisaks avastasin väikese nüansina, et Superb on esimene auto, mille mürasummutus nii kehv, et isegi poolteljekatte krigin kostab salongi ära. Vaevalt Scout parem on, ta ju madalama klassi auto. Subarud ei olnud ka maailma vaikseimad, aga kuidagi oluliselt meeldivamad (ja tavaline Legacy ei tee kaugeltki STI podinat).
Neliveoskeemide osas tänapäeval tavakasutuses suurt vahet ei ole, kuna stabiilsuskontroll segab erinevuste tunnetamise ära. Škoda on kindlalt libaveoline, Subaru manuaalkastiga kindlalt mehhaaniline, CVT-de ja muu kohta liigub vastuolulisemat infot ja neid ka aastate lõikes vist muudetud. Vana Subaru manuaal oli hästi etteaimatav, kuigi mitte alati parim. Superb jällegi kõige vähem etteaimatav, aga see-eest on elektroonika siiani kõik olukorrad õigesti lahendanud. Seda siis jällegi tänavasõidus ootamatu libedusega, mitte platsi peal funi taga ajades.
Uut outbacki ma ei tahaks sellepärast, et see on väljast liiga suureks aetud ja liiga aeglane võrreldes varasemate mudelite ja konkurentidega. Subaru bensumootori vastupidavuse osas mul erilisi illusioone ei ole, kogemused ei kinnita foorumite kiidulaule.
XC70 vist on liiga kallis?
Opel Insigniast on ka 4x4 versioon, seda oled vaadanud? Ja Peugeot 508 RXH, mille kohta küll on öeldud, et selle veoskeem (tagavedu elektriline) ei tööta eriti sujuvalt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 01.03.16 09:36 Tsiteeri


XC70 on veel suurem kui Outback ja väga suure pöörderaadiusega ,nagu kõik 4WD Volvod.Eespidi ei keera, peaaegu üheski parklas, parkimis kohale.Hind ja kvaliteet ei ole ilmselgelt tasakaalus.Olles omanud XC90-t 8 aastat,siis võin ka öelda ,et ülalpidamine on üle poole kallim kui Škodal.Hooldusvälp on neil 20000 ja ega ükski hooldus letihinnas alla 500€ ei ole.Tavaline on,et hooldus+nipet näpet veel ja 700-800 on arvel.Tehniliselt on nad XC90-ga suht samad autod.Mina siis käisin ainult esinduses,kindlasti saab ise kodus hooldades odavamalt läbi ajada.Auto on iseenseset igati hea,aga lihtsalt kallis osta ja omada.

Insignial Countri Toureril pidi suurema mootoriga väidetavalt joodiku janu olema,sellel 4x4 versioonil.Väiksemad mootorid olevat jälle liiga lahjad.Seda saab muidugi ka 2WD-na,siis ökom.

Ma olen nende vanemate Legasytega ja Legasy Outbackidega natuke sõitnud ja ei ütleks,et nad nüüd mingid erilised püssid olid.2,5 bensukas oli suht uimane 3,0 liikus enam vähem,aga ei mingit erilist müstikat.WRX-i podinast pole nende puhul keegi rääkinudki.See ikka sport väljalaske teema.Müra kohapealt ka suht keskmised, ilmselt aitab siin kaasa boxer,mis on madalal ja ei aja mootori müra salongi.Maanteemüra kohapealt S-klassiga ei võrdle ehk siis tavalised nagu iga teine auto.Uus Outback tundub vist küll neist vanadest mürarikkam.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 02.03.16 07:03 Tsiteeri


Vana legacy ei olnud kiirem, kui uus. Aga 15 aastat tagasi oli 10 sekundiga 0-100 normaalne tulemus. Tänapäeval on turbomootor saanud standardiks ja keskmine auto kiiremaks läinud, Outback aga jäänud endisele tasemele ja ei ole konkurentsivõimeline. Esimest korda tõdesin seda just 3,0 outbacki (4gen) ja Škodat võrreldes, kus 180kW Subaru võidab 118kW 4x4 Škodat vähem, kui poole sekundiga, kütusekulu aga on pea 50% suurem.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 64.1% - SQL: 35.9%]