Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Räägime Octaviast (Vastuseid: 11 | Vaatamisi: 4126)
vazz
huviline



Registreerunud 27.12.05
Postitusi: 42

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: OII 2007 1,9D 77KW

postitati 08.08.06 08:55 Tsiteeri
Räägime Octaviast



Tervist

Plaanis perele suurem auto muretseda, silma on jäänud ka Octavia al 1997 aastast. Ei ole kuskilt veel asjalikku infot Octavia kohta saanud, seepärast pöördungi siia. Ootaks infot eelkõige vanema Octavia kohta, millised on tema tüüpvead ning kuidas vastupidavus ja mahtuvus on.

Siiamaani olen liigelnud 50kw Feliciaga ja olen sigarahul, kui aint rooste liiga ei teeks.

Erinevatest foorumitest olen kuulnud vanema Octavia kohta ainult seda, et armatuur pidi jama olema, muud miinust pole kuulnud aga ka kiidulaulu ei ole kuulnud. Liikleb keegi ka üle 100tuhande ls autoga, et kuidas vastupidavus on?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jk
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 170

Asukoht: päälinn
Kasutaja on eemal

Auto: Ural M63 '65, Ocu, Leaf

postitati 08.08.06 09:12 Tsiteeri


Kui leiad korralikult hoitud Octavia1, millega pole matsu pandud, siis peaks see sind kaua teenima. Enda masinal 7a vanust ja 175k läbisõitu ning ei oska ette heita ei vastupidavuse ega mahutavuse poolelt.
Mahutavuse piisavuses veendud niikuinii ise enne ostu. Vaevalt et pagasiruumist puudus tuleb, pigem hakkab kolmel inimesel taga istudes pikematel otsadel kitsas (suht lühike teljevahe, mis teha).
Vastupidavus: endal suuri remonte ei ole olnud, hooldad ja sõidad. Kojameeste hoovastik võib kinni roostetada, elekter võib vahepeal vigu sisse visata (releed, kesklukk, genekas). Mehhaanika lollikindel, kuni ise haamriga lõhkuma ei lähe. Siin foorumis ka O1 omanikke, kellel varsti pool miljonit läbisõitu ja ikka tunduvad rõõmsad, seega korralikult hoitud masinaga on väga raske ämbrisse astuda ;)


Vanade külgkorvide paradiis:
http://kylkad.blogspot.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 08.08.06 10:04 Tsiteeri


mismoodi see armatuuri jama peaks päriselus välja nägema?
mina pole küll veel aru saanud.
a muidu on vana octavia väga viis massin. ja kestab eesti nsv teid suurepäraselt. ja jupid ka suurt miskit ei maksa, kui neid üldse vaja peaks minema. mina ei mõista suurt miskit paha öelda. muidugi ega mul väga pikka kogemust veel octaviaga ei ole ka. ainult kaheksa aastat ja alla poole milli kilomeetri alles. see aga pole octavia jaoks veel vanus ega läbisõit, kus vead välja tulema hakkaks.
:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
vazz
huviline



Registreerunud 27.12.05
Postitusi: 42

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: OII 2007 1,9D 77KW

postitati 08.08.06 10:34 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: diesel
mismoodi see armatuuri jama peaks päriselus välja nägema?
mina pole küll veel aru saanud.
a muidu on vana octavia väga viis massin. ja kestab eesti nsv teid suurepäraselt. ja jupid ka suurt miskit ei maksa, kui neid üldse vaja peaks minema. mina ei mõista suurt miskit paha öelda. muidugi ega mul väga pikka kogemust veel octaviaga ei ole ka. ainult kaheksa aastat ja alla poole milli kilomeetri alles. see aga pole octavia jaoks veel vanus ega läbisõit, kus vead välja tulema hakkaks.
:)


Paljude inimeste arvates pidi armatuur kole olema :)

Kuidas 66kw 1,9 TD Octaviat edasi liigutab, kas väheks ei jää?

PS! Kui kellegil on miskit head isendit pakkuda siis andke teada ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 08.08.06 11:01 Tsiteeri


oleneb kuidas sa liigutada tahad.
minu mõlemad octaviad on 90hp tdi-d ja mul põle küll veel väheks jäänd.
kui väga ilusasti räägid siis võin sul enda oma proovida anda.
aga maha ma küll müüa ei taha kumbagi.
:)
pärast ei saa kuskilt samaväärset asemele.
:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
reFFLex
moderaator

Avatar


Registreerunud 05.11.05
Postitusi: 758

Asukoht: Pirita kant
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0TDI 2017

postitati 08.08.06 21:42 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: vazz
Paljude inimeste arvates pidi armatuur kole olema :)

Kuidas 66kw 1,9 TD Octaviat edasi liigutab, kas väheks ei jää?

PS! Kui kellegil on miskit head isendit pakkuda siis andke teada ;)

Konkreetsest automudelist kui sellisest suht väheteadliku inimesena tean aga rääkida seda, et esimese otsa Octavia I-l on armatuur inetu nagu öö, parandatud väljalase aga on täitsa nibin-nabin. Vot ma ei ole aru saand, mis hetkest seda värskendatud disaini pakkuma hakati, ehk teavad omanikud rääki. Kas sellest ajast kui facelift tehti või enne juba?

Näita näpuga misasi siin paha välja näeb:
http://oldpartner.skoda-auto.com/share/mediumsize/OCD30001.jpg
...või siin - LINK
...või selle pildi peal (ääküll - see on RS-i sisu, mis on kraadi võrra vahvam "tavalisega" võrreldes) - LINK

Kasutatav materjal on küll teisem ja IMHO "odavama" välimusega võrreldes uuema generatsiooni VW kontserni toodetud apastraatidega (sh Octavia II), kuid mu meelest vaatepilt täitsa ponks.

Siinkohal aga passib mokaotsast poetada, et "ilu on vaataja silmades" :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
jk
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 170

Asukoht: päälinn
Kasutaja on eemal

Auto: Ural M63 '65, Ocu, Leaf

postitati 09.08.06 07:05 Tsiteeri


Njah, ilu on tõesti vaataja silmis. Ilmselt minu näol tegu keskmisest vähemintelligentse inimesega, kuna reFFLexi inetu-nagu-öö tunnet mul vana O1 armatuuri vaadates küll ei teki :P
http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/908/auto_php-id=193908-mfid=2841261-www_auto24_ee.html


Vanade külgkorvide paradiis:
http://kylkad.blogspot.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
cl
huviline

Avatar


Registreerunud 26.10.05
Postitusi: 36

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 2004

postitati 09.08.06 07:10 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: reFFLex

Konkreetsest automudelist kui sellisest suht väheteadliku inimesena tean aga rääkida seda, et esimese otsa Octavia I-l on armatuur inetu nagu öö, parandatud väljalase aga on täitsa nibin-nabin. Vot ma ei ole aru saand, mis hetkest seda värskendatud disaini pakkuma hakati, ehk teavad omanikud rääki. Kas sellest ajast kui facelift tehti või enne juba?


facelift tehti aasta 2000 lõpus (mudeliaasta 2001), kusjuures seda "inetut ööd" paigaldati ka facelifti järgstele odava-otsa Octavia'tele. ning ilusat versiooni paigaldati ka varasematele, sh 98 ja 99 a kallimatele Octavia mudelitele


läheb nagu läheb, on nagu on
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 09.08.06 11:22 Tsiteeri


öö võib inetu olla ja võib ka suisa kena olla. maitse asi ütles muri ja ...
minu mõlemal traktoril on just see "inetu" armatuur ja kui mõned aastad tagasi peris tõsiselt mõtlesin uuema octavia ostu pääle siis just selle ilusamaks tehtud armatuuri pärast ei ostnud. tõsijutt. aga see inetu on minu maitse järgi väga bueno ja seda pisikest kribulat ma üldse ei salli.
no tulevikus pole ilmselt pääsu ja peab ikka kunagi taolisega leppima.
vot nihuke arvamus mul.
andke nüüd jälle mõnuga vasta pääd mul selle eest siis.
:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
reFFLex
moderaator

Avatar


Registreerunud 05.11.05
Postitusi: 758

Asukoht: Pirita kant
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0TDI 2017

postitati 09.08.06 16:53 Tsiteeri


Teiega siin täitsa lõbus :D

Kurat, kesse selle naljaviskamise raske vaeva enda kanda võtaks, kui meil dieselit siin foorumis nõu-jõu-ja-jutuga abis ei oleks. Keep up the good work!

Minule igatahes meenutab see vanem versioon armatuurist mu isa Fabia oma, mis on miskist kõvemast plastikust ja mu meelest ka mitte sugugi ilus. Samas - ega ju ei hakka keegi odava otsa autode detailidest-komponentidest ilu taga ajama ega ei hakata seda tehase poolt paigaldama ka - eesmärk on olla odav ja praktiline.

Tegelikult on mul aga hea meel, et minu jutu sisse peidetud pärlid kenasti üles leitakse kaasfoorumlaste poolt ning vajadusel reageeritakse. St et olgugi, et ma pahatihti üle keskmise pikalt juttu vestma satun, jõutakse see ometi läbi lugeda ja seedida.

See puitimitatsiooniga pilt on tõesti täitsa ilus. Mina ilmselt armatuuri pärast poleks jätt seda autot ostmata, O I jäi ostmata sellel lihtsal põhjusel, et O II seisis salongis kõrval ning oli mitmeti atraktiivsem riistapuu.

Kuivõrd vazz ka mainis selle armatuuri kohta, siis ilmselt on teisigi inimesi, kes suuremat sümpaatiat selle objekti suhtes ei evi.

A jääme ikka sõpradeks edasi, eksju :) O I iseenesest on väga timm pill, nii seest kui väljast :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
vazz
huviline



Registreerunud 27.12.05
Postitusi: 42

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: OII 2007 1,9D 77KW

postitati 11.08.06 08:18 Tsiteeri


Kuna ei olnud varem seda õnne, et oma silmaga O1 salongi kaeda, siis olid väiksed eelarvamused just materjalide osas.

Nüüd sai ära nähtud ja katsutud ning asi ei olnud üldse nii hull kui juttude järgi arvata võiks. Täitsa meeldis kohe.

Minu otsus on nüüd tehtud, järgmiseks autoks tuleb Octavia, kui vaid sobiva isendi leiaks. Otsin miskit 2000 ja up masinat ning lisana tahaks miskit seadet, mis puhub suvel külma ;). Hinda näeks hea meelega 100 ja 150k vahel


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Volli
huviline

Avatar


Registreerunud 31.08.06
Postitusi: 22

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia 1,9 TDI

postitati 31.08.06 12:38 Tsiteeri


Tsitaat:
Kuidas 66kw 1,9 TD Octaviat edasi liigutab, kas väheks ei jää?

PS! Kui kellegil on miskit head isendit pakkuda siis andke teada ;)


Mina sõidan neljandat aastat O1 1,9 TD 66 kw ja ei kurda,
nii üksinda kui neljakeisi, vahet pole, käisin isegi Horvaatias ja Austria kiirteedel ei andnud alla teistele


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 61.8% - SQL: 38.2%]