Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Skoda superb 1.8TSI või 2.0 tdi 103kw (2008-2010)??? (Vastuseid: 23 | Vaatamisi: 18621)
Enrico
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.03.06
Postitusi: 437

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Superb Sportline

postitati 11.12.13 09:51 Tsiteeri


Tsiteerides klassikuid "Suvest", et - kui juba pakkumiseks läks, siis pakun eelkõige enda autot :P

Nimetatud mootoritest ma loobusin, sest Superbi teeb elavaks just 2.0 TDI 125 kw.

Olen sellega sõitnud 2010 jaanuarist ja mootori kohta paha öelda pole.
Ka hooratas pole mul nii tunda andnud nagu seda Octavial taluma pidin.

Kui aku talvekülmadega ilusti laetuna hoida, siis pole probleeme.

Soovitan ka siia pilk visata http://foorum.skodaclub.ee/viewthread.php?tid=2889 Mul siin oma auto pakkumisest juttu.


www.golfikaubad.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 11.12.13 17:10 Tsiteeri


Arusaamatut jõnksutamist oskab teha iga tänapäevane mootor, olgu ta diisel või bensiin. Kuigi üldiselt on mulle jäänud mulje, et moodsate diislitega juhtub seda sagedamini (st kui jõnksutama hakkab, siis on viga raskem leida ja remont kallim) - margist sõltumata. Lisaks on ühisanumpritsega diisel madalatel pööretel väga jõuetu, kui sõita ei oska, sureb ristmikul välja.

Kahemassiline hooratas on paraku tükk, mis neil mõlemal olemas ja varem või hiljem ära kulub.

Diisli puhul peab arvestama, et kübemefilter tahab aeg-ajalt pikka sõitu, et ta ei ummistuks.
125kW diislit neliveolisena koos DSG kastiga ei ole tehtud.

VAG grupi 2-liitrise diisli kohta on foorumites üsna halvasti räägitud, näiteks nukkvõllid pidid juba enne garantiiaja lõppu vahetust vajama jne. Küllap Škodal on ka sama mootor, mis paar aastat vanemal Passatilgi.

Selle kõige pärast meeldib mulle TSI rohkem, vaiksem on ka. Ketiprobleemid on valdavalt 1,2 ja 1,4l mootoritel.

EDIT: soojaks ei lähe nad kumbki. Diisliga on lootust isegi rohkem, sest sellele võib lisaahi peal olla.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
reverse
huviline

Avatar


Registreerunud 20.07.12
Postitusi: 260

Asukoht: Stockholm
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia vRS CR TDI DSG

postitati 12.12.13 09:58 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tnx

125kW diislit neliveolisena koos DSG kastiga ei ole tehtud.


Kontrolli oma väiteid. Sellised on olemas küll.

Tsitaat:
Algselt postitas: tnx
EDIT: soojaks ei lähe nad kumbki. Diisliga on lootust isegi rohkem, sest sellele võib lisaahi peal olla.


Mitte ei või vaid ongi peal, kõigil diislitel. Vähemalt neil, mis põhjamaadesse müüakse.


EDIT: Kübemefiltrit ei tasu karta, mul 21000 km seljataga 125kW diisliga ja pole kordagi puhastust nõudnud. Peamised otsad jäävad 10km kanti, linnasõit.


www.sadulsepp.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
taneltag
huviline



Registreerunud 21.05.12
Postitusi: 142

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Seat Leon Cupra280, 2014

postitati 12.12.13 15:50 Tsiteeri


Tänu sellele elektrilisele lisasoojendile tulebki sealt sooja, mootori temp linnaliikluses ei taha diislil väga tõusta.
Ega ka TSI bensukad nii kärmelt ei lähe kui vanad, kuid pole ka midagi väga hullu.

Eks see teema jälle "kellele ema, kellele tütar" kategooriasse lange :P.

Mina proovisin diislit ja ei vaimustunud milleski. TSI bensukate vääne madalamalt käes ning lisaks pole nad 1500 pöörde pealt ja alla selle nii pagana jõuetud nagu seda need pisikese kubatuuriga diislid on.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
timo99
huviline

Avatar


Registreerunud 07.10.13
Postitusi: 179

Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7-DSG

postitati 13.12.13 06:39 Tsiteeri


Huvitav, mulle subjektiivselt tundub, et läheb 1,8TSI (uuem 118kw) läheb just üllatavalt kiiresti soojaks.


Trükin pilte www.minuprint.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Etz
klubiliige

Avatar


Registreerunud 11.11.13
Postitusi: 75

Asukoht: Mere ääres...
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia III Combi 1.8TSI DSG 4x4

postitati 13.12.13 09:02 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: timo99
Huvitav, mulle subjektiivselt tundub, et läheb 1,8TSI (uuem 118kw) läheb just üllatavalt kiiresti soojaks.


1.8TSI 132kW samamoodi...


...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kempi
klubiliige



Registreerunud 06.12.13
Postitusi: 37

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia 1.8 TSI DSG

postitati 13.12.13 12:15 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Etz
Tsitaat:
Algselt postitas: timo99
Huvitav, mulle subjektiivselt tundub, et läheb 1,8TSI (uuem 118kw) läheb just üllatavalt kiiresti soojaks.


1.8TSI 132kW samamoodi...

Mu Octavia 3 1.8TSI 132kW on ka näidanud positiivsest küljest sooja puhumisega - eks näis, kui -10 kuni -30 näitama hakkab (alles siis saab tegelikult alles aru, kui ruttu on "ruttu"). Uuel 1.8 TSI'l on ka vääne suht viisakas. Tõmbab tuntavalt juba 1500-1700 rpm pealt - väikese "kõrvitsa" võlu :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
sild
huviline



Registreerunud 10.12.13
Postitusi: 19

Kasutaja on eemal


postitati 03.03.14 20:25 Tsiteeri


Tere jälle. Endiselt olen mina superbi omale otsimas. :) Just siis 1.8tsi ja manuaali.
Kui ma siin teema alguses mainisin, et vaatan masinaid aastast 2008-10 siis tekkis küsimus.
Miks antud aja vahemikus on palju rohkem korraliku lisa varustusega diisleid pakkuda kui pensukaid. ( Hetkel pole ühtegi mulle sobiva lisa varustusega bensiini autot müügis. ) Kas dislad siis nii õnnetud, et neid müügis kuhjaga või oli bensukatel tõesti mingi eri tellimusena kaasas elementaarsed asjad nagu: parkimis andurid (vähemalt tagumised) multi rool, elektriline nahk sisu, kliima automaatik, suur ekraan.?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
taneltag
huviline



Registreerunud 21.05.12
Postitusi: 142

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Seat Leon Cupra280, 2014

postitati 04.03.14 09:11 Tsiteeri


Ilmselt diisleid osteti rohkem ja kui juba diisel ostetakse, siis ka sõidetakse sellega palju ning tekivad kiiremini järelturul müüki. Bensukaga sõidetakse vähem ning müügimõtted võib-olla nii kiirelt ei teki. Ehk on see põhjuseks aga võib-olla ka mitte :P.

Vaata kasvõi saksamaal olevaid pakkumisi - oluliselt suurem valik ning varustus ka üldjuhul parem. Mina käisin ka enda omal saksamaal järel - kui korralikult uurid ja ise tegeleda viitsid, siis saad seal korraliku auto :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
sild
huviline



Registreerunud 10.12.13
Postitusi: 19

Kasutaja on eemal


postitati 04.03.14 15:44 Tsiteeri


Olen vaadanud saksa lehtedelt masinaid. Tõesti on sama raha eest oluliselt parem valik. Muidugi saksa masinatel on läbisõidud ka suuremad. Aga väga ju vahet ei ole kas masin on sõitnud 90 tuhat või 150 tuhat. Ega see lisa 60 kilo siis veel masinat ära tapa. Arvestades veel seda, et saksas oluliselt paremad teed kui ükskõik millises eesti otsas.
Saksast toomisega läheb mul natuke keeruliseks. Kuna auto ostan liisinguga siis ma ei tea kuidas panga poolne finantseerimine sellisel juhul käib. Sellele leiab lahenduse. pangas kindlasti räägitakse kuidas asi välja näeb.
Suurem probleem on sellega, et ma ei räägi sõnagi raksa keelt. inglis keelega on ka raskusi. Ühtegi tuttavat saksas pole kes aitaks auto üle vaadata ja vajalikud paberid korda ajada. Üks võimalus oleks lasta auto tuua. Erinevad firmad ju tegelevad sellega. Kuid minu meelest väga loll on tellida auto mida ise oled ehk neti kuulutusest ainult näinud. Keegi ei kontrolli, et masin korralik on. Tuuakse ära ja siis ole õnnelik. Eesti pinnal olen kaks masinat viinud auto 100 ostueelsesse kontrolli. Ilusti oli ajalugu teada ja selgus hunnik vigu mis jätsid konkreetsete masinate ostmise plaani katki.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mds
huviline



Registreerunud 16.01.13
Postitusi: 50

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Superb II 1.8 TSI DSG

postitati 04.03.14 20:32 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: sild
Tere jälle. Endiselt olen mina superbi omale otsimas. :) Just siis 1.8tsi ja manuaali.
Kui ma siin teema alguses mainisin, et vaatan masinaid aastast 2008-10 siis tekkis küsimus.
Miks antud aja vahemikus on palju rohkem korraliku lisa varustusega diisleid pakkuda kui pensukaid. ( Hetkel pole ühtegi mulle sobiva lisa varustusega bensiini autot müügis. ) Kas dislad siis nii õnnetud, et neid müügis kuhjaga või oli bensukatel tõesti mingi eri tellimusena kaasas elementaarsed asjad nagu: parkimis andurid (vähemalt tagumised) multi rool, elektriline nahk sisu, kliima automaatik, suur ekraan.?

Sellepärast, et Tulika Takso ja Eesti Politsei ostsid täpselt sellel ajal endale meeletu koguse plank varustusega 1.8TSI manuaalid (politsei) ja automaadid (takso). Väldi sinist ja valget. ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
hotdog
huviline

Avatar


Registreerunud 23.10.09
Postitusi: 21

Kasutaja on eemal

Auto: Superb II

postitati 04.03.14 21:20 Tsiteeri


Mul oleks selline pakkuda nagu sa otsid. Siin on auto24 link: http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=1016532&rhash=c365
See kuulutus ei ole aktiivne, kuna ma ei ole autot veel müüki pannud, kuna ei ole veel kindlalt ära otsustanud kas raatsin ära müüa. Kui sulle see sobiks, siis võiks edasi rääkida ja mõelda.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
sild
huviline



Registreerunud 10.12.13
Postitusi: 19

Kasutaja on eemal


postitati 05.03.14 16:45 Tsiteeri


Antud masin kül sobiks kuid kahjuks seoses oma tööga ei saa valget sisu omale lubada. Pildilt tundub veel seemis nahk või kuidas seda karvast nahka kutsutakse. Määrdub väga kergelt ja puhastada väga keeruline.
Aga jah muidu ma umbes sellist masinat otsin nagu pakuti. kui kellegil midagi samalaatset pakkuda siis võib julgelt teada anda.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 05.03.14 22:00 Tsiteeri


Tegelikult ei ole see alcantara nahk ,vaid seemisnaha välimusega riie ,oma audil lasin esiistmetel selle alcantara osa uue panna ,kuna eelmised omanikud olid lohakad .
Aga töööriietega seda istet nühkida pole mõtet küll .


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
hotdog
huviline

Avatar


Registreerunud 23.10.09
Postitusi: 21

Kasutaja on eemal

Auto: Superb II

postitati 05.03.14 22:42 Tsiteeri


Tegelikult peaks see olema küll alcantara nahk, vähemalt varustuse nimekirja järgi: Nahksisu “EMORY” (nahk /Alcantara), dekoratiivkujunduseks puit Cinamorra.

Väga raske polegi seda puhastada, niiske lapiga saab kergemad plekid ära küll, suuri plekke pole veel tekitanud :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 06.03.14 09:16 Tsiteeri


Alcantara is composed of about 68% polyester and 32% polyurethane.(wikipedia)
Kes seda materjali oma silmaga teiselt poolt näinud on ,see teab.
Seemisnaha välimusega kunstmaterjal ,mida nimetatakse alcantara nahaks .


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
reverse
huviline

Avatar


Registreerunud 20.07.12
Postitusi: 260

Asukoht: Stockholm
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia vRS CR TDI DSG

postitati 06.03.14 13:40 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Seemisnaha välimusega kunstmaterjal ,mida nimetatakse alcantara nahaks .


Lõpetage naljad, mehed. Tegemist ei ole nahaga ja ka keegi ei nimeta seda nahaks. Vb, kuskil Maxima kassasabas nimetatakse seda nahaks, aga arvatavasti siis inimest poolt, kes käivad oma diiselautoga "bensiini võtmas". Ehk siis väga elukauged inimesed. :D


www.sadulsepp.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 06.03.14 23:48 Tsiteeri


Iseenesest mõistetav ,et sadulsepp teab ,mis alcantara on ,minagi tean väga hästi ,aga ole hea ja tee seda selgitustööd margi esindustes ,sest just nemad ajavad inimeste päid segi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 07.03.14 07:14 Tsiteeri


Mulle küll pole A100-s keegi üritanud väita, et alcantara on nahk. Ning ka kirjanduses väljend nahk/alcantara on mulle arusaadav küll, et tegu on nö poolnahksisuga, kus osa asju nahast, osa mitte. Vt kodulehelt pilti.
http://blobproxy-cdn.skoda-auto.com/wwk2-sitecollectionimages/models/superb/superb-combi/superb-combi-fl/gallery/superb-combi-galler y-07_201402122215.jpg
Istme servad on ju ikka nahast ja keskkoht ei ole. Rool ja käsipiduri kang on ka nahast kattega, müüja kindlasti ei jäta seda märkimata.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
reverse
huviline

Avatar


Registreerunud 20.07.12
Postitusi: 260

Asukoht: Stockholm
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia vRS CR TDI DSG

postitati 07.03.14 11:02 Tsiteeri


Nojah, segadus tekib reeglina sellest, et Alcantara on visuaalselt sarnane pööratud nahale.

Hetkel aga ei meenu mitte ühtki automarki või mudelit, kus oleks pööratud nahka kasutatud istmetel, sest see lihtsalt ei pea vastu hõõrumistele ega mustusele.

Kusjuures kümne aastase tegutsemise jooksul oleme vastanud keskmiselt paarile tuhandele hinnapäringule aastas. Nende hulgas on maksimaalselt paarkümmend juhtumit, kus uuritakse "alcantara naha" kohta. Seega kaduvväike arv kokkuvõttes :)

Kord on ka küsitud pakkumist "karvasele nahale", mis kokkuvõttes oli ka Alcantara

:D


www.sadulsepp.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
sild
huviline



Registreerunud 10.12.13
Postitusi: 19

Kasutaja on eemal


postitati 17.03.14 19:41 Tsiteeri


Reedel sai sobiv auto leitud. Kõik lisad peale naha ja elektrilise kaardilugeja istme on olemas. Kuid see tuju ei riku. Antud masinal ka mõned lisad rohkem kui oskasin loota.
Seega võib minu poolt antud teema lukku panna.

Tänan veelkord kõiki kes viitsisid siin teemas vastata ja arutada.

Tervitades Raido


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
dex
huviline

Avatar


Registreerunud 07.02.14
Postitusi: 30

Kasutaja on eemal

Auto: Octavia III, 1.4 TSI, DSG

postitati 17.03.14 20:53 Tsiteeri


Viska siis teistele huvilistele ka andmed ja pilti :), nädala pärast ehk ka lühike kommentaar, kui rahul oled.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
sild
huviline



Registreerunud 10.12.13
Postitusi: 19

Kasutaja on eemal


postitati 18.03.14 15:46 Tsiteeri


Hetkel olen muidugi rahul ja suur vasika vaimustus peal. .Pilte kahjuks ei ole. Sõita sain reelel ainult 200 km. pärast seda tuli lumi maha. ( suve rehvid all) Kuna ise olen eestist eemal ja auto kodus siis enne 4-5 nädalat ei ole võimalik Värskeid pilte teha. Ja kogemusi väga jagada.
Väga positiivseid üllatusi valmistas mootor. 1.8 TSI liigutab oodatust paremini suurt autot edasi ja vägagi mõistliku kütuse kuluga.
Ja kui palju seal ikkagi ruumi on. Nii ees kui taga sõitjatele. Ei anna minu eelmise autoga võrreldagi. Eelmine oli siis bmw E38.
Kuskil pooleteist kuu pärast hakkan autot igapäevaselt kasutama. Siis teen ka teema siia foorumisse ja jagan muljeid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
stooming
huviline



Registreerunud 06.02.13
Postitusi: 12

Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal


postitati 19.03.14 02:38 Tsiteeri


Tubli poiss(Y):D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 71.1% - SQL: 28.9%]