Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Skoda Octavia 2009 ja uuem (Vastuseid: 19 | Vaatamisi: 11637)
saarrand
huviline

Avatar


Registreerunud 18.11.13
Postitusi: 22

Asukoht: Otepää/Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Octavia 1,4 TSI 2010

postitati 18.11.13 13:58 Tsiteeri
Skoda Octavia 2009 ja uuem



Tere!
Olen juba mõnda aega antud foorumil mitteregistreerunud kasutajana silma peal hoidnud, aga väga konkreetseid vastuseid leidnud pole, seega teen uue ostuabi teema.
Oleks plaan osta Skoda Octavia universaal aastatest 2009 või 2010. Kuna siin on suuremad Skoda huvlised koos, siis lootsin leida siit inimesi, kes kirjeldaks antud auto häid ja halbu külgi. Kuna olen siiani kasutanud sõiduautodena bensiinimootoriga masinaid, siis esialgu oleks valikus bensiinimootor, aga julgelt võiks sõna võtta ka diiselmootoriga autode omanikud ja oma sõna sekka öelda. Kuidas on TSI mootorite vastupidavusega? Olen kuulnud ketivenivuse ja kulumise probleeme juba väga madalate läbisõitude juures, on sellel tõepõhi all? Kui suured on hoolduskulud, mis on maksnud enimminevad varuosad? Kui suur on kütusekulu? Kuidas on 1,2TSI mootori jõudlusega, ega ei ole liiga lahja? Huvi pakuvad manuaalkastiga masinad!
Enda sõiduharjumused on pigem pikemad distantsid, ca 55km üks ots, veidi ka linnavahel liikumist. Suviti ka üsna aktiivne järelhaagise kasutaja (max 750kg).
Tänud asjalike vastuste eest ette!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Kasutaja Telefoninumber
undu
huviline



Registreerunud 27.03.09
Postitusi: 173

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: OII Combi 1,8 TSI

postitati 19.11.13 10:50 Tsiteeri


Mida Octavia II FL ohta öelda?
Pagasiruum mahutab palju kui natuke pakkimisega vaeva näha - Pagasiruum suht kuubiku kujuline, DIN liitritelt pisem Volvo V70 näiteks mahutab lihtsalt sisse loopides näiliselt palju enam ( OK, on see ju üldse suurem auto ka)
Salongimugavuselt - rehvimüra on paljudele kõrva jäänud, mina olen harjunud, aga kõik mu sõbrad teevda tarka juttu kulunud laagritest kui minu autos sõidavad.
Ees istmetel ruumija mugavust oma klassis hästi, koostekvaliteet ja materjalid on head.
Tagaistmel ruumi on olenevalt eessõitjate kasvust keskmiselt, Focus universaalis on kitsam näiteks, Renault Megane universaalis tundus jälle tsipa rohkem põlvedele ruumi jaguvat (oma kogemus).
Mootoritest - 1,2 Tsi on üldiselt igati mõnus, öko ja liigub a kui vaja. Mida peab arvestama - alla 1500 pöörde see mootor ei jaksa mitte midagi teha, kui käiguvahetusega eksid, siis kaob veojõud järsu nagu oleks kuhugi kinni jäänud - alguses päris ehmatav kui istud sinna vabalthingava mootoriga autost ja vahetad käiku ntx 1-2-4. Alla 60 km/h spidomeetri järgi linnas 5. käik ei vea, sama võimas 1,6 mpi on selles osas hulga mugavam.
Teisalt - kui hoiad mootoril pöörded õiges vahemikus, siis on 1,2Tsi väänet saadaval 1500-4000 rpm enam kui seda pakkus Audidel, Volaritel ja Octavia 1,Superb 1 ning suhteliselt sarnatse näitajatega mootoritest veel ka Sierra, Scorpa ja Omega 2,0 pentsukas oma 85 kilowatiga. Seega justkui kiirendamiseks vajalik vääne on olemas. Samas - olles Tartu otsa sõitnud 2,0 85Kw Audi 80, mis ei olnud esimeses nooruses ja siis 1,2 Tsi Fabiaga, mis oli selleks ajaks sõtnud ca 15000km, siis peab tunnisama, et Audi tundus mootori jõudluselt parem - 1,2 Tsi sai möödasõiduks liikuma küll, aga käigu alla vahetamine oli ikkagi menüüs tihemini kui Audiga. Telemeetrilist mõõtmis ei ole teostanud, seega kas sellel p....sedüno tundel arvuline kinnitus mõõtmistelka oleks ei tea. Vbolla on asi Audi raskepärasemas olekus ja huga vaksemas salongis.
Kui plaanid palju käru vedada, siis paraku seda mootorit ei julge soovitada, just selle 1500 pöörde juures järsult kaduva väände pärast - manööverdades on 1,6Mpi palju parem. Ja noh - diislitest ei maksa selles kontekstis rääkidagi. Diisel-manuaal käruvedamiseks parim kombo.
1,6 Mpi ei ole ka halb valik, seda eriti kasutatuna. Pommikindel. Küll janusem kui 1,2 Tsi ja ka paberil aeglasem. Reaalis nii palju aeglasem ei tundugi, seda jälle p....sedynole tuginedes. Kui ostma hakkad, tee proovisõite. Ja vaata diislied ka, 55km otsad on juba piisavalt pikad, et diisel ennast soojaks ja tahmast puhtsak suudaks sõita.
Kui Tsi motoreid vaatad, siis 1,4 Tsi paub juba ka kiirust omajagu. ütusekulu 1,2 Tsi võrreldes paju ei kasva, jääb 1,6 Mpi kanti.


Kes palju räägib ei pruugi palju öelda
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
siLc
huviline

Avatar


Registreerunud 09.05.11
Postitusi: 157

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 2011 Passat B7 EcoFuel CNG

postitati 19.11.13 16:57 Tsiteeri


Olles sõitnud nii 45000km 1.6 MPI-ga ja umbes 800km 1.2 TSI-ga, siis saab anda oma hinnangu.
1.6 MPI on lihtsakoelisem mootor ja talvel ilmselt soojeneks kiiremini. 1.2 TSI on ikka väga jõuetu madalatel pööretel (tühikäik kuni 1400rpm) võrreldes 1.6 MPI-ga. Kui 1.2 TSI-l turbo taha tuleb, siis on kaalukauss jälle tema poolel. Lühikesed otsad (nagu mul ka on) teeks 1.6 MPI-ga ning võibolla piiluks diisli (1.9/1.6 TDI ehk) poole 55km otste korral.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
moanspot
klubiliige



Registreerunud 08.01.06
Postitusi: 166

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II Combi

postitati 20.11.13 08:32 Tsiteeri


Olen ka nüüd aastakse OIIFL sõitnud, 1.2TSI mootoriga. Enne seda oli mõned aastat 1.6MPI mootoriga Roomster. Mõlemad manuaalkastiga.

Alguses vahetust planeerima hakates vaatasin suuremate mootorite poole, aga kuna enda jaoks olin kehtestanud reegli, et igakuine kulu tohib tõusta vaid teatud piires, siis oli üheks kalkulatsiooni aluseks ka kütusekulu.

Enamik sõite kipub mul pigem linnas ja tipptunnil olema, seega ega see kulu väike ei ole :(

Olen alates ~2010 aasta lõpust kütust võttes läbisõidu ja koguse ja hinna telefonirakendusse üles tähendanud, vaatasin siis nüüd mida statistika ütleb. See halvim ja parim on siis mingi nö paagitäie kohta, sest arvestus käib tankimisest tankimiseni.

Roomsteri kütusekulu:

keskmine: 8.75
halvim: 11.26
parim: 7.06

Octavia:

keskmine: 7.7
halvim: 10.46
parim: 6.53


Nii et enda läbisõidu juures hoian 3+ paagitäit kütust aastas kokku. Pole just kõige suurem võit, aga siiski. Umbes üks liisingumakse aastas kokku hoitud. :-)

Mis tagumikutundesse puutub, siis IMHO 1.2TSI liigub siiski tuntavalt ärksamalt, kui seda tegi 1.6MPI. Mitte nüüd mingi mäekõrgune vahe, aga tajutav.

Sama tunne jäi ka proovisõidul, mis saigi üheks valiku põhjuseks, et ei hakanud suurema mootori poole pungestama.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
saarrand
huviline

Avatar


Registreerunud 18.11.13
Postitusi: 22

Asukoht: Otepää/Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Octavia 1,4 TSI 2010

postitati 20.11.13 09:27 Tsiteeri


Tänud asjalike vastuste eest!
Ega selle 1,2 TSI ketiprobleemi kohta midagi kosta ei oska? oli see alguses titeviga ja nüüdseks välja ravitud? Kuna Octavial on suurhooldus ette nähtud?
Hetkel selline auto fooksuses: http://www.auto24.ee/used/1582998


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Kasutaja Telefoninumber
mar
klubiliige



Registreerunud 25.03.07
Postitusi: 181

Asukoht: Tallinn,Mustamäe
Kasutaja on eemal

Auto: FL Octavia1.4TSI

postitati 20.11.13 17:52 Tsiteeri


Mu Combil on juba kaks korda ketti vahetatud:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
zipper
huviline



Registreerunud 03.05.07
Postitusi: 200

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Octavia II

postitati 20.11.13 18:10 Tsiteeri


Kui sõidad ühte otsa tavaliselt 50+ km, siis soovitan diislit.
Olen paljude erineva mootoriga bentsukatega liigelnud, aga diisli kütusekulu ja madalalt algava väände vastu nad ei saa. Eriti veel, kui sa käru ka vedada tahad. See TSI keti venimine jääb ka ära, kuna diislid on rihmaga.
Näiteks suur hooldus on 1,6 CR TDI alles 150 000km juures. Miinus on see, et 100tuhhi juures võib hooratas kolisema hakata (u.300 eurone väljaminek). Aga selle teenid kenasti tagasi, kuna saad ühe paagitäiega u.300km rohkem läbida kui bentsukaga:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
saarrand
huviline

Avatar


Registreerunud 18.11.13
Postitusi: 22

Asukoht: Otepää/Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Octavia 1,4 TSI 2010

postitati 20.11.13 20:23 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: mar
Mu Combil on juba kaks korda ketti vahetatud:)


Mis see keti vahetus koos juppidega umbes maksab?

Olen ise ka diislile mõelnud, et prooviks selle ära. Diislitega muresi vähem? Mõtlen seda, et ostes mida diislite puhul tähele panna?
Tänud jälle asjakohaste vastust eeest! :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Kasutaja Telefoninumber
hese
huviline

Avatar


Registreerunud 13.08.13
Postitusi: 41

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 1,4 4x4

postitati 20.11.13 20:31 Tsiteeri


Kogud juurde ,ostad 2013 mudeli.See taas rihmaga ja läheb rutem soojaks ka.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tihver
huviline



Registreerunud 11.01.10
Postitusi: 162

Kasutaja on eemal

Auto: Superb 3 Combi, 140kw TDI DSG 4x4

postitati 20.11.13 20:38 Tsiteeri


10 aastat sõitnud VAG diislitega ja mitte ühtegi tõsist probleemi ei ole olnud. Hooratastega on nagu on, ühel vahetati 43 000km käbisõidu pealt, teisel on 255 000 kellal ja pole vahetatud. Proovins nii 1.4TSI kui 1.8TSI mootoriga autot, aga ostsin ikka diisli.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mds
huviline



Registreerunud 16.01.13
Postitusi: 50

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Superb II 1.8 TSI DSG

postitati 20.11.13 22:11 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: moanspot
Roomsteri kütusekulu:

keskmine: 8.75
halvim: 11.26
parim: 7.06

Octavia:

keskmine: 7.7
halvim: 10.46
parim: 6.53


Mul on peres uus Yeti 1.2TSIga - sissesõit (1500km) on tehtud, aga kütusekulu Tallinnas ikka 10 alla.

Mu 1.8TSI Superbi kulu on aastas olnud keskmiselt 8.16 (suurim 9.34, väikseim 7,16) ja mul on üsna raske jalg. Selle põhjal olen mina küll selles pisikeses 1,2s pettunud. Ei taha nõmedalt kõlada, aga 70+ km/h on see Yeti küll täiesti olematu jõudlusega.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
moanspot
klubiliige



Registreerunud 08.01.06
Postitusi: 166

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II Combi

postitati 21.11.13 08:57 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: mds
Tsitaat:
Algselt postitas: moanspot
Roomsteri kütusekulu:

keskmine: 8.75
halvim: 11.26
parim: 7.06

Octavia:

keskmine: 7.7
halvim: 10.46
parim: 6.53


Mul on peres uus Yeti 1.2TSIga - sissesõit (1500km) on tehtud, aga kütusekulu Tallinnas ikka 10 alla.

Mu 1.8TSI Superbi kulu on aastas olnud keskmiselt 8.16 (suurim 9.34, väikseim 7,16) ja mul on üsna raske jalg. Selle põhjal olen mina küll selles pisikeses 1,2s pettunud. Ei taha nõmedalt kõlada, aga 70+ km/h on see Yeti küll täiesti olematu jõudlusega.


Noh mul see halvim 10.46 kord on eelmise aasta detsembrist enne jõule ja võtnud olen ainult 25 liitrit. Ehket suht lühike ajaperiood ja ilmselt tõesti puhas linnasõit. Ilmselt võtsin enne pühi ja sellega seotud pikemaid sõite lihtsalt paagi täis. Enamasti võtan kütust siis, kui mingi 40+ liitrit ikka sisse mahub.

Rohkem ei ole kordagi üle 10 keskmiseks tulnud ning vaid ühe korra veel on üle 9. Kokku olen võtnud kütust 35 korda, nendes 21 korral on keskmine vahemikus 7-8, 3 korda alla <7.

Aga nii või teisit parem tulemus kui 1.6MPI oli, nii selles mõttes olen vähemalt rahul.

Ja ma arvan, et selle aasta keskmine kulu tuleb madalam. Sest minu igapäevasel marsruudil (kesklinn - Mustamäe) oli eelmisel aastal ikka täiesti lootusetu olukord, sest sisuliselt oli alles ainult üks marsruut, mida ei remonditud ning vähemalt pool tundi ummikus istumist oli alati kindlustatud. Päris tihti näitas keskmiseks kiiruseks mingi 12 km/h, krt sörkides oleks rutem koju jõudnud.

Aga sellest sügisest on olukord tunduvalt paranenud, Järvevana on suht OK ning ka teised võimalikud marsruudi (Liivalaia või Endal kaudu; Balti jaama kaudu) on tänu sellele kiiremaks muutunud. Nii et hetkel on keskeltläbi 15 minuti üks ots ning niipalju kui olen viitsinud keskmist kütusekulu vaadata, siis jääb üsna tihti ka linnas alla 8.

Ehket OT jutu kokkuvõtteks - ummikus tiksudes pole suurt vahet kui säästlik mootor kirjade järgi olema peaks, kulu per kilomeeter tuleb nagunii suur.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
taneltag
huviline



Registreerunud 21.05.12
Postitusi: 142

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Seat Leon Cupra280, 2014

postitati 21.11.13 12:16 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: zipper
Kui sõidad ühte otsa tavaliselt 50+ km, siis soovitan diislit.
Olen paljude erineva mootoriga bentsukatega liigelnud, aga diisli kütusekulu ja madalalt algava väände vastu nad ei saa. Eriti veel, kui sa käru ka vedada tahad. See TSI keti venimine jääb ka ära, kuna diislid on rihmaga.
Näiteks suur hooldus on 1,6 CR TDI alles 150 000km juures. Miinus on see, et 100tuhhi juures võib hooratas kolisema hakata (u.300 eurone väljaminek). Aga selle teenid kenasti tagasi, kuna saad ühe paagitäiega u.300km rohkem läbida kui bentsukaga:D



No see 1.6 TDI on madalalt ikka väääga jõuetu. Olen sellisega käru vedanud ja no tahtsin ukse lahti teha ja ise hoogu juurde lükata. 1.9 TDI madalalt jõulisem, kuigi paberil poleks nagu vahet.

1.8 ja 2.0 TSI veab madalalt sama eduliselt nagu diisel. Minu persetunde järgi vähemalt. Kütusekulus on küll jh diisel ökom. Kõik oleneb läbisõidust.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
saarrand
huviline

Avatar


Registreerunud 18.11.13
Postitusi: 22

Asukoht: Otepää/Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Octavia 1,4 TSI 2010

postitati 19.12.13 19:20 Tsiteeri


Sai nüüd lõpuks proovimas käidud 1,6L B 2010 aasta Octavia universaali. Väga meeldis edasiminek ja välimus seest. Läbisõit väga eeskujulik, kõik tundus ilus. Ilmselt see saabki valituks! Tänud kõigile vastajatele, kui on keegi 1,6L omanik aj teab midagi asjalikku veel lisada, siis andke aga julgelt teada. Kui suure kilometraasi tagant tal hooldused käivad?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Kasutaja Telefoninumber
juusturiiv
huviline



Registreerunud 19.12.13
Postitusi: 2

Asukoht: harjumaa
Kasutaja on eemal


postitati 19.12.13 21:59 Tsiteeri


2009 aasta hb octavia läbisõiduga 12 000km pakkuda hinnaga 85000.-


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
juusturiiv
huviline



Registreerunud 19.12.13
Postitusi: 2

Asukoht: harjumaa
Kasutaja on eemal


postitati 19.12.13 22:00 Tsiteeri


8500.- sorri!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
saarrand
huviline

Avatar


Registreerunud 18.11.13
Postitusi: 22

Asukoht: Otepää/Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Octavia 1,4 TSI 2010

postitati 03.01.14 15:55 Tsiteeri


juusturiiv, Paluks rohkem infot!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Kasutaja Telefoninumber
TarvoA
huviline



Registreerunud 31.01.14
Postitusi: 18

Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia 1.2

postitati 20.02.14 18:13 Tsiteeri


Kuidas nende kettidega ikka lood on? Kui on garantii korras vahetatud mõnel juba 3x siis nagu ei ole ikkagi asi õige ju? Või nüüd tulnud juba selline pingutus süsteem ja kett mis kestab ka?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
maxtor
huviline

Avatar


Registreerunud 18.11.13
Postitusi: 84

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia combi 2009, 1,9TDi.

postitati 20.02.14 22:42 Tsiteeri


No ma ei tea, kui haagise vedu keskmisest tihedamini ette tuleb siis ikka diisel. Niipalju kui mul on olnud juhuseid haagist vedada siis bensukal võid kütusekulu enam-vähem 2-ga korrutada kui just päris tühja käru järgi ei võta. Diisliga ei ole silmnähtavat vahet kas sõidad tühjalt või vead veel midagi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
saarrand
huviline

Avatar


Registreerunud 18.11.13
Postitusi: 22

Asukoht: Otepää/Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Octavia 1,4 TSI 2010

postitati 19.06.14 19:28 Tsiteeri


Nii, 2010 aasta 1,4TSI mootoriga universaalkerega Octavia juba alates veebruarist minu kasutuses ja olen väga rahul autoga. Vean ka käru ja halumasinat päris tihti ja senise ca 12 000km läbimise keskmine kütusekulu kompuutri järgi 6,9l /100km. Teen mingi hetk oma autost teema, aga ei ole veel mahti olnud sellega tegeleda.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 71.3% - SQL: 28.7%]