Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Ksenoontuled vilguvad (Vastuseid: 12 | Vaatamisi: 5420)
Karsson
huviline



Registreerunud 15.10.13
Postitusi: 5

Kasutaja on eemal


postitati 15.10.13 13:49 Tsiteeri
Ksenoontuled vilguvad



Tervist
Kas kellegil on kogemust, et ksenoon tuled aegajalt vilguvad nagu oleks halb kontaks kuskil?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
KPuusepp
huviline

Avatar


Registreerunud 01.10.10
Postitusi: 317

Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kasutaja on eemal

Auto: Superb I 1.8T

postitati 15.10.13 18:40 Tsiteeri


Pirn hakkab läbi minema. Tavaliselt xenoni pirnid küll tuhmuvad ning lõpuks enam üldse ei tööta, kuid on olnud endal ka juhus, kus samuti vilkus.

Uuem või vanem auto?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Karsson
huviline



Registreerunud 15.10.13
Postitusi: 5

Kasutaja on eemal


postitati 16.10.13 08:36 Tsiteeri


2008 Octavia scout
Ja mulle tundub, et mõlemas tules käib see vilkumine samal ajal. Aga kuna ma enamjaolt sõidan valgel ajal siis pole väga täheldanud seda. Eks nüüd talve poole on näha kui palju tegelikult tuled vilguvad. Pigem toimub see vilkumine mingi põrutuse momendil nt august läbi sõites.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
enzo
klubiliige



Registreerunud 09.11.10
Postitusi: 82

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Cupra ST 300 4drive 18

postitati 16.10.13 09:03 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Karsson
2008 Octavia scout
Ja mulle tundub, et mõlemas tules käib see vilkumine samal ajal. Aga kuna ma enamjaolt sõidan valgel ajal siis pole väga täheldanud seda. Eks nüüd talve poole on näha kui palju tegelikult tuled vilguvad. Pigem toimub see vilkumine mingi põrutuse momendil nt august läbi sõites.


Mul oli ca. aasta tagasi sama asi, aga ainult juhipoolse tulega. Aeg-ajalt kustus pirn ära umbes 0.5 sekundiks ja läks uuesti põlema. Kui pimedas ajasin auto seina äärde ja jälgisin, siis oli näha, et imelikult väreleb see pirn vahest. Vahetasin mõlemad pirnid ära, kuna soovitatakse paaris vahetada ja rohkem pole seda probleemi esinenud. Valgus läks ka tunduvalt paremaks, kuna vanad pirnid olid tehasest sees ja kuskil 5,5 aastat oma tööd juba teinud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Karsson
huviline



Registreerunud 15.10.13
Postitusi: 5

Kasutaja on eemal


postitati 16.10.13 13:08 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: enzo
Tsitaat:
Algselt postitas: Karsson
2008 Octavia scout
Ja mulle tundub, et mõlemas tules käib see vilkumine samal ajal. Aga kuna ma enamjaolt sõidan valgel ajal siis pole väga täheldanud seda. Eks nüüd talve poole on näha kui palju tegelikult tuled vilguvad. Pigem toimub see vilkumine mingi põrutuse momendil nt august läbi sõites.


Mul oli ca. aasta tagasi sama asi, aga ainult juhipoolse tulega. Aeg-ajalt kustus pirn ära umbes 0.5 sekundiks ja läks uuesti põlema. Kui pimedas ajasin auto seina äärde ja jälgisin, siis oli näha, et imelikult väreleb see pirn vahest. Vahetasin mõlemad pirnid ära, kuna soovitatakse paaris vahetada ja rohkem pole seda probleemi esinenud. Valgus läks ka tunduvalt paremaks, kuna vanad pirnid olid tehasest sees ja kuskil 5,5 aastat oma tööd juba teinud.



Kas ksenoonil on võimalik ainult pirni vahetada??
Ma olen arusaanud, et ksenooni puhul läheb vahetusse terve tuli.
Ja kas see on asi mida suudab ise ära teha või peab laskma mõnel profil teha?
(mis hinda küsitakse mudiu mülema tule vahetamise eest)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
taneltag
huviline



Registreerunud 21.05.12
Postitusi: 142

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Seat Leon Cupra280, 2014

postitati 16.10.13 13:17 Tsiteeri


Pirnid ikkagi eraldi müügil :P

Arvatavasti pole ka vahetamine oluliselt keerulisem kui tavalise pirni puhul.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
enzo
klubiliige



Registreerunud 09.11.10
Postitusi: 82

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Cupra ST 300 4drive 18

postitati 16.10.13 16:44 Tsiteeri


Tule eemaldamine on väga lihtne - http://www.briskoda.net/forums/topic/64315-howto-new-octavia-headlight-bulb-change/
Õpetus on inglise keeles, koos piltidega, siin küll tavalise pirniga tuli, aga xenoniga on kõik sama, kui tule lahti võtad, siis on juba aru saada, mis teha tuleb.
Ja ei pea uut tuld ostma, vaid D1S tüüpi xenon pirni - http://www.ladu24.ee/et/tarvikud/7031,23315,0,1/303048.

Mina kasutasin originaal Philipsit ja väga rahul valgusega.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Marek001
huviline

Avatar


Registreerunud 19.10.08
Postitusi: 165

Asukoht: Virumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II HB L&K 2.0 TDI

postitati 20.10.13 09:31 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: enzo
Tule eemaldamine on väga lihtne - http://www.briskoda.net/forums/topic/64315-howto-new-octavia-headlight-bulb-change/
Õpetus on inglise keeles, koos piltidega, siin küll tavalise pirniga tuli, aga xenoniga on kõik sama, kui tule lahti võtad, siis on juba aru saada, mis teha tuleb.
Ja ei pea uut tuld ostma, vaid D1S tüüpi xenon pirni - http://www.ladu24.ee/et/tarvikud/7031,23315,0,1/303048.

Mina kasutasin originaal Philipsit ja väga rahul valgusega.


Minul tundub jällegi et xenon mitte ei kustu hetkeks vaid valgustab üle. Kaua selline vilkumine kesta võib enne kui täielikult ära sureb?
Ma saan aru et see philipsi pirn üx parimaid!?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
enzo
klubiliige



Registreerunud 09.11.10
Postitusi: 82

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Cupra ST 300 4drive 18

postitati 20.10.13 13:40 Tsiteeri


Mina avastasin selle vilkumise pimedamate ilmade saabumisel umbes septembris, pirnid vahetasin detsembris. Ilmselt oleks kauemgi saanud sõita, aga kuna ka valgustugevus oli tunduvalt kehvem, siis otsustasin pirnid ära vahetada, mitte oodata lõpliku kustumist. Originaalis oli mul sees Osram, aga seekord otsustasin Philipsi kasuks. Paar kuud peale pirnide vahetust tuli Philips välja uue xenon pirniga - http://www.philips.fi/c/car-lamps/d1s-35-w-85415xvs1/prd/. Kahjuks mul endal nende xenonitega kogemus puudub, aga kasutan kaugtuledes sedasama X-tremeVision H1 pirni ja väga rahul valgusega.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
KPuusepp
huviline

Avatar


Registreerunud 01.10.10
Postitusi: 317

Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kasutaja on eemal

Auto: Superb I 1.8T

postitati 20.10.13 19:11 Tsiteeri


Kui pirni vahetus ei aita, siis järgmisena otsiks viga ballastist. Ehk siis plokk mis annab pirnile õige voldi peale.

Pirni vahetuse käigus soovitaks igaks juhuks aku lahti ühendada. Nimelt pirnile antakse käivitushetkel ca 20-50kV peale ja seda sa väga oma kehas tunda ei tahaks ;).

Kindlasti on nii kõvasid mehi, kellel on sellest täiesti savi ja vahetatakse ka vool taga, kuid igaks juhuks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Karsson
huviline



Registreerunud 15.10.13
Postitusi: 5

Kasutaja on eemal


postitati 24.10.13 08:43 Tsiteeri


Tegeligult seda ma mõtlesin ka et kas on kuidagi võimalik välja uurida kas asi pirnis või siis näiteks kõrgpinge plokis?
Muidugi on versioon pirnid ära vahetada aga ühe pirni maksumus kuskil 100 euri seega tahaks kindel olla kas asi on pirnides.
Seega kas on veel mingeid kogemusi olnud kellegil? Nt peale pirni vahetust ikka vilguvad tuled edasi?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Marek001
huviline

Avatar


Registreerunud 19.10.08
Postitusi: 165

Asukoht: Virumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II HB L&K 2.0 TDI

postitati 24.10.13 12:10 Tsiteeri


Kas Osrami ja Philipsi pirnil on suur vahe?
Hind
Osram:86 eur
Philips:96.58 eur


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Karsson
huviline



Registreerunud 15.10.13
Postitusi: 5

Kasutaja on eemal


postitati 05.11.13 10:56 Tsiteeri


Kas keegi oskab öelda milles võib olla probleem kui tulede reguleerimine ka ei tööta.
Teatavasti ksenoonide sisse lülitamisel toimub tulede automaatne kõrguse reguleerimine.
Praegu tuled vilguvad ja reguleerimine ka ei tööta!
Seega äkki viga kuskil mujal kui pirnides?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 63.1% - SQL: 36.9%]