Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Octavia salongi kõrisemine/lõgisemine/nagisemine (Vastuseid: 4 | Vaatamisi: 3326)
helper85
huviline



Registreerunud 25.04.12
Postitusi: 15

Kasutaja on eemal


postitati 25.04.12 17:46 Tsiteeri
Octavia salongi kõrisemine/lõgisemine/nagisemine



Tere

Olen alates 1. veebruarist Octavia 1,4 DSG omanik. Muidu olen sõidukiga rahul, kuid natuke enam kui 2 kuu möödumisel on hakanud mind vaevama igasugused kõrisemise/lõgisemise/nagisemise helid.

Ühest olen (vist) lahti saanud. Nimelt "väsis" juba ära üks tagaluugi plastiku tüübel. Samas käega kergelt vastu tagaluugi plastikut tagudes kostub minu meelest luugi seest ikka mingit imelikku plärisevat heli. See selleks....

Luugimuret kurtes kaeblesin esinduses ka ustest, umbes tviiterite juurest kostuva kõrina/lõgina üle. Nimetatud heli tuleb eriti hästi kuuldavale kareda kattega asfaltteel sõites. Mehhaanik olevat ka proovisõidu teinud, kuid tema mingit imelikku heli ei tuvastanud.

Ometi, kui teen ukse lahti ja löön käega polstri ülesse keskmisesse ossa, kostub tviiteri juurest minu poolt taga aetavat heli. Korra arvasin, et äkki on tviiteri plastikkate lahti tulnud, kuid täna katset korrates ei tuvastanud, et kõrinat/lõginat teeks kate (ühe käega lõin polstrit, teisega surusin tviiteri plastikkatte peale).

Samas tuvastasin täna uue asjaolu. Nimelt kui uks on lahti ning ühe käega panen sisemise ukselingi pinge alla (ehk nagu hakkaks ust avama, kuigi see on lahti), siis lüües kõrinat/lõginat enam ei teki. Kui sisemine ukselink lahti lasta, uuesti lüüa, on probleemne kõrin/lõgin tagasi.

Kõige paremini tuleb vastav kõrin/lõgin ülalkirjeldatud viisil testides esile just tagauste puhul, esiuste puhul ei tule, kuigi sõites teevad aegajalt ka need sarnast kõrinat/lõginat.

Kas kellelgi on analoogse probleemiga kokkupuudet olnud? Paluks mitte soovitada, et keeraku ma raadiol helitugevust juurde. :P Asi on pigem põhimõtteline - isegi 10 aastat vana VW Bora (eelmine auto) ei teinud selliseid hääli.

Lisaks ülaltoodule kiuksub/käuksub ka kindalaegas (olen selle asjadest tühjaks teinud, kuid hääled on ikka alles), samuti kõrvalistujapoolne uks piirkonnas, kus puutub kokku armatuurlauaga (täna puhastasin ukse küljes oleva aknale õhku puhuva õhutoru küljes oleva kummitihendi, eks paistab, kas see mõikab).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 25.04.12 18:13 Tsiteeri


Kõigist naginatest saab lahti üldjuhul, aga ainult ise tehes. Esindustest nende vigadega üldjuhul abi ei saa, sest nemad "ei kuule" midagi :). Kõige lihtsam on ustega nii, et täis mürasummutus (pigimatt, viltmatt, kõiksugu plasti kokkupuutekohtadele riidest isoleer vahele). Saad lahti kõigist uksenaginatest.

Mul näiteks oli Octavia I (aastast 97) - see nagises väga vähe ning peale seda, kui ma tegin kõik mürasummutused ja eemaldasin ka muud naginad, oli lausa lust sõita. Ei nagise see auto siiamaani suurt miskit. Samas uus Passat nagiseb nii mis kole :P.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
helper85
huviline



Registreerunud 25.04.12
Postitusi: 15

Kasutaja on eemal


postitati 26.04.12 06:24 Tsiteeri


Tänud soovituse eest (mürasummutus), kuid hetkel ei lahendaks see minu meelest minu probleemi. Arvan, et asi on ikkagi jälle mingis "juba ära väsinud" detailis või kaablis/juhtmes, mis põrub sõites ukse sees muu detaili vastu, tekitades seeläbi kõrisevat heli.

Samuti ei leia ma, et peaksin oma kulu ja kirjadega 3 kuud vana sõiduki puhul hakkama detaile vahetama/auto omadusi taastama. Kuigi jah mürasummutus annaks lõppkokkuvõttes parema tulemuse, kui esinduses üksnes probleemse kõrina/plõgina kõrvaldamine.

Seega, üritan asja ikka esinduse kaudu kuidagi kõrvalda. Eelmine nädal esinduses käies ei olnud minu mäletamist mööda kõrin/plõgin nii võrd vali. See on minu meelest pisut enam kui nädalaga valjemaks muutunud...

Kui midagi teada saan, anna ka siia teada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ladavaz
huviline

Avatar


Registreerunud 14.03.09
Postitusi: 168

Asukoht: Saue Vald
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia 1,6 MPI, Skoda Octavia 1,4 TSI 2014 Ambition Plus

postitati 26.04.12 08:14 Tsiteeri


Sa oled päris sherlock holmsiliku tee ette võtnud:D Mul on küll pea 7 aastat vana auto ja samuti naginatega kimpus. Esialgu oli see minu jaoks probleem, kuid nüüd võtan asja külma kõhuga.
Päris naginatest lahti sa ei saagi ja see on üldiselt kõigi luukpärade probleem.
Müra summutuse paigaldamine võib olla küll kõige parem lahendus, kuid kui seda mitte ise teha ja tahta teha korralikult, on see korralik väljaminek.
Põhiline probleem seisnebki plastikute omavaheliste kokkupuute punktides, igasugused tüüblid ja muud vidinad teevad vähem häält.
Mina esimese asjana viskasin auto asjadest tühjaks, siis võtsin tagaluugi polstri maha ja sain umbes 90 % naginaid vähemaks.
Oleneb muidugi palju ka sellest mis teed mööda sa peamiselt sõidad. Sileda asfalti peal, pole naginaid peaaegu ollagi aga kui sõidad nagu mina mööda aukus kruusateid, siis on selge, et naginad on tulema ja ka kuulda paremini.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
helper85
huviline



Registreerunud 25.04.12
Postitusi: 15

Kasutaja on eemal


postitati 04.05.12 06:07 Tsiteeri


Külastasin oma murega esindust ning sain sellele tõsist leevendust. Nimelt, nagu mina asjast aru sain, oligi probleem uksetrossides, mis hakkasid teatud asjaolude esinemisel vastu teisi uksedetaile põruma, tekitades seeläbi kõriseva/lõgiseva heli.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 47.9% - SQL: 52.1%]