Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Škoda Superb Combi VS Volkswagen Passat Variant (Vastuseid: 10 | Vaatamisi: 7175)
agsel
huviline



Registreerunud 01.04.11
Postitusi: 3

Kasutaja on eemal


postitati 01.04.11 22:23 Tsiteeri
Škoda Superb Combi VS Volkswagen Passat Variant



Tere

Olen plaanimas uue auto ostu. Valikusse on jäänud Škoda Superb Combi ja uus VW Passat Variant. Kuna mootor on neil täpselt sama, siis mida oskate tuua erinevusteks? VW hind on mõnevõrra kallim (25k€ juures umbes 1-2k€). Kuna eelnevalt ei ole kogemust kummagi margiga, siis uurin teilt.

Hetkel on silmapiiril VW 2.0 TDI 103 kW automaat, kuna neil muud kohe laost pakkuda pole. Škodal oleks veel ehk võimalus lasta oma käe järgi tellimus esitada. Vähemalt paar 1.8 bensiini automaati olid neil tellitud, millele võib-olla saab veel mingeid täiendusi lisada.

Paljud testid on Superbile andnud just esikoha Passati ees (VW müügimees näitas mulle testi - vist oli Autoleht -, kus Superb oli esimene ja Passat selle järel teine :) ).

Igasugune abi/kommentaar on teretulnud

Tänud!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
KPuusepp
huviline

Avatar


Registreerunud 01.10.10
Postitusi: 317

Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kasutaja on eemal

Auto: Superb I 1.8T

postitati 02.04.11 09:08 Tsiteeri


Kui veel vaadanud ei ole

http://www.autoleht.ee/testid/uus?id=7522 Combi

Võrdluse passatiga võin sulle nimetatud autolehest välja otsida, kui müüja lugeda ei lasknud. Igat pidi oli Superb parem ja seda just eriti pisidetailides.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
agsel
huviline



Registreerunud 01.04.11
Postitusi: 3

Kasutaja on eemal


postitati 02.04.11 10:09 Tsiteeri


On see nimetatud võrdlus kuskil veebis nähtav? Loeks küll hea meelega. Ma vaatasin tookord vaid kõkkuvõtte osa.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
KPuusepp
huviline

Avatar


Registreerunud 01.10.10
Postitusi: 317

Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kasutaja on eemal

Auto: Superb I 1.8T

postitati 02.04.11 17:08 Tsiteeri


Veebis ei tea, kuid autoleht on 15 detsember 2010 nr. 48 (434). LK 16-21. Testis siis Superb, Passat, Mondeo ja Insignia. Kui kuskilt ei saa, saan artikli sisse scannida. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mxrt
huviline

Avatar


Registreerunud 13.03.08
Postitusi: 38

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: RS / Scout

postitati 02.04.11 21:57 Tsiteeri


Uus passat on ilusam ning ehk hoiab hinda ka vast paremini. Superb juba jupp aega tootmises olnud, alates 2008 aastast, kui ma ei eksi. Teisalt, kui plaan 5 aastat sõita sama autoga, siis peaks Superbil sama raha eest rohkem saama.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
JaMa
huviline



Registreerunud 25.03.11
Postitusi: 14

Kasutaja on eemal

Auto: SuperB 2.0 TDI DSG 4x4 Combi Elegance MY12 - 2011

postitati 04.04.11 19:38 Tsiteeri


Oli ka endal see valikus (Passat vs. Superb vs. 9-5 vs. Outback)
Kahjuks pidin Passati valikust välja jätma kuna tellimisaeg oleks jäänud septembrisse (laodiisleid ei ole ei Škodal ega VW-l).
Passati eelis on oluliselt uuem mudel ja ennekõike BlueMotion tehnoloogia - 4,6 vs. 5,5.
Samuti on VW-l mõningad asjad paremini läbi mõeldud ja lisasid on oluliselt rohkem.

Samas kui oled eraisikust ostja, kes otsib head masinat järgmiseks 5-10 aastaks, siis Škoda on minu arvates parem - hinna/varustuse, jääkväärtuse (vaadake, palju müüakse kasutatud Superbe) kohapealt.
Škodal on mingi eripakkumine Superbidele ka tulemas...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
undu
huviline



Registreerunud 27.03.09
Postitusi: 173

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: OII Combi 1,8 TSI

postitati 05.04.11 11:54 Tsiteeri


Kindel on see, et Superb Combi on Passat variandist mahukam, nii pagassis kui tagaistmel.
Hinna hoidmise kohapealt ei ole nüüd viimaste mudelitega väga kursis, aga tean seda, et eelmise põlve passati ajal oli Vw Passat esimese kolme aasta jooksul üks kiiremini hinda kaotav euroopas müüdav auto üldse. Seevastu vanemast peast hind jälle püsib kestvalt hästi. Ehk siis uue VW hind on natuke üles puhutud.
Samuti võin tuua võrdluseks sõbra Passat Higline 2008 ja minu Octavia Elegance 2009, mõlemad 1,8 TSI ja 6-k.man - ostes oli VW ca 100000EEK kallim, nüüd uueks aastaks kasko pakkumisi võttes hinnati meie autod pea igas firmas sama kalliteks, Skoda kindlustusmakse tuli aga natuke odavam.


Kes palju räägib ei pruugi palju öelda
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
KPuusepp
huviline

Avatar


Registreerunud 01.10.10
Postitusi: 317

Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kasutaja on eemal

Auto: Superb I 1.8T

postitati 05.04.11 19:22 Tsiteeri


Superbi ja konkurentide test.

https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=explorer&chrome=true&srcid=0B7cpzIw6_FiANTVhNjY3OWUtM2ZmNy00ZGYwLWJkMDYtZGM5MDZlN DY3ODY3&hl=en&authkey=CMCjvMAL

;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
agsel
huviline



Registreerunud 01.04.11
Postitusi: 3

Kasutaja on eemal


postitati 05.04.11 22:13 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: KPuusepp
Superbi ja konkurentide test.

https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=explorer&chrome=true&srcid=0B7cpzIw6_FiANTVhNjY3OWUtM2ZmNy00ZGYwLWJkMDYtZGM5MDZlN DY3ODY3&hl=en&authkey=CMCjvMAL

;)


Tänud!

Olen nüüd kaalunud ja lähen ikka Passati teed. Ma ei tea, kas see on mingist vanast harjumusest, aga paljud tuttavad soovitavad VW masinat pimesi. Ma ise näiteks algselt Škodat üldse ei plaaninud vaadata (plaanis oli Honda Accord, Toyota Avensis, Mazda 6 ja Passat Variant). Pool kogemata läksin ka Superbi proovima. Eks mu enda viga, et pole piisavalt kodutööd eelnevalt teinud. Aga nii kipub paljduega olema - Škodast ei olda teadlikud või arvatakse, et kvaliteet on tingimata kehvem.

Mu valikusse jäi just diiselmasin. Hinna osas ma ei ütleks, et väga suurt vahet oleks tulnud. Võib-olla Superbil oleks saanud natukene rohkem varustust. Passati saan aga kohe kätte, Superbi peaksin ootama. Mul üks tuttav tellis Octavia. Lõpuks ootas 1-2 kuud kauem kui lubatud. Mul on vaja juba 3 kuu pärast selle masinaga olla Euroopas liikvel. Ka see oli üks argument otsustamisel. Ja kui vaadata spec'e, siis Passati diisli küttekulu on väiksem. Iseasi, kas see ka tõele vastab (seesamane test otseselt seda välja ei too).

Eks natuke jääb kripeldama, et äkki oleks pidanud Superbi võtma. Ise mõtlen nii, et autoost ei ole eluks ajaks. Et eks aastate pärast saab otsustada, kas VW oli hea valik ja sellega näiteks jätkata, või liikuda Superbi peale (või misiganes mudelid neil siis pakkuda on).

Aga tänud teile kommentaaride eest! Minu poolest võib teema edasi avatuks jääda. V-o on veel inimesi sama valiku juures.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
petst
huviline



Registreerunud 03.04.06
Postitusi: 114

Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 & VW e-UP!

postitati 05.04.11 22:27 Tsiteeri


Passati suurim eelis on see, et sellele saab osta peale moodsaid elektroonikavidinaid (bluemotion, adaptiivne kiirusehoidik, reahoidja, adaptiivne veermik jms.). Kui need pole olulised siis soovitan seada sammud Škoda esindusse. Sama raha eest saad märkimisväärselt rohkem lisaväärtust (lisavarustust) ja kuningliku jalaruumi tagareas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 09.04.11 17:56 Tsiteeri


Sõidan uue Passatiga (sedaan, tööauto). Ma pole küll uut Superbi proovinud, kuid vana Superb on mugavam. Uue Passati tagavedrustus mulle kohe üldse mitte ei meeldi. Aukudes ikka tambib ja tümiseb mõnuga. Superb on nagu vana rahu, kes august väljagi ei tee :P.
Ja kui eelnevalt oled sõitnud Octaviaga, siis laugpära variant (sedaani välimus, universaali praktilisus) on ikka kuradi hea. Tõmbad luugi üles, laod pagasniku asju täis ning paned kinni. Sedaani pagasiruum pole küll väike, aga proovi sa sellest väikesest august asju paigutada :). Seepärast oleks uus Superb äärmiselt mõnus kompromiss.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 59.7% - SQL: 40.3%]