Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Veljed rohkem koopast välja!? (Vastuseid: 3 | Vaatamisi: 2773)
UHO
huviline



Registreerunud 28.01.09
Postitusi: 22

Kasutaja on eemal


postitati 20.04.09 16:30 Tsiteeri
Veljed rohkem koopast välja!?



Tervist,

ei tea, kas nüüd õige koht kuhu kirjutan aga ärge pähe lööge.

Teema järgmine (Octavia II 2006 universaal):
Plaan osta 16" valukad Rial Milano Titanium, kuid nende ET 45. Miks üldse plaanin uus velgi ongi see, et rattad koopast rohkem väljas oleks (ehk siis samal laiusel kerega). Praegused Kosei omad ET 38 ja poes öeldi, et need ET 45 veel rohkem koopa/kere sees :(, mis visuaalselt üldse mitte kena...

Kas on mingit lahendust, et saaks ET 45 veljed rohkem koopast välja kuidagi- saab sinna äkki midagi vahele panna? Kui saab, kas see siis sõiduomadusi ei hakka rikkuma jne?

Igasugusene info ja abi tere tulnud. Tahaks autole juba uusi papusid jalga :).

Kena kevadet kõigile,
Margus - 5102797


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
reFFLex
moderaator

Avatar


Registreerunud 05.11.05
Postitusi: 758

Asukoht: Pirita kant
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0TDI 2017

postitati 20.04.09 21:31 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: UHO
Tervist,

ei tea, kas nüüd õige koht kuhu kirjutan aga ärge pähe lööge.

Teema järgmine (Octavia II 2006 universaal):
Plaan osta 16" valukad Rial Milano Titanium, kuid nende ET 45. Miks üldse plaanin uus velgi ongi see, et rattad koopast rohkem väljas oleks (ehk siis samal laiusel kerega). Praegused Kosei omad ET 38 ja poes öeldi, et need ET 45 veel rohkem koopa/kere sees :(, mis visuaalselt üldse mitte kena...

Kas on mingit lahendust, et saaks ET 45 veljed rohkem koopast välja kuidagi- saab sinna äkki midagi vahele panna? Kui saab, kas see siis sõiduomadusi ei hakka rikkuma jne?

Igasugusene info ja abi tere tulnud. Tahaks autole juba uusi papusid jalga :).

Kena kevadet kõigile,
Margus - 5102797

Mul omal oli samasugune mõte ja plaan, et tahaks paremini auto alla istuvaid velgesid omale. Saingi, kuid praegu olen jõudnud äratundmisele, et esimesed rattad võiksid pisut rohkem koopas sees istuda.

Nii - tähtsaimad asjad esmalt - räägid siin uljalt ET-st, kuid ei täpsusta, mis on sinu velgede laius. ET numbriline väljendus on velje kinnituskoha kaugus millimeetrites velje mõttelisest keskteljest. Kui sul on velje laius nt 6 tolli (15,24cm) siis selline velg ET45 korral istub jupi sügavamal koopas sees, kui 8-tolline (20,32cm). Täpsemalt siis 2,54 cm on see seespool.

Jube sageli näen erinevates kohtades (kuulutused, foorumikeskkonnad), et ei räägita velje laiusest ja ET-st koos, vaid oluliseks peetakse ühte või teist.

Minu veljed on 8" laiad ning ET35. Eelmised ilusad veljed, mis olid 18" läbimõõduga, olid ET45 8" laiuse juures ning siis mulle tundus, et tagumised rattad võiksid väheke rohkem välja ulatuda. Esimesed olid minu silmale perfektsed.

Nüüd aga on situatsioon selline, et esimesed võiksid 1cm jagu seespool olla (ehk siis ET45) ajal, mil tagumised on just parajas kauguses. Seega minu valem OII jaoks on lihtne - esimesele teljele velje laius 8" ET45 ja taha 8" ET35. Kui veljed kitsamad, siis ET võiks vastavalt suurem olla.

Pilte minu autost koos Masitaly 17" ratastega (hädasti oleks visuaali parandamiseks tarvis autot madalamaks lasta): pilt1 pilt2 pilt3

Velgede väljapooleupitamiseks on võimalik rattarummu külge kruvida vaheflantse ehk rõngaid, kuid mina seda ise ei teeks. Välja näevad need seukesed

Niih - olin kaval ja vaatasin enne käesoleva postituse tegemist netis ringi selle sinu nimetatud veljemargi kohta - selgus, et 16-tollised on kõigest 6,5" laiused. Seega siis ET45 korral oleks velje kinnituskohast velje välimise servani 3,755cm. Võrduseks siis 8" ET45 korral oleks see 5,66cm. Seega sinu Rial istuks pea 2cm seespool. Seega siis peaksid enda ideaalkuju saamiseks esiteljele panema 2 ja taha veelgi laiemad "seibid" vahele...

Pigem vaata mõni teise mõõduga velg, oleks minu soovitus :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
karsson15
huviline



Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 109

Kasutaja on eemal

Auto: Arbuus

postitati 21.04.09 11:40 Tsiteeri


Lisaks ka veel niipalju, et ka mitte see kunstlikult väljapoole toomine, ehk flantside kasutamine ei hakka mitte mingil määral mõjutama juhitavust ning vedrustust tapma (sest jõuõlg ju muutub)???

Mina oleks ka poolt pigem velgede otse rummu otsa istutamisega- sest sellisel juhul on velgede kaugus ja see mõtteline keskkoht arvutuste järgi paigas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
undu
huviline



Registreerunud 27.03.09
Postitusi: 173

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: OII Combi 1,8 TSI

postitati 21.04.09 12:04 Tsiteeri


Igasuguseid velgedaga seotud asju tasub otsida näiteks http://inex.ee/index.php?lang=est&main_id=182


Kes palju räägib ei pruugi palju öelda
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 56.6% - SQL: 43.4%]