Foorumi logo

Android Auto & Smart Link
dex - 28.09.15 09:17

Vaatasin, et sellist teemat veel pole. Kes midagi kuulnud pole, siis siit võiks alustada:
http://www.skoda.ee/news/auto-ja-nutiseadmed-suhtlemas-uus-skoda-superb-naitab-apple-carplay-ja-android-auto-abil-tulevikku

Mulle tundub väga mõnus asi ja hirmsasti tahaks endale ka seda võimalust. Küll aga on praktiliselt võimatu infot leida, kas minu masinale seda võimalust pakkuma hakatakse.

Äkki keegi on juba uurinud, mis on miinimumnõuded? Endal 2014 ehitatud Octavia III, Bolero süsteemiga. Kõige rohkem tahaks google mapsi auto ekraanile kuvada, aga spotify kuluks samuti marjaks ära.


vamps - 02.10.15 13:21

Nagu aru olen saanud, siis SmartLink on ainult uuenenud Bolerga kasutatav. Kas mingi moodul vanale raadiole võimalik vahele panna, pole kindel.

Siin leiab igast OEM asju, mida saaks O3-le panna, kuid seal sellist juppi esimese hooga silma ei jäänud:
https://www.kufatec.de/shop/en/skoda/octavia/octavia-5e


KaruMaru - 28.10.15 12:33

Android Auto (AA) rakendus töötab ilusti uue Superb'i peal (telefonis android v.5.0.1).
Kui telefon ise AA rakendust ei paku Google Play kaudu (väidetavalt on rakendusel regioonipiirang vms) siis saab selle käsitis alla tõmmata ja installida: http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/

Et asi ilusti tööle hakkaks on vaja USB panna nö "Telefoni laadimise" reziimi, kui kaabel ühendatud.


raigu - 09.08.16 17:35

Tsitaat:
Algselt postitas: KaruMaru
Android Auto (AA) rakendus töötab ilusti uue Superb'i peal (telefonis android v.5.0.1).
Kui telefon ise AA rakendust ei paku Google Play kaudu (väidetavalt on rakendusel regioonipiirang vms) siis saab selle käsitis alla tõmmata ja installida: http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/

Et asi ilusti tööle hakkaks on vaja USB panna nö "Telefoni laadimise" reziimi, kui kaabel ühendatud.


Tänan, KaruMaru! Toimisin nõnda ning sain AA installitud telefonile Nexus 5 ja ühendatud Octavia-ga.

Alguses ei saanud oma Nexus 5-le AA-d installitud, kuna Google Play ei näidanud seda üldse (so otsingutulemustes ei tulnud välja). Arvasin, et lihtsalt ei ühildu. Samuti oli AA kodukal loetelu ühilduvatest telefonidest ja minu oma seal polnud. Olin juba valmis uut telefoni ostma. Aga paistab, et Google Play-is ei näita appe ka siis välja kui on regioonipiirang.

apkmirror.com-ist laadimisel peab vaatama, kas APK-l on sobiv arhitektuur. Viimane ongi x86-le, mis minule ei sobinud. Seepärast pidin installeerima vanema (minule sobis arm).

Nüüd pool päeva AA-d kasutatud. Vahel siiski tekib telefoni ühendamisel tõrge. Ühendan ära, mobiilis tuleb AA ikoon ette aga siis kaob ära ja auto ekraanil tuleb tekst:

Connection failed.
Please check wheter your mobile device is compatible for
use with "SmartLink".

Telefoni restart ei aidanud, "Telefoni laadimise" reziimiga mängimine ei aidanud. Poole tunni pärast, kui jälle autosse istusin ja ühendasin telefoni USB juhtmega, hakkas järsku kõik jälle tööle.

Aga ühe sõidu sain rahulikult kasutada ning kasutuskogemus on vägev. Saab häälkäskudega juhtida kaardirakendust, helistada, saata SMS-i, mängida muusikat, skippida lugusid jne. Kõige lahedam avastus oli, et kui ütlesid "Send my location to xxxx", siis saadeti xxxx-le SMS-iga link google mapile, kus oli minu asukoht märgitud. Kui mingi rakendus töötab, siis tasub öelda "Help" ning annab vihjeid mis käske saab kasutada. Kaardirakenduses saab küsida, et kaugel järgmine pööre vms on. Häälkäskluse aktiveerimiseks saab kasutada nuppu roolil.


Helmer - 10.08.16 14:55

Sai kah siis järelpaigaldusena SmartLink lastud paigaldada.

Android autoga töötab asi korralikult. Aga smartlinki rakendustega on nii ja naa. Eriti nali on smartlinki mapsiga (google maps). Paned asukoha paika - sõitma hakates ütleb, et ei saa - sõidu ajal see äpp ei tööta :o.

Android auto maps aga töötab korralikult. Ainuke häda on see, et vasakpoolne kast suunistega võtab väga palju ekraanipinda ära.


https://www.android.com/static/2016/img/auto/slide-2.jpg


Kx44 - 26.06.17 07:04

Selline küsimus, et kuidas teil android auto helikvaliteet on? Mingil põhjusel langeb AA ühendamisel märgatavalt helikvaliteet ja ei ole suutnud lahendust sellele leida. Telefoniks huawei p9 lite ja os android 7.
Kuigi viimase androidi uuendusega jääb ka telefon nüüd ühendamisel aktiivseks ja olen üritanud eq äppi vahele panna, deaktiveerub see kohe peale AA ühendamist. Telefon on MTP edastamise rezhiimil jne, kuid kasu ei miskit. On keegi sama murega kokku puutunud ja selle lahendanud?


raigu - 28.07.17 07:23

Hea uudis Wazelt! Alates 26. juulist 2017 on Waze kasutatav Android Autos. Minul piisas Waze updatest kui sai juba AA kaardirakenduste seast valida.

https://4.bp.blogspot.com/-oPA1-ijgnO8/WXZbPN7BT3I/AAAAAAAAATI/-joiiiwhVFIl7Y5nb7iqN6klYlqWujEyQCLcBGAs/s1600/AA_1200x628_2_ENG.jpg


mario20031 - 28.07.17 09:07

Tsitaat:
Algselt postitas: Kx44
Selline küsimus, et kuidas teil android auto helikvaliteet on? Mingil põhjusel langeb AA ühendamisel märgatavalt helikvaliteet ja ei ole suutnud lahendust sellele leida. Telefoniks huawei p9 lite ja os android 7.
Kuigi viimase androidi uuendusega jääb ka telefon nüüd ühendamisel aktiivseks ja olen üritanud eq äppi vahele panna, deaktiveerub see kohe peale AA ühendamist. Telefon on MTP edastamise rezhiimil jne, kuid kasu ei miskit. On keegi sama murega kokku puutunud ja selle lahendanud?
Olen kohanud sama probleemi Galaxy S8+ ja Android 7.0'ga. Kui paremat helikvaliteeti tahta muusika kuulamisel, siis AUX'i kaudu tuleb mingil põhjusel hea kaabliga oluliselt puhtam heli.


maxe - 28.07.17 10:40

Tsitaat:
Algselt postitas: mario20031
Tsitaat:
Algselt postitas: Kx44
Selline küsimus, et kuidas teil android auto helikvaliteet on? Mingil põhjusel langeb AA ühendamisel märgatavalt helikvaliteet ja ei ole suutnud lahendust sellele leida. Telefoniks huawei p9 lite ja os android 7.
Kuigi viimase androidi uuendusega jääb ka telefon nüüd ühendamisel aktiivseks ja olen üritanud eq äppi vahele panna, deaktiveerub see kohe peale AA ühendamist. Telefon on MTP edastamise rezhiimil jne, kuid kasu ei miskit. On keegi sama murega kokku puutunud ja selle lahendanud?
Olen kohanud sama probleemi Galaxy S8+ ja Android 7.0'ga. Kui paremat helikvaliteeti tahta muusika kuulamisel, siis AUX'i kaudu tuleb mingil põhjusel hea kaabliga oluliselt puhtam heli.


AUX vs USB või BT ? Üldiselt peaks olema helikvaliteet, kui meedia seadme DAC pole poole toobine, USB > AUX > BT. Korralike seadmete korral otse digitaalne ühendus USB-ga või analoog ühendus AUX-sist on märgatava helikvaliteedi vahega kui kokkupressitud Bluetooth.


mario20031 - 29.07.17 08:48

Tsitaat:
Algselt postitas: maxe
Tsitaat:
Algselt postitas: mario20031Olen kohanud sama probleemi Galaxy S8+ ja Android 7.0'ga. Kui paremat helikvaliteeti tahta muusika kuulamisel, siis AUX'i kaudu tuleb mingil põhjusel hea kaabliga oluliselt puhtam heli.


AUX vs USB või BT ? Üldiselt peaks olema helikvaliteet, kui meedia seadme DAC pole poole toobine, USB > AUX > BT. Korralike seadmete korral otse digitaalne ühendus USB-ga või analoog ühendus AUX-sist on märgatava helikvaliteedi vahega kui kokkupressitud Bluetooth.
AUX'ga oluliselt parem heli võrreldes USB'ga.


Kx44 - 29.07.17 12:03

Puhtalt BT kaudu kuulates on heli ok (minu kõrva jaoks vähemalt), aga kuna tahaks kasutada waze-i läbi android auto ja samal ajal spotifyst muusikat kuulata, siis läbi AA (ehk ühendades USB), on helikvaliteet muusika kuulamiseks kohutav. Jah, saaks ka waze-i ja spotify ühendada läbi BT ja telefoni klaasile kinnitada, aga siis ei ole smartlinkil enam ju mõtet :)
Tõenäoliselt on asi siis telefonis? Kui kellelgi töötab AA normaalse heliga, andke teada, mis telefoni kasutate. Eks tuleb siis sammud telefonipoodi seada. Netist olen ka otsinud erinevaid lahendusi, et võibolla on seadetes asi, aga töötavat lahendust ei ole leidnud.


Cosmic - 29.07.17 12:57

Tsitaat:
Algselt postitas: raigu
Hea uudis Wazelt! Alates 26. juulist 2017 on Waze kasutatav Android Autos. Minul piisas Waze updatest kui sai juba AA kaardirakenduste seast valida.



Kui juhtmevaba laadimine ei olnud veel piisav argument telefoni vahetamiseks, siis tundub et see uudis seda juba on - teemaga seotud artiklite põhjal võib oletada, et Apple Carplay'sse Waze (vähemalt lähiajal) ei tule.

Kes juba kasutanud, siis kuidas kogemused on? Kas kõik liikluskaamerate, politsei, jms teated tulevad kenasti läbi autokõlarite?


maxe - 31.07.17 16:52

Tsitaat:
Algselt postitas: Kx44
Puhtalt BT kaudu kuulates on heli ok (minu kõrva jaoks vähemalt), aga kuna tahaks kasutada waze-i läbi android auto ja samal ajal spotifyst muusikat kuulata, siis läbi AA (ehk ühendades USB), on helikvaliteet muusika kuulamiseks kohutav. Jah, saaks ka waze-i ja spotify ühendada läbi BT ja telefoni klaasile kinnitada, aga siis ei ole smartlinkil enam ju mõtet :)
Tõenäoliselt on asi siis telefonis? Kui kellelgi töötab AA normaalse heliga, andke teada, mis telefoni kasutate. Eks tuleb siis sammud telefonipoodi seada. Netist olen ka otsinud erinevaid lahendusi, et võibolla on seadetes asi, aga töötavat lahendust ei ole leidnud.


Telefoni viga see kindlasti ei ole, see rohkem ikka android auto teema et ei suuda võibolla nii palju infot ehk töödelda läbi usb vms.

Asjad mida kaaluda:

1. USB kaabel on jama või pole mõeldud väga andmete edastamiseks. Kehv varjestus, midagi segab signaali.

2. Equaliser. Osadel mobiilidel on kaasas EQ mis võib segada, Telefoni/Spotify setingutes võibolla välja lülitada see.

3. Sundida MTP "Developer Settingis" alt kui telefon on ühendatud/enne ühendust.


rraivo - 01.08.17 06:49

Mul võrdluseks iPhone.
Üle BT musa kuulata on kvaliteet rahuldav, hindele 3+ või 4-
Aga läbi USB juhtme (apple enda orig.laadija juhe) car play kaudu on kvaliteet 5+


Kx44 - 09.08.17 23:31

Tsitaat:
Algselt postitas: maxe
Tsitaat:
Algselt postitas: Kx44
Puhtalt BT kaudu kuulates on heli ok (minu kõrva jaoks vähemalt), aga kuna tahaks kasutada waze-i läbi android auto ja samal ajal spotifyst muusikat kuulata, siis läbi AA (ehk ühendades USB), on helikvaliteet muusika kuulamiseks kohutav. Jah, saaks ka waze-i ja spotify ühendada läbi BT ja telefoni klaasile kinnitada, aga siis ei ole smartlinkil enam ju mõtet :)
Tõenäoliselt on asi siis telefonis? Kui kellelgi töötab AA normaalse heliga, andke teada, mis telefoni kasutate. Eks tuleb siis sammud telefonipoodi seada. Netist olen ka otsinud erinevaid lahendusi, et võibolla on seadetes asi, aga töötavat lahendust ei ole leidnud.


Telefoni viga see kindlasti ei ole, see rohkem ikka android auto teema et ei suuda võibolla nii palju infot ehk töödelda läbi usb vms.

Asjad mida kaaluda:

1. USB kaabel on jama või pole mõeldud väga andmete edastamiseks. Kehv varjestus, midagi segab signaali.

2. Equaliser. Osadel mobiilidel on kaasas EQ mis võib segada, Telefoni/Spotify setingutes võibolla välja lülitada see.

3. Sundida MTP "Developer Settingis" alt kui telefon on ühendatud/enne ühendust.


Asi on ikkagi telefonis. Otsisin sahtli põhjast vana nexus 5 välja ja sellega töötab ideaalselt. Kuna kasutasin nexuse puhul sama kaablit, siis on ka see korras. MTP on sunnitud ning EQd olen kõik maha lasknud. Piinan homme pisut Elisa supporti, vaatan, kas sealt tuleb mõni hea idee veel :)


KarelL - 05.01.18 00:38

Tere,

Maadlen siin selle AA murega, ei saa kohe mitte kuidagi asja toimima.
Autoks on eile kätte saadud Superb ja telefoniks Huawei P10.
Nimelt jama selles, et GooglePlay'st seda jätkuvalt tõmmata ei saa, tõmbasin eraldi apk faili AA kodulehelt, installisin selle telefoni ning AA avamisel tuleb selline kiri:
Something went wrong
Google Play teenused ei paista praegu toimivat.
OK (ainus võimalik valik)

Ning sulgeb rakenduse, ei toimi see niisama, ega autos ühendatult, mitte kuidagi ei ole asja tööle saanud, kas keegi oskab aidata?

Proovisin juba ka netist leitud õpetuse järgi fake gps'iga asukohta muuta kuid ka nii ei jõudnud mitte kuhugi.

Ma siiani ei saa aru, miks ma Androidi peale tagasi läksin :mad: :D

Karel


raigu - 05.01.18 05:15

Tsitaat:
Algselt postitas: KarelL
Tere,

Maadlen siin selle AA murega, ei saa kohe mitte kuidagi asja toimima.
/.../
Nimelt jama selles, et GooglePlay'st seda jätkuvalt tõmmata ei saa, tõmbasin eraldi apk faili AA kodulehelt, installisin selle telefoni ning AA avamisel tuleb selline kiri: Something went wrong
/.../


* Kas valisid õige APK arhitektuuri?
* Veel on variant proovida vanemat APK versiooni.


Kuuba - 05.01.18 08:22

Mina tõmbasin sellelt lehelt arm64 versiooni ja see töötab Samsung Galaxy S6-ga:
https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-2-8-5745-release/


Tambriv - 05.01.18 09:02

Tsitaat:
Algselt postitas: Kuuba
Mina tõmbasin sellelt lehelt arm64 versiooni ja see töötab Samsung Galaxy S6-ga:
https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-2-8-5745-release/

Minu Samsung Galaxy S7 Edge töötab sama versiooniga päris kenasti, istud autosse, ühendad juhtme taha, valid menüüst Android Auto ja töötab. Kasutan igapäevaselt Wazet ja Spotifyd, ka "ok, google" toimib näiteks Spotifyst otsingul päris hästi.


raigu - 05.01.18 09:08

Tsitaat:
Algselt postitas: KarelL
Nimelt jama selles, et GooglePlay'st seda jätkuvalt tõmmata ei saa, tõmbasin eraldi apk faili AA kodulehelt, installisin selle telefoni ning AA avamisel tuleb selline kiri:
Something went wrong


Nüüd tuleb meelde, et alguses oli mul ka mingid probleemid ühendamisega. Tegin igasuguseid trikke. Ühendasin lahti, autol süüde sisse/välja, telefonile restart jn. Vahel läks tööle, vahel mitte. Ei tabanud ära, mis see õige kombinatsioo oli.

Kui tuli uus versioon, panin selle peale ja sai korda. Nüüd vahel viskab välja, aga enamasti toimib. Ehk siis kui pole veel koppa ette visanud, võid proovida vanemat versiooni.


Puuriit - 05.01.18 19:19

Proovi jah APK mirrorist. Minul toimetab Samsung S7 sealse viimase versiooniga kenasti.


Renxx9 - 07.01.18 13:39

Kas SmartLinki saab mõistlikumalt ka aktiveerida, kui esinduses 200€ eest?


M.Jaaska - 07.01.18 15:25

Tsitaat:
Algselt postitas: Renxx9
Kas SmartLinki saab mõistlikumalt ka aktiveerida, kui esinduses 200€ eest?

Saab, aga 150 eriti odavam pole


Renxx9 - 08.01.18 07:09

Tsitaat:
Algselt postitas: M.Jaaska
Tsitaat:
Algselt postitas: Renxx9
Kas SmartLinki saab mõistlikumalt ka aktiveerida, kui esinduses 200€ eest?

Saab, aga 150 eriti odavam pole



Siis vast mõtleks juba selle peale:

http://www.autoextra.ee/web/wifi-mirrorlink/

On keegi kasutanud analoogset toodet?


Tambriv - 08.01.18 10:17

Tsitaat:
Algselt postitas: Renxx9
Tsitaat:
Algselt postitas: M.Jaaska
Tsitaat:
Algselt postitas: Renxx9
Kas SmartLinki saab mõistlikumalt ka aktiveerida, kui esinduses 200€ eest?

Saab, aga 150 eriti odavam pole



Siis vast mõtleks juba selle peale:

http://www.autoextra.ee/web/wifi-mirrorlink/

On keegi kasutanud analoogset toodet?

Tundub päris põnev asi, oleks enne teadnud siis oleks selle valinud :(


KarelL - 08.01.18 11:42

Tsitaat:
Algselt postitas: raigu
Kui tuli uus versioon, panin selle peale ja sai korda. Nüüd vahel viskab välja, aga enamasti toimib. Ehk siis kui pole veel koppa ette visanud, võid proovida vanemat versiooni.

Proovin nüüd uuesti, nädalavahetus läks nii kiirelt et ei jõudnud sellega tegelema hakata.

Tõmbasin muidu jah sealt ApkMirrorist kõige viimase versiooni. Proovisin nii arm kui ka arm64, mõlemaga sama seis.

Positiivne on see, et kui nüüd ikka toimima asja ei saa siis olen esindusse tagasi oodatud selle murega.


M.Jaaska - 10.01.18 00:29

Siia peab ju ehitama MIB2-le veel sisendi, kus miracast oma pildi saadab.


Tambriv - 10.01.18 08:00

Ma olen proovinud nii Android Autot kui LG MirrorDrive, mõlemal on omad head ja vead.

Android Auto muidu töötab hästi aga kui panna Waze navigeerima siis pikal sõidul jookseb see kokku. Ei näita kiirust ja päris mitmel korral on üldse navigeerimine seisma jäänud. Paar korda on AA nii kokku jooksnud, et keeldus uuesti tööle hakkamast. Kui navigeerimist ei kasuta siis probleeme ei ole olnud. Spotify üldiselt töötab AA peal hästi, ka heli on enamvähem korralik. Ainult mõned korrad on keeldunud tööle hakkamast. Samas mulle tundub, et AA vähendab telefonil levi ja andmeside tugevust ning see kõigub päris korralikult. Nii Tallinn Tartu kui Tallinn Pärnu trassidel tekkis sellest probleem, kui AA järgi ei ole siis oli levi ja andmeside korras.

LG MirrorDrive Samsungil näitab alati kirja, et see äpp töötab ainult LG telefoniga kuigi toimib ka Samsungil (minul Galaxy S7 Edge). Tavaliselt telefoni avakuva hakkab koheselt tööle, kui lülitad sisse Waze siis viskab pildi eest. Paar korda uuesti proovimist äpi ja 1:1 vahet ning pilt on ees ja siis toimib korralikult. Button Savior annab võimaluse minna tagasi avakuvale või lihtsalt tagasi. Paraku Wazes kui seda torkida jookseb kogu MirrorDrive kokku. Spotify töötab kuid heli on kõvasti halvem, youtube (jms videoga äppid) töötab kuid pildi kvaliteet ei ole teab mis asi, messenger töötab kuid kirjutamiseks peab auto seisma. MirrorDrive vajab rahulikku meelt, kiirustades jookseb kohe kokku. Kui on pildid google photos üleval siis saab sealt ilusti slaidshow mängima panna.

Kokkuvõtteks töötab AA natuke kindlamalt kuid mulle meeldib MirrorDrive rohkem, kui see ainult ei oleks nii ebakindel. Plaan on järgmiseks muretseda LG telefon ja proovida kuidas siis toimib.


Puuriit - 10.01.18 08:26

Juhul kui AA-s Waze GPS ei toimi, siis vaadake, et telefonil poleks peal akusässturežiimi või GPS-i timeouti, mul oli sarnande probleem Samsungiga ning sain pärast vastavaid muudatusi kõik toimima.


Kuuba - 10.01.18 14:43

Tsitaat:
Algselt postitas: Puuriit
Juhul kui AA-s Waze GPS ei toimi, siis vaadake, et telefonil poleks peal akusässturežiimi või GPS-i timeouti, mul oli sarnande probleem Samsungiga ning sain pärast vastavaid muudatusi kõik toimima.


Kuskohast sa saad täpsemalt sättida seda GPS-i timeouti ?


KarelL - 26.01.18 22:51

Tsitaat:
Algselt postitas: Puuriit
Juhul kui AA-s Waze GPS ei toimi, siis vaadake, et telefonil poleks peal akusässturežiimi või GPS-i timeouti, mul oli sarnande probleem Samsungiga ning sain pärast vastavaid muudatusi kõik toimima.


Sain omal asja lõpuks tööle, kuid Waze ei hakka toimima, telefonist uurinud kõike ja seda timeouti ei leia küll kuskilt.
Autos nii kui Waze peale lähen jookseb pilt kokku, jääb ette must ekraan ja kõik.

Soovitusi? :)


olx - 27.01.18 15:07

Jändasin ise sama probleemiga. Telefonis suutsin lõpuks nii AA kui waze appidele kuhugi linnukesed märkida, et nad edasi toimetaks kui telefon pildi tasku paneb. Siis hakkas waze auto ekraanil kinni jooksma pidevalt, selle vastu aitas usb juhtme vahetus uue vastu.


vallo470 - 04.02.18 15:54

Kas kellelgi sellist jama ka et telefon ei toeta AA-d?
Telefoniks sony x compact,
Ilma AA-ta ühendamine siis võimatu nagu arusaan?


hamzik - 05.02.18 07:18

Mina sain x compactiga Android Auto ühendatud. Õige APK fail tuleb valida, ma arvan.


frequency - 05.02.18 09:37

Jah, sellest on siin korduvalt juttu olnud.


Renxx9 - 14.03.18 07:29

Tere!

Palun seletage võhikule, kui mul on selline mõttetu raadio nagu alloleval pildil (mis mudel see üldse on?), ja lasta aktiveerida Smartlink, siis mida ma juurde saan? Telefoniks on iPhone.

Tänan!

https://www.upload.ee/thumb/8178690/SDSDSD.PNG


Puuriit - 14.03.18 07:45

Tsitaat:
Algselt postitas: Renxx9
Tere!

Palun seletage võhikule, kui mul on selline mõttetu raadio nagu alloleval pildil (mis mudel see üldse on?), ja lasta aktiveerida Smartlink, siis mida ma juurde saan? Telefoniks on iPhone.

Tänan!

https://www.upload.ee/thumb/8178690/SDSDSD.PNG


iPhone puhul saad võimaluse kasutada Apple Carplay-d, telefoni funktsioonide osalist peegeldamist auto multimeediaseadme ekraanile. Toimib ainult kaabliga ühendamisel.

https://www.youtube.com/watch?v=UTvrrzgKN7k


maxe - 14.03.18 08:01

Raadio mudeliks on "Swing"


Renxx9 - 14.03.18 11:16

Ühesõnaga suht mõtetu teema siis, vähemalt 150 raha selle aktiveerimine väärt vist pole.
Kui ma õieti aru saan, siis selle raadioga youtube jne nagunii ei mängi mingi valemiga..


Väldo - 14.03.18 12:57

Kas mõtetu või mitte sõltub sellest, millised on soovid ja ootused. 150 EURi eest sain mina Android Auto kaudu "Bolero" ekraanile navi (Google maps ja Waze) ning Spotify ja TuneIn Radio. Roolil olevad nupud töötavad Spotyfis, häälkäsklused navil. Mina olen küll rahul.


Renxx9 - 14.03.18 13:41

Tsitaat:
Algselt postitas: Väldo
Kas mõtetu või mitte sõltub sellest, millised on soovid ja ootused. 150 EURi eest sain mina Android Auto kaudu "Bolero" ekraanile navi (Google maps ja Waze) ning Spotify ja TuneIn Radio. Roolil olevad nupud töötavad Spotyfis, häälkäsklused navil. Mina olen küll rahul.


Huvitav, kas Apple tootega ka Waze toimib. See oleks juba argument küll.


frequency - 14.03.18 13:59

Apple Carplay-ga waze ei tööta


Renxx9 - 14.03.18 15:39

Tsitaat:
Algselt postitas: frequency
Apple Carplay-ga waze ei tööta


Tänud!
Siis seekord jääb ära :)


rainisk - 15.03.18 12:36

Kuidas ma oma 2009 Superbi selle andoriod värgi saan, seal muidu suure ekraaniga küll raadio aga navi pole.


Kert.K - 15.03.18 13:17

Tsitaat:
Algselt postitas: rainisk
Kuidas ma oma 2009 Superbi selle andoriod värgi saan, seal muidu suure ekraaniga küll raadio aga navi pole.


Aftermarket raadio.


amylla - 17.03.18 00:29

Olen mitmes lõimes juba küsinud, vastust pole saanud, kas keegi seda Alpine lahendust on proovinud? http://www.alpine-electronics.co.ee/p/Products/SingleView/X901D-OC3 Kui saaksin mingit positiivset tagasisidet, siis vahetaks oma Bolero välja. Lootus ja soov on, et ühilduks paremini nii mu iPhone kui ka Rockoford Fosgate võimendusega. Praegu on signaal kõlaritesse võetud kõlarite liinilt, sest Bolerol pole Line Out varianti.


amylla - 17.03.18 00:34

Loen, et see Alpine Octaviale võimaldab: PreOut: 3 PreOuts (4V, Front / Rear / Subwoofer) KTX-PRE1 Required (Sold separately)


Kx44 - 29.03.18 09:38

Tsitaat:
Algselt postitas: KarelL
Tsitaat:
Algselt postitas: Puuriit
Juhul kui AA-s Waze GPS ei toimi, siis vaadake, et telefonil poleks peal akusässturežiimi või GPS-i timeouti, mul oli sarnande probleem Samsungiga ning sain pärast vastavaid muudatusi kõik toimima.


Sain omal asja lõpuks tööle, kuid Waze ei hakka toimima, telefonist uurinud kõike ja seda timeouti ei leia küll kuskilt.
Autos nii kui Waze peale lähen jookseb pilt kokku, jääb ette must ekraan ja kõik.

Soovitusi? :)


Kas on võimalik, et kasutad Huawei telefoni?

AA ei toeta Huaweid (ja selle muid kaubamärke nt. Honor) miskipärast. Pildi võib isegi ette saada, kuid heli on kehv ning waze jookseb koheselt kokku (tuleb ette must ekraan).

https://www.facebook.com/huaweinotcompatiblewithandroidauto/


KarelL - 03.04.18 21:58

Tsitaat:
Algselt postitas: Kx44
Kas on võimalik, et kasutad Huawei telefoni?

AA ei toeta Huaweid (ja selle muid kaubamärke nt. Honor) miskipärast. Pildi võib isegi ette saada, kuid heli on kehv ning waze jookseb koheselt kokku (tuleb ette must ekraan).

https://www.facebook.com/huaweinotcompatiblewithandroidauto/


Kasutasin tõesti Huawei’d, kuid ütleme nii et see telefon on paras p***.
Lahendasin oma mure sellega, et ostsin omale Iphone tagasi. :D


Blitzkrieg - 29.05.18 19:20

Tsitaat:
Algselt postitas: Renxx9
Tere!

Palun seletage võhikule, kui mul on selline mõttetu raadio nagu alloleval pildil (mis mudel see üldse on?), ja lasta aktiveerida Smartlink, siis mida ma juurde saan? Telefoniks on iPhone.

Tänan!

https://www.upload.ee/thumb/8178690/SDSDSD.PNG


Tellisin omale smartlink juurde ja täna pidavat peale pandama aga vot üllatust kui pärast 30min teatati et swing ei toetagi smartlinki. Nüüd kerge jamps majas.


Renxx9 - 29.05.18 20:12

Tsitaat:
Algselt postitas: Blitzkrieg
Tsitaat:
Algselt postitas: Renxx9
Tere!

Palun seletage võhikule, kui mul on selline mõttetu raadio nagu alloleval pildil (mis mudel see üldse on?), ja lasta aktiveerida Smartlink, siis mida ma juurde saan? Telefoniks on iPhone.

Tänan!

https://www.upload.ee/thumb/8178690/SDSDSD.PNG


Tellisin omale smartlink juurde ja täna pidavat peale pandama aga vot üllatust kui pärast 30min teatati et swing ei toetagi smartlinki. Nüüd kerge jamps majas.



Kuskil on käärid.
Kui raadio ütleb, et saab panna ja tegelt ei saa, siis on kuskil miskit väga valesti.
Kui ma mingiaeg esindusest uurisin, siis öeldi et kaks tundi ja asi korras. Kuna aga iPhonega ma ei saa sinna juurde praktiliselt midagi, siis ma isegi ei üritanud.
Muidu aktiveerimata olekus pilt selline:

https://www.upload.ee/image/8497771/unnamed__3_.jpg


Blitzkrieg - 29.05.18 20:31

Sama pilt jah ja lasi tellida esinduses süsteemist. Eks annan teada mis minu saagast siis saab.

Ise tahtsin vaid navi proovida mida sellel raadiol muidu pole. iPhone navi küll suht jamps aga ajab vast hädaga asja ära.


M.Jaaska - 29.05.18 21:53

Probleem selles, et kui mitte see uuena tellida, siis järelturu varustuse kataloogis VIN järgi antud aktiveerimise dokumendi tootekood ei eristu nõrgematel raadiotel.

Reaalsuses, kui osta dokument ja proovoda läbi serveri aktiveerida, selle kohta mul info puudub, kas ebaõnnestub või siiski aktiveerub.


Blitzkrieg - 30.05.18 12:48

http://archive.skoda-auto.com/en/models/new-superb/infotainment/

siin ilusti kirjas optional all swingile et peaks saama. Samas see arhiiv seega võimalik, et nad taganesid esialgsetest väidetest.

Update: uuendatud swingile pole hetkel smartlinki tuge. Seega pole motet seda kellelgi tellida. Pole kaselge kas see kunagi tuleb või on riistvaraline teema see.

edit- tallinna esindusest sain info et hetkel ajutiselt on tehase poolt smartlinki update keelatud, kuna mingi softi bug on. Oodatakse parandusi ja siis peaks saama jälle. Aga muidu on iseenesest see võimalik.


Renxx9 - 09.08.18 13:57

Mingi lootus vist hakkab Waze osas tekkima...

https://www.engadget.com/2018/06/04/apple-carplay-google-maps-waze-support-ios-12/


kristjant - 09.08.18 17:49

Tsitaat:
Algselt postitas: Renxx9
Mingi lootus vist hakkab Waze osas tekkima...

https://www.engadget.com/2018/06/04/apple-carplay-google-maps-waze-support-ios-12/

Seda uudist mainiti ka Apple'i viimasel suurel üritusel, millest tehti otseülekanne. Umbes 2 minutit pärast Waze'i slaidi nägemist oli mul kiri Skoda Tallinnasse saadetud :D

Nüüd edukalt CarPlay toimimas (2016. aasta Bolero) ning ei jää üle muud kui oodata Waze'i saabumist. Apple'i toodete vastu ei ole mul midagi, aga tuleb müts maha võtta VAG-i ees, sest auto enda telefonirakendus, kontaktide otsimine ja helistamine on Škoda "Telephone" abil kuidagi intuitiivsem. Võib-olla ka harjumise asi ja see asjaolu, et CarPlay tahab hästi palju asju häälkäsklustega teha. Katsu siis helistada "Ülodele, Ardidele ja Mihklitele". Tegelikult saab, aga tuleb sõnu väänata :)

Kokku läks aktiveerimine vist nõks alla 200 euro maksma.


Renxx9 - 10.08.18 05:58

Tsitaat:
Algselt postitas: kristjant

Kokku läks aktiveerimine vist nõks alla 200 euro maksma.


Huvitav, millest see hind nii erinev on? Olen kuulnud ka 150-200 euri..


indrekp - 25.10.18 09:04

On kellelgi viimasel ajal ka probleem Android Auto toimimisega? Miski okt alguses nõudis uuendust, uuendasin täna, aga ei ava. Ütleb, et Google Play teenused ei paista praegu toimivat. Uuendus mõistagi apkmirror.com lehelt


Puuriit - 25.10.18 11:48

Tsitaat:
Algselt postitas: indrekp
On kellelgi viimasel ajal ka probleem Android Auto toimimisega? Miski okt alguses nõudis uuendust, uuendasin täna, aga ei ava. Ütleb, et Google Play teenused ei paista praegu toimivat. Uuendus mõistagi apkmirror.com lehelt


Minul versiooniga 3.6 küll probleeme pole, see tuli välja 18 septembril (viimane on 3.7 mis tuli välja 23. oktoobril).


indrekp - 25.10.18 13:04

18.sept versioon ei installi ära, 23.okt laadis ja installis, aga annab sellist teadet. Telefon Sony Z2, androidi versioon 6.


indrekp - 30.10.18 13:42

Tsitaat:
Algselt postitas: indrekp
18.sept versioon ei installi ära, 23.okt laadis ja installis, aga annab sellist teadet. Telefon Sony Z2, androidi versioon 6.


Täna hakkas äkitselt tööle, mingit veateadet ei tulnud.


Tambriv - 21.12.18 07:53

Eile sai uuritud IOS ja CarPlay ühendust, saime selle samuti kenasti toimima. IOS vajab selleks kindlasti IOS 12 olemasolu, vanem verioon ei toiminud. Isegi vana Iphone 5S hakkas tööle peale IOS 12 paigaldust. Autoks oli 2018 Octavia ja Bolero uus puutetundlik versioon. Kuid pean ka tõdema, et Android Auto nägi seal peal parem välja ja Samsung Galaxy S7 Edge tegi ühenduse palju paremini kui minu enda autos.
Samas kurtis omanik, et uus Bolero ei taha hästi töötada ja teeb trikke. Nimelt lülitab ta ennast välja ja enam tööle ei hakka. Vahel kestab see 15 minutit, vahel veelgi rohkem. On ka kokku jooksnud nii, et pilt jääb ette seisma ja mitte midagi enam ei reageeri. Esinduses tehti softi uuendus, kuid ka see ei aita ja ikka on samad jamad.


Danelq - 25.01.19 13:26

Android telefon tegi softi update ja nüüd ei toimi android auto. Tegin uue installi aga sama jama. Kas peaks äpi update ootama või proovima teisi versioone?


Tambriv - 28.01.19 11:46

Tsitaat:
Algselt postitas: Danelq
Android telefon tegi softi update ja nüüd ei toimi android auto. Tegin uue installi aga sama jama. Kas peaks äpi update ootama või proovima teisi versioone?

Vaata kas kõik ligipääsud on AA-l olemas? Minul oli sama probleem kuid selgus, et update ei andnud AA-le enam ligipääse. Kõik tuli uuesti üle vaadata.


Danelq - 28.01.19 19:43

Proovisin 3 erinevat versiooni. Siis avastasin et telefonis veel see esimesena tõmmatud versioon. Installisin uuesti ja hakkas tööle.


Danelq - 03.02.19 19:33

Kuidas telefoni autost lahti ühendada? Kas lihtsalt juhe lahti tõmmata või peaks enne ühenduse ära katkestama? Kui telefonist ühenduse ära katkestan siis küsib kohe uuesti ligipääsu. Kuidas õige oleks?


Puuriit - 04.02.19 07:40

Tsitaat:
Algselt postitas: Danelq
Kuidas telefoni autost lahti ühendada? Kas lihtsalt juhe lahti tõmmata või peaks enne ühenduse ära katkestama? Kui telefonist ühenduse ära katkestan siis küsib kohe uuesti ligipääsu. Kuidas õige oleks?


Mina tõmban küsimusi küsimata juhtme välja, senimaani pole ühtegi probleemi olnud.


Renxx9 - 14.05.19 19:58

Hing ei andnud ikkagi rahu ja Swingile sai SmartLink peale lastud.
Esimene emotsioon on muljetavaldavalt kehv kahjuks :mad:
Originaal Apple USB juhtmega läbi Apple Carplay on muusika helikvaliteet Spotifyst kuulates kolm sammu kehvem, kui seda oli üle bluetoothi. Raadiot kuulates sama vilets nagu enne.
Telefoni funktsioon Apple Carplayga on oluliselt segasem ja kohmakam, kui seda oli Skoda enda aretis, mis tegelikult on mega loogiline ja lihtne. Roolilt ei saa enam kõnesi hallata, armatuurile ei kuvata telefoni kontakte jne. On vaid märk, et telo on raadioga ühendatud ja kogu sidemajandus käib ainult läbi raadio.
Waze on ekraanil ilus suur ja toimib perfektselt, kuid raadio ekraanile ei kuvata enam GPS põhist liikumiskiirust. Kuna ennem oli telefon alati hoidikus, siis nüüd peab seda alati juhtmega ühendama ja telefoni pole kuhugi toppida, vedeleb jalus oma kaabliga igalpool.
Õnneks on ka plusse. Roolil on Siri nupp ja temaga on väga lahe jutustada, kui üksi igav on, samas ajab ta ka kõik asjad korda mida soovin ;)
Heli on küll nigelam, aga kuna müraisolatsioon on korralikult tehtud ja väga head kõlarid ammu paigaldatud, siis ikkagi parem kui tehase Canton. Pealegi olen ise süüdi, et need kõlarid pole veel võimenditoitel. Hea on ka see, et nüüd suudab Waze ka raadiot kuulates hoiatustest teada anda läbi auto helisüsteemi. Ja toimima hakkas ka Skoda app, mis on tegelikult päris pull värk :)


Markot - 26.06.19 07:41

Tsitaat:
Algselt postitas: dex
Vaatasin, et sellist teemat veel pole. Kes midagi kuulnud pole, siis siit võiks alustada:
http://www.skoda.ee/news/auto-ja-nutiseadmed-suhtlemas-uus-skoda-superb-naitab-apple-carplay-ja-android-auto-abil-tulevikku

Mulle tundub väga mõnus asi ja hirmsasti tahaks endale ka seda võimalust. Küll aga on praktiliselt võimatu infot leida, kas minu masinale seda võimalust pakkuma hakatakse.

Äkki keegi on juba uurinud, mis on miinimumnõuded? Endal 2014 ehitatud Octavia III, Bolero süsteemiga. Kõige rohkem tahaks google mapsi auto ekraanile kuvada, aga spotify kuluks samuti marjaks ära.
Tere!
Mind huvitaks ka, et kas 2014a. Bolero süsteemile on võimalik seda lisada? :D


vamps - 26.06.19 11:58

Tsitaat:
Algselt postitas: Markot
Tere!
Mind huvitaks ka, et kas 2014a. Bolero süsteemile on võimalik seda lisada? :D


Minu teada mitte. 2015 tuli vist uus Bolero, millele oleks juba saanud lisada aga vana ei tohiks seda kuidagi toetada. Korra mõtlesin ka uue Bolero peale (saab 2 telefoni BT-ga ühendada) aga pigem vist ostan juba uue auto, ei viitsi pusima hakata.


Helmer - 04.08.19 12:22

Vahetasin vahepeal telefoni välja Xiaomi Mi A2 vastu. Nüüd aga android auto enam ei tööta. Lihtsalt ei ühenda ära. Väidab auto, et telefon ei toeta. Kui natuke mudida siis viskab bolero üldse restardile.

Varem Sony Z3 Compactiga töötas enam-vähem korralikult.....


indrekp - 04.08.19 14:09

Tsitaat:
Algselt postitas: Helmer
Vahetasin vahepeal telefoni välja Xiaomi Mi A2 vastu. Nüüd aga android auto enam ei tööta. Lihtsalt ei ühenda ära. Väidab auto, et telefon ei toeta. Kui natuke mudida siis viskab bolero üldse restardile.

Varem Sony Z3 Compactiga töötas enam-vähem korralikult.....


Seega jääb Xiaomi mul järgmise telefonina ära, kuigi selline mõte käis peast läbi küll. Endal Sony Z2, töötab ka enamasti korralikult, kui tuju pole, siis ei tööta kah. Viskab vahel vigurit, lihtsalt hüppab heast peast Android Autost välja ja seejärel mõnikord ühendab uuesti ära mõnikord ei tahagi enam ühenduda. Võimalik, et juhtme viga, seal oleneb ka sageli, mis asendis parasjagu on, kui pisut liigutada siis ühendab ära, kui auto kuskil augus põrutab, siis viskab lambist välja.


Helmer - 04.08.19 17:49

Tsitaat:
Algselt postitas: indrekp
Tsitaat:
Algselt postitas: Helmer
Vahetasin vahepeal telefoni välja Xiaomi Mi A2 vastu. Nüüd aga android auto enam ei tööta. Lihtsalt ei ühenda ära. Väidab auto, et telefon ei toeta. Kui natuke mudida siis viskab bolero üldse restardile.

Varem Sony Z3 Compactiga töötas enam-vähem korralikult.....


Seega jääb Xiaomi mul järgmise telefonina ära, kuigi selline mõte käis peast läbi küll. Endal Sony Z2, töötab ka enamasti korralikult, kui tuju pole, siis ei tööta kah. Viskab vahel vigurit, lihtsalt hüppab heast peast Android Autost välja ja seejärel mõnikord ühendab uuesti ära mõnikord ei tahagi enam ühenduda. Võimalik, et juhtme viga, seal oleneb ka sageli, mis asendis parasjagu on, kui pisut liigutada siis ühendab ära, kui auto kuskil augus põrutab, siis viskab lambist välja.

Mul Z3 Compact trikitas täpselt samamoodi. Navi jooksis autol ekraanil ja korraga läinud. Uuesti connecti ei teinud enne kui autol süüde väljas ja telefonile restart tehtud. Lõpupoole kasutasin eraldi moblahoidjat navigeerimiseks ja loobusin android autost.

Võibolla mõne teise xiaomi mudeliga pole probleemi aga hetkel ei taha nagu katsetama hakata......


rstdi - 05.08.19 10:25

Mis androidi versioonid teil on? Alles tuli kõige uuem version välja, mis parandas graafika poolt väidevalt ja bugisid.


Kuuba - 05.08.19 12:21

Tsitaat:
Algselt postitas: rstdi
Mis androidi versioonid teil on? Alles tuli kõige uuem version välja, mis parandas graafika poolt väidevalt ja bugisid.


Minul näiteks pole selle uue versiooniga uut kasutaja liidest peale tulnud, samas naise telefonis tuli kohe. Seega see uus liides ei tule automaatselt uue versiooniga.


Helmer - 05.08.19 16:51

Mul android 9 ja android auto versiooniks (apkmirror.com lehelt - automaatselt uuendust ta ei saa) 4.5.592853 1. augusti kuupäevaga


Nuustak - 06.08.19 15:44

Mul Octavia puhul oli android autoga probleeme, aga see oli telefoni poolne jama. Android auto on jube tundlik ühenduse osas ja mul data connection katkes pidevalt, sest kaabel ei tahtnud lõpuni telefoni sisse minna. Kui pesa puhastasin, töötas stabiilsemalt. Uue telefoniga 0 probleemi ja hetkel Kodiaq-is ka töötab normaalselt. Peaaegu iga päev waze jookseb selle kaudu. Mul muidugi android auto uuendab ennast ise automaatselt, sest mul pole krediitikaardiga midagi soetatud google konto alt ja android auto alla tõmbamise ajaks olen regiooni usasse pannud, siis play storest android auto installinud ja pärast regioon eestisse tagasi. App-i jaoks tuleb uuendusi ilusti.


Tambriv - 27.08.19 10:08

Minul pakkus täna AA ise, et saada on uus välimus. Tuli korraks lahti ühendada ja uuesti ühendus luua ning uus välimus oligi olemas.


Illuminaat - 25.12.19 17:39

Kas keegi on Kodiaq Swing mudelile aktiveerinud Smartlink funktsiooni? Kui ja siis kas tasus end ära? Kuna praegusel juhul ei kuva ei läbi Iphone 7 ja/või SE ega läbi sinihamba ühenduse ei Waze ega Mapsi... Läbi esinduse lubati ära teha 200 eest aga sooviks enne maad kuulata kas tasub.


MarkkoN - 26.12.19 18:47

Tsitaat:
Algselt postitas: Illuminaat
Kas keegi on Kodiaq Swing mudelile aktiveerinud Smartlink funktsiooni? Kui ja siis kas tasus end ära? Kuna praegusel juhul ei kuva ei läbi Iphone 7 ja/või SE ega läbi sinihamba ühenduse ei Waze ega Mapsi... Läbi esinduse lubati ära teha 200 eest aga sooviks enne maad kuulata kas tasub.


Seda pead sa ise otsustama, kas tasub. Kui sul on tihti vaja Mapsi või Waze ega taha seda telefoni väikeselt ekraanilt vaadata, siis ilmselt tasub. Kui aga väga tihti pole vaja, siis osta näiteks Automaailmast telefoni hoidik vent.võrede külge ja vaata sealt. Mugavus maksab- nii lihtne see ongi.


Helmer - 26.12.19 19:05

Ma võtsin ka oma octaviale smartlinki - pool aastat hiljem panin vent resti külge hoidja ja telefon rändas sinna. See kemplemine smartlinki probleemidega viskas üle.

Kord töötas hästi siis jälle ei saanud ühendust. Vahel sai ühenduse ja poole teekonna pealt viskas side maha.

Nii kahe eri telefoniga. Nüüd uuema android autoga pole proovinud. Äkki on probleemid lahendatud.


Illuminaat - 26.12.19 21:02

Kuna väga tihti ei kasuta, siis sain oma vastuse kätte - tänud.


Mrtnl - 26.12.19 22:15

Ei tea, kas mul just Swing (ei kõla tuttavalt), aga jäi üleandmisel saadud infost meelde, et telo kaabliga järgi pannes pidavat telo pilti ekraanil näitama. Ei meenu, et selle jaoks miskit tasulist vaja oli aktiveerida, just kaabli jutt oli. Kuna laisk, pole proovinud. Ikka käib telo vajadusel hoidjasse ja ei pea nuputama midagi. Kuna selle teema peale meenus, peab vist uurima.


MarkkoN - 27.12.19 08:40

Tsitaat:
Algselt postitas: Mrtnl
Ei tea, kas mul just Swing (ei kõla tuttavalt), aga jäi üleandmisel saadud infost meelde, et telo kaabliga järgi pannes pidavat telo pilti ekraanil näitama. Ei meenu, et selle jaoks miskit tasulist vaja oli aktiveerida, just kaabli jutt oli. Kuna laisk, pole proovinud. Ikka käib telo vajadusel hoidjasse ja ei pea nuputama midagi. Kuna selle teema peale meenus, peab vist uurima.


Ideaalis peaks see SmartLinkiga nii olema küll. Ise kasutan Iphone SE Apple CarPlay USB juhtmega ja toimib laitmatult. Kuna Apple CarPlay olemas, ei näe vajadust ka auto originaalnavi jaoks. Liiati Waze ilmselt on parem, kui autotootjate sisseostetud kaardid.


PilleP - 02.05.23 07:22

Tsitaat:
Algselt postitas: MarkkoN
Tsitaat:
Algselt postitas: Mrtnl
Ei tea, kas mul just Swing (ei kõla tuttavalt), aga jäi üleandmisel saadud infost meelde, et telo kaabliga järgi pannes pidavat telo pilti ekraanil näitama. Ei meenu, et selle jaoks miskit tasulist vaja oli aktiveerida, just kaabli jutt oli. Kuna laisk, pole proovinud. Ikka käib telo vajadusel hoidjasse ja ei pea nuputama midagi. Kuna selle teema peale meenus, peab vist uurima.


Ideaalis peaks see SmartLinkiga nii olema küll. Ise kasutan Iphone SE Apple CarPlay USB juhtmega ja toimib laitmatult. Kuna Apple CarPlay olemas, ei näe vajadust ka auto originaalnavi jaoks. Liiati Waze ilmselt on parem, kui autotootjate sisseostetud kaardid.


Mul on Škoda Kamiq ja Swing raadio. Olemas küll SmartLink- i nupp, aga esinduses väideti, et Swingile ei saa ka raha eest CarPlay funktsiooni lisada.
Kuidas aga saaks oma iPhone ekraani peegeldada auto multimeedia ekraanile?
Tahaks ikka vahel kasutada kaardirakendust.