Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3
Autor:
Pealkiri: Vahatamine/Poleerimine (Vastuseid: 56 | Vaatamisi: 18747)
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 08.09.08 19:41 Tsiteeri


niimoodi. sügis jälle käes ja ei saa sellest teemas üle ega ümber, kuna iga aasta on veidikene erinev :)

kuna auto värvikiht on kuigivõrd juba tuhmunud, siis mõtlesin, et vahataks seekord niimoodi, et kõigepealt värvivahaga üle ja siis carbrite püsivaha peale? kas antud asi toimib?
ükspäev huvi pärast proovisin ühe tuhmunud koha peal (tagaluugi keskelt läheb piir tuhmi ja vähemtuhmi värvi vahel :D,...ilmselt kunagi värvitud) sellist asja, nagu commandant 5. Ütleme nii, et selle koha pealt, kus ma antud asja katsetasin, enam tuhm polnudki. Aga kuna sai juba eelnevalt ka värvivaha ära ostetud, siis ei tahaks seda niisama seisma kah jätta :P.
Kuidas selline variant läheks käiku: 1. Auto puhtaks; 2. Commandant 5-ga terve auto üle (ei tea kas klaase kah tohib sellega teha või mitte?); 3. värvivahaga üle; 4. püsivaha peale (ainult et, kas kohe või mingisugune nädalakene hiljem?!).

Loopige nüüd kõigi tarkuste ja ideedega, kuidas ja kas on mõtet antud asja teostada :D.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
olikul
huviline



Registreerunud 03.10.08
Postitusi: 13

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 03.10.08 09:29 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Wygla
niimoodi. sügis jälle käes ja ei saa sellest teemas üle ega ümber, kuna iga aasta on veidikene erinev :)

kuna auto värvikiht on kuigivõrd juba tuhmunud, siis mõtlesin, et vahataks seekord niimoodi, et kõigepealt värvivahaga üle ja siis carbrite püsivaha peale? kas antud asi toimib?
ükspäev huvi pärast proovisin ühe tuhmunud koha peal (tagaluugi keskelt läheb piir tuhmi ja vähemtuhmi värvi vahel :D,...ilmselt kunagi värvitud) sellist asja, nagu commandant 5. Ütleme nii, et selle koha pealt, kus ma antud asja katsetasin, enam tuhm polnudki. Aga kuna sai juba eelnevalt ka värvivaha ära ostetud, siis ei tahaks seda niisama seisma kah jätta :P.
Kuidas selline variant läheks käiku: 1. Auto puhtaks; 2. Commandant 5-ga terve auto üle (ei tea kas klaase kah tohib sellega teha või mitte?); 3. värvivahaga üle; 4. püsivaha peale (ainult et, kas kohe või mingisugune nädalakene hiljem?!).

Loopige nüüd kõigi tarkuste ja ideedega, kuidas ja kas on mõtet antud asja teostada :D.



ära klaase küll tee, samuti ära tee plastikut -
küll aga tee uksevahed kindlasti.

Pese puhtaks auto kõigest pigist ja sodist, seejärel kuivata hoolikalt, siis pane värvivaha peale, lase mõjuda, seejärel eemalda värvivaha ning kanna peale püsivaha.
õige oleks püsivaha kanda peale peale õhtul ja eemaldada hommikul, nii teeme meie siin.


MiniSMART autode ilusalong http://www.minismart.ee Cleanservice autode käsipesula http://www.cleanservice.ee
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 05.10.08 18:38 Tsiteeri


ei saanud aru täpselt, mida sa klaaside all mõtlesid, aga commandanti klaasidel ei kasutanud. vaha aga küll...olen seda alati teinud ja tulemus väga hea ;)
Üldiselt poleerimine see pole, aga kiirelt kaltsu ja commandant 5-ga üle käimine värskendab vana värvi päris kenasti. tagaluugilt oli ennem näha üleminek tuhmilt säravamale (ilmselt kunagi värvitud) ning peale commandanti näeb seda üleminekut ainult teatud nurga all ja sedagi vähekene. värvivaha poleks olnud mõtet pannagi, kuna commandant 5 tegi niigi säravaks (kui saab "särav" öelda vana värvi puhul :D), kuid kuna ostetud ta sai, siis panin ikka peale :P. Aja puudusel püsivaha kohe ei pannud, vaid nädal hiljem. Püsivahaga said siis tehtud ka klaasid ja veljed. Ja tulemus nagu ikka...ootsen haraššoo ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
slx
huviline

Avatar


Registreerunud 26.06.07
Postitusi: 25

Kasutaja on eemal


postitati 14.12.08 20:03 Tsiteeri


olen teinud seda tööd (poleerinud, vahatanud ja keemilisi puhastusi) umbes 7a ja võin öelda, et ainetest nr1 on presta ja malco.Kui kogemusi ei ole, siis pole ka mõtet teha, sest ära rikkuda on lihtne ning värvimine on kallis!Kui on küsimusi, siis vastan meeleldi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
LauriJ
huviline

Avatar


Registreerunud 09.02.10
Postitusi: 41

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: OIIVRS

postitati 02.05.10 19:37 Tsiteeri


Nii, nädalavahetus jälle auto seltsis veedetud.

http://lh4.ggpht.com/_D_nX3C8sTbc/S93Eg-PPyiI/AAAAAAAAFIk/bMtx6LiRnK8/s640/IMG_5770.JPG

50:50 pilt kah:

http://lh5.ggpht.com/_D_nX3C8sTbc/S93DT970eMI/AAAAAAAAFIA/bQk1bhk5A1A/s640/IMG_5766.JPG

Täitsa hulluks ei hakanud minema, jämedat pasta ja karvase ketta jätsin mängust seekord välja. Paar sügavamat kriimu jäi alles aga see eest ei lihvinud niipalju värvi maha kah. Kunagi mõtlesin, et teen wet-sandingu ka aga sellega oleks tükk tööd juures olnud ja autoga vaja sõita ka vahepeal.
Vaha sai ka mitu kihti pandud, alguses mingi värvivaha alla ja pärast Meguairsi carnuba vaha peale. Selleks suveks peaks käima küll (no arvatavasti kunagi pesu ajal profülaktika mõttes vahatan veel) Lisaks sai klaasid RainRepellentiga üle tehtud, et kojameestel vähem tööd oleks.
Nüüd enam ei oskagi kohe midagi teha enam autoga, keemilise võiks ka ära teha kunagi, äkki järgmine nädalavahetus.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 02.05.10 20:52 Tsiteeri


Mis pastat kasutasid poleerimiseks ning kas nühkisid käsitsi või masinaga ikka?
Aga tulemus on muidu kena :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
LauriJ
huviline

Avatar


Registreerunud 09.02.10
Postitusi: 41

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: OIIVRS

postitati 02.05.10 21:56 Tsiteeri


Presta 83 ja mingi 3M-i peenike pasta. Ma 3M-i toodetega pole väga kursis, poest soovitati seda, sest Presta 80 on jäänud veidi jämedaks ja on tekkinud sillerus(hologramm). Foorumist lugesin, et prestal on mingi 82 pasta ka, mis pidi hologrammi vastu olema aga pole müügil näinud. Ma tulemusega täitsa rahule ei jäänud ise, kui oleks kangemat pastat ja ketast kasutanud, oleks täitsa kriimudeta auto saand aga las see jääb järgmiseks korraks.
Esituled tegin ka üle, algul liivapaberiga ja siis poleeriga, läks paremaks küll.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
pakiruum
huviline



Registreerunud 04.01.08
Postitusi: 407

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 05.05.10 09:40 Tsiteeri


Väga ilus näeb välja. :P Eriti see 50/50 on hea pilt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 28.05.10 19:07 Tsiteeri


Sai ostetud poleerketas (poroloonist), mida saab panna akutrelli otsa. Proovisin kah jämeda pastaga korra, kuidas kriime võtab. Täitsa toimis ja värvipind jäi sile. Küsimus nüüd:

1) kas on mõtet teha nii, et auto jämeda pastaga üle selle sama akutrelliga ning järgnevalt kohe peene pastaga (oleks laisk ja jätaks keskmise pasta vahele :P) ja sama kettaga (eelnevalt pesta poleerketas?!) või peaks olema selleks teine ketas?

2) Jäme pasta-keskmine pasta-peen pasta sama tehnoloogiaga, mis eelmine?

3) Mitte riskida, vaid teha ainult peene pastaga käsitsi üle, et läiget saada? Kui väikese poleerkettaga lasta üle akutrelli otsas siis äkki jääb päikese käes lollakalt sillerdama?

Kõigi kolme varianti puhul läheks peale poleerimist peale püsivaha.

Nõuandeid ootan huviga :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
laurih2
huviline

Avatar


Registreerunud 15.04.08
Postitusi: 56

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Rapid 1.2TSI

postitati 28.05.10 19:23 Tsiteeri


Kui oskaksid öelda nende pastade nimed siis ehk saaks veidi aimu kui karmid töövahendid on.
Padja puhastaks igal juhul kui sul neid 1 on. Aitab Fairy ja korralik loputus. Patja ei pea täielikult ka ära kuivatama piisab korralikust väänamisest.
Akutrelli on kindlasti väga keeruline hoida tasakaalus. Ega ekstsentriklihvijat kodus ei vedele? Sellele saab velcroga padjad külge kleepida ja töö suht kerge.

Škoda värvi loetakse "keskmine kuni kõva". Sügavamad kriimud teeks enne poleerimist 2000, 2500 liivapaberiga märjalt üle. Samuti parandusvärviga võimalik kriitilised kohad üle käia. Seda enam kui poleerimiseks läheb.

Lõpetuseks kuldmuna: alati alusta proovimist kõige kergema kombinatsiooniga ja siis liigu edasi kui tulemust ei anna.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 28.05.10 20:10 Tsiteeri


Vahenditeks ehk pastadeks on ostetud Värvifoorumist spets profipastad. Kui ma õieti mäletan, siis jäme pasta oli äkki 85 ja peen 80 (sellised numbrid) või oli vastupidiselt.
Tooted siis sellest tootesarjast: Mirror Glaze


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
laurih2
huviline

Avatar


Registreerunud 15.04.08
Postitusi: 56

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Rapid 1.2TSI

postitati 28.05.10 20:48 Tsiteeri


Meguiarsi pastad on head, samas nende töötlemisaeg parima tulemuseni on olenevalt masinast suht pikk (5-10min). 83 omast kogemusest hea universaalne pasta - lõikab hästi, sama mitte liiga palju ja selle pastaga on võimalik saavutada pind mida saab kohe vahatada. 80 sellest paar kraadi leebem. Ühtlasi sisaldab 80 mingil määral õlisid/rasvu mis jätavad värvipinna hästi läikiva.

Töökäigust niipalju et väga suurt ala korraga ei soovita ette võtta. Ukse võiks jagada vähemalt neljaks või nii. Kindlasti tuleb pasta "lõpuni" töödelda.

Kui poleerpadi pole just kõige abrasiivsem lõikeketas(see jääbki värvipinda kraapima isegi kui pasta kõik kriimud välja saab) siis peaks leidma sobiva kombinatsiooni.

Kindlasti on kohti kus väja rohkem värvi maha võtta ja osa kohti kus kahjustused väiksemad.

Esmalt soovitan leida kõige leebema kombinatsiooni mis defektid eemaldab.
Kui poleerimise ajal padjale liiga palju pastat koguneb saab selle eemaldada nt hambaharjaga (ketas pöörleb samal ajal).

Kasutatav pasta kogus on ka oluline: padja sisseõnnistamiseks tõmba X padja peale. Kui esimene piirkond tehtud peaks piisama 3x hernetera suurusest täpist äärtesse.

Jõudu!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 28.05.10 20:53 Tsiteeri


Ühesõnaga võib teha ka nii, et 85 ja 80? Ja pasta määrin enne kerele või poleerpadjale? Mina sain aru nii hetkel, et esimesel korral kerele ja hiljem siis paar täppi padjale, kui see vana pasta sinna sisse on juba imbunud :P. Eks ta esmapilgul võib-olla natu keeruline tundub, aga ma usun, et saab hakkama. Enne teada ei saa, kui ei proovi :). Ja eesmärgiks polegi väga suuri kriime välja saada, vaid lihtsalt natukene ilusam/siledam pind :P (vanal autol peabki kriime ja defekte olema :D).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
laurih2
huviline

Avatar


Registreerunud 15.04.08
Postitusi: 56

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Rapid 1.2TSI

postitati 28.05.10 21:09 Tsiteeri


Auto peale ära määri. Pane pastat padjale, kuid kui alustad poleerimist vali alustuseks vähe aeglasem kiirus muidu kõik kohad täppe täis.
Kui ala on täis määritud saab juba kiirust ja survet suurendada (siinkohal mõistlikuse piires), viimased üle tegemised siis kiirust natuke maha ja survet ka.

Kui teed esmalt jämeda pastaga siis on vägagi mõttekas peenemaga üle teha.
Samas kui soov sügisel või kevadel uuesti värvipinna värskendust teha piisab ehk ainult peenemast.
Pasta peaks olema "töödeldud" siis kui ta ära kaob. Jah kaob, ei oska paremini öelda (muutub valgest läbipaistvaks, vaevumärgatavaks). Sobib ka näpuga proovimine nii et näpuga tõmmates jääb värvipind puhas, mitte rasvane ega õline. Umbes nagu vaha puhul.

Tuled võimalik samade vahenditega kirkamaks teha!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
LauriJ
huviline

Avatar


Registreerunud 09.02.10
Postitusi: 41

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: OIIVRS

postitati 30.05.10 08:48 Tsiteeri


MIna sellesse drelli otsa pandud poleerkettasse ei usu. Laena kellegilt korralik masin ja saad palju parema tulemuse. Drelli otsa pandud kettaga võid värvile ka viga teha, kui järsku käest ära läheb ja ketta äär tugevalt vastu värvi läheb. Eriti suur võimalus värvi kahjustada on plastikosadel, kus värv väga kiiresti kuumaks läheb ja siis juba maha koorub.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 30.05.10 18:55 Tsiteeri


Käest ta ära ei lähe ja ühelgi ketta äärel pole samuti võimalust vastu värvi minna, sest see poroloonketas on väga paks. Ma kardan, et ma proovin selle variandi ära ikkagist :P. Tuttaval muidugi on olemas mingisugune Handymanny vms poleermasin: poleerimismasin

Selle masinaga mingisugused pehmemad poleerkatted nagu ma aru saan? Igatahes mul on veel aega mõelda, sest see ettevõtmine jääb ilmselt järgmise nädala lõpu poole. Kuid ma arvan, et selle poroloonkettaga saab samuti töö tehtud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Timur
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 664

Asukoht: Harju
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 1,8T

postitati 30.05.10 19:44 Tsiteeri


Tuttaval pidas see Handymann-i poleeria vastu 2 masina poleerimist. Minu arust ei ole see suurem asi tööriist.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
laurih2
huviline

Avatar


Registreerunud 15.04.08
Postitusi: 56

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Rapid 1.2TSI

postitati 30.05.10 20:17 Tsiteeri


Kui päris poleerimiseks mõeldud aparaati käepärast pole siis minu arvates ainuke alternatiiv on selline.

Sarnase makitaga olen juba 2 autot teinud.
Olulised on pöörete reguleerimise võimalus (4000-12000 opm*), vähemasti 300w.

*opm - orbiiti minutis, see pole sama mis pööret minutis kuna umbes 10000opmi juures teeb poleerpadi umbes 2-3 pööret sekundis kui hoida õiget survet (puudub võimalus värvikahjustusteks). Samas ketaslõikur teeb ikka 11000 pööret minutis, hea kui poleerpadi alles jääks, ilmselt lendab minema:D

Tuntud firma tööriist peaks ikka ka vastu pidama ning leiab ka ehitusel kasutust või kus iganes.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
LauriJ
huviline

Avatar


Registreerunud 09.02.10
Postitusi: 41

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: OIIVRS

postitati 30.05.10 20:19 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Wygla
Käest ta ära ei lähe ja ühelgi ketta äärel pole samuti võimalust vastu värvi minna, sest see poroloonketas on väga paks. Ma kardan, et ma proovin selle variandi ära ikkagist :P. Tuttaval muidugi on olemas mingisugune Handymanny vms poleermasin: poleerimismasin

Selle masinaga mingisugused pehmemad poleerkatted nagu ma aru saan? Igatahes mul on veel aega mõelda, sest see ettevõtmine jääb ilmselt järgmise nädala lõpu poole. Kuid ma arvan, et selle poroloonkettaga saab samuti töö tehtud.

Ma ei mõelnud, et tald läheb vastu värvi, vaid seesama poroloon ketas. Pole palju vaja, et värv tuksi läheb. Kunagi kui poleerimisega alustasin, siis sai ikka nii mõnelgi autol värv maha lastud.

Kunagi sai rellakale poleerija tald külge pandud, kui rellaka käima panin, lendas tald tükkideks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 30.05.10 21:13 Tsiteeri


Arusaadav, et on paremaid vahendeid. Mis see optimaalne pööretevahemik on muidu? Akutrellil on 2 astet: aeglane ja kiire (pöördeid küll ei tea, palju on, kuid annaks välja otsida kuskilt). Mõistlikult teha, vast ei kuluta värvi maha. Samas alati võib kindluse mõttes käsitsi nühkida :P. Kuid lihtsalt proovisin antud talda akutrelli otsas kõige kiirema astmega ja jämeda poleerpastaga ühel tiival, kus olid sügavad kriimud. Andsin valu küll, aga värv maha ei tulnud. Värvipind jäi ilus ja sile küll.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
laurih2
huviline

Avatar


Registreerunud 15.04.08
Postitusi: 56

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Rapid 1.2TSI

postitati 30.05.10 21:40 Tsiteeri


Pakun huupi, kuid vastutus jääb tegijale.
Esimese kiirusega määriks laiali ja teisega poleeriks. Kui teise kiirusega muidugi on võimalik trelli stabiilsena hoida. Selles kogu asja võlu ongi et padi peaks olema täiskontaktis poleeritava pinnaga.

Katus tuleks aga ilmselt käsitsi teha siis. Üleüldse on see poleerimine suht füüsiline töö.

Tee test piirkond ja vaata kas sillerdab või on hologramme näha. Kuna sul vist mittemetallik värv siis puudub ka lakk siis ses suhtes vähe lihtsam.

Pööretest*: 600-800 laiali määrimine, 1800-2200 poleerimine. Parandage kui eksin. Need andmed siis päris poleerimismasinate kohta, mis väliselt meenutavad relakat.

*jällegi sõltub kõik auto värvist, pastast, poleerpadjast


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 31.05.10 06:17 Tsiteeri


mittemetallik, kui lakk ikka on ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 03.06.10 06:24 Tsiteeri


Küsiks veel sellise küsimuse, et kas ühe poleerkettaga võib hiljem poleerida ka teist värvi autot? Ketta peseks siis Fairyga nii puhtaks kui ta saab, aga usun, et minu punast kuigivõrd sinna svammile ikka jääb. Ei juhtu midagi, kui pärast sinisel mõned hajutuskohad üle poleerida?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
LauriJ
huviline

Avatar


Registreerunud 09.02.10
Postitusi: 41

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: OIIVRS

postitati 03.06.10 07:33 Tsiteeri


Ei juhtu midagi, pesed ilusti puhtaks ja kärab küll. Teisel autol võtad ka värvi vähemaks, mitte ei poleeri punast juurde ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
LauriJ
huviline

Avatar


Registreerunud 09.02.10
Postitusi: 41

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: OIIVRS

postitati 14.06.10 06:06 Tsiteeri


Täna sai auto ühe vahakihi veel peale. Korralik pigileotus koos muude vajalike toimingutega (veljed ilusti puhtaks happega jne).
Lisaks seest keemilinepesu ja nahk korralikult ära kreemitatud. Nüüd ei ole muud, kui ainult sõita.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 64.3% - SQL: 35.7%]