Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3
Autor:
Pealkiri: 2017+ Superb, kuidas hindate? (Vastuseid: 54 | Vaatamisi: 2552)
Kuuba
huviline

Avatar


Registreerunud 30.05.17
Postitusi: 88

Kasutaja on eemal

Auto: Superb III 1.4TSI ACT

postitati 28.09.23 18:32 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Reios
Huvi pärast küsin, et mis moodi mootori maht rehve kiiremini sööb? Ma ei ole küll suutnud 30tkm läbimisel esimesi rehve 2mm peale sõita. Mis puutub teema algatajasse siis tõesti, kui sa siit kedagi ei usu - mine võta proovikas ja mõõda endale meeltmööda vahenditega oma küsimustele vastused..
@kuuba - ehk oskad viidata kuidas sa OBD11-ga kiiruse õigeks näitama panid?

Mul toimis selline muudatus:

Dashboard - 17

Long coding
Byte 03
Tire circumference (variant 3 oli originaal) => Standard


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
klemmikas
huviline



Registreerunud 20.02.18
Postitusi: 25

Kasutaja on eemal


postitati 28.09.23 19:10 Tsiteeri


Ootan edaspidi Superbi kohta igasugust infot, peale kütusekulu.

Külma mootoriga talvel külmaga võtab iga bensukas mingi 20 sajale algul, isegi rohkem võib võtta, kuna segu on rikas ja ilm külm, mis omakorda mõjub autole.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
JaanusS69
huviline



Registreerunud 10.06.20
Postitusi: 87

Kasutaja on eemal


postitati 29.09.23 05:41 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Reios
Huvi pärast küsin, et mis moodi mootori maht rehve kiiremini sööb? Ma ei ole küll suutnud 30tkm läbimisel esimesi rehve 2mm peale sõita. Mis puutub teema algatajasse siis tõesti, kui sa siit kedagi ei usu - mine võta proovikas ja mõõda endale meeltmööda vahenditega oma küsimustele vastused..
@kuuba - ehk oskad viidata kuidas sa OBD11-ga kiiruse õigeks näitama panid?


Võta samaraske esiveoline sõiduk , millel nt Octavial 1,2; 1,4 ja 1,8 liitriseid mootoreid pakkuda- kõigil peal sarnane DSG ja veojõukontroll. Sama juht ja sama sõidustiil- küsi endalt, kes lahkub kohalt kiiremini ja miks? Siis saad vastuse, milline jõud avaldub esirehvidele.
Oma 2020 a Superb 2,0 TSI 140 kW DSG ga olen sõitnud 70 000 km ja esimesed suvekad sööb poole kiiremini läbi. Mölleris uut autot otsides vestlesin samal teemal müügiesindajaga ja tema Passat pidi samamoodi esirehve sööma- Skoda esindus ütles mu 30 000 km hoolduse ja ülevaatuse järgselt mu imestava küsimuse peale, et selle auto jaoks on see mootor liiga võimas. Lisaks siinsamas foorumis või Skoda Club Est FB grupis( enam ei mäleta, kus) vastas 1 kasutaja , et ilmselt põhjus DSG esimestes kolmes käigus, mis liiga lühikesed.Ühe siinkirjutajaga mul sarnane kogemus- 69 DB Goodyear Efficientgrip suvekad annavad suht palju rehvimüra, talve Michelin lamellid ikka pea poole vaiksemad. Järgmise jooksu ostan Michelinid, loodetavasti on need vaiksemad- DB number müügilehel ei ole minu jaoks enam argument, vaja oma kogemust saada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
klemmikas
huviline



Registreerunud 20.02.18
Postitusi: 25

Kasutaja on eemal


postitati 29.09.23 15:36 Tsiteeri


Rehve sööb kaks asja, raskem auto ja järsem sõidustiil.
Ise pakun, et võimsama mootoriga lihtsalt sõidetakse järsemalt.
Rehvide kulumisest rääkides, siis mul Accordil hakkavad rehvid vaikselt lõppema ja prognoosin, et 30 000km on läbi.
Ma ei ole ka ketsivilistaja.
Võibolla see ongi normaalne, eks neilt kallitelt rehvidelt saab ju paremat haakuvust ka, kõike head korraga ei saagi.
Ise eelistan kvaliteetset rehvi nagu ka head haakuvust, leian, et see on turvalisem.
Ehk siis võin 30 000km järel neid rehve vahetada küll.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Reios
huviline



Registreerunud 19.12.19
Postitusi: 59

Kasutaja on eemal

Auto: Superb III L&K 140kw

postitati 29.09.23 19:28 Tsiteeri


@Kuuba - tänud, töötas.
Eks igal esiveolisel autol kuluvad esimesed rehvid poole kiiremini kui tagumised. See jutt küll ei päde, et 162kw on Superbi jaoks liiga võimas mootor, pigem asi selles, et sellise kw jaoks vale vedu. Seatidel on valikus 206kw esirattasse - need vahetavad esimesi rehve 10tkm läbimisel? Mäletan kui oma 140kw diisli ostsin oli tükk harjumist, et mitte startida nii, et esirattad tühja ei käiks. Üsna pea harjus jalg ära ja pole probleemi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
klemmikas
huviline



Registreerunud 20.02.18
Postitusi: 25

Kasutaja on eemal


postitati 30.09.23 08:58 Tsiteeri


Ma ei ole küll märganud, et esiveoline kaks korda kiiremini rehve kulutaks.
Pigem on küsimus ikka enda sõidustiilis, mida peaks ehk sujuvamaks ja vaiksemaks tõmbama.
Eks ma liikluses näen ka seda tõmblemist ja gaas põhjas sõitmist, mis rehve selgelt kulutab.
Iga tugev kohaltvõtt ja tugev kiirendus kulutab rehve oluliselt rohkem isegi siis, kui kumm ei vilise.
Ma kiirendan isegi erksalt, aga ikka leidub palju neid, kelle jaoks on vähe ja istuvad tagaotsas kinni või sõidavad mööda.
See näitab kenasti, miks rehvid kuluvad.


Võibolla järsk sõidustiil ja tugeva võimsuse kasutamine kulutab tõesti esiveolisel rohkem, kuna kiirendades kandub raskus taha ja ilmselt esiratas vibab ka rohkem.
Samas sõites mõistlikult, pole muret, et esiveoline kuidagi oluliselt kiiremini rehve kulutaks.

162kW esiveolisele kindlasti on päris palju jah, mis ilmselt omab üle 300Nm pöördemomenti, seda võimsust ei pea muidugi tihedalt kasutama, siis ei kulu rehvid ka nii kiiresti.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
JaanusS69
huviline



Registreerunud 10.06.20
Postitusi: 87

Kasutaja on eemal


postitati 30.09.23 19:31 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: klemmikas
Ma ei ole küll märganud, et esiveoline kaks korda kiiremini rehve kulutaks.
Pigem on küsimus ikka enda sõidustiilis, mida peaks ehk sujuvamaks ja vaiksemaks tõmbama.
Eks ma liikluses näen ka seda tõmblemist ja gaas põhjas sõitmist, mis rehve selgelt kulutab.
Iga tugev kohaltvõtt ja tugev kiirendus kulutab rehve oluliselt rohkem isegi siis, kui kumm ei vilise.
Ma kiirendan isegi erksalt, aga ikka leidub palju neid, kelle jaoks on vähe ja istuvad tagaotsas kinni või sõidavad mööda.
See näitab kenasti, miks rehvid kuluvad.


Võibolla järsk sõidustiil ja tugeva võimsuse kasutamine kulutab tõesti esiveolisel rohkem, kuna kiirendades kandub raskus taha ja ilmselt esiratas vibab ka rohkem.
Samas sõites mõistlikult, pole muret, et esiveoline kuidagi oluliselt kiiremini rehve kulutaks.

162kW esiveolisele kindlasti on päris palju jah, mis ilmselt omab üle 300Nm pöördemomenti, seda võimsust ei pea muidugi tihedalt kasutama, siis ei kulu rehvid ka nii kiiresti.


Esirehvide kiirema kulumisega seotud auto on ikka2,0 TSI 140 kW, mitte 162 kW


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Reios
huviline



Registreerunud 19.12.19
Postitusi: 59

Kasutaja on eemal

Auto: Superb III L&K 140kw

postitati 30.09.23 20:24 Tsiteeri


Nii?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
roosteuss
huviline



Registreerunud 06.03.16
Postitusi: 101

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Yeti Elegance ja mõned saksa autod

postitati 01.10.23 17:30 Tsiteeri


Sõites autoga millel esivedu ja 400 Nm @ 1400 rpm. siis isegi penskari moodi kulgemisel kuluvad esirehvid oluliselt kiiremini. Igapäevasel kulgemisel pöörded üle 2000 üldse ei tõuse ,sest pole lihtsal vajadust aga iga kivike ratta alla paneb ta lihtsalt sügama.Eks nende japsidega ongi see ,et hakkaks midagi toimuma peab tahhokas punases olema


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
klemmikas
huviline



Registreerunud 20.02.18
Postitusi: 25

Kasutaja on eemal


postitati 01.10.23 21:20 Tsiteeri


2,0 140kW Superb on 320 Nm @ 1500-4100 rpm
Ega seda maksimum momenti ei pea siis kogu aeg kasutama.

1,5 110kW on 250Nm @ 1500-3500 rpm, ei saaks öelda, et nüüd palju vähem on.

Alles 2,0 omab 400Nm, millel on nelikvedu
206kW, 400Nm @ 2000-4900 rpm

Ma ei tea, ma oma Accordiga küll punases ei sõida ja liigub väga kenasti.
Seda on harva, kui pean rohkem pöördeid laskma.

Mis sõidustiiliga siin küll mõned on tekitab see tõsiseid küsimusi, mis kinnitab ka minu juttu, miks rehvid kuluvad, sõidustiili viga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
STR
huviline

Avatar


Registreerunud 26.06.16
Postitusi: 49

Asukoht: TALLINN
Kasutaja on eemal


postitati 02.10.23 07:20 Tsiteeri


Tere,

1,8 132KW on endal nii Octavia kui Superb. Mootor sama. Ei söö kumbki neist õli. 10-15 000 km sõidab õlivahetusest õlivahetuseni ilusti. 30 000 km ei ole niikuinii teemaks.
Täpselt ei oska ütelda millest tuleneb aga targemad rääkinud, et sõltub kes kuidas autol "sissesõidu" (esimesed paar tuhat km) teinud. 1.0 Rapid ei võta kindlasti 18 L ega ka 21 L sajale. Ei tasu vaadata külma mootoriga sõites mida kompuuter näitab kuluks.
1,4 ja 1,8 on OK. 1,5 kohta ei ole palju head kuulnud. Pidi võtma rohkem kütust kui 1,4 ja liikuma halvemini ka kui 1.4. 1,8 võtab kindlasti rohkem kütust kui 1,4 ja 1,5. Superbiga maanteel saanud vist parimaks 6L. Arvestan reeglina suvel 6,5, talvel 7.
Linn sõltub kas suvi ja talv ning mis oludes. Ummikus tiksudes kindlasti rohkem, aga linnaliikluses sõites üle 9 pole läinud. Võrdluseks võin ütelda, et eelnevalt oli ka 1,4 103 Octavia ja nüüd siis 132 KW Octavia peal ja vahe minekus on öö ja päev. Üsna kindlalt on see sama seega ka Superbi puhul. Samas kütusekulu Octavia puhul on jah suurem ca. liiter-1,5 liitrit. Superbi puhul võib seega vabalt olla kuni 2L suurem sajale. Ja need numbrid võetud täpselt nii, et sõidad, vaatad km paned kalkulaatorisse läbisõidu ja liitrid.
Rooste tüüpveaks on kus tagatiib ja tagastange saavad kokku. See VAG grupi veaks juba ammu alates.
Autot ostes hea kui kett vahetatud. Kui ei siis midagi ületamatut pole, aga selle väljaminekuga tasuks arvestada. Sama jutt ka siduri ja hooratta kohta. Tore kui tehtud aga kui pole, tasub arvestada, et saad teha. Kui väga halvasti läheb saad veel vahetada mehhatroonika plokki mis uus orig. üle 1000 Eur või ostad kasutatuna ja saad loteriid mängida kaua kestab. Ekraanid hanguvad talvel ja suvel võivad jamada lihtsalt niisama.
Muud mingeid tüüpvigu ei oskaks välja tuua.
Ei lagune nad ka kumbki. Väga palju muidugi sõltub kes eelmine omanik olnud ja kuidas kus varasemalt hooldatud. Kui küla Vasja teinud siis on ilmselt paljud asjad auto küljes "veel saab sõita ära vaheta" olukorras ehk tegelikult mõnes töökojas saad kolm A4ja mis tegelikult läbi või võiks ammu vahetada.

Ahjaa, seda võin ka mina kinnitada, et 1.4 puhul turbo parem kui 1,8 puhul kohalt minnes. Möödasõidul samas ei anna võrreldagi.

Müra üle ma ei kurdaks isegi. On hullemaid autosid. Võib olla see muidugi kuidagi varustusest ka oleneb.

Üldiselt oleks soovitus, et otsi võimalikult väikese läbisõiduga võimalikult uus margiesinduses hooldatud auto. Eriti hea kui veel kehtiva garatiiga. 1,4 1,5 ja 1,8 osas oleks ka soovitus, et mine proovi nende kõigiga sõita. Otsi kes müüvad ja mängi, et oled autohuviline. Pole küll müüjate osas ilus soovitus, aga muud varianti ka kahjuks pole. Sellest lähtuvalt tee enda otsus...


Škoda Superb Elegance 1.8TSI 2018, Škoda Octavia Elegance 1.8TSI 2013
AllParts - sõidukite varuosad, kereosad ,tuningosad jne. Subaru24 - Subaru originaal varuosad & muu.
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
klemmikas
huviline



Registreerunud 20.02.18
Postitusi: 25

Kasutaja on eemal


postitati 02.10.23 18:30 Tsiteeri


Kui ma ostma peaks hakkama ühel hetkel, siis valin 1,5 ja 1,8 vahel, 2017 ja pigem uuem ja võimalusel manuaal.
1,4 kadus 2017 aastast vist ära.
Ostan seda, mida saada on, otseselt võimsuse järgi ei vali.

Tehnilisi näitajaid vaadates piisab mulle täiesti 1,5 mootorist.
Ainuke asi ongi, kas kumbki neist on töökindlam või õlimaiam.
Või kas kumbalgi on suurt turboviivitust jne.
Kui nendega otsest probleemi pole, siis 1,5 on mulle piisav ja tehniliste näitajate järgi grammike kiirem, kui mu praegune vabalthingav 2,0 115kW Accord, laias laastus peaks üsna sarnane sooritusvõime olema.

Eks sõiduomaduste kohta pealt üldiselt pean kindlasti proovisõidu tegema jah, siis näen täpsemalt mootori käitumist ka.

Võimalikult väikest läbisõitu tahaks tõesti, aga ega see lihtne pole.

Praegu müügilolevatest on head pakkumised näiteks need.
Mitte küll ideaalsed, aga teistest selgelt eristuvad minu jaoks.

https://www.auto24.ee/soidukid/3916321?fbclid=IwAR3NCZ6_uStV-YixslAZpDxRqMIpiJoUQZGH1kWacOqMG4HBIaLDyYi4SOY

https://www.auto24.ee/soidukid/3930753?fbclid=IwAR0QkZL6cOvit0u6XWAIo5-ZU-t7QfO_HCu9w7tZCis5C1ywFplSfP0HDh8


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
STR
huviline

Avatar


Registreerunud 26.06.16
Postitusi: 49

Asukoht: TALLINN
Kasutaja on eemal


postitati 03.10.23 20:14 Tsiteeri


Tere,

nagu juba kirjutasin selle õlikulu pärast ära väga muretse. Turbolagi pärast ilmselt ka ei pea muretsema. Eks mingi lag on ikka turbokatel, aga see ei ole selline stock autodel mille pärast pead vaevata. 2.0 115KW turbota Accordist on kindlasti kiirem ja igast asendist krapsakam seega 1,5 tundub tõesti piisav. Lisaks võtab kindlasti vähem kütust kui Accord.

Teine link on ju Passat üldse.

1,4st rääkisin kuna 1,5ga pole kogemust. Ainult juttude põhjal, aga fakt on see, et 1,5 ei ole 1,8. Pigem jääb ta sinna 1,4 poole arvatavasti ikkagi ja selle kohta kommenteerisin.


Škoda Superb Elegance 1.8TSI 2018, Škoda Octavia Elegance 1.8TSI 2013
AllParts - sõidukite varuosad, kereosad ,tuningosad jne. Subaru24 - Subaru originaal varuosad & muu.
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
klemmikas
huviline



Registreerunud 20.02.18
Postitusi: 25

Kasutaja on eemal


postitati 03.10.23 21:46 Tsiteeri


Kuna ma valin mõlema vahel ja kuna nad on ikkagi väga seotud autod, sellepärast näitasin mõlemat.

Saan ma õigesti aru, et uuem DSG on kuiva siduriga ja sellepärast on tal eluaegne õli sees?
Mida ma muidugi ise vahetaksin varem.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
STR
huviline

Avatar


Registreerunud 26.06.16
Postitusi: 49

Asukoht: TALLINN
Kasutaja on eemal


postitati 04.10.23 20:06 Tsiteeri


7sel ei ole filtrit ja 6sel on. 7se kohta ütlevad esinduses ei ole vaja vahetada kuna "eluaegne" ja 6se kohta vist mingi välp on aga minu teada kõik antud generatsiooni Superbid 7sega. Tegelikult on mehhatroonikas ka õli mida Hõbenool näiteks vahetab, esindus ei vaheta.


Škoda Superb Elegance 1.8TSI 2018, Škoda Octavia Elegance 1.8TSI 2013
AllParts - sõidukite varuosad, kereosad ,tuningosad jne. Subaru24 - Subaru originaal varuosad & muu.
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
klemmikas
huviline



Registreerunud 20.02.18
Postitusi: 25

Kasutaja on eemal


postitati 04.10.23 20:37 Tsiteeri


Seda ma just mõtlesin, et kui on kuiv sidur, siis mis õliga ta käike vahetab.
Kuigi ma vahetaks õli mingi aja peale isegi seal, kus on see manuaal käigukasti moodi osa tal.
Mul Accordil on ka manuaal käigukastil tehase poolt ettenähtud see ja korra olen vahetanud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
STR
huviline

Avatar


Registreerunud 26.06.16
Postitusi: 49

Asukoht: TALLINN
Kasutaja on eemal


postitati 06.10.23 08:23 Tsiteeri


Tere,

õli on ikka. Soovitan lugeda:
https://foorum.vwklubi.eu/viewtopic.php?t=152419


Škoda Superb Elegance 1.8TSI 2018, Škoda Octavia Elegance 1.8TSI 2013
AllParts - sõidukite varuosad, kereosad ,tuningosad jne. Subaru24 - Subaru originaal varuosad & muu.
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
klemmikas
huviline



Registreerunud 20.02.18
Postitusi: 25

Kasutaja on eemal


postitati 06.10.23 12:38 Tsiteeri


Eks kui peaks DSG kastiga isend juhtuma ühel hetkel, siis peab täpsemalt uurima hakkama, nagu sealt näen on käigukasti mudeleid palju, olen korra selle teema peale isegi sattunud.
Seda meelt olen ma kohe kindlasti, käigukasti õli peab ikkagi vahetama ja eriti veel automaatkäigukastil.
Minu jaoks on ka DSG siiski automaatkäigukast, rääkigu teised, mida tahes.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
roosteuss
huviline



Registreerunud 06.03.16
Postitusi: 101

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Yeti Elegance ja mõned saksa autod

postitati 07.10.23 13:02 Tsiteeri


1.4,1.5,1,8 mootorid kasutavad kuiva siduriga DQ200 DSG kaste. Käsikastiga kui ikka vale käik on sees siis kiirendamisel on uimane. Sõidu mugavuse koha pealt tuleks eelistada dsg kasti aga kui plaan pikalt ja kokkuhoidlikult[rikete mõttes] siis on käsikast kindlam variant.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
klemmikas
huviline



Registreerunud 20.02.18
Postitusi: 25

Kasutaja on eemal


postitati 07.10.23 17:19 Tsiteeri


Manuaal mulle midagi võõrast küll ei ole, ega käigu alla vahetamine parema kiirenduse saamiseks.
Manuaale on vähe võtta, aga mõned ikka liiguvad.
Praegune Accord on ka 6 käiguline manuaal.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Reios
huviline



Registreerunud 19.12.19
Postitusi: 59

Kasutaja on eemal

Auto: Superb III L&K 140kw

postitati 07.10.23 20:29 Tsiteeri


DQ200 pidi hädine kast olema. Kui osta manuaal siis tasub mõelda kunagise järelturu peale, tänapäeval enamus manuaaliga sõita ei viitsi ja seega on manuaali kindlasti vähematele müüa. Samuti, kes on esindusest manuaali võtnud ei ole enamasti autodele väga varustust ka tellinud ja on üsna kehva varustusastmega.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
klemmikas
huviline



Registreerunud 20.02.18
Postitusi: 25

Kasutaja on eemal


postitati 07.10.23 22:51 Tsiteeri


Õnneks ma erilist varustust ei oota ja järelturule ei mõtle, ostan auto ikka endale :)
Väheste manuaalide eelis võib just see olla, et neid ostetakse kergemini ära, kuna on vähe võtta ja leidub fänne, nagu mina.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Reios
huviline



Registreerunud 19.12.19
Postitusi: 59

Kasutaja on eemal

Auto: Superb III L&K 140kw

postitati 08.10.23 08:58 Tsiteeri


Eeldan, et sõidad siis auto enda käes vanarauaks kui järelturule ei mõtle? :D
Usu mind, et sa oled see üliväike protsent, kes auto varustusest lugu ei pea ja planguga käsitsi õli segades ringi veered :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
klemmikas
huviline



Registreerunud 20.02.18
Postitusi: 25

Kasutaja on eemal


postitati 10.10.23 17:50 Tsiteeri


Keegi ostab ikka ära, lihtsalt see täpne hind pole oluline.
Selge on see, et üliväikse % pärast manuaale ei toodeta, järelikult huvilisi on ja auto vananedes muutub manuaal käigukast veelgi olulisemaks, vastupidavuse tõttu.
Seega ma ei imestaks üldse, kui saan manuaali ka normaalse hinnaga müüdud.

Eks ma müün siis, kui müün, seda on võimatu ennustada.
Ei põe ka sellepärast, kas saan raha rohkem või vähem, kuna ostan auto ikkagi endale ja pole soovi automaatkasti eest remondiraha maksta ja kallimat hooldust.

Ega mul ei ole hetkel selge ka praeguse Accordi müügihetk, eriti vaadates uut automaksu, mis soosib vanade autode kasutamist.

Varustuse koha pealt olen ma alati olnud arvamusel, et ostan auto endale, mitte müügi jaoks ega kellelegi teisele.
Kahjuks pole uhiuut autot kunagi osta saanud, et sinna sobiv varustus valida.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
STR
huviline

Avatar


Registreerunud 26.06.16
Postitusi: 49

Asukoht: TALLINN
Kasutaja on eemal


postitati 12.10.23 09:28 Tsiteeri


Sidurit saab ka manuaalil hoorattaga vahetada ja seal hinnavahe ei ole suure tõenäosusega. Ainus mida ei pea vahetama ja muretsema on mehhatroonikaplokk manuaali puhul.

Enda Octavia ja Superbi puhul tuli see automaks 100-150 Eur kanti seega aastas korra maksta pole ilmselt hull.

Kuna olen ka piisavalt Jaapani autosid omanud ja sõitnud siis neil ka omad miinused.
Alustades roostest, mis vähemasti enamikele Accordi omanikele pole ka võõras.
Rohkem kütust kui sakslane vähe minekut kui sakslasel enamike japside puhul.
Sama võimsusega sakslane liigub igast asendist paremini... rääkides originaal mootoriga tava pereautodest siinkohal.
Müratase. Materjalide erinevus. Sõidumugavus. Jne.
Seega, kui tahta vastupidavust siis ehk jah japsid paremad, aga paljus muus on nad jäänud maha. Umbes nagu iPhone vs Androidid. iPhone peaks nagu hea olema, aga Androidi vastu näitajate poolest ei saa.
Sealt ka enamik inimesed oma valiku teinud, kas laguneb rohkem ja jamasid rohkem kuid mugavam ja arvatavasti ka ökom sõita või vastupidav, aga võtab rohkem kütust ja ei paku nii palju. Uuemate puhul muidugi see erinevus pole enam nii suur.
Siinkohal muidugi enda seisukohalt ütlen, et omanud juba mitmeid Škodasid just seepärast, et ei ole suured kulud olnud. Mõistlikud ülalpidamiskulud. Kui asi halb oleks läheks mõne muu (Toyota, Subaru) margi peale. Tasub lihtsalt väga hoolikalt vaadata mis autot osta. Kelle oma olnud, kus ja mis osadega kuidas hooldatud ja mis läbisõit, aasta jne.


Škoda Superb Elegance 1.8TSI 2018, Škoda Octavia Elegance 1.8TSI 2013
AllParts - sõidukite varuosad, kereosad ,tuningosad jne. Subaru24 - Subaru originaal varuosad & muu.
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 60.6% - SQL: 39.4%]