Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Octavia Combi RS istmed ebamugavad? (Vastuseid: 21 | Vaatamisi: 3846)
Gea
huviline



Registreerunud 18.04.07
Postitusi: 17

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: škoda Octavia Combi RS

postitati 18.04.07 09:16 Tsiteeri
Octavia Combi RS istmed ebamugavad?



Tere,

küsiks sellist, ehk mõnevõrra veidrat asja: nimelt on pool aastat RS-iga sõidetud ja praeguseks on seljavalu juba suht jube. On kellegil veel sarnast muret? Auto 100 tegi suuri silmi kui uurisime asja, ei olevat kuuldud sellist muret varem kellegilt. Aga mul läheb valu iga päevaga tugevamaks... olen proovinud "patja" alaseljale ja üle istme pehmemat katet, erinevaid istme asendeid- ei tundu aitavat. Ei saa 100% aru ka, mis otseselt valu teeb, kas see, et iste on kõva või et õlad ei saa korralikult tuge. Ja valu on ikka autoistmest, mitte mingist muust, kuna teisel auto kasutajal sama lugu :(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tsekkar
huviline



Registreerunud 08.08.06
Postitusi: 144

Kasutaja on eemal

Auto: O3 4x4 black

postitati 18.04.07 09:47 Tsiteeri


Ma nagu küll ei saaks öelda, et ismed ebamugavad on. Ma muidugi pole ka mitme tunniseid otsi teinud. Pikim sõiduaeg oli 1,5h, aga peale seda oli küll kõik ok.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
reFFLex
moderaator

Avatar


Registreerunud 05.11.05
Postitusi: 758

Asukoht: Pirita kant
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0TDI 2017

postitati 18.04.07 11:24 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Gea
Tere,

küsiks sellist, ehk mõnevõrra veidrat asja: nimelt on pool aastat RS-iga sõidetud ja praeguseks on seljavalu juba suht jube. On kellegil veel sarnast muret? Auto 100 tegi suuri silmi kui uurisime asja, ei olevat kuuldud sellist muret varem kellegilt. Aga mul läheb valu iga päevaga tugevamaks... olen proovinud "patja" alaseljale ja üle istme pehmemat katet, erinevaid istme asendeid- ei tundu aitavat. Ei saa 100% aru ka, mis otseselt valu teeb, kas see, et iste on kõva või et õlad ei saa korralikult tuge. Ja valu on ikka autoistmest, mitte mingist muust, kuna teisel auto kasutajal sama lugu :(

Mul küll RS pole, kuid istmed on Octavia II-l oma ehituselt samasugused.

Mina panin kunagi proovisõiduautoga sõites tähele, et õlavöönd ja ülaselg (kummast osast sina räägid - ala- või ülaseljast?) olid valusad pärast ~tunniajast sõitu. Justkui oleksin istunud ebamugavas asendis ettepoole küürus. Seda ma ilmselt ka tegin, ise samas tajumata. Tagantjärele leidsin, et oleksin pidanud rooli natukene endale lähemale tõmbama.

Kui sul on ülaseljas turja-õlapiirkonnas kusagil valu, siis proovi rooli lähemale tõmmata endale. Juhul, kui kaugus pedaalidest on sinuarust normaalne ning seljatoe kalle endale meelepärane.

Mina olen enda tabureti sättind pigem natuke lähemale pedaalidele nii, et siduripedaali vajutades sirutan jalga päkast õigevähe. Tool on alumises asendis st kõrgemaks ma ei ole tõstnud, seljatugi on mõõduka kaldega tahapoole ning just täna proovi mõttes tõmbasin rooli täiesti välja alumisse asendisse (st ei tõstnud vertikaalis ülespoole).

Sõitsin selliselt hästi lühikest maad, kuid kuidagi jõle mõnsa oli oma automobiili juhtida - rooli ja käimakangi sain mõlemad kenasti ilma õlgu seljatoest lahti tõstmata kätte ning roolikeeramine oli ka hästi vaba. Küll - jah - tundus rool totakalt lähedal endale ja kaugel armatuurist.

Mina pigem kurdaksin OII esimeste sadulate ebamugavuse üle pikka maad sõites. Nimelt tunde istudes hakkab mu peramisel otsal ai-valus vahel ning seetõttu tuleb ennast perioodiliselt kuidagi kohendada. Iseenesest on esiistmed mõnusad ja hoiavad istujad kenasti paigal, kuid samal ajal polsterduse pehmus pole teab mis kiitaväärt.

Olen seni mõeld selliselt, et ega sportlikku ja istujat heasti kohapeal hoidvat taburetti, mis samaaegselt oleks peed-paitavalt pehme polsterdusega, polegi võimalik luua. Aga on - Roomsteri ja Fabia II sportsisu - umbe mõnus istumine on nendes!!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Enrico
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.03.06
Postitusi: 437

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Superb Sportline

postitati 18.04.07 13:57 Tsiteeri


Minu Octavia II taburetid on küll minu kere jaoks mugavad.
Isegi 6 tunnised otsad pole liiga teinud.

Võibolla on istumisasend tõesti vale. Tuleks erinevaid asendeid proovida. Mugavust ju on - liigutad istet neljas ilmakaares ja ka rooliga vehid samamoodi.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Gea
huviline



Registreerunud 18.04.07
Postitusi: 17

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: škoda Octavia Combi RS

postitati 18.04.07 14:03 Tsiteeri


Hmmm, peab proovima nii - ehk on tõesti parem. Mul algas valu nimmepiirkonnast ja nüüd on riburada mööda selgroogu ülespoole jõudnud. Keerukas seletada- vahel tundub et ühtemoodi on halb istuda, siis jälle teistmoodi (niheleda tuleb pidevalt ja head asendit otsida). Ei tahaks nagu auto pärast ka selga (ja tervist) ära rikkuda :(
Uurime võimalikke istmete asendamise variante, sest liiga kõva on iste meile igal juhul ja sealt need probleemid alguse saavad...
P.S. Neid erinevaid istumise asendeid on poole aasta jooksul proovitud küll ja küll ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
wasp
klubiliige

Avatar


Registreerunud 05.09.06
Postitusi: 118

Kasutaja on eemal

Auto: superb elegance 1,8 TSI 7-DSG

postitati 18.04.07 16:52 Tsiteeri


istmed on paraku erinevast materjalist ja erineva tugevus astmega.kui sõber oma oct 2 minu superbi tuleb ei jõua ta ära imestada kuidas mul nii pehmed istmed on.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
petst
huviline



Registreerunud 03.04.06
Postitusi: 114

Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 & VW e-UP!

postitati 18.04.07 19:21 Tsiteeri


Ma tahaks just kiita RS-i istmeid. Rätsepatöö Škodalt.

Samas tuleb nentida, et sportauto on ikka jupp jagu jäigem ning muidu peidus olnud tervisehädad võivad Tallinna auklikel tänavatel välja lüüa. Mul on olnud võimalus üle minna Superbilt RS-le. Nagu oleks vahetanud sohva tabureti vastu. Aga mulle sobib paremini kui pehme Superbi iste.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Octavianus
huviline

Avatar


Registreerunud 25.10.05
Postitusi: 205

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Superb III 2015 280HP Elegance

postitati 18.04.07 20:10 Tsiteeri


RS toolist ei tea midagi, a O2 omad on küll tiptop. maksimaalne roolis oldud aeg on jutti muideks 22 tundi: ärge sõimake.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 19.04.07 07:36 Tsiteeri


well, mina kui poole kohaga invaliid ja pidevate seljahädade käes vaevleja oskan siinkohal rääkida oma esimese põlve octavia traktori istmete kohta. läeb küll teemast veidi mööda, a ehk nats kedagi ikke huvitab.
päält erinevaid katsetusi olen nüüd juba palju-palju aastaid sellise valemi juures, et iste on täiesti all vasta põrandat ja nii taga, et veel ilma jalgu venitamata ulatan siduri kenasti alla vajutama. seljatugi on mõõduka kaldega, et mitte öelda, üsna püstine. ja rool on maksimaalselt all ja välja tõmmatud. tõtt öelda võiks ta veel üks viis senti kerele ligemale tulla, a nii on ka juba peris hää.
igatahes minu kere kannatab nõnnamoodu tartu otsa muretult ää sõita.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
cl
huviline

Avatar


Registreerunud 26.10.05
Postitusi: 36

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 2004

postitati 19.04.07 07:42 Tsiteeri


OT küll aga tahaks kah veidi kommentaarida, O2-ga meeldejäävat kogemust pole aga O1 RS iste meeldib mulle väga, mõnus konkreetne laud, tekstiiliosa võiks küll valge asemel tumehall või must olla...

pikemaid kui tln-narva või tln-võru otsi pole sõitnud, aga nende otsade peale pole küll märkimisväärset väsimust tunda. võrdluseks 99a corolla iste ajas juba peale 30min sõitu nihelema.


läheb nagu läheb, on nagu on
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
wigry
huviline



Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 456

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI

postitati 20.04.07 12:09 Tsiteeri


O2 Istmepadjad on jamad: Nimelt need püstised servad häirivad mint. Tekib seal istudes nagu ahistav tunne. Kui vaadata teiste markide istmeid, siis istmepadjal on küljetugi reiele kuid istmiku kohal on küljed maas, ehk ei teki seda ahistamise tunnet.

Ka seljatugi pole väga hea. Pakub küll küljetuge, kuid samuti on kuidagi ahistav tunne. Seljahädasid otse veel pole, kuid tõepoolest peab nihelema, et istumiseasendit head leida.


Don't let the perfect be the enemy of the good
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 02.01.08 21:45 Tsiteeri


Mul tegelikult sama mure. Ja valutab selg ka kõrvalistujal.
Just nn nimmetoest allpool tekib jube valu. Selline tunne on, et see nimmetugi ei ole päris piisavalt väljas ehk alaossa jääb natukene õhuvahet ja selg väsib ära lihtsalt, kui tugevalt (100%) vastu istet ennast suruda siis oluliselt parem.
Kunagi oli mul Nissan Primera GT (99) ja selle nimmetugi oli uskumatult tõhus (kui selg väsima hakkas, nimmetugi peale ja kõik mured unustatud).
Proovin ka seda rooli teemat. Äkki aitab. Mida teha aga kõrvalistujaga (samamoodi nimmest allpool hakkab valutama ja päris lühikese ajajooksul)? Naine hea, ei tahaks nagu väljavahetada :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 02.01.08 21:50 Tsiteeri


aga samas nagu auto kah hea, et seda kah ei tahaks välja vahetada?! :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 02.01.08 22:00 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Wygla
aga samas nagu auto kah hea, et seda kah ei tahaks välja vahetada?! :D

Vot ongi :D jama kui palju. Peab välismaa foorumitest ka otsima, äkki seal ka sellise murega inimesi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
lare
meeskond

Avatar


Registreerunud 21.10.05
Postitusi: 1154

Asukoht: Harkujärve
Kasutaja on eemal

Auto: Scout

postitati 03.01.08 10:42 Tsiteeri


Proovige seljatoe nurga järsemaks muutmisega uus isteasend leiutada.Mul igatahes nii aitas ja selja peale ei hakka.;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
pakiruum
huviline



Registreerunud 04.01.08
Postitusi: 407

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 04.01.08 12:15 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: lare
Proovige seljatoe nurga järsemaks muutmisega uus isteasend leiutada.Mul igatahes nii aitas ja selja peale ei hakka.;)


Sama siin. Läks natukene aega aga lõpuks leidsin mugava seljatoe asendi ja nüüd hiljuti sai üks 4,5h ots sõidetud ja polnud midagi. Mugav.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
reFFLex
moderaator

Avatar


Registreerunud 05.11.05
Postitusi: 758

Asukoht: Pirita kant
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0TDI 2017

postitati 04.01.08 13:04 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: lare
Proovige seljatoe nurga järsemaks muutmisega uus isteasend leiutada.Mul igatahes nii aitas ja selja peale ei hakka.;)


Just! Püstipoole krudida seda seljatuge. Ei ole küll popp ja noortepärane see, kui przealuse ja seljatoe vaheline nurk 90-le kraadile lähenema hakkab, kuid OII puhul on sellest piloodi enesetundele palju kasu :D

Mina olen kaa aja jooksul oma seljatoe harjumuspäratult üles kruttind ja üldreeglina on mul nimmetugi maha keeratud. Baranka on kõige madalamas ja juhile kõige lähemas asendis, käed selga korralikult vastu seljatuge toetades on küünarnukist õitepisut kõverdatud ning rooli ülemise serva saan kätte ilma selga/õlga seljatoest tõstmata.

Metemingeid tervisehädasid pole täheldada sellise set-up'i juures :cool:

Kui nüit piloodisadula peale jutt kord läks, siis ma just KIIDAKSIN RS-i omi, mis pakuvad jupi paremat külgtuge nii kannile/kintsudele kui seljale/külgedele võrrelduna originaalistmega.
Veel üks põhjus kunagi tulevikus oma präägane auto RS-u vastu vahetada ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Gea
huviline



Registreerunud 18.04.07
Postitusi: 17

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: škoda Octavia Combi RS

postitati 04.01.08 15:49 Tsiteeri


Päris pikk aeg möödas teema algusest ja auto soetamisest... minu puhul oli probleem selles, et iste oli liiga kõva. Sai proovitud igasugu katteid ja tugesid (mis nüüd kõik kodus vedelevad), lõpuks aitas suht õhuke koera ase :D mis on lihtsalt selja taga, siis ei ole nii kõva. Eks selg on harjunud ka nüüdseks rohkem ja sai spetsiaalselt tegeletud ka tema tugevamaks muutmisega.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Rage
klubiliige

Avatar


Registreerunud 10.02.07
Postitusi: 351

Asukoht: Peetri
Kasutaja on eemal

Auto: XF S

postitati 04.01.08 21:39 Tsiteeri


enivei.. imho saab seda RSi istet mustmiljon moodi muuta.. ise sõitsin sellega miski 2500+ km jutti maha.. pold häda kedagi.. võrreldes tagumise istmega on esiistmed ikka sitax pehmemad ja mugavamad...

mul endal on tool maksimaalselt alla lastud, seljakumerus maksimaalseks keeratud ja seljatugi miski 100-110 kraadise nurga all...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Kasutaja Telefoninumber
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 07.01.08 21:10 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Gea
Päris pikk aeg möödas teema algusest ja auto soetamisest... minu puhul oli probleem selles, et iste oli liiga kõva. Sai proovitud igasugu katteid ja tugesid (mis nüüd kõik kodus vedelevad), lõpuks aitas suht õhuke koera ase :D mis on lihtsalt selja taga, siis ei ole nii kõva. Eks selg on harjunud ka nüüdseks rohkem ja sai spetsiaalselt tegeletud ka tema tugevamaks muutmisega.


Tundub, et mul ka probleemiks just see kõvadus ikkagi. Kuna selg ongi nõrk (valutab ka aegajalt), siis pean vist treenima seda vähe.
TO RAGE: RS istetab saab suht vähe liigutada tegelikult. Õiget sportistet saaks oluliselt paremini liigutada, aga noh kõik maksab raha ja eks sellise superistme võid leida ehk RS4'st :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
pakiruum
huviline



Registreerunud 04.01.08
Postitusi: 407

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 08.01.08 09:35 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rstdi
Tsitaat:
Algselt postitas: Gea
Päris pikk aeg möödas teema algusest ja auto soetamisest... minu puhul oli probleem selles, et iste oli liiga kõva. Sai proovitud igasugu katteid ja tugesid (mis nüüd kõik kodus vedelevad), lõpuks aitas suht õhuke koera ase :D mis on lihtsalt selja taga, siis ei ole nii kõva. Eks selg on harjunud ka nüüdseks rohkem ja sai spetsiaalselt tegeletud ka tema tugevamaks muutmisega.


Tundub, et mul ka probleemiks just see kõvadus ikkagi. Kuna selg ongi nõrk (valutab ka aegajalt), siis pean vist treenima seda vähe.
TO RAGE: RS istetab saab suht vähe liigutada tegelikult. Õiget sportistet saaks oluliselt paremini liigutada, aga noh kõik maksab raha ja eks sellise superistme võid leida ehk RS4'st :)


Isiklikult meeldivad uue Civic Type-R sportistmed. Kukud sinna sisse ära ja on väga mugavad. :cool: Ainult probleemiks on turvavöö kätte saamine lühikeste kätega inimesel. :D Siis tee aerobooikat ja ei tea mis painutus liigutusi, et turvavöö kätte saada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
lare
meeskond

Avatar


Registreerunud 21.10.05
Postitusi: 1154

Asukoht: Harkujärve
Kasutaja on eemal

Auto: Scout

postitati 08.01.08 12:23 Tsiteeri


Grupisiseselt meeldivad mulle kuju poolest ka Leon/Altea FR mudelite istmed.Nad on natuke kitsamad ja istuvad minu kehasse paremini.Meenutavad natuke kujult Fabia/Roomster Sport paketi istmeid.
Tõstaks võimalusel oma autol kohe juhiistme sellise vastu ringi.Lisaks võtaks veel Seati FR rooli ka,mis tundub jämedam ja diameetrilt väiksem baranka.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 66.0% - SQL: 34.0%]