Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5
Autor:
Pealkiri: Skoda Superb Elegance Plus 1.4TSI ACT DSG 2018 - MarkkoN (Vastuseid: 102 | Vaatamisi: 17202)
JaanusS69
huviline



Registreerunud 10.06.20
Postitusi: 87

Kasutaja on eemal


postitati 28.06.20 13:24 Tsiteeri


Kui Sul tuttavaid, kes arvutiprogrammiga autodiagnostikaga tegelevad, siis sellega võimalik autot seadistada- lisades või võttes linnukese vastava seadme alt ära, ehk siis automaatse käsipiduri saaksid eemaldada.
Mina isiklikult ei oleks 2 tonnisele autole valinud 1,4 liitrist mootorit, juhul, kui Sa muidugi seda autot endale kauaks ei soovi jätta. Mul tuleb 2,0 l 140 kW Superb ja neil on meie autopargi ja foorumite järgi ka väiksem küttekulu.


Tsitaat:
Algselt postitas: boggy
Tsitaat:
Algselt postitas: MarkkoN
Tsitaat:
Algselt postitas: boggy
Sul ju automaat, ei usu, et vajalik on, mul pole seda automaatset funktsiooni Kodiaqil ja pole viimase 10a jooksul ühegi autoga automaatkastiga kunagi käsipidurit vaja läinud, samas pole ka TÜV-l probleeme sellega olnud.


Asi pole vajaduses. See käsipidur rakendub isegi siis, kui seda vaja pole. Näiteks: tulen sõidust, panen autol käigukangi P-asendisse. Lülitan süüte välja ja automaatselt rakendub käsipidur.
Kuivemal-soojemal ajal kasutan ikka käsipidurit, aga talvel väga eriti ei tahaks. Uurisin vahepeal ka sõbralt esinduses ja ütles, et kuna see süsteem töötab läbi Autohold funktsiooni, siis saab seda välja lülitada küll. Aga samal ajal lülitub välja ka Autohold. Niiet nokk kinni-saba lahti olukord. Ilmselt toimetan edasi nii, nagu seni- süüde välja, läheb käsipidur peale. Siis uuesti süüde sisse ja nupust käsipidur maha ning süüde välja. Siis ta uuesti ei rakendu. Tüütu on, aga noh, elu ei peagi liiga mugav ilmselt olema.
Muus osas mul pole sellele autole seni mitte üht etteheidet. Olen temaga nüüd sõitnud maha täpselt 1000km ja selle aja keskmine kütusekulu on 6,1L/100km kohta kompuutri järgi. Läbisõidust ca 650km on olnud maanteesõit, ülejäänu ca 350km puhas linn: töö-kodu-pood-kodu. Foori alt kipun ka esimeste seas ära minema ikka. Superluks, olen väga üllatunud nii suure auto vähese janu üle.

Jajah, ma mõtlesin seda, et vaevalt, et see antud kombinatsioonis kohustuslik peab autol olema, võib ka ilma seista, seega saab ka maha võtta kuskilt menüüst. Nüüd aga loen, et sa kasutad auto hold funktsiooni, kas seda ei saa nupust maha võtta enne seismajäämist?



Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MarkkoN
huviline



Registreerunud 03.01.14
Postitusi: 202

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Kodiaq Ambition 1.5TSI ACT DSG 4x4 2019

postitati 28.06.20 21:05 Tsiteeri


See käsipiduri teema oli ajutine mure, pole sellega 2 talve muret olnud, et jäätuks vms.
Lisaks, see auto ei kaalu 2 tonni. Täismass vist on natuke alla selle. Samuti pole see 1.4TSI mind veel hätta jätnud, ka täislastis sõites mitte. Üksi-kaksi on väga okei. Kui on autos viis täiskasvanut ja pagass silmini kola täis, siis peab pisut arvestama lihtsalt möödasõitudega. Samas eelmine suvi neli täiskasvanut + 1 laps Riiga ja tagasi ning mitte mingeid probleeme möödasõitude vms asjadega. Samuti kütusekulu on väga okei. Mootori osas polnud mul tooaeg valikut, kuna tegemist oli esinduse demoautoga- siis teatavasti valida väga ei ole- võtad, mis saab. Ja kuna kogupakkumine oli sigahea (varustus, välimus, hind) ning see 1.4TSI jättis sõites väga okei mulje endast, saigi auto ära võetud ja siiani pole pettuma pidanud.
Sõitsin siin üksvahe ka FL 140kw 2.0TSI-ga ja endalegi üllatuseks kütusekulu on sama, mis 1.4TSI-l. Minek aga midagi muud. KUI järgmine on Skoda (Kodiaq siis vaid Skodalt), siis mõtlen ka 2.0TSI peale, kuna palju linnasõitu pole diislile hea.


Simply Clever ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
boggy
huviline



Registreerunud 08.12.17
Postitusi: 81

Kasutaja on eemal

Auto: ex Kodiaq

postitati 30.06.20 21:44 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: MarkkoN
...
Sõitsin siin üksvahe ka FL 140kw 2.0TSI-ga ja endalegi üllatuseks kütusekulu on sama, mis 1.4TSI-l. Minek aga midagi muud. KUI järgmine on Skoda (Kodiaq siis vaid Skodalt), siis mõtlen ka 2.0TSI peale, kuna palju linnasõitu pole diislile hea.


Miks pole hea? Sõitsin 2,0tdi Kodiaqiga 140tuh km maha ja vähemalt pool linnas, kütusekulu vahe hoolduste ajal olnud bensukatest asendus skodadega oli ca 1,5x. Ainult lühikesi otsi ei soovitata diisliga teha, kuigi ka sellest ei saa ma aru, ilma lisasoojendita oli see auto 5km-ga 90C ka talvel. Ainuke miinus, diisel ei ole nii sujuv ja vaikne linnas, kui bensukas, maanteel pole vahet. Null probleemi oli autoga sel ajal, aga vb oli mul lihtsalt õnne.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MarkkoN
huviline



Registreerunud 03.01.14
Postitusi: 202

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Kodiaq Ambition 1.5TSI ACT DSG 4x4 2019

postitati 01.07.20 10:00 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: boggy
Tsitaat:
Algselt postitas: MarkkoN
...
Sõitsin siin üksvahe ka FL 140kw 2.0TSI-ga ja endalegi üllatuseks kütusekulu on sama, mis 1.4TSI-l. Minek aga midagi muud. KUI järgmine on Skoda (Kodiaq siis vaid Skodalt), siis mõtlen ka 2.0TSI peale, kuna palju linnasõitu pole diislile hea.


Miks pole hea? Sõitsin 2,0tdi Kodiaqiga 140tuh km maha ja vähemalt pool linnas, kütusekulu vahe hoolduste ajal olnud bensukatest asendus skodadega oli ca 1,5x. Ainult lühikesi otsi ei soovitata diisliga teha, kuigi ka sellest ei saa ma aru, ilma lisasoojendita oli see auto 5km-ga 90C ka talvel. Ainuke miinus, diisel ei ole nii sujuv ja vaikne linnas, kui bensukas, maanteel pole vahet. Null probleemi oli autoga sel ajal, aga vb oli mul lihtsalt õnne.


Mul on kolmel tuttaval uuemad diislid ja sõidavad enamus ajast linnas ning kurdavad tiheda DPF-i puhastustsükli üle, mis on ka loogiline iseenesest. Üks käis koguni sundpõletamises juba, umbes aastavanuse autoga. Ei ole Skodad, vaid 2 japsi ning üks prantslane. Sõitsin ise diisel-CR-V´ga, millel DPF vahel ja ei täheldanud ka probleeme. Kuigi, ma sõitsin linn-maantee pooleks ja olin üsna raske jalaga. Siiski, kuidagi on kõrvade vahele jäänud automüüja tööst, et palju lühikesi linnaotsi ei tee uuele diislile head. Ja ei ole ka kuidagi seda diislimehe soont minus. :D


Simply Clever ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MarkkoN
huviline



Registreerunud 03.01.14
Postitusi: 202

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Kodiaq Ambition 1.5TSI ACT DSG 4x4 2019

postitati 24.07.20 15:58 Tsiteeri


Uste lukustamise teema sai ka lahenduse. Nimelt ühel päeval otsustas madalal kiirusel auto, et tema kiirustundlikku ukselukustust lukus ei hoia ja hakkas lukke kinni-lahti klõpsutama. Samuti desaktiveerus taga ühe ukse lapselukk. Samuti ei lukustunud parem esimene uks alati. Samas muud luugid-uksed lukustusid ja ka signalisatsioon rakendus. Ehk siis auto arvates oli kõik OK, aga Skoda Connect ütles, et auto on lukustamata, samuti sai parempoolse esiukse ilusti lahti tõmmata. Möller Auto Virus uuriti välja, et omadega on õhtul parempoolne esimene ukse lukk. Täna vahetati see ära ning kogu krempel, ka Kessy, töötab ideaalselt, nagu peab.
Läbisõitu on tänaseks kogunenud 37 325km. Sai igaks juhuks puldile ka uus patarei.
Mingi hetk peab tagumised pidurikettad ära vahetama, kuna vasaku ketta peale on ilmunud korralik soon. Ilmselt klotsi vahele kivi jäänud vms. Ja siis juba klotsid-kettad korraga vahetama, sest kettaid üksi pole mõtet vahetada, kui kõik juba laiali on.
Kütusekulust nii palju, et viimase 1200km keskmine on 6.2L/100km peale, kuid sellest suure osa moodustab linnas tööle-koju sõit. Vast 500km on sellest ühtlane maanteesõit.


Simply Clever ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MarkkoN
huviline



Registreerunud 03.01.14
Postitusi: 202

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Kodiaq Ambition 1.5TSI ACT DSG 4x4 2019

postitati 19.08.20 08:47 Tsiteeri


Peab tõdema, et ikka suudab aeg-ajalt see auto üllatada oma ökonoomsusega. Sai tehtud puhkusesõit Haapsalusse perega, mis tähendas seda, et autos oli 2 täiskasvanut, beebi koos suure hälliga ning pagasiruum oli silmini asju täis (sh suur Emmaljunga vanker). Sõidustiil oli tavaline, +10km/h lubatule otsa, sai päris palju Haapsalus ja selle lähiümbruses lühikesi sõite ning ka Tallinnas tiirutada ja koju tagasi jõudes näitas auto keskmiseks kütusekuluks 5.2L/100km kohta. Suurepärane. EDIT: Ja täna, 21.08, üksinda Jõhvi-Tartu-Valga-Jõhvi (sh päris palju Tartus sõitu) ning keskmine 5.0L/100km. :cool:
Eile sai tehtud ka pigieemaldus ning putukaeemaldus koos sisepuhastuse ja korraliku käsipesuga. Tänusõnad selle väga korraliku töö eest lähevad Jõhvi Honda esindusele Agdeck-Auto AS. Töö kiire, väga korralik ja mõistliku hinnaga.
Uue auto valikul on järjest enam hakanud peas tiksuma mõte, et võtaks ka järgmisena Superbi. Siis küll 2.0TSI ilmselt.


Simply Clever ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MarkkoN
huviline



Registreerunud 03.01.14
Postitusi: 202

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Kodiaq Ambition 1.5TSI ACT DSG 4x4 2019

postitati 19.10.20 19:23 Tsiteeri


Kuna ilmateade lubas juba nädalavahetusel talvist ollust taevast ja täna hommikul seda ka tuli, läksid alla talverehvid. Lamellide jaoks paras aeg.
Nüüd on auto uskumatult vaikne. :D

Muud midagi raporteerida ei ole, auto teenib ausalt.

Läbisõit 42300km.


Simply Clever ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MarkkoN
huviline



Registreerunud 03.01.14
Postitusi: 202

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Kodiaq Ambition 1.5TSI ACT DSG 4x4 2019

postitati 14.12.20 20:32 Tsiteeri


Eelmisel nädalal hommikul auto käivitades andis viimane teada, et soovib 30 päeva jooksul ülevaatust. Sai siis Möller Auto Virus aeg kinni pandud ning täna tehti läbisõidul 44600km korraline aastane nö vaheülevaatus, mille käigus kontrolliti auto funktsioonide toimimine, tehti kerekontroll jms juurdekuuluv. Vahetati ka puldipatarei, mille vahetuse järgi auto täna hommikul vajadust tundma hakkas.
Kuna auto 3.aastaseks saamisel (mis minu autol juhtub 2021a mais) vahetatakse pidurivedelik, lasin ka selle kohe ära teha, et ei pea hakkama mõne kuu pärast uuesti sellepärast minema.
Ülevaatuse tulemusest teavitas mind autole järele minnes hooldusnõunik, et auto on ideaalses korras ja mingeid asju ei leitud. Iseenesest ju tore. Mitte, et ma kahtlesin, kuid siiski on hea saada kinnitus.
Kui kellelgi tekib küsimus, miks õli ei vahetatud, siis auto sõidab longlife välpa, mis tähendab, et õlivahetus koos hooldusega seisab ees 2022 jaanuaris või 16000km pärast.

Ülevaatuse ajal tegin proovisõitu Kodiaq 2.0TSI DSG 4x4, 7-kohalise isendiga. Väga mõnus masin...kütusekulu tahab muidugi harjuda, kui oled harjunud 1.4TSI Superbi omaga, aga arvestades Kodiaqi suurust ja võimsat mootorit, siis pole midagi häda (mina sain tunniajase proovisõidu keskmise 8.6, maanteel 100km/h näitas 7 kanti stabiilselt). Sõitsin enda tavapäraseid marsruute, mida läbin oma autoga igapäevaselt.


Simply Clever ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Reios
huviline



Registreerunud 19.12.19
Postitusi: 59

Kasutaja on eemal

Auto: Superb III L&K 140kw

postitati 15.12.20 06:37 Tsiteeri


Huvitav, et esindus laseb sõita longlife välpa. Omaltpoolt kindlasti seda teha ei soovitaks..


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MarkkoN
huviline



Registreerunud 03.01.14
Postitusi: 202

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Kodiaq Ambition 1.5TSI ACT DSG 4x4 2019

postitati 15.12.20 13:58 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Reios
Huvitav, et esindus laseb sõita longlife välpa. Omaltpoolt kindlasti seda teha ei soovitaks..


Mismõttes laseb? See on tehase poolt etteantud valik, kas 1a/15000km või 2a/30000km välp, mitte esinduse suva otsustada, kuidas autoomanik valib. Seda enam, kuna tegemist oli demoautoga, siis esindus ise märkis selle longlife välba sellele autole.
Tänan, kuid kindlasti ei vaja ma soovitusi, ega õpetusi ses osas. :) Senise ca 45000km jooksul pole autol ühtegi probleemi olnud, mis võiks johtuda longlife intervallist. Kui sõidaks vaid lühikesi linnaotsi, siis ilmselgelt ei sõidaks longlife välpa. Enda sõitude juures kus julgelt pool või üle selle on maantee ja pikemad otsad, siis ei näe probleemi selles. Liiati on mitmel sõbral-tuttaval VAG TSI-d, mis sõidavad longlife välpa, läbisõidud mõnel neist 100+ tuh km ja ei ole mingeid probleeme.


Simply Clever ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Reios
huviline



Registreerunud 19.12.19
Postitusi: 59

Kasutaja on eemal

Auto: Superb III L&K 140kw

postitati 15.12.20 17:35 Tsiteeri


Elame näeme :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
JMRS
huviline



Registreerunud 09.12.14
Postitusi: 55

Kasutaja on eemal

Auto: RS III

postitati 15.12.20 19:09 Tsiteeri


Eks kõik sõltub kui kaua sa sellega sõita tahad ise. Järelturul ka lonlife välp pigem selge miinus. Hea mõte see longlife välp meie kliimas kindlasti ei ole.
Ei hakka ka detailidesse laskuma, selle kohta internet infot täis.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Reios
huviline



Registreerunud 19.12.19
Postitusi: 59

Kasutaja on eemal

Auto: Superb III L&K 140kw

postitati 16.12.20 06:28 Tsiteeri


Eestlaste suhtumine ongi - kaua sa ise sellega sõidad. Edasi müüd raipe on uue omaniku mure...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rraivo
huviline

Avatar


Registreerunud 22.02.17
Postitusi: 73

Kasutaja on eemal

Auto: Skodiaq Sportline

postitati 16.12.20 08:42 Tsiteeri


Kui mina kunagi omale Superbi ostsin (uuena), siis sain küll autot kätte saades valida, kas soovin lühikest või pikka välpa.
Lisaks saab välpa muuta ka igal muul ajal.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MarkkoN
huviline



Registreerunud 03.01.14
Postitusi: 202

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Kodiaq Ambition 1.5TSI ACT DSG 4x4 2019

postitati 16.12.20 13:57 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Reios
Eestlaste suhtumine ongi - kaua sa ise sellega sõidad. Edasi müüd raipe on uue omaniku mure...


Teine eestlaste suhtumine on üldistamine- võtame mingi stambi ette ja kaagutame kõigile ühe lauaga. Klassika. Ja mõnusalt matslik suhtumine muidugi ka. Eelarvamused on kerged tekkima. Miks sa arvad, et LL välpa sõitev auto on kohe raibe? Mõni suudab oma auto raipeks lasta ka 5000km tagant õli vahetades.
Niisama lahmida..see on sama hea, kui tulid esimesed TSI-d ja DSG-d, millel olid hädad. Täna mõnele mainid, et mul on TSI koos DSG-ga, küsitakse, et soe oled peast vä- need on ju ilged sitad, lendavad kohe laiali. Mis sest, et vahepeal on tehas asju arendanud kõvasti ja tänane TSI ja DSG ei kannata enam ammu toonaste hädade käes. Aga jälle- ollakse silmad punnis mingis eelarvamuses kinni ja mögisetakse seda kõikjal. Ehk siis klassika.

Esiteks- ma hooldan ja hoian autot väga hästi. Teiseks- nagu ma ka mainisin, kui ma sõidaks vaid lühikesi otsi või oleks need suurem enamus, sõidaks lühikest välpa. Meie kliima pole juba päris mitu aastat see, mis ta oli varem. Praegune meenutab pigem Kesk-Euroopat, kui Põhjamaad. Kolmandaks- nagu ka mainisin, siis ei ole probleeme selle selle LL välbaga, kui sõidad rohkem pikemaid otsi ning hooldad autot vastavalt tehase näidule.
Muide, see LL välp ei ole midagi hullemat, kui oli Honda 20 000km välp. Samamoodi paljud kaagutasid, et oi liiga pikk meie kliimas. Ometi Hondad sõidavad seda välpa ja pole neil mingeid muresid mootoritega.
Ja nagu eelpool mainisin- ei vaja mingeid õpetussõnu või soovitusi, kuidas ja millal oma autot hooldada.
Ning nagu rraivo ütles- alati saab välpa muuta, kui on soov. Keegi ei keela ka 5000km pealt õli vahetada.


Simply Clever ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Reios
huviline



Registreerunud 19.12.19
Postitusi: 59

Kasutaja on eemal

Auto: Superb III L&K 140kw

postitati 16.12.20 17:54 Tsiteeri


LL sõitev auto on raibe just selle tõttu, et meie kliimas ei ole õlile 2aastat kindlasti normaalne tööaeg. Ei viitsi raamatut Sulle siia kirjutada. Lühidalt - õli kaotab töö ja ilmastiku(temp kõikumised, õhuniiskus jms) mõjul oma määrdeomadusi, kui sa sõidad õliga, mille määrdeomadus on langenud kuidas see peaks mootorile head tegema? Lõpetuseks - kui õli määrdeomadused on halvad suureneb mootori kulumine ja mõjutab mootori eluiga üsna suuresti.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kuuba
huviline

Avatar


Registreerunud 30.05.17
Postitusi: 88

Kasutaja on eemal

Auto: Superb III 1.4TSI ACT

postitati 16.12.20 18:06 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Reios
LL sõitev auto on raibe just selle tõttu, et meie kliimas ei ole õlile 2aastat kindlasti normaalne tööaeg. Ei viitsi raamatut Sulle siia kirjutada. Lühidalt - õli kaotab töö ja ilmastiku(temp kõikumised, õhuniiskus jms) mõjul oma määrdeomadusi, kui sa sõidad õliga, mille määrdeomadus on langenud kuidas see peaks mootorile head tegema? Lõpetuseks - kui õli määrdeomadused on halvad suureneb mootori kulumine ja mõjutab mootori eluiga üsna suuresti.

Pikkade otsadega saabub 30km enne 2a täitumist. See LL ju tegelikult selliseid kasutajaid silmas pidades välja pakutakse.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Reios
huviline



Registreerunud 19.12.19
Postitusi: 59

Kasutaja on eemal

Auto: Superb III L&K 140kw

postitati 16.12.20 18:16 Tsiteeri


Jah, sõidan isegi aastas 30k+ ja 2x aastas õli vahetamine vaeseks ei tee. Samuti tahan öelda, et kindlasti ei tahtnud kellelegi siin nö "puid" alla panna vaid anda edasi soovitus kui Škoda mees Škoda mehele, paraku kukkus sellele vastamine välja minu meelest natuke ülbena. Eks iga mehe oma asi kuidas oma suksu eest hoolt tahab kanda. Labaseks Au-de-kuuriks ei ole mõtet pürgida.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MarkkoN
huviline



Registreerunud 03.01.14
Postitusi: 202

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Kodiaq Ambition 1.5TSI ACT DSG 4x4 2019

postitati 17.12.20 09:26 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Reios
Jah, sõidan isegi aastas 30k+ ja 2x aastas õli vahetamine vaeseks ei tee. Samuti tahan öelda, et kindlasti ei tahtnud kellelegi siin nö "puid" alla panna vaid anda edasi soovitus kui Škoda mees Škoda mehele, paraku kukkus sellele vastamine välja minu meelest natuke ülbena. Eks iga mehe oma asi kuidas oma suksu eest hoolt tahab kanda. Labaseks Au-de-kuuriks ei ole mõtet pürgida.



No kui tundus ülbena, siis vabandan, ei tahtnud kedagi solvata, kuid samamoodi ülbena tundus üldistamine.
Lihtsalt põhjus, miks ma ei vaja soovitusi ja nõuandeid sel teemal on selles, et olen pikalt töötanud autodega seonduvatel aladel (autoesindused, varuosade kauplused jne), samamoodi tean väga hästi kuidas õli meie kliimas oma omadusi kaotab või mitte. Ma ei kasuta oma autos mingit 3€/liiter maksvat "õli", vaid kvaliteetseid tooteid, hetkel näiteks Castrol Edge, mida tehas ette näeb sellesse mootorisse. Hondadel kasutasin Liqui Moly tooteid. Tänud, et tunned muret, kuid lähtun siiski uuemate autode puhul hoolduse tegemisel enda kogemustest ning tehase soovitustest.
Tõesti, ärme lähme mingiks streetrace või auto24 foorumi laadseks mölalaadaks kätte ära. :)


Simply Clever ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
JaanusS69
huviline



Registreerunud 10.06.20
Postitusi: 87

Kasutaja on eemal


postitati 17.12.20 21:39 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: MarkkoN
30 000km hooldus edukalt tehtud, ühtlasi lastud ka käsipesu teha. Läbisõit 29100 km.
Autole tehti ka kerekontroll, ühtegi kriimu-mõlki jms ei leitud, vaid esiklaasil paar täket. Ja kojamehed kulunud. Kiitos @ Möller Auto Viru.
Seega kojamehed vahetan ise, ette lähevad Valeo Xtrm Silencio harjad. Ja nüüd 30 000km jälle mureta. :cool:

Hoolduse ajal sain proovida uut Superb Sportline 2.0TSI 140kw 7DSG ja päris muhe asi on ikka. Minek on mõnusalt terav, eriti Sport seades, sportistmed väga mugavad, alt lame sportrool samuti istub hästi käes jne. Lisaks ka punase-musta kombo välisdisainis (punane auto, mustad peeglid-veljed-spoiler jne) nägi väga hea välja. 18" ratastega müra oli natuke rohkem salongis, kui minu auto 17" ratastega, kuid see on mõistetav. Samas mootor teeb kiirendades sellist mõnusat urinat ja ka kütusekulu üllatas. Sõitsin oma tavalisi trajektoore, pidurdasin-kiirendasin ehk pisut rohkem tavalisest ja kütusekulu oli 7-8 liitri vahel, mis 140kw auto kohta on minuarust väga okei.


See nn mootoriurin on Sportlinesse sisse kodeeritud Sound Actuatoriga- proovi 2 kesi RS versiooni, kord ise pedaali sees vajutades ja siis õues kuulates- erinevus märgatav. Mul 2,0 TSI 140 KW 7DSG Elegance Plus sedaan, nullisin Sound Actuatori mõju kojameeste tunnelis ära, salongis mootorimüra pehmem ja vaiksem ja Cantonist tulevat muusikat saab nautida ka :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MarkkoN
huviline



Registreerunud 03.01.14
Postitusi: 202

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Kodiaq Ambition 1.5TSI ACT DSG 4x4 2019

postitati 02.02.21 21:07 Tsiteeri


Kuna eelmised suverehvid olid oma elu ära elanud, siis sai vaadatud (ilmselt viimaseks) suveks uued soodsamad papud. Pärast pikemat otsimist-valimist sai valitud General Altimax One S suvekad mõõdus 215/55R17 94W. Tegemist on Saksamaal Continentali tehases toodetud rehvidega, mida mitu tuttavat soovitasid, kui rehve, mille hinna-kvaliteedi suhe pidi väga hästi paigas olema. Näitajad kleepsul olid sellised: Kütusekulu C, vesiliukindlus B ning müratase 71dB. Eelmisena all olnud Continentalil olid näidud vastavalt C, A ning 71db.
Eks näeb siis, kuidas valik end õigustas. Visuaalselt ja nö käe järgi tunduvad küll okeid.

Midagi ette kanda pole, läbisõit 46000km ligikaudu. 29.01 sai lumetuisus ja kiilasjääga tehtud Jõhvi-Tallinn-Jõhvi ots ning tripi lõppedes oli ees keskmine kütusekulu 5.1L/100km. :)


Simply Clever ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
cgr
huviline



Registreerunud 31.10.20
Postitusi: 16

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi mk4 ‘20

postitati 05.02.21 14:24 Tsiteeri


Mismoodi need suverehvid nii kiiresti otsa said? Läbisõit alles 46k ja ega kõik need kilomeetrid suverehviga ei sõidetud?


Octavia Combi mk4 Elegance ‘20
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MarkkoN
huviline



Registreerunud 03.01.14
Postitusi: 202

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Kodiaq Ambition 1.5TSI ACT DSG 4x4 2019

postitati 05.02.21 19:59 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: cgr
Mismoodi need suverehvid nii kiiresti otsa said? Läbisõit alles 46k ja ega kõik need kilomeetrid suverehviga ei sõidetud?


No Continentali rehvid on väga pehme seguga. Sellest tuleb ka väga hea pidamine ning madal müratase. Ja paraku nad ka kuluvad kiiresti. Mul olnud mitmel autol Contid all ja ongi nii, et suvekad kuluvad kiiresti. Ja ühtlaselt- st ei ole mingit muret auto veermikus ega minu sõidustiilis. Samas talvekad Contid kestavad küll hästi.
Kuna see auto oli varem esinduse demokas, siis ma usun, et sellest 46k-st suur enamus on sõidetud just suvel. Minu käes on see auto olnud täpselt 2a ja 1 päev tänase seisuga. :)


Simply Clever ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kuuba
huviline

Avatar


Registreerunud 30.05.17
Postitusi: 88

Kasutaja on eemal

Auto: Superb III 1.4TSI ACT

postitati 05.02.21 21:49 Tsiteeri


Tundub, et Continentalil ja Continentalil on vahe. Mina olin sunnitud oma tehase Conti rehvid Goodyeari vastu välja vahetama. Müratase autos oli väljakannatamatu Contidega. Mulle sattusid väga jäiga külgseina ja kõva seguga Continentalid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MarkkoN
huviline



Registreerunud 03.01.14
Postitusi: 202

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Kodiaq Ambition 1.5TSI ACT DSG 4x4 2019

postitati 05.02.21 22:38 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kuuba
Tundub, et Continentalil ja Continentalil on vahe. Mina olin sunnitud oma tehase Conti rehvid Goodyeari vastu välja vahetama. Müratase autos oli väljakannatamatu Contidega. Mulle sattusid väga jäiga külgseina ja kõva seguga Continentalid.


Ilmselt mingid Runflat rehvid siis. Endal olid kunagi ühe A4 all Runflatid ja nende möla oli ka väljakannatamatu.


Simply Clever ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 67.6% - SQL: 32.4%]