Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: RS või 1,8 nelik octavia? (Vastuseid: 28 | Vaatamisi: 5420)
chadmuska
huviline



Registreerunud 21.01.19
Postitusi: 5

Kasutaja on eemal


postitati 21.01.19 22:59 Tsiteeri
RS või 1,8 nelik octavia?



Tervist! Plaan soetada octavia universaal bensukas 2014-2016.a ja hetkel jäänud valikusse RS või siis 1,8nelik. Kas kellegil on suuremaid kogemusi/muresi/probleeme olnud nendega? RS kiirendab vist tiba paremini ja kütusekulu natuke väiksem. Kumba soovitate, kas manuaali või autom.?

Mario


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
lare
meeskond

Avatar


Registreerunud 21.10.05
Postitusi: 1154

Asukoht: Harkujärve
Kasutaja on eemal

Auto: Scout

postitati 22.01.19 09:03 Tsiteeri


Olen omanud kahte Octavia RS-i, Octavia I 132kW ja Octavia II 147kW.
Hetkel juba teine Octavia III Scout 132kW, mis neljaveoline.

Minu arvamus, mis ei ole absoluutne tõde, et eelistan pigem neljaveolist, kui esiveolist "püssi"

Eks tegelikult kõik oleneb sellest, et mida ise autost ootad.

Autot ostes pead ka mõtlema, kuidas seda hiljem müüa.
Järelturg eelistab automaati manuaalkastile.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
digimon
huviline

Avatar


Registreerunud 18.02.18
Postitusi: 130

Kasutaja on eemal


postitati 22.01.19 09:11 Tsiteeri


Ise oman octavia 3 RS 2018 TDI 135KW 4X4 ja rahul.Teistekohta ei tea sõna võtta kahjuks.Aga talvel see 4 vedu ikka hea küll:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rain
klubiliige

Avatar


Registreerunud 27.09.14
Postitusi: 242

Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: octavia III L&K 1,8 tsi dsg

postitati 22.01.19 11:01 Tsiteeri


kindlasti 4wd on minu soovitus. kui oled natuke sõitnud, siis enam esiveolisega sõita ei taha. kuidas on täna kohalt ära süstida või sõita kuhugi kus lumi lükkamata? ei saagi :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Puuriit
huviline



Registreerunud 10.12.07
Postitusi: 218

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline

postitati 22.01.19 16:20 Tsiteeri


Iga kell võtaks neliku. Omasin varasemalt esiveolist Cuprat ja talvel oli sellega kaunis õnnetu sõita, suvel oli jõust tolku ainult möödasõitudel, kohalt kiirendades käisid rattad samuti tihti tühja. Hetkel esiveolise Superbiga sõites tõden taas, et rohkem samasse ämbrisse ei astu. Samas nelikuga pead arvestama mõnevõrra suurema hoolduskuluga, sest lisandub Haldexi hooldus mis peaks minu mäletamist mööda toimuma iga 60000km tagant (õli ja filtri vahetus). 132kw + 4x4 veoskeem peaks mineku mõttes täiesti söödav kombinatsioon olema, 7,7s "sajani".


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
boggy
huviline



Registreerunud 08.12.17
Postitusi: 81

Kasutaja on eemal

Auto: ex Kodiaq

postitati 22.01.19 16:36 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Puuriit
Iga kell võtaks neliku. Omasin varasemalt esiveolist Cuprat ja talvel oli sellega kaunis õnnetu sõita, suvel oli jõust tolku ainult möödasõitudel, kohalt kiirendades käisid rattad samuti tihti tühja. Hetkel esiveolise Superbiga sõites tõden taas, et rohkem samasse ämbrisse ei astu. Samas nelikuga pead arvestama mõnevõrra suurema hoolduskuluga, sest lisandub Haldexi hooldus mis peaks minu mäletamist mööda toimuma iga 60000km tagant (õli ja filtri vahetus). 132kw + 4x4 veoskeem peaks mineku mõttes täiesti söödav kombinatsioon olema, 7,7s "sajani".

See Haldexi 60tuh hooldus oli isegi esinduses suht tühise hinnaga, ilmselt hoiab kaks korda nii suure summa 60 tuh jooksul kokku säästetud esirehvidelt :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Puuriit
huviline



Registreerunud 10.12.07
Postitusi: 218

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline

postitati 22.01.19 16:39 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: boggy
Tsitaat:
Algselt postitas: Puuriit
Iga kell võtaks neliku. Omasin varasemalt esiveolist Cuprat ja talvel oli sellega kaunis õnnetu sõita, suvel oli jõust tolku ainult möödasõitudel, kohalt kiirendades käisid rattad samuti tihti tühja. Hetkel esiveolise Superbiga sõites tõden taas, et rohkem samasse ämbrisse ei astu. Samas nelikuga pead arvestama mõnevõrra suurema hoolduskuluga, sest lisandub Haldexi hooldus mis peaks minu mäletamist mööda toimuma iga 60000km tagant (õli ja filtri vahetus). 132kw + 4x4 veoskeem peaks mineku mõttes täiesti söödav kombinatsioon olema, 7,7s "sajani".

See Haldexi 60tuh hooldus oli isegi esinduses suht tühise hinnaga, ilmselt hoiab kaks korda nii suure summa 60 tuh jooksul kokku säästetud esirehvidelt :)


See küll õige, et rehvidega saad ilmselt ühe hooaja kauem sõita - nelikul kuluvad ühtlaselt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
JMRS
huviline



Registreerunud 09.12.14
Postitusi: 55

Kasutaja on eemal

Auto: RS III

postitati 22.01.19 17:42 Tsiteeri


No minul on III, ben, man. ja esivedu.
Sõltub, mida sa ise autolt ootad kõige rohkem. Mina tahtsin peret mahutavat autot, mis ei oleks igav igas mõttes..
Esivedu ei oma kindlasti eelist, kuid minu soove rahuldab see siiski. Olen varasemalt pidevalt Audi quattroid omanud ja tean, mis on nelikveo eelised. Elu on aga hetkeks jõudnud sinnamaale, kus ma tegelikult ei tunne nelikveost puudust. Elan linnas ja sõidan kõvakattega maanteel. Seda 99% kõikidest sõitudest.
Kohapealt saan minema ka libedaga või suurema lumega, pole probleeme.
Sõidustiil on "aktiivne" 😀, kuid kindlasti mitte "paarutav".
Mulle meeldib sellise auto puhul just manual kast. Ostueelsel proovisõidul ei meeldinud DSG kasti töö, seda eriti sportreziimis, mis lihtsalt jõriseb ainult redlin'i ja thats it.
Mul saab kohe 5 aastat täis selle autoga sõitmisest ja mul ei ole 100 000 km juures peale tavalise hoolduse midagi tehtud. Õli ei võta.
Ise valiksin RS mudeli, kuna mulle meeldib selle auto välimus ja sisemus ning saadav sõidunauding, kui nii võib öelda. Kindlasti saad kaasa väga hea juhitavuse.
Suvel ma mingit erilist rattakaapimist äkilisemate kiirenduste puhul väga märganud. Eks vilgutab kollast tulekest armatuuris ikka, aga jõud on taga ja las elektroonika teeb oma tööd. Selle auto puhul on tunne, et elektroonika reaalselt aitab ka, mitte ei "poo hinge kinni", nagu seda teiste autode puhul olen täheldanud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 23.01.19 10:26 Tsiteeri


Nagu vastustest näha, siis väga individuaalne eelistus. Võta see, mis meeldib rohkem.
RS kindlasti välimuselt ilusam, järelturg ka parem vast.

Esiveoga on see, et sõidab iga ilmaga kenasti. Nelikvedu saad nautida aga iga ilmaga, mitte ainult ilusa ilmaga.
Kui võtad manuaali, siis ikka bensukas. Diisliga annab ikka majandada nende käikudega.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
chadmuska
huviline



Registreerunud 21.01.19
Postitusi: 5

Kasutaja on eemal


postitati 27.01.19 20:26 Tsiteeri


Tänud vastuste ees, tundub et skodad lähevad nagu soojad saiad. Kõik kolm mida käisin vaatamas on juba müüdud. Hetkel on valikusse jäänud ainult üks 2016.a RS. https://www.auto24.ee/used/2986020


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
boggy
huviline



Registreerunud 08.12.17
Postitusi: 81

Kasutaja on eemal

Auto: ex Kodiaq

postitati 28.01.19 09:32 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: chadmuska
Tänud vastuste ees, tundub et skodad lähevad nagu soojad saiad. Kõik kolm mida käisin vaatamas on juba müüdud. Hetkel on valikusse jäänud ainult üks 2016.a RS. https://www.auto24.ee/used/2986020

Kas miskit eriline diferentsiaal ka või lähebki 162kw ühte (esi-)rattasse? Hmm, no tegelt ei ole ikka maitse asi, igatahes nelik parem, eriti kui selline võimsus, vääne madalalt olemas ja veab ainult esisild, oleks veel tagavedu, siis sutsu parem variant, aga siiski... mõtle kaks korda.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
JMRS
huviline



Registreerunud 09.12.14
Postitusi: 55

Kasutaja on eemal

Auto: RS III

postitati 28.01.19 11:30 Tsiteeri


Rs' i puhul jah tsipa teine differ kasutusel+ vedrustus ja ma ei saaks küll öelda, et on halb. 1 ratta burnout'i masinaks kindlasti ei saa lugeda.
Kuna inimene vaatab kasutatud autot, ilmselt pigem RS varianti, siis nelikvedu polegi.
162 kw pole mingi ulme esiveolise peal. Mõne inimese puhul tundub, et sõidab ilmselt on/off pedalboxiga ja pidevalt fullthrottle.
Sellise sõidustiili jaoks ilmselt paremaid marke ja versioone.

Rohelise masina puhul võiks lisades olla parem raadiosüsteem koos Cantoni soundiga. Muidu, kui värv sobib, siis ok masin.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 29.01.19 11:51 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: chadmuska
Tänud vastuste ees, tundub et skodad lähevad nagu soojad saiad. Kõik kolm mida käisin vaatamas on juba müüdud. Hetkel on valikusse jäänud ainult üks 2016.a RS. https://www.auto24.ee/used/2986020


Kui võtta siis võiks ikkagi suurema ekraaniga leida, see pisike kuidagi mannetu. Roheline värv muidugi maitse asi.
162kw esiveole täitsa hea, differ on ikka elektrooniline ei ole mehaaniline.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
fatedog
klubiliige

Avatar


Registreerunud 17.09.18
Postitusi: 57

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Octavia RS 2014

postitati 29.01.19 15:14 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: JMRS
Rs' i puhul jah tsipa teine differ kasutusel+ vedrustus ja ma ei saaks küll öelda, et on halb. 1 ratta burnout'i masinaks kindlasti ei saa lugeda.
Kuna inimene vaatab kasutatud autot, ilmselt pigem RS varianti, siis nelikvedu polegi.
162 kw pole mingi ulme esiveolise peal. Mõne inimese puhul tundub, et sõidab ilmselt on/off pedalboxiga ja pidevalt fullthrottle.
Sellise sõidustiili jaoks ilmselt paremaid marke ja versioone.

Rohelise masina puhul võiks lisades olla parem raadiosüsteem koos Cantoni soundiga. Muidu, kui värv sobib, siis ok masin.


miks Cantoniga ? Minuarust see nii kehv, et oluliselt mõistlikum on ise peale panna korralik helisüsteem.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
boggy
huviline



Registreerunud 08.12.17
Postitusi: 81

Kasutaja on eemal

Auto: ex Kodiaq

postitati 29.01.19 16:20 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: fatedog
miks Cantoniga ? Minuarust see nii kehv, et oluliselt mõistlikum on ise peale panna korralik helisüsteem.

Ei ole jah eriline asi, mida "must be" lisadesse panna.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
JMRS
huviline



Registreerunud 09.12.14
Postitusi: 55

Kasutaja on eemal

Auto: RS III

postitati 29.01.19 18:11 Tsiteeri


Võrreldes asendusauto tava soundiga on ikka oluline vahe. Loomulikult saab kuskil lasta ehitada parema, aga seda 99,9% inimestest ette ei võta. Kui siis üritavad ise isolatsiooni materjalidega jännata ja siis muutub ka Canton paremaks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Maahärra
klubiliige

Avatar


Registreerunud 18.06.17
Postitusi: 94

Asukoht: Harjumaa lõpus
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Octavia Elegance 2012

postitati 29.01.19 19:12 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: fatedog
Tsitaat:
Algselt postitas: JMRS
Rs' i puhul jah tsipa teine differ kasutusel+ vedrustus ja ma ei saaks küll öelda, et on halb. 1 ratta burnout'i masinaks kindlasti ei saa lugeda.
Kuna inimene vaatab kasutatud autot, ilmselt pigem RS varianti, siis nelikvedu polegi.
162 kw pole mingi ulme esiveolise peal. Mõne inimese puhul tundub, et sõidab ilmselt on/off pedalboxiga ja pidevalt fullthrottle.
Sellise sõidustiili jaoks ilmselt paremaid marke ja versioone.

Rohelise masina puhul võiks lisades olla parem raadiosüsteem koos Cantoni soundiga. Muidu, kui värv sobib, siis ok masin.


miks Cantoniga ? Minuarust see nii kehv, et oluliselt mõistlikum on ise peale panna korralik helisüsteem.


Parandage mind kui ma eksin. Auto kui selline on üldse kõige ebaloogilisem koht kus mingit "huippu" heli taga ajada seoses auto kuju ja kasutatud materjale silmas pidades.


Taimetoitlane - seda sõna kasutasid põlisameeriklased VÄGA kehva küti kohta.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
fatedog
klubiliige

Avatar


Registreerunud 17.09.18
Postitusi: 57

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Octavia RS 2014

postitati 30.01.19 07:54 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Maahärra
Tsitaat:
Algselt postitas: fatedog
Tsitaat:
Algselt postitas: JMRS
Rs' i puhul jah tsipa teine differ kasutusel+ vedrustus ja ma ei saaks küll öelda, et on halb. 1 ratta burnout'i masinaks kindlasti ei saa lugeda.
Kuna inimene vaatab kasutatud autot, ilmselt pigem RS varianti, siis nelikvedu polegi.
162 kw pole mingi ulme esiveolise peal. Mõne inimese puhul tundub, et sõidab ilmselt on/off pedalboxiga ja pidevalt fullthrottle.
Sellise sõidustiili jaoks ilmselt paremaid marke ja versioone.

Rohelise masina puhul võiks lisades olla parem raadiosüsteem koos Cantoni soundiga. Muidu, kui värv sobib, siis ok masin.


miks Cantoniga ? Minuarust see nii kehv, et oluliselt mõistlikum on ise peale panna korralik helisüsteem.


Parandage mind kui ma eksin. Auto kui selline on üldse kõige ebaloogilisem koht kus mingit "huippu" heli taga ajada seoses auto kuju ja kasutatud materjale silmas pidades.


Maitse asi, minul näiteks palju pikka sõitmist ja muusika selles osas on asendamatu abimees, seega ei saa mingi plärin sees olla mis vb 24 tundi ajusid puuderdaks. Kui sõita ainult linnas siis jah piisab tava antennist ja Skyplusist jne. :) Lihtsalt jutt pigem sellest et, Cantoni helisüsteem ei ole väärt taga ajamist, pigem maksa vähem auto eest selle võrra ning paned vaheraha jagu ise helisüsteemi ning tulemus on kordades parem.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Mrtnl
huviline



Registreerunud 17.03.18
Postitusi: 54

Asukoht: Tln
Kasutaja on eemal

Auto: ex Kodiaq 1,4

postitati 30.01.19 08:10 Tsiteeri


Tavaraadio ja kõlarite häält ei mäleta, aga küllap Canton on sellest parem. Ei tahaks uskuda, et selle ca 350 euro eest saad mingi cantonist parema asja hiljem peale. Nii võttes, võiks ta ju olla. Kuigi, kui vaadata niipidi, et Canton on üsna nigel, siis uue süsteemi tegemine oleks 350.- odavam, kui cantonit alguses mitte võtta.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Renxx9
huviline

Avatar


Registreerunud 09.01.14
Postitusi: 132

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia E-TEC, DSG, 2021

postitati 01.02.19 07:45 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Mrtnl
Ei tahaks uskuda, et selle ca 350 euro eest saad mingi cantonist parema asja hiljem peale. Nii võttes, võiks ta ju olla. Kuigi, kui vaadata niipidi, et Canton on üsna nigel, siis uue süsteemi tegemine oleks 350.- odavam, kui cantonit alguses mitte võtta.


Mõni firma vahetab 500 euri eest välja kõik kõlarid ja tweetrid kvaliteetsemate vastu, paigaldatakse väike võimendi ja liskas veel heliisolatsioon. Seda kõike koos kvaliteetse paigaldusega. Lasin eelmisele Octavia III-le paigaldada ja jäin väga rahule. Lisaks helile sain ka oluliselt vaiksema auto. Tasub mõelda, kas saad 350 euriku eest väga kehva originaalstereo asemele kehva Cantoni, või lased natuke kallimalt juba arvestatava heli paigaldada.
Kui käed küljes on, siis võib ka ise vabalt müraisolatsioon teha ja ainult kvaliteetsed kõlarid paigaldada, vahe on nagu öö ja päev. Ise tegin praeguse autoga nii.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Mrtnl
huviline



Registreerunud 17.03.18
Postitusi: 54

Asukoht: Tln
Kasutaja on eemal

Auto: ex Kodiaq 1,4

postitati 01.02.19 08:55 Tsiteeri


See 500 poleks paha (tegelikult näitab küll 550), oleneb mis häält see lõpuks teeb võrreldes Cantoniga. Sealsamas firmas aga sai Cantoni esiuste kõlarid vahetatud nö korralike vastu, aga olulist vahet sellest küll ei tulnud, kuigi algul lahkelt lubati. Nii et ilma proovimata ei tasuks uskuda juttu mingist premium soundist, eriti selle raha eest.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Renxx9
huviline

Avatar


Registreerunud 09.01.14
Postitusi: 132

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia E-TEC, DSG, 2021

postitati 01.02.19 09:41 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Mrtnl
Sealsamas firmas aga sai Cantoni esiuste kõlarid vahetatud nö korralike vastu, aga olulist vahet sellest küll ei tulnud, kuigi algul lahkelt lubati.


Ainult kõlarite vahetusega ei muutugi kõrvajaoks midagi. Heliisolatsioon on võlusõna. Isegi kui teed isolatsiooni ja kõlarid jätad samad, muutub heli juba oluliselt paremaks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Mrtnl
huviline



Registreerunud 17.03.18
Postitusi: 54

Asukoht: Tln
Kasutaja on eemal

Auto: ex Kodiaq 1,4

postitati 01.02.19 10:01 Tsiteeri


Cantoni modimise teemasse sai sellest varem kirjutatud, aga heliisolatsioon oli enne tehtud. Saundile andis tuntavalt juurde hoopis pagassis supaka aluse matiga hiljem üle tegemine. Aga oled selle 500.- paketi üle kuulanud?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Renxx9
huviline

Avatar


Registreerunud 09.01.14
Postitusi: 132

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia E-TEC, DSG, 2021

postitati 01.02.19 11:19 Tsiteeri


Kolm postitust tagasi just kirjutasin, et eelmisesse Octavia III-e lasin just seal selle sama paketi paigaldada. Jäin vägagi rahule. Mainin veel ära, et selles autos ei olnud Canton, ega eelnevalt mingit müraisolatsiooni. Hiljem panin pagassi NoorTehnikust ostetud 100 eurise aktiivwoofri ja pauku oli ülearugi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Maahärra
klubiliige

Avatar


Registreerunud 18.06.17
Postitusi: 94

Asukoht: Harjumaa lõpus
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Octavia Elegance 2012

postitati 01.02.19 19:42 Tsiteeri


Loen ja loen..... ja järjest rohkem süveneb minus arvamus, et ma olen ikka eriline kõrvavärdjas....:D
Ilmselt on see 25+ aastat ehitusel siiski oma jälje jätnud. Jah nii ilmselt ongi. Lepin sellega ja olen rahul edasi oma O2F helisüsteemiga. :cool:


Taimetoitlane - seda sõna kasutasid põlisameeriklased VÄGA kehva küti kohta.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 64.6% - SQL: 35.4%]