Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi

Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Prinditav versioon | Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3
Autor:
Pealkiri: Müraisolatsioon + Audio (Vastuseid: 53 | Vaatamisi: 4835)
meelisa
huviline

Registreerunud 05.11.18

Kasutaja on eemal

Auto: Karoq 1.5TSI Elegance 2WD DSG, enamus lisad võetud

postitati 15.10.19 12:23 Tsiteeri

Mina olen sõitnud Superbis, ilma Cantonita ja vahe oli minu jaoks piisav, et tunda vahet. ma räägin siin üle mobla Spotify kuulata normaalse bassiga musa.
Kui Canton õigesti seadistada siis tuleb sealt midagi ikka ja ei plärise lihtsalt - tavalist bassi ei saa üles keerata palju, see keerab pekki tugevalt kuulates.

Aga selle 500.- eest ei saa sa mitte essugi paremat. Mul on plaanis mingi aeg see teema ette võtta aga kindlasti odavalt ei saa midagi head. Ravolar on ka korralikult hinda tõstnud. Enne oli premium 490.- nüüd juba 550.- ja see pole ka teab mis tasemel heli.

Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
M8DSwordfish
klubiliige

Registreerunud 10.05.10

Kasutaja on eemal

Auto: VW Tiguan '17, Octavia RS 230 '16, Skoda Rapid Spaceback '14, Skoda Fabia '16

postitati 16.10.19 05:53 Tsiteeri

Tsitaat:
Algselt postitas: Renxx9
Aga maksumuse kohta vaidleksin vastu küll.
Eelmisele Octaviale (MK3) lasin
Ravolaris
premium süsteemi paigaldada. Vahetati välja neli uksekõlarit komponentide vastu, lisati väike võimendi ja teostati uste müraisolatsioon. Hind oli tollel ajal 500. Praegu 550. Ehk siis Cantoni raha, kuid heli on palju puhtam, selgem ja täpsem ka ilma bassikõlarita.
Uude autosse soovisin juba midagi ägedamat (süües kasvab isu), aga kuna ei soovinud ülearu palju raha välja käia, siis otsustasin kõik otsast lõpuni ise teha, enda valitud komponentide ja materjalidega. Kogu lugu läks maksma (müra+heli) kokku umbes 1300+ enda aeg, mida pole arvutanud. Selle summa sisse kuuluvad ka spetsiifilisemad abivahendid, paigaldustarvikud ja tööriistad, mida mul garaazis ei olnud. Kuna tegemist on tööautoga, mille pidamiskulud katab tööandja ja milles ma veedan väga palju aega 4-5 aasta vältel, siis on see igati mõistlik kulu. Pealegi on võimalik suht lihtsa vaevaga kogu see heli sealt välja võtta ja originaalkõlaritega asendada, mis muudab projekti veelgi odavamaks.

Et siis see ongi sama hinnaklass, mis Canton, heli puhtus ja selgus on sealjuures kahe kõrva vahel kinni, sest seal Ravolari stendis seda Premiumi ja ka Premium plussi kuulates ei näinud mina jälle pointi ümberehituseks. Vahe küll väike oli aga mitte selline millega striimimisteenus oluliselt paremaks muutuks. Ja süües isu kasvatamine ongi seesama koht, et kui sellestsamast Ravolarist minna "Dark Power'i" peale, siis ei ole ka jälle rahalist vahet. Kuna aga olen vana paks ja laisk, siis ise ma seda nagunii tegema ei hakka. (Ja selles ei ole mingit kriitikat nende suunas kes ise teevad. Nooremast peast sai isegi tehtud)
Mürasummutuse koha pealt ei vaidle ja lasen ka järgmisele Skodale (mis juba tellitud) Ravolari poisid kallale, aga Cantoni tellisin ikka juba ka uude autosse sisse.
Aga see ei olegi selle teema point siin. Tubli teema sellegipoolest, sest tänapäeval isetegemist ja sellest saadud emotsiooni teistega jagamise rõõm on nii mõndagi väärt. Respekt. Ja minusugust kergelt sapist taati ei tasu südamesse võtta. :)

Kuuba
huviline

Registreerunud 30.05.17

Kasutaja on eemal

Auto: Superb III 1.4TSI ACT

postitati 16.10.19 07:30 Tsiteeri

Tsitaat:
Algselt postitas: M8DSwordfish
Tsitaat:
Algselt postitas: Renxx9
Aga maksumuse kohta vaidleksin vastu küll.
Eelmisele Octaviale (MK3) lasin
Ravolaris
premium süsteemi paigaldada. Vahetati välja neli uksekõlarit komponentide vastu, lisati väike võimendi ja teostati uste müraisolatsioon. Hind oli tollel ajal 500. Praegu 550. Ehk siis Cantoni raha, kuid heli on palju puhtam, selgem ja täpsem ka ilma bassikõlarita.
Uude autosse soovisin juba midagi ägedamat (süües kasvab isu), aga kuna ei soovinud ülearu palju raha välja käia, siis otsustasin kõik otsast lõpuni ise teha, enda valitud komponentide ja materjalidega. Kogu lugu läks maksma (müra+heli) kokku umbes 1300+ enda aeg, mida pole arvutanud. Selle summa sisse kuuluvad ka spetsiifilisemad abivahendid, paigaldustarvikud ja tööriistad, mida mul garaazis ei olnud. Kuna tegemist on tööautoga, mille pidamiskulud katab tööandja ja milles ma veedan väga palju aega 4-5 aasta vältel, siis on see igati mõistlik kulu. Pealegi on võimalik suht lihtsa vaevaga kogu see heli sealt välja võtta ja originaalkõlaritega asendada, mis muudab projekti veelgi odavamaks.

Et siis see ongi sama hinnaklass, mis Canton, heli puhtus ja selgus on sealjuures kahe kõrva vahel kinni, sest seal Ravolari stendis seda Premiumi ja ka Premium plussi kuulates ei näinud mina jälle pointi ümberehituseks. Vahe küll väike oli aga mitte selline millega striimimisteenus oluliselt paremaks muutuks. Ja süües isu kasvatamine ongi seesama koht, et kui sellestsamast Ravolarist minna "Dark Power'i" peale, siis ei ole ka jälle rahalist vahet. Kuna aga olen vana paks ja laisk, siis ise ma seda nagunii tegema ei hakka. (Ja selles ei ole mingit kriitikat nende suunas kes ise teevad. Nooremast peast sai isegi tehtud)
Mürasummutuse koha pealt ei vaidle ja lasen ka järgmisele Skodale (mis juba tellitud) Ravolari poisid kallale, aga Cantoni tellisin ikka juba ka uude autosse sisse.
Aga see ei olegi selle teema point siin. Tubli teema sellegipoolest, sest tänapäeval isetegemist ja sellest saadud emotsiooni teistega jagamise rõõm on nii mõndagi väärt. Respekt. Ja minusugust kergelt sapist taati ei tasu südamesse võtta. :)

Mürasummutus ustes teeb Cantoni paremaks.

rstdi
huviline

Registreerunud 05.01.07

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 16.10.19 11:04 Tsiteeri

Minumeelest ühe asja unustate te kõik ära.
Nimelt Canton ei suuda väga madalat mängida ehk kui on soov madalat heli saada juurde, siis tuleb igal juhul midagi muud mõelda välja.
Kõik mürasummutused jne parandavad asja, kuid teatud sagedused on kadunud ja see on nende tehaste süsteemide kõige suurem häda.

See päris asjalik näide kuidas teha lihtsalt:
https://www.briskoda.net/forums/topic/407494-skoda-octavia-canton-subwoofer-upgrade/?hl=%2Bcanton+%2Bupgrade#entry4695376

Lehekülgi:  1  2  3
Tee uus teema Tee uus küsitlus

Mine lehekülje lõppu

XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 71.8% - SQL: 28.2%]