Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3
Autor:
Pealkiri: Müraisolatsioon + Audio (Vastuseid: 70 | Vaatamisi: 14465)
Renxx9
huviline

Avatar


Registreerunud 09.01.14
Postitusi: 132

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia E-TEC, DSG, 2021

postitati 08.01.18 20:49 Tsiteeri
Müraisolatsioon + Audio



Ahoi spetsialistid!

Kuidas olete lahendanud Octavia III müraprobleemid? Kas terve auto kleepinud 200kg raskemaks, või on ka mõned kindlad sõlmed mis vajaksid tähelepanu et veidi vaiksemaks saaks?

Tänan!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Puuriit
huviline



Registreerunud 10.12.07
Postitusi: 218

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline

postitati 09.01.18 11:07 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Renxx9
Ahoi spetsialistid!

Kuidas olete lahendanud Octavia III müraprobleemid? Kas terve auto kleepinud 200kg raskemaks, või on ka mõned kindlad sõlmed mis vajaksid tähelepanu et veidi vaiksemaks saaks?

Tänan!


Kõik sõltub sellest mis tüüpi müra sind häirib - väljast sisse tulev rehvimüra, väljast tulev tuulemüra, sees tekkivad naginad, mootorimüra vm.

Isiklikult olen oma autodel teinud tagaosa istmetest kuni luugini (põrand/koopad), sest luukpäral/universaalil tuleb sealt märkimisväärne hulk veeremürast. Efekti annab ka uste sisse materjali paigaldamine, mis vähendab nt. kõrval sõitvate autode rehvimüra jõudmist sinu kõrvu. Päris vaikseks sa seda autot ei saagi, aga suur osa häirivat on võimalik miinimumi viia.

Mina soovitaks sul minna nt. Ravolari ja rääkida mis sind häirib, sealne põhipakett peaks juba päris hea efekti andma.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Renxx9
huviline

Avatar


Registreerunud 09.01.14
Postitusi: 132

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia E-TEC, DSG, 2021

postitati 09.01.18 12:37 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Puuriit
Tsitaat:
Algselt postitas: Renxx9
Ahoi spetsialistid!

Kuidas olete lahendanud Octavia III müraprobleemid? Kas terve auto kleepinud 200kg raskemaks, või on ka mõned kindlad sõlmed mis vajaksid tähelepanu et veidi vaiksemaks saaks?

Tänan!


Kõik sõltub sellest mis tüüpi müra sind häirib - väljast sisse tulev rehvimüra, väljast tulev tuulemüra, sees tekkivad naginad, mootorimüra vm.

Isiklikult olen oma autodel teinud tagaosa istmetest kuni luugini (põrand/koopad), sest luukpäral/universaalil tuleb sealt märkimisväärne hulk veeremürast. Efekti annab ka uste sisse materjali paigaldamine, mis vähendab nt. kõrval sõitvate autode rehvimüra jõudmist sinu kõrvu. Päris vaikseks sa seda autot ei saagi, aga suur osa häirivat on võimalik miinimumi viia.

Mina soovitaks sul minna nt. Ravolari ja rääkida mis sind häirib, sealne põhipakett peaks juba päris hea efekti andma.



Tegelikult häirib kõik:)
Eeelmisel Octavia III mudelil oli heli täiesti olematu ja läksingi kohe Ravolari. Seal lasin paigaldada autole sellise paketi:

http://www.ravolar.ee/et/meelelahutus_autos/audiosusteem/?cat_id=57

Kuigi pigimatt oli vaid ustesees, oli häiriv ainult mootorimüra kõrgematel pööretel. Nüüd uuel FL mudelil on heli isegi suht ok, aga kogu muu müra on kohutav, eks see kontrast on ka sellest suuresti tuntav, et uste sees pigimatid tegid ikka kogu sõidu oluliselt vaiksemaks.
Kuna 4 aastaga hakkasid Skodal esimesed uksed ära vajuma, kehvasti käima ja kahtlustan selles just pigimattide raskust, siis sellest ka see teema siin. Samuti oli selle pisikese mootoriga tuntav ka kehvem minek, nagu koormaga koguaeg sõidaks...
Huvitav, kui paigaldada ustesse õhemad/kergemad pigimatid, kas paremaks muutub?
Kui kapoti luugile müraisolatsioon panna, kas see mõjutab salongi kostuvat mootori heli ka, või on ainult väljast vaiksem?
Midagi tuleb teha kohe kindlasti, ainus probleem on selles, et ei tahaks autot väga palju raskemaks muuta.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
timo99
huviline

Avatar


Registreerunud 07.10.13
Postitusi: 179

Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7-DSG

postitati 09.01.18 13:00 Tsiteeri


Mina panin 2008 superbil pakiruumi põhja mingi kerge (Aero...midagi) pigimatiga üle ja kõrvulukustav madal kõmin kehvema tee peal kadus. Kaal 5-6kg ehk.

Hm..aga uksed, ma just mõtlesin kodiaqil lasta uksed ära "matitada" Ravolaris. Väga hea info, arutan enne seda kaalu asja.


Trükin pilte www.minuprint.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
frequency
huviline



Registreerunud 04.06.09
Postitusi: 78

Kasutaja on eemal


postitati 09.01.18 13:17 Tsiteeri


Enda kahel autol olen teinud pagasniku põhja ja küljed pigimati ja mürasummutusmaterjaliga (umbes cm paksune poroloonilaadne summutusmaterjal) ning vahe oli üsna tuntav. See on ka töö mis on täitsa vabalt ise kodus tehtav. Kui ustele panna ainult välisplekki siseküljele 2mm (või väiksem) pigimatt ja see mürasummutusmaterjal (mis ei kaalu suurt midagi), siis kaalu probleemi ilmselt ei teki. Kindlasti ei ole tulemus nii hea kui korralikult tehes, aga midagi kindlasti.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Puuriit
huviline



Registreerunud 10.12.07
Postitusi: 218

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline

postitati 09.01.18 13:52 Tsiteeri


Välist müra takistab ainult massi lisamisega õhukesevõitu kereplekile. Õhulised ja kerged materjalid on mõeldud rohkem sisemüra jaoks (ukse sees leviv müra), paksemad/raskemad takistavad metalli vibreerimist ja heli edasikandumist.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 09.01.18 14:28 Tsiteeri


Mul oli ka O3 (2015a) tehtud Ravolaris täissummutus. Piisavalt vaikne ka naastuga, st diisli jorin jäi ikka alles.
Eestis kiirustel ei olnud vahet, aga Saksas käies 180km/h+ siis läks järsult valjemaks ja 210+ oli juba suht suur müra, mida väga pikalt sõites ei taluks.
Üldiselt minu kogemus ütleb, et kui teed mingi osas ära, siis kandub müra mujale. Korralikult tehes maksab jälle.
Minul tänasel O2 (2011a) on ustes esimesest päevast peale olnud ja vajumist ei ole veel täheldanud. Kindlasti see mõjub, aga ust saab reguleerida alati vajadusel.

https://www.noortehnik.ee/uudised/action/show_new/new_id/190/ - siin suht hästi näidatud, mida vaja on, kui soov ise teha. Samas nende uste lammutamine on suht tüütu, vaja ikkagi kogemust ja spets tööriistu, et midagi ära ei lõhuks. Tagumise osa saab jah ise suht kerge vaevaga ära teha.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kuuba
huviline

Avatar


Registreerunud 30.05.17
Postitusi: 88

Kasutaja on eemal

Auto: Superb III 1.4TSI ACT

postitati 09.01.18 15:35 Tsiteeri


Rehvimüra ei võta need pigimatid päriselt ära. Rehvimüra vähendamise vastu aitab hoolikalt valitud rehvi mudel ja muster. Superb II puhul tegin täieliku pigimatitamise maast laeni. Kahjuks rehvidest kostuva krobelise asfalti vibratsiooni ja müra see ära ei võtnud. Küll aga tegi auto mõnusaks tummiseks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
timo99
huviline

Avatar


Registreerunud 07.10.13
Postitusi: 179

Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7-DSG

postitati 09.01.18 15:38 Tsiteeri


Inimeste mürataju ja taluvus on nii erinev tegelikult, et foorumi põhjal on raske midagi otsustada.


Trükin pilte www.minuprint.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Renxx9
huviline

Avatar


Registreerunud 09.01.14
Postitusi: 132

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia E-TEC, DSG, 2021

postitati 09.01.18 18:03 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rstdi
....Samas nende uste lammutamine on suht tüütu, vaja ikkagi kogemust ja spets tööriistu, et midagi ära ei lõhuks. Tagumise osa saab jah ise suht kerge vaevaga ära teha.


Enda seisukohast võin öelda, et riistad olemas ja käed ka küljes, igasuguste asjadega ise kvaliteetselt hakkama saanud, kuid sellegipoolest kui vaadata poest pigimati letihinda ja siis olles näinud mis Ravolar mu eelmise auto ustesisse paigutas, tundub nagu oleks kogu töö ja summutuse saanudki vaid materjali hinnaga.
Eks tegijamad tegijad hangivad materjale suuremates kogustes ja tellivad ise tootjalt ja saavad toote odavamalt kätte.
Tahan sellega öelda seda, et kui pööbel poest ostab ja ise nikerdab, siis ei pruugi rahaliselt suurt midagi võita. Küll aga jääb võimalus, et lõhud ise midagi ära ja hiljem saab ainult kahetseda :) Ravolari tööga jäin igati rahule ja kindlasti pöörduks nendepoole ka uuesti. Hetkel aga hirmutab kõige rohkem kaalu ja pisikese mootori suhe.

Kogu auto korralik matistamine kaalub vähemalt umbes 100+ kg. Täis paak veel 50 kg. Kaks inimest autosse 150 kg. Kokku teeb see vähemalt 300kg ja kui võtta veel pere ka peale oma kodinatega, et loodusesse sõita on selle auto täismass juba ribadeks :)

1,2 77kW oli ainuüksi nelja ukse matistamine minekule juba vägagi hästi tunda.
Pluss oli muidugi see, et tuulise ilmaga maanteel auto ei planeerinud nagu tuulelipp, vaid kohati tekkis tunne nagu sõidaks raskema ja stabiilsema autoga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
juustumõngel
huviline



Registreerunud 04.10.14
Postitusi: 16

Kasutaja on eemal

Auto: Octavia RS ‘14

postitati 09.01.18 20:14 Tsiteeri


Tuttav teema. Mina lasin kaks aastat tagasi oma RSile (162kw) Ravolaris müraisolatsionnipaketi Premium+ paigaldada. See “pluss” tähendas seda, materjali pandi vähe rohkem. Kõiksugu müra jäi oluliselt vähemaks, sh. ka RS challenge paketi juurde kuuluva sound generatori heli :D

Aga auto kiirendus läks nõksa tuimemaks. Samas ei hakanud esirattad enam nii lihtsalt tühja kaapima ja sai julgemalt pedaali tallata. See kokkuvõttes isegi parem ja vahe isegi talvel tunda.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 09.01.18 21:28 Tsiteeri


Hetkel ma ei ole Cupra puhul arusaanud veel, et kiirendus kehvemaks oleks jäänud. Pigem nagu vastpidi.:D
100kg vist on ikka siis kui teha kõik väga põhjalikult. Samas Eesti teed on karedad, Soome omad isegi veel hullemad (kui pole lund) minu meelest.
Euroopa teel kus pole naastu on ka Octavia vaikne masin. Selle Octavia müra kohta tegid Skandinaavia esindused ka tootjale märkuse. O3 ikka oluliselt parem kui oli O2.
Täna õnne, et sul Subarut pole, sellega asi hullem veel.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Renxx9
huviline

Avatar


Registreerunud 09.01.14
Postitusi: 132

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia E-TEC, DSG, 2021

postitati 31.01.18 20:22 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rstdi

Täna õnne, et sul Subarut pole, sellega asi hullem veel.



Subaruga on selline lugu, et kui on STI WRC ja vähemalt üle 250kW ja sihtotstarbeks soetatud, siis see müra on seal pigem boonuseks kui miinuseks :)
Aga et mul mingit 85kW Foresteri pole, selle eest tänan õnne muidugi :) Iga mees on ise oma õnnesepp.

Octaviale sai kapoti alla paigaldatud niipalju pigimatti kui mahtus. Samuti üks müraisolatsiooni plaat, mis hoiab ka sooja väga hästi.
Kiirendades enam seda rõvedat õmblusmasina tirinat mootorist salongi kuulda ei ole ja üllatavalt kiiremini saavutab mootor oma töötemperatuuri.
Kui suverehvid alla saab, siis hindan müra kõrvaga uuesti. Hetkel naelrehvid ja selle konkreetse autoga pole suvekatega sõitnud. Samas kahtlen, et FL PRE mudelist vaiksem võiks olla..


https://www.upload.ee/image/7988980/mura.jpg


https://www.upload.ee/image/7988992/mura2.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Renxx9
huviline

Avatar


Registreerunud 09.01.14
Postitusi: 132

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia E-TEC, DSG, 2021

postitati 22.05.18 12:42 Tsiteeri


Suverehvid (tehase omad) sai mingiaeg alla, aga vaiksemaks ei läinud midagi. Pigem oli naelrehv vaiksem.
Kalkuleerisin endajaoks oluliste sõlmede katmiseks optimaalse koguse, materjali ja kaalusuhte ning hakkasin toimetama.
Kogu neljale uksele mõeldud materjali kaaluks kujunes kokku umbes 25kg. ja aega kokku umbes 8 tundi.
Ilma kõlarite, õllede ja töötundideta maksis see lugu alla 200 euro.

Noor Tehnikust hankisin 1,8mm paksust pigimatti ja veel paar erinevat polsterdusmaterjali.

https://www.upload.ee/image/8468492/1.jpg

Samuti rulli pigimati paigaldamiseks (ja see oli väga hea investeering)

https://www.upload.ee/image/8468500/2.jpg


Kõigepealt kui uksepolster maas oli, avanes vaatepilt täiesti paljale plekile ja arvestades müra tugevust ei olnud see ka uudis.

https://www.upload.ee/image/8468503/3.jpg

Samuti oli ukse välimine plekk praktiliselt tühi. Mingi naljakas lapike oli sinna mingil põhjusel asetatud..

https://www.upload.ee/image/8468506/4.jpg

Ukse välisplekk sai kaetud 1,8mm paksuse pigimatiga nii palju kui sai, peaaegu täielikult.

https://www.upload.ee/image/8468511/5.jpg

Seejärel läks pigimati peale veel pehme mürasummutusmatt.

https://www.upload.ee/image/8468514/6.jpg

Sisemisele ukseplekile nikerdasin pigimatti niipalju kui suutsin.

https://www.upload.ee/image/8468516/7.jpg

Ja uksepolster sai 25mm paksuse "munaresti" mustriga mürasummutusmati.

https://www.upload.ee/image/8468518/12.jpg

Kuna uksed said nüüd väga mõnusad tummised ja garages vedelesid väga kvaliteetsed komponent kõlarid "Morel Maximo 6" (sellised), siis leidsid nad endale koha esiuste sees.

https://www.upload.ee/image/8468557/8.jpg

https://www.upload.ee/image/8468558/9.jpg

https://www.upload.ee/image/8468559/10.jpg

https://www.upload.ee/image/8468561/11.jpg


Kuna olin pigimati detsimeetrite arvestusega midagi nihkesse ajanud, jäi pigimatti päris palju üle. Eemaldasin esimesed logarid, paigaldasin pigimatid ka esitiibadele. Samuti on Skodal pagasiruum täiesti haljast plekist, ka sinna sai matti pandud ja ka tagatiibadesse.

Tulemus:

Midagi fantastilist ma selle protseduuriga ei saavutanud, aga tulemus võrreldes tehasest tulnud autoga on nagu öö ja päev. Mootorimüra väga ei kuule ja maantee müra vähenes poolevõrra kindlasti (kõrvajärgi). Audio helipilt muutus totaalselt ja seda paremuse poole.
Kui linnas liikudes palava ilmaga aken lahti on ja sealt tuult ja linnamüra sisse tuleb, tekib vahel tunne nagu sõidaks elektriautoga :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
timo99
huviline

Avatar


Registreerunud 07.10.13
Postitusi: 179

Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7-DSG

postitati 22.05.18 13:27 Tsiteeri


4 ust lasta Ravolaris ära teha on 196 eurot. Ok ok, sul jäi matti üle sellest 200st eurost ka:P Mul läheb kohe töösse.

Natuke tegin veel isetegevust ka - kapott sai ühe kihi pigimatt ja pagasiruum 2 kihti. Väga napilt sain varuratta tagasi sisse topitud. Aga kõrv harjub iga parendusega nii kiiresti ära et mingi hetk peaks mõne stock autoga kõrvuti proovima :)


Trükin pilte www.minuprint.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Renxx9
huviline

Avatar


Registreerunud 09.01.14
Postitusi: 132

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia E-TEC, DSG, 2021

postitati 22.05.18 13:51 Tsiteeri


Ütleme nii, et ainult uste matistamisega müra oluliselt ei muutunud. Küll aga läks heli palju paremaks. Samas kui uksed juba lahti on võetud, tasuks panna sinna ka kvaliteetsemad kõlarid sisse.
Kui arvestada ainult nelja ukse pigimati kogust ilma muu svammita, siis minul läks see maksma umbes 50€.
Ravolar kasutab oluliselt raskemat matti kaalupoolest (vähemalt mu eelmisel Octavial nii oli).
Summutab paremini, aga Octavia uksed vajusid paari aastaga ära.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
timo99
huviline

Avatar


Registreerunud 07.10.13
Postitusi: 179

Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7-DSG

postitati 22.05.18 14:13 Tsiteeri


Ma tean jah, et helile mõjub kenasti. Mulle koos cantoniga täitsa piisab. Teeks seest tagumised rattakoopad ära, aga ei söanda ise polstrit lahti kiskuma hakata :(


Trükin pilte www.minuprint.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Renxx9
huviline

Avatar


Registreerunud 09.01.14
Postitusi: 132

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia E-TEC, DSG, 2021

postitati 22.05.18 18:02 Tsiteeri


Kodiaqil ei tea, aga uuel Octavial on pagassi polsterdus selline odav õhuke narts, et pääses tiibadele ja rattakoobastele (niipalju kui neid sealt paistab) väga lihtsa vaevaga ligi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
roosteuss
huviline



Registreerunud 06.03.16
Postitusi: 101

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Yeti Elegance ja mõned saksa autod

postitati 22.05.18 20:06 Tsiteeri


Mul on ka pikapeale mingi arvamus müraisolatsioonist kujunenud.Kunagi sõitsin pikalt BMW E34-ga uksed üks kiht plekki kile ja papipolster aga täislaks mürasummutusega Superb II oli ikka veel palju arenguruumi teel vaikse auto poole.Audi A8 2015 aasta uks ei erine seest põhimõtteliselt ŠKODA Octavia ukse ehitusest,välja arvatud see et akna ümbruse tihend on ühest tükist ,erInevalt ŠKODA kolm liistu pluss veel kolmnurk aken.Ja lihtsa ehitusega on veel paljude teiste suhteliselt vaiksete autode uksed ja korralike tehase helisüsteemidega autodel ei ole kilosid matte vaid õieti ehitatud süsteem.Vaiksetel autodel on lihtsalt insenerid otsinud üles kohad kuhu on kõige olulisem see müraisolatsioon panna ja kust tuleb heli levik peatada.Kuna just olid olude sunnil oma auto uksed laiali siis sai pandud pisut pigi ja seda pehmet matti välisplekile ning paks poroloon polstri külge.Autol on küljes tehase Sound system mis ütleme ausalt tegi päris õudsat häält,kõvemini keerates plärtsus ja polstrid plärisesid,vaatasin juba ka välja uued valjukad aga õnneks ostmiseni veel ei jõudnud kuna vaja erinevaid adaptereid et asjad oleks õigetel kohtadel.Kokku pannes oli üllatus päris suur,minusuguse mitte erilise melomaani ja diletandi jaoks on nüüd seda heli rohkem kui küll ja ma sain aru et mingit valjukate vahetust tulema ei saa,isegi mõne valjuka otsasaamise korral läheb tagasi originaal.Uste tegemine üldisele sõidumürale oli ausalt öeldes ümmargune null,isegi kapotile pigimati ja müravaiba panemine muutis ainult kapoti sulgemise heli.Ka esitiibade tegemine ja logarite tegemise mõju on pea olematu,tundub et see on rohkem õhukesplekiliste japside vajadus.Põhiline müra tuleb rattakoobastest aga kuna lihtsalt niisama ei viitsi harutama hakata siis tuleb head põhjust ootama hakata.Sõitnud mõne aja 2016 a. Fabiaga siis minu isteasend oli selline et see auk kust turvavöö ukse postist välja tuleb jäi kõrva äärde ja sealt tuli oluliselt sisse sõidumüra,aitas ukseposti kerevahtu täislaskmine ja vaikus oli majas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
alfonso
huviline

Avatar


Registreerunud 24.02.12
Postitusi: 182

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Superb III 1,4TSI L&K

postitati 22.05.18 20:07 Tsiteeri


Mina olen jälle paadunud Ravolari müüdava Silent Coat heliisolatsiooni materjalide sõber. Hetkel on mul mürasummutus pooleli neljanda autoga, milledest ühe olen ka STP kraamiga teinud (tahtsin vaheldust).

Uste vajumist ma täheldanud aga ei ole. Oma MK2 Superbiga sõitsin üle 6 aasta ja ei olnud mitte mingit probleemi (ustega siis). Ei ole seda muret ka lähiringkonnas kuulnud.

Praegu tegelen oma MK3 Superbi mürasummutusega. Suuremosa on tehtud, aga plaanin täielikult ära teha (põhjalikumalt, kui Ravolari enda kõige kallim pakett).

Kuna siin mainiti rattakoobaste väljastpoolt tegemist, siis mõtlesin, et räägin enda värskest kogemusest. Esimese asjana tegin rattakoopad väljastpoolt ja kahekihiliselt. Alla 3mm Silent Coat pigimatt ja selle peale 4mm heliisolaator. Nii esirattakoobaste, kui tagumistega. Ma olin täitsa positiivselt üllatunud, kui palju see näiteks naastumüra vähemaks võttis. Arvestades, kui lihtne seda teha on, soovitan soojalt. Samas ma sinna 2mm matti ei paneks. Olen ise sellesse orki ühe korra sattunud. 3mm (või STP puhul 2,5mm) on rattakoopas nii palju efektiivsem.

Ja 4mm heliisolaatorit soovitan kõigile. Selle autoga olen teda teise kihina praktiliselt igale poole pannud (välja arvatud uksed) ja täitsa toimib.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
alfonso
huviline

Avatar


Registreerunud 24.02.12
Postitusi: 182

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Superb III 1,4TSI L&K

postitati 22.05.18 20:14 Tsiteeri


Ja roosteussi ukseposti kommentaariga nõustun 100%!
Mul just oli enda Superbiga uksed tehtud ja kuulsin, et sealt uste juurest tuleb teemüra jätkuvalt sisse. Tegib ustevahelise posti 3 kihiliselt ära (pigimatt + 4mm heliisolaator + 15mm helisummutus polstri külge ja vaikus majas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Renxx9
huviline

Avatar


Registreerunud 09.01.14
Postitusi: 132

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia E-TEC, DSG, 2021

postitati 23.05.18 08:30 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: roosteuss
Autol on küljes tehase Sound system mis ütleme ausalt tegi päris õudsat häält,kõvemini keerates plärtsus ja polstrid plärisesid,vaatasin juba ka välja uued valjukad aga õnneks ostmiseni veel ei jõudnud kuna vaja erinevaid adaptereid et asjad oleks õigetel kohtadel.Kokku pannes oli üllatus päris suur,minusuguse mitte erilise melomaani ja diletandi jaoks on nüüd seda heli rohkem kui küll ja ma sain aru et mingit valjukate vahetust tulema ei saa,isegi mõne valjuka otsasaamise korral läheb tagasi originaal.Uste tegemine üldisele sõidumürale oli ausalt öeldes ümmargune null,isegi kapotile pigimati ja müravaiba panemine muutis ainult kapoti sulgemise heli.Ka esitiibade tegemine ja logarite tegemise mõju on pea olematu,tundub et see on rohkem õhukesplekiliste japside vajadus.Põhiline müra tuleb rattakoobastest aga kuna lihtsalt niisama ei viitsi harutama hakata siis tuleb head põhjust ootama hakata.Sõitnud mõne aja 2016 a. Fabiaga siis minu isteasend oli selline et see auk kust turvavöö ukse postist välja tuleb jäi kõrva äärde ja sealt tuli oluliselt sisse sõidumüra,aitas ukseposti kerevahtu täislaskmine ja vaikus oli majas.



Audio heli üle ma üldse vaidlema ei hakkaks. Mõnele kõrvapaarile piisabki olematust (loe originaalkõlarid, mis tekitavad ebatäpse ja ülimalt moonutatud heli ükskõik kui hästi summutatud uksesees) helist, mõnele ei piisa ka high end süsteemist täielikult..

Matistamise kohta vaidleks vägagi :)
Mul on kogemused kahe Octaviaga (Octavia III Active ja Octavia III Ambition fl). Esimesel autol pani Ravolar uksed matti täis, vahetas kõlarid ja paigaldas helivõimendi. Muusika sai väga hea ja auto maanteel sõites oluliselt vaiksem.
Kui sain uue auto, oli kontrast kohutav, seetõttu hakkasin kohe ka müraga tegelema. Ainuüksi kapotiluugi pigimati ja mürasummutusmatiga katmine kaotas ära suure osa salongi kostuvast mootorimürast, samuti läks auto talvel poole kiiremini soojaks ja see mikromootor ei jahtunud ka hetkega maha. Järgmine etapp oli uksed. Auto muutus kehval teel tummisemaks ja vaiksemaks. See kontrast ei olnud üüratu, kuid siiski vaiksem plus veel muutus helipilt. Seejärel katsin esitiivad, tagatiivad, osaliselt tagakoopad (niipalju kui lihtsati ligi pääses) ja pagasiruumi põhi ainult osaliselt ja ainult pigimatiga. Selle tegevusega saavutasin täiesti rahuldava tulemuse.
Kord sain hoolduse käigus asendusautoks Fabia ja ühel korral Lupo. Nendega sõites tekkis tunne nagu istuks trummi sees, sama tunne oli ka Rapidiga sõites. Aga nagu öeldud, inimesed kuulevad helisi erinevalt ja ka soovid/nõudmised on erinevad
;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 24.05.18 07:20 Tsiteeri


Huvipärast, sa vahetasid ringi ka kõlarid (esiustes ma eeldan?), kas on ka vahet märgata? Kõik muu jäi ju samaks, DSP vms sa ei lisanud sinna juurde.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Renxx9
huviline

Avatar


Registreerunud 09.01.14
Postitusi: 132

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia E-TEC, DSG, 2021

postitati 25.05.18 07:56 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rstdi
Huvipärast, sa vahetasid ringi ka kõlarid (esiustes ma eeldan?), kas on ka vahet märgata? Kõik muu jäi ju samaks, DSP vms sa ei lisanud sinna juurde.


Vahetasin välja ainult esiuste kõlarid. Vahe on kuulates selgelt märgata. Hetkel ongi nii, et tagaustes on veel originaal kõlarid (täpselt samad mis enne ees ka olid) ja kui heli eest taha ja vastupidi sättida, saab ka pool kurt inimene aru kummad paremini mängivad :) Võrreldes kvaliteetse komponentkõlariga tekitab originaalkõlar vaid mingit plärinamoodi müra, samal ajal kui komponent mängib puhtalt ja täpselt õigeid helisi.
Hetkel midagi juurde pole lisatud, sest antud "Moreli" element suudab ka vaid originaal raadio (umbes 12-14W) taga mängida, kuna aga kõlari RMS on 90W siis hetkel on selline tunne et peaks tagumiste ustesisse ka normaalsed kõlarid paigaldam ja siis mingi pisike võim järgi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
timo99
huviline

Avatar


Registreerunud 07.10.13
Postitusi: 179

Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7-DSG

postitati 25.05.18 08:10 Tsiteeri


Sain uksed Ravolaris tehtud, vahe on arusaadav - väljas teisi autosid kuuleb arusaadavalt vähem ja muusika on parem. Ennem nagu uste kõlarid nagu ei pakkunud konkurentsi cantoni bassikõlarile, nüüd on tunda et tuleb ka ustest bassi. Mõni kõvem muusikahuviline naerab praegu kõveras aga no selline oli esimene emotsioon :D

Kuna mõned kohad on nüüd vaiksemad, siis pääseb esile vedrustuse/silla vms töö hääl. Ilmselt tuleb lasta ikkagi rattakoopad ka veel ära teha :)


Trükin pilte www.minuprint.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 77.3% - SQL: 22.7%]