Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Skoda Superb 1.4TSI DSG 2017 (Vastuseid: 33 | Vaatamisi: 12344)
rraivo
huviline

Avatar


Registreerunud 22.02.17
Postitusi: 73

Kasutaja on eemal

Auto: Skodiaq Sportline

postitati 19.07.17 09:42 Tsiteeri
Skoda Superb 1.4TSI DSG 2017



Jõudsin ka lõpuks suure ringiga Skodani.

Olen omanud mitmeid erinevaid sõidukeid, uuemaid ja vanemaid, suuremaid ja väiksemaid.
Kuid siiski jõudsin arusaamale, et kasutatud luksusauto pidamine ei ole see mis mulle sobiks. Esiteks täiesti ootamatud rikked (st auto seisab kusagil remondis) mis häirivad igapäevaelu ja teiseks ootamatud väljaminekud ($$$).

Seega uus auto on üpris kindel valik - põhimõtteliselt võid sa oma kulud igakuiselt aastate lõikes ära planeerida.

Senini olen äärmiselt rahul oma valikuga. Ütleks et parim hinna ja kvaliteedi suhe vastavas autosegmendis, mis hetkel turul pakkuda on (ei ole uut Insigniat proovimas käinud, äkki üllataks?). Eelkõige ruumikus, kvaliteet, sõidumugavus + kulubaas.

Ennem Superbi ostmist käisin nillisin ja sõitsin Passatiga ja veel mõnede trükimusta mitte kannatavate masinatega, kuid minu valikutele sobis kõige paremini Superb.
Passat oli küll grammike igalt poolt paremini viimistletud ja justkui veelgi kvaliteetsem, siis Skoda istus mulle lihtsalt paremini kätte. Roolis oli mugavam ja tagaistmel rohkem ruumi. Lisaks mis lastega pereautole oli Skodal suur pluss, et tagumise konsooli (kust puhub õhku, näitab tempi jne) ja istme vahel oli märgatavalt suurem vahe kui Passatilt (ja ekstrahull lugu on nt C7 A6-el, mida samuti tegelikult nillisin). St et kolm inimest saab tagareas üpris mugavalt istuda.
Lisaks auto välimus, nö sedaan Super on superilus võrreldes Passat universaaliga (mis oli minu valikus).

Tellimisest ka. Alguses panin korraliku tabeli kokku, mida kõike autole sooviks. Seejärel sai järk järgult kärbitud :D kuni lõpuks valisin siiski laoauto (vana auto osteti lihtsalt nii kiirelt käest ära et polnud mahti oodata).

Kes hakkab tellima, siis minu kindlad valikud oleks ACC, Canton stereo + kessy, pimenurgaandurid ja veel nipet-näpet.

Omale sai lõpuks võetud Ambition varustus, ja lisaks siis peitukäiv veokonks, rooli + esiklaasisoojendus, toonklaas, värviline DOT ekraan, DSG, värviks Metal grey ning sisuliselt thats it.

Mootoritest - käisin proovimas nii diisleid kui bensiine. Mis teha, tagasihoidlik ja ratsionaalne valik: bensiin 110kw ACT mootor.

Täna võib öelda et see õigustab end igati. On öko (mis oli väga oluline), st küttekulu keskmiselt 5,7-6,5, maanteel 100-ga sõites on see lausa ca 5-5,3 ja linnas suurtes ummikutes mitte üle 7,5-e. Poola kiireteel 4h ca 150-ga sõitmist andis samuti u 7,5 keskmiseks kuluks.

Märtsis ostsin, nüüd augustiks saab ca 15tkm sõidetud ja esimene hoole.
Mis selle ajaga toimunud? Õlivarras näitab et mootoril õlijanu pole (näit on ilusti keskel), küll aga on lepingu lõpetanud tagant sissesõitu vältida aitav andur, aeg-ajalt kipub üks päevasõidu tuli kustuma (peale süüde sisse-välja kõik jälle korras) ning mis veidi murelikuks teeb, et vahepeal justkui käigukasti ja mootori koostöö ei ole nii sujuv kui seda võiks eeldada. Kipub nagu veidi vibreerima kergemalt pedaalivajutusel..

Kuu alguses tegin ühe treti Berliini, kokku ca 4000km sõitu ning võin kinnitada, et kiirteel ca 130-160km/h sõites on pöörded täitsa õiges vahemikus ja auto liigub üllatavalt adekvaatselt võttes arvesse asjaolu, et tegemist on mikromootriga millel on 110kw.

Nii et olen endiselt masinaga rahul ja neelame aga hoogsalt kilomeetreid :)

Paar pilti kah: PILDID


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rraivo
huviline

Avatar


Registreerunud 22.02.17
Postitusi: 73

Kasutaja on eemal

Auto: Skodiaq Sportline

postitati 09.08.17 06:33 Tsiteeri


15 000tkm hooldus tehtud.

Lisaks nulliti safety radari andur ja tehti käigukasti adaptsioonide nullimine. See nö safety radar pidi väidevalt taluma 3x häiresse minekut, ja seejärel jääbki armatuuris kollane tuluke vilkuma, ja andur ise toimi. Ja resettida saab seda vaid esinduses, ja edaspidi oma raha eest?!
Ausalt öeldes see oli küll ebameeldiv üllatus. Säittisin nüüd selle tundlikkuse kõige madalama peale, näis kuidas edasi. Kas kellelgi on veel sama jama olnud?

Käimari adaptsioonid nulliti, kuna vahel sõites (2->3'ndale) kergelt gaasi lisades kast justkui nagu vibrab või jõnksutab. Nüüd oleks justkui parem. Esinduses ütlesid et mehhatroonika plokke on ikka vahetatud, aga 7 käigulistel sidureid (kuiv) eriti vahetusse läinud pole.

Kuna auto pakiruum on väga sügav ning sinna asju laadides kipub tagastange kriime saama, sai stange ääre peale ka spetsiaalne teip lastud panna. Ehk aitab tagumikku viisakamana hoida :)

Hooldusele arve ca 180€. Võib vist enam vähem rahule jääda.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Mkhiir
huviline



Registreerunud 08.08.17
Postitusi: 8

Kasutaja on eemal


postitati 09.08.17 07:06 Tsiteeri


Hommik.Safety radar? Mis see täpsemalt on üldse? Mul igasugu hoiatusi ja piiksumisi uuel superbil ja ka auto poolt automaatselt äkkpidurdusi toimunud (kuna elektroonika reageerib viitega)....ei ole midagi põlema jäänud. Või mis see safety radari täpsemalt on?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rraivo
huviline

Avatar


Registreerunud 22.02.17
Postitusi: 73

Kasutaja on eemal

Auto: Skodiaq Sportline

postitati 09.08.17 08:38 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Mkhiir
Hommik.Safety radar? Mis see täpsemalt on üldse? Mul igasugu hoiatusi ja piiksumisi uuel superbil ja ka auto poolt automaatselt äkkpidurdusi toimunud (kuna elektroonika reageerib viitega)....ei ole midagi põlema jäänud. Või mis see safety radari täpsemalt on?


Sorry, see safety radar oli minu interpretatsioon :)

Korrektne nimetus on: Sõidusuunas auto lähiümbrust jälgiv radarisüsteem (Front Assist), automaatse aeglustamise ja pidurdusega kokkupõrkeohu korral.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Mkhiir
huviline



Registreerunud 08.08.17
Postitusi: 8

Kasutaja on eemal


postitati 09.08.17 09:12 Tsiteeri


No mul see korduvalt karjuma hakanud ja ka ohtliku olukorra tekitanud (kui keegi taga juhtub olema)...ei ole mul midagi põlema jäänud


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rraivo
huviline

Avatar


Registreerunud 22.02.17
Postitusi: 73

Kasutaja on eemal

Auto: Skodiaq Sportline

postitati 30.10.17 10:03 Tsiteeri


Käisin vahepeal esinduses käigukasti anomaaliaid tutvustamas.
Kõik testid näitasid et vigasid pole ja asi toimib perfektselt.
Küll aga soovitas letitöötaja tahhokat filmida, kui midagi ebaharilikku märkan :D

Seoses suure lumesajuga, hakkas Front Assistant segast panema. Ütleb et radar impaired vms. Kui lumesadu lakkas ja radarit mõned korrad on/off asendisse lülilisin, siis veateated kadusid. Ausalt öeldes veits juba hakkab see radari nali närvidele käima..


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
komtuur
huviline



Registreerunud 21.10.07
Postitusi: 44

Kasutaja on eemal

Auto: Golf

postitati 30.10.17 10:16 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rraivo
Seoses suure lumesajuga, hakkas Front Assistant segast panema. Ütleb et radar impaired vms. Kui lumesadu lakkas ja radarit mõned korrad on/off asendisse lülilisin, siis veateated kadusid. Ausalt öeldes veits juba hakkab see radari nali närvidele käima..

Kui auto esiotsa lörtsise ilmaga kiht tekib siis see radar ei suudagi töötada, vw-il ütleb, et "unavailable", pärast, kui lörtsikiht kadunud (sulab või koputad ise maha), taastub ka radar endisesse korda.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rraivo
huviline

Avatar


Registreerunud 22.02.17
Postitusi: 73

Kasutaja on eemal

Auto: Skodiaq Sportline

postitati 30.10.17 11:08 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: komtuur
Tsitaat:
Algselt postitas: rraivo
Seoses suure lumesajuga, hakkas Front Assistant segast panema. Ütleb et radar impaired vms. Kui lumesadu lakkas ja radarit mõned korrad on/off asendisse lülilisin, siis veateated kadusid. Ausalt öeldes veits juba hakkab see radari nali närvidele käima..

Kui auto esiotsa lörtsise ilmaga kiht tekib siis see radar ei suudagi töötada, vw-il ütleb, et "unavailable", pärast, kui lörtsikiht kadunud (sulab või koputad ise maha), taastub ka radar endisesse korda.


Need popid vidinad pole vist projekteeritud põhjamaa kliimas korralikult toimima :)
Ma tegin eelmisel talvel Tln-Trt-Tln otsa ühe uue Avensisega millal ka kõik popid viled küljes. Ilm oli pime ja lörtsine. Ütleme nii et kuna vist ei olnud andureid mis ei oleks kisanud terve tee - siis tekkis küll tunne et krt tuleb vanade klassikute poole tagasi pöörduda. Pidevalt plinkiv dashboard osutus hulka närvilisemaks kui õues valitsevad ilmaolud :D

Aga euroopa raua tunnustuseks tuleb öelda, et need on märksa tsiliviseeritumad ning rahulikumad võrreldes aasia maa toodanguga (eelkõige pean silmas igasugu märguandeid ja heli ning visuaalseid signaalne salongis).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 30.10.17 17:22 Tsiteeri


Passatil olen selle isegi suvel "unavailable" staadiumi saanud. Putukaid kogunes vist tema jaoks liiga palju ja pidi vahepeal peatuse tegema ning puhastama, siis jälle kõik korras. Aga mis sa andurilt ikka rohkemat tahad? Kui sa esiklaasi ei puhasta, siis ei näe ühel hetkel ise ka ju enam:P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rraivo
huviline

Avatar


Registreerunud 22.02.17
Postitusi: 73

Kasutaja on eemal

Auto: Skodiaq Sportline

postitati 31.10.17 08:10 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: markus
Kui sa esiklaasi ei puhasta, siis ei näe ühel hetkel ise ka ju enam:P


Andur peaks olema esiklaasil jah?
Ma ei olegi aru saanud, et kui nii on, siis kas lobjakasadu on ikkagi kiirem kui luuad pühkida jõuavad? Või et miks see andur ikkagi villast hakkab viskama..

Ma tean et mitmetel autodel asub andur ninas ja seetõttu võib olukord veelgi hullem olla?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Puuriit
huviline



Registreerunud 10.12.07
Postitusi: 218

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline

postitati 31.10.17 08:42 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rraivo
Tsitaat:
Algselt postitas: markus
Kui sa esiklaasi ei puhasta, siis ei näe ühel hetkel ise ka ju enam:P


Andur peaks olema esiklaasil jah?
Ma ei olegi aru saanud, et kui nii on, siis kas lobjakasadu on ikkagi kiirem kui luuad pühkida jõuavad? Või et miks see andur ikkagi villast hakkab viskama..

Ma tean et mitmetel autodel asub andur ninas ja seetõttu võib olukord veelgi hullem olla?


Nimetatud andur asub siiski ninas, iluvõre keskel kus on laiem mustast plastikust läikiv osa. Kui see on pori või lume all, siis ei toimi. Klaasi all on kaamera tulede/rajahoidja/liiklusmärkide tarbeks ja vihmasensor.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 31.10.17 10:10 Tsiteeri


Jep, nagu Puuriit juba ütles, siis antud andur on autoninas. Passatil ongi selleks VW embleem. Esiklaasiga oli lihtsalt võrdlus, et kui klaas must siis sa ju ka ühel hetkel ei näe enam sõita ja anduriga sama teema. Kui see mustaks läheb, siis ei näe masin enam kah.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 31.10.17 11:22 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: markus
Jep, nagu Puuriit juba ütles, siis antud andur on autoninas. Passatil ongi selleks VW embleem. Esiklaasiga oli lihtsalt võrdlus, et kui klaas must siis sa ju ka ühel hetkel ei näe enam sõita ja anduriga sama teema. Kui see mustaks läheb, siis ei näe masin enam kah.


Esiklaasi taga, seal kus peegel on ka mitu andurit (täistuled jms), viriseb ka kohe kui see mingil põhjusel mustaks läinud.
Kuid jah see front assist ja ACC suht pirtsakad Eesti kliimas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
pepe
huviline

Avatar


Registreerunud 06.04.10
Postitusi: 233

Kasutaja on eemal

Auto: VW

postitati 21.11.17 17:08 Tsiteeri


Pmst samad mõttekäigud ja valikud siin kui sul esimeses postituses :)

Lubatakse maanteel keskmiseks 4,4/100, see on ulme ja väga reaalsusele ei pretendeeri?


cngpower
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Puuriit
huviline



Registreerunud 10.12.07
Postitusi: 218

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline

postitati 21.11.17 18:56 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: pepe
Pmst samad mõttekäigud ja valikud siin kui sul esimeses postituses :)

Lubatakse maanteel keskmiseks 4,4/100, see on ulme ja väga reaalsusele ei pretendeeri?


Kõik on võimalik, mina sain enda omaga Riiast tulles 4,1/100km (140km TDI) vs 4,3 tehase andmetel. See oli muidugi sisuliselt möödasõitudeta ning enamuse ajast kas mõne veoki või bussi tuules. Reaalses elus on igal pool +1L vähemalt lisaks, linnas isegi +2-4L sõltuvalt aastaajast, liiklusest ja rehvidest.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
M8DSwordfish
klubiliige



Registreerunud 10.05.10
Postitusi: 212

Asukoht: Enamasti siinpool Soome lahte
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq Sportline’20, Kodiaq RS ‘23, Rapid Spaceback '14.

postitati 21.11.17 20:24 Tsiteeri


Hmm, loe ja imesta, nagu te kõik oleksite kuskilt välja lugenud, et see kütusekulu mida ametlikes andmetes pakutakse (ja mille mõõtmise metoodikal reaalse eluga midagi pistmist ei ole) ka peaks nii olema. Seda on kõikides võimalikes (ja võimatutes) kohtades tüdimuseni nämmutatud ja peaks piisavalt ammendunud teema olema. See et keegi allamäge ja tagantuulega mõne lähedase numbrini on jõudnud, ei tee sellest veel tõde. Võtke neid numbreid ku suhtarve et üks auto võib erinevate mootoritega erineva kütusekulu saavutada ja las ta jääb. Need kes sinisilmselt usuvad, et need kulunumbrid tõele vastavad ja selle alusel oma valikuid teevad, võiksid küll enne otsuste langetamist mõõtmise metoodikatega tutvuda. Tulge maa peale tagasi, sõitke autodega ja ärge ülemääraselt lolliks minge.
Siledat teed ja ilust ilma!
;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kaidor
huviline



Registreerunud 09.05.17
Postitusi: 20

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Superb III 1.8 TSI man. 132kW 2017

postitati 22.11.17 09:15 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: pepe
Pmst samad mõttekäigud ja valikud siin kui sul esimeses postituses :)

Lubatakse maanteel keskmiseks 4,4/100, see on ulme ja väga reaalsusele ei pretendeeri?


Minu 1.8 TSI manuaalkastiga saab ilma eriliselt ökotamata peaaegu tehase numbrid keskmise kuluna kätte, kirjutavad 6.0 - 6.1 sajale, eelmine paagitäis tuli keskmiseks 6.5 sajale kolme nädala sõiduga, sisaldab Tallinnas ka veidikest ummikus tiksumist, muidu oma tavapäraseid kodu-töö-kodu ja nädalavahetuse pikemaid tiire linnas ja maal. 1020 km sai sõita, siis pöörasin tanklasse, näitas, et saaks veel 85 km sõitagi.
Maanteel ühtlaselt 95'ga sõites näitab jooksvaks kuluks 4.3 - 4.7, maanteekuluks tehasenumbrina kirjas 5.1


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rraivo
huviline

Avatar


Registreerunud 22.02.17
Postitusi: 73

Kasutaja on eemal

Auto: Skodiaq Sportline

postitati 22.11.17 09:44 Tsiteeri


Ma pigem ütleks tegemist on siiski väga ökonoomse autoga.
Tõepoolest 4,3/L pole ehk tehtav, aga suvel maanteel 5 ümbruses on reaalsus. 100% talve pole ma ise veel selle autoga sõitnud, seega -10C kraadi peal on numbrid kindlasti teistsugused.
Praeguste ilmadega on pikaaajaline keskmine ca 6,7/l keskmise kiirusega 36km/h (umbes).

Neid kataloogides mainitud numbreid ei maksa tõepoolest 100% usaldada, kuna need on saavutatud ju laboritingimustes. Meil eestis suvel sooja ning tuulevaikse ilmaga, kuival teel ehk võib midagi lähedast saavutada.

Muus osas - naelikud jälle alla pandud ning kõrva on kerge lisamüraga juba jälle harjunud. Ning tõsi - roolisoojendus on ikka väga mõnus lisa. Esiklaasisoojendus samuti.

Vaid "puldiga webasto" oleks veelgi mõnusam asi :)

Kas kellelgi on ja kasutab ka Skoda äppi auto kütte, sõiduinfo jm juhtimiseks? Saan aru et üle mobla rakenduse saab seda kõike teha, tundub päris põnev ja mugav lahendus..


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kuuba
huviline

Avatar


Registreerunud 30.05.17
Postitusi: 88

Kasutaja on eemal

Auto: Superb III 1.4TSI ACT

postitati 22.11.17 11:27 Tsiteeri


Minu Superb 1.4 võtab maanteel 5.4, alla selle pole kordagi saanud. Linnas pigem 10l. Keskmine 8.6l tundub, et mulle satuvad praagid autod :) Eelmise põlvkonna 1.8 võttis linnas ~12l. Otsad lühikesed (5-6km) ja läbi keskklinna.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rraivo
huviline

Avatar


Registreerunud 22.02.17
Postitusi: 73

Kasutaja on eemal

Auto: Skodiaq Sportline

postitati 22.11.17 11:52 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kuuba
Otsad lühikesed (5-6km) ja läbi keskklinna.


No eks see selgitabki ju Sinu numbreid. Külm mootor, ummikud.
Mina sõidan E-R iga päev keskmiselt u 45-50km millest 20% maanteed ja ülejäänud linnas ja pigem tipptundide alguses ehk siis mite kõige kõige hullemal ajal. Mõnel ndlvahetusel sekka ka ca 100-120km millest 80% on maantee.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 23.11.17 15:22 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: M8DSwordfish
Hmm, loe ja imesta, nagu te kõik oleksite kuskilt välja lugenud, et see kütusekulu mida ametlikes andmetes pakutakse (ja mille mõõtmise metoodikal reaalse eluga midagi pistmist ei ole) ka peaks nii olema. Seda on kõikides võimalikes (ja võimatutes) kohtades tüdimuseni nämmutatud ja peaks piisavalt ammendunud teema olema. See et keegi allamäge ja tagantuulega mõne lähedase numbrini on jõudnud, ei tee sellest veel tõde. Võtke neid numbreid ku suhtarve et üks auto võib erinevate mootoritega erineva kütusekulu saavutada ja las ta jääb. Need kes sinisilmselt usuvad, et need kulunumbrid tõele vastavad ja selle alusel oma valikuid teevad, võiksid küll enne otsuste langetamist mõõtmise metoodikatega tutvuda. Tulge maa peale tagasi, sõitke autodega ja ärge ülemääraselt lolliks minge.
Siledat teed ja ilust ilma!
;)


Jah sul igati õigus,et lolliks pole mõtet minna,aga ometi on päris hulk autosid,millega saab ka reaalselt selle nö üld keskmise kulu kätte.Seda siis päris teel ja tavaoludes,isegi mööda sõitu võib teha.Loomulikult peab end tagasi hoidma ja antud lubatud kiirusega sõitma,kuid numbrid on saavutatavad.Mina oma Škodadega pole seda saanud kordagi.
Kui Superb 1,4 võib tõesti oma suuruse kohta ökonoomseks autoks pidada(isegi olenemata lubatust suuremast kulust),siis pea sama kuluga Fabia seda vist enam pole.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Maahärra
klubiliige

Avatar


Registreerunud 18.06.17
Postitusi: 94

Asukoht: Harjumaa lõpus
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Octavia Elegance 2012

postitati 23.11.17 18:21 Tsiteeri


Küttekulu kohta on sõbral hea ütlus - niikaua kuni tanklast osta saab, ei ole probleemi. Kui peab ise valmistama hakkama siis on jama majas!:P


Taimetoitlane - seda sõna kasutasid põlisameeriklased VÄGA kehva küti kohta.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 26.11.17 15:25 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Maahärra
Küttekulu kohta on sõbral hea ütlus - niikaua kuni tanklast osta saab, ei ole probleemi. Kui peab ise valmistama hakkama siis on jama majas!:P


Kui autot veits rohkem kasutad,kui maja ees vaatamiseks,siis on see kulu teema ikkagi asjakohane ja autot valides vaatad ka kulunumbreid.
Mina sõidan aastas umbes 45tkm-t ja liiter rohkem kui planeeritud on juba päris palju,rääkimata kui erinevus on 2+L lubatule.Suurusjärk 500-1000€ on igaljuhul suur raha ka ilmselt sellele teravmeelsele sõbrale.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Maahärra
klubiliige

Avatar


Registreerunud 18.06.17
Postitusi: 94

Asukoht: Harjumaa lõpus
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Octavia Elegance 2012

postitati 26.11.17 18:02 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Tsitaat:
Algselt postitas: Maahärra
Küttekulu kohta on sõbral hea ütlus - niikaua kuni tanklast osta saab, ei ole probleemi. Kui peab ise valmistama hakkama siis on jama majas!:P


Kui autot veits rohkem kasutad,kui maja ees vaatamiseks,siis on see kulu teema ikkagi asjakohane ja autot valides vaatad ka kulunumbreid.
Mina sõidan aastas umbes 45tkm-t ja liiter rohkem kui planeeritud on juba päris palju,rääkimata kui erinevus on 2+L lubatule.Suurusjärk 500-1000€ on igaljuhul suur raha ka ilmselt sellele teravmeelsele sõbrale.


Sõbral on autoks 3,2 V6 bensiin, automaat, Touareg. 90% linnas. Ilmselt mitte ...

Ise sooviks küll aegajalt purje üles tõmmata!


Taimetoitlane - seda sõna kasutasid põlisameeriklased VÄGA kehva küti kohta.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 27.11.17 14:15 Tsiteeri


Mul on parem - niikaua kui tööandja kütuse ostab, pole vahet kas liiter-kaks rohkem või vähem. Kui näidik märku annab, siis pööran tanklasse.
Urmas vist ise endale tööandja, siis on olukord tiba teine jah.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 62.8% - SQL: 37.2%]