Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3
Autor:
Pealkiri: Rehvid-head ja vead. (Vastuseid: 66 | Vaatamisi: 12700)
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 19.01.17 20:13 Tsiteeri
Rehvid-head ja vead.



Kuna oli "ettepanek" diisliteemas asja huvitavamaks tegemiseks mingi uus "vaidlus"üles võtta,siis miks mitte rehvide teemal arutleda.
Täna on palju igasugu uusi rehve turul ja kõik neist ei ole kindlapeale saast kuid ka seda leidub.
Kindlasti ei peaks siin olema sellist postitust,et " ma kasutan ainult naast või lamell rehvi selle pärast,et ma elan maal või siis linnas" jne.
Pigem võiks arutleda uutest rehvidest,mida keegi ostnud on ja oma arvamuse sellest ka teistele teatavaks teha.Ka suverehvid ja sportrehvid on arutlemist väärt.
Üks ja sama rehv erinevate autode all, käitub veidi erinevalt ja äkki see teema oleks abiks mõnele vähese kogemusega autokasutajale,kes on valikut tegemas,samas andes ka kogenud kasutajale häid ideid midagi uut ja paremat proovida.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MeelisK
huviline



Registreerunud 19.07.13
Postitusi: 98

Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia 2,0 masuudipress 2023

postitati 19.01.17 20:47 Tsiteeri


Kuni selle sügiseni sai sõidetud naastudega. Viimane jooks olid Sava Eskimo Stud - Goodyeari vana nn tippnaast. Ei kurda, kuid kaks viimast talve hakkas müra häirima ja seoses auto vahetusega sai nüüd alla soetatud jällegi Savad ja Eskimo Ice, ehk eelmise põlvkonna GY põhjamaa lamell. Siiani väga positiivne kogemus kuigi päris musta jääd pole saanud. Lumes ja lörtsis isegi parem kui naast. Hinna ja omaduste suhe tundub paigas olevat. Samas suverehvi kogemus Savaga ei ole nii positiivne, jäigad, kiiresti kuluvad ja vihmaga libedad aga kogemus 4-5 aasta tagune ja rehvitootjate arendustöö on olnud päris hea. Heaks näiteks Hankook, mille nii suve kui naastrehvidega on saanud kulgeda . . . ja jällegi hinna/kvaliteedi suhe hea.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 20.01.17 07:15 Tsiteeri


Uute rehvide võrdluseid on ajakirjades ju iga aasta. Tõsi, sügisel rehve valides tõdesin, et 3 võrdluse vaatamine ei tee valikut lihtsamaks, kuna isegi mõõtmistulemused on eri testides erinevad saadud ning ühes testis natuke üle keskmise saavutanud tulemus võib olla selline, millega teises ajakirjas rehv eluohtlikuks nimetatakse.
Aga pigem oleks huvitav teada, kuidas üks või teine rehv ülejärgmisel hooajal käitub. Viimati viskasin 5mm mustri ja 90% naastudega rehvid minema selle pärast, et nad olid nii jäigad, et auto sõitis nagu hammasrataste peal. Näpuga katsudes meenutas ta ka pigem suverehvi, kui talvekat. Arvata on, et sihuke rehv pidas veel ainult kuival asfaldil ja jääl.
Muidugi omaette teema on see, millega inimesed päriselt sõidavad. Rehvitöökojas tekkis küll tunne, et kingiks need pastlad ükskõik, millisele neist järjekorras seisvatest tüüpidest, kes ridamisi panid talveks riideni sõidetud slikkide asemele 2mm mustri ja naastuaukudega rehve.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
p6der
huviline



Registreerunud 29.12.16
Postitusi: 18

Kasutaja on eemal

Auto: Toyota Avensis 2.0 / Superb Combi L&K 1,8 TSI 132kw DSG

postitati 20.01.17 07:50 Tsiteeri


Olen siiani sõitnud vaheldumisi Good Yeari ja Bridgestone naastudega. Nüüd viimased poolteist talve olen sõitnud soodsama brändi Hankook'ga ja mina keskmise sõitjana ei sa öelda midagi halba selle rehvi kohta.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 20.01.17 08:19 Tsiteeri


Kuna ma sõidan suht palju ja haldan ka meie firmade autoparki,mis puutub rehvidesse.Seoses sellega olen päris palju erinevaid asju ära proovinud.
Goodyear UG2 lamell on praegu kasutuses ja Scoudi all ei ole see justkui parim valik.Libedal ja märjal asfaldil on igati hea ning on muidugi vaikne.Samas lörtsis või paksemas lumes on minu arust natuke nagu kehva.Ilmselt see sellest,et on liiga tiheda mustriga.Samas Ople Zafira all olid need väga head,isegi sai kord nendega sõidetud.
Võimalik,et 205/60R16 laius on liiga suur ,suhteliselt kerge auto jaoks, lumes.Tehase mõõt suvekad on 225/50R17
Volvo XC90-ga oli juhus,kus kasutasin 235 laiusega rehve talvel ja ei olnud ka head pidamist lõrtis-lumes.Rehv oli Michelin X-Ice lamell,mis on samuti tiheda mustriga.Samas need rehvid olid super pidamisega killasjääl ja asfaldil.Vahetasin need tunduvalt odavamate Dunlop Grantrek lamellide vastu, laiusega 225 ja pidamine läks kohe igati heaks,kuigi TM testi järgi oleks need Dunlopid pidanud suht kehvakesed olema.
Naise Fabiale sai sügisel ostetud Bridgestone Blizzak WS80 ja see on selle auto all ikka väga tegija rehv.Mõõduks on 185/60R15 ,suvekad samal autol 215/40R16.
Mina kasutan jooksu rehve umbes 2 hooaega,sest kuluvad lihtsalt ära.Üldiselt on rusikareegel,et olenematta mustri sügavusest, on 4 hooaega max,siis veel rehv peab.
Ise kasutan viimasel ajal alati ka kahte jooksu velgesid,sest talvekad ikka vaja veidi kitsamad kui suvekad.
Mis minu arust ei ole nende ajakirjade rehvitestide puhul nagu adekvaatne,on see,et kõik rehvid on ühes mõõdus ja ühe auto all.Ma olen kindel,et erinevad rehvid käituvad erinevate autode all eri mõõtudega erinevalt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 20.01.17 08:23 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: p6der
Olen siiani sõitnud vaheldumisi Good Yeari ja Bridgestone naastudega. Nüüd viimased poolteist talve olen sõitnud soodsama brändi Hankook'ga ja mina keskmise sõitjana ei sa öelda midagi halba selle rehvi kohta.


Tütre Hunday i40 all on ka Hankooki naelad ja tunduvad täitsa head.Tuttav pani oma kaubikule hankooki C lamellid alla ja need on tema jutu järgi liiga libedad isegi märjal asfaldil.Võimalik,et C rehv ei pea tühjalt sõites piisavalt,sest ta veab kaupa nii 20-30 kg korraga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 20.01.17 13:24 Tsiteeri


Kuna mina satun alati sõitma siis, kui on sitt ilm, siis ma olen nüüd eelistanud talvel naastu. Mõlemal autol 205/55R16. Ühel Nokian H7 ja teisel uued C Icecontat 2.
Kuna meie talved viimasel ajal lumevaesed, siis natukene paha tunne on kõlbistada nendega ringi.
Samas eile õhtul ca 22 paiku olid kõrvaltänavad kenasti musta jääga kaetud. Pidurdades sai kenasti aru, et libe on, muidu polnud väga vahet.
Kuna satun aegajalt ikkagi kohtadesse, kus on pikalt ka jää (maal vaja käia), siis ma lamelli ei poolda.
Olen päris pikalt sõitnud (ca 5 talve) ka lamellidega, kuid mulle piisas kui ma ükskord ei saanud pidama suurel ristmikul ning sellest üle libisesin. Peale seda läksin ja ostsin naastud ning peale seda pole rohkem valikut muutnud. Lamelliga oli alati selline tunne, et tagasi ei tule kui libisema läks (uued korraliku firma omad olid), naastuga on see kuidagi lihtsam kontrollida.
Suvel rehvid 225/40R18 - midagi halba ei saa öelda, Nokian mingi sportlikum mudel.

Kui rääkida mingist isiklikust eelistusest, siis ma sõidaks lamelliga küll (enamik ikkagi linnas), aga viimased talved on näidanud, et see must jää on ikkagi väga kerge tekkima ning seal lamelliga väga midagi ei tee.
Ma ütleks, et lamelliga saab kenasti sõidetud igapäev, kuid naastuga saab vajadusel talveolusid korralikult nautida.
Mis aga puudutab naastumüra, siis minu tänases O3 on see suht tundmatu mure ning sama vaikne sisuliselt nagu suvel.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
indrekp
huviline



Registreerunud 08.09.11
Postitusi: 165

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Yeti 1.4 TSI Ambition Plus (ex) ; Karoq 1.5 TSI DSG Ambition 2WD (müüdud); Peugeot 5008 Allure (2020), 96kW diisel, autom

postitati 21.01.17 09:18 Tsiteeri


Enda autol hetkel all kolmas hooaeg GY Ultragrip Ice+ lamellid mõõdus 215/65 r16 (tehase orig mõõt 215/60). Kuna rohkem linnasõitu setõõtu ka lamell ja pole temaga maanteel ka erilist probleemi olnud, ise pigem sellise rahuliku sõidustiiliga. Kunagi sai kasutatud ka samuti 3 hooaega GY UG Extreme naastu 205/55, sain need veel suht hea hinnaga maha müüdud. Kuna suvekad lõppesid eelmise suvehooajaga otsa (ka Goodyearid), siis nüüd teemaks, kas osta uued suvekad või siis lasta lamelliga edasi ja siis sügisel hoopis uued talvekad. Kuidas kogemused on suvi+lamell. Ilmselt kui suvekate ostuks läheb, siis mitte tipprehvi, vaid kuskil hinnaklassist 200-300 euri jooksu eest (nt Nexen; miski Kormoran B2 on silma jäänud; Nankang?; või siis rehvid24 miski omabränd Point-S jne). Talveks ikka korralik firma.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 21.01.17 09:25 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: indrekp
Enda autol hetkel all kolmas hooaeg GY Ultragrip Ice+ lamellid mõõdus 215/65 r16 (tehase orig mõõt 215/60). Kuna rohkem linnasõitu setõõtu ka lamell ja pole temaga maanteel ka erilist probleemi olnud, ise pigem sellise rahuliku sõidustiiliga. Kunagi sai kasutatud ka samuti 3 hooaega GY UG Extreme naastu 205/55, sain need veel suht hea hinnaga maha müüdud. Kuna suvekad lõppesid eelmise suvehooajaga otsa (ka Goodyearid), siis nüüd teemaks, kas osta uued suvekad või siis lasta lamelliga edasi ja siis sügisel hoopis uued talvekad. Kuidas kogemused on suvi+lamell. Ilmselt kui suvekate ostuks läheb, siis mitte tipprehvi, vaid kuskil hinnaklassist 200-300 euri jooksu eest (nt Nexen; miski Kormoran B2 on silma jäänud; Nankang?; või siis rehvid24 miski omabränd Point-S jne). Talveks ikka korralik firma.

Küsiks kohe kui palju sa sõidad suvel? Kui vähe saad hakkama vast, kui palju siis ära lamelliga suvel küll sõida (kulub kiirelt ära).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
indrekp
huviline



Registreerunud 08.09.11
Postitusi: 165

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Yeti 1.4 TSI Ambition Plus (ex) ; Karoq 1.5 TSI DSG Ambition 2WD (müüdud); Peugeot 5008 Allure (2020), 96kW diisel, autom

postitati 21.01.17 09:46 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rstdi
Tsitaat:
Algselt postitas: indrekp
Enda autol hetkel all kolmas hooaeg GY Ultragrip Ice+ lamellid mõõdus 215/65 r16 (tehase orig mõõt 215/60). Kuna rohkem linnasõitu setõõtu ka lamell ja pole temaga maanteel ka erilist probleemi olnud, ise pigem sellise rahuliku sõidustiiliga. Kunagi sai kasutatud ka samuti 3 hooaega GY UG Extreme naastu 205/55, sain need veel suht hea hinnaga maha müüdud. Kuna suvekad lõppesid eelmise suvehooajaga otsa (ka Goodyearid), siis nüüd teemaks, kas osta uued suvekad või siis lasta lamelliga edasi ja siis sügisel hoopis uued talvekad. Kuidas kogemused on suvi+lamell. Ilmselt kui suvekate ostuks läheb, siis mitte tipprehvi, vaid kuskil hinnaklassist 200-300 euri jooksu eest (nt Nexen; miski Kormoran B2 on silma jäänud; Nankang?; või siis rehvid24 miski omabränd Point-S jne). Talveks ikka korralik firma.

Küsiks kohe kui palju sa sõidad suvel? Kui vähe saad hakkama vast, kui palju siis ära lamelliga suvel küll sõida (kulub kiirelt ära).


Kui aastas keskeltläbi 12-14000 km, siis suverehvi hooaeg kuskil 7-9000 km


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Freddys
huviline



Registreerunud 04.10.14
Postitusi: 40

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 2020 Superb Combi 1,5 TSI 110kw

postitati 21.01.17 16:38 Tsiteeri


Urmas66, palju sul talvel läbisõit, et ainult kaks hooaega ühtede rehvidega saad?

Endal O3 ja esimene Conti Icecontact. Müra on maanteesõidul nii palju suur, et kaalun järgmisena lamellide ostu.
Mul on jäänud selline mulje, et lamellid kuluvad 4mm peale tunduvalt kiiremini kui naastud ehk neid on kallim pidada? Olen õigesti aru saanud?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 22.01.17 08:09 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Freddys
Urmas66, palju sul talvel läbisõit, et ainult kaks hooaega ühtede rehvidega saad?

Endal O3 ja esimene Conti Icecontact. Müra on maanteesõidul nii palju suur, et kaalun järgmisena lamellide ostu.
Mul on jäänud selline mulje, et lamellid kuluvad 4mm peale tunduvalt kiiremini kui naastud ehk neid on kallim pidada? Olen õigesti aru saanud?


Ma sain selle auto kätte augusti keskel 2015 ja kindlasti mäletan,et panin talvekad alla oktoobri 1 nädal(saaremaa ralli eel, mis oli 9-10.10.15) ja sõitsin kuskil aprillini keskpaigani nendega.
Sel aastal sai vist ka oktoobri lõpus alla ja tänaseks läbisõit autol 73tkm.Sõidan suht ühtlaselt va sel suvel ,kui tuli 2 euroopa trippi 11tkm,kui see välja arvestada,siis keskmiselt sõidan 2000-2300km kuus.Tänaseks siis umbes 10 kuud(või umbes 20-23tkm)talvekatega sõidetud ,praegu seal ikka pool mustrit vist alles,aga mõõtnud pole.Kevadeks sõidaks siis veel a´6000km lisa ja seda vist ühe rehvi läbisõiduks piisavalt.
Ilmselt saaks nendega ka osa suvest või natuke sügisel lasta,et lõpuni kulutada.Suvekad kestavad mul samuti umbes 2 ja natuke peale hooaega.Kusjuures olen nii sõitnud juba kolmanada autoga ja erinevaid rehve kasutades,aga kuluvad ikka suht ühte moodi,peale ühtede suviste Pirellide Volvo X090 all,mis kulusid ühe suvega ära.
Kui naela osta,siis maailmas vist on kaks vaiksema poolset naela, need on Gooyear ja Dunlop.Goodyearid olid ühel Infoauto asendus autol all ja tõesti olid oluliselt vaiksemad,kui muud proovitud naelad.Auto oli Focus.
Aga minu arust kuluvad nad kõik suht ühtemoodi ja lamellide arendus on kohati ka kõvemal tasemel,kui naelte arendus,sest lamelle võib(peab) kasutada ikka väga paljudes riikides,aga naelu kõigest loetud riikides.Skandinaavias,Eestis,Lätis ja Alaskas ning Kanadas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 22.01.17 08:20 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: indrekp
Enda autol hetkel all kolmas hooaeg GY Ultragrip Ice+ lamellid mõõdus 215/65 r16 (tehase orig mõõt 215/60). Kuna rohkem linnasõitu setõõtu ka lamell ja pole temaga maanteel ka erilist probleemi olnud, ise pigem sellise rahuliku sõidustiiliga. Kunagi sai kasutatud ka samuti 3 hooaega GY UG Extreme naastu 205/55, sain need veel suht hea hinnaga maha müüdud. Kuna suvekad lõppesid eelmise suvehooajaga otsa (ka Goodyearid), siis nüüd teemaks, kas osta uued suvekad või siis lasta lamelliga edasi ja siis sügisel hoopis uued talvekad. Kuidas kogemused on suvi+lamell. Ilmselt kui suvekate ostuks läheb, siis mitte tipprehvi, vaid kuskil hinnaklassist 200-300 euri jooksu eest (nt Nexen; miski Kormoran B2 on silma jäänud; Nankang?; või siis rehvid24 miski omabränd Point-S jne). Talveks ikka korralik firma.


Lamelliga suvel peab arvestama natuke pikema pidurdusmaaga ja väikse vilega järsemates kurvides,eriti just lõpu eel lamellidega,sest segu läheb kuumaga ikka väga pehmeks.Aga ei mingit draamat ,sõita saab täitsa normaalselt.
Nankang NS-20 rehvi julgen soovitada.Müra poolsest suht normaalne ehk pigem vaiksema poolne.Vesiliu kohapealt rööpasse sattudes igati hea ja pidamine pidurdamisel ka igati ok.Meil on firmas paaril autol all ja olid ka naise Mondeol all,millega ka ise sõitnud.Mõõt siis 205/55R16 mis oli selle 98´Mondeo jaoks ikka laiema poolne rehv,aga pidas igati hästi.
See on Goodyear grupi ettevõte Taiwanis.Eestis maaletooja Goodyear.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MeelisK
huviline



Registreerunud 19.07.13
Postitusi: 98

Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia 2,0 masuudipress 2023

postitati 22.01.17 13:02 Tsiteeri


Ei saa kuidagi suveks lamelli soovitada. +25, kerge vihm ja tagasillaveolise masinaga oli värskel asfaldil ikka väga libe. Masinaks oli KIA Sportage I kaheliitrise bensiinimootoriga. Pigem arvan, et meie kliima ongi nii äärmuslik, et talvel korralik talverehv ja suvel suverehv. Need rehvi "lõpuni" sõitjad on ohuks teistele . . . endast nad niikuinii midagi ei pea. Kahjuks on meil ka rehvifirmasid kes ei "suuda" kliendile uut rehvi müüa ja panevad hooaja vahetudes pastlad/leninid/kiilakad alla.
Teine probleem on see, et tehas kirjutab ette rehvimõõdud ja minu 1,2 TSI-l on talverehvi mõõduks ette nähtud 205/55 R16. Ise eelistaks 195/65 R15, kuid esindus ei lubanud alla panna.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 22.01.17 13:57 Tsiteeri


Käisin mõõtsin enda auto rehvi jäägi ära ja 6-7mm on alles ehk,siis selle talve sõidan kuidagi ära,aga ega seal enam midagi alles ei jää.Umbes 25-26tuhat saab nendega siis sõita.
Kui nüüd lemellide nö aastaringsest kasutamisest rääkida,siis pigem on oht ikka kuival asfaldil,kus ootus suviseks pidurduseks on palju suurem,kui rehvid välja annavad.Märjas ja libedal asfaldil, sõidad ikkagi ettevaatlikumalt ja oled rohkem valmis ootamatusteks,aga ilusa ilmaga kuival asfaldil on ikka väga ootamatu,kui veidi järsemal pidurdusel ABS rakendub ja rehvid kiunuvad.
Meie kliimasse mõeldud lamellid ei ole ettenätud üle +10 temp jaoks.Kes soovib aastaringselt lamellidega sõita,sest sõidab väga vähe,sellele on sobilik siis pigem need nn kesk-euroopa lamellid.Nendega on küll talvel kõva külma ja jääga veidi ohtlikum,aga ikkagi sõidetav ,samas suvisel ajal ikka ohutum.Neid talviseid ekstreem temperatuure on proportsionaalselt vähem,kui muud aega,kus see rehv jälle parem on,kui põhjamaa lamell.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 22.01.17 14:11 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: MeelisK
Ei saa kuidagi suveks lamelli soovitada. +25, kerge vihm ja tagasillaveolise masinaga oli värskel asfaldil ikka väga libe. Masinaks oli KIA Sportage I kaheliitrise bensiinimootoriga. Pigem arvan, et meie kliima ongi nii äärmuslik, et talvel korralik talverehv ja suvel suverehv. Need rehvi "lõpuni" sõitjad on ohuks teistele . . . endast nad niikuinii midagi ei pea. Kahjuks on meil ka rehvifirmasid kes ei "suuda" kliendile uut rehvi müüa ja panevad hooaja vahetudes pastlad/leninid/kiilakad alla.
Teine probleem on see, et tehas kirjutab ette rehvimõõdud ja minu 1,2 TSI-l on talverehvi mõõduks ette nähtud 205/55 R16. Ise eelistaks 195/65 R15, kuid esindus ei lubanud alla panna.


Ma arvan ka,et 195 on Octaviale talveks palju parem kui 205.Aga miks nad keeldusid ja miks sa üldse sealt seda asja küsisid?Äkki sellele autole ei mahu 15" velg üldse alla?
Pigem sobiks 195/60R16,need rehvid ka täitsa olemas.Raadiuse vahe on kõigest 4mm suurem neil ehk pole üldse mingit ohtu,et midagi juhtuks.Samas kataloog plekkvelge ikkagi pakub sellele autole 15".


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MeelisK
huviline



Registreerunud 19.07.13
Postitusi: 98

Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia 2,0 masuudipress 2023

postitati 22.01.17 15:26 Tsiteeri


TÜV-i tehes kontrollitakse ka rehve, kas vastavad tootja nõutavale. Kui MNT kodulehelt teha sõiduki päring, siis näitab ära milliseid rehve tootja all näha soovib. Minu omal ongi nii:
205/50 R17 89H M+S
205/55 R16 91V
195/65 R15 91H
205/55 R16 91H M+S
205/55 R16 94V M+S
Ühe teise tooja masinal on talvel nõutavad 17" veljed, suvel võib 16" kasutada. Põhjuseks pidi olema võimalik jää kogunemine velje sisse ja selle tulemusena vigastatud/kahjustatud pidurisüsteemid . . . mida täpsemalt ei tea, ehk piduritoru või andurite juhtmed.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
indrekp
huviline



Registreerunud 08.09.11
Postitusi: 165

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Yeti 1.4 TSI Ambition Plus (ex) ; Karoq 1.5 TSI DSG Ambition 2WD (müüdud); Peugeot 5008 Allure (2020), 96kW diisel, autom

postitati 22.01.17 17:11 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: MeelisK
TÜV-i tehes kontrollitakse ka rehve, kas vastavad tootja nõutavale. Kui MNT kodulehelt teha sõiduki päring, siis näitab ära milliseid rehve tootja all näha soovib. Minu omal ongi nii:
205/50 R17 89H M+S
205/55 R16 91V
195/65 R15 91H
205/55 R16 91H M+S
205/55 R16 94V M+S
Ühe teise tooja masinal on talvel nõutavad 17" veljed, suvel võib 16" kasutada. Põhjuseks pidi olema võimalik jää kogunemine velje sisse ja selle tulemusena vigastatud/kahjustatud pidurisüsteemid . . . mida täpsemalt ei tea, ehk piduritoru või andurite juhtmed.


Aga kui täpselt nad koormusindeksit ja kiirusklassi arvesse võtavad. Nt minul pole probleemi tulnud 215/65 R16 98T rehvidega ülevaatusel, mingitmärkust pole saanud. Ning meil ju talviti enamasti siiski T või Q kiirusklassi rehvid kasutusel sest H>klass rohkem mitte Põhja-Euroopa teema. Yetile ka pakub , et talvel kasutada 205/55 91T, aga oma kogemustest lähtuvalt ütlen, et selle mõõduga on nii spido- kui (h)odomeeter +10km/h nihkes, et suht tüütu on koguaeg GPSiga sõita. Lisaks puht visuaalselt see mõõt ka ei sobi, vähemelt minu ilumeelt arvestades.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MeelisK
huviline



Registreerunud 19.07.13
Postitusi: 98

Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia 2,0 masuudipress 2023

postitati 22.01.17 17:29 Tsiteeri


Vat siin ongi nüüd konks, kui vaadata kiirusindekseid, siis põhjamaa rehvi ei tohikski kasutada. Põhjamaa rehv on indeksiga Q kuni T (160-190km/h). H (210) ja V (240) lähevad juba keskeuroopa alla. Kui täpselt selle jälgimine käib seda ei tea.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 22.01.17 17:41 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: MeelisK
TÜV-i tehes kontrollitakse ka rehve, kas vastavad tootja nõutavale. Kui MNT kodulehelt teha sõiduki päring, siis näitab ära milliseid rehve tootja all näha soovib. Minu omal ongi nii:
205/50 R17 89H M+S
205/55 R16 91V
195/65 R15 91H
205/55 R16 91H M+S
205/55 R16 94V M+S
Ühe teise tooja masinal on talvel nõutavad 17" veljed, suvel võib 16" kasutada. Põhjuseks pidi olema võimalik jää kogunemine velje sisse ja selle tulemusena vigastatud/kahjustatud pidurisüsteemid . . . mida täpsemalt ei tea, ehk piduritoru või andurite juhtmed.


195/60R16 rehv on võimalik leida, kõigile sellele autole, ettnähtud nõuetele vastav .Pigem peab sellisel juhul olema originaal velg rehvi laiusega kooskõlas(mitte liiga lai 6,0 või 6,5) ja ühelgi ÜV-l ei tehta sellest mingit probleemi,sest rehvi diameeter ja raadius on ligilähedased neile teistele mõõtudele.Kiirusindeks ja koormusklass on sellele autole leitav vägagi hõplsalt.
Üleüldiselt ,kui ise ei ole kindel,mida vaja,siis mine mõnda korralikku rehvimüügi ja paigaldusega tegelevasse ettevõttesse ning lahkud sealt kindlasti omale meeldiva valikuga.
Minu autole(Scout) pakutakse 205/55R16 rehvi 225/50R17 rehvi asemele,no see pole isegi ligilähedaselt sama mõõt,aga 205/60R16 on kuigi seda mõõtu esindus ei paku nö asendus mõõduks.Täismõõdus(?) tagavara on ka 205/55R16 ja kui selle alla paned,siis on rehvrõhu kontroll kohe loll valmis,sest mõõt on liiga erinev.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
stefan
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.01.06
Postitusi: 230

Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: Passat B8 Alltrack TSI, VW Golf TSI DSG 110kW MY2016, Yeti 1.8TSI 4x4, Karoq 4x4 TDI DSG

postitati 22.01.17 18:34 Tsiteeri


R15 velg rehvimõõduga 195/65 on 1.2TSI Octaviale täiesti ametlikult lubatud mõõt. Arvan, et põhjus miks esindus seda ei tahtnud lubada, peitus asjaolus et neil polnud õige offsetiga velge momendil pakkuda. Golfile on isegi 110kW mootoriga, mille puhul esipidurid vist veel suuremad, 195/65R15 ametlikult lubatud ja justnimelt ainult talvel.

Yeti ja Octavia Scout jaoks on ebaloomulikult väike 205/55R16 talve jaoks valikus põhjusel, et saaks vajadusel lumekette kasutada. Teiste mõõtude puhul vähemasti Yeti puhul on konkreetselt keelatud piisava ruumi puudumise tõttu esiteljel lumekettide kasutamine.

Maanteeameti lehelt autonumbri järgi päringuid tehes ja ka tehnilistes passides olen näinud mitmeid kordi ilmselgeid vigu nii velje kui rehvimõõtude osas. Näiteks kasvõi praegu müügis olev Möllerauto demosõiduk 400VWX. Maanteameti ja arvatavasti siis ka väljastatud tehnilise passi põhjal peaks sobima 215/55R16. Reaalsuses ei mahu16 tolline velg Passatite/Superbide võimsamatele versioonidele allagi.. Tegelikult on ette nähtud 215/55R17.

Seega pigem läheneda terve mõistusega. Talverehvide puhul ei hakka ükski kontroll meil ja põhjamaades iial kiirusindeksi vastavuse koha pealt näpuga järge ajama. Samuti ei nokita üldjuhul minimaalse kõrvalekalde puhul ametlikest rehvimõõtudest, kui raadius jääb enam-vähem samaks. Nii kasutan minagi ette nähtud 225/50R17 asemel talvel 215/55R17 või 215/60R16.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 22.01.17 19:14 Tsiteeri


MNT ameti asjad ei pea jah alati paika ja ei tea ,et ükski ÜV seda sealt taga ajanud oleks,kui sul just mingid erilised rullid all ei ole.Oma veoaktele,mida arvele võtan,loen alti ise vajalikud mõõdud registreerimis eelses ette ja nii ka passi tuleb,sest veoakatel on palju variante auto kõrguse ja kandevõimega mängimiseks, just läbi rehvi mõõdu.ja sõidukatel on seal üldjuhul kirjas see,mida tüübikat tehes sinna kirja läks.Aeg edasi,aga tuleb autodele uuendusi ja facelifte ning ka uued rehvimõõdud võivad lisanduda.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 23.01.17 07:40 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: indrekp
Goodyearid), siis nüüd teemaks, kas osta uued suvekad või siis lasta lamelliga edasi ja siis sügisel hoopis uued talvekad. Kuidas kogemused on suvi+lamell. Ilmselt kui


Endal sellist kogemust pole, aga tean inimest, kes suval ~3000 sõidab ja aastaringselt ühed-samad lamellid all, pole häda midagi. Siis tean juhust, kus neliveolisel läks Kose kandis rehv katki, pani poolmõõdus varuratta alla ja Võrru jõudes oli diagonaalis teisel pool lamell pmst siledaks kulunud. Ja viimases TM rehvitestis oli väike lisatabel, kus mõõdeti talverehvide ja lääne-euroopa talverehvi pidurdusmaid ning sealt selgus, et asfaldil on lamell kõige kehvem, jäädes >10 meetriga, ehk 25%-ga Lääne-Euroopa rehvile alla (mis omakorda jääb ilmselt korralikule suvekale veel alla). Kuuma päikesega on ilmselt kõige hullem, siis läheb segu vedelaks ja sõidad nagu tõrva peal.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 23.01.17 07:49 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
kulutada.Suvekad kestavad mul samuti umbes 2 ja natuke peale hooaega.Kusjuures olen nii sõitnud juba kolmanada autoga ja erinevaid rehve kasutades,aga kuluvad ikka suht ühte moodi,peale ühtede suviste Pirellide Volvo X090 all,mis kulusid ühe suvega ära.


Minul kestsid Continentali suvekad 3 hooaega, järgmiseks valitud odavad GT Radiali omad 2. Kusjuures alguses sõitsin autoga isegi pisut rohkem, kui praegu. Nii et kokkuvõttes tuleb rehvi kulu €/km umbes sama välja, aga nende kiiremini kuluvate GT Radialidega olin isegi natuke rohkem rahul, sest Contidega kestis see viimane, väikese mustriga vesiliualdis aeg praktiliselt terve hooaja, GTR kulusid lupsti läbi ja sai rahuliku südamega ära visata.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 23.01.17 07:54 Tsiteeri


vot nii, see on küll nüüd oluline teema.
mina näituseks oma liikuritele ostan vahel uusi pastlaid küll.
kui on odav ja enam-vähem ümmargune, siis on hea.
vahel jälle leiab utiili hulgast piisavalt viisakaid ja siis saab suisa tasuta sussid jalga.
on parasjagu nael või lamell või suvekas, sõidetud saab ikka ja igal ajal.
kuigi peab mainima, et naeltega jäise tee peal on üksjagu parem küll kui suvekatega.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 73.6% - SQL: 26.4%]