Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Fabia 96kw (Vastuseid: 3 | Vaatamisi: 3021)
tropp
huviline



Registreerunud 11.01.17
Postitusi: 3

Kasutaja on eemal


postitati 11.01.17 19:56 Tsiteeri
Fabia 96kw



Kas keegi on lähemalt vaadanud seda masinat:
Vrs
Kuulutusel infot natuke vähe, müüjaga suheldes siiski ideoloogilist ega muud vastuolu ei ole.
Huvi korral vastused olemas.

Küsimus ei ole mitte Fabia või Vrs mudeli omaduste kohta. Mudeli omadustega olen tuttav, seni on 1,4 tdi 2006 oma kasutuses hästi toiminud, väikese läbisõiduga ka tegelikult.

300k läbisõitu on pd mootorile üksjagu, sellest olen teadlik. Muus osas masinal vajalikke asju vahetatud ja igapäevases kasutuses. 5a kohaliku ajalooga auto headus on suuresti usu küsimus. Auto on müügis olnud jupp aega, varem küll oluliselt kõrgema hinnaga. Natuke spetsiifiline masin. Normaalsel inimesel ei ole vaja ja huvi pärast kiirsõitjad ei pea esinduslikuks.

Omalgi rohkem nagu huvi tehnika vastu ajab asja uurima. Enne ka kiiksuga asju ette võetud, päris ikaldunud ei ole ükski projekt. Fabia kohta ise midagi halba ei oska öelda, minimalistlik masin ja kõik eluks vajalik olemas. Põnevust pakub 1,4 ja 1,9 mootorite võimekuse vahe sama kere peal. Kas sellepärast masinat ostma peab, on juba vaataja isiklik küsimus. Teadlikuma diislisõbra diagnoos minu murele on muidugi mõistetav - kui parajasti midagi häda ei ole, ei ole tarvis seda ise otsida. See selleks. Küsimus ikka alles
:). Informatsioonist oleks abi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
alarallin
huviline



Registreerunud 25.10.07
Postitusi: 193

Asukoht: Kiili
Kasutaja on eemal

Auto: Fiesta ST 210HP

postitati 13.01.17 08:40 Tsiteeri


Ja mis on siis küsimus?
1,4 on poes piima järgi käimiseks. 1,9 aga pakub lisaks ka veidi elamust, kuna suur mootor ja väike kere on alati hea kombinatsioon. Omasin sellist autot 6 aastat ja olin väga rahul. Müües oli läbisõit üle 300 000 km ja mootor väga heas korras. Ehk -30-ga läks ilusti käima ning õlikulu oli alla liitri 15 000 km kohta.
Ostes tasub vaadata eekõige roolilati seisukorda, kuna Fabia on projekteeritud ikkagi 155 laisute "juustulõikajate" jaoks. Tehasest tuli RS Fabia 195 rehvidega, mis sportlikumal sõidul pakuvad palju paremat külgpidamist. Ning sellest tulenevalt kulub latt kiiremini.
Auto headust näitab ka fakt, et isegi ligi 15 aastat hiljem on väga vähe autosid, mis suudavad kirendada 0-100 km/h 9 sekundiga ning võtavad maanteel 90-ga sõites 4,1 l/100km.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tropp
huviline



Registreerunud 11.01.17
Postitusi: 3

Kasutaja on eemal


postitati 13.01.17 12:17 Tsiteeri


Tänud vastuse eest. Auto ostetud ja esimene hinnang väga positiivne. Sisu ja veermik korras, mootor käib nagu uus. Väliseid iluvigu on. Auto kasutamist segavaid küsimusi ei ole. Kiirendusega tuleb ettevaatlik olla. Auto minek on hea ja sujuv, mingeid dünaamikahäireid ei täheldanud. Reageerib kiiresti ja täpselt.

RS masinaga ei ole enne kokku puutunud. Kas samasugune 1,9 mootor Audi A6 või VW Passati peal käib teise juhtimisalgoritmiga ? Kui võrrelda praegu oma kogemuse järgi 1,4tdi ja 1,9tdi RS linnasõidu kütusekulu väga rahuliku sõidustiili juures, siis suur mootor kulutab vähemalt kolmandiku jagu rohkem. Mõtlen seda, et kas RS mudeli aju on disainitud hea kiirenduse peale ja ökonoomsust niipalju ei otsita. Maanteel RS 4,4 -4,5 L/100km lumise tee peal ja külma ilmaga tundub väga hea.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
alarallin
huviline



Registreerunud 25.10.07
Postitusi: 193

Asukoht: Kiili
Kasutaja on eemal

Auto: Fiesta ST 210HP

postitati 13.01.17 20:49 Tsiteeri


Mul oli linnakulu 6 kandis, kui õieti mäletan. Linnas on pigem mure selles, et isegi rahulikult kiirendades kipuvad enamus liiklejatest jalgu jääma. Põhjuseks suur väändemoment madalatel pööretel koos kerge kaaluga.
Etteruttavalt ütlen, et ära väga ökota sellega. Kuna sellel autol on muutuva geomeetriaga turbo, mis tahmab kinni. Talvel ilmselgelt ei saa alati üle 2000 pöörde lasta, sest ratas läheb ringi. Ma puhastasin iga kevad turbot kuiva asfaldi peal lõbutsedes. Hiljem kütusekulu langes, kuna turbo geomeetria oli lahti.
Kuna tegu on 2005 a autoga, siis ma ei tea, milline peaülekanne sellel kastis on. Kuna just 2005 see muutus. Mul oli 2003 masin ja selle peaülekanne oli väga kiire. Alla 100 ei saanud 6 käiku sisse panna - 100 juures oli 1700 pööret. Ning seetõttu saavutas naine rekordmadala kütusekulu 5 käiguga 90-ga sõites. Ise sõitsin pigem 105-ga ja kulu oli 5. Linnas oli sama jama - alla 60 neljandat ei saanud panna.
Mootori aju programm on usutavasti sama, mis suurtematel masinatel. Lihtsalt selle masinaga ei pea lisakilosid kaasas vedama, mis teebki auto erksaks.
Rehvikulu saad kontrolli alla kui paigaldad esimestele õõtsade tagumisteks puksideks Seati Cupra (vist Ibiza) omad. Need on täiskummist ja ei lase ratastel töllerdada. Muidu on 1 hooajaga esirehvid ebaühtlaselt kulunud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 51.0% - SQL: 49.0%]