Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  4
Autor:
Pealkiri: Škoda Octavia 1,0 2016 (Vastuseid: 90 | Vaatamisi: 18201)
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 15.08.17 11:17 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Tambriv
19 000 km sai läbitud ilma mootorisse õli lisamata. Nüüd siis viskas õlitaseme hoiatuse ette ja juurde läks ca 1L mootoriõli. Ikkagi pikem õli juurde lisamise välp kui oli 1,2 mootoril.

Mis krdi värk Skodadel selle õli lisamisega on:o Naisel 1.4TSI ja ka iga hoolduse vahel on vajanud juurdevalamist. Mul VW 2.0TSI ja saab piitsa tunduvalt rohkem, aga õli ei kao. Milles see müsteerium seisneb?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Wazer
huviline

Avatar


Registreerunud 04.03.17
Postitusi: 51

Kasutaja on eemal

Auto: Fabia 1.2 MPI 51kW 2x4

postitati 15.08.17 21:44 Tsiteeri


Euroopa nõuab järjest väiksemaid CO näite ja klient tahab järjest väiksemat kütusekulu, no tuldi siis vastu ja muu hulgas vähendati ka mootori sisemisi hõõrdumisi, et jõu kaod oleks väiksemad, sellega seoses tehti rõngad hästi lohvkad aga mindi kogemata natuke liiale ja ka õlirõngad said liiga lohvkad, ei pea enam piisavalt õli kinni. Nii seda head vajalikku kraami üleliia kulub aga samas õlikulu ei mõõdeta rahvusvaheliselt ja valitsused on madala CO näiduga rahul. Ka kliendid on madala kütusekuluga rahul, mis siis, et lisatud õli on lisakulu ning see ummistab/põletab kiiremini ka katalüsaatorid, aga see paberil ei paista. :)

Brändi võimalikule kahjustumisele kahjuks ei mõeldud. Või siis mõeldi aga kuna rahva mälu on lühike ja VAG grupi läbimüük kolosaalne, siis loodeti, et ehk palju ei mõjuta.

Umbes nii seletas seda teemat VAG grupi tehnika remondile spetsialiseerunud tehnik.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 22.08.17 09:17 Tsiteeri


Kui kütust õnnestub kokku hoida ütleme 0,3l/100 km, siis 20000km peale teeb see 60 liitrit, mis on ju kõvasti kallim, kui juurdevalatav õli. Pealegi nagu näha, siis võib ka ilma juurdevalamiseta pääseda. Eriti kindlalt saaks ilma juurde valamata siis läbi, kui kasutaks 8000-15000 km välpa, nagu vanasti kombeks oli.
Markus: see, et 1.4 käitub teisiti kui 2.0 tuleb näiteks sellest, et tegu on erinevate mootoritega?
Õlikulu põhjused muidugi on keerukamad, kui kirjeldatud "tulime vastu, aga läks vähe paljuks ja brändile ei mõelnud üldse". Neid on isegi siin foorumis lahatud. Huvilistele mõtlemisaineks vihje, et Jaapani autode liigse õlikulu (mis on ka väga tavaline, googeldage!) põhjuseks märgitakse tavaliselt hoopis kolvirõngaste kinnijäämine. Mis kohti ja kui palju peaks mootoris muutma, et liiga lohvka asemel rõngad kinni jääks ja kas korralikult töötav variant on seal vahepeal? Või on tegu sama veaga, lihtsalt üks on põhjus ja teine tagajärg? Pikema aruteluga peaks muidugi sobivamasse teemasse kolima.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rraivo
huviline

Avatar


Registreerunud 22.02.17
Postitusi: 73

Kasutaja on eemal

Auto: Skodiaq Sportline

postitati 22.08.17 10:04 Tsiteeri


Oli just õlivahetus 14tkm peal, mitte mingit õli juurdevalamist pole vahepeal toimunud.
Näidik (varras) kenasti normis.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 24.08.17 21:14 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rraivo
Oli just õlivahetus 14tkm peal, mitte mingit õli juurdevalamist pole vahepeal toimunud.
Näidik (varras) kenasti normis.


Mul oli Scoudil ka 15tkm ja 30tkm hoolduse vahel kõik ok,aga enne 45tkm hooldust ehk siis 42tkm peal hakkasid tulukesed põlema ja nõudis õli.Siis vahepeal sain ühe korra jälle ilma peale valamata sõita ja ühekorra sai lausa 5700km, peale hooldust juurde valatud.Sõitsin selle autoga kuni 75tkm ja siis läks müüki.Mul pole sellist autot vaja ,mis uuena ei suuda õli sees hoida,mis siis veel vanemana tuleb?
Praeguse autoga(ei ole vw grupi toode) olen 27tkm sõitnud ja õli püsib sees,välp on 40tkm ja väidetavalt ei pea enne seda juurde valama(müüja väited).Lisaks on sellega ka võimalik vähema, kui tehase poolt ette nähtud, keskmise kütuse kuluga hakkama saada.Škodadega see pole mul veel õnnestunud.
Mul pole midagi nende autode vastu,aga tootja häma(mingi liiter 5tkm kohta on normaalne jne.) ei ole minu jaoks.
Fabia sõidab õnneks heal juhul 10-12tkm aastas ja seal saab õliga hakkama,aga ma sõidan 40tkm aastas ja mul kuluks õli liiga palju.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tambriv
huviline



Registreerunud 28.12.16
Postitusi: 49

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Octavia 1,0 TSI DSG 2016

postitati 25.08.17 07:12 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Tsitaat:
Algselt postitas: rraivo
Oli just õlivahetus 14tkm peal, mitte mingit õli juurdevalamist pole vahepeal toimunud.
Näidik (varras) kenasti normis.


Mul oli Scoudil ka 15tkm ja 30tkm hoolduse vahel kõik ok,aga enne 45tkm hooldust ehk siis 42tkm peal hakkasid tulukesed põlema ja nõudis õli.Siis vahepeal sain ühe korra jälle ilma peale valamata sõita ja ühekorra sai lausa 5700km, peale hooldust juurde valatud.Sõitsin selle autoga kuni 75tkm ja siis läks müüki.Mul pole sellist autot vaja ,mis uuena ei suuda õli sees hoida,mis siis veel vanemana tuleb?
Praeguse autoga(ei ole vw grupi toode) olen 27tkm sõitnud ja õli püsib sees,välp on 40tkm ja väidetavalt ei pea enne seda juurde valama(müüja väited).Lisaks on sellega ka võimalik vähema, kui tehase poolt ette nähtud, keskmise kütuse kuluga hakkama saada.Škodadega see pole mul veel õnnestunud.
Mul pole midagi nende autode vastu,aga tootja häma(mingi liiter 5tkm kohta on normaalne jne.) ei ole minu jaoks.
Fabia sõidab õnneks heal juhul 10-12tkm aastas ja seal saab õliga hakkama,aga ma sõidan 40tkm aastas ja mul kuluks õli liiga palju.

No vähemalt annab 1,0 L mootoril süsteem siis märku kui õli miinimum tasemeni on langenud, eelmistel 1,2L mootorlil andis teada siis kui enam õli võtta ei olnud. Esimest korda saime õlikulust teada siis kui töökaaslase auto Raplas järsku ühel õhtul õli tule põlema pani ja kontrollimisel ei näidanud varras enam mitte tilkagi. Kuna meil autosid palju siis oleme saanud aru, et õlikulu on suurem linnas ja väiksem trassil. Ei ole olnud veel mitte ühtegi VAG grupi autot meie hoovil mis õli ei võtaks. Seda teevad ka nii Passat kui Golf.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tambriv
huviline



Registreerunud 28.12.16
Postitusi: 49

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Octavia 1,0 TSI DSG 2016

postitati 17.10.17 08:46 Tsiteeri


Esimene aasta möödas, läbisõitu 22300km. Ei saa mina seda kütuskulu sinna lubatu lähedale, keskmine linnas ikka ca 7L/100km kohta. Auto käitub vahel kummaliselt, kord on kohalt sõitma hakates väga äkiline, kord nagu venitaks. Vahel sõites on tunne, et kast ei leia õiget käiku ja kipub siis kord üles kord alla käike vahetama. Lisaks on hakanud esimesest sillast kostuma kummaline hääl nagu oleks midagi kuiv, sõidad takistusest üle ja siis kiirendades kuuled.
Ja nagu alati, sõidad näitama ning kõik toimib nii nagu peab :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 18.10.17 18:23 Tsiteeri


Mul õnnestus ka vahepeal 1 päevake veeta 1.0 TSI Golfi seltsis ja kütusekulu oli ikka :o No ok, ei teinud mingit säästusõitu ja andsin natuke ikka lapakat ka, et näha kuidas see putukas kiirendab. Aga seda osa oli ikka vähe ja muul ajal vahetasin usinalt käike. Sai siis proovida nii maanteed kui linna, kokku mingi 60km ja noh.... Krt, mul 2.0 TSI Alltrack võtab sama palju kütet kui see suutis ära kulistada. Oma 3 silindri kohta oli ikka jube joodik. Kindlasti saaksin sealt maha, aga no sellist kalendriga mõõdetava kiirendusstiiliga ja pühapäeval kirikusse sõitva pensionäri tempoga liikumisele selle kõige saavutamiseks eelistan ma siis juba jala käia. Kui ka suudaks 1-2L keskmise madalamaks saada sellest mis ma sain, siis ikkagi tänan "EI!" ja sellised mikromootorid võivad minu pärast olemata olla. Poes piima järel võiks käi, aga see oleks ka kõik.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 18.10.17 19:10 Tsiteeri


Mul naise Fabia 1,2TSI 81kw DSG võtab ka ikka ilmselgelt liiga palju ehk umbes 6 on keskmine kompu järgi. Sõidab põhimõtteliselt ainult maanteel. Linnaks võiks nimetada hommikust väikest 3-4km ummikut ringteel Lagedi kandis ehk alla 10%.
Enda Vito bussil(140kw automaat) on keskmine 7-7.5 ja ma sõidan ka poole jagu linnas.Maanteel sain just äsja Tallinn-Virtsu keskmiseks 5,6


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
unevenbog
klubiliige



Registreerunud 09.03.17
Postitusi: 7

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia III 1.0 TSI

postitati 19.10.17 06:53 Tsiteeri


Minu 1.0 TSI Octavia (manuaal) keskmine on umbes 6.0 või tiba vähem. (suvel umbes 5,5 auku )
70% linna ja 30% maanteed, enamus otsad pigem lühikesed. Korra käisin suvel Tartus ka siis keskmine tuli 4,3. Kilomeetreid 12 tuhat kellal.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Kasutaja Telefoninumber
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 23.10.17 08:16 Tsiteeri


Tegelikult pole ju tähtis, kui suur see mootor seal vahel on.
Põhikoolis õpetati, et energia = mass x kiirendus x aeg x kasutegur: töömahtu selles valemis pole. Bensiini kütteväärtus (liitirst saadav energia hulk) on enam-vähem endine, autode mass ja normaalseks peetav kiirendus on sel sajandil mitukümmend protsenti suurenenud, samas kütusekulu on hoopis vähenenud. Ja ikka tundub, et mootori kasutegur on kehva? Muide, 10-15 aastat tagasi räägiti, et 2-liitrised on mõttetud võrrid ja õiged mehed 15-liitrist kütusekulu ei karda. Usun, et 10 aasta pärast ei mäleta tänaseid jutte keegi ja kõik sõidavad rõõmsalt liitriste hübriididega.
See on muidugi tore, et 3x kallimad Mersu buss või Passat Alltrack saavad Fabiast paremini hakkama, vastupidi oleks küll piinlik.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MirkoT
huviline



Registreerunud 23.10.17
Postitusi: 5

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia III HB 1.0TSI DSG 2017

postitati 23.10.17 14:09 Tsiteeri


Enda kaks kuud vana liitrise kütusekulu on linnas stabiilselt 7 ja maanteel kõige väiksem kulu on olnud 4.9 l/100km. Võrreldes eelmise autoga(insignia 1.8) siis selliseid numbreid võis unes ainult näha.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
hulgus
huviline

Avatar


Registreerunud 22.12.15
Postitusi: 50

Asukoht: Mägi-Eesti / Helsinki
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Octavia "L&K" 1,8 TSI (2011) FL

postitati 23.10.17 20:46 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: markus
Mul õnnestus ka vahepeal 1 päevake veeta 1.0 TSI Golfi seltsis ja kütusekulu oli ikka :o No ok, ei teinud mingit säästusõitu ja andsin natuke ikka lapakat ka, et näha kuidas see putukas kiirendab. Aga seda osa oli ikka vähe ja muul ajal vahetasin usinalt käike. Sai siis proovida nii maanteed kui linna, kokku mingi 60km ja noh.... Krt, mul 2.0 TSI Alltrack võtab sama palju kütet kui see suutis ära kulistada. Oma 3 silindri kohta oli ikka jube joodik. Kindlasti saaksin sealt maha, aga no sellist kalendriga mõõdetava kiirendusstiiliga ja pühapäeval kirikusse sõitva pensionäri tempoga liikumisele selle kõige saavutamiseks eelistan ma siis juba jala käia. Kui ka suudaks 1-2L keskmise madalamaks saada sellest mis ma sain, siis ikkagi tänan "EI!" ja sellised mikromootorid võivad minu pärast olemata olla. Poes piima järel võiks käi, aga see oleks ka kõik.

Ma sinuga täpselt sama meelt! Usun, et suht uuest peast see 1 liitrine isegi liigub ja vbl. on ka nõksa ökom. Vaatab palju sellest "mootorist" 100 000km läbimisel või siis garantiiaja lõppemisel järgi on. ;) Ei usu, et see remont siis enam nii öko on :) Eks aeg näitab-miskipärast juba praegu neid 1,.. liitriseid masinaid automüügiportaalid täis-ei tea küll miks?


Ökoautost "Säästu" saiani ja kumminaiseni on ainult üks samm ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 24.10.17 08:26 Tsiteeri


Su oma postitus sisaldab tegelikult vastust sellele, miks portaalid uute autode kuulutusi täis on. See on tänapäevase tarbimisühiskonna mentaliteet, et "garantiiaeg" = "liisinguperiood" = "eluaeg" ja auto hinnaks reklaamitakse liisingu kuumaksu,kus paremal juhul isegi hoolduskulu sisse arvutatud. Õigupoolest on selle toote nimigi ju "kasutusrent" ja mis nende autodega rendilepingu lõppedes muud ikka teha on, kui järgmisele kasutajale rentida või maha müüa. Mootori mahuga on sel pistmist ainult nii palju, et väikesed mootorid on juba piisavalt kaua turul olnud, et teisele ringile jõuda.
Vastupidavuse kohta saab kuulutuste järgi järeldusi teha pigem nii, et vaadata, kas neid ka 10-aastasena müüakse või Saksast sisse tuuakse, või läheb nagu Jaapani "pommikindlate" autodega, mis teise rentniku käest liiguvad edasi valdavalt prügimäele.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 24.10.17 13:18 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: MirkoT
Enda kaks kuud vana liitrise kütusekulu on linnas stabiilselt 7 ja maanteel kõige väiksem kulu on olnud 4.9 l/100km. Võrreldes eelmise autoga(insignia 1.8) siis selliseid numbreid võis unes ainult näha.

Insignia on ju sigaraske kah. Seda on algusest peale ette heidetud, et vaatamata kW arvule on kiirendusnumbrid tagasihoidlikud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 24.10.17 13:19 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tnx
Vastupidavuse kohta saab kuulutuste järgi järeldusi teha pigem nii, et vaadata, kas neid ka 10-aastasena müüakse või Saksast sisse tuuakse, või läheb nagu Jaapani "pommikindlate" autodega, mis teise rentniku käest liiguvad edasi valdavalt prügimäele.

Oot, miks need japsid prügimäele liiguvad?:o


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tambriv
huviline



Registreerunud 28.12.16
Postitusi: 49

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Octavia 1,0 TSI DSG 2016

postitati 25.10.17 06:47 Tsiteeri


Mäletan väga hästi kui esimest korda kuulsime, et järgmised tööautod on 1,2 mootoriga. Enamus meist ei arvas, et see "võrr" küll pikalt ei kesta. Kui jätta see õil teema kõrvale ja vaadata mööda ka faktist, et enamus mootoritel olid alguses probleemid turboga, kestavad need autod siiani. Minu kasutuses olnud Octaviad liiguvad endiselt ringi, ei ole neist mitte kumbki ära lagunenud.
Kui kuulsime, et nüüd saame 1,0 mootorid siis oli sama jutt. Ega sellel ikka minekut ei ole jne jne. Kuulge, see 1,0 mootor liigutab Octaviat väga kiirelt edasi. Kui nüüd keegi luges minu postitusest välja, et arvan autost halvasti siis ta eksib suurelt. Minu jaoks ei oma tähtsust mootori suurus vaid ausad andmed. Kiirendus võistluste jaoks on teised autod ja kui ikka väga tahta teeb see 1,0 mootor oma astumisega paljudele silmad ette.
Ei loe mitte auto vaid juht kes on roolis! Nagu mu pensionil olev isa ütles ... milleks mulle nt Ferrari või kasvõi Mersu, ma ei oska sellega nagunii nii sõita nagu minult oodatakse. Sõidan vana prantsuse autoga ja kõik teavad ... ma ei ole motosportlane, sõidan poodi :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
lines
huviline

Avatar


Registreerunud 23.08.11
Postitusi: 99

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 25.10.17 09:31 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Tambriv
Mäletan väga hästi kui esimest korda kuulsime, et järgmised tööautod on 1,2 mootoriga. Enamus meist ei arvas, et see "võrr" küll pikalt ei kesta. Kui jätta see õil teema kõrvale ja vaadata mööda ka faktist, et enamus mootoritel olid alguses probleemid turboga, kestavad need autod siiani. Minu kasutuses olnud Octaviad liiguvad endiselt ringi, ei ole neist mitte kumbki ära lagunenud.
Kui kuulsime, et nüüd saame 1,0 mootorid siis oli sama jutt. Ega sellel ikka minekut ei ole jne jne. Kuulge, see 1,0 mootor liigutab Octaviat väga kiirelt edasi. Kui nüüd keegi luges minu postitusest välja, et arvan autost halvasti siis ta eksib suurelt. Minu jaoks ei oma tähtsust mootori suurus vaid ausad andmed. Kiirendus võistluste jaoks on teised autod ja kui ikka väga tahta teeb see 1,0 mootor oma astumisega paljudele silmad ette.
Ei loe mitte auto vaid juht kes on roolis! Nagu mu pensionil olev isa ütles ... milleks mulle nt Ferrari või kasvõi Mersu, ma ei oska sellega nagunii nii sõita nagu minult oodatakse. Sõidan vana prantsuse autoga ja kõik teavad ... ma ei ole motosportlane, sõidan poodi :)


Kahju, et siia like't panna ei saa :) Hästi ja inimlikult kirjutatud

Lines


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 25.10.17 11:19 Tsiteeri


Tambriv, no-no, ei arva me et sina autoga rahul pole. Pigem on siin ikka teised kodanikud, kes ei kipu sellest 1.0 mootorist just eriti hästi arvama. Mina nende seas ja kuidagi ei nõustu ma väitega "Kuulge, see 1,0 mootor liigutab Octaviat väga kiirelt edasi.". Väga kiire on muidugi erinevate isikute silmis erinev, aga nimetaks seda piisavalt krapsakalt, mitte rohkem.
Eks ta maitse asi ole alati ning sõltub kasutaja ootustest auto suhtes. Ma isiklikult ootan autolt rohkemat kui vahend liikumiseks punktis A punkti B. Ma ootan sõidurõõmu ja emotsiooni. See ei tähenda seda, et ma liiklen pedal to the metal stiilis ning lubatust kiiremini. Liiklen nii ja liiklen naa, vahest ka nagu penskar. Aga siiski ootan ma autolt emotisooni, et ma tunneks et see on "elus". 1.0 jäi sealt ikka väga kaugele ja nagu ennem mainisin, siis poes piima järel võin käia, aga kõik igapäevased sõidud - thanks no! Mis ei tähenda ka muidugi seda, et Passat oleks nüüd full of emotions. Paras poliitkorrektne on see VW kaubamärk.
Aga 1.0 või mitte, eks tööauto on ju kõige parem auto tegelikult. Kui seetõttu isikliku auto järele vajadus puudub;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
hulgus
huviline

Avatar


Registreerunud 22.12.15
Postitusi: 50

Asukoht: Mägi-Eesti / Helsinki
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Octavia "L&K" 1,8 TSI (2011) FL

postitati 25.10.17 18:56 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: markus
Tambriv, no-no, ei arva me et sina autoga rahul pole. Pigem on siin ikka teised kodanikud, kes ei kipu sellest 1.0 mootorist just eriti hästi arvama. Mina nende seas ja kuidagi ei nõustu ma väitega "Kuulge, see 1,0 mootor liigutab Octaviat väga kiirelt edasi.". Väga kiire on muidugi erinevate isikute silmis erinev, aga nimetaks seda piisavalt krapsakalt, mitte rohkem.
Eks ta maitse asi ole alati ning sõltub kasutaja ootustest auto suhtes. Ma isiklikult ootan autolt rohkemat kui vahend liikumiseks punktis A punkti B. Ma ootan sõidurõõmu ja emotsiooni. See ei tähenda seda, et ma liiklen pedal to the metal stiilis ning lubatust kiiremini. Liiklen nii ja liiklen naa, vahest ka nagu penskar. Aga siiski ootan ma autolt emotisooni, et ma tunneks et see on "elus". 1.0 jäi sealt ikka väga kaugele ja nagu ennem mainisin, siis poes piima järel võin käia, aga kõik igapäevased sõidud - thanks no! Mis ei tähenda ka muidugi seda, et Passat oleks nüüd full of emotions. Paras poliitkorrektne on see VW kaubamärk.
Aga 1.0 või mitte, eks tööauto on ju kõige parem auto tegelikult. Kui seetõttu isikliku auto järele vajadus puudub;)

Kui siia kommentaaridele "like" saaks panna siis Tambriv kommentaari viimasele lausele kus oli juttu Peugeot-iga poodi piima järele sõitmisest, paneks küll 10 points! ;) Kuid see, et 1,0 mingi meeletu rakett on... nojah, las ta jääb ;) Aga muidu, nagu markus mainis, et "auto peab olema elus"! Mul on sama lugu, et minu kasutuses olev auto ei pea olema mingi meeletute kilowattide ja litraaziga bensuõgard aga autoga sõites peab alati olema ruumi vajutamiseks-ses suhtes, et alati on sul mingi varu! Ei taha masinat kus sõidan nö "viimase piiri peal"-seda siis auto võimsuse suhtes. Norm masin on see kui nagu ntx. praegune 1,8l Octavia-maanteel 95-ga sõites rekkast möödumiseks vajutad ainult gaasi ja mõne sekundi pärast on manööver lõpetatud. Ei taha autot kus möödasõidu sooritamiseks peab mitu käiku alla lappama, pöörded punases hoidma ja mida kõike veel. Nagu kunagi vene MAZ oli-et muidu hää massin aga autole pidi koguaeg kaasa elama :D


Ökoautost "Säästu" saiani ja kumminaiseni on ainult üks samm ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 25.10.17 19:17 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Tambriv
.......Kui nüüd keegi luges minu postitusest välja, et arvan autost halvasti siis ta eksib suurelt. Minu jaoks ei oma tähtsust mootori suurus vaid ausad andmed.


Just seda sama arvan ka mina,et andmed peavad vastama tegelikkusele ja peavad olema ka reaalses elus teadlikult ökonoomselt sõites saavutatavad.Olen enamuse minu kasutuses olevate uuena ostetud autodega( 6 eri marki ja 2 Škodat)seda ka saavutanud.Isegi ökonoomsemalt olen suutnud kõigiga 6-ga sõita,kui tehas ette kirjutab.Kahjuks ,aga ei ole mul see õnnestunud kummagi Škodaga.
Olen ka 1,0 Octaviat proovinud ja liigub DSG abil täitsa hästi,aga ka selle auto kasutaja pole ettenähtud kulunumbreid kordagi saavutanud.Tal on see tööauto ja bensu ostab ise ehk materiaalne huvi oleks tal võimalikult vähe kulutada.
Tuttav sõidab Ford Fiesta 1,0-ga(kw ei tea) ja väidab,et saab maanteel 2-ga algavaid numbreid ette.Üldine linn/maantee 60/40 kasutuses olevat 4 juures.Õli ka see putukas ei võta.
Äsja ostis tuttav tütrele Rapidi 1,0 70kwDSG varsti saab kuulda palju see võtab(Muideks facelifti järgne Rapid on väga kena ja ka hind oli OK).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tambriv
huviline



Registreerunud 28.12.16
Postitusi: 49

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Octavia 1,0 TSI DSG 2016

postitati 26.10.17 07:26 Tsiteeri


Eks ma vist jah sõnastasin valesti, väga kiire asemel on krapsakas parem väljend.
Octavia lehelt andmed, kiirendus 0-100km/h
1,2 TSI - 12s
1,0 TSI DSG - 10s
1,4 TSI G-TEC CNG - 11s
1,4 TSI - 8,2s
1,8 TSI - 7,4s
Ma siiski arvan, et proovisõit ei anna sellest mootorist ette täit pilti. Kuna mina sõidan sellega igapäevaselt siis tean ja tunnen oma auto käitumist paremini. Isegi kui istud teise 1,0 mootoriga autosse siis ei käitu see nii nagu Sinu enda oma. Nõus, et 1,8 TSI või suurem kiirendab mõnusamalt ja palju paremini. 1,2 TSI ja 1,4 TSI võivad rääkida mida tahavad kuid 1,0 TSI autol nad eest ära ei sõida. Pigem jääb 1,2 TSI jalgu ja 1,4 TSI järel on lihtsalt mõnus sõita teades, et Sinu auto mootorit kutsuvad nad "võrriks".
Kõige rohkem tuleb mootorite vahe välja ainult siis kui sõidad 4 inimest autos, minul seda praktiliselt ei olegi.
Ma ei ole 1,0L mootor tulihingeline fänn, ka mulle meeldivad suuremad eriti V6 mootoritega autod ja neid on olnud minu kasutuses päris mitmeid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Wazer
huviline

Avatar


Registreerunud 04.03.17
Postitusi: 51

Kasutaja on eemal

Auto: Fabia 1.2 MPI 51kW 2x4

postitati 26.10.17 07:50 Tsiteeri


Loen ja mõtlen endamisi, et miks ei võiks olla poes piima järgi käimine ka lõbus ja positiivset emotsiooni pakkuv? :)
PS! Täna on lumi maas ja kõigil on lõbus. Võtke siis natuke aega ka lume nautimiseks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 26.10.17 08:06 Tsiteeri


1.2 ei sõida küll 1.0 eest ära, 1.4 osas olen ma erimeelt. Kellaga numbreid pole mõõtnud, aga kuna sõidukogemust igasugu erinevate liikuritega on piisavalt, siis tagumikudüno on küllalt usaldusväärne. Lisaks on omal kodus 1.4 Octavia olemas ja see annab igast asendist sellele 1.0 silmad ette. Nii 0-100, kui maantee möödasõit ja suvalisest hetkest kiirendades. Kui sa ikka 103 või 110 kW 1.4 mootorit silmas pidasid. 1.4 on ka lahjemas versioonis 93 kW vist ja sel on 103-sega maanteel möödasõitu tehes ikka tugev vahe sees.
Lumi on jah, a suverehv on ka veel all:( ja võin ainult lumememme minna õue tegema või niisama lund kühveldama.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tambriv
huviline



Registreerunud 28.12.16
Postitusi: 49

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Octavia 1,0 TSI DSG 2016

postitati 21.11.17 12:58 Tsiteeri


Täna aktiveeriti Smartlink, AndroidAuto töötab korralikult. MirrorLink ei taha iga kord tööle hakata, peab veel võimalusi uurima. Hetkel vajab natuke pusimist, et tööle hakkaks aga kui tööle saab siis toimib. Kõik telefonis olevad äpid töötavad, isegi youtube. Eks annan teada kui mingi toimiva lahenduse leian.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3  4
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 79.0% - SQL: 21.0%]