Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Liikluskindlustus auto müügil (Vastuseid: 26 | Vaatamisi: 8241)
jato
huviline

Avatar


Registreerunud 16.02.09
Postitusi: 88

Asukoht: Paide
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI 75kW (müüdud); Peugeot 5008 1,6 VTi 88kW

postitati 07.05.16 06:01 Tsiteeri
Liikluskindlustus auto müügil



Selgub, et auto müügil ei saagi enam endine omanik liikluskindlustust lõpetada ja osa raha tagasi.

Selline vastus tuli: //Sõidukil on uus omanik ning vastavalt liikluskindlustuse seaduse §-le 21 on leping üle läinud uuele kindlustuskohustusega isikule ja seetõttu me ei saa Teie avalduse alusel lepingut lõpetada. //

Lugesin $21, seal on mitu punkti ja see on üsna segaselt sõnastatud.

Siis ei peaks ju enam minul ka asja olema kui selle lepingu alusel migi kahju edaspidi tekib aga millegipärast iseteeninduses näitab ikka lepingut minu lepingute all ja arvatavasti siis uuel ostjal ei näita midagi. Poliis on märtsis tehtud ja kehtib veel ligi aasta. Ta võis ju minna oopis teise kindlustusfirma juurde.

Mäletan, et eelmise auto müügil sain lepingu lõpetada ja raha tagasi.

Siis oleks loogilene, et ka müügikuulutuste juures oleks info mis ajani liikluskindlustus kehtib, et ostja teaks ja ei teeks uut kindlustust. Meie läksime igatahes ostjaga lahku teadmisega, et tema teeb ise uue kindlustsuse ja mina lõpetan järgmine päev vana ära.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
kkaurkk
huviline



Registreerunud 12.06.15
Postitusi: 41

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Fabia Combi 1.2 TSI

postitati 07.05.16 11:09 Tsiteeri


Eelmine aasta oma vana autot müües ütles kindlustus mulle, et see raha mis on perioodi lõpuni, küsi ostjalt. Kuna ostja oli tuttav, siis öeldud mõeldud ja auto hind kerkis veidi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 07.05.16 11:50 Tsiteeri


Kas on mõtet mingit 100 euri taga nutta ja oma närvirakke kulutada.
Seaduse järgi on nüüd jah niimoodi et kindlustus läheb autoga kaasa ,aga uus omanik peab kindlustuse oma nimele ümber vormistama.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jato
huviline

Avatar


Registreerunud 16.02.09
Postitusi: 88

Asukoht: Paide
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI 75kW (müüdud); Peugeot 5008 1,6 VTi 88kW

postitati 07.05.16 12:31 Tsiteeri


Ega ma jah seda raha ei nuta aga mis siis kui uus omanik ei vormista seda kindlustust ümber?
Mina ei saa teda sundida ja lepingut ka lõpetada ei saa. Vaatsin just järgi, et kindlustusvõtja olen ikka veel mina.

Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Kas on mõtet mingit 100 euri taga nutta ja oma närvirakke kulutada.
Seaduse järgi on nüüd jah niimoodi et kindlustus läheb autoga kaasa ,aga uus omanik peab kindlustuse oma nimele ümber vormistama.



Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 07.05.16 15:54 Tsiteeri


Kindlustuse pead lõpetama enne,kui ark-s auto või mille iganes ümber vormistad.Siis saad raha tagasi või jääb uue auto nö ettemaksuks.Peale ümber vormistamist ei saa enam seda teha.Ehk enne auto üle andmist,teed kõne oma seltsi ja paned kindlustuse kinni.Ostja saab ju ka lausa netis omale uue kindlustuse teha,et ära sõita.
Meil aegajalt veokad müügis ja siis võib see nö uuele omanikule minev raha olla lausa tuhande ringis,seda ei ole me küll kunagi kellelegi kinkinud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jato
huviline

Avatar


Registreerunud 16.02.09
Postitusi: 88

Asukoht: Paide
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI 75kW (müüdud); Peugeot 5008 1,6 VTi 88kW

postitati 07.05.16 19:32 Tsiteeri


Eks siis jääb see teadmine siin foorumi lugejatel kes lähiajal autot müüvad.
Vaevalt mul enne 5a seda ette võtta tuleb ja siis juba kindlasti uued korrad ja seadused.

Siiski jääb mõistetamatuks juriidiliseks nonsensiks, see et enda lepingut ise lõpetada enam ei saa ja see võibki aasta otsa minu nimel rippuda kuigu mul ei ole selle autoga enam mingit suhet.

Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Kindlustuse pead lõpetama enne,kui ark-s auto või mille iganes ümber vormistad.Siis saad raha tagasi või jääb uue auto nö ettemaksuks.Peale ümber vormistamist ei saa enam seda teha.Ehk enne auto üle andmist,teed kõne oma seltsi ja paned kindlustuse kinni.Ostja saab ju ka lausa netis omale uue kindlustuse teha,et ära sõita.
Meil aegajalt veokad müügis ja siis võib see nö uuele omanikule minev raha olla lausa tuhande ringis,seda ei ole me küll kunagi kellelegi kinkinud.



Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 07.05.16 21:47 Tsiteeri


Juriidiliselt peab ju kindlustuse ümber vormistama vist 5 päeva jooksul ,kui seda ei tee on ju tegelt kindlustus õigustühine ,ning kindlustusselts võib avarii korral kannatanu ilma rahata jätta .


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jato
huviline

Avatar


Registreerunud 16.02.09
Postitusi: 88

Asukoht: Paide
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI 75kW (müüdud); Peugeot 5008 1,6 VTi 88kW

postitati 08.05.16 05:21 Tsiteeri


Kopin siia kehtivad paragraafid.

Liikluskindlustuse seaduses:

§ 21. Lepingu lõppemise alused ja lepingu üleminek

(4) Liiklusregistris registreeritud sõidukite puhul lähevad lepingust tulenevad kindlustusvõtja õigused ja kohustused üle kindlustuskohustusega isikule liiklusregistris kindlustuskohustusega isiku kohta kande tegemisest arvates. Vastavalt kohaldatakse võlaõigusseaduse §-des 495–498 ja §-s 524 sätestatut.

Võlaõigusseaduses:

5. jaotis Kindlustatud asja võõrandamine

§ 494. Kindlustuse jätkumine asja võõrandamise puhul

(1) Kui kindlustusvõtja võõrandab kindlustatud asja, lähevad asja omandajale üle kõik kindlustusvõtja kindlustuslepingust tulenevad õigused ja kohustused.

(2) Asja võõrandaja ja omandaja vastutavad võõrandamise aja jooksva kindlustusperioodi kindlustusmakse tasumise eest kindlustusandja ees solidaarselt.

(3) Kindlustusandja suhtes ei loeta kindlustusvõtja kindlustuslepingust tulenevaid õigusi ja kohustusi üle läinuks enne kindlustatud asja võõrandamisest teadasaamist.

§ 495. Kindlustuslepingu ülesütlemine asja võõrandamisel

(1) Kindlustusandja võib kindlustatud asja võõrandamise korral öelda kindlustuslepingu asja omandaja suhtes üles ühe kuu jooksul asja võõrandamisest teadasaamisest, kui ta teatab ülesütlemisest ette vähemalt üks kuu.

(2) Kindlustatud asja omandaja võib kindlustuslepingu üles öelda jooksva kindlustusperioodi lõpuks ühe kuu jooksul asja omandamisest. Kui omandaja ei teadnud, et asi on kindlustatud, lõpeb tema ülesütlemisõigus ühe kuu möödumisel ajast, mil ta sai kindlustuse olemasolust teada.

(3) Kindlustuslepingu ülesütlemisel käesoleva paragrahvi lõikes 1 või 2 sätestatud alusel peab asja võõrandaja tasuma kindlustusandjale kindlustusmakseid, kuid mitte rohkem kui kindlustuslepingu lõppemise aja jooksva kindlustusperioodi eest. Sel juhul ei vastuta omandaja kindlustusmaksete tasumise eest.

§ 496. Võõrandamisest teatamine

(1) Kindlustatud asja võõrandamisest peab asja võõrandaja või omandaja kindlustusandjale viivitamata teatama.

(2) Kui kindlustusandjale asja võõrandamisest õigeaegselt ei teatata, vabaneb kindlustusandja oma täitmise kohustusest, kui kindlustusjuhtum toimub hiljem kui ühe kuu möödumisel ajast, mil kindlustusandja oleks pidanud vastava teate saama.

(3) Käesoleva paragrahvi lõikes 2 sätestatut ei kohaldata, kui:
1) kindlustusandja teadis võõrandamisest ajal, mil ta oleks pidanud teate saama;
2) kindlustusjuhtumi toimumise ajal on kindlustusandja õigus leping üles öelda lõppenud ja ta ei ole seda õigust kasutanud.

§ 497. Omandaja kahjuks kõrvalekalduv kokkulepe

(1) Käesoleva seaduse §-des 494–496 sätestatust asja omandaja kahjuks kõrvalekalduv kokkulepe on tühine.

(2) Lepinguga võib siiski ette näha, et teade asja võõrandamise kohta ja lepingu ülesütlemine sel põhjusel peavad olema teatud vormis.

§ 498. Sätete kohaldamine

Käesoleva seaduse §-des 494–497 sätestatut kohaldatakse ka kindlustatud asja võõrandamisel täitemenetluses ja pankrotimenetluses.

§ 524. Kindlustuslepingu üleminek

(1) Asjast tuleneda võiva vastutuse kohustusliku kindlustamise korral lähevad asja omandiõiguse üleminekul kindlustuslepingust tulenevad kindlustusvõtja õigused ja kohustused üle asja omandajale. Vastavalt kohaldatakse käesoleva seaduse §-des 494–498 sätestatut.

(2) Kui asja omandaja sõlmib käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatud juhul uue kohustusliku vastutuskindlustuse lepingu, lõpeb omandajale üleläinud kindlustusleping.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 09.05.16 06:30 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Kindlustuse pead lõpetama enne,kui ark-s auto või mille iganes ümber vormistad.Siis saad raha tagasi või jääb uue auto nö ettemaksuks.Peale ümber vormistamist ei saa enam seda teha.Ehk enne auto üle andmist,teed kõne oma seltsi ja paned kindlustuse kinni.


Seltsist öeldi, et läheb uuele omanikule kingituseks ja muud varianti pole.
See vist muutus uue liikluskindlustuse seadusega aasta-paar tagasi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jato
huviline

Avatar


Registreerunud 16.02.09
Postitusi: 88

Asukoht: Paide
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI 75kW (müüdud); Peugeot 5008 1,6 VTi 88kW

postitati 09.05.16 10:03 Tsiteeri


See on nii ja naa, allolevas juhises on lausa 7 erinevat varianti kus osadel juhtudel saab ja osadel ei saa.
Lühidalt kokku võttes, kui omanik kindlustas, siis üldiselt ei saa, kui vastutav kasutaja mingi kasutuslepingu alusel, siis lepingu lõppedes saab kuna kindlustushuvi on lõppenud.

https://lkf.ee/images/files/Liiklus_omanikuvastutavakasutajamuutus_veebitekst6.pdf

Iseküsimus on, et mis pärast see nii keeruliseks pidi aetud saama.

Isegi minu kindlustaja sattus mitu korda omale vastu rääkima kui täna uurimas käisin.
Lõpuks siiski kinntas, et minul enam mingit kohustust ei lasu kuigi lepingus näitab mind kindlustusvõtjana ja tema seda muuta ei saa. Ka us ostja ei pea midagi ümber vormistama, leping on automaatselt tema nimel aga kehtib ainult eesti piires. Kui välismaale läheb peab ümber vormistama aga siis juba enda koefitsiendiga.

Solidaarne vastutus oleks jäänud kui oleks olnud osaliste maksetega leping mis on minu silmis jällegi täielik nonsens. See ilmselt sõiduautode omanikke ei puuduta kes niikuinii on aasta ette maksnud.

(2) Asja võõrandaja ja omandaja vastutavad võõrandamise aja jooksva kindlustusperioodi kindlustusmakse tasumise eest kindlustusandja ees solidaarselt.

Nii, et auto müügil pange kindlasti kirja kui kindlustus pikemalt kehtib, annab odavama auto korrall juba korraliku % hinna lisana.



Tsitaat:
Algselt postitas: tnx
Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Kindlustuse pead lõpetama enne,kui ark-s auto või mille iganes ümber vormistad.Siis saad raha tagasi või jääb uue auto nö ettemaksuks.Peale ümber vormistamist ei saa enam seda teha.Ehk enne auto üle andmist,teed kõne oma seltsi ja paned kindlustuse kinni.


Seltsist öeldi, et läheb uuele omanikule kingituseks ja muud varianti pole.
See vist muutus uue liikluskindlustuse seadusega aasta-paar tagasi.



Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 09.05.16 11:17 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tnx
Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Kindlustuse pead lõpetama enne,kui ark-s auto või mille iganes ümber vormistad.Siis saad raha tagasi või jääb uue auto nö ettemaksuks.Peale ümber vormistamist ei saa enam seda teha.Ehk enne auto üle andmist,teed kõne oma seltsi ja paned kindlustuse kinni.


Seltsist öeldi, et läheb uuele omanikule kingituseks ja muud varianti pole.
See vist muutus uue liikluskindlustuse seadusega aasta-paar tagasi.


No ei lähe see nii lambist kuskile ,kui auto on veel sinu nimel,siis peatad lepingu.Seda saab teha ka muuks kui müügiks.Ilmselt ei viitsitud tegeleda.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kkaurkk
huviline



Registreerunud 12.06.15
Postitusi: 41

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Fabia Combi 1.2 TSI

postitati 09.05.16 13:06 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Tsitaat:
Algselt postitas: tnx
Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Kindlustuse pead lõpetama enne,kui ark-s auto või mille iganes ümber vormistad.Siis saad raha tagasi või jääb uue auto nö ettemaksuks.Peale ümber vormistamist ei saa enam seda teha.Ehk enne auto üle andmist,teed kõne oma seltsi ja paned kindlustuse kinni.


Seltsist öeldi, et läheb uuele omanikule kingituseks ja muud varianti pole.
See vist muutus uue liikluskindlustuse seadusega aasta-paar tagasi.


No ei lähe see nii lambist kuskile ,kui auto on veel sinu nimel,siis peatad lepingu.Seda saab teha ka muuks kui müügiks.Ilmselt ei viitsitud tegeleda.


Millal on viimane kord kui reaalselt tegelesid auto müügil liikluskindlustusega? Ja sooviks siis täpset seletust, mis alusel peatada/lõpetada leping. Sest ka mina tegin eelmine aasta taotluse, et lõpetada minu liikluskindlustus leping. Tegin selle enne auto müüki. Taotlesin, et alles jänud raha tagastataks. Kindlustusfirma võttis ühendust ja ütles, et enam ei saa. Seetõttu palungi selgitada, et kuidas serveerida olukorda kindlustusseltsile sedasi, et nad raha tagastaksid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 09.05.16 17:59 Tsiteeri


Tegemist oli vähem kui aasta tagasi juuni lõpus 2015,kui müüsin oma eelmist autot.Kõik seadused on ka praegu minu teada samad.Selts oli Ergo.Kindlustus oli kehtiv kuni septembrini.Ostaja tegi enne autole järele tulemist uue kindlustuse.
Mul küll nö oma haldur seal ja tegin reaalselt ainult kõne,et palun sulge lepingud(liiklus ja kasko ) alates homsest.Ehk,siis päev enne ümbervormistamist.
Ostja ostis auto liisingusse või mingi järelmaksuga.Vormistamine käis ID kaardiga e-arkis.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 09.05.16 19:44 Tsiteeri


Mind huvitaks palju rohkem see ,et kui täna müün auto maha teen lepingu ja kõik sinna juurde kuuluva ,aga järgmisel hommikul teeb uus omanik avarii .
Liikluskindlustus minu nimel veel ,kelle kraesse see läheb ?,kelle kindlustuse koefitsent taevasse tõuseb ?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jato
huviline

Avatar


Registreerunud 16.02.09
Postitusi: 88

Asukoht: Paide
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI 75kW (müüdud); Peugeot 5008 1,6 VTi 88kW

postitati 09.05.16 20:54 Tsiteeri


Mina sain aru, et peale ARK-s kande tegemist on kõik lepingust tulenevad kohustused uuel omanikul, seega ei saaks loogiliselt ka sinu koefitsient tõusta aga mine sa tea, see ikka nii segane värk.

Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Mind huvitaks palju rohkem see ,et kui täna müün auto maha teen lepingu ja kõik sinna juurde kuuluva ,aga järgmisel hommikul teeb uus omanik avarii .
Liikluskindlustus minu nimel veel ,kelle kraesse see läheb ?,kelle kindlustuse koefitsent taevasse tõuseb ?



Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
kkaurkk
huviline



Registreerunud 12.06.15
Postitusi: 41

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Fabia Combi 1.2 TSI

postitati 10.05.16 04:38 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Tegemist oli vähem kui aasta tagasi juuni lõpus 2015,kui müüsin oma eelmist autot.Kõik seadused on ka praegu minu teada samad.Selts oli Ergo.Kindlustus oli kehtiv kuni septembrini.Ostaja tegi enne autole järele tulemist uue kindlustuse.
Mul küll nö oma haldur seal ja tegin reaalselt ainult kõne,et palun sulge lepingud(liiklus ja kasko ) alates homsest.Ehk,siis päev enne ümbervormistamist.
Ostja ostis auto liisingusse või mingi järelmaksuga.Vormistamine käis ID kaardiga e-arkis.


Siis me müüsime suhteliselt ühel ajal. Erinevus on selles, et mul pole oma haldurit ja kindlustusselts (ei mäleta kes oli) ütles, et enam ei saa lõpetada. Nii leppisin ostjaga kokku.

Eriti jabur on see, et n.ö. defitsiit ja tutvusmajandus hakkab tagasi tulema. Kõike saab, aga kuidagi ümber nurga ja seda viitsitakse teha ainult oma tuttavatele.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 10.05.16 06:03 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: kkaurkk
Millal on viimane kord kui reaalselt tegelesid auto müügil liikluskindlustusega? Ja


Äsja. Müük oli eraisikult eraisikule, kindlustus omaniku nimel.
Paari aasta tagusest ajast, kui sõber kindlustuses töötas, oli meeles, et liikluskindlustuse peatamine on esimene asi, mis tuleb teha enne, kui MNT tehingust teada saab ja seepärast oligi üllatus, et nüüd ei ole mingit varianti raha tagasi saada.

Ranx: kui on MNT-le auto võõrandamisest teatatud, siis sellest hetkest vana omaniku kohustused lõpevad. Niisugune võimalus just selleks ongi tehtud, et teda jamadest säästa. Pead muidugi olema valmis tõestama, et tegelikult ka mingi tehing toimus.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 10.05.16 10:00 Tsiteeri


See on ilmselt seltside nö omakasuks asja tõlgendamine,et ka uus omanik nö endale saada.Ükski seadus otseselt ei keela seda teha,aga et kindlustus kaitse ei katkeks,siis justkui peetakse seda soovitatavaks.Mul ei ole asi just tutvuses vaid pigem selles,et firma on suurklient ja siis ka nö isiklikud asjad on sama mehe käes.
Äkki on see seotud ka nö "jah" ja "ei" lepingutega.Mul on kõik "ei " lepingud ehk midagi ei pikene automaatselt.Teoreetiliselt pead jälgima,et uue õigel ajal teed,aga reaalselt on haldur alati enne helistanud-meili saatnud,et kas tahad ikka sama asja jätkata.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 10.05.16 10:17 Tsiteeri


Just praegu 5min tagasi, avastasin,et minu uuele Fabiale tehtud liiklus on Swedi poolt suht kirve hinnaga 116€ aasta versus 64€ aasta.
Helistasin ja küsisin,et kas saan järgmisest kuust paremat hinda.Öledi,et ei saa.Kui soovite lõpetage leping(kas netipangas või meilile liiklus@swedbank.ee) ja kanname teile ülejäänud raha tagasi.Selline vastus oli.
Ma raha tagasi ei soovi,aga lepingu lõpetan küll kohe,aga selle ettemakstud summa lõppemise kuupäevaga ja teen uue lepingu oma halduri juures.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jato
huviline

Avatar


Registreerunud 16.02.09
Postitusi: 88

Asukoht: Paide
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI 75kW (müüdud); Peugeot 5008 1,6 VTi 88kW

postitati 10.05.16 15:46 Tsiteeri


Kus see loogika on, müügil räägitakse, et kindlustus ei tohi katkeda aga niisama võid lõpetada küll. Ühesõnaga ei tohi müüki mainida ja saab lõpetada.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
hulgus
huviline

Avatar


Registreerunud 22.12.15
Postitusi: 50

Asukoht: Mägi-Eesti / Helsinki
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Octavia "L&K" 1,8 TSI (2011) FL

postitati 11.05.16 10:33 Tsiteeri


Saab küll lõpetada. Umbes kuu aega tagasi müüsin oma Golfi ära ja Võru ARK-s ütles klienditeenindaja selge sõnaga, et kui vana omanik tahab kindlustust ära lõpetada siis peab seda tegema ENNE auto ümber vormistamist uuele omanikule! Vastasel juhul jh, sõidab masina uus omanik sinu kindlustusega ning kui koduteel matsu paneb siis... palju õnne.


Ökoautost "Säästu" saiani ja kumminaiseni on ainult üks samm ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Helmer
huviline



Registreerunud 04.02.15
Postitusi: 100

Asukoht: Põlva
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia III 1.2 TSI 7-k DSG

postitati 11.05.16 15:18 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: hulgus
Saab küll lõpetada. Umbes kuu aega tagasi müüsin oma Golfi ära ja Võru ARK-s ütles klienditeenindaja selge sõnaga, et kui vana omanik tahab kindlustust ära lõpetada siis peab seda tegema ENNE auto ümber vormistamist uuele omanikule! Vastasel juhul jh, sõidab masina uus omanik sinu kindlustusega ning kui koduteel matsu paneb siis... palju õnne.

Kui ostu-müügi leping on sul olemas siis ei tohiks uue omaniku matsupanek sinu kindlustusele mõjuda...?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 11.05.16 18:13 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Helmer
Tsitaat:
Algselt postitas: hulgus
Saab küll lõpetada. Umbes kuu aega tagasi müüsin oma Golfi ära ja Võru ARK-s ütles klienditeenindaja selge sõnaga, et kui vana omanik tahab kindlustust ära lõpetada siis peab seda tegema ENNE auto ümber vormistamist uuele omanikule! Vastasel juhul jh, sõidab masina uus omanik sinu kindlustusega ning kui koduteel matsu paneb siis... palju õnne.

Kui ostu-müügi leping on sul olemas siis ei tohiks uue omaniku matsupanek sinu kindlustusele mõjuda...?


Kui uus omanik matsu paneb ,ega siis keegi sind teavita , sina saad alles siis teada kui kunagi uut kindlustust teed ja koefitsent lakke tõusnud.
Paberite järgi oli kindlustaja vana omanik ja hakka siis tagantjärgi neid asju ajama


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 12.05.16 06:39 Tsiteeri


Kui swedi liiklust teha,siis sinu käitumine nende jutu järgi oluliselt hinda ei mõjuta ja see midagi soodsamaks ei tee.Kuna ka naise uus auto on minu nimel,siis seda nagu püüdsingi neile selgeks teha.Aga öeldi, et see et sa oled aastaid ilma avariide ja rikkumisteta hakkama saanud, ei ole neile argument.
Ma tegin enda süül,endale kuuluva autoga, viimase kõksu 1998 sügisel.2008 oli kerge kõks ka firmale kuuluva autoga.Ja see neile ei loe.
Nüüd siis tegin ERGO-s läbi enda halduri ja aastamakse a´120 versus a´70.Pole küll rahaliselt teab,mis summa,aga kui võtta protsent,siis swed keevitab ikka räigelt.IF e-teeninduses oleks veel 3 € odavamalt saanud.
Küsisin ka haldurilt,et kuda selle lõpetamisega on?Vastas,et see olevat tavaline asi,et kliendid seda teevad.Unustasin küsida,et kas on vahe "jah" ja "ei" lepingul.Nagu eelpool mainisin,siis mul kõik "ei" lepingud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jato
huviline

Avatar


Registreerunud 16.02.09
Postitusi: 88

Asukoht: Paide
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI 75kW (müüdud); Peugeot 5008 1,6 VTi 88kW

postitati 12.05.16 10:13 Tsiteeri


swedil on see ilmselt lisa mugavusteenus liisingule, klient ei pea mõtlema, saab korraga teha. IF-il aga põhiteenus ja peab kliente hoidma. Minul tõusis IF-is kui tegin parklas kõksu ja siis hakkas iga aasta väheke langema.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 77.7% - SQL: 22.3%]