Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Superbi käsiraamatud (Vastuseid: 25 | Vaatamisi: 6335)
KKristo
huviline

Avatar


Registreerunud 17.11.06
Postitusi: 47

Asukoht: Jüri
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2.0 TD

postitati 20.11.06 15:40 Tsiteeri
Superbi käsiraamatud



Selline mure, et sai soetatud Superb... uuena.. kahjuks kõik kaasa tulnud raamatud on vene keeles.
Pean tunnistama, et mitte muffigi ei saa neist aru. Kuigi jahh.. ühe uue sõna õppisin ära... tempomaat :)
Küsimus, et kas kellegil on ette jäänud Superb inglise keelset raamatut , näiteks PDF oleks hea algus.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
petst
huviline



Registreerunud 03.04.06
Postitusi: 114

Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 & VW e-UP!

postitati 20.11.06 16:40 Tsiteeri


Mine nõua siis müüja käest emakeelset/inglise keelset raamatut. Mulle on ka alati vene keelne sokutatud aga olen saanud leti alt vähemalt inglise keelse :)

PS! Seadus kohustab müüjaid varustama kaubad eesti keelse kasutusjuhendiga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
KKristo
huviline

Avatar


Registreerunud 17.11.06
Postitusi: 47

Asukoht: Jüri
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2.0 TD

postitati 21.11.06 09:39 Tsiteeri


Mnjahh... seda ma tean jahh. Eesti keelde ei ole Superb raamatuid tõlgitud. Ja väga ei taha seal skodas jalgu tampida.. pärast teab mis teevad autoga karistuseks. Tead küll, mis juhtub kui restos kelneriga ebaviisakalt räägid ;)
Et küsimus endine, et kas kuskil 2.0 TD Superb kohta netis on raamatud olemas, PDF'ina ? Enda googeldamised ei ole siiani vilja kandnud.

Üks asi miks eriti lärmata ei taha on see, et auto tuli vales varustuses kohale. (pärast jäängi A100 vahet sõitma) Nimelt vale makk oli sees, aga selle vahetamine on keerulisem lugu. Teagi kuidas seda kontrollida, et kas pesurid on ikka soojendusega ?


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
morden
meeskond



Registreerunud 04.11.05
Postitusi: 210

Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Superb 1,9td 96kW 05.a.

postitati 21.11.06 20:47 Tsiteeri


kahjuks arvan, et peaksid siiski pöörduma Auto 100 poole oma muredega. Nii varustuse asjus, kui arusaadavas keeles manuali asjus. Sealt saad kindlama vastuse oma küsimustele. nii ühes kui teises asjas.


RRRRRRRs
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype
KKristo
huviline

Avatar


Registreerunud 17.11.06
Postitusi: 47

Asukoht: Jüri
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2.0 TD

postitati 22.11.06 07:54 Tsiteeri


Varustuse osas seda tegin.. 2'aks korda on üritatud makki vahetada aga siiani pole õnnestunud. Loodetavasti 3 jääb viimaseks. :)

Igastahes otsisin võtmesõnu hoopis MP3 CD valmistamiseks skoda maki jaoks, (et mis level'id , iso'd, mode'ed, tao'd jne) , et minu skoda seda loeks. Ja sattusin peaaegu õigetele manualidele ligi: http://ws.skoda-auto.com/download/eng/manual/ Neid "eng "ja "manuale" võib aadressist maha võtta, leiab veel üht-koma teist.

A100'ast öeldi alguses kui auto kätte sain, et eesti keelseid manuale ei ole veel tõlgitud. Et Škoda peab Eestit IDA turuks (loe venemaaks) ja selle pärast on Superb'i manualid vene keelsed, mitte inglise keelsed.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 22.11.06 09:02 Tsiteeri


well, mina sain oma esimese traktoriga kaasa mingid serbo-horvaadi keelsed üllitised. kütsin nendega vist ahju ja ostsin soomest stockmann autost soomekeelse manuaali.
saab vähemalt aru.
muide helkamas mihkels arvas, et iga autoga tuleb üks manual kaasa ja mingit muukeelset versiooni pole üldse võimalik saada. ma ei hakand temaga vaidlema.
:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
argo
klubiliige



Registreerunud 30.10.06
Postitusi: 47

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi II 1.9 TDI

postitati 22.11.06 09:43 Tsiteeri


eestikeelne kasutusjuhend(manual) peaks olema ikka kohaliku maaletooja ehk siis Auto 100 rida.

Aga ülejäänud värsked skoda omanikud, mis keelsed manualid autoga kaasa saite?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Fabia
huviline



Registreerunud 30.11.05
Postitusi: 31

Asukoht: Saaremaa
Kasutaja on eemal

Auto: Hetkel puudub

postitati 22.11.06 11:08 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: argo
eestikeelne kasutusjuhend(manual) peaks olema ikka kohaliku maaletooja ehk siis Auto 100 rida.

Aga ülejäänud värsked skoda omanikud, mis keelsed manualid autoga kaasa saite?


Nii värske omanik just ei ole aga kaasas oli soome keelne ... sai hiljem vahetatud eesti keelse vastu ilma probleemideta:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Enrico
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.03.06
Postitusi: 437

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Superb Sportline

postitati 22.11.06 12:09 Tsiteeri


Sain Helkamast 2004 novembris auto kättesaamisel valida inglise ja venekeelse vahel ning kevadel sain juba ka valmistrükitud eestikeelse kätte.

Automüüjal on seaduslik kohustus anda eestikeelne käsiraamat kaasa.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
HenriTeine
huviline



Registreerunud 25.07.06
Postitusi: 222

Kasutaja on eemal


postitati 22.11.06 13:21 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: diesel
muide helkamas mihkels arvas, et iga autoga tuleb üks manual kaasa ja mingit muukeelset versiooni pole üldse võimalik saada. ma ei hakand temaga vaidlema.
:)


Mihkels oli üldse pull müügimees seal. Mulle sellised libedad vanad kes pe**e poevad ei meeldi. Ma tahaks ise natuke uurida, mitte et pärast ühe küssa küsimist oled saanud omale uue parima sõpsi kes poeb nagu hirmus. Ta müüs tegelikult audisid mis nägid välja nagu skoodad. :P Mis auto felicia järgi audi valikus oli tehtud ta mulle ei ütelnud. Ma ise arvan, et äkki A2 või midagi. :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
wigry
huviline



Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 456

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI

postitati 22.11.06 14:16 Tsiteeri


Mina sain oma autoga ARX-st kaasa venekeelse manuaali. Miskit natuke olen aru kah saanud, aga pole erilist vajadust olnud seda raamatut lugeda. Kui hooldus tuleb mõne kuu pärast, siis ehk küsin Auto100-st omale eesti keelse raamatu.

MP3 koha pealt pole mina veel näinud, et autoraadio pirtsutaks CD formaadi üle. Kirjutan windowsi all asja valmis (Exploreriga) ning toimib nii kuis vaja. Üks kord siiski mitme sesiooniga RW toorikuga hakkas natuke pirtsutama.

Aga ei viitsi neid CD-sid kirjutada, ning unistan pigem iPodi toest, mis tundub, et Škoda puhul unistuseks jääbki.


Don't let the perfect be the enemy of the good
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
KKristo
huviline

Avatar


Registreerunud 17.11.06
Postitusi: 47

Asukoht: Jüri
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2.0 TD

postitati 22.11.06 15:42 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: wigry
MP3 koha pealt pole mina veel näinud, et autoraadio pirtsutaks CD formaadi üle. Kirjutan windowsi all asja valmis (Exploreriga) ning toimib nii kuis vaja. Üks kord siiski mitme sesiooniga RW toorikuga hakkas natuke pirtsutama.


Nohh, siin miski huvitav kala ongi peidus. Nimelt kui kõrval arvutist windowsiga MP3 plaadi teen, siis auto saab sellest aru. Kui oma arvutist Linuxi'iga (k3b) teen plaadi siis siristab seda natsa lugeda ja ütleb Error.
Samas windows loeb kenasti plaadi välja, mille ma Linuxi masinas tegin. Peab veel uurima ja proovima. Millised seadeid täpselt poiss vajab.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Knap
huviline



Registreerunud 27.07.06
Postitusi: 25

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II Combi Elegance 1,9TDI

postitati 23.11.06 09:02 Tsiteeri


mina sain sell aastal autot ostes kaasa küll eesti keelse manuaali nii auto kui ka maki kohta. LIsaks siis veel vene keelse variandi mņlemast. Auto oli siis Octavia 2. Huvitav, kas siis eesti keelne variant on olemas ainult ühe auto kohta vai?? hea variant mudugi esinduse kohta.... MInu teada, ilma kohalikus keeles manuaalita ei tohikski sellist asjandust nagu auto müüa? tarbijakaitse väiksemate asjade puhul firmadele kraesse hüppab ... Mingi aasta tagasi hakati kisama, kuna mälupulgal ei olnud kaasas eesti keelset kasutusõpetust. Ometigi on auto vist kordi keerulisem apastraat kui mälupulk?? :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Auto100
ametlik esindaja

Avatar


Registreerunud 30.03.06
Postitusi: 10

Asukoht: Paldiski mnt.73/Pirni 1
Kasutaja on eemal


postitati 23.11.06 10:15 Tsiteeri
Škoda eestikeelsed kasutusjuhendid



Probleem on olnud eestikeelsete käsiraamatutega algusest peale. Et kõikidele mudelitele teha eestikeelsed manualid, selleks on vaja saada tehasest kätte vene või inglise keelne kujundus, et nendest siis tekstid eesti keelde tõlkida. Tänaseks on olemas Octavia ja Roomsteri venekeelsed käsiraamatud ja need on tõlkimises eesti keelde. Tõlgitud, kujundatud, trükitud saavad need veebruari kuu jooksul. Peale seda tehakse ära uue Fabia, Octavia Scout ja Roomster Praktiku käsiraamatud. Vabandame tekkinud segaduse pärast, aga kinnitame et töö käib selles suunas, et järgmise aasta lõpuks oleks olemas kõik eestikeelsed käsiraamatud. Kui on uus eesti keelne käsiraamat olemas, paneme sellekohase info kohe üles ka foorumisse ja kõik soovijad saavad Auto 100-st uued käsiraamatud. Sinnamaani loodame mõistvale suhtumisele, sest me ei ole olnud suutelised kõike mida oleks vaja(sh eesti keelseid käsiraamatuid) selle lühikese tegutsemise aja jooksul veel ära teha.

Lugupidamisega,
Auto 100 AS müügiosakond


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
argo
klubiliige



Registreerunud 30.10.06
Postitusi: 47

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi II 1.9 TDI

postitati 23.11.06 13:51 Tsiteeri


Huvitav kuskohast Knap siis omale eestikeelse manuali sai, kui need alles tegemisel?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
lare
meeskond

Avatar


Registreerunud 21.10.05
Postitusi: 1154

Asukoht: Harkujärve
Kasutaja on eemal

Auto: Scout

postitati 23.11.06 14:12 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: argo
Huvitav kuskohast Knap siis omale eestikeelse manuali sai, kui need alles tegemisel?

Helkama ülevõtmisel tuli sealt ka mingi hulk eestikeelseid manuaale,mis kahjuks on juba laiali jaotatud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Knap
huviline



Registreerunud 27.07.06
Postitusi: 25

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II Combi Elegance 1,9TDI

postitati 24.11.06 09:56 Tsiteeri


nu ju siis juunis oli veel neid eesti keelseid manuaale järgi sellest partiist mis helkamast saadi. Aga huvitav, on ju siis vÄga kerge uusi teha kui mingi põhi olemas... tänapäeval ju igast tehnilisi võimalusi et paberkandjal raamatud digitaliseerida. ..


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
KKristo
huviline

Avatar


Registreerunud 17.11.06
Postitusi: 47

Asukoht: Jüri
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2.0 TD

postitati 24.11.06 15:11 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Auto100
veebruari kuu jooksul. Peale seda tehakse ära uue Fabia, Octavia Scout ja Roomster Praktiku käsiraamatud.


Nagu ma aru saan, siis superb raamatuid ei ole loota. Aga kas vene keelse raamatu asemel saaks muidu teenindusest inglise keelse raamatu. Meeleldi tagastaksin need vene keelsed. Sest tõesti-tõesti... kui muidu vene keeles mind maha müüa ei saa.. siis autoraamatu puhul .. saan ainult piltidest aru :)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
ansa
huviline



Registreerunud 14.08.06
Postitusi: 11

Asukoht: Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 1,9 TDI Comfort

postitati 24.11.06 15:52 Tsiteeri


Mul on saksa keelne manuaal, kas sa seda mõistad? Võiksime suisa vahetada , ma loen ka vene keelt vabalt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
KKristo
huviline

Avatar


Registreerunud 17.11.06
Postitusi: 47

Asukoht: Jüri
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2.0 TD

postitati 24.11.06 18:27 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ansa
Mul on saksa keelne manuaal, kas sa seda mõistad? Võiksime suisa vahetada , ma loen ka vene keelt vabalt.


Saksa keelest vast mõnda frasi tean.. 'snelle Helge' ja miski oli veel ;) Kõlas kuidagi nii... öösel võib seda fraasi telekast kuulda ;)

Aga kahjuks see ei aita.. inglise ja vast ka Soome sobiks.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
wasp
klubiliige

Avatar


Registreerunud 05.09.06
Postitusi: 118

Kasutaja on eemal

Auto: superb elegance 1,8 TSI 7-DSG

postitati 19.02.07 21:38 Tsiteeri
garantiiaja rõõmud ja mured



otseselt ei põimu küll antud teema eelpoolsega aga kaudselt panen siiski siia mõne mõtte.Pöörduks selle jutuga Auto 100 esindajate poole , et saada infot tegelikkuse kohta.

autot ostes püütakse meid veenda selles, et autol on tehasepoolne garantii ja mõnel mudelil veel müüija poolne lisaks.Huvitav oleks teada mis meid tegelikult ootab selle garantii ajal .Meile väidetakse ,et sõidukil esimesed kaks aastat läbisõidu piirangut pole vaid kolmandal aasta kuni sada tuhat.Kuid tegelikult on igal detailil kindel garantii aeg , olenevalt läbisõidust (näiteks amordid kuni 70 tuhhi ,(vähemalt volkaril oli nii) ja velg kuni 10 tuhhi , nii vähemalt väideti mulle kui palusin velg välja vahetada mis viskas ostes saadik ja mis siis suure hädaga 20 tuhhi pealt lõpuks ära vahetati, paljud asjad ei kuulu üldse garantii alla kuna kuulub loomuliku kulumise tabelisse. Piduri klotsi vahetades maksan paar tuhat , kui ise vahetaksin saaksin 600 krooniga hakkama aga garantii katkeks supportile ja kettale. OK ostan uue ketta ka mis maksab 500 eeki , seega kokku 1100 eeki ilma garantiita mis tuleb ikkagi poole odavam.Lähed servisess ja ütled et rooliots kolksub 30 tuhhi peal , öeldakse loomulik kulu garantiid pole enam.Mida kuradit me siis üldse maksame.Käime korralistes servistes ja maksame filtrite ja õli vahetuse eest mega hinda kuna muidu katkeb garantii.Kui aga midagi kuskil otsad annab siis püütakse sellest mööda hiilida.
Siit minu küsimus nendele inimestele kes on pädevad antud teemal , kas ma saan üldse kuskilt lugeda seda inffi detailide garantii pikkusest. Raamatust loen välja ainult kere garantii mis on 12 aastat.Mina kui tarbia saan tegelikult ikkagi mööda pükse ja kas mul üldse tasubki mingi mõttetu üksiku asja pärast tõmmelda servise vahet 3 aastat ja maksta teile suht soolast pappi.:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
petst
huviline



Registreerunud 03.04.06
Postitusi: 114

Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 & VW e-UP!

postitati 19.02.07 23:20 Tsiteeri


Kui on kolm aastat või 100000 km siis ei saa seal aga-sid olla. Need aga-d peavad olema välja toodud lepingus. Selge see, et ükski ettevõtja ei taha endale üleliigseid kohustusi kaela võtta..


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 20.02.07 08:59 Tsiteeri


ma veelkord kordan.
mitte keegi ei sunni autoostjat käima nn. ametlikus esinduses hoolduseid või remonte tegemas. vahetage oma õli kasvõi petja juures garaashis kopli liinide taga.
garantii võib katkeda juhul kui tootja poolt kehtestatud nõuetest ja meetoditest kinni ei peeta.
kui petja tõestab, et vahetas õli nii nagu tootja ette näeb, siis ei ole kellelgi kobisemist.
garantii katkemise jutt on vaid ja ainult automüüjate välja mõeldud jutt lolli kunde hirmutamiseks.
siililegi selge, et müüja tahab võimalikult palju raha teenida. kui auto müügist saab vaid ühe korra kasumit siis veel kolm aastat ullikest sundida regulaarselt pappi ää andma on ju igati mõistetav põhjendus garantii katkemisega hirmutamiseks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
wigry
huviline



Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 456

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI

postitati 20.02.07 16:43 Tsiteeri


Üks väike vahemärkus. Ma ei pea 2500 EEKu kalliks teeninduseks. Mul tuttaval Saab ning vot sellel autol on kallid teenindused.


Don't let the perfect be the enemy of the good
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 30.03.07 20:05 Tsiteeri


Eespool oli mingi link, mis ei avanenud. Et küsiks siis nüüd veel, et teab keegi, kust saada Superbi inglisekeelset kasutusjuhendit? Manuaal venekeelne ja Rhapsody+Soundsystem saksakeelne, ehk siis kumbagi neist keeltest ei valda :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 70.1% - SQL: 29.9%]