Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Esimene lumi:) (Vastuseid: 26 | Vaatamisi: 5526)
S.S.D.D.
huviline



Registreerunud 28.05.06
Postitusi: 234

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 01.11.06 17:35 Tsiteeri
Esimene lumi:)



kas kodutee kulges muretult esimese lumega?
Mul naelad ammu all ja hea oli lasta lumelöga sees. Paraku kõikidel sõidukitel ei ole teps mitte talverehvid all, ettevaatlik tuleb samuti olla.
Sai veojõukontrolli testitud:P;);)


"Külaline"
Powered by BMW, aga üks pisike 2008a Fabia on veel peres :)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ab
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 50

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI

postitati 01.11.06 18:05 Tsiteeri


Ise sai enda vajalikud paar km läbitud kenasti suvepapudega. Täitsa sõidetav, kui just kiiruskatseid ei tee. Muidugi said elektroonilised abimehed ka oma oskusi rakendada :).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Timur
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 664

Asukoht: Harju
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 1,8T

postitati 01.11.06 18:18 Tsiteeri


Ma jõudsin koju enne kui sadu vihmast lumeks jõudis minna :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Octavianus
huviline

Avatar


Registreerunud 25.10.05
Postitusi: 205

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Superb III 2015 280HP Elegance

postitati 01.11.06 23:02 Tsiteeri


no problemo suvepapudega, kesklinnast kakumäele.
aga keskmine kulu oli kyll :mad:
9.0
muidugi peeglisoojendus ja tagaklaasi ja pepu oma ka sees kõik...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
lare
meeskond

Avatar


Registreerunud 21.10.05
Postitusi: 1154

Asukoht: Harkujärve
Kasutaja on eemal

Auto: Scout

postitati 02.11.06 08:13 Tsiteeri


Ma viskasin laupäeval juba talvejooksu alla.
Aga eile õhtul oli selgelt näha,kellel talvekad-kes veel suvekatega kelgutab.
:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Knap
huviline



Registreerunud 27.07.06
Postitusi: 25

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II Combi Elegance 1,9TDI

postitati 02.11.06 08:39 Tsiteeri


sain talvepapud alla üleeile. Eile juba polnd mingeid probleeme.. sõitsid nagu mööda rööpaid.. kindel minek :) Täna kui olud veelgi talvisemad sama kindel ja mõnus.. mudugi kõiksugu abimehed töötavad aktiivselt.. veojõukontroll vilgub ja abs ragiseb :)).
ühe asjaga sai küll natuke hiliseks jäÄdud... nimelt suvine aknapesuvesi sees.. nüüd peab selle kuidagi jälle üles sulatama.... ja tulepesurid vist tänu sellele jäätusid... nii et ninad väljas....


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
reFFLex
moderaator

Avatar


Registreerunud 05.11.05
Postitusi: 758

Asukoht: Pirita kant
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0TDI 2017

postitati 02.11.06 08:46 Tsiteeri


Mina ootasin eile ära kuni rahvas teedelt minema ujub ja kokkupõrutanud tegelased oma asjad ära klattinud ning ka laiali läinud on nii, et teed segajatest puhtad oleksid, ning siis miski poole kümne ajal kulgesin Nõmmele, kus mul kaunid mustad terasveljed ja suht vähekulunud Goodyear UltraGrip400-d allapanekuvalmilt garaažis seisid.

Enne 11 olid kõik neli veermikudetaili vahetatud. Panin muide tähele, et minu kaks suve ja ca 30k sõitnud tehases alla pandud rehvid olid päris üksjagu kulunud ning kui hästi läheb, siis järgmise suve venitaks nendega ka veel välja enne totaalselt slickistumist. Esimesi rehve ka vaatasin - ebaühtlaselt nagu ei olnud kulunud (nagu meil siin foorumis mõnes teises teemas vahel on jutuks tulnud), nii sise- kui välisservad olid ümaramad, kui tagant võetud ratastel.

Igatahes JÄLLE suutis talv tulla ootamatult, aga kuna ta seda ei tee, eksole? :P

Üleeile oli veel ropp vihm ning Nõmmel käies mõtlesin, et ei viitsi veel vahetada - aega on (ilm ju plussis ning vihmane). Vähem kui 24h hiljem ei tahtnud aga linnavahel autoga liikudagi. Huvitaval kombel aga ei hakanud eile silma selliseid debiilikuid, kes "oma tavapärast sõitu" oleksid teinud - kõik kulgesid rahulikult isegi pikivahesid (sic!) hoiti pisut teisemamõõdulisi, kui tavaliselt. Selliselt jääb üle soovida vaid seda, et oleks selliseid ilmasid rohkem - surub loodus äkki paika need poolearused, kes muul ajal justkui üksipäini ringi sõidavad (elik teiste liiklejate olemasolust ennast häirida ei lase).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 02.11.06 08:51 Tsiteeri


ommuku tulin tööle ja terve tee oli täis kartlikke kodanikke. asi kippus ikke peris imelikuks, maantee pääl jäi vahel hoog juba alla kuuekümne.
a mul õnneks muret polnud. üsna sile suvesuss all ja elektroonilisi abistajaid ka ümmargune null. vajutasin tavapärase 105 cruisele ja muudkui veeresin. mina küll aru ei saand, et miskitmoodi oleks libedam olnd kui senini.
alles linna servas ristmiku ees pidurdades võis aimata, et kets väga ei taha enam teega sidet pidada.
siiski panin ka jalanõude vahetuseks aja kinni. rammus paar nädalat sõidan veel suvistega.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
S.S.D.D.
huviline



Registreerunud 28.05.06
Postitusi: 234

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 02.11.06 10:13 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: diesel
siiski panin ka jalanõude vahetuseks aja kinni. rammus paar nädalat sõidan veel suvistega.


eeh, jätad ka kõik viimasele minutile;) Ma pigem suts varem kõristan naeltega kui lumas suusatan neljal rattal:)


"Külaline"
Powered by BMW, aga üks pisike 2008a Fabia on veel peres :)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 02.11.06 11:22 Tsiteeri


a mul meeldib suusatamine. äkilisema pidamasaamisega ainult on lood kehvad ja seda peab katsuma vältida. ega siis see ködi kaob teedelt nagunii õige varsti. sool teeb oma töö ja sahad ka natuke ja pole jälle probleemi.
:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
wagoneer
huviline



Registreerunud 28.10.06
Postitusi: 6

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 2,0 masuut 2008

postitati 02.11.06 12:01 Tsiteeri


Et õeraasul kes kulgeb rõõmsalt oma värskelt saadud octavia I-ga koges täna natuke närvikõdi. Liikudes ise peateel(parema käe reegel) tahtis üks taksist vägisi küljepealt sisse sõita kuna slikistunud suverehvid ei haakunud kohe üldse. Õde tegi õige otsuse ja ei üritanud pidurdada vaid andis gaasi ning keeras napilt takso esiosast mööda. Kuna ise liikusin kohe õe järgi siis võin kinnitada,et kahe auto vahele ei jäänud palju peale juuksekarva midagi. Takso tuiskas minu eest üle tee kraavi nii,et mürtsus. Meil mõlemal autol all siis uued nord frost 5-ed.
Taksol olid alla täiesti slikid(muster oli aimatav) kummid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
reFFLex
moderaator

Avatar


Registreerunud 05.11.05
Postitusi: 758

Asukoht: Pirita kant
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0TDI 2017

postitati 02.11.06 12:26 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: diesel
a mul meeldib suusatamine. äkilisema pidamasaamisega ainult on lood kehvad ja seda peab katsuma vältida. ega siis see ködi kaob teedelt nagunii õige varsti. sool teeb oma töö ja sahad ka natuke ja pole jälle probleemi.
:)

Ekstreemiharrastaja oled, diesel, mis siin muud oletada :cool:

Ise eile olin küll suht krampis, kuivõrd vahtralehtedega tips mul roolis istus ning liiklust jagus meite läbiliikumise hetkel igasse silmaga nähtavasse punkti.
Ja hirm/ärevus oli täiesti alusega, kuna suht kodulähedases väikses pea 90-kraadises kurvis miskipärast hakkas auto väljakeeratud ratastega võpsiku poole vedama. Ja polnud kasu mitte sellest, et tips värskelt autokoolitarkusi täis peaks olema - ikka ei osanud muud, kui pidurit vajutada, mille ta minu hääleka nõudmise peale enne teelt väljasõitu vabastas ning hetkega tekkis pidamine ja auto jõnksatas soovitud liikumissuunda.

No kuidagi ei tahaks enda autot ei eest, ei tagant, ega ka külgede pealt kunagi ära äestada. Sestap võtab minu pingesse, kui ilm libe ja all suvised kõva seguga rehvid. Eks süüdi olnud ka see, et päeva teisel poolel laekusin tühja Caddy'ga Rakverest ning mingil hetkel enne Tallinnasse jõudmist hakkas juhitavus kuidagi imelikuks muutuma, mis tingis resoluutse kiirusevähendamise ja paratamatult kerge pingeseisundi tekkimise.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Timur
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 664

Asukoht: Harju
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 1,8T

postitati 02.11.06 18:05 Tsiteeri


Hommiku tundusid olud üsna talvised, ei hakanud oma masinaga(suverehvidega) ukerdama võtsin isa Fabia, millel talvekad all. Peale tööd krutisin oma masinale ka talve rattad alla.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
indro
meeskond



Registreerunud 21.10.05
Postitusi: 280

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal


postitati 02.11.06 20:11 Tsiteeri


Mina saan talverehvid alles homme õhtul loodetavasti alla. Täna hommikul natukene pelgasin küll tööle minekut (Merivälja - > Jüri) aga mõistuse piires sõites polnud häda miskit. Võib lausa tõdeda, et 13 tuhat sõitnud suverehvid peavad suhteliselt hästi, ei saa nagu midagi ette heita.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
veiKs
huviline



Registreerunud 26.04.06
Postitusi: 24

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia

postitati 02.11.06 21:49 Tsiteeri


no "viimase minuti mehed" (mina näiteks) peavad ukerdama ja kakerdama veel mõnd aega suvekatega. Täna sõitsin Pärnust Tartusse ja sai esimese libeda tunde sisse. Seni polnud nagu hullu kui ühel tõusul tahoka ja spidoka sünkroonis üles lõi - vat siis võttis väheke värisema ;) aga pole hullu.
kainet mõistust ja pikka liugu kõigile (ohutult)!!!:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Hallvatt
huviline



Registreerunud 31.07.06
Postitusi: 169

Asukoht: Haapsalu/Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Felicia Kombi 1,3 1997

postitati 03.11.06 09:36 Tsiteeri


No mina olen suvi läbi sõitnud M+S-idega. On mul üks jooks selliseid, mis nagunii tuleb n-ö ära sõita ja millest tõsisel talvel enam asja ei ole. Aga praegu on pidamist ja minekut neil veel küll -- tõsi, ma pole ühtki pikemat otsa ette võtnud, seega nende maanteel käitumisest ei tea ma midagi. Aga linnas on kõik esialgu hästi. Vahetada plaanin, aga mitte enne kui esimene paanikalaine üle läheb. Ööpäev otsa rehvivahetuse juures sabas seista, nagu kirjeldatakse EPLis, ma küll ei kavatse ;)


No sellist jama on raske kommenteerida.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Kasutaja Telefoninumber
Timur
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 664

Asukoht: Harju
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 1,8T

postitati 03.11.06 17:04 Tsiteeri


Mõistlik on hankida teine jooks velgi, siis ei pea rehvi vahetuse järjekorras seisma. Võib ise rattad ümber vahetada. Pealegi nagu ma paari tuttava kogemustest olen tähele pannud, kui rehvi vahetajad üritavad kiiresti töödata tuleb rohkem praaki. Tuttavad kurdavad, et rehvid ei taha hästi õhku pidada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
riinaj
huviline



Registreerunud 25.10.05
Postitusi: 14

Asukoht: Pelgulinn - Sindi - Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Felicia 1,3

postitati 03.11.06 18:54 Tsiteeri


Ma kah esmaspäeval võtsin pika nimekirja ette, et "vot nüüd hakkan helistama" ja esimene, kuhu kõllasin pakkus aega kolmapäeva õhtuks! Ma väga juhmi häälega küsisn üle, et "Kas ikka sellel kolmapäeval? S.t.ülehomme?" Ja oligi nii. Õnneks hakkas lumetama ka alles kolmapäeval, nii ma siis libistasin õhtul ennast 4 km kaugusele rehvitöökotta 40 km/h. Aga ega Peterburi teel keegi eriti mööda ei kippunud ka:D Tagumised on velgedel, esimesed pidi ümber tõmbama, veerand tunniga oli neil töö tehtud.
Tublid poisid!;)


Pisike ja punane
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
SLAlex
huviline



Registreerunud 23.04.06
Postitusi: 39

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Superb 1,8TSI

postitati 03.11.06 21:54 Tsiteeri


Nädal tagasi said naelad alla. Sõitsin Valgast Tallinnasse täna-ei mingit probleeme. Sõitsin pidevalt 120-110, mina küll oma o2 mingit tee peal ujumist ei märganad. Muidugi minu endise autoga ei anna võrrelda(bmw 535- sellega sai kuni 200-ni talvel kihutada sirgel teel).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Hallvatt
huviline



Registreerunud 31.07.06
Postitusi: 169

Asukoht: Haapsalu/Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Felicia Kombi 1,3 1997

postitati 04.11.06 09:30 Tsiteeri


Julgelt kihutad -- nii palju kui mina olen aru saanud, hakkavad naastud kiirustel üle 80-90 km/t lihtsalt rehvidest välja tulema ;)


No sellist jama on raske kommenteerida.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Kasutaja Telefoninumber
wigry
huviline



Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 456

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI

postitati 04.11.06 15:45 Tsiteeri


Kah hetkel suvekad all. Kui Nõmme lumehangedest välja saadud, siis linna tänavatel pole küll mingit probleemi liiklemisega. Sool maas ja sõida kui suvel. Jah, kui kõrvaltänavasse keerad, tuleb ikka väga pikk pidurdusmaa reserveerida. Hetkel on ka väike sportlik huvi sees sõita nii, et veojõukontroll ega ABS ei rakenduks. Suverehvidega päris põnev katsumus.


Don't let the perfect be the enemy of the good
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
stefan
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.01.06
Postitusi: 230

Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: Passat B8 Alltrack TSI, VW Golf TSI DSG 110kW MY2016, Yeti 1.8TSI 4x4, Karoq 4x4 TDI DSG

postitati 05.11.06 18:58 Tsiteeri


Imelik nädal on. Üle pika aja oma O2 roolis. Eelmised 2 kuud pidin läbi ajama lombi taga rendiautoks olnud Sonata 3,3 V6 aut. Ja nüüd tagasi oma kärus – ja pagana hea on. Nädala alguses viskasin talverattad alla. Kunagi pole kuupäevaliselt seda nii vara juhtunud, aga ega tänapäeva ilm kalendrit järgi. Auto käitub muuseas väga hästi, ei uju, suunakindlus suurepärane igasugustes tingimustes ja igasugustel kiirustel, auto toimib kui tervik. Olgu siis suve või talverattad. Neljapäeval demonteerisin katuseraamid/rattahoidjad ja avasin pidulikult suusaluugi. Ja suusaluuki on juba korduvalt vaja läinud :D Jah, eestimaal on kohti, kus on lund ühtlaselt ~25-30 cm, teed terve nädala olnud valdavalt jääs ja peal lumepuder. Ja selle nädala jooksul olen ma näinud sama palju autosid kraavis kui kogu eelnev talv kokku.. Masendav, kui hoolimatult ja oskamatult sõidetakse ja veel uhkustatakse oma suvepasteldega. Eile oli lõunapaiku Tallin-Narva maanteel poole tunni jooksul ühe sama valla piires kaks kokkupõrget. Maantee oli valdavalt kuiv! Kuid kohati esines tuulele avatud lõikudel kergelt kinnisõidetud lund. Üks neist laksudest oli inimestele õnnelik. Teise “skoori” ei tea, kuid vaatepilt oli kole. Räbaldunud masinad, vilkurite sähvimine, päästemeeste hüdrolõikurite mürin, sagivad kiirabitöötajad, surmtõsiste nägudega politseipiigad liiklust reguleerimas.. Habras on inimelu. Ärge kartke ise kraavi keerata, kui vastu liugleb ilmselgelt kontrolli kaotanud masin või end vastassuunavööndisse unustanud "maantekunn". Sitta see räsida saav auto.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
raul
huviline



Registreerunud 05.03.06
Postitusi: 25

Asukoht: Päälinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 1.8T

postitati 06.11.06 11:21 Tsiteeri


Stefani õigele mõtteterale lisaks (s**ta see auto, alati saab uue auto osta), ei tasu teelt välja sõites ka puud kohata - see rumal ei anna üldse järele :(
Aga paljud teist lume tulles käivad näiteks platsil harjutamas/meelde tuletamas kuidas auto libedaga käitub?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
S.S.D.D.
huviline



Registreerunud 28.05.06
Postitusi: 234

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 06.11.06 11:42 Tsiteeri


Liiklustestides on sees selle kohta hea väljend.
Kaitslik sõidumaneer või midagi sellist, ehk siis arvestad kõike ja kõiki mis vaateväljale mahub. Oma õigust ei tasu alati taga ajada, ka peateele võib keegi ette libiseda. Tagantjärel ju kama2 kas sul oli õigus või mitte kui ratastoolis veered ülejäänud elupäevad. Tänase ilmaga pole tegelikult suvepapuga enam suurt midagi teha. Kunagi ei tea millal just see pidamine katkeb.


"Külaline"
Powered by BMW, aga üks pisike 2008a Fabia on veel peres :)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
miki
huviline



Registreerunud 22.10.06
Postitusi: 10

Asukoht: Kõue vald
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 1,9TDI 4x4

postitati 19.11.06 14:20 Tsiteeri


Nüüdseks küll talvest jälle sügis saanud, kuid vahepealsel lumerohkel perioodil sai siis ära katsetada, mis loom see Octavia 4x4 on. Ja tõesti pop loom - suvekummidega ei käinud kets all ringi, ei olnud mingi probleem läbi hangede sõita (talv tuli ka vallale ootamatult, ei olnud veel lumelükkamise teemat paika pandud). Samuti käisin lumisel metsateel sõitmas, ei mingit kinnijäämise teemat, mitte sinnapoolegi. Nii et kes linnamees või -naine ei ole, on see tõesti mõistlik valik ;)

Ainult et ABS rakendub jube vara ning seda ei saa välja lükata ka. Nüüd lumi läinud ja talvekad ka lõpuks all. Kuigi peab ütlema ka, et suvekummid olid ka väga head alla pandud, väga sügava mustriga, kruusateele sobivad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 63.7% - SQL: 36.3%]