Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: 02 ujub teel (Vastuseid: 13 | Vaatamisi: 3096)
S.S.D.D.
huviline



Registreerunud 28.05.06
Postitusi: 234

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 01.11.06 08:39 Tsiteeri
02 ujub teel



Kas kellegil veel O2 teel "ujub" kui kiirus üle 90km/h?

Ehk siis nõuab suht tihedalt rooliga õige pisut vasakule paremale korrigeerimist. Vahet pole kas all talve või suverehv.
Teenindusest öeldi, et O2 suht tundliku rooliga, nii peabki olema.
Kui peab siis peab aga igaks juhuks uurin teiste O2 omanike kogemusi maanteel kiiremal sõidul.


"Külaline"
Powered by BMW, aga üks pisike 2008a Fabia on veel peres :)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Octavianus
huviline

Avatar


Registreerunud 25.10.05
Postitusi: 205

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Superb III 2015 280HP Elegance

postitati 01.11.06 08:42 Tsiteeri


mul oli sama tunne 1 kord kui pohmas peaga Võrust Tallinna tulin :D

a tõsisemalt rääkides, kas sa rõhku ikka oled kontrollinud autentse seadmega kuskil?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
S.S.D.D.
huviline



Registreerunud 28.05.06
Postitusi: 234

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 01.11.06 09:27 Tsiteeri


olen kontrollinud ja sama teema nii talve kui suverehvidega. Kuin oli see n.n. "torm" nädalavahetusel siis ujus ikka suht meeletult teel
Tavalise ilmaga nõuab ka korrigerimist. Kevadel lasen kusagil mujal silla ära regullida äkki abiks.


"Külaline"
Powered by BMW, aga üks pisike 2008a Fabia on veel peres :)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Knap
huviline



Registreerunud 27.07.06
Postitusi: 25

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II Combi Elegance 1,9TDI

postitati 01.11.06 09:48 Tsiteeri


eks auto uju teedel ka sellepärast, et teed on meil lainelised. Seda olen kogenud. Aga et siledal teel ujuks.. seda küll mitte. Eks omajagu anna ka ujumist laiad rehvid, mis on lainete suhtes teel tundlikumad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
S.S.D.D.
huviline



Registreerunud 28.05.06
Postitusi: 234

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 01.11.06 10:16 Tsiteeri


Talvel 15" suht kitsad rehvid all. Ja see rooliga korrigeerimist nõudev ujumine algab suurelt kiirusel, 90 ja üle. Ei häiri niiväga aga lihtsalt pakub huvi kas see on normaalne või saab midagi parandada.


"Külaline"
Powered by BMW, aga üks pisike 2008a Fabia on veel peres :)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ka:rel
huviline

Avatar


Registreerunud 05.04.06
Postitusi: 59

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia Combi 1.6 Elegance '02

postitati 01.11.06 11:08 Tsiteeri


Mul oli sama probleem, ehkki minul ratsuks Octavia I.

Uuena sai seda asja ka paar korda Helkamas ja nende edasimüüjate juures vaadatud ja nende arvates oli kõik korras. Kuni lõpuks käisin Pärnus Seati / Suzuki müüja Japauto juures, kus pandi sild Toledo normide järgi paika ja pärast seda sain probleemist üle.


Lugupidamisega,
ka:rel
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 01.11.06 11:24 Tsiteeri


vähemalt octavia ühel on null kokkujooks ametlikuks normiks. kui see null siis koguni pisut lahkujooksu poole on pandud või roolihoovastikus juba imeõrn loksuke on siis võivadki rattad harali hoida ja nii kohe ujuma hakkabki.
praktikas tasub sillastendis keerata õrn kokkujooks ja keik mured kaovad nigu lipsti.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
S.S.D.D.
huviline



Registreerunud 28.05.06
Postitusi: 234

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 01.11.06 12:05 Tsiteeri


tänud, lasen vast siis enne kevadet juba silla stendis üle vaadata


"Külaline"
Powered by BMW, aga üks pisike 2008a Fabia on veel peres :)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
reFFLex
moderaator

Avatar


Registreerunud 05.11.05
Postitusi: 758

Asukoht: Pirita kant
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0TDI 2017

postitati 01.11.06 15:57 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: S.S.D.D.
Kas kellegil veel O2 teel "ujub" kui kiirus üle 90km/h?

Ehk siis nõuab suht tihedalt rooliga õige pisut vasakule paremale korrigeerimist. Vahet pole kas all talve või suverehv.
Teenindusest öeldi, et O2 suht tundliku rooliga, nii peabki olema.
Kui peab siis peab aga igaks juhuks uurin teiste O2 omanike kogemusi maanteel kiiremal sõidul.

Ujub neh.
A mumeelest talise (Goodyear UG400) ketsiga kroolis möödunud talvel nigu pisut rohkem, suviste, tehasest kaasa antud rehvidega nagu vähem. Aga siiski.
Mis kiirusest seda tähele panna on võimalik, ei ole viitsinud selgitada, küll aga olen juba suht algusest aru saanud, et rooli täiesti otse hoides (sirgel teel, eksole :P) veab tõesti remmelgasse - muudkui korrigeeri õitepisut ühele ja teisele poole.

Avastasin sellise ujumise enne seda, kui Helkamas käisin rooli otsemaks keerata laskmas - nimelt avastasin mõned kuud pärast ostu (olen vist siin, a võibolla hoopis auto24.ee foorumis sellest murest kirjutanud), et rool on otsesõites vasakule viltu. See nibiti stendis otseks, kuid ujumine jätkus samamoodi, nagu varem.

Häiriv on, a sellega harjub. Sestap - laisa inimesena - ei viitsi ma ristiretke ette võtta, et selgitada välja MIKS nii on ja KAS saama parandada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ab
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 50

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI

postitati 01.11.06 18:20 Tsiteeri


Olen täheldanud ka mingit "ujumist". Aga see "ujumine" hakkas vist mingist x hetkest, sest peale salongist väljasõitu seda ei täheldanud.

Teede süüks ei saa sellist asja eriti ajada (kuigi võib eriti rööpas teid muidugi olla, kus juba saab ajada), sest tihtipeale on saanud sõita ka suht uuel tln-peterburi maanteel, kus rööpaid pole. Imestama paneb rohkem see, et mõnel päeval kipub justkui rohkem ujuma kui teisel või on siis enda tagumikutunnetus päeviti erinev. Korduvalt viimati nimetatud maanteed triikinud ja vahel on kõik täitsa OK, kuid teinekord teeb see jebimine lausa närviliseks.

Kuigi jah, peab tunnistama, et pole ise ka midagi ette võtnud, et asja uurida-puurida. Võimalikud sillaregullid tekitavad ka väikse skeptisismi, pärast peale regulli on äkki veel hullem :D. Pean silmas neid juhtumeid, et kui minnakse asja kallale, kus ei pruugigi midagi viga olla siis tulemus on hiljem veel hullem kui oli enne. Aga noh, see mu isiklik kiiks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
petst
huviline



Registreerunud 03.04.06
Postitusi: 114

Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 & VW e-UP!

postitati 01.11.06 19:28 Tsiteeri


Pole sellist probleemi täheldanud.

"Ujumise" põhjust tasub otsida rööpasse sõidetud teedest. Ja tormituulega ei saagi auto otse sõita..


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Cobra
huviline



Registreerunud 20.11.05
Postitusi: 24

Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi II 1.9TDi

postitati 01.11.06 21:47 Tsiteeri


see ujumine on, või nimetame seda pidevaks korrigeerimiseks.. on täiesti olemas... ja ma ka alguses ajasin seda rida, et äkki saab korda (küll üritati ühte asja ja teist asja)... aga siis sai proovitud teist diiselootriga OII`te(15``ratas) ja sellel sama jama... kusjuures 1.6 bensukal (16``ratas oli all) seda probleemi polnud...ühesõnaga nüüd olen harjunud ja ei viitisi sellega enam tegeleda;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 02.11.06 08:44 Tsiteeri


ma veelkord soovitan ja seekord kõigile. käige sillastendis ja laske oma autole õige pisukene kokkujooks panna. ja saate nigu nõiaväel sellest siledal teel ujumisest lahti.
tuul ja roopad muidugi ei tea regullist midagi ja loksutavad autot edasi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
dencu
huviline



Registreerunud 16.09.07
Postitusi: 4

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.9 tdi

postitati 16.10.07 21:56 Tsiteeri


mull on sama probleem,2007 skoda octavija 3000km
kohe laksin auto100 labi.tegit mulle silla reguleerimist ,see paranes ,aga mitte loppuni ikka tunnen ,et auto ujub.Mis teha ei tea .:mad:motlen et meie teed on sjuksed...


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 50.2% - SQL: 49.8%]