Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Skoda Superb III L&K 1.8 TSI 132kw DSG 2016 (Vastuseid: 40 | Vaatamisi: 14342)
Heino
huviline

Avatar


Registreerunud 24.01.13
Postitusi: 56

Asukoht: Põhja Euroopa
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Superb III L&K 1.8 TSI DSG

postitati 17.02.16 19:08 Tsiteeri


Ise olen ka valikuga väga rahul, iga nurga pealt kust vaatan meeldib aina rohkem ja rohkem :)

Soojenemisega pole õnneks probleemi olnud, ning lisasoojendust pole paigaltatud antud autole, ning ei näe põhjust miks bensukale seda peaks lisama, kui tegemist just 1.4 liitrise mootoriga pole.
2.0 tdi 140kw puhul on küll selline tunne et võiks see olla, aga väga häirima pole ka hakkanud, kõige tähtsam et istmesoojendus ilusti töötab, kuna nahk on talvel ikka häirivalt külm...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
hulgus
huviline

Avatar


Registreerunud 22.12.15
Postitusi: 50

Asukoht: Mägi-Eesti / Helsinki
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Octavia "L&K" 1,8 TSI (2011) FL

postitati 17.02.16 20:05 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Heino
Soojenemisega pole õnneks probleemi olnud, ning lisasoojendust pole paigaltatud antud autole, ning ei näe põhjust miks bensukale seda peaks lisama, kui tegemist just 1.4 liitrise mootoriga pole.
2.0 tdi 140kw puhul on küll selline tunne et võiks see olla, aga väga häirima pole ka hakkanud, kõige tähtsam et istmesoojendus ilusti töötab, kuna nahk on talvel ikka häirivalt külm...

No olin minagi üllatunud kui mul see hiljaaegu soetatud 2011a 1,8 TSI (118kW) nii paganama aeglaselt soojeneb-tiksub 20 min. hoovi peal ära ja temp.-i seier ei liigugi. Nüüd olen kasutanud vähe teistsugust taktikat-panen tööle ja lülitan salongisoojenduse välja ja siis on 10-15 min. pärast temp. 60 ning siis alles lülitan salongisoojenduse sisse. Ma siiamaani elasin ka teadmisega, et see aeglane soojenemine rohkem diislite teema on aga, võta näpust-kaasaegsed bensukad pidid sama häda käes vaevlema :o Sellepärast küsisingi ;) Mis puudutab istmesoojendust siis jh, nahksisuga on see kohustuslik-muidu istud nagu külma betooni peal :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
SkodaRS
huviline



Registreerunud 15.11.15
Postitusi: 24

Kasutaja on eemal


postitati 17.02.16 20:31 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: hulgus
Tsitaat:
Algselt postitas: Heino
Soojenemisega pole õnneks probleemi olnud, ning lisasoojendust pole paigaltatud antud autole, ning ei näe põhjust miks bensukale seda peaks lisama, kui tegemist just 1.4 liitrise mootoriga pole.
2.0 tdi 140kw puhul on küll selline tunne et võiks see olla, aga väga häirima pole ka hakkanud, kõige tähtsam et istmesoojendus ilusti töötab, kuna nahk on talvel ikka häirivalt külm...

No olin minagi üllatunud kui mul see hiljaaegu soetatud 2011a 1,8 TSI (118kW) nii paganama aeglaselt soojeneb-tiksub 20 min. hoovi peal ära ja temp.-i seier ei liigugi. Nüüd olen kasutanud vähe teistsugust taktikat-panen tööle ja lülitan salongisoojenduse välja ja siis on 10-15 min. pärast temp. 60 ning siis alles lülitan salongisoojenduse sisse. Ma siiamaani elasin ka teadmisega, et see aeglane soojenemine rohkem diislite teema on aga, võta näpust-kaasaegsed bensukad pidid sama häda käes vaevlema :o Sellepärast küsisingi ;) Mis puudutab istmesoojendust siis jh, nahksisuga on see kohustuslik-muidu istud nagu külma betooni peal :D


Sul pole väga kaasaegne bensukas enam ju :) Mul Octavia 3 RS ja läheb 5km peal juba 90 kraadini ja kui kohal käib 10 minsa siis juba 60-70 temp. Aga ärme reosta teemat sest superb on ikka äge masin :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tarmo_j
huviline

Avatar


Registreerunud 09.02.15
Postitusi: 29

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 17.02.16 20:58 Tsiteeri


Vaatasin ka pilte ja ikka mega kena on see uus superb.
Nii kui oli võimalus tegin ka sellega proovisõitu. Mugav ja mõnus. Müraisolatsiooni võiks natukene rohkem olla ja see kere nõuab suurt alates 19" velge et väga hea välja näeks.

Linnas juba päris palju neid uusi Superbe liikvel.
Edu ja muretut kulgemist


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 17.02.16 22:10 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: hulgus
Assamait, ikka täitsa maasikas!!! Minu meelest üks kõige õnnestunum muutus uue Skoda puhul on tagatuled! Esituled pole nii väga-tunduvad kuidagi poolikud.

No täitsa maitse asi. Mulle jälle uue Superi tagatuled meeldivad kõige vähem selle auto juures. Passat Highline tunduvalt ägedam ja ma peaks isegi Octavia tagumisi LED-e ilusamaks pimedas.
Aga veljed on Superbil õnnestunud kõigis suurustes ja ka 17" näeb väga kena välja. Passati veljevalik päris nii kena pole.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Heino
huviline

Avatar


Registreerunud 24.01.13
Postitusi: 56

Asukoht: Põhja Euroopa
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Superb III L&K 1.8 TSI DSG

postitati 18.02.16 11:49 Tsiteeri


Suveks sai natukene edevamad jalavarjud võetud:

http://www.skoda-ringsted.dk/Brugte-biler/Vis/?id=350-158502798

Kuna Eesti teed on talvel nii nagu nad juhtuvad olema siis ei näinud mõttet suuremaid kui 17 tolliseid velgi alla kruvida...siiani olen väga rahul, comfort resiimil sõites teeb isegi 5-seeria bmw-le silmad ette.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 18.02.16 12:10 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Heino
Suveks sai natukene edevamad jalavarjud võetud:

http://www.skoda-ringsted.dk/Brugte-biler/Vis/?id=350-158502798

Kuna Eesti teed on talvel nii nagu nad juhtuvad olema siis ei näinud mõttet suuremaid kui 17 tolliseid velgi alla kruvida...siiani olen väga rahul, comfort resiimil sõites teeb isegi 5-seeria bmw-le silmad ette.


Mis mõttes ta bmw-le silmad ette teeb ?

Kas need on kah sellised veljed ,mis auto teisel küljel "tagurpidi" jooksevad ?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Heino
huviline

Avatar


Registreerunud 24.01.13
Postitusi: 56

Asukoht: Põhja Euroopa
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Superb III L&K 1.8 TSI DSG

postitati 18.02.16 12:37 Tsiteeri


Kuna sai vahepealt taas Bmw omanik oldud ennem kui uue Superbi kätte sain, siis võrdlusena on hea välja tuua sõidumugavus mis uuel Superbil on kindlasti võrdne 5 seeria bmw-ga, minu arvates isegi vb natukene parem (oleneb taas inimesest, kellele ema kellele tütar)...aga istmed ja ruumikus mis uuel superbil eesistujal on kindlasti head argumendid...eks suurt rolli mängib selles ka comfort vedrustus mis teeb tõesti sõidu mugavaks ja nautitavaks.

Supernova veljed on tõesti mõlemalt poolt erineva suunaga :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 18.02.16 21:13 Tsiteeri


Superbi võrdlus 5.seeriaga on tõesti nii, et kes mida hindab. Ja oleneb ka mis aasta ja põlvkonna BMW-ga võrdled. BMW pole kunagi olnud mugav kulgeja, vaid selgelt sportliku suunitlusega auto Juhile.
Aga velg on kena.
Ahjaa, küsimus ka. Kuidas Superbil DSG toimetab, ka start-stop süsteemiga koostöös? Octavial rapsib vahest, mootori seiskumine ja käivitus selgelt tunda ning küllalt tihti lajatab kohalt jõnksatusega. Passat seevastu sujuv ja diskreetne, seiskumisest saa arugi ja ka provotseerides ei jõnksuta. Mõlemad 1.4 TSI, Skoda ainult 10hj lahjem. Kas tõesti tarkvarad nii erinevad...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Heino
huviline

Avatar


Registreerunud 24.01.13
Postitusi: 56

Asukoht: Põhja Euroopa
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Superb III L&K 1.8 TSI DSG

postitati 18.02.16 21:21 Tsiteeri


Ise ma ei kasuta start/stop süsteemi, olen juba harjunud selle igakordselt välja lülitama kui auto käima panen.
Paar korda alguses jäi peale ja siis toimetas küll ilusti, ning käikutega pole jõnksutamist esile tulnud, antud käigukastiga jäin juba eelmise põlvkonna Superbiga rahule, seepärast ka antud autole sai sama käigukast valitud...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Enrico
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.03.06
Postitusi: 437

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Superb Sportline

postitati 19.02.16 08:57 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: markus
Ahjaa, küsimus ka. Kuidas Superbil DSG toimetab, ka start-stop süsteemiga koostöös? Octavial rapsib vahest, mootori seiskumine ja käivitus selgelt tunda ning küllalt tihti lajatab kohalt jõnksatusega. Passat seevastu sujuv ja diskreetne, seiskumisest saa arugi ja ka provotseerides ei jõnksuta. Mõlemad 1.4 TSI, Skoda ainult 10hj lahjem. Kas tõesti tarkvarad nii erinevad...


Seda jõnksutamist tekitab hetk, kui starter alles käivitab aga jalg juba surub gaasi. See üleminek tulebki siis järsk. Tasub see pool sekundit oodata kuni auto vedama on hakanud ja alles siis gaasi vajutada. Siis pole ka veidraid jõnkse sees.


www.golfikaubad.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 19.02.16 14:03 Tsiteeri


Võimalik, Passatil on suudetud see välja juurida ja jõnksu pole veel kunagi saavutanud ei 1.8TSI ega 1.4TSI mootoriga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Heino
huviline

Avatar


Registreerunud 24.01.13
Postitusi: 56

Asukoht: Põhja Euroopa
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Superb III L&K 1.8 TSI DSG

postitati 05.01.17 12:41 Tsiteeri


Tervist,

Vahepeal on pikk paus ja vaikus olnud kuid eile sai aasta täis ja selle ajaga on autol läbisõit 25 000km, auto ise on olnud sõidumuvaguse pooles 5+ kui lastehaigusi on olnud piisavalt et esindusi paaril korral külastada.

Ära on vahetatud selle aja jooksul;
Esiklaasi pesurid + pump
Ukse kroomliistud (suvel soojusega hakkasid vastu käima ja lahti tulema)
Tagasilla puksid (linnas sõites 40-50 km hakkas jubedalt kolisema, jäigemate puksidega vaikus majas)
Istmemälud (kadus imekombel ära ega lastnud enam salvestada)
Start-Stopp funksiooni väljalülitus nupp, (kiilus kinni)

Keskmine kütusekulu on jäänud 7.5-8.0 vahele (70% linnasõit)

Muus osas olen autoga igati rahul ja arvestades et esimeste autote puhul kaasnevate lapsehaigused on garantii korras kõik korda tehtud ja esindus on igati ka vastu tulnud siis julgen soojalt soovitada ning kui peaks kellegil tekkima analoogsed probleemid siis loodan et sellest infost on abi :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rihonet
huviline



Registreerunud 12.09.15
Postitusi: 89

Asukoht: Viljandimaa, Mustla
Kasutaja on eemal

Auto: Hilux 2012; Superb combi Elegance 2.0 tdi 2016

postitati 05.01.17 14:52 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Heino
Tervist,

Vahepeal on pikk paus ja vaikus olnud kuid eile sai aasta täis ja selle ajaga on autol läbisõit 25 000km, auto ise on olnud sõidumuvaguse pooles 5+ kui lastehaigusi on olnud piisavalt et esindusi paaril korral külastada.

Ära on vahetatud selle aja jooksul;
Esiklaasi pesurid + pump
Ukse kroomliistud (suvel soojusega hakkasid vastu käima ja lahti tulema)
Tagasilla puksid (linnas sõites 40-50 km hakkas jubedalt kolisema, jäigemate puksidega vaikus majas)
Istmemälud (kadus imekombel ära ega lastnud enam salvestada)
Start-Stopp funksiooni väljalülitus nupp, (kiilus kinni)

Keskmine kütusekulu on jäänud 7.5-8.0 vahele (70% linnasõit)

Muus osas olen autoga igati rahul ja arvestades et esimeste autote puhul kaasnevate lapsehaigused on garantii korras kõik korda tehtud ja esindus on igati ka vastu tulnud siis julgen soojalt soovitada ning kui peaks kellegil tekkima analoogsed probleemid siis loodan et sellest infost on abi :)


Tere, Tekkis küsimus, et mis põhjusel teil pesuri pump välja vahetati? Kuna enda superbil on see pesuvee jama juba algusest peale ning korra vahetati ka pesudüüsid ja probleem ikkagi alles. KLaasipesuvett tuleb kuidagi väga nigelalt, et ehk ongi asi hoopis pumbas?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 05.01.17 16:57 Tsiteeri


Ma panen kõrvale võrdluse VW Passat Alltrack 2.0TSI baasil. Detsembris tiksus aasta täis, kilometraazi tuli 24tuh kopikatega ja selle aja jooksul 1 korraline hooldus, ei muud. Seega kallim hind on ennast nagu õigustanud;) Ahjaa, teine külastus oli veel, aga see oli kitsejäänuste eemaldamine ja tekkinud vigastuste likvideerimine.
No kui hästi norida tahaks, siis võiks lasta juhiukse lingi üle vaadata. Võtmeta avamine/sulgemine ei taha vahest suusakindaga hästi toimida.
Skodast rääkides, siis naise Octavia on ka probleemivaba. Samas tal kolleegid probleemidega esindust külastanud küll ja pooltel on erinevad põhjused olnud start/stop süsteemiga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Heino
huviline

Avatar


Registreerunud 24.01.13
Postitusi: 56

Asukoht: Põhja Euroopa
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Superb III L&K 1.8 TSI DSG

postitati 06.01.17 11:30 Tsiteeri


Algselt oli mul ka sama probleem, kõrvalistuja poolt ei tulnud vedelikku sõidu ajal piisavalt (kohapeal seiste töötas normaalselt), vahetati tüüsid kuid probleem jäi, siis tehti autole tagasikutusmine ja selle raames vaadati pump üle ja vahetati mingi osa/mootor ja nüüd olnud probleemivaba :)

Kui rääkida Lastehaigustest siis mina juba ostsin auto teadmisega et esimeste autode seas tuleb kindlasti paaril korral midagi korigeerimas käia, ning tuttavad kes on viimasel ajal uued Superbid kätte saanud on antud probleemid kadunud/kõrvaldatud. Antud juhul on lihtsalt kurb asi see et kõikki uuendusi katsetatakse kliendi peal, aga eks see ka odavam variant nii tootjale kui tehasele.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 57.2% - SQL: 42.8%]