Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Värvikahjustused (Vastuseid: 17 | Vaatamisi: 3938)
Tanel_P
huviline

Avatar


Registreerunud 28.08.14
Postitusi: 169

Asukoht: Tallinn, Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia III Combi 2.0 TDI DSG '13

postitati 05.03.15 21:03 Tsiteeri
Värvikahjustused



Tervist!

Kirjutan, et targematelt peadelt natuke nõu saada. Täna sain auto esimest korda valgel ajal puhtaks pesta ja torkas silma, et mu poolteist aastat uuel autol on nii mõneski kohas pampril värvikahjustusi näha. Pilti ei teinud, aga äkki saate ka kirjeldusest aru. Tegu on pampril nähtavale ilmunud n-ö valged täkked, enamasti selles piirkonnas, kust kivikesi lendab - esipampril rattakoopa läheduses, tagapampril samuti rattakoopa ümbruses.

Lisaks olen tähele pannud, et autot hiljem seemisnahast lapiga kuivatades, tundub auto alumine osa (külgedel just) karedam kui ülemine osa.

Isegi mu vanal Mitsubishil ei tulnud nii kergesti värv maha nagu uuel Škodal.

Nüüd küsimused - kas see on täiesti normaalne "kulumine" või peaks laskma seda esinduses üle vaadata? Praegu garantii veel kehtib, aga ma ei räägi siin loomulikult läbivast roostest. Pikivahe hoian mina ikka väga korralikult, sõidustiil selline, nii et selles pole mõtet mind kahtlustada. :)

Ja lõpetuseks - kas Škoda müüb ka mingeid n-ö peitepulkasid või tuleks mingi Smartservice'i vms poole pöörduda?

Aitäh!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
pepe
huviline

Avatar


Registreerunud 06.04.10
Postitusi: 233

Kasutaja on eemal

Auto: VW

postitati 05.03.15 23:45 Tsiteeri


Pigipesuga saad pinnad siledaks jälle. Ma ei tea, mis keemiat me teedele puistatakse aga ka mu masin on pmst klaasideni välja mingi rämeda saastaga koos, mis eemaldub vaid pigieemaldusvahendiga.

A ja vanasti oligi nii pleki- kui värvikiht paksem.


cngpower
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
zipper
huviline



Registreerunud 03.05.07
Postitusi: 200

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Octavia II

postitati 06.03.15 07:33 Tsiteeri


Esindusest saab väikse pintsliga värviparansuskomplekti osta.
Kivitäkkeid garantii ei korva.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tanel_P
huviline

Avatar


Registreerunud 28.08.14
Postitusi: 169

Asukoht: Tallinn, Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia III Combi 2.0 TDI DSG '13

postitati 06.03.15 08:23 Tsiteeri


Mõni kehvemapoolne pilt ka sekka, et oleks aru saada, millest ma räägin:

Pilt 1

Pilt 2

Pilt 3


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Jizz
huviline

Avatar


Registreerunud 10.11.14
Postitusi: 73

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia 1.6 MPI

postitati 06.03.15 09:15 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Tanel_P
Lisaks olen tähele pannud, et autot hiljem seemisnahast lapiga kuivatades, tundub auto alumine osa (külgedel just) karedam kui ülemine osa.

Kas see pole mitte kivikaitse? :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
vamps
klubiliige



Registreerunud 17.03.14
Postitusi: 125

Asukoht: Tallinn/Nõmme/Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: O3 1.8TSI

postitati 06.03.15 10:23 Tsiteeri


Sellel talvel on seda "pigi" ikka kõvasti auto kerele sadestunud. Ma nägin ikka päris kurja vaeva, et korralikult kõik maha saada, heleda auto puhul on ka silmaga näha kõike seda jama.

Aga need täkked täitsa normaalne nähtus meie kliimas/teedel. Hoia seda pikivahet niipalju kui tahad, linnas ei ole võimalik seda siiski niipalju hoida, et kuskil kividega pihta ei saaks.
Ja ega need kivikesed ka ainult eessõitva auto rataste alt ei lenda, neid tuleb nii paremalt kui vasakult. Mina näiteks avastasin ühe pisikese täkke juhipoolse esiakna alt - suhteliselt ulmeline koht kivitäkke tabamuseks aga nii ta kahjuks on.

Siin ka üks väike illustreeriv pilt, kus näha maha laotatud libetusetõrje, mis paratamatult ka sõiduteele satub ning sealt juba teiste autode rataste alt kõikide teiste autode värvkatet kahjustama tõttab.

http://tinyurl.com/lullvl5

Täkete puhul peaks tõesti esindusest saama mingeid väikseid värvitopsikuid osta.
Vanal autol lasin värvikoodi järgi valmis teha siin: http://www.devor.ee/ - asub Tallinnas Kadaka teel.
Sealt saab mõistliku hinna eest sellise küünelaki topsikuga värvi ning on kerge korgi küljes oleva pintsliga täketele tupsutada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 06.03.15 10:45 Tsiteeri


Mina ei nimetaks selliseid kivitäkkeid normaalseks kulumiseks ,isegi siis mitte ,kui tean et auto värvkatte on uutel autodel pea olematu.
Igaljuhul ürita ka kasko teemat,miks pead sina see loll olema ja oma taskust kinni maksma,teiste vead.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tanel_P
huviline

Avatar


Registreerunud 28.08.14
Postitusi: 169

Asukoht: Tallinn, Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia III Combi 2.0 TDI DSG '13

postitati 06.03.15 14:17 Tsiteeri


Täna vaatasin, et keegi kurat on kuskil autouksega lohakalt virutanud. :mad:

Külje peal täpselt selline jutt näha ja natuke tagumiku hõõrumisjälgi ka...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Tanel_P
huviline

Avatar


Registreerunud 28.08.14
Postitusi: 169

Asukoht: Tallinn, Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia III Combi 2.0 TDI DSG '13

postitati 06.03.15 14:42 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Jizz
Tsitaat:
Algselt postitas: Tanel_P
Lisaks olen tähele pannud, et autot hiljem seemisnahast lapiga kuivatades, tundub auto alumine osa (külgedel just) karedam kui ülemine osa.

Kas see pole mitte kivikaitse? :)


Sa mõtled päris auto alumist äärt? Seal muidugi, aga ma räägin kuni poole akna ulatuvast karedast kihist. Autot pesen ise käsitsi pesukindaga, seega on hästi tunda.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
mar
klubiliige



Registreerunud 25.03.07
Postitusi: 181

Asukoht: Tallinn,Mustamäe
Kasutaja on eemal

Auto: FL Octavia1.4TSI

postitati 06.03.15 16:40 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Tanel_P
Tsitaat:
Algselt postitas: Jizz
Tsitaat:
Algselt postitas: Tanel_P
Lisaks olen tähele pannud, et autot hiljem seemisnahast lapiga kuivatades, tundub auto alumine osa (külgedel just) karedam kui ülemine osa.

Kas see pole mitte kivikaitse? :)


Sa mõtled päris auto alumist äärt? Seal muidugi, aga ma räägin kuni poole akna ulatuvast karedast kihist. Autot pesen ise käsitsi pesukindaga, seega on hästi tunda.


See on soola ja pigisolk. Mine võta näiteks Fixusest kõige kangem pigieemaldi ja proovi järgi. Ise lasin ka enda auto täna see talv esimest korda pesta ja samamoodi kare on kõik alt. Eks kevadel peab jälle laskma pigieemalduse teha.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
jorx420
huviline

Avatar


Registreerunud 07.04.14
Postitusi: 140

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda superb 3.6 4x4

postitati 06.03.15 20:14 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Tanel_P
Mõni kehvemapoolne pilt ka sekka, et oleks aru saada, millest ma räägin:

Pilt 1

Pilt 2

Pilt 3


Tanel_P

Tööl olles sõidad superbiga eeldan piltide järgi vaadates ?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 06.03.15 23:03 Tsiteeri


Käisin autoga statolili pesulas ja peale esimest pesu oli ainult pigi ja muu pask autol laiali hõõrutud ,siis tegin kisa ja sain uue pesu ,seegi ei aidanud ,ning sain kolmandagi pesu ,aga päris puhtaks ikkagi ei saanud.

Et pigist ja muust pasast lahti saada valgel autol olen katsetanud ikka väga palju ,väga erinevaid aineid ,aga üks puhastusaine on oma töö küll hästi teinud .
Julgen soojalt soovitada ,pigi eemalduseks .


http://www.hot.ee/ranran//pesuaine.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mein
huviline

Avatar


Registreerunud 26.11.14
Postitusi: 99

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Rapid

postitati 07.03.15 00:22 Tsiteeri


Kas bensuga ja kaltsuga ei saa pigiplekke maha? Mul mingi viiene kanku bensiini (4 vast sees) mõtlesin et mis mul selle bensuga ikka teha, et äkki kevadel pigiplekke maha nühkida. Teoreetiliselt peaks ju bensiin pigi lahustama ju?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mar
klubiliige



Registreerunud 25.03.07
Postitusi: 181

Asukoht: Tallinn,Mustamäe
Kasutaja on eemal

Auto: FL Octavia1.4TSI

postitati 07.03.15 08:38 Tsiteeri


Mõistlik on enne nühkimist auto puhtaks pesta ja leotada pigieemaldiga. Bensuga seda teha ei saa vist:D . Niisama nühkides võib ikkagi värvi kahjustada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 07.03.15 16:58 Tsiteeri


Antud rasva eemaldus vahendiga sain auto ikka nii puhtaks et käega autot ei puutunud ,ainult survekat kasutasin ,mingi liiter umbes kulus korraga seda ainet .
Musta ,pigist autot kohe kindlasti nühkida ei tohi .
Isegi tavaline (toidu) või eemaldab pigi ohutumalt ja paremini ,kui bensiin ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mar
klubiliige



Registreerunud 25.03.07
Postitusi: 181

Asukoht: Tallinn,Mustamäe
Kasutaja on eemal

Auto: FL Octavia1.4TSI

postitati 07.03.15 17:16 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Käisin autoga statolili pesulas ja peale esimest pesu oli ainult pigi ja muu pask autol laiali hõõrutud ,siis tegin kisa ja sain uue pesu ,seegi ei aidanud ,ning sain kolmandagi pesu ,aga päris puhtaks ikkagi ei saanud.

Et pigist ja muust pasast lahti saada valgel autol olen katsetanud ikka väga palju ,väga erinevaid aineid ,aga üks puhastusaine on oma töö küll hästi teinud .
Julgen soojalt soovitada ,pigi eemalduseks .


http://www.hot.ee/ranran//pesuaine.jpg


Kes eestis müüb seda?:cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 07.03.15 17:24 Tsiteeri


Minule andis selle kanistri tööandja soomes ,aga kui silti hoolikalt loed ,peaks paremal pool kirjas olema ka eesti edasimüüja andmed.

NCH Eesti oü
Narva mnt 13A
10151 Tallinn


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 09.03.15 08:37 Tsiteeri


Bensu ja muu eriti kange keemia kasutamiseks peab olema ka vastav kanalisatsiooniga garaaž või plats. Selleks, et pigist lahti saada, tuleb auto selle sodiga üle kallata ja siis enne kuivamist või aurustumist veega maha pesta. Liitrit bensiini niisama õue peale kallata ei tundu ju mõistlik plaan?
Bensuse, petrooleumise või muu säärase kaltsuga võib ettevaatlikult nühkida üksikuid suuremaid plekke/tükikesi. Auto pesemiseks mitte ettenähtud keemiaga tasub ka sellepoolest ettevaatlik olla, et see võib roostetamist oluliselt soodustada, kui peaks kusagil plekiga kokku puutuma.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 58.6% - SQL: 41.4%]