Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  4
Autor:
Pealkiri: Octavia III Combi 2.0 TDI DSG - 2013 - Tanel_P (Vastuseid: 92 | Vaatamisi: 18733)
Tanel_P
huviline

Avatar


Registreerunud 28.08.14
Postitusi: 169

Asukoht: Tallinn, Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia III Combi 2.0 TDI DSG '13

postitati 04.02.15 21:13 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ents
Ma küll hästi aru ei taipa miks te kõik seda LongLife'i kardate? Süsteem võtab siiski arvesse kõiki külmkäivitusi, lühikesi otsi jms jama. Minu nüüd pea 3 aastane Yeti päris käreda mootoriga (1,8TSI 4x4 DSG järeleaidatud mootoriga) on just selle LL välbaga ja selle aja jooksul (ja ca 45tkm juures) mind kenasti juba 2 korda hooldusesse käsutanud (nüüd varsti tuleb 3-s juba). Seega - ärge põdege asjade pärast mille pärast pole vaja põdeda - eriti veel nii pikkade garantiidega autodel mis tänapäeval toodetakse ja mille olete praktiliselt või päris uuena ostnud.


Eks minul mängis rolli ka see, et ostsin siiski kasutatud auto, mis kordagi kuskil hoolduses käinud polnud. Ehk siis tahtsin kindel olla, et auto on normaalses seisukorras. Hingerahu nimel polnud see paarisajaeurone väljaminek liiast.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
ents
huviline



Registreerunud 13.09.08
Postitusi: 24

Kasutaja on eemal


postitati 05.02.15 08:28 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Tsitaat:
Algselt postitas: ents
Ma küll hästi aru ei taipa miks te kõik seda LongLife'i kardate? Süsteem võtab siiski arvesse kõiki külmkäivitusi, lühikesi otsi jms jama. Minu nüüd pea 3 aastane Yeti päris käreda mootoriga (1,8TSI 4x4 DSG järeleaidatud mootoriga) on just selle LL välbaga ja selle aja jooksul (ja ca 45tkm juures) mind kenasti juba 2 korda hooldusesse käsutanud (nüüd varsti tuleb 3-s juba). Seega - ärge põdege asjade pärast mille pärast pole vaja põdeda - eriti veel nii pikkade garantiidega autodel mis tänapäeval toodetakse ja mille olete praktiliselt või päris uuena ostnud.


Sa vist ei tea tänapäeva mootorite elust just palju ,pole neid ise lahanud ega remontinud.
Seesama 1.8TSI väsib ka 15 tuhande välba juures ennem garantiiaja lõppu ära ,või paremal juhul kohe peale garantiiaja lõppu (on ka erandeid).


Vabandan, et veid OT aga usu mind - tean rohkem kui eeldad. Nii isiklikul kogemusel põhinevalt (mul neid VAG autosid uuena mitmeid läbi käinud). Kui ka lisaks pea kõik firmad (kellele neid aastaid vahendanud) sõidavad rahumeeli longlife reziimil. Pigem annab sellel samal 1,8TSI-l näiteks käigukast saba (7-käiguline kuivkarteriga eriti tihti) kui mingi pikast hooldusvälbast sõltuv mootoriosa.
PS. Me räägime siin VAG grupist - maaima suuruselt 2. (või 1.) autokontsern ja sa ütled et 1,8TSI (me räägime mootorist) väsib REEGLINA enne garantiiaja lõppu ära? Kui see oleks reegel siis oleks see firma oma pillid vast tänaseks kotti pannud juba teatud turgudel. Sest seda mootorit on aastaid pea kõikidele grupi masinatele peale pandud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 05.02.15 10:55 Tsiteeri


Ükski esindus ei reklaamigi ,kui palju neid mootoreid laiali lennanud on ,koguaeg aina "täiustavad " ja remondivad .
Minu firmas on selle mootoriga isendeid 3 tk garantiis käinud , 1 üle 100 tuhhi sõitnud ,ning 2 alla 100 tuhhi sõitnud.
Põhimõtteliselt saab ka friikartuleid fritüüris õli vahetamata 2 aastat valmistada ;)

Kes tähele pani ,siis kirjutasin ka et longlife välp mõjub laastavalt just pumppihustitega mootoritele,ning turbole .
Ning õli on küll viimane asi mille pealt kokku hoida, kahju kohe inimestest kes viimase raha auto peale kulutasid ,ning hoolduse pealt koonerdavad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ents
huviline



Registreerunud 13.09.08
Postitusi: 24

Kasutaja on eemal


postitati 05.02.15 11:11 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Ükski esindus ei reklaamigi ,kui palju neid mootoreid laiali lennanud on ,koguaeg aina "täiustavad " ja remondivad .
Minu firmas on selle mootoriga isendeid 3 tk garantiis käinud , 1 üle 100 tuhhi sõitnud ,ning 2 alla 100 tuhhi sõitnud.
Põhimõtteliselt saab ka friikartuleid õli vahetamata 2 aastat valmistada ;)


Minu viimane OT siin... aga vau... tervelt 3tk garantiis käinud. Tõesti reegel siis, et muudkui lendavad tükkideks. Tegelikult küll nii, et 2/3 Superbidest peaks selle motoga ringi liikuma Eestis - nimelt tänaseni 90% Skoda Superbi kampaaniatest just selle motoga autodele üles ehitatud.
Põhimõtteliselt ei püsiks täna ükski autotootja konkurentsis kui õlivälbad vaid 15tkm või kord aastas oleksid. Eks friikartuli õli samuti vast vastavalt vajadusele vahetatakse...;)

Samuti peaksid asjatundjana aru saama, et õlidki erinevad. Rahaline kokkuhoid nö. õli jms pealt longlife puhul on 100-120tkm peale ca 1 tavahoolduse hind ja sedagi juhul kui hooludsprogramm selle longlife tõesti maksimumini (ehksiis 30tkm või 2 aastani) venitab... pole eriline summa ja koonerdamine aastate lõikes. Ma olen 3 aasta peale vahetanud 2 korda kvaliteetset longlife õli (kuna auto on piisavalt tark et seda mulle ette dikteerida)... Sina vahetad 3 aasta peale 3 korda aga vähem kvaliteetset tavaõli. Ei teagi millega ma nüüd siis siuga võrreldes rohkem riskin...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 05.02.15 11:40 Tsiteeri


Ka minu mootoris on castrol 504/507 ,nagu sinulgi aga vahetan ,15 tuhhi tagant.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tanel_P
huviline

Avatar


Registreerunud 28.08.14
Postitusi: 169

Asukoht: Tallinn, Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia III Combi 2.0 TDI DSG '13

postitati 05.02.15 13:44 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Ka minu mootoris on castrol 504/507 ,nagu sinulgi aga vahetan ,15 tuhhi tagant.


Minu meelest pandi ka minu autole õlivahetuse järel uuesti longlife sisse, seega võin minna hooldusesse 30 000 km peal või kui kompuuter näitab.

P.S. Offtopic minu jaoks probleem pole, sest kõik, mis me siin räägime, ongi ju seotud Škodadega ja selleks see foorum ongi. Kui ma ei tahaks/viitsiks seda lugeda, poleks ma end foorumisse kasutajaks registreerinudki. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
rain
klubiliige

Avatar


Registreerunud 27.09.14
Postitusi: 242

Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: octavia III L&K 1,8 tsi dsg

postitati 05.02.15 14:23 Tsiteeri


hambaharja soovitatakse ka vahetada kord kahe kuu tagant. mõni ütleb, et üle kuu on juba vastik ja rõve, teine krihnab pool aastat ühega ja pole ka ära surnud...

kui autotootja on ette kirjutanud selle välba 30k peale, siis on see aksepteeritav ning kestab ilusti garantiilõpuni ära. siis müüakse need autod järgmistele omanikele, kes hakkavad iga 10k tagant õli vahetama ja hoiavad seda kui sitta pilpa peal või halvemal juhul remonti maksma. selle otsuse võtab aga iga inimene ise vastu kas uus või kasutatud...

longlife ise ei poolda, kuid tean autot, mis on sõitnud 30k välbaga üle 500000 km ning sõidab siiamaani. pole kapremonti vajanud


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ents
huviline



Registreerunud 13.09.08
Postitusi: 24

Kasutaja on eemal


postitati 05.02.15 16:58 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Tanel_P
Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Ka minu mootoris on castrol 504/507 ,nagu sinulgi aga vahetan ,15 tuhhi tagant.


Minu meelest pandi ka minu autole õlivahetuse järel uuesti longlife sisse, seega võin minna hooldusesse 30 000 km peal või kui kompuuter näitab.

P.S. Offtopic minu jaoks probleem pole, sest kõik, mis me siin räägime, ongi ju seotud Škodadega ja selleks see foorum ongi. Kui ma ei tahaks/viitsiks seda lugeda, poleks ma end foorumisse kasutajaks registreerinudki. :)


Auto saab läbi CAN-i programmeerida kas LL reziimi või tavahooldusi arvestama... Kui palju sinu autol praegu pardaarvutist näitab järgmise hoolduseni?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Freddys
huviline



Registreerunud 04.10.14
Postitusi: 40

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 2020 Superb Combi 1,5 TSI 110kw

postitati 05.02.15 17:32 Tsiteeri


Kas on üleüldse normaalne, et 3000 km sõitnud 1,4 TSI õli värvus on must nagu tökat?
Vabalthingava Toyota õli sama kilometraaži pealt oli küll selline nagu sisse valades.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tanel_P
huviline

Avatar


Registreerunud 28.08.14
Postitusi: 169

Asukoht: Tallinn, Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia III Combi 2.0 TDI DSG '13

postitati 05.02.15 19:34 Tsiteeri


Järgmise hoolduseni näitab 30 000 km.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
ents
huviline



Registreerunud 13.09.08
Postitusi: 24

Kasutaja on eemal


postitati 06.02.15 09:46 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Tanel_P
Järgmise hoolduseni näitab 30 000 km.


Siis võid teenindusel lasta endal auto 15tkm-i peale programmeerida - ei pea edaspidi ise aega meeles pidama ja tulevikus kindlasti lihtsam autot müües ostjale seletada:) Seda juhul kui nagunii kavatsed edaspidi lühemat reziimi pidada...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tarmo_j
huviline

Avatar


Registreerunud 09.02.15
Postitusi: 29

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 09.02.15 22:57 Tsiteeri


Sõitsin ka nv Octavia combi 2.0 Tdi DSG-ga mis oli 13K sõitnud ja edasi käis see kui metslane ja tallinnas tiirutades ja kiire tripi pärnusse keskmiseks sain mina 6,2l/100km.

Plaanis oma Honda Accord suve lõpupoole välja vahetada Octavia Combi vastu aga ise vist lähen 1,8TSI DSG peale.

Accordsse istudes ei liigu see ikka üldse :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 10.02.15 05:30 Tsiteeri


Mootori valik tee väga läbimõeldult ,piisab kui loed siinsamas foorumis mootorite alt teemasid ,siis saad ise aru .
Müügimeeste juttu ära võta südamesse ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kempi
klubiliige



Registreerunud 06.12.13
Postitusi: 37

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia 1.8 TSI DSG

postitati 10.02.15 09:26 Tsiteeri


Mis 1.8 TSi'l viga on? Ma olen küll siiani rahul. Ökonoomsus on OK ja edasi läheb ka hästi :cool:

Rääkides Accord vs 1.8 TSI - võin jah omast käest ka kinnitada, et isegi see 2.4 absull ei liigu... Samas, kui sain sõita 1.2 TSI (too 60 midagi kW, siis Accord liikus võrreldes sellega ikka ulme hästi :D). Turbo annab ikka väga palju juurde - vääne madalatel pööretel on magus ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mein
huviline

Avatar


Registreerunud 26.11.14
Postitusi: 99

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Rapid

postitati 10.02.15 19:53 Tsiteeri


Ei saa su jutust üldse aru. Kui räägid magusast väändest madalal pöördel, siis see on parem suuremal mootoril. Kui räägid turbost, siis turbo on küll hea aga algul on väike lag, seega minekut ja väänet madalalt pole.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tarmo_j
huviline

Avatar


Registreerunud 09.02.15
Postitusi: 29

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 10.02.15 20:25 Tsiteeri


Täna tegin tallinn-tartu-tallinn tripi ja tagasiteel oli minu ees Audi a3 1,8T ja oli näha et möödasõidud olid mängleva kergusega.
Ma oma Accordiga ikka punnitasin järgi aga no ainult karjub käes ja edasi ei liigu.

See 1,8T mis Octavial on 132kw on päris reibas ja kulu on ikka väiksem kui Accordil.

Kuna hinnaklass on ees, siis pigem plaan võtta bens ja võimalikult palju varustust mis sinna mahub.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mein
huviline

Avatar


Registreerunud 26.11.14
Postitusi: 99

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Rapid

postitati 10.02.15 22:11 Tsiteeri


Audi a3 on väike kerge auto kah. Accord on kindlasti raskem. Mis kaal ja kw-id su accordil muidu on?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
taneltag
huviline



Registreerunud 21.05.12
Postitusi: 142

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Seat Leon Cupra280, 2014

postitati 11.02.15 08:38 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: mein
Ei saa su jutust üldse aru. Kui räägid magusast väändest madalal pöördel, siis see on parem suuremal mootoril. Kui räägid turbost, siis turbo on küll hea aga algul on väike lag, seega minekut ja väänet madalalt pole.



Ole hea ja proovi ennem 1.8 TSI või näiteks RS'il olev 2.0 TSI ära ja siis tule ja ütle, et madalalt magusat väänet ei ole.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 11.02.15 09:09 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Tarmo_j
Täna tegin tallinn-tartu-tallinn tripi ja tagasiteel oli minu ees Audi a3 1,8T ja oli näha et möödasõidud olid mängleva kergusega.
Ma oma Accordiga ikka punnitasin järgi aga no ainult karjub käes ja edasi ei liigu.

See 1,8T mis Octavial on 132kw on päris reibas ja kulu on ikka väiksem kui Accordil.

Kuna hinnaklass on ees, siis pigem plaan võtta bens ja võimalikult palju varustust mis sinna mahub.


Väga OT juba, aga vabalthingav vs turbokas - alati võidab turbomootor. 2l turbokas saab vabalt hakkama teatud kiiruseni V6/V8 mootoritega, väga suuretel kiirustel tuleb suurema mootori eelis.
Kui tahad arutada, tee ostuabi alla teema, saavad kõik sõnavõtta, muidu siin teise mehe teemat risustame. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kempi
klubiliige



Registreerunud 06.12.13
Postitusi: 37

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia 1.8 TSI DSG

postitati 11.02.15 09:59 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: mein
Ei saa su jutust üldse aru. Kui räägid magusast väändest madalal pöördel, siis see on parem suuremal mootoril. Kui räägid turbost, siis turbo on küll hea aga algul on väike lag, seega minekut ja väänet madalalt pole.

No 2.4 Accord vs 1.8 TSI @ 1500 rpm = Accordil ei ole mitte halli krossigi. Samas 1.8 TSI väänab väga hästi. Muide see kõrvits 1.8 TSI'l on niivõrd väike, et lag'i ei panegi tähele...

Muide kaaludest rääkida, siis 2.4 Accord ja 1.8 TSI on kW suhtes umbes samad.
Mõlemal on 10kg kohta 1 kW.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
taneltag
huviline



Registreerunud 21.05.12
Postitusi: 142

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Seat Leon Cupra280, 2014

postitati 11.02.15 10:06 Tsiteeri


Madalate pöörete juures ei määra auto kw rolli, kuna paberil kirjas olevad kw tulevad kõrgetel pööretel. Vääne on see, mis paneb madalal pöördel auto liikuma ning selles osas jaapanlaste vabalthingavad ei hiilga, kuid tänapäeva turbokatel on vajalik vääne juba väga madalalt käes ning "lääg" praktiliselt puudub.

Minupoolt OT lõpp ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tarmo_j
huviline

Avatar


Registreerunud 09.02.15
Postitusi: 29

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 11.02.15 13:01 Tsiteeri


Sorry for OT.

Aga teemasse ka :

Mis reguleerimisvõimalused nendel sportpacketi istmetel on ?
Kas jalatugi on piisav ja kas nimmetoe reguleerimine on olemas ?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tanel_P
huviline

Avatar


Registreerunud 28.08.14
Postitusi: 169

Asukoht: Tallinn, Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia III Combi 2.0 TDI DSG '13

postitati 11.02.15 15:21 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Tarmo_j
Sorry for OT.

Aga teemasse ka :

Mis reguleerimisvõimalused nendel sportpacketi istmetel on ?
Kas jalatugi on piisav ja kas nimmetoe reguleerimine on olemas ?


Kõik on manuaalne muidugi, aga mina millestki küll puudust ei tunne. Külgtuge pakub ka mõnusalt ega väsita ka pikema sõidu peale ära.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 11.02.15 16:32 Tsiteeri


Mu audil on päris sportlik reguleeritrav nahksisu , aga minu "tagumik" kiidab uue rs-i esiistmeid rohkem ;) eriti just pikematel otstel .


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tarmo_j
huviline

Avatar


Registreerunud 09.02.15
Postitusi: 29

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 11.02.15 20:59 Tsiteeri


Minu audil on ka päris erinevate võimalustega nahksisu aga ainukene mida muuta ei saa on istmekalle.
RS istmed olid väga mugavad muidugi.

Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Mu audil on päris sportlik reguleeritrav nahksisu , aga minu "tagumik" kiidab uue rs-i esiistmeid rohkem ;) eriti just pikematel otstel .



Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3  4
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 62.3% - SQL: 37.7%]