Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3
Autor:
Pealkiri: Octavia 3 mürasummutus (Vastuseid: 51 | Vaatamisi: 10544)
rain
klubiliige

Avatar


Registreerunud 27.09.14
Postitusi: 242

Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: octavia III L&K 1,8 tsi dsg

postitati 07.12.14 15:41 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Miks ei osteta oma vajadustele vastavat autot ?


kahjuks ei hakka rahakott samas varustuses audile peale.

ise võib panna kui viitsimist ja tahtmist on. pigitasin kunagi suvel ning hoidsin matte enne paar tundi päikesekäes- läksid väga pehmeks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 08.12.14 09:58 Tsiteeri


Las pigitavad siis, kui ei jaksa või ei soovi kohe sobivat autot osta, mis selles halba on? Ma saaks aru, kui jutt oleks sellistest modifikatsioonidest, mis teisi kuidagi häirivad, näiteks ise ksenoontulede paigaldamine, linnas töristamiseks diiselautolt tahmafiltri välja lõikamine või muu säärane jura.

Pealegi müraga ongi selline lugu, et seda ei pruugi proovisõidul märgata, vaid pikapeale selgub, et mingi nüanss häirib, või muutub häirivaks alles rehvivahetuse järel või lihtsalt tekib soov asja paremaks saada.

Aga küsiks hoopis niipidi, et kas kusagil või kuidagi on võimalik kuulata erinevusi või hinnata, millise koha töötlemine enim effekti annab? Kui töökojas lasta teha, siis see 500 või 1000€, mis näitkeks siin viidatud Ravolari lehelt vastu vaatab, on siiski ju selline raha, mida lihtsalt ehku peale ei raatsiks välja käia. Ise tehes saaks vist hulga odavamalt, siis aga on jälle mattide valik selline, et võtab silme eest kirjuks ja kui enne pole teinud, siis ei oska neist suurt midagi arvata.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 08.12.14 11:28 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Miks ei osteta oma vajadustele vastavat autot ?


Ma ju seda püüangi teha, leida variant, kus hiljem ei ole vaja midagi teha autoga. Ideaalselt asja ei ole maailmas olemas või kui on, siis eelarve on kosmos. Uus passat pidi ka väga vaikne masin olema, aga noh kas 10k eur vs 1k euro on siiski piisav vahe, et eelistada Skodat ning teha see vaiksemaks.
Skoda vastab ideaalselt igapäeva vajadustele, lihtsalt mõnda asja tuleb ise teha, et saada hea tulemus, teisel juhul maksta 20-30k rohkem ja saab selle asja tehasest. Mina ei näe vajadust osta uut audit, mille väärtus kukub rohkem kui Skodal. Ma sõidan palju ning liigne müra väsitab kõvasti ning seepärast on mürasummutus omal kohal.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 08.12.14 14:18 Tsiteeri


Eks see hinnavahe (20-30k) oleneb ,millise mätta otsast vaadata ;)
Minu octavia maksis üle 30-ne ,sama raha eest oleks küll saanud passati ,aga kuna linn oli selliseid täis ,siis et natukenegi hallist massist erineda ,ostsin RS-i ja muidugi passatil ei pakutud sellise väändega diislit .


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rain
klubiliige

Avatar


Registreerunud 27.09.14
Postitusi: 242

Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: octavia III L&K 1,8 tsi dsg

postitati 08.12.14 14:55 Tsiteeri


oleks minagi saanud executive passati ja raha oleks alleski jäänud. seda juhul kui poleks võtnud kõiki lisasid, mis skodal ja lahja mootoriga. pigem viskan tonni kui puudust vaja likvideerida heli arvelt kui maksan 5k juurde vw märgi eest. aga see pole siin teema vaid seda on mürasmmutus.

kui häirib, siis on vaja hakata toimetama. keda ei koti, see ei tee! :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 09.12.14 11:24 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Eks see hinnavahe (20-30k) oleneb ,millise mätta otsast vaadata ;)
Minu octavia maksis üle 30-ne ,sama raha eest oleks küll saanud passati ,aga kuna linn oli selliseid täis ,siis et natukenegi hallist massist erineda ,ostsin RS-i ja muidugi passatil ei pakutud sellise väändega diislit .


20-30k ma mõtlesin seda, et nii palju tuleb Skodale hinnale otsa panna, et saada korralik Audi samaväärse varustusega.
Uus passat nüüd pakub uuemad mootoreid, aga noh hind on ikka meeletu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mein
huviline

Avatar


Registreerunud 26.11.14
Postitusi: 99

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Rapid

postitati 04.01.15 12:20 Tsiteeri


Kiskusin eile uksekatte maha ja vaatasin siis mis karu kõhus on.
Üldiselt on. Pigimatilapp umbes 150x250mm ja plastkatte all on päris paks pehme villamatt.
Kangutasin ka põhjamatti pardakaalt pisut eemale ja nägin et ka tulemüür on mingi kummja vahuga üle lastud. Põrandat hästi ei näinud aga tundus nagu ka seal oleks miskit olnud. Seega minimaalselt aga siiski on mürasummutus siiski olemas. Ainus koht mis mu meelest peale koputades kõvasti kõmises oli tagatiib. Aga aja puuduse tõttu ei jõudnud sealt lammutama hakata. Ahjaa, tuli meelde veel et uks oli seest kondentsveest läbimärg. Uurisin siis tuulutusavasi ja leidsin ainult kaks pilu mida kattis uksetihend. Nii kehva tuulutust pole ma veel ühelgil autol kohanud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Olle
huviline



Registreerunud 21.01.06
Postitusi: 105

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Rapid 1.2 TSI

postitati 05.01.15 00:04 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: mein
... Ahjaa, tuli meelde veel et uks oli seest kondentsveest läbimärg. Uurisin siis tuulutusavasi ja leidsin ainult kaks pilu mida kattis uksetihend. Nii kehva tuulutust pole ma veel ühelgil autol kohanud.

See häda on Rapidil külles jah. Mul jooksis tagumisest uksest tükk aega vesi välja, kui augud alt lahti tegin. Tundub, kui uks on kinni, siis uksetihend katab vee äravoolu avad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Enrico
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.03.06
Postitusi: 437

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Superb Sportline

postitati 04.02.15 08:20 Tsiteeri


Olen nüüd oma uue Octaviaga kaks päeva sõitnud ja ei mõista selle foorumi mõtet.

Lähtuvalt siinsest teemaarendusest ootasin oma senisest Superbist Octaviasse ümber istudes, et leian kõik õige olevat ... aga tutkit brat. :P

Minu praegune masin on sama kui mitte isegi vaiksem kui Superb oli ja isegi tutikad naastrehvid ei suuda praeguses lumevasuses mind häirima hakata. :cool:

Olles melomaan ja ülitundlik ka naabrite öiste peeretuste tõttu üles ärkamisele, tundub et võrreldes siinsete mürasummutuste paigutajatega olen ma päris kurdivõitu :o


www.golfikaubad.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mkskoda
huviline



Registreerunud 29.01.15
Postitusi: 3

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal


postitati 04.02.15 08:40 Tsiteeri


Eks mudeli ja mudelil (varustuse aste ja ka mürasummutus kajastub selles) on vahe sees


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 05.02.15 07:19 Tsiteeri


Tsitaat:
Minu praegune masin on sama kui mitte isegi vaiksem kui Superb oli ja isegi tutikad naastrehvid ei suuda praeguses lumevasuses mind häirima hakata. :cool:


Tutikas rehv on pehme ja sõidabki vaiksemalt. Minule hakkas Superbi müra närvidele käima alles kolmanda talve hakul, kui uuesti naastrehvid alla panin. Isegi läbi gaasipedaali ja keskkonsooli on tunda, et auto vibreerib sõites (ei ole tasakaalustuse viga ega kõveraks sõidetud rehvi viga, vibra on palju suurema sagedusega). Õli valas tulle üks sõit sõbra suvalise 10a vanuse jaapani autoga, mis osutus vaiksemaks, kui Škoda, kuigi japse ei peeta just vaikuse etaloniks.

Üldisemalt rääkides on muidugi müral ja müral oluline vahe ka. Kiirendusel palju dB tekitav V12 võib mõne jaoks isegi täitsa meeldiv olla, samas R4 odavat arvutikõlarit meenutav plastmassine pinin, salongi nagin või pidev naastrehvide kõrin on hoopis midagi muud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rain
klubiliige

Avatar


Registreerunud 27.09.14
Postitusi: 242

Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: octavia III L&K 1,8 tsi dsg

postitati 05.02.15 08:53 Tsiteeri


ei ole siin varustuseastmetel mingit isolatsioonivahet. mul kõigekõrgema varustusega suksu ning kuut kajab samamoodi nagu säästupillil! üllatav on tõesti, et millegipärast ei ole l&k varustuse heliisolatsiooni rohkem panustatud :(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
JMRS
huviline



Registreerunud 09.12.14
Postitusi: 55

Kasutaja on eemal

Auto: RS III

postitati 05.02.15 09:53 Tsiteeri


No 2 päeva on veel positiivseteks emotsioonideks varmas tulema! :D
Pika peale hakkab häirima. Eriti meie karedatel asfaltteedel, kus müra on tõesti sees natuke liiast. Eraldi teemana võiks ka selle välja tuua, et melomaanile peaks eriti meeldima, kui sound paremaks muutub, tänu lisaisolatsioonile. Plasti kõrinast tahaks ise lahti saada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mkskoda
huviline



Registreerunud 29.01.15
Postitusi: 3

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal


postitati 05.02.15 11:03 Tsiteeri


No võiboola tõesti Skodadel pole,aga Fordil on...praktikas tõestatud!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 16.02.15 10:24 Tsiteeri


Ma võtaks selle teema nüüd kokku selliselt, et tasub ära see korralik mürasummutus.
Kuna on naast, siis teatud undamine on ikka alles, kuid õnnestus korra sõita maanteel lume peal ja siis oli auto täiesti vaikne. Vana autoga on seda müra ikkagi rohkem. Oleks valinud lamellid, siis saaks täiesti vaikust nautida.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 17.02.15 15:05 Tsiteeri


Rehvivalikuga tasub samuti ettevaatlik olla ,mul on olnud juhuseid ,kus kehv lamell võib isegi kõvemat häält teha ,kui naastrehv.
Ega kõvemad tegijad ainult nime eest raha ei küsi ,nad tegelevad ka arendustööga ,ning testimisega ,erinevalt hiinlastest ,kes pole isegi lund näinud ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 23.02.15 16:00 Tsiteeri


Kunagi kui ühele oma audile korralikku heli sisse ehitasin ,tegin kah ukse plekid seest pigimatiga üle ,aga efekt mind ei rahuldanud ,ning kakkusin selle sealt uuest maha ja lasin uksed seest spets kummivahu spreiga üle ,peale seda muutus heli ikka tuntavalt paremuse poole .
Kahjuks ei mäleta mis firma kummivaht see oli ,igaljuhul canadast sõber seda mulle tõi.
Soomes olen kah näinud kummi spray-d ,aga see jätab nutuselt õhukese kihi.
Kui uks teha seestpoolt pigimatiga ,millel fooliumi kiht peal ,võrdub see umbes sellega ,kui kõlar plekkpange asetada ;) või siiski natukene parem .


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Freddys
huviline



Registreerunud 04.10.14
Postitusi: 40

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 2020 Superb Combi 1,5 TSI 110kw

postitati 23.02.15 22:39 Tsiteeri


Ranx, ei saa aru miks sa Škoda'ga sõidad. Järsku oleks pidanud hoopis uuesti Audi ostma?
Igas teemas on sul miskit halvustavat öelda, kui inimesed tahavad oma autot paremaks muuta.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 24.02.15 08:41 Tsiteeri


Mis siin just halvustavat on ,aga pigem olen jaganud soovitusi ,vältimaks teistel samu vigu teha ,mida ise kunagi teinud olen .
Kui eestlane reha otsa astub ,ega ta siis seda maast ülesse ei tõsta ;)
P.S igapäevaselt sõidangi oma audidega .


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
CH4
klubiliige



Registreerunud 10.10.14
Postitusi: 32

Asukoht: Harjumaa-Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi G-TEC

postitati 24.02.15 19:08 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Kui uks teha seestpoolt pigimatiga ,millel fooliumi kiht peal ,võrdub see umbes sellega ,kui kõlar plekkpange asetada ;) või siiski natukene parem .
...
Mis siin just halvustavat on ,aga pigem olen jaganud soovitusi ,vältimaks teistel samu vigu teha ,mida ise kunagi teinud olen.

Kas siit võib välja lugeda, et oled plekkpange kõlarit installinud ning soovitad teistel seda viga mitte korrata?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 24.02.15 19:32 Tsiteeri


Umbes nii jah, või kuidas siis ikka isoleerimata autot nimetada
Olen omal ajal päris palju auto helikindlusega tegelenud, isegi ühe helitehnika võistluse võitnud, seega tean plekk pangedest üle keskmise :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Superb111
huviline



Registreerunud 15.01.15
Postitusi: 12

Kasutaja on eemal


postitati 02.03.15 13:27 Tsiteeri


Selleks kasutatakse ka ukse sees ehk välisplekile pandud pigimati peal umbpoorset pehmet isolatsioonimateriali.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 02.03.15 14:21 Tsiteeri


Mina ise teha ei oska, kuid siiani tulemusega küll väga rahul. Igaljuhul soovitaks teha, kui eelarve kannatab.
Org kõlarid sai vahetatud 4x75RMS pakkuvate kõlarite vastu, mängivad väga korralikult. Eraldi bassikaga oleks muidugi veel parem, kuid originaalist kordades parem.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tanelv
klubiliige

Avatar


Registreerunud 20.04.15
Postitusi: 11

Kasutaja on eemal


postitati 12.05.15 08:14 Tsiteeri


Jaanuaris ostetud Scoutil olid all Pirelli Cinturato P7 rehvid. Alla läksid Goodyear Ultra Grip Ice 2 lamellid. Auto vaikne ja kõik hästi.
Peale suverehvide alla panemist olukord väljakannatamatu. Kui proovisõidu auto oleks nende rehvidega olnud, siis oleks ost pooleli jäänud.
Esimese asjana võtsin ette pikalt plaanitud müraisolatsiooni Classic Ravolarist.

Tulemused:
Uksed käivad nagu premium autol
Canton läks oluliselt paremaks
Diisli mootorimüra, mis ennegi oli väga märkamatu on nüüd olematu ka möödasõitudel.
Aukudest läbi sõitmine palju vaiksem.
Rehvimüra ei muutunud

Viimaks ei jäänud muud üle, kui ka suverehv välja vahetada.
Alla läksid Goodyear Efficientgrip Performance ja olukord oluliselt parem.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 12.05.15 14:06 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tanelv
Jaanuaris ostetud Scoutil olid all Pirelli Cinturato P7 rehvid. Alla läksid Goodyear Ultra Grip Ice 2 lamellid. Auto vaikne ja kõik hästi.
Peale suverehvide alla panemist olukord väljakannatamatu. Kui proovisõidu auto oleks nende rehvidega olnud, siis oleks ost pooleli jäänud.
Esimese asjana võtsin ette pikalt plaanitud müraisolatsiooni Classic Ravolarist.

Tulemused:
Uksed käivad nagu premium autol
Canton läks oluliselt paremaks
Diisli mootorimüra, mis ennegi oli väga märkamatu on nüüd olematu ka möödasõitudel.
Aukudest läbi sõitmine palju vaiksem.
Rehvimüra ei muutunud

Viimaks ei jäänud muud üle, kui ka suverehv välja vahetada.
Alla läksid Goodyear Efficientgrip Performance ja olukord oluliselt parem.


Mina oma kogemusest saan öelda, et Classic variandiga tehtud Octavia 2 on selgelt mürarikkam kui O3, millel sai tehtud COMFORT PLUS. Vanasti tundus O2 hea vaikne, aga nüüd O3 on veelgi vaiksem :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 68.4% - SQL: 31.6%]