Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Superb II mürasummutus (Vastuseid: 44 | Vaatamisi: 12450)
timo99
huviline

Avatar


Registreerunud 07.10.13
Postitusi: 179

Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7-DSG

postitati 27.04.14 18:18 Tsiteeri
Superb II mürasummutus



Superb II ja müra häirib. Eriti kumin/kõmin, mis konarlikuma asfaldi puhul on päris korralik. Plaan midagi ette võtta oli ammu.

Alustasin lihtsaimast - pagasiruumi põhi ja varuratta pesa. Lisaks tagaluuk. Tegin üle STP Aero Goldiga, tagaaknalaua alt poolt tegin mingi stp 4mm umbpoorse materjaliga, sama asja ka natuke pagasi esiosasse. Tagaluugi polstri sai kergelt lahti ja katsin seest ka pigimatiga. Taga istudes on täitsa aru saada, et tagant tuleb vähem müra , eest ja ustest rohkem (enne tuli ühtlaselt igalt poolt).

Pigimatti sain ca 1,5 ruutmeetrit pandud.

Esmasel vaatlusel ei hakanud silma, kuidas põrandalt ja rattakoobaste juurest polstrit lahti saaks. Uksi on ka kindlasti raske lahti võtta - kas on vihjeid või kust leiaks netist mingit infot selle kohta?

Kes ise Superb II -l ise midagi ette võtnud - kogemused ja soovitused kuluks ära ;)


Trükin pilte www.minuprint.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 29.04.14 06:23 Tsiteeri


Ukse polster tuleb suhteliselt lihtsalt ära - servades on paar torx kruvi, käepideme all on 2 kruvi (käepideme plastik tuleb ülespoole tõmmates ära), ukselingi sees on üks kruvi. Ettevaatlikult tõmmates saab polstri kätte nii, et tüübleid ära ei lõhu.
Aga sealt edasi on keerulisem, sest uks iseenesest ei ole eriti avatud konstruktsiooniga ning ainukese suurema ava täidab üks plekk, mis käib ära koos aknatõstukiga. Kõlarid on ukse külge needitud.

Põrand käib tavaliselt üsna lihtsalt, lävepakkude liistud ära ja edasi tagaistme alt või eesistuja jalge juurest vaja harutada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
timo99
huviline

Avatar


Registreerunud 07.10.13
Postitusi: 179

Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7-DSG

postitati 29.04.14 06:56 Tsiteeri


Tänud. Ukse kohta jah leidsin juba info ja vaatasingi, et päris ukse välisplekini on raske jõuda ja seda ma tegema ise ei hakka (siis tuleb ilmselt ka klaas ära võtta juba jne). Selle vahepealse metalli peale ilmselt ei ole väga mõtet matti kleepima hakata vist?

Proovin seda alusmatti seest lahti nokkida vaikselt.

Edit: palun arvamusi - kas uksele selle keskmise vahelehe peale on mõtet matti ja või vilti panna? Ust täitsa lahti ei taha võtta, et välimise pleki peale matti kleepima hakata. :)


Trükin pilte www.minuprint.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 05.05.14 12:55 Tsiteeri


Kas mootori müra ei häiri?
See on küll vaiksem (vähemalt kuni eriti ei kiirenda), aga vastiku tämbriga, meenutab odavat arvutikõlarit ja kiirendusel või sileda asfaltiga teedel üle 100 km/h sõites kipub ikka sisse kostma.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
timo99
huviline

Avatar


Registreerunud 07.10.13
Postitusi: 179

Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7-DSG

postitati 05.05.14 14:50 Tsiteeri


Mind näiteks ei häiri. Mina pane mootori häält tähele ainult linnakiirusel suurematel pööretel, ja siis ei ole ka see häiriv. Maanteel üle rehvimüra ma vähemalt ei taju mootori müra. Täitsa võimalik et see on olemas seal küll :D


Trükin pilte www.minuprint.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
duplex
huviline



Registreerunud 16.12.08
Postitusi: 47

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Passat Variant Comfortline 1.6TDI

postitati 08.06.14 22:51 Tsiteeri


Mis varustusastmes teie autod on? Mul tuttav kes on 2 Superbi müünud. Üks 2011 Elegance oli vaikseim auto millega sõitnud ja teine mingi 2008 suht plank isend mürises kohutavalt. Autod nagu öö ja päev.

Ma olin isiklikult oma autoga üle poole aasta hädas müraga. Alguses oli auto normaalselt vaikne. Võrdleksin B8 A4 (2009) mis mul oli. Ja siis mingil ajal hakkas kumin valjenema. All 17/225 Pirelli ökorehv. Vaikselt hakkas tulema ja kõmistas suurematel kiirustel nii kõvasti, et mõtlesin, et laager on läbi. Saigi ühel esirattal laager vahetatud aga ei midagi. Esindus laiutas käsi. Kõrvad tahtsid lukku minna juba lõpus. Mingil hetkel märkasin, et rehvidel muster treppis. Viskasin Nokia talverehvid alla (pruugitud). Jällegi müra, teistsugune. Sai veelkord laagreid kontrollitud kõik ok. Ja siis hakkas rool vibama. Ühel rehvil muhk üleva. Sai välja vahetatud ja juba läks teine. Panin auto müüki.

Mingil hetkel kui taas uut rehvi oli vaja lõin käega ja ostsin uued Nakang lamellid. Lugesin foorumitest, et mõni kurtis, et müriseb. Aga kuna müra oli niikuinii siis mind see eriti ei heidutanud. Peale rehvivahetust oli tunne, et nagu sõidaks teise autoga. Nii vaikne. Ei raatsinud rehve isegi suvel ära vahetada ja lasen nendega nüüd suvel ka.

Nüüd on mul suuremal kiirusel vaikselt pommilennuki müra kasvamas juba teisel autol. Michelini lamellid (3-4mm mustrit järel) ja tundub, et taas rehvidega mingi jama. Siledal värskel asfaldil sõites on tunda, et vaikselt nagu kergelt vist viskab mingi rehv. Nii hull olukord ei ole, et kõrvaklappe peab kandma aga sügisel viskan tutikad lamellid alla.

Ise ei osta enam kunagi kasutatud rehve!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype
timo99
huviline

Avatar


Registreerunud 07.10.13
Postitusi: 179

Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7-DSG

postitati 09.06.14 06:33 Tsiteeri


Mul on plank poliisi superb :) Huvitav.. ega teise varusutusastmega täiendavat mürasummutust ilmelt ei kaasne? Rehvid on uued vredestein ultra senco, peaksid olema vaiksema poolsed (need on küll vaiksemad, kui ostes all olnud vanad kulunud rehvid).

Sileda asfaldi peal on auto väga vaikne, konralikuma peale ikka müriseb.

AGA juba ainult pagasiruumi põhja pigimatitamine vähendas kõrvulukustavat kuminat märgatavalt, eriti taga istudes on väga suur vahe, aga ka ees istudes on vahe sees.


Trükin pilte www.minuprint.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 09.06.14 07:20 Tsiteeri


Mina olen küll saanud kasutada tunduvalt vaiksemaid autosid, kui Elegance varustusega Superb. Isegi mingi suvaline Subaru Outback ja 20 aastat vana diisel-Volvo (ühtlasel kiirusel 100-120 km/h) on vaiksemad, suuremast bemmist või mersust rääkimata.
See on muidugi õige, et rehvist sõltub palju ja rehvide seisukord aja jooksul muutub. Sügisel, kui panin alla 3-ndat hooaega sõitvad naastrehvid, mis uuena tundusid üllatavalt vaiksed, täheldasin lausa tuntavat vibratsiooni hoolimata sellest, et mustrit on neil veel piisavalt ja naastud ka kõik alles.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
timo99
huviline

Avatar


Registreerunud 07.10.13
Postitusi: 179

Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7-DSG

postitati 09.06.14 08:42 Tsiteeri


Hiljuti juhtusin ca 10a vana 5. bmws reisima ja ei ütleks, et oli märgatavalt vaiksem (ei olnud mingi romuks lastud isend). Minu eelmine 2002 Citroen C5 aga oli küll märgatavalt vaiksem :)


Trükin pilte www.minuprint.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
mds
huviline



Registreerunud 16.01.13
Postitusi: 50

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Superb II 1.8 TSI DSG

postitati 09.06.14 09:15 Tsiteeri


Nii võibki vist vaidlema jääda. Minu pere E39 (ehk siis 10. a vana 5-ne) on küll igast asendist vaiksem kui Superb. Superbil on see kevad ostetud uued Barumid, BMWl samad rehvid, aga vanemad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
timo99
huviline

Avatar


Registreerunud 07.10.13
Postitusi: 179

Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7-DSG

postitati 09.06.14 09:33 Tsiteeri


Absoluutselt :) Lisaks erinevaid inimesi ilmselt häirib erineva müra, madal-kõrge toon, rehv, tuul, mootor jne.


Trükin pilte www.minuprint.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Commer
huviline

Avatar


Registreerunud 11.09.13
Postitusi: 37

Asukoht: Klooga-Keila-Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 1.8 TSI

postitati 09.06.14 18:54 Tsiteeri


Mul sama sugune Superb aga sinine, müra on, aga minu puhul oleneb rehvidest, 16 miskid suvekad olid head vaiksed, nüüd läksid kasutatud Pirelli suvekad alla ja häirib, järgmiseks suveks peab ikka uued rehvid alla panema


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 09.06.14 21:25 Tsiteeri


Te olete maksnud auto eest skoda hinda ja ootate mersu, audi ja bemmi mugavusi ?
Skoda on siiski VW grupi säästu bränd ,autot ostes peab sellega arvestama .


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 10.06.14 06:51 Tsiteeri


Täisvarustuses Superb ei ole mingi säästuhinnaga auto. VW grupi autod paljuski jagavad platvormi, seega võiks eeldada, et käiguosast tulevad mugavused on neil võrreldaval tasemel. Pigimatt maksab jaehinnaga ostes paarsada eurot, tehas saaks seda ilmselt veel odavamalt. Ma ei näe ühtegi objektiivset põhjust, miks selle pealt niimoodi koonerdada. Samuti on üldine trend, et salongis kasutatavad materjalid lähevad järjest paremaks ja pehmemaks, see omakorda tekitab küsimuse, et kuidas 20a vana auto ikka veel konkurentsivõimelne on mürataseme osas. Sama küsimus on mul tekkinud ka veel palju-palju odavamate autodega sõites - nii mõnigi kord olen autosse istudes kontrollinud, kas uks ikka sai kinni, kuna rehvimüra tuleb nii selgelt sisse, ka kõrged sagedused, mis ju teatavasti levivad eriti halvasti.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 10.06.14 08:07 Tsiteeri


Pigimatt on ainult üks komponent müra summutamise juures ,müra summutus kui selline on omaette teadus tegelikult.
Materjalide kvaliteedi osas vaidleksin sulle vastu ,mul on olnud palju erinevaid autosid ,aga just viimaste oma uuemate autode juures olen märganud kehva kvaliteediga materjale ,mis ebanormaalselt kiiresti kuluvad ja katki lähevad .kusjuures tegemist ei ole olnud just väga odavate autodega.
Olen ka ise üle paari aasta suure autotööstuse heaks tööd teinud ,seega olen näinud ,kuidas ja mille pealt kokku üritatakse hoida


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jorx420
huviline

Avatar


Registreerunud 07.04.14
Postitusi: 140

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda superb 3.6 4x4

postitati 10.06.14 09:28 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Te olete maksnud auto eest skoda hinda ja ootate mersu, audi ja bemmi mugavusi ?
Skoda on siiski VW grupi säästu bränd ,autot ostes peab sellega arvestama .


Ranx vaidleksin siin natukene vastu. kui võrrelda siin top varustuse ja mootoriga superbi mõne vw masinaga on vahe ikka suur.

Teine asi ma sõidan hetkel asenduseks antud 1.8 tsi-ga ja enda masinaga võrreldes olen ka täheldanud suurt müra. Oma masinas nagu ei ole sellist heli nii hullult küll täheldanud.
Peaks ehk kellegil teist laskma enda autos istuda ja kuulata ?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 10.06.14 10:29 Tsiteeri


Kui võrrelda skoda lipulaeva ,siis ikka teiste firmade lipulaevadega ,mitte vw pologa ,või audi a2-ga .
Pidasin silmas ikkagi seda ,et superb on VW grupi A8 ja Phaetoni kõrval säästu bränd ,ning superb on nende kõrval ikka väga ,väga ....
Aga tavakodanikule on superb siiski hea auto ,isegi politsei jõuab osta !


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jorx420
huviline

Avatar


Registreerunud 07.04.14
Postitusi: 140

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda superb 3.6 4x4

postitati 10.06.14 11:43 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Kui võrrelda skoda lipulaeva ,siis ikka teiste firmade lipulaevadega ,mitte vw pologa ,või audi a2-ga .
Pidasin silmas ikkagi seda ,et superb on VW grupi A8 ja Phaetoni kõrval säästu bränd ,ning superb on nende kõrval ikka väga ,väga ....
Aga tavakodanikule on superb siiski hea auto ,isegi politsei jõuab osta !

Oleneb mida politsei jõuab osta. enamus on neil 2.0 diislid. mõned 1.8 ja mõni ükskik 3.6
no suberb miks enda valikusse jäi oli see ,et ruumikus sellel autol on super ja vaidleks siin ,et mu teada pole Phaetonil küll rohkem ruumi pakkuda,pigem vähem. Või mis ?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
timo99
huviline

Avatar


Registreerunud 07.10.13
Postitusi: 179

Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7-DSG

postitati 10.06.14 11:57 Tsiteeri


Võrdleme ikka sama klassi masinatega, kui VWst millegagi siis ikka Passatiga. Müra osas oli lihtsalt üllatus võrreldes 5-10 a vanema mõne sama klassi autoga. Aga jah sellest kõrvulukustavas kõminast(mis mind pisut jahmatas) sain lahti. Selline tavaline rehvimüra ei ole üldse enam nii suur probleem.

Teemasse ka, kas kapotile pigimatt tavalise katte alla oleks mingi mõte panna? Hea lihtne panna... :D ilmselt väga mõtet ei ole.

ps. kuna tagaluugi sisse sai ka matt, siis see ei lähe see enam nupust ise lahti.. sinna vist pole midagi parata?


Trükin pilte www.minuprint.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Etz
klubiliige

Avatar


Registreerunud 11.11.13
Postitusi: 75

Asukoht: Mere ääres...
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia III Combi 1.8TSI DSG 4x4

postitati 10.06.14 12:19 Tsiteeri


Lase silindrid kah seespoolt pigi täis, saad mootorimürast samuti lahti... :P


...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mds
huviline



Registreerunud 16.01.13
Postitusi: 50

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Superb II 1.8 TSI DSG

postitati 10.06.14 12:45 Tsiteeri


Tsitaat:
ps. kuna tagaluugi sisse sai ka matt, siis see ei lähe see enam nupust ise lahti.. sinna vist pole midagi parata?

Kangemad amordid. Otsi mõne tagatiivaga sedaani omad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 10.06.14 15:42 Tsiteeri


Tuleb kasutada kergemaid materjale.
Ma sain volvo tehasest tulekindlat summutus matti, mis on pealt kaetud fooliumiga, hea kerge ja tunduvalt parema mürasummutus efektiga, kui pigimatt.
Kindlasti on kuskil ka analooge.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
timo99
huviline

Avatar


Registreerunud 07.10.13
Postitusi: 179

Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7-DSG

postitati 10.06.14 15:54 Tsiteeri


Ma tegelikult paningi kergemat sorti STP Gold Aero, nö tavalisest pigimatist on see palju kergem, fooliumiga kaetud ja tulekindel :)

Vaatan, et noores tehnikus hetkel soodushind, peaks mõne lehe veel koju vedama :)

http://www.noortehnik.ee/stp-gold-aero/


Trükin pilte www.minuprint.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 11.06.14 07:18 Tsiteeri


Tsitaat:
Teemasse ka, kas kapotile pigimatt tavalise katte alla oleks mingi mõte panna? Hea lihtne panna... :D ilmselt väga mõtet ei ole.


Superbil poest ostes ei ole kapotil üldse midagi, seega see "tavaline" peab juba olema ise pandud. Sinna veel midagi lisada vist pole mõtet, pigem asendada paremaga, kui ikka kehva tundub.

Ranx-ile: ma tean, et iga asi auto küljes on omaette teadus, aga küsimus on pigem selles, et kui kodus saab lihtsate ja odavate vahenditega ilma mingit teadust tegemata märkimisväärse tulemuse, miks siis seda mitte juba tehases kasutada? Poliitilised otsused või käegalöömine tunduvad ainukesed mõistlikud põhjendused.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 11.06.14 09:53 Tsiteeri


Selle kõige nimi on kokkuhoid , insenerid töötavad iga päev ,kui kusagilt on võimalus 1,5 cm juhet kokku hoida ,siis seda kohe ka tehakse .
Värvkatte on autodel tänapäeval nagunii ainult sellepärast ,et tooni anda ;)
Iga konkreetse mudeli tootmine peab iga järgmise aastaga muutuma teatud % odavamaks .


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 64.8% - SQL: 35.2%]