Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5  6  ..  9
Autor:
Pealkiri: Kütusekulu (Vastuseid: 200 | Vaatamisi: 18075)
jk
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 170

Asukoht: päälinn
Kasutaja on eemal

Auto: Ural M63 '65, Ocu, Leaf

postitati 11.05.07 13:00 Tsiteeri


reFFLex,
eks see õnneasi ole, kellele kui täpne kampjuuter satub - mul on paagitäite lõikes maksimaalne vahe reaalsega olnud max 0,4 litrit ning üsna thti on erinevus vaid 0,1l...


Vanade külgkorvide paradiis:
http://kylkad.blogspot.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
MaxPower
huviline



Registreerunud 12.05.07
Postitusi: 5

Asukoht: Tln
Kasutaja on eemal

Auto: hetkel jalameez

postitati 12.05.07 16:26 Tsiteeri


palju võiks olla reaalne kütusekulu 2,8 V6 mootoriga superbil (atm.kastiga). Kas linnas tõesti 16l:o


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
HenriTeine
huviline



Registreerunud 25.07.06
Postitusi: 222

Kasutaja on eemal


postitati 12.05.07 16:58 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: MaxPower
palju võiks olla reaalne kütusekulu 2,8 V6 mootoriga superbil (atm.kastiga). Kas linnas tõesti 16l:o


Mingeid illusioone 10-12 liitrist pole küll mõtet luua. Mu 2,0 Golf võtab ka keskmiselt 10-12 lirtsu sajale. Ma pigem pakun, et võtab ikka natsa rohkem.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MaxPower
huviline



Registreerunud 12.05.07
Postitusi: 5

Asukoht: Tln
Kasutaja on eemal

Auto: hetkel jalameez

postitati 12.05.07 17:33 Tsiteeri


mul oli Saab 9-5 3,0 V6 ja linnas sain hakkama 12-13L...ma eeldasin et kui superbil ka selline kulu siis on OK, aga 16L on natukese paljuvõitu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jk
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 170

Asukoht: päälinn
Kasutaja on eemal

Auto: Ural M63 '65, Ocu, Leaf

postitati 12.05.07 18:55 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: MaxPower
mul oli Saab 9-5 3,0 V6 ja linnas sain hakkama 12-13L...ma eeldasin et kui superbil ka selline kulu siis on OK, aga 16L on natukese paljuvõitu.

Ma võin sõita oma autoga linnas kuluga 5l/100 (nt öösel laagrist lasnamäele) või siis kesklinna ummikustes üle 20l/100. Mis see linnakulu siis nüüd minu jaoks on? Keegi ei tea ju Su sõiduharjumusi ega marsruute, nii et veidi tänamatu on ennustada, kas Superb hakkab üle või alla 16 võtma.
Samas, kui Saabiga said 12l-ga hakkama, siis ma usun et samade marsruutide korral ei pea Sa küll Superbile kuusteist liitrit sisse kallama. Kui Saab oli ka automaat, siis on ju mõlema tehasekuluks linnas 16l, nii et suurt vahet ei tohiks olla.


Vanade külgkorvide paradiis:
http://kylkad.blogspot.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
MaxPower
huviline



Registreerunud 12.05.07
Postitusi: 5

Asukoht: Tln
Kasutaja on eemal

Auto: hetkel jalameez

postitati 13.05.07 10:21 Tsiteeri


eks ma seda arvasin ise ka, et 16L on liiga suur kulu arvestades minu sõidustiili (90% rahulik).
Aga mida arvata sellest et kumma järelturg on parem, kas 2,8 bensiin või 2,5 diisel? Ise ma kaldun arvama et diislit ostetakse meelsamini...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Rage
klubiliige

Avatar


Registreerunud 10.02.07
Postitusi: 351

Asukoht: Peetri
Kasutaja on eemal

Auto: XF S

postitati 13.05.07 17:33 Tsiteeri


niihh.. mu RSil siis 1000km läbisõit.. nädalavahetusel käisin Haapsalus vaatamas speedracet.. keskmine kulu siis Tallinnast sinna ja tagasi jäi 7,8..


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Kasutaja Telefoninumber
lauri269
klubiliige

Avatar


Registreerunud 16.03.07
Postitusi: 55

Asukoht: Tallinn - Kesk-Eesti - Narva
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Kodiaq 2,0 4x4

postitati 18.05.07 12:46 Tsiteeri


O2 1,6 MPI HB.Sõitnud 5000km. Keskmine on praegu 6,8 l/100km. Linnasõidu keskmist on raske ütelda, kuna läbi linna on tavaliselt sõidud(Tallinn,Narva,Rakvere). Aga Kesk-Eestist Murastesse läbi Tallinna ja rekord sellel 150km lõigul on keskmine küttekulu olnud 5,8l /100km. Kui hästi säästlikult sõita peaks veel vähem võimalik olema muidugi. (Juulis õnnestus ilma püsikiirushoidjata(puudub) 150 km läbimise keskmiseks kuluks saavutada 5,0l/100km:).Läbisõiduks juba 10000. Tähelepanek - kui käru taga, siis keskmiselt tuleb 2 l/100km otsa panna tavalisele küttekulule. Tänu kärule on üleüldine keskmine tõusnud juba 7,2/100km. Üllatavalt säästlik siiski, kui arvestada, et selline suur kere vaja sellise mootoriga edasi viia.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
KKristo
huviline

Avatar


Registreerunud 17.11.06
Postitusi: 47

Asukoht: Jüri
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2.0 TD

postitati 18.05.07 15:34 Tsiteeri
2.0 TDI Mootor & Kütusekulu & Puhastus



Ma vist hakkan oma auo salapärasele käitumisele jälile jõudma. Nimelt, iga 2-3 nädala tagant, viskab seistes kütusekuluks 2.0..(norm seistes 0.7) sõites on umbex x 2 kütusekulu suurem. Ja kui auto parkida, siis juhi poolsest tagumise ratta juurest tuleb kõva kärsakat.
Kas selline käitumine võib olla diisli omapära, ehk siis sellel hetkel põletatakse kuskilt summutist välja diisli tahma osakesi ? Kahjuks raamatuid studeerida ei saa.. seal kõik vene keeles.

Talvel kui ilmad külmad olid ja kulu nõnna suur, siis peeglist oli näha, et miskit suitsu tagant ratta kandist tuleb. Käisin ka A100 asja kontrollimasaga seal öeldi, et kõik on OKO.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
madtongue
huviline



Registreerunud 09.05.07
Postitusi: 8

Kasutaja on eemal


postitati 23.05.07 14:00 Tsiteeri


Kui sa poleks öelnud, et ka kohapeal on kulu suurem siis ma oleks öelnud, et sul on pidurijama. Aga kui kohapeal ka kulu suureneb..:o


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
KKristo
huviline

Avatar


Registreerunud 17.11.06
Postitusi: 47

Asukoht: Jüri
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2.0 TD

postitati 23.05.07 22:22 Tsiteeri


Ühesõnaga... keegi pole mu oletust kinnitanud. Tundub, et siiski asi milleski muus on.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
might
huviline

Avatar


Registreerunud 21.02.07
Postitusi: 62

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II RS 2,0 TDI DPF

postitati 24.05.07 06:55 Tsiteeri


Kui autol on vastav filter olemas (DPF) siis võib selle süüks vast ajada küll. Tahma tõesti sealt filtrist lihtsalt teatud aja tagant vist kuumutatakse-põletatakse välja.
Ise ka linnas sellist asja märganud, et järsku kütusekulu seistes u 2x kõrgem ning mootor ka pisut nagu värises, pöörded samuti veidi kõrgemal. Teenindus vaatas üle, ütles kõik ok, uuendas vaid softi. Nüüd pole enam nii konkreetselt tähele pannud, kuid mõni kord siiski miski kahtlane tunne, nagu midagi toimuks kuskil :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
KKristo
huviline

Avatar


Registreerunud 17.11.06
Postitusi: 47

Asukoht: Jüri
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2.0 TD

postitati 24.05.07 09:47 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: might
Ise ka linnas sellist asja märganud, et järsku kütusekulu seistes u 2x kõrgem ning mootor ka pisut nagu värises, pöörded samuti veidi kõrgemal. Teenindus vaatas üle, ütles kõik ok, uuendas vaid softi. Nüüd pole enam nii konkreetselt tähele pannud, kuid mõni kord siiski miski kahtlane tunne, nagu midagi toimuks kuskil :)


Hmm.. aga kui midagi sellist peaksid märkama, siis viitsid katse teha ;) Mõne aja möödudes mina autost välja ja nuusta summuti poolset tagumist rattakoobast :D Et kas tuleb miskit kärsakat.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
madtongue
huviline



Registreerunud 09.05.07
Postitusi: 8

Kasutaja on eemal


postitati 27.06.07 11:28 Tsiteeri


Leidsin netiavarustest sellise õpetliku video. Räägib see küll Renault mootorist, kuid põhimõtted kõigil üldiselt samad. Video lõpuosas siis näha kuidas toimub heitgaaside töötlus- kaasaarvatud kübemefiltris põletamine:

http://youtube.com/watch?v=X5VmV53Li2U&mode=related&search=

Kusjuures ükspäev ühe Jaguari järel linnas sõites vaatasin kah, et Jaguaril lõi summuti ühel hetkel seest punaseks. Ju seal siis need protsessid toimusidki..


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
RS
huviline

Avatar


Registreerunud 05.02.07
Postitusi: 16

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi RS

postitati 30.07.07 22:48 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Rage
niihh.. mu RSil siis 1000km läbisõit.. nädalavahetusel käisin Haapsalus vaatamas speedracet.. keskmine kulu siis Tallinnast sinna ja tagasi jäi 7,8..
meil oli tallinn-venspils-tallinn marsruudil keskmiseks 8,5 mis tundus väga väike,kuna enamus ajast oli hoog kövasti üle lubatu..samas jällegi löunaeesti ots ja keskmiseks 6,4,nii et oleneb kuda kulgeda.


@ngel.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Rage
klubiliige

Avatar


Registreerunud 10.02.07
Postitusi: 351

Asukoht: Peetri
Kasutaja on eemal

Auto: XF S

postitati 30.07.07 23:12 Tsiteeri


6300km sai reisi tehtud musta mere äärde ja tagasi + kohapeal ka sai tiirutatud.. 5 inimest koguaeg autos, keskmine kulu tuli 8,3

nädalavahetusel sai pärnus käidud tallinnast.. kolme inimesega 7,0 tuli keskmine.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Kasutaja Telefoninumber
HenriTeine
huviline



Registreerunud 25.07.06
Postitusi: 222

Kasutaja on eemal


postitati 31.07.07 07:45 Tsiteeri


Mul tuli Tallinn-Praha-Mlada Boleslav-Tallinn keskmiseks 6,2. Sinna sõites oli 5,8 , kuna tepo oli märgatavalt madalam. Kokku 3600 kilti.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Hallvatt
huviline



Registreerunud 31.07.06
Postitusi: 169

Asukoht: Haapsalu/Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Felicia Kombi 1,3 1997

postitati 01.08.07 22:10 Tsiteeri


Segan siin Octavia-meeste ärplemisele vahele :)

Minu Felicia sõidab nigu tehas lubabki, keskmisega 6,5. Üks tal oli keskmine 7, seda seepärast, et termostaat oli õhtal ja mina, laiskvorst, lükkasin selle kordategemist kogu aeg edasi.

Kaks aastat tagasi tegin ühe pikemat sorti treti, 5400 km, Haapsalu-Dublin-Haapsalu. Keskmine tuli siis uhke 6,05 :)


No sellist jama on raske kommenteerida.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Kasutaja Telefoninumber
wigry
huviline



Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 456

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI

postitati 04.08.07 21:19 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: wigry
Postituse aeg: 9.5.2007 15:47

See arvutamise metoodika on imelik jah, sest minu 1.6 MPI mootorile lubab tehas linnakuluks 9.8. Ostmise hetkel oli see 9.5 ning nüüdseks peale 52000 km läbimisyt on see stabiliseerunud 8.9 peale. Samas maanteekulu on jah tehase kirjade järgi 5.7 kuid reaalselt kruiisides 5.9-6.2

Mina aga vaatan ainult kõige suuremat kulu (ehk linnakulu) ja nii kaua kuni see alla 10 jääb on kõik OK. Kuidas mul aga õnnestub tehase adnmetest pea liitri jagu vähem kulutada, jäb mõistatuseks.


Hetkel saavutanud suvise linnakulu juba 8.4 liitrit sajale. Võimalik, et suvel autosid vähem, ummikud väiksemad/puuduvad ning seega vähem peatamisi ning kulu väiksem.


Don't let the perfect be the enemy of the good
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
yanekk
huviline



Registreerunud 26.10.07
Postitusi: 18

Asukoht: haapsalu,saue
Kasutaja on eemal

Auto: Linnasõidul O II L&k,metsas pisike punane Ford F 150

postitati 01.02.08 19:38 Tsiteeri
Octavia Combi II kütusekulu



Selline küsimus neile,kellel on octavia combi 2,0 TDI PD DSG.
Kui palju on reaalne kütusekulu.
Enda sõidud ~90% maantee ja keskmine 6,8-7,0 ,läbisõiduks hetkel ~11 tuhat.Küsin sest eelmine auto oli tagaveoline 3,0 D automaat,paarsada kilo raskem,240 tuhat läbisõit ja keskmine kulu oli sama.Selline karvane tunne et Skoda peaks(võiks) veits vähem võtma,korra on ka mootori elektroonika üle kirjutatud,muutus praktiliselt null.
Sõidustiil on sama või isegi rahulikum kui enne.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
HenriTeine
huviline



Registreerunud 25.07.06
Postitusi: 222

Kasutaja on eemal


postitati 01.02.08 21:02 Tsiteeri


Mul on 1,9D, ja võtab sama palju. Linnas kui ka täitsa maanteel. Nii et pole vist häda midagi, kui võtta, et sul on automaat ja kakskomanull.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
komtuur
huviline



Registreerunud 21.10.07
Postitusi: 44

Kasutaja on eemal

Auto: Golf

postitati 02.02.08 10:24 Tsiteeri


Mul auto 20tuh keskmine on 5,5L ja tuleb kuskil 60-70% maanteesõitu, tegemist siis ka combiga aga 1,9tdi mootoriga, kast on dsg. Ma ütleks, et seda on sul palju või siis on jalg väga raske ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jk
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 170

Asukoht: päälinn
Kasutaja on eemal

Auto: Ural M63 '65, Ocu, Leaf

postitati 02.02.08 17:35 Tsiteeri


2.0 TDI DSG (mitte-kombi) on 30k keskmine 6.2. Veidi ule poole maanteel, soit rahulik. Uldiselt 20-30k peal peaks mootor olema korralikult sisse tootatud, nii et teema algatajal ehk veel langeb kuni pool liitrit.
Kui on pikad maanteesoidud ja kiirus suurt mitte ule 100, siis on 7l ilmselgelt palju. Kui traditsioonilisi kulutajaid ei ole (ebaoige rehvirohk, katuseboks vms), siis peaks veel proovima hooldust kiusata.


Vanade külgkorvide paradiis:
http://kylkad.blogspot.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 03.02.08 14:12 Tsiteeri


to yanekk: kust sa kütust tangid? Teinekord võib tulla ka seal oluline vahe, kui tangid erinevatest firmadest.
Mul eelmise masinaga 1,9TDI 132kw (chip) jäi tavaliselt kütusekulu ca 6,1 (50L läks sisse tavaliselt). Minimaalse olen saanud ca 5,3 (930km paagiga) ja maksimaalse 10,2L (500km Saksa kiirlteel).
RS'ga on bensu kulu, aga keskmine ca 8,7L ja seal 90% linnas (paaki mahub ca 48L ja sõita saan kuni 550km).

Sõbra käest küsisin ka järgi: tal ka Octavia DSG 2.0 (mitte combi), aga 48L max 880km (ca 5,4l)on saanud sõita (ja ta ei ole rahuliku sõiduga). Combil nüüd vaevalt see vahe liitites on, halvimal juhul peaks olema 0,2L rohkem äkki?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
yanekk
huviline



Registreerunud 26.10.07
Postitusi: 18

Asukoht: haapsalu,saue
Kasutaja on eemal

Auto: Linnasõidul O II L&k,metsas pisike punane Ford F 150

postitati 03.02.08 15:50 Tsiteeri


Viimased neli autot ja ka praegune joovad ainult nestet.Jalg on läinud iga autoga kergemaks,nii et raske jala süüks ma seda ei paneks.Käruga millel tent ~180cm kõrge tuli 200 km maantee keskmiseks kuluks ~11,5 .Üldiselt tuleb 15 tuhande hoolduses veel natuke sõbralikult meistritega rääkida.Ei tahaks asja nii hulluks ajada,et meistrid mind nähes laudade tagant jooksu paneks(uhiuue prantslasega nii juhtus,alguses oli naljakas aga kui garantiid tuli keskmiselt kaks korda nädalas külastada siis enam naljakas ei olnud).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5  6  ..  9
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 53.2% - SQL: 46.8%]