Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Octavia II 1,6 tdi vs 1,9 tdi vs 2,0 tdi (Vastuseid: 34 | Vaatamisi: 18955)
rasidpu
huviline



Registreerunud 06.12.12
Postitusi: 14

Kasutaja on eemal


postitati 06.12.12 07:49 Tsiteeri
Octavia II 1,6 tdi vs 1,9 tdi vs 2,0 tdi



Tervist,

Kuna pikemat aega mõelnud diisli peale, siis küsiks ka rohkem teemaga kursis olevatelt inimestelt nõu. Kas 1,6 tdi 77kw ja 1,9 tdi 77kw on ka mingi märgatav vahe, 1,6 peaks olema CR ja seeläbi ka ökonoomsem? Hetkel valikus universaal kergega isendid ja antud mootorite puhul eelistaks manuaalkasti, aastad jäävad 2008 (1,9) ja 2009(1,6). Kuidas antud mootorite puhul on salongi soojaks saamisega talvisel perioodil ja millele tuleks tähelepanu pöörata kui minna proovisõidule ja sõidukit vaatama. Mootorite ja veermike murekohad?

2,0 puhul siis mõelnud 103kw variandi peale ja DSG kast, kas ja kui palju tuleks karta seda DSG kasti (aasta jällegi 2008 lõpp). Konkreetsel sõidukil ka peaks tegema käigukasti õli ja filtri vahetuse, mis see maksta võiks. Mingi hinnaettekujutus on, aga äkki keegi on teinud just hiljuti. Lisaks kas ja kuidas kontrollida hoorata korrasolekut või tuleks sellega pöörduda kontrolli esindusse ja mis see maksta võiks.

Varasemad sõidukogemused ka ainult manuaaliga, aga kuna enamus sõite linnas siis oleks hea ja mugav minna üle DSG "automaadile" aga kui lugeda erinevatest foorumitest, siis osad kiruvad ja osad laidavad ja ei oska nagu seisukohta võtta selles osas.

Kui veel mingit infot, mis võiks olla abiks otsustamisel, siis kuulan meeleldi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
reverse
huviline

Avatar


Registreerunud 20.07.12
Postitusi: 260

Asukoht: Stockholm
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia vRS CR TDI DSG

postitati 06.12.12 09:34 Tsiteeri


Hei.

Omasin 81kW 1.9TDI Passatit, põhimõtteliselt sama mis 1.9 77kW versioon, kuid 77kW on uuem, pumpdüüsidega versioon, võin hinnas eksida, kuid on meelde jäänud, et nende vahetamine on kallis lõbu (oli vist 500€ tk ja mootoril on neid on 4tk).

Hetkel sõidan 2.0 TDI CR mootoriga (125kW), mis istub DSG kasti otsas. Oluline vahe PD ja CR mootoritel on minu silmis see, et CR on tunduvalt vaiksem, see iseloomulik diisli pladin on vähemalt minu auto puhul vaevukuuldav. Passatiga sõites sai ikka kohe aru, et tegu on diisliga (NB! 81kW ei ole otseselt PD mootor). Nt maanteekiirusel või linnavahel ukerdades mina oma mootri häält pea üldse ei kuule, kahjuks ei saa seda väita kõikvõimalike PD mootoritega masinate puhul millega sõitnud olen.

DSG kastist - jutte liigub jah igasuguseid ja reeglina kasti turuletuleku algusaastatega seoses. Tegemist on ju korduvalt uuendatud tehnikaga, esimene masin mis seeriatoodanguga selle omale sai oli vist Golf R32? Seda siis aastal 2003.. pea 10a tagasi :) Eeldan, et lapsehaigused on nüüdseks kõrvaldatud. Igatahes mina enam manuaalkastiga masinate poole ei vaata, mõtetu kähmlemine salongis selleks, et linnas ukerdada. Vajadusel (või siis lõbutsemiseks) saab DSG ka manuaalreziimi lükata (või lapatseid kasutada, kui need rooli küljes olemas on).

Salongi soojaks saamisest - tavaline poeskäik (6km poodi ja 6km tagasi) linnaliikluses ja temperatuur tõuseb vaevalt 50 kraadi juurde. Küll aga on autol salongi lisasoojendus (kontrolli, mis aastast ja mis mootoritele seda paigaldati) seega salong läheb soojaks kaugelt enne kui mootor saavutab töötemperatuuri.


www.sadulsepp.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
rasidpu
huviline



Registreerunud 06.12.12
Postitusi: 14

Kasutaja on eemal


postitati 06.12.12 09:46 Tsiteeri


Ma kusjuures olen vaadanud ka 2,0 125KW skoda RS TDi versioone, läbisõidiga 180 000 tuhat, see vast ei tohiks midagi hullu olla, 2008 aasta masin ja pragu ka auto24-s? Aga samas ka infot, et mootor annab 350 NM ja DSG kast sama moodi, et piiri peal uitamine, kas see võib nii olla?

Samuti lugedes erinevaid portaale kumab läbi, et antud mootoritel võib tulla hoorattaga probleeme samuti?


Oleks kena kui keegi oskaks anda ligikaudset summat DSG kasti õli vahetusest, täisvahetus siis koos loputusega, kus vahetatakse kogu õli, mitte see 1/3 õlist, vist oli nii.

Tänud reveresele vaeva eest et vastasid!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
reverse
huviline

Avatar


Registreerunud 20.07.12
Postitusi: 260

Asukoht: Stockholm
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia vRS CR TDI DSG

postitati 06.12.12 10:02 Tsiteeri


Enne facelifti oli RSidel ka PD mootor, lärmakam.

See DSG väändemomendi taluvus on huvitav teema, nimelt pakuvad mitmed tuuningufirmad ju chippe DSG kastiga masinatele ja reeglina tõstetakse väändemomnt 380Nm peale ja mitte rohkem. Samas on VW ise võistelnud modifitseerimata DSG kastiga masinatel (24h Nürnburgringi sõit) ja neil oli mootori väändemomendiks 550Nm.

Muide, kui palju arvad, et ametlikult on manuaalkasti taluvs nt Golf R32'l? ;) Paberil ilutseb täpselt sama number mis vanal DSG kastil (350Nm).


www.sadulsepp.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
pepe
huviline

Avatar


Registreerunud 06.04.10
Postitusi: 233

Kasutaja on eemal

Auto: VW

postitati 06.12.12 11:35 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rasidpu

Oleks kena kui keegi oskaks anda ligikaudset summat DSG kasti õli vahetusest, täisvahetus siis koos loputusega, kus vahetatakse kogu õli, mitte see 1/3 õlist, vist oli nii.


Flamekost saad hinna.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rasidpu
huviline



Registreerunud 06.12.12
Postitusi: 14

Kasutaja on eemal


postitati 07.12.12 12:44 Tsiteeri


Sain Flamenkost hinna jah, 280.- millest saaks tõebäoliselt mingi % soodust kaubelda ka. Nii, et siin on mõtlemiskoht, kuna taas lisainvesteering kohe peale ostu, kaalumisel oli siis RS variant ja läbisõit DSG kasti õlivahetuseks täis tiksunud...

Lähen ka laupäeval 1,6tdi-ga proovisõidule, manuaalkastiga läbisõit sinna 101000 kanti ja 2009 aasta lõpuga masin. Väidetavalt pidi liikuma samaväärselt 1,9 77Kw mootoriga ainult kütusekulu natuke madalam.

Auto ise suht plank muidu, mõned lisad aga ei midagi erilist.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tihver
huviline



Registreerunud 11.01.10
Postitusi: 162

Kasutaja on eemal

Auto: Superb 3 Combi, 140kw TDI DSG 4x4

postitati 08.12.12 21:46 Tsiteeri


Octavia niikuinii selline üksi-kahekesi sõitmise pisike tööauto, nii et see tõesti ei oma suurt tähtsust kas see mootor on 1.6 või 2.0 diisel. Mina valiks mõistliku varustusega auto, kliima, püsikas ja xenon minu joaks miinimum. Kui valid endale pereautot, siis unusta Octavia kohe ära ja hakka Superb`i uurima.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
moanspot
klubiliige



Registreerunud 08.01.06
Postitusi: 166

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II Combi

postitati 08.12.12 22:10 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Tihver
Octavia niikuinii selline üksi-kahekesi sõitmise pisike tööauto, nii et see tõesti ei oma suurt tähtsust kas see mootor on 1.6 või 2.0 diisel. Mina valiks mõistliku varustusega auto, kliima, püsikas ja xenon minu joaks miinimum. Kui valid endale pereautot, siis unusta Octavia kohe ära ja hakka Superb`i uurima.


tahtmata midagi halba öelda, aga nii idiootset jutt kirjutatakse siin ikka foorumis suht harva...


Mis poolest Superb on parem pereauto kui Octavia? Lapsed ei mahu Octavia tahaistmele ära või? 2m pikad lapsed või?

Või pagasiruum jääb väikeseks? Sinna plaanid muude asjade hulka kaks vanaema + ühe elusoleva vanaisa pakkida, et kogu pere ikka kaasa oleks?

kui Octavia on _pisike_ ühe inimese auto, siis peab inimesel ikka tõsine megalomaania kallal olema :o


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tihver
huviline



Registreerunud 11.01.10
Postitusi: 162

Kasutaja on eemal

Auto: Superb 3 Combi, 140kw TDI DSG 4x4

postitati 09.12.12 08:05 Tsiteeri


Octavia on paras ühe-kahe inimese jaoks, lastega sinna tõesti ei mahu. Pakiruum on suur ja see teeb sellest ideaalse tööauto.

4 täiskasvanut autos on juba päris piin sõita, rääkimata sellest kui peaks tekkima vajadus viiekesi sõita.

Sa võid siin seda juttu idiootseks nimetada, aga olles 3 aastat universaal Octavia 2`ga sõitnud, siis ma tean mida ma räägin.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
reverse
huviline

Avatar


Registreerunud 20.07.12
Postitusi: 260

Asukoht: Stockholm
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia vRS CR TDI DSG

postitati 09.12.12 08:21 Tsiteeri


Nojah, kõik oleneb ju inimestest. On ka peresid, kelle massi vedamiseks ei piisa Octavia kandevõimesti, rääkimata siis üsna ruumikast salongist.

Selge see, et viiekesi ei sõida mugavalt mitte üheski turul olevas keskklassi autos. Tea, kas isegi suurtes sedaanides kolmel täiskasvanul taga mugav on. Vähemalt 700 bemaril see küll nii ei ole, taga keskel istuv kodanik ei mõnule mitte mingi valemiga.

Minu isiklikul arvamusel on jutt, et lastega ei mahu Octaviasse muidugi paras huumor. Sõidan ju ise ka Octaviaga ega oska küll kuskilt otsast näha, et see väikeseks jääb. Kaks täiskasvanut ja kaks last mahub ikka ilusti ära. Tõsi, kord mõtlesin, et oleksin pidanud Superbi ostma - see oli siis, kui kliendi kaatri salongitükk oli pikem, kui 2m ja ei tahtnud autosse mahtuda :D

Octavia: 2 täiskasvanut, kaks last + koer pakiruumis
Superb: 2 täiskasvanut, kaks last + ämm ja koer pakiruumis


www.sadulsepp.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
moanspot
klubiliige



Registreerunud 08.01.06
Postitusi: 166

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II Combi

postitati 09.12.12 09:38 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Tihver
Octavia on paras ühe-kahe inimese jaoks, lastega sinna tõesti ei mahu.


Palju õnne sulle siis hiidlaste (tähenduses mitte ühel väikesel saarel elavad inimesed vaid hiiglama-suured-lapsed) puhul!

Paraku normaalsuuruses lapsed mahuvad sinna väga edukalt. Ja vajadusel ämm ka. Kuigi ämmal liiga mugav ei pruugi olla, aga kas see peabki eesmärk olema :D Minu jutt kehtib loomulikult vaid pere kohta, mille liikmete arv ei ületa autos olevate kohtade arvu. 5-lapseli pere jaoks pole Octavia loomulikult sobib. Teisalt muidugi Superb ka mitte.


Kui nüüd seda viidatud väidet veel edasi analüüsida, siis kui Octavia on ÜHE inimese jaoks, siis huvitav kas näiteks Fabia on poole inimese jaoks? Citigo 0.25 inimese jaoks? Või mille poolest täpselt ja mis hetkest alates see kaassõitja iste inimesele enam sobiv ei ole?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tihver
huviline



Registreerunud 11.01.10
Postitusi: 162

Kasutaja on eemal

Auto: Superb 3 Combi, 140kw TDI DSG 4x4

postitati 10.12.12 06:08 Tsiteeri


Ei olnud kirjas ühe vaid ühe-kahe inimese jaoks, ehk mõeldud oli sellel all seda, et niikaua kui keegi taga ei istu on ok.

Laste kasv ei puutu üldse asjasse kuna probleemid tekitab laste turvavarustus. Turvahälliga või turvatooliga laps juhiistme seljataga sunnib istet niipalju ette liigutame, et pole pole enam kuhugi jalgu pann - süütevõti jääb täpselt risti põlvele ette. Kui taga peaks istuma täiskasvanu muutub olukord veel hullemaks.

Igal juhul oli esimese postituse mõte, see et ei tohiks lähtud ainult sellest kiidulaulust mida Octavia suuruse kohta räägitakse võid proovida auto päris elu oludes ära koos laste turvavarustusega ja koeraga. Ämma ma jätaks välja sellest katsest :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
reverse
huviline

Avatar


Registreerunud 20.07.12
Postitusi: 260

Asukoht: Stockholm
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia vRS CR TDI DSG

postitati 10.12.12 08:52 Tsiteeri


Kahtlustan, et asi on seljatoe asendis. Ma näen hirmuäratavalt palju kodanikke liikluses, kes magavad rooli taga, mitte ei istu. Ja siis tõepoolest, kui seljatugi on 45 kraadise nurga alla sätitud ei mahu taha istmele mitte midagi peale pizzakarbi püstiasendis. Teoorias peaks ju seljatugi olema niipalju püsti, et pea on normaalselt istudes vastu peatuge.

Aga ma olen ainult 186 pikk, seega korvpalluriks ei kandideeri.


www.sadulsepp.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
undu
huviline



Registreerunud 27.03.09
Postitusi: 173

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: OII Combi 1,8 TSI

postitati 11.12.12 07:42 Tsiteeri


Mõnus OffTopic on juba :D
Oman ka OII combi, valitud sai just ruumikuse pärast. Eelmine auto oli Mazda 626 viimane mudel, mis tehnilise passi järgi Octaviast suurem, kuid mahutavuselt paraku jäi alla. Pikkust on minul 193 ja naisel 179, sõidetud saame mõlemad, mitte ühegi lapse turvavarustusega ei ole probleeme tekkinud ja ka minu selja taga mahuvad täiskasvanud sõitma, jäämata seejuures invaliidiks isegi saaremaal käies. Minul seejuures ei käi ei põlv vastu süütevõtit ega hõõru ka rool vastu jalgu. Eks palju oleneb ka kehaehitusest, aga ka tahtmisest ära mahtuda. Tean inimest, kelle jaoks oli ka Ford Scorpio mõttetult kitsas ja samas tean 160kg meest, kes sõidab Opel Corsaga ja on rahul

Teemasse: jutust läbi käinud totaalselt erinevad autod. 1,6TDi/1,9TDi on ökonoomsed, 2,0 125KW+ DSG mudel neile mitte kuidagi konkurent ei peaks olema. Vägagi erineva iseloomuga autod. Samas - oma mineku kohta on 125kw diisel vägagi ökonoomne, 103kw on tsipakene veel ökonoomsem, aga vahe on pigem statistiline. Rohkem oleneb sõitude iseloomust. Lühikesi otsi külmaga ei salli ükski diisel.
1,6 TDi oma heituselt moodsam ning tootmisaastalt uuem, samas ostad siiski pruugitud autot ja korralik tehniline kontroll enne ostmist halba ei tee.


Kes palju räägib ei pruugi palju öelda
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
rasidpu
huviline



Registreerunud 06.12.12
Postitusi: 14

Kasutaja on eemal


postitati 11.12.12 18:48 Tsiteeri


Tänud kes on vaevaks võtnud teema alla kirjutada.

Ruumikuse kohapealt nii, et kuna varasem sõiduk oli Golf 4 luukpära, siis tundub Octavia II päris ruumikas minu jaoks, ehkki nad põhinevad minu teada samal põhjal?

Laupäeval sai siis käidud proovisõidul 1,6 tdi universaaliga, mulje oli üsna hea ning täna siis kindluse mõttes uuesti ja veendusin, et sobib mulle, kuna olulisel kohal on ökonoomsus. Auto kohta nii palju, et mõlemal korral oli kaasas ka sõber (erinevad), kes mõlemad ütlesid hiljem, et taga istudes oli kosta keskmisest suuremat müra, mina ees ei märganud midagi. Ise arvan, et võis see tulla ka sellest, et auto oli täiesti tühi ja puudus nö summutus, kuna kui vähegi asju pakiruumis, siis need peaks neelema kuigi palju endasse ja ei teki seda kaja. Või siis kui tõmmata see pakiruumi kate peale, siis samuti peaks olema mingil määral takistatud see müra levik.

Igaljuhul mulje on jäänud hea ja olen otsustanud, et see võiks olla minu järgmine sõiduk, kuna hinna ja kvaliteedi suhe tundub olevat paigas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
pepe
huviline

Avatar


Registreerunud 06.04.10
Postitusi: 233

Kasutaja on eemal

Auto: VW

postitati 11.12.12 19:19 Tsiteeri


Kui ökonoomsus oluline ja teed ka pikemeid sõite on valik väga õige. Läbisõit väike, suht uus auto ka, seega tehnika peaks korras olema.

Müra on Octavia puhul normaalne nähtus, eriti veel kui pagass tühi ja katet pole peal.

Muretuid kilomeetreid!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
v6sa
huviline



Registreerunud 04.11.05
Postitusi: 60

Kasutaja on eemal


postitati 12.12.12 11:20 Tsiteeri


Superbi ja Octavia vahe tuleb ilmsiks tagaistme juures. Kui Octavias panna laps turvaistmega tagaistmele, siis ulatuvad saapad kenasti vastu esiistme seljatuge. Superbis seda muret ei ole (kui laps kasvab sedavõrd, et saapad juba ulataks, on ka reis piisavalt pikk, et säär saaks painduda üle tooliserva alla:)

Kuniks suuremat pole saanud, ei tea ju tahta;) Ning kas ikka on vaja...:D

DSG, suur võimsus ja ökonoomsus väikese liitrinumbri mõistes ühte lausesse kokku ei käi. Kuigi, see kakskomanull on üllatavalt väikese joomaga...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
undu
huviline



Registreerunud 27.03.09
Postitusi: 173

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: OII Combi 1,8 TSI

postitati 12.12.12 11:21 Tsiteeri


Octavia jagab tõesti platvormi Golf IV-ga, isegi teljevahe on neil sama. Küll aga ei paku nii mahukat pakiruumi selles suurusklassis mitte ükski teine auto ja nii üllatav kui see ka ei ole - DIN standardi järgi mahutab isegi luukpära Octavia kaupa rohkem kui näiteks Volvo V70, Combi mudel 20liitrit veel rohkem. DIN mõõt on võetud siis pagasiruumi tavaolekus ehk katteruloo on peale tõmmatud/täis laetud akende alumise servani.

Müratasemest - oleneb, millega võrrelda - kui kallimate VAG autodega, siis kindlasti on lärmakas. Kui aga võrrelda näiteks Mazda6, siis ei ütleks, et midagi katastroofilist on.

Octavia kohta on palju kasutatud ütlust "Golfist parem Golf". Nii kipubki olema


Kes palju räägib ei pruugi palju öelda
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
reverse
huviline

Avatar


Registreerunud 20.07.12
Postitusi: 260

Asukoht: Stockholm
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia vRS CR TDI DSG

postitati 12.12.12 11:27 Tsiteeri


hmm, mehed. Octavia 2 jagab siiski platvormi Golf V, mitte Golf IV'ga!


www.sadulsepp.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
undu
huviline



Registreerunud 27.03.09
Postitusi: 173

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: OII Combi 1,8 TSI

postitati 12.12.12 11:39 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: reverse
hmm, mehed. Octavia 2 jagab siiski platvormi Golf V, mitte Golf IV'ga!

Ja nii on tõesti. Octavia I oli Golf IV. Golfe nii palju, et lugemine läheb sassi :P


Kes palju räägib ei pruugi palju öelda
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
maxtor
huviline

Avatar


Registreerunud 18.11.13
Postitusi: 84

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia combi 2009, 1,9TDi.

postitati 30.12.13 19:41 Tsiteeri


Teema kaldus vist vähe ära :D Hakkasin huviga lugema et kas siis 1,6 või 1,9 tdi (2,0 välistan enda jaoks esialgu) ja näe jutt läks sellele et kes millisesse autosse ära mahub.
Ütlen kohe ära et Superb'i välistan ka enda jaoks sest ma enamjaolt sõidan üksi või ühe kaasreisijaga. Peres pikki liikmeid ei ole ja 2/3 arvestatavatest pereliikmetest on nagunii oma autodega varustatud.
Niisiis 2007- ja edasi Octaviad, kas vaadata rohkem vana hea 1,9 või uustulnukast 1,6 tdi suunas ? Isiklikult kahtlustan et 1,6 on veel niipalju uus tulija et lastehaigusi võib seal esineda. Kas ja milliseid, kui üldse, öelge teie.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
taneltag
huviline



Registreerunud 21.05.12
Postitusi: 142

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Seat Leon Cupra280, 2014

postitati 30.12.13 20:35 Tsiteeri


Endal kogemus 1.9 TDI'ga ning proovinud ka 1.6 TDI'd. Paberil on mootorid küll samaväärsed, kuid reaalelus "tagumikudüno" järgi oli 1.9 TDI jõulisem ning ei koolenud madalalt nii kähku ära. Commonrail mootorid ongi vist madalalt kõik parajad surmad ses suhtes. Samas on 1.6 oluliselt rafineeritum - vaiksem kui vanakooli 1.9. Samuti ei meeldinud 1.9 TDI puhul 5 käiguline käigukast. Esimene käik oli liiga pikk - kohalt raske minema saada, vajas meeletut libistamist ja korralikku gaasi lisamist. Ökonoomsuse osas ei tohiks neil kahel väga suurt vahet olla.

Kui lühikesed otsad ning aastane läbisõit väike, siis soovitaks üleüldse bensiinimootoriga autot. nt 1.8 TSI, mis on piisavalt ökonoomne ning madalalt oluliselt elavama minekuga kui diisel. Ise vahetasin just sellepärast diisli bensiiniauto vastu, kuna sõidud polnud pikad ning diiselmootor talvel olulist võitu ei andnud, kuna mootor lihtsalt soojaks ei läinud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
maxtor
huviline

Avatar


Registreerunud 18.11.13
Postitusi: 84

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia combi 2009, 1,9TDi.

postitati 30.12.13 20:50 Tsiteeri


Ilmselt mul aastane läbisõit numbriliselt diislit ei õigusta. Samas linna vahel liiklen autoga ainult siis kui midagi transportida vaja (lisaks endale :) ) Põhilised otsad on suvila vahet jms maanteeliiklus. Seega bensuka poole üldjuhul ei vaata.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 31.12.13 15:26 Tsiteeri


Minu kogemus diiselmootoritega oli selline, et CR on madalatel pööretel nii nõrk, et pole mingi probleem teda ristmikul välja suretada ning suvise ja talvise kütusekulu vahe on neil (nii CR kui vanakoolil) oluliselt suurem, kui bensumootoril. Diiselmootor tasub ära ainult siis, kui sõidad taksot või suvila vahet (seal ju talvel ei käida), st mootor on kogu aeg soe. Need autod, mis suvel võtsid 5l/100km, said talvel alla 7l/100km hakkama ainult siis, kui talv on selline, nagu käesoleval aastal. Kui saabus aeg autot vahetada, leidsin, et diiselmootoriga kaasnevad ebamugavused ja kõrgemad ülalpidamiskulud ei tasu ennast ära, kuigi sõidan ~30Mm/a. Müriseb ka CR diisel ikka rohkem, kui bensukas, samas hääl on teistsugne ja võib kõrvale bensuka pininast isegi meeldivam tunduda.

Mis puutub vahepealsesse teemaarendusse autode ruumikuse kohta, siis mina olen superbi ruumikuses pettunud - salong on kitsas (3 last tagaistmel saavad turvavööd kinnitada ainult siis, kui uks on lahti; juhi parem põlv on sõidu ajal pidevalt vastu keskkonsooli - nii mõnigi konkurent on üle 5 cm laiem) ja pakiruum väike (siin negatiivse võrdlusena toodud Volvo V70 kuuti mahtus täismõõdus pesumasin pakendatuna ära, kui 5 inimest autos, Superbis pole mõtet sellest unistadagi). Põlv käib mul vastu süütevõtit sõltumata sellest, mitu inimest autos on, sest kui tool kaugemale sõita, siis ei ulata ma enam ei siduripedaali ega roolini. Aga sama viga tundub ka teistel Škodadel olema.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
zipper
huviline



Registreerunud 03.05.07
Postitusi: 200

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Octavia II

postitati 01.01.14 08:53 Tsiteeri


Soovitan 1.6 CR TDI.
Siiani oli ainuõige valik olnud bentsukas (VAG 1,6MPI, 1,8T, 2,0FSI).
Kuus hoiab kütuse pealt kokku u.120,- EUR võrreldes nende bentsukatega.
Keskmine kulu kompuutri järgi 5 l/100 km.(maantee/linn 50%-50%). Aastane ls.20 000+km.
Juba selle kokkuhoiu pealt võib ju iga 30 000km pealt veidi kallima hoolduse lubada, kui vahetatakse lisaks õhufilter. Hammasrihma vahetus sellel 150 000km peal.
DSG 6-ne (õlivahetus 60th tagant) kast on parem ja töökindlam kui 7-ne (kuiv).
Ei ole mina ristmikul diislit välja suretanud. Ja maanteel saab kõik vajalikud manöövrid kenasti tehtud.

2-ne diisel oleks sobilikum mägedes (Norra, Rootsi, L-Euroopa) ja siis kui käru vaja tihti vedada. Ning DSG kasti korral.
Aga 1,6 CR TDI saab meil hästi hakkama ja kütusekulu toob naeratuse näole:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 75.7% - SQL: 24.3%]