Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Skoda Octavia 1.9 TDI 77 kw, 2007.a (Vastuseid: 35 | Vaatamisi: 13029)
taneltag
huviline



Registreerunud 21.05.12
Postitusi: 142

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Seat Leon Cupra280, 2014

postitati 08.07.12 17:50 Tsiteeri
Skoda Octavia 1.9 TDI 77 kw, 2007.a



Tervist,

Sai siis juba üle kuu aja tagasi soetatud Skoda Octavia 1.9 TDI 77kw.Läbisõit on autol hetkel 55000 km ja peale, millest mina olen sõitnud üle 2000 km. Auto ise igati aus ja korralik ning valitud sai ka sellepärast , et omas klassis kõige suurem ja kvaliteet samuti paigas (auto siseviimistlus e. koostekvaliteet ennekõike).

Diisel sai valitud seetõttu, et on ökonoomne, ning antud mootori puhul ja üldse diislite puhul see ainsaks plussiks ongi (minu silmis).

Plussid: Küllaltki pehme ja mugav isegi kruusateel, hea roolitunnetus, koostekvaliteet/materjalid, suur pagasiruum, ökonoomne

Miinused: Diisli värin ja kohalt minekul jõuetu, õõtsa puksid esinduse väitel lõtkuga nii väikse läbisõidu juures (ise vaadates tundusid nagu uued, kuid teravamates aukudes midagi klobiseb), värvikvaliteet üsnagi nigel (kivitäkete kohad hakkavad maru kiirelt mullitama ja laseb kohe värvi lahti).

Sellegipoolest autoga hetkel rahul ning loodetavasti kestab ka hästi. Eks paistab kui rahul talvel olen kui diisel soojaks ei lähe :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
taneltag
huviline



Registreerunud 21.05.12
Postitusi: 142

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Seat Leon Cupra280, 2014

postitati 08.07.12 19:54 Tsiteeri


Nädalavahetusel sai ka autot natuke täiustatud enda maitse ja tahtmise järgi. Kõigil neljal uksel sai tehtud mürasummutus. Kasutatud pigimatti STP Gold 2,5 mm paksune ja peale vilti. Üle sai tehtud välisplekk ja siseplekile samuti natukene lisatud sinna kuhu andis. Samuti sai polstrid üle käidud ja aknatõstukite mehhanismid korralikult ära tehtud määrdega, kuna tehase määre oli kadunud ja kõik kiuksusid kuuma ilmaga.

http://images49.fotki.com/v1458/photos/1/1458798/7140975/Skoda5-vi.jpg
Polster eemaldada näeb vaatepilt välja selline (tagumine uks). Siseplekk kinnitatud neetidega mille ma läbi puurisin ning asendasin tõmbemutritega ning kinnitasin poltidega. (saab hiljem uuesti lahti kakkuda kui peaks vajadus tekkima.

http://images53.fotki.com/v1610/photos/1/1458798/7140975/Skoda6-vi.jpg
Siin näha tõmbemutrit.


http://images56.fotki.com/v701/photos/1/1458798/7140975/Skoda3-vi.jpg
Selline juhiuks peale pigimati lisamist.

http://images34.fotki.com/v1196/photos/1/1458798/7140975/Skoda4-vi.jpg
Vilt lisaks ja oligi kõik.


http://images110.fotki.com/v571/photos/1/1458798/7140975/Skoda2-vi.jpg

Juhiuks lõpuks selline. Kõlari ümber tegin ka vildist krae.

Polstrid sai samuti kergelt üle tehtud :P
http://images36.fotki.com/v1177/photos/1/1458798/7140975/Skoda7-vi.jpg" border="0" alt="http://http://images36.fotki.com/v1177/photos/1/1458798/7140975/Skoda7-vi.jpg"/>


Polstri eemaldamiseks tuleb juhiustel alt kaks kruvi lahti keerata ning käepidemete alt poldid. Samuti on ühe kruviga kinni kõrgsageduskõlari võre tagant.

Tagumistel ustel samamoodi väljaarvatud, et alt pole kruvidega. Tüüblid hoiavad suhteliselt tihkelt ning lahti kakkudes nii mõnigi tüübel tuli asendada uuega.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ianton
huviline



Registreerunud 17.06.12
Postitusi: 11

Kasutaja on eemal


postitati 08.07.12 20:26 Tsiteeri


Õnnitulused ja muretuid kilomeetreid! Kuidas sa tulemusega rahule jäid...mul ka kergelt uksed nagisevad, siin linna teedel võiks neid kergelt kohendada:P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
taneltag
huviline



Registreerunud 21.05.12
Postitusi: 142

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Seat Leon Cupra280, 2014

postitati 09.07.12 04:09 Tsiteeri


Tulemus väga hea, polstritest enam naginaid ei tule ning samuti ei lähe heli nn välja kaotsi (heli tämber parem). Käisin üle ka käepidemed, mis prõksusid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
lare
meeskond

Avatar


Registreerunud 21.10.05
Postitusi: 1154

Asukoht: Harkujärve
Kasutaja on eemal

Auto: Scout

postitati 09.07.12 13:38 Tsiteeri


Ma panin oma autole ka kõlaritele krae ümber eelmine aasta. Originaalis isegi sellised rõngad olemas, kuuluvad SoundSystem paketi juurde. Aga see heli, mis siis tulema hakkas, ei olnud küll minu meele järgi ja ma nad ka sealt eemaldasin.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Tihver
huviline



Registreerunud 11.01.10
Postitusi: 162

Kasutaja on eemal

Auto: Superb 3 Combi, 140kw TDI DSG 4x4

postitati 10.07.12 19:22 Tsiteeri


Jõuetu kohalt mineku üle 1,9TDI puhul mina küll kurta ei saa, 77kW kohta liigub väga hästi ja sujuvalt. Kui värin on autos suur, siis ma kahtlustaks kahemassilist hooratast. Nende õõtsa pukside pärast ei maksa muret tunda, mulle öeldi 100 000km tagasi, et on pragunenud, aga siiani pole olnud mingit põhjust neid vahetada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
taneltag
huviline



Registreerunud 21.05.12
Postitusi: 142

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Seat Leon Cupra280, 2014

postitati 10.07.12 22:07 Tsiteeri


Kohalt võtte selles suhtes jõuetu, et tahab marulist siduri libistamist, muidu sureb pauguga välja kohe. (ilmselt ülekanne selline jobutus). Eelmised bensukad olnud. Samuti kahtlustan, et sidur kulunud õrnalt või siis survelaager, kuna pedaal liikudes nagu teeb krudinat või sellist häält (pedaalist tunda igaljuhul midagi :P). Hooratast ei julge kahtlustada, kuna seisma jättes kolinat ei viska ning olulist tühikäigu vibra ei tähelda. Vibratsiooni all mõtlesin lihtsalt diislile iseloomuliku vibra (ei ole nii siidine kui bensiinimootor).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 11.07.12 07:27 Tsiteeri


ma 77 vatikiloga konega sõit põle, aga näituseks 66-sel võib tühikäigul jala sidurilt kõrvale keerata. hüppab ja jääb sõitma. see kange libistamise jutt tundub sedamoodu olevat, et miskit on äkki veidi nihu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
taneltag
huviline



Registreerunud 21.05.12
Postitusi: 142

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Seat Leon Cupra280, 2014

postitati 23.07.12 16:01 Tsiteeri


Nii, eile lõi mingi imeliku resonants heli sisse. Heli tekib kuskil 1200-1300 pöörde vahel. Ülespoole ei saa enam nii aru ning tühikäigul samuti. Kas hooratas varsti kutu? Kellegil kogemusi 1.9 TDI mootori puhul.
Või on summuti kinnitus vms kuskil midagi lahti?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
reverse
huviline

Avatar


Registreerunud 20.07.12
Postitusi: 260

Asukoht: Stockholm
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia vRS CR TDI DSG

postitati 23.07.12 21:14 Tsiteeri


Arvestades auto läbisõitu siis ma pigem kaaluks mõne lahtise detaili olemasolu kui hooratast. Oma kogemusest niipalju, et 132kW 1.8T nõudis kohaltminekul siduriga kõvasti rohkem aitamist kui 81kW TDI, diislil ikka niipalju rohkem väänet madalal, et gaasi vajutamist ei tohiks vaja olla. Kindlasti mitte ei tohiks ta gaasiga kergelt aidates sul välja surra.

Rääkides aga nüüd resonantsi helist ainult teatud pööretel siis pakuks jällegi mõnd detaili mis on lahti või käib midagi kuskile vastu, siit tulenevalt - oled sa kursis, kui heas korras on kõikvõimalikud mootori- ja käigukastipadjad? Kui need ära väsivad on tihti mootori asend veidi "vildakas" ja hakkab juhtuma igasuguseid anomaaliaid :)

Nt mu 4WD Seatil oli konkreetselt üks mootoripadi lahti, algselt olid veidrad helid, siis ei tahtnud käigud korralikult sisse minna, kohaltvõtul kippus ära koolema ja tagatipuks otsustas kardaan käia õrnalt vastu auto põhja, mis pani terve auto "mõnusalt" värisema.

Seega igaks juhuks viska pilk peale mootori ja käigukasti patjadele.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
taneltag
huviline



Registreerunud 21.05.12
Postitusi: 142

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Seat Leon Cupra280, 2014

postitati 24.07.12 19:56 Tsiteeri


Ja resonantsi tekitas värisev õhufiltri korpus. Midagi ilmselt veel vaja kohendada, kuna natukene on veel kuulda midagi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
harlesjah
huviline

Avatar


Registreerunud 28.03.11
Postitusi: 19

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Superb, Octavia

postitati 24.07.12 22:26 Tsiteeri


Mis mõõdus tõmbemutrid lähevad sinna? Mul ka plaanis kõik uksed üle käia. Tavalisest ehituspoest või balticBolt'ist?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
taneltag
huviline



Registreerunud 21.05.12
Postitusi: 142

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Seat Leon Cupra280, 2014

postitati 25.07.12 05:20 Tsiteeri


Baltic Boltist võtsin mina. M6 Sisekeermega, mis eeldab siis 9 mm augu olemasolu. Vana auk oli 6 mm ning sinna saaks täpselt M4 keermega tõmbemutri, kuid ma ei leidnud nii väikeste jaoks kuskilt tange ning puurisin suurema augu ette.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tihver
huviline



Registreerunud 11.01.10
Postitusi: 162

Kasutaja on eemal

Auto: Superb 3 Combi, 140kw TDI DSG 4x4

postitati 25.07.12 15:55 Tsiteeri


Kui kellegi vaja peaks minema, siis saan tõmbemutri tange laenata.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
taneltag
huviline



Registreerunud 21.05.12
Postitusi: 142

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Seat Leon Cupra280, 2014

postitati 26.07.12 17:00 Tsiteeri


Keegi tartust omab 1.9 TDI 77 kw isendit? Äkki saaks proovida kuidas see kohaltminek siis on neil. Võibolla tõesti minu omal mingi viga küljes, et kohaltminekuga raskusi ning samuti aegajalt viskab kohatisi vibrasid sisse. Eriti nüüd kui seda resonantsi peksab ka.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tihver
huviline



Registreerunud 11.01.10
Postitusi: 162

Kasutaja on eemal

Auto: Superb 3 Combi, 140kw TDI DSG 4x4

postitati 26.07.12 20:24 Tsiteeri


Lõhnab ikka väga hooratta järgi.
Minu omal vahetati juba 43 000km pealt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
taneltag
huviline



Registreerunud 21.05.12
Postitusi: 142

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Seat Leon Cupra280, 2014

postitati 27.07.12 05:11 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Tihver
Lõhnab ikka väga hooratta järgi.
Minu omal vahetati juba 43 000km pealt.


Kas hooratas võib probleemne olla siis juba ka ilma kolinata?

Ise arvan ka et seal sidurimajanduse juures mingi viga on, kuna siduripedaal on ka natuke kahtlane.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Bobik
huviline



Registreerunud 13.10.08
Postitusi: 33

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia III FL Elegance+

postitati 28.07.12 22:34 Tsiteeri


Tere,

Minul vahetati hooratas enne 100.000 km ära. Kolinaid ei kuulnud, koha peal seistes tundsin, kuidas kere mingi hetk nagu väristas. Selline tunne nagu autol käik saeg-ajalt külmavärinad. Ise ei märganud, hooldust tehes öeldi ja siis tajusin juba ise ka. Ma ei tea, kas sellest abi on, aga esinduses peaks nad kindlasti aru saama, milles mure ja kas üldse mure. Mul pärast vahetamist põksub stabiilselt, ei ole selliseid tugevamaid läbivaid värinaid enam.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
taneltag
huviline



Registreerunud 21.05.12
Postitusi: 142

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Seat Leon Cupra280, 2014

postitati 13.08.12 16:21 Tsiteeri


Täna sai lastud esinduses ümber programmeeritud auto tuled. Automaatselt süttivad päevatuledena nüüd põlema udutuled. Samuti lülitati coming home ja leaving home funktsioon sisse.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tihver
huviline



Registreerunud 11.01.10
Postitusi: 162

Kasutaja on eemal

Auto: Superb 3 Combi, 140kw TDI DSG 4x4

postitati 14.08.12 18:07 Tsiteeri


Mis tuled coming/leaving home tuledena põlevad?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
taneltag
huviline



Registreerunud 21.05.12
Postitusi: 142

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Seat Leon Cupra280, 2014

postitati 14.08.12 18:16 Tsiteeri


Põhilaternate lähituled. Kuid üritasin menüüst täna ise välja lülitada ning kadus hoopiski menüü valikust ära, kuid välja ei lülitanud funktsiooni.
Peab vist tagasi minema :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ladavaz
huviline

Avatar


Registreerunud 14.03.09
Postitusi: 168

Asukoht: Saue Vald
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia 1,6 MPI, Skoda Octavia 1,4 TSI 2014 Ambition Plus

postitati 15.08.12 14:32 Tsiteeri


Olen märganud kasvavat trendi udutulede kasutamisel lähitulede asemel. Kuigi see keelatud justkui pole, ei näe ma sellel nagu erilist pointi, et milleks sõita udutuledega kui lähituled on korras? Eriti häirivaks muutub see veel siis kui on juba hämaram ja kasutatakse udutulesid lähituledega koos ja veel selge ilmaga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
KPuusepp
huviline

Avatar


Registreerunud 01.10.10
Postitusi: 317

Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kasutaja on eemal

Auto: Superb I 1.8T

postitati 16.08.12 14:23 Tsiteeri


Et ikka eesolijatele vinge välja näha. See ei kuku just kuigi hästi välja Igen Superbi omanikel, kel udukad lähitulede ja kaugtuledega ühes korpuses :D.

Tegelik põhjus on arvatavasti see, et säästetakse Xenoni pirne. Ehk mida vähem sa xenoni sisse lülitad, seda kauem see kestab.

Isiklikult panen ka pimedas lähituled koos udukatega põlema, kuna udutuled näitavad üsna hästi Nõmmel peituvaid väikseid auke, millest ei ole just kuigi mõnus läbi sõita. Siiamaani pole see kedagi häirinud, kuna keegi vist ei saa arugi, et udukad põlevad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
taneltag
huviline



Registreerunud 21.05.12
Postitusi: 142

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Seat Leon Cupra280, 2014

postitati 31.08.12 18:58 Tsiteeri


Udutulede kasutuse üle ei viitsi vaidlema hakata foorumlastega. Kellele ema kellele tütar. Kasutan antud lahendust, kuna kavatsen talveks põhitulede pirnid veits paremad osta, mis on ka tükkmaad kallimad ning sooviks neid säästa. Sõites ainult nn. udutulesid kasutades ei riku ma ühtki seadust ning ei kasuta seda nn. kõvatamiseks vms. Ei saa aru inimestest kellele see ette jääb ja häirib. Uutel octaviatel on kõigil selline lahendus juba tehase poolt, et udutulede kohal päevasõidu tuled automaatsed ning põhilaternad pimedas liiklemiseks.

See selleks! Selgus, et läbi oli ka ikkagi kahemassiline hooratas ning nüüd vahetatud kogu kupatus koos siduriga ning esialgu tundub hea olevat. Sidur nii nagu peab ning kohaltvõtt pole samuti nii vaevaline enam.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tihver
huviline



Registreerunud 11.01.10
Postitusi: 162

Kasutaja on eemal

Auto: Superb 3 Combi, 140kw TDI DSG 4x4

postitati 01.09.12 12:40 Tsiteeri


Vahetati garantiis või pidid kinni maksma?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 64.3% - SQL: 35.7%]