Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Autoga reisimine (Vastuseid: 6 | Vaatamisi: 4789)
A.T.
huviline



Registreerunud 16.04.10
Postitusi: 13

Asukoht: Pärnumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia 1,2 TSI 7 DSG

postitati 03.01.12 09:45 Tsiteeri
Autoga reisimine



Tere ja ilusat uut aastat.
Aastavahetus läbi ja kaugel see kevad ja suvigi on seega tekkisid reisiplaanid puhkuse ajaks. Huvi oleks autoga sõita läbi Soome põhjapoole ja ehk "põigata" ka üle Norra piiri, külastada Nordkappi. Kuna puuduvad igasugu kogemused väljaspool Eestit sõitmisel siis mõtlesin et teeks mingi reisi teema et kus keegi on oma neljarattalisega käinud.
Mind huvitab just see Soome-Norra reis, võiks ka kirjutada teistest sihtkohtadest kuhu autoga tasuks minna.
Palju aega varuda. (puhkus 2 nädalat seega aeg sellega piiratud)
Kui palju rahaga peaks arvestama
Kuidas ööbimisega jne. jne.
Ei tahaks siia mingit küsimustikku koostama hakata kellel kogemused olemas ehk jagate muljeid ja nõuandeid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Enrico
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.03.06
Postitusi: 437

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Superb Sportline

postitati 05.01.12 09:11 Tsiteeri


Kui juba talvel Norrat plaanida, siis ei teeks paha ka lumekettide komplekt pagassi panna. Sealne lumeuputus on kohati meie viimastest lumedega talvedest veelgi hullem.

Omast kogemusest soovitan diisli puhul ka aku laadimise kõi käivitusabi seade kaasa võtta. On odavam kui kohalike autoabidega kaubelda.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
A.T.
huviline



Registreerunud 16.04.10
Postitusi: 13

Asukoht: Pärnumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia 1,2 TSI 7 DSG

postitati 06.01.12 07:59 Tsiteeri


Mõtlesin ikka suvist reisi, mitte talvist.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Olle
huviline



Registreerunud 21.01.06
Postitusi: 105

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Rapid 1.2 TSI

postitati 06.01.12 17:34 Tsiteeri


2009 sai ka üks nädalane trett Norras tehtud Stockholm- Lillehammer- Geiranger- Trondheim- Oslo- Stocholm. Suht säästuprojekt oli, aga eesmärk oli võimalikult palju näha võimalikult väikese raha eest. Mina Tellisin enne reisi sellise asja https://www.nafcamp.no/shop/en/nafcamp/guider/10-naf_campingguide.html . See saadeti kenasti postiga koju. Toit oli Eestist kaasa võetud, kõik ööbimised olid kämpingutes. Minu reis oli mai keskpaigas niiet kämpinguga probleeme ei tekkinud, sellest samast naf camp brožüürist sain aadressid ja tel. nr.-d ja nö. jooksvalt koha peal sai öömaja otsitud. Norrakad oskavad kenasti inglise keelt ja kui ise ka oskad, siis ei ole suhtlemisega probleemi. Kämpingute hinnad on väga mõistlikud, Eestiga samad või isegi odavamad. Toidu jaoks ostsin autokülmiku ja läpaka ja muude asjade laadimiseks 12V/230V 350W inverteri.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Swissflam
huviline

Avatar


Registreerunud 17.10.07
Postitusi: 166

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 1,8T L&K, PT Cruiser

postitati 07.01.12 16:04 Tsiteeri


Mina käisin 2008 aasta suvel Ahvenamaal. Kavas oligi (ranna)puhkus Ahvenamaa saarestikus. Marsuut algas Tallinna sadamast, Vikingline viis Helsingisse, sealt mööda kiirteed Turusse ja siis suund lõunasse arhipellaagi poole. Turu saarestikus aitavad autosid ühelt saarelt teisele tasuta praamid, mis liiguvad praktiliselt 24/7. Ülesõidud on lühikesed ja kiired, midagi broneerida pole vaja. Need laevad, mis viivad edasi Ahvenamaa saarestikku, on tasulised ning auto koht on vaja eelnevalt broneerida. Mina tegin broneeringu telefoni teel ja ingliskeelega sai probleemiteda hakkama.
Ööbisime hotellides (ei ole väga kämpingu inimesed) ja hinnad on eesti omadega enam-vähem samal tasemel, kui rääkida mandri-Soomest. Ahvenamaa hotellide hinnad on sealt veel samm edasi. Ma ei mäleta täpseid hindasid aga tookord sai võrreldud, et 5 ööd Mariehamni 4tärni hotellis kahele maksis sama palju, kui Tenerife reis kokku (7ööd) kahele 5tärni hotellis. Ja kütus oli ka u.25% kallim kui mandril.
Aga hoolimata hindades võin öelda, et see oli minu üks meeldejäävamaid puhkusereise üldse. Kõige rohkem jäi vast meelde (kui päike ja meri väljaarvata) õunaveini tehas, kus toodeti sellist jooki kui Alvados (mitte segamini ajada Kalvadosega) ja Mariehamni sadamas seisev muusemilaev Pommern.
Saarestikust lahkumiseks kasutasime jälle Vikingline abi, kuuetunnine laevasõit tõi otse Mariehamnist Turu sadamasse (muide Ahvenamaal on laevaühendus ka Rootsiga). Saigi paar päeva veedetud veel mandri-Soomes ennem kui tagasi Tallinna jõudsime.
Kokkuvõteks ütlen, et uskumatult ilus koht meil siin samas külje all.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Rage
klubiliige

Avatar


Registreerunud 10.02.07
Postitusi: 351

Asukoht: Peetri
Kasutaja on eemal

Auto: XF S

postitati 09.01.12 08:59 Tsiteeri


ei soovita Eestist paaki täis panna, ise käinud ja kogenud, Rootsis või Norras tankides jätkub samast kogusest bensust hulga kauemaks..


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Kasutaja Telefoninumber
reverse
huviline

Avatar


Registreerunud 20.07.12
Postitusi: 260

Asukoht: Stockholm
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia vRS CR TDI DSG

postitati 20.07.12 09:22 Tsiteeri


Olen küll teemasse kirjutamisega lootusetult hiljaks jäänud, kuid ehk on kellelgi tulevikus abi.

Rääkides algsest teemapüstitusest siis olen ise teinud autoga reisi Nordkappi läbi kolm korda. Iga kord erinevat teed pidi, kuid siiski läbi Soome.

2007 teekond - Helsingi - Oulu - Nordkapp, esimesel päeval sõitsime üle 1000km ja seda on selgelt liiast. Ööbisime kuskil Kolari kandis.

2009 teekond - Helsingi - Oulu - Alta - Hammerfest - Nordkapp, seekord võtsin kohale jõudmiseks kahe päeva asemel kolm ja see õigustas end igati, oli isegi aega Hammerfestis vahvleid süüa :)

2011 teekond - Helsingi - Oulu - Rovaniemi - Karasjok - Nordkapp, teekond taas üles sõiduks 3 päeva. Käisime Jõuluvanal külas ja samuti ametüsti kaevanduses Soomes, oli väga huvitav kogemus, soovitan.

Veidi infot Nordkapil viibimise kohta:

- Pilet "tippu" ehk turistikeskusesse on üsna kallis, kuid kehtiv 72 tundi, sest ilm on saarel väga-väga heitlik ja tujukas. Ühes saare otsas võib olla päike ja teises selline udu, et auto ninast kaugemale ei näe. Seega tippu jõudes võib juhtuda, et isegi maja ei paista parklast kätte. Õige suund on liikuda põhja (teadagi) :) Kindalsti tasub vaatamist sealses kinos tasuta 15 minutiline film. Väga vahvalt teostatud.

- õige tipp (Knivskjellodden) on 9km jalutuskäigu kaugusel. Parkla ja teekonna alguspunkt on ca pool kilomeetrit enne turistikeskust. Olen selle matka kaks korda läbi teinud, üks kord ilusa ilmaga teinekord tormi ja uduga. Väga heaks abimeheks on kasvõi auto navi kaasa võtmine, eriti kui märkida auto asukoht ära, sest udus ei ole mittemingit nähtavust ja rada on märgitud kividele vahemaaga ca 500m.

- alates 2012 suvi on tunnel saarele tasuta. Rõõm.

- ööbimiskohaks soovitan Gjesvær'i kaluriküla, mis on turistide liiklusest natuke eemal (ca 40km tipust). www.barentscabincruise.com <- kes seal ööbib, andke teada, saan rääkida kas hinna paremaks või tasuta teenuseid juurde.

- loodus ja fotohuvilisel tasub võtta kindlasti eraviisiline linnurkuiis väikese paadiga eelnevalt lingilt. Kogemus on ainulaadne. Odavam variant on minna suure lavaga, kuid see teeb vaid tiiru ümber saare ja kogu moos.. eraviisiliselt näeb kõvasti rohkem, mille tunnistuseks on mu pea 3000 fotone pildikogu :) Siin kehtib samuti see, et kel huvi pildistada saan rääkida kruiisi pikemaks ja põhjalikumaks.

- minu mälu järgi on saarel vaid üks tankla, mis ööseks suletakse ja kütust saab osta vaid kaardiga otse automaadist.

- silmas tasub ka pidada, et viimane teelõik (pea 200km rannikut) on tanklavaba, seega ärge jätke tankimist viimasele minutile. Ühtlasi on kütus saarel kallim kui maismaal.

Sai vist kõik, kel rohkem küsimusi andke julgesti teada :)

/hr Nordkapisõltlane


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 59.7% - SQL: 40.3%]