Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3
Autor:
Pealkiri: Kuhu ja kuidas paigaldada Octavia II combisse woofer? (Vastuseid: 52 | Vaatamisi: 11125)
Tihver
huviline



Registreerunud 11.01.10
Postitusi: 162

Kasutaja on eemal

Auto: Superb 3 Combi, 140kw TDI DSG 4x4

postitati 14.01.10 19:42 Tsiteeri
Kuhu ja kuidas paigaldada Octavia II combisse woofer?



Eesmärk on paigldada autosse võimendi ja woofer, nii et pakiruumi maht ei vähene. Kas keegi on midagi sellist teostanud või teab rääkida kus selle jaoks vaba ruumi on.

Eesmärk ei ole meeltut tümakat kuulata vaid lihtsalt originaalkõlaritele natuke bassi lisada. Naise Mazdas on tehasewoofer tagavara ratta sees, Octavial on selle koha peale tungraud ja kola. Kas pakiruumi külgedes on niipalju ruumi, et annaks sinna midagi paigaldada?

Ootaks ettepanekuid, pilte või kui keegi midagi teostanud, siis tutvuks huviga ka autoga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
undu
huviline



Registreerunud 27.03.09
Postitusi: 173

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: OII Combi 1,8 TSI

postitati 15.01.10 07:49 Tsiteeri


Endal sama asi mingil ajal plaanis. Ise olen mõelnud nii ja naa pidi, aga siiani kõige reaalsemaks tundub jäävat ikkagi pagasniku vasem külg rattakoopast tahapoole.
Suurt vuufrit sinna ei pane, aga natuke peaks helipilti täiendama küll, ja kindlasti paremini kui MAZDA originaalvuufer.
Mure on pigem selles, et korraliku asja saamiseks on vaja polstrid ümber teha ja välja mõelda kuidas pääseda ligi tulele kui ntx pirni vahetada on vajadus.


Kes palju räägib ei pruugi palju öelda
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Tihver
huviline



Registreerunud 11.01.10
Postitusi: 162

Kasutaja on eemal

Auto: Superb 3 Combi, 140kw TDI DSG 4x4

postitati 15.01.10 09:11 Tsiteeri


Kas keegi töötab või omab kontakte mõnes firmas, mis tegeleb autodesse kõlarite nn sisse ehitamisega?

Kui juba tegema hakata võiks teha neid kaste korraga rohkem tuleb hind odavam.

Suure woofri järgi vajadust ei tunne ka, 8-10" on rohkem kui küll.

Võimule tuleb samamoodi koht leida, aga minu puhul võib see kasvõi istme all olla kui mahub.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
AzA
huviline



Registreerunud 17.11.05
Postitusi: 205

Asukoht: pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 2.0 TDI

postitati 15.01.10 09:46 Tsiteeri


Rikud oma kõlapildi selle vuufriga üldse ära.
Et heli enamvähem ok jääks, pead muutma ka ülejäänud süsteemi.

Subwoofer kui selline mängib väga pisikest lõiku heliribast, seega on investeering sinna vast viimane.
Tegelikult on uste sees olevad midwooferid kehvapoolsed.
Nendest on vällamaa foorumites juttu küll ja küll.
Näituseks mu oopeli 4.5" diamond audio hexid küll ei mängi nii madalale, aga on omas alas tublisti paremad.

Vaheta parem midid ja tviiterid paremate vastu + mürasummutus - saad oluliselt rohkem oma raha eest kui subwooferit paigaldades.
Kui bassiga on mured, siis vahetage esiuste kõlarid mingite päris elementide vastu ja pange vahele päris võimendi.
Uksed pigimatiga korralikult üle.
Suurusjöärku 10 tonni eest saate oluliselt rohkem kui sama raha eest subwooferit paigaldades.

8-10" on rohkem midwoofer kui subwoofer. Optimaalne on 12"
Igasuguse alla 40L kastiga rikute selle vähesegi, mis seal on ära.

Seadke pilt esikõlarite poole ja keerake fader ette nii, et taha jääks 2-3 punni filliks. Asi muutub juba siis tublisti paremaks.

Elik Esimesed elemendid korda, st. korralik kraam + võimendi .... alles seejärel hakake subatama :)


hannes
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 15.01.10 10:22 Tsiteeri


Eelmise kommentaariga nõus :). Aga kui on hirmus isu ikka foofri järgi, siis Tartus julgen soovitada Audiodesign'i.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
AzA
huviline



Registreerunud 17.11.05
Postitusi: 205

Asukoht: pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 2.0 TDI

postitati 15.01.10 10:39 Tsiteeri


Inimkõrv kuuleb sagedusi umbes 16hz kuni 20khz
Subwooferi seadistused on tavaliselt kuni 80hz 12db lõikega oktaavi kohta, ehk iga oktaavi kohta langeb helitugevus 12db.
Idee selles, et kuni ca 80hz ei kuule inimkõrv enamjaolt heli suunda. Selle heli tekitamine vajab väga suurt liigutatavat õhu mahtu, mida valjemat tahta, seda rohkem õhku on vaja liigutada. 8" element kukub raudpolt 60hz maha juba vähegi kõvema voli korral.

Midwoofer peaks nüüd 80hz kuni ca 400ni mängima, sealt edasi umbes 5k ni midrange ja siis tweeter.

See oli laias laastus 4 ribalise süsteemi umbkaudne jaotus.
3 riba süsteemis mängib midwoofer jka midrange ja tweeter.

Skodas on midide lõikepunkt kõrva järgi kuskil 4-4.5k peal (ma pole eriline kuldkõrv, aga tundub nii) ning alumine ots hakkab ära kukkuma umbes 150hz kandis.

Sestap peate subwoofer lõikama 12db-ga umbes 100-125hz pealt, mis aga viib ilmselt osa madalamaid meesvokaale otsejoones pagassi. Kuna see tundub ilge kräpp, siis keerate subwoofri volüümi juurde ja tulemus on?
Kohutav seapask.

Valige pigem ustesse 2 ribalised komponent kõlarid, mis on ette nähtud ustes mängima ning milliste madal ots ei kuku nii vara ära + korralik 2 kanali võimendi või kui rahakott lubab 4 kanalit, millistest 3 ja 4 on sillatav subwooferile.
Viimase valikul ettevaatust, sest enamuses neist pole 2ohm stable, seega 2 mähisega elemendi kasutamine on raskendatud. Iseasi, kas see 3db vahe oluline on ... mulle pole, aga minu kuulatav muusika on rohkem selline midrange piinav.

Ma pole ise skoda uksi lahti hakkinud, aga seal peaks ruumi olema oma 20L, mis on igati ok, et mängida 6.5" elemendid talutavalt vähemalt 125hz-ni.

Te tunnetate 100-150hz auku, mitte alla selle, st. see auk on probleemiks :)

Ja mis muusikat te kuulate, et subwooferit igatsete?


hannes
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
undu
huviline



Registreerunud 27.03.09
Postitusi: 173

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: OII Combi 1,8 TSI

postitati 15.01.10 10:48 Tsiteeri


Tänud, AzA.
Minu mure sai olematu ajaga lahenduse tänu sinu postidele.
Pagass jääb esilagu kindlasti nüüd originaalkonditsiooni.

Miks igatsesin vuufrit? Eelmistes autodes olevad orig helisüsteemid on olnud erilised saastad. Just madalate sageduste osas - isegi päevauudiseid meesdiktori lugemisel ei saanud korralikult kuulata. Lisades vuufri sai maki bassid maha keerata ja oli juba oluliselt etem.
Skoda originaal süsteem (mul tavaline, mitte sound-system) on minu seni kuuldud originaal helikompottidest parim olnud.
Ma siin kohal ei võtnud võrdlusesse kõiksugu Bang&olufsen, Harman Kardon, Mark Levinson jne süsteeme - need autod maksvad ka vähe teise hinna.

Seega - vuufer oli mul mõtetes natuke kinnisidee. Oli veel hea meel, et muuga ei ole vaja tegeleda.
Aga vot sulle kooki moosiga:D


Kes palju räägib ei pruugi palju öelda
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
AzA
huviline



Registreerunud 17.11.05
Postitusi: 205

Asukoht: pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 2.0 TDI

postitati 15.01.10 10:57 Tsiteeri


Et mu jutt vaid sõnad poleks:
Kui Pärnusse satud või oled, siis istu mu oopelisse.
Ma teen sulle seal imekiirelt selgeks, mis juhtub, kui on subwoofer 125hz lõigatud :)
Nimelt on mul seal nood DA 4.5" midid all ustes ja siis 12" subwoofer otse selja taga. Lõikepunkt on ca 125HZ 12db oktaavi kohta hetkel.
Võin seda kribinal muuta alla poole nii, et saad hea ülevaate, mis juhtub ja kusmaalt subwoofer tegelikult mängima peaks ning jättes vaid subwooferi, siis kuuled kenasti oma lemmiklugudelt, milliseid helisid 12db okt kohta lõigatult 80-125hz sa tegelikult kuuled :)

Sisuliselt nagu skoda, aga midwooferi puudumise effekt on kordades suurem, ehk saab oma kõrvaga ära kuulda, millise kivi all uss peitub.


hannes
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Tihver
huviline



Registreerunud 11.01.10
Postitusi: 162

Kasutaja on eemal

Auto: Superb 3 Combi, 140kw TDI DSG 4x4

postitati 15.01.10 11:36 Tsiteeri


Pööraks siis teema uude suunda, et milliseid kõlareid ustesse originaalis olevate asemele panna:

Pioneer pakub välja sellised varjandid:

http://www.pioneer.eu/uk/products/car_accessories/Skoda/Octavia_II/09_2007/index.html


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
AzA
huviline



Registreerunud 17.11.05
Postitusi: 205

Asukoht: pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 2.0 TDI

postitati 15.01.10 12:20 Tsiteeri


pihuneer pole just parim variant.

16.5" sobib.

Peerless, Diamond Audio, DLS jms.

Vali pigem hea asi juba kui vahetama hakkad.

Raha on?
http://dls.se/en/car/prod.html?produkt=en_80
http://www.diamondaudio.com/content/view/100/110/

Raha eriti pole, siis mina võtaks DLS'i reference seeriast, aga .... minu muusika maitse ei ole sinu oma :)
Mina näiteks armastan silk tweetereid, mõnele meeldivad nn teravamad alumiiniumid.
Mina tahan pigem head midrange kui bassi, sina ilmselt mitte.

Kuulake ja kuulake :)

Ja toonitan korra veel:
see, et need uste kõlarid lärisema hakkavad ei ole tingitud kõlaritest.
Need midid pole küll eriti head ka, aga siiski parem kui ei midagi.
Probleem on võimendis, mis kütab sinna oma viimast hingetõmmet.
Elementaarne arvutus:
Kui 4 kanalise võimendi elektritarve on maksimaalselt 10 amprit. (10A kaitse on enamusel neil 4x50w sisseehitet võimudega headidel-makkidel).
Võimsus sõltub siis voolutugevusest ja pingest.
Ma ei mäleta enam kõiki valemeid peast, aga peaks nii olema, et kui võimsus jagatud pinge võrdub voolutugevus.
seega 200W/14V=14,2A
Kuda see 10A kaitse seal vastu peaks pidama?
Arvestades, et enamjaolt on klass AB võimude effektiivsus umbes 50% ehk pool läheb soojuseks, siis tegelikult?
Tegelikult on sellise 10A kaitsmega maki võimsus umbes 4x15w, moonutama hakkavad kuskil 3-5 vati juures kanali kohta.
50w tõesti pole vale, selline võimsus saavutatakse ala 20% moonutuse juures sekundi murdosaks :)
Ja mis te arvate ... läbi millise kaitsme tuleb cd mehhanism, tulukeste jms. tarbeks minev vool?

Seega enamjaolt on meil sees võimendid, mis hakkavad sisuliselt kohe moonutama nii madalate helide puhul bnii mürarikkas keskkonnas nagu auto.

1 asi veel:
võimsuse kasvades 2 korda kasvab helitugevus 3db. Selline raudreegel siis.
Elik: Kui elemendi tundlikud on 1m kauguselt 1w korral näiteks 96db, siis 2w korral on 99db, 4w korral 102db, 8w korral 105db, 16w korral 108db jne jne.
Tavalise kuulamis tugevuse puhul ei kasuta keegi eales üle 1w võimsust kanali kohta va eriti jõhkralt õhku liigutavad subwooferid.
Sestap näiteks ongi kodused lampvõimud ala 2x1w vms, mille peale tänapäeva inimeseloom pikali kukub :)

Lõppeks, tegemist on ketiga :) Kui sa tahad head ja ühtlaselt tugevat ketti, pead kõik lülid heaste tegema.
Ehk kui sul on OK subwoofer, siis ta beab midwooferiga koos mängima, selle saavutamine on aga omaette teadus.
Kuna midwooferite ehitus/paigaldus/hind on üsna mahlane, siis tavaliselt visatakse odav sub pagassi ja pannakse ta lihtsalt sinna 100-150 peale matsuma ja asi ants.
See, et mees pagassis laulab, aga flööt on esiklaasi taga kannatatakse ära.

Ma olen istunud autos, kus on aru saada, kas pianist on näoga või seljaga sinu poole :) Elamus oli mega.
Seal autos olid muide 8" midwooferid jalgade juures, 5.25" midrange armatuuris ja tweeterid A piilaril, arvan et 1.5"
Taga aknalaual oli 12" subwoofer.

Universaalis on subi parim asukoht pagassis, kas nägu üles või tahapoole.
oct2 helisüsteem mõõdukal tugevusel kohapeal seistes on kaugelt parem kui keskmise pemari raputav tümin.
Mina ütleksin lausa normaalne :) ja ei lisaks ega muudaks mitte midagi.


hannes
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Swissflam
huviline

Avatar


Registreerunud 17.10.07
Postitusi: 166

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 1,8T L&K, PT Cruiser

postitati 15.01.10 18:43 Tsiteeri


Tundub, et huviline Aza on küll kõvasti teooriat lugenud, kuid praktika on puudulikuks jäänud. Aga ärgem pöördugem teemast kõrvale, küsiti siiski bassikõlari asetust kombikerega Octavia II.
Mina alustaks sellest, et milline muusika teemaalgatajale südamelähedane on? Kui selleks juhtub olema selline nootide rida, mida võib iseloomustada sõnaga "tümm" siis on asi lihtne. U.1500.- eest saaks elemendi ja võimu kasutatud peast kätte, veidi näputööd, maksimaalne helirõhk seada ~40Hz peale ja võibki Statoili parklasse vastassugupoolele "demonstreerima" minna. Kast suunata nii, kuda tibile rohkem meeldib. Peaasi, et ära sebib.
Kui Te kuulate naturaalpillidega tehtavat muusikat vms. millel olemas ka helipilt, seljuhul tõepoolest rikute odava bassikõlariga selle vähesegi, mida originaalsüsteem pakub. Kui nüüd juhtub olema tõsisem huvi auto helisüsteemi parandada siis selleks on jälle kaks põhisuunda - ehitada ise või osta "teenus" sisse. Viimane on jällegi lihtsam, rahakoti rauad valla ja ... Ise ehitades tuleks alusta enese harimisega antud valdkonnas. Edasine pikem arutelu sellel teemal on antud hetkel mõtetu.
Edu!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
undu
huviline



Registreerunud 27.03.09
Postitusi: 173

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: OII Combi 1,8 TSI

postitati 16.01.10 20:50 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Swissflam
Tundub, et huviline Aza on küll kõvasti teooriat lugenud, kuid praktika on puudulikuks jäänud. Aga ärgem pöördugem teemast kõrvale, küsiti siiski bassikõlari asetust kombikerega Octavia II.
Mina alustaks sellest, et milline muusika teemaalgatajale südamelähedane on? Kui selleks juhtub olema selline nootide rida, mida võib iseloomustada sõnaga "tümm" siis on asi lihtne. U.1500.- eest saaks elemendi ja võimu kasutatud peast kätte, veidi näputööd, maksimaalne helirõhk seada ~40Hz peale ja võibki Statoili parklasse vastassugupoolele "demonstreerima" minna. Kast suunata nii, kuda tibile rohkem meeldib. Peaasi, et ära sebib.
Kui Te kuulate naturaalpillidega tehtavat muusikat vms. millel olemas ka helipilt, seljuhul tõepoolest rikute odava bassikõlariga selle vähesegi, mida originaalsüsteem pakub. Kui nüüd juhtub olema tõsisem huvi auto helisüsteemi parandada siis selleks on jälle kaks põhisuunda - ehitada ise või osta "teenus" sisse. Viimane on jällegi lihtsam, rahakoti rauad valla ja ... Ise ehitades tuleks alusta enese harimisega antud valdkonnas. Edasine pikem arutelu sellel teemal on antud hetkel mõtetu.
Edu!

Tore üleolev suhtumine. Tänud.
Olgu või teooria, AzA vähemasti aitab selle harimise osas kaasa.
Kuda pidi muidu see vuufer ka olema peaks, et ilusamaid naisi saada?


Kes palju räägib ei pruugi palju öelda
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
AzA
huviline



Registreerunud 17.11.05
Postitusi: 205

Asukoht: pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 2.0 TDI

postitati 17.01.10 11:23 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Swissflam
Tundub, et huviline Aza on küll kõvasti teooriat lugenud, kuid praktika on puudulikuks jäänud.


Nii ja naa :)
Ma olen ehitanud valmis enamvähem pädeva 4way täisaktiivse audi.
Alles teda mul enam pole, seega tõestust ka pole ... ega seal midagi tõestada olnukski.

Ma ei tulnud selle pealegi, et enne ohmi seaduse kirja panekut, peaksin oma saavutused elektri vallas üles lugema.

Marko äkki kirjeldad täpsemalt, kuskohas ma eksin?
Ma olen selline tegelane, kes rahumeeli vabandab, kui ta eksib.
Ja muide, ma ei tegele subwooferite müügiga :)

Kui sa hoolikalt lugesid, mainisin mitu korda, et minu maitse on minu maitse ja .... OCT2 puhul ei muudaks ma midagi, kuigi võiksin kasvõi täna iriidiumid sisse kruvida.
Ma nimelt ei näe isegi sellel tegevusel erilist mõtet, kuna siis peaksin hakkama tviitrite asukohti muutma ja kõike muud tarvilikku tegema :)

Ma tean une pealt, mis juhtub kui sinna subwoofer juurde panna - kindlasti on inimesi kellele see meeldib, sestap ma pakkusin ka REAALSET võimalust kuulata analoogilist situatsiooni oma Opelis ... ENNE subwooferi ostu Oct2-te.
Mainisin ka, et Opelis on minu kirjeldet effekt kõvasti suurem.
Või väidad sa, et ma eksin?

Kopeerin ühe lõigukese oma eelnevast postitusest:

Universaalis on subi parim asukoht pagassis, kas nägu üles või tahapoole.

Teen capsi ka:

UNIVERSAAL KEREGA AUTOS ON SUBI PARIM ASUKOHT PAGASSIS, NÄGU ÜLESPOOLE VÕI TAHAPOOLE.

Ja mainin siis korra veel, kõik sõltub situatsioonist, parim asukoht võib olla ka poes riiulis, kuna antud süsteemi subi lisamine võib süsteemi rikkuda.

PS: vot see minu post nüüd oli küll peaaegu mõttetu :)
Ja selle peale, et octavia universaali omanikul tuleks pähe statoilis 40hz pääle häälested inverteriga tidrikuid taga ajada .... ma ka ei tulnud :( Pigem kohtume nende auto omanikega Dylani või Knopfleri kontserdil.

Kas bassi puudumise probleem avaldub sõites või on probleeme ka seistes?


hannes
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Swissflam
huviline

Avatar


Registreerunud 17.10.07
Postitusi: 166

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 1,8T L&K, PT Cruiser

postitati 18.01.10 11:31 Tsiteeri


Väga lugupeetud hr. AzA-le vastuseks, et soovitada Octavia originaal elementide asemele DLS Iridium seeria kõlarid kruvida ei ole väga kompetentne ettepanek. Kogenud tegijana selles valdkonnas peaksite teadma, et helikvaliteeti ei määra niivõrd kõlarielementide maksumus vaid nende õige paigutus antud ruumis. Kui Te olete ehk kokku puutunud ka EASCA poolt korraldatud võistlustega siis veel 3-4 aastat tagasi võttis neist osa üks tubli mees Saaremaalt, autoks oli vana VW passat universaal. See härra kasutas ees komponente, mis maksid tollajal vast 2500.- ja üht vana Denoni võimu (2*30W) ilma bassi kõlarita (kui õigesti mäletan). Ja tulemuseks võitis ta SQ kategoorias oma tehnikaga ka kümneid kordi kallimaid süsteeme, lisaks toodi selle autoga ka esimene poodiumikoht eestile välisvõistlustelt. Ehk selle osa kokkuvõteks elementide paigutusega vaevanägemine tasub ära ja toob tulemuse, 100000 eekiste elementide originaalkohale kruvimine ei tee seda mitte.
Miks mina alustasin oma eelmist posti muusikastiili valikuga oli asjaolu, et sellega saab mingisugusteski raamides teada, mida inimene loodab bassikõlari lisamisega saavutada. Teemaalgataja peaks selle kohapeal ise sõna võtma, kas Tema on nõus asja oma kätega valmis ehitama või mitte. Pole mõtet ridadeviisi teooriat offtopikuna kirjutada kui peaksime hoopis soovitama sobivat "värkstuba".


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
AzA
huviline



Registreerunud 17.11.05
Postitusi: 205

Asukoht: pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 2.0 TDI

postitati 18.01.10 13:19 Tsiteeri


Aga nimelt seda ma vast ju kirjutasingi.
Kuigi ma olen veendunud, et Iridiumid on märksa edevamad kui originaalid igal juhul ... ei näe ka mina sellel erilist mõtet ... kirjutasin ju järgi ka, miks ma sellist asja ette ei võta.

Kogu offtopiku mõte ongi selles, et kas tegelikult üleüldse on mõistlik oct2 süsteemi näppida.
Minu teooria tund oli selleks, et üsna üheselt selgeks teha .... pole mõtet.


hannes
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Tihver
huviline



Registreerunud 11.01.10
Postitusi: 162

Kasutaja on eemal

Auto: Superb 3 Combi, 140kw TDI DSG 4x4

postitati 18.01.10 18:29 Tsiteeri


Tahaks lihtsalt pehmet madalat bassi muusikale taustaks. Kuulan üldjuhul raadiot Sky+, Uno, Elmar vahest harva panen ka mõne 90'ndate muusikaga nostalgiat tekitava plaadi peale.

Ei otsi autosse tümakat, millega plekid kolisevad vaid lihtsalt natuke madala otsa mürinat.

Ei ole kunagi üheski autos woofrit omanud, kümmekond aastat tagasi ajas asja ära see kui S90 pakiruumis vedeles, nüüd on eesmärk see, et auto pakiruumi maht oluliselt ei väheneks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Swissflam
huviline

Avatar


Registreerunud 17.10.07
Postitusi: 166

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 1,8T L&K, PT Cruiser

postitati 18.01.10 20:56 Tsiteeri


Tundub, et hr. Tihveri puhul pole tegemist audiofiiliga ja ta ei aja taga oma auto helisüsteemi totaalset ümberehitamist. Seega arvan, et Tema vajadused rahuldab korralikult ehitatud odavapoolsema bassielemendiga varustet inverterkõlar. Päris King Audiot või XE ei soovita, vaatama pead elemendile sobiliku mahu sobivust Sinu tingimustega. Ehk kui soovid hakkama saada 30-40l kastiga pole mõtet soetada elementi, mis vajab vähemalt 90-100l.Kindlasti tasub kaaluda kasutatud tehnika ostmist - sama raha eest võib saada parema "asja". Kõlarikasti võid vabalt ehitada tehase soovituse järgi.
Võimendiga sama jutt, hiina "originaalid" jäta kõrvale, digivõim on ka liiale minek. Kasutatud võime liigub palju ja hea hinnaga. Loomulikult võib osta poest ka uue ja garantiiga. Kui oled elektroonikaga vähegi tuttav, ei pea pelgama ka võõra nimega toodangut, kiika, mis võimul kaane all peidus. Jälgi, kuidas toite osa on koostatud, mis transid on lõpus ning palju õla kohata.
Esialgu ei hakkagi midagi rohkemat või konkreetsemat kirja panema, on veel teadmata, kas teemaalgataja on ise ehitamiseks valmis ja milline on eelarve.
See siis minu tagasihoidlik arvamus, ei soovi kedagi ärritada või vihastada, kui see tekst siiski ängi inimestes esile toob, või rahumeeli moderaatorile kaebuse esidada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
AzA
huviline



Registreerunud 17.11.05
Postitusi: 205

Asukoht: pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 2.0 TDI

postitati 19.01.10 08:22 Tsiteeri


Väga mõistlik soovitus Swissflamilt.
Kuigi mina isiklikult ikkagi kuulaks kuskil antud lahenduse ära, sest sub sogab helipildi korralikult ära.

Tihver, kraami jälgi streetrace.org foorumis, seal liigub aegajalt täiesti ok hinnaga asju.
Näiteks:
Mul õnnestus 700 eeguga pioneeri vanakooli elektrinäljane võim hankida + 300 eeguga subwoofer.
Kaablikomplektigi sain tubli poole odavamalt kui poes.

Aga enne asjade ostmist uuri oma maki puhul subi väljundi võimalust.


hannes
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
miilits
huviline

Avatar


Registreerunud 21.10.09
Postitusi: 50

Kasutaja on eemal

Auto: v6 142kw atm 4motion, e91 330xd, b7 4mo

postitati 19.01.10 11:12 Tsiteeri


endal on univeraal masinas selline lahendus:element 12 tolline signat kasti sees,ja ei ole eriti ruumi puudust tundnud seal sellepärast:

http://img198.imageshack.us/img198/8638/kastax.jpg
all pleksiklaas led lampidega.
ot:asi kyll golfis aga mõte sama,ustes signat h16 mis sobitatud sinna 21mm vineeri rõngaste abil,kaks võimu kicx kap 27 ja kap 49.yx siis võimule ja teine uste kõlaritele,makk alpine ja siga hästi rahul,muusikat kõvasti ja mängib kenalt,muidugi ka hea isolatsioon autole vaja.pigimatt ja vilti sisi täis topitud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 19.01.10 12:34 Tsiteeri


Tundub,et siin käib vaidlus teemal,et kumb on rohkem kala,kas haug,või havi.:D
Mina,kui suht võhik antud teemal, näeks siin hea meelega spetsialistide soovituste all pakkumisi,et mis võiks olla konkreetsed lahendused mõistliku raha eest. Kuna enamus müüjatel kaup ja hinnad netis olemas,siis ei tohiks lingitamine suur töö olla.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
wigry
huviline



Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 456

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI

postitati 19.01.10 15:00 Tsiteeri


Hmm, mu meelest on Octavia ustes ruumi 12 kõlarile ja kui on lihtsalt sssov normaalse baasiga heli kuulata, siis arvan, et saaks kenasti ka ainult ustes olevate kõlaritega hakkama. Hea kõrvalnähtus on see, et mitte ruutsentimeetritki kasulikku pinda kaotsi ei lähe.


Don't let the perfect be the enemy of the good
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Timur
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 664

Asukoht: Harju
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 1,8T

postitati 19.01.10 19:49 Tsiteeri


Selle, kui sa uksed kõlareid täis laod ei ole mõtet. korralikkku häälte ei tule sealt sellegi poolest. Soovitan vaadata installi pilte, ustega nähakse ikka päris palju vaeva. http://www.autosound.ee/est/home/works/


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
wigry
huviline



Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 456

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI

postitati 19.01.10 22:13 Tsiteeri


Vatsiin ongi nüüd asi omanikus, et kas ta ajab seda korralikku häält või lihtsalt veidi kvaliteetsemat, kui tehase poolt pakutu. Audiofiilil ja tavainimesel on ikka vaks vahet. Nii et ustesse mõistlikud elemendid ja saab ju täiesti normaalselt kuulata.

Nii et audiot saab ehitada väga erineval tasemel. Kahjuks pole kvaliteetsema soundi austajatel aimugi kui vähesega tegelikult enamus inimesi lepib ja mida heaks peavad.

Võrdluseks võiks ju tuua näiteks arvuti monitorid. Mina hindan kvaliteetset pilti ning maksin enda 23" LCD eest 15 kilo, samas kui tavainimene ei saa sellest aru, kuna 2500 eekuga saab poest ju samade mõõtmetega monitori ning tema on sellega väga rahul. Samas mina olen teadlik tehnoloogilisest ja ka pisidetalides väljenduvast vahest, mistõttu hakkab odav monitor mind häirima.

Seega ustesse paigaldatud kõlarid pole igaühele kuid enamusele peaks sellest piisama. Vikerraadiost uudiste kuulamiseks kindlasti.


Don't let the perfect be the enemy of the good
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 20.01.10 01:04 Tsiteeri


Tsitaat:

Võrdluseks võiks ju tuua näiteks arvuti monitorid. Mina hindan kvaliteetset pilti ning maksin enda 23" LCD eest 15 kilo, samas kui tavainimene ei saa sellest aru, kuna 2500 eekuga saab poest ju samade mõõtmetega monitori ning tema on sellega väga rahul.

Just lõpetasin netis otsingud kuvarite ja telekate teemal,ning tundub,et 90% inimestest ei teegi suurt vahet 2500 ja 15000 maksvate ekraanide vahel. Sama stereodega. Enamus inimesi näeb ja kuuleb suht keskpäraselt,ning seadme nö. veelgi paremad näitajad on lihtsalt müügi soodustamiseks. Numbrid küll megasuured,kuid inimkõrv seda ei taju ja silm ei näe. Miskipärast tundub,et ka paarkümmend aastat tagasi suudeti kõlaritest väga kvaliteetst häält välja võluda.

Kuna siin enne suuremaks vaidlemiseks läks,siis ootan jätkuvalt vaidluspooltelt nö. vähe üle keskmise kvaliteediga näidispakkumist. Kõlareid 8 ja lisaks võimendi. Üle 10 000 ei tohiks maksta,sest uste heliisolatsioon maksab kah päris palju. Vatrasite siin teooriast,nüüd vaataks praktikat e. reaalset elu.
PS! Kui raha jätkub,siis võiks ju woofer ka olla.:P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
wigry
huviline



Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 456

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI

postitati 20.01.10 10:50 Tsiteeri


Ahjaa, mul muide seisab kodus jõude üks wooferi kast koos võimuga. Kastis on küll kõlar kah sees, aga tolle olen ma suutnud katki teha nii et kõlarist pole tolku. Aga võimu ja kasti annaks sümboolse raha eest ära, muidu lihtsalt kogub tolmu ja on ees.

Õhtul võin ka natuke infot ja pilte netti riputada.


Don't let the perfect be the enemy of the good
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
 Lehekülgi:  1  2  3
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 74.5% - SQL: 25.5%]