Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  ..  5
Autor:
Pealkiri: Kojamehed - arvamused/hinnad jne. (Vastuseid: 101 | Vaatamisi: 16409)
indro
meeskond



Registreerunud 21.10.05
Postitusi: 280

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal


postitati 21.03.06 09:49 Tsiteeri
Kojamehed - arvamused/hinnad jne.



Kuna endal uute kojameeste soetamine päevakorral, siis mõtlesin teema algatada, kuhu kogu vajalik info koguda. Pean tunnistama, et kohati olen laisk autoomanik ja olen siiani vaid korra kojamehi vahetanud. Tegemist oli firma Valeo kojameestega (kulumise indikaatoriga) ja hinnaks kujunes 300.- krooni, ostetud Revalist ja mitte letihinnaga.
Nüüd aga mõtlen, et kas proovida neid nn. raamita kojamehi, või jääda truuks tavalistele. Alguses polnud nende Valeo-te kohta midagi halba öelda aga see talv jätsid natukene soovida küll. Suure külmaga jäätus vesi liigendite vahele ära ja polnud ime, kui tööd tegid kojamehed vaid 50% ulatuses (ülejäänud osas olid nad õhus). Tutvusega oleks võimalik saada SWF (Valeo Grupi kaubamärk) raamita kojamehed 400.- eest aga mõtlen veel, kas osta või mitte. Siiani olen kiidusõnu kuulnud Hella raamita kojameeste teemal aga muude firmade kohta info puudub. Kuna tagumist kojameest pole kordagi vahetanud, siis on see kõige kriitilisemas seisus aga sinna peale originaali (oma tavapäratu kinnitusviisi tõttu) vist midagi ei leia eriti.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jk
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 170

Asukoht: päälinn
Kasutaja on eemal

Auto: Ural M63 '65, Ocu, Leaf

postitati 21.03.06 10:52 Tsiteeri


Viimased kojamehed ostsin nimme erinevad juhi- ja kõrvalistuja poole, et vaadata, mis kauem kestab ja paremini pühib. Ühele poole sai mingi AllRide (ehk siis nimetu hiinakas), hinnaga 2tk-40EEK; teisele poole Championi nime kandev pühkija hinnaga veidi üle 100EEK/tk. Et kui hinnavahe on 5x, kas siis kallim ka 5x paremini pühib? Vastus: poole aasta kogemus ei näita vahet välja, mõlemad on pühkimiskvaliteedis võrreldes uuega pisut tagasi andnud, kuid väljavahetamise aeg veel kaugel.
Loo moraal: kui tähtis on hea enesetunne (väidetavalt) kvaliteetsest ja kallist kaubast, siis tuleb seda ka hankida. Mis siis, et kasutusomadused võivad olla võrreldavad kordades odavamate suguvendadega... Vastasel juhul võib õnnelik olla ka odava "rämpsuga".
Raamiga ja raamita kojamehi ei ole korraga ühe akna peal proovinud ja vist ei hakka ka, jäägu see teiste katsetada ;)


Vanade külgkorvide paradiis:
http://kylkad.blogspot.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Fabia
huviline



Registreerunud 30.11.05
Postitusi: 31

Asukoht: Saaremaa
Kasutaja on eemal

Auto: Hetkel puudub

postitati 21.03.06 11:59 Tsiteeri


Nüüd juba üle aasta mõlemat kojamehed Championi nimelise firma omad. Pühivad siiamaani liusti ainult, mis teinekord häiriv on jube hääl, mis nad klaasil tegema hakkavad kui klaas kuivemaks läheb või ei ole pikemat aega pühkinud. Selle hinnaklassi juures aga väga rahul.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
lare
meeskond

Avatar


Registreerunud 21.10.05
Postitusi: 1154

Asukoht: Harkujärve
Kasutaja on eemal

Auto: Scout

postitati 21.03.06 16:43 Tsiteeri


Panin uued kojamehed eelmise aasta septembris vahetult peale esiklaasi vahetust.Kuidagi jäi mulle kõrvu,et Helkamast ostes originaalid,oleks komplekti hind 600.-:okrooni maksma läinud.(pead ei anna,sest mäletamist mööda vist varuosaletist ei küsinud)
Ostsin siis Järvelt Ben varuosadest TRICO Teflon Blade.Juhipoolne tuulesuunajaga TEF53SL maksis 215.-,kõrvalistujapoolne kõver TEF48CL maksis 170.-.
Kojamehed pühivad igati normaalselt.Ainuke,mis häirib,et külmaga tunduvad olevat jäigad ja teevad ebameeldivat häält.Esiklaasi soojenedes aga ebameeldiv heli kaob.See talv paaril korral suure lörtsiga on kojamehed ka umbe löönud,aga arvan,et seda juhtub enamusel.Klaasipesuvedelikuks kasutan Würth-i poolt pakutavat talvist varianti(-22 kraadi).On tõesti ilma lõhnata ja puhastab ka hästi.
Vahetult peale klaasivahetust Helkamas töötlesin esiklaasi mingi nn.klaasivahaga (oli vist Presta toodang).Samas ei soovita klaase mingite möginatega töödelda,sest mingi aeg lähevad nad ikka hapuks.
Järgmine päev lasin Klaasiteeninduses ka sooned sisse freesida:
http://www.klaasiteenindus.ee/index.php?main=59
Nende efektiivsust ei oska veel kommenteerida,aga midagi hullemaks ka nagu pole läinud.

Kui naikale tööle vastu sõitsin,hüppasin korra Auto 100-st läbi ja küsisin huvi pärast sealt kojameeste hinda:
komplekt letis 300.- (sobib Fabia ja Octavia I)
Fabia tagumine 86.-
Tegu siis originaalosaga ja klubiale sealt veel -15%


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 22.03.06 06:57 Tsiteeri


ma olen pruukinud ka üheaegselt raamiga ja ilma versiooni. ja need raamivabad on ka üle talve ees olnud ja peab ütlema, et jäätuvad need samamoodi kinni ja jäävad kohati "õhku". üksvahe harrastasin ka seda süsteemi, et võtsin neid noname luudasid peotäie. no sai 19.90 tükk ja siis võtsin varuga. olin usin ja panin uue kohe ette, kui mingi kriitiline mõte vanade teemal pähe tuli. kui aus olla, siis tegelikult on kõige odavam pruukida neid nimetuid odavluudasid. pühivad küll ja kord kuus võib ju alati uued ette visata.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
moanspot
klubiliige



Registreerunud 08.01.06
Postitusi: 166

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II Combi

postitati 22.03.06 07:43 Tsiteeri


Tsitaat:

Fabia tagumine 86.-
Tegu siis originaalosaga ja klubiale sealt veel -15%


hea teada, just mõtisklesin, et peaks uue hankima, praegune jätab keskelt mustaks ja miski mudimine/puhastamine ka ei aita.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ints
klubiliige



Registreerunud 27.12.05
Postitusi: 53

Asukoht: Rapla
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Felicia GLX 1,6 ; Skoda Fabia Combi 1,6 16V

postitati 22.03.06 18:15 Tsiteeri


Momendil kasutan klacsar (nimes võin eksida.ei viitsi vaatama minna) kojamehi.hind öli 50.- Tööd on nad teinud peaaegu aasta.Hakkavad otsa saama.Kevadeks peab uued ostma.Klaasisoontega on kogemus olemas.Vanal tööautol Ford Transitil olid sooned olemas.Nimelt lumesajus on hea sõita-luud ei lähe lund ja jääd täis.soon puastab luua ära,Praegusel tööautol on aga taliluuad,olen rahul:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Olle
huviline



Registreerunud 21.01.06
Postitusi: 105

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Rapid 1.2 TSI

postitati 23.03.06 20:25 Tsiteeri


Esiklaasi pühivad Hella luuad.Hinnaks oli natuke üle 100 eek tk.Detsembris sai vahetatud.Päris rahule ei saa jääda.Parempoolne luud ei saa oma tööga hästi hakkama(all paremas nurgas ei puutu vastu klaasi).Minu kogemustel kipuvad odavamad kojamehed hirmasat häält tegema.Tagaklaasi pühib Boshi luud, mis vajab hädasti väljavahetamist.Vaadates pühkimise tulemust tundub, et see on auto külles selle sünnist saati(7a).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
lare
meeskond

Avatar


Registreerunud 21.10.05
Postitusi: 1154

Asukoht: Harkujärve
Kasutaja on eemal

Auto: Scout

postitati 24.03.06 06:17 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Olle
Päris rahule ei saa jääda.Parempoolne luud ei saa oma tööga hästi hakkama(all paremas nurgas ei puutu vastu klaasi)

Asi võib olla selles,et originaalis on parempoolse luua vars kõver ja sirge luud ei jookse seda kumerust välja.
:P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
alambe
huviline



Registreerunud 10.02.06
Postitusi: 12

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ibiza 1.2 -03

postitati 24.03.06 12:15 Tsiteeri


ise kasutan SWFi Visioflexe, ehk siis ilma raamita
egas nad mingid imeasjad pole, kui ikka paks lumekört sinna kinni jäätub on ka klaasist eemal. tuleb puhtaks kraapida, mul selleks spets relv olemas maksab 25.-
aga muidu pühivad täitsa OK
ise võiksin seda komplekti siin foorumlastele pakkuda 450.-
kaks pühkijat siis.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Timur
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 664

Asukoht: Harju
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 1,8T

postitati 24.03.06 20:31 Tsiteeri


Mu masinal on Championi kojamehed ja esiklaasi pühivad korralikult, ka parempoolne luud pühib täies ulatuses. Combi taga aknaga ei saa aga Championi luud hakkama ülevalt keskelt ei pühi klaasi puhtaks. Põhjuseks see, et kojames ei paindu piisavalt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Olle
huviline



Registreerunud 21.01.06
Postitusi: 105

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Rapid 1.2 TSI

postitati 26.04.06 14:41 Tsiteeri


Ei hakka uut teemat tegema, see kaudselt kojameestega ka seotud.

Nädalavahetusel autot pestes avastasin, et see kummitihend, mis esiklaasi allservas, on pudedaks muutunud. Täiesti mõraline ja tükkhaaval tuleb ära.Nagu oleks plastiliinist tehtud. Ma ise kahtlustan, et olen mingi "kvaliteetse" klaasipesuvedeliku otsa sattunud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Fabia
huviline



Registreerunud 30.11.05
Postitusi: 31

Asukoht: Saaremaa
Kasutaja on eemal

Auto: Hetkel puudub

postitati 27.04.06 05:28 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Timur
Mu masinal on Championi kojamehed ja esiklaasi pühivad korralikult, ka parempoolne luud pühib täies ulatuses. Combi taga aknaga ei saa aga Championi luud hakkama ülevalt keskelt ei pühi klaasi puhtaks. Põhjuseks see, et kojames ei paindu piisavalt.


Combi tagumisel originaal kojamehel sikutasin kojamehelt kummi ära ja siis panin sinna Championi oma asemle ja nüüd niikui uus;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Volli
huviline

Avatar


Registreerunud 31.08.06
Postitusi: 22

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia 1,9 TDI

postitati 05.09.06 08:31 Tsiteeri
kajamehed



Kuna antud auto on juba 10 s, ostan 6-7 aastat järjest Laki autost vahetus kummid a. 36 EEK, lihtne vahetada- pühivad ideaalselt.
tähtis vahetada enne sügise tulekut.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
wigry
huviline



Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 456

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI

postitati 09.09.06 20:02 Tsiteeri


Ei tea, kas ma olen klaasipühkimisega ise kooner või on mu luuad eriti kvaliteetsed sattunud, kuid mu autol on ikka veel tehase kojamehed ees ning auto saav kohe 2 aastat vanaks. Pühivad hästi ning triipe peale ei jäta. Ei näe vajadust vahetada. Tegemist nende Aero luudadega.


Don't let the perfect be the enemy of the good
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
kaire
huviline



Registreerunud 19.08.06
Postitusi: 1

Asukoht: Tallinn, Sütiste 39-29
Kasutaja on eemal


postitati 25.10.06 16:05 Tsiteeri


Need toidupoes müüdavad vahetuskummid kirjaga silikon, maksid vist 75, panevad juba teist aastat vastu. Originaalkummid miskipärast jätsid kohe triipe. Ja liigendite vahele tuleb määret lasta.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 27.12.06 10:58 Tsiteeri


no ma ei tea...ma ostsin suvel Championi kojamehed, aga ei ole suurem asi. Kõrvalistujapoolne hakkas suht ruttu häält tegema. Sai küll tehtud sada imet sellega, aga ei midagi. Leidsin siis garaažist ühe Boschi kojamehe, mida oli eelnevalt 2 aastat kasutatud ning siis oli üle poole aasta seisnud. Oli täpselt sama mõõtu ja läkski loosi ning pühib palju paremini ja vaikselt. Siis hakkas juhipoolne jamama. Sai küll puhastatud ja silikooniga õlitatud, aga nüüd lõpuks ei aita enam...ikka on nagu lambajalg see kojamees.

Championit igatahes enam ei osta!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
S.S.D.D.
huviline



Registreerunud 28.05.06
Postitusi: 234

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 27.12.06 14:41 Tsiteeri


O2-l rikub kojamehi sutsu ka aknal kuivalt liikumine. Kui koha peal seistes vett lasta, siis äsab mõnusa laia lehvikuna vett klaasile.
Kui aga kiiruse pealt vett tõmmata siis üle poole klaasi kõrguse väga palju vett kõrgemale ei jõua. Natuke kehv on ka see n.n. järelpühkimise tsükkel. Sõidad maanteel autode taga, tõmbad vett aknale. Esmalt pühib mõned korras siis jätab sekundi paar vahel ja pühib veel viimast korda. Selle sekundi jooksul jõuab aga esimese auto rataste alt pori klaasile visata ja nühib n.ö. kuivalt...

Abiks siiski rohke vee kasutamine aknapesul ja mitme järjestikulise veaga aknapesutsükli kordamine.

Mis aga kojameestesse puutub siis kõik mis liigub see kulub. Loogiline on, et mingil hetel tuleb neid vahetada. Ise ei ole väga suurt vahet kojameeste vahel teinud. Ostan selle mis kätte juhtub esmalt;)


"Külaline"
Powered by BMW, aga üks pisike 2008a Fabia on veel peres :)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 27.12.06 18:11 Tsiteeri


mul on võrrelda samades tingimustes nii Championi ja Boschi kojamehi. Mitu aastat vana Bosch töötab kah paremini kui uuemapoolne Champion :P...aga see on ainult minu arvamus. Mõnel võib-olla kestavad Championid kah ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 03.04.07 19:09 Tsiteeri


Uuriks siis seda teemat jällegi vastu kevadet.
Ise olen rohkem kuulnud, et Hella omad pidavat head olema (ei kriuksu ning pühivad normaalselt). Boschi kohta on olnud kuulda nii head kui halba. Et millised oleksid kõige paremad meie tingimustes?
Samas küsiks ka nende kinnituste kohta. Olen erinevatel autodel märganud erinevaid kinnitusi: osadel on sellised, mis tõstavad kojameest natuke ülespoole, ehk et kojamees oleks nagu rohkem keset klaasi poole. Teine oli vist selline, et kinnitus jäi nagu allapoole, ehk siis kojamehed nagu eemaldusid visuaalselt klaasist nõks kaugemale. Ma võin ka väga vabalt eksida, seepärast ootakski teadjamate kommentaare, et millised on kinnitused, millised on parem jne.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
lare
meeskond

Avatar


Registreerunud 21.10.05
Postitusi: 1154

Asukoht: Harkujärve
Kasutaja on eemal

Auto: Scout

postitati 04.04.07 06:20 Tsiteeri


Soovitan isiklikult siiski originaali poole vaadata.
On Valeo toodang,kõrvalistujapoolne on õige kumerusega ja hinnas peaksid ka võitma.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 04.04.07 12:50 Tsiteeri


Käisin siis tartus Aasta Autos uurimas, kust öeldi et I põlvkonna Octaviale ei saa originaale panna. Et peab ikka kusagilt autopest kallimalt ostma, kus saab spets. kinnitused kaasa. Aga et siis mida: hella, valeo, bosch?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Valts
klubiliige

Avatar


Registreerunud 31.01.06
Postitusi: 330

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Ford Mondeo 1,8 tdci

postitati 04.04.07 13:45 Tsiteeri


Kui nüüd natuke oma mälus sobran, siis oli mul Bosh kõige kallim komplekt, mis pidas vastu, nagu ehituspoest ostetud Championid. Veel ostsin kunagi A100- st nö. originaalid, ja ega needki mingid imetegijad olnud. Põhiliselt annab otsad juhipoolne kojamees, kõrvalistuja oma elab üle 2-3 juhi oma. Minu poolt vaadates üks sõnnikuvedu puha, millega klaase puhastada, umbes pool aastat nad kestavad ja finito.
Viimane liigutus oli vist prismast allride kummid (u 50 raha).Poole aastaga "sõitsin" siis mõlemad järjest ära.
Eks nad on natu jäigemad ja ei pühi nii ideaalselt (talvel) ja vaikselt, kuid mulle tuli see positiivse üllatusena, nüüd ei teagi, kas jääda "margitruuks" või vaadata kallimat vahelduseks:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
lare
meeskond

Avatar


Registreerunud 21.10.05
Postitusi: 1154

Asukoht: Harkujärve
Kasutaja on eemal

Auto: Scout

postitati 04.04.07 14:58 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Wygla
Käisin siis tartus Aasta Autos uurimas, kust öeldi et I põlvkonna Octaviale ei saa originaale panna.

Mis jama sulle öeldi.
Varuosakood 1J0 998 003
Letihind 352.- krooni komplekt.
Klubiliikmena võid veel 15% maha arvestada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 04.04.07 15:10 Tsiteeri


hmm...huvitav. Aga äkki määrab rolli see, et mul Octavia aastast 97?! Kuigi ma küsisin, et kas esimese põlvkonna Octaviale üldse ei saa, öeldi et ei saa jah.

Ilma raamita Aerotwini ma ikka mõtlen, mitte tavalist.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3  ..  5
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 62.8% - SQL: 37.2%]