Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Octavia või Superb? (Vastuseid: 26 | Vaatamisi: 8056)
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 08.09.08 20:28 Tsiteeri
Octavia või Superb?



Tervist! Umbes 15 aastat tagasi olin uhke Skoda omanik. Mudeliks 120. Ilus punane auto ja ainuke suurem mure,et vihmaga oli paha käima lükata.Muidu aga enam-vähem ok! Tegin ise mootori remondi ja see talle saatuslikuks saigi-keps lendas läbi ploki.... Nonii,see selleks! Ajad on muutunud,mina saanud vanemaks ja targemaks ning Skodad muutunud paremaks. Sellega seoses oleks plaan taas Skoda osta,aga ei suuda otsustada,milline oleks mõistlikum variant-Octavia või Superb? Mõtlen seda Superbi eelmist mudelit. Päris uue peale hammas ei hakka,sest elementaarne varustus peaks siiski olema. Hinnaklass oleks kuni 300. Kindlasti peab olema diisel,kuid kumb? 1,9 või 2,0? 1,9 on küll hästi öko,kuid vist uimane? Olen küll manuaali fänn,aga siin kiidetakse automaati taevani. Proovisin näiteks paar aastat vana Mazda 6-te. Jube oli! Linnakiiruselt vajutasin lapatsi põhja ja see hetk kui käigu alla vahetas,oleksin peeaaegu hammastega roolis olnud...,siis aga läks edasi küll! Kas see kahe sidurga kast tekitab ka kikujälgi roolile? Et vahetab käike veel kiiremini..... Ei taha väga ekstreemsusi. Suht sportlik sõidustiil aga meeldib. Mida autolt ootan? Ökonoomne,sportlik,kuid aegajalt suht pikad otsad sõita. Octavia ja Superb ju tegelikult eri klassidest autod,kuid hind enam-vähem sama. Kuna ei taha ilmaaegu automüüjate juurde mullkesi ajama minna,siis üritan kõigepealt selgeks saada,mida võtta või jätta. Loodan,et olete selles mulle veidi abiks? Superb või Octavia, 1.9 või 2.0, manuaal või automaat? Mida arvate?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Puuriit
huviline



Registreerunud 10.12.07
Postitusi: 218

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline

postitati 09.09.08 05:43 Tsiteeri


Eks siinkohal pole muud kui pead proovima. Minul oli manuaalkastiga OII 1,9 TDI ning see oli pigem ökoauto, minekut väga ei olnud. Automaatkastiga on tõenäolisemalt hullem isegi. 2.0-i olen proovinud ja see läheb edasi väga edukalt. Automaatkast on selline mugavuse asi, mina millegipärast ei ole siiamaani enda jaoks eelist leidnud ainult mugavusest, seega jätkan manuaaliga.

Kas OII või Superb - mina ootaks sinu asemel natuke, kuni SII esimesed kasutatud diislid müüki jõuavad, ehk tulevad sinna 300000 alla.
O2 on auto24-s väikese läbisõiduga päris mitu müügis nii et vaata ka neid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Valts
klubiliige

Avatar


Registreerunud 31.01.06
Postitusi: 330

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Ford Mondeo 1,8 tdci

postitati 09.09.08 06:34 Tsiteeri


Ahhoi kõhkleja. Sa kepsuta ikka esindusest läbi ja tutvu valikuga, praegu on vähemalt kodulehel ainult üks SI pakkumises (taksovariant ilmselt), muud enam ei saa vist. Omaltpoolt soovitus kah, et mine kohale ja kauple proovisõitu, kodanik lare siin foorumis ilmselt saab sind selle teemaga aidata.
Mis uimasusse puutub, siis eks oma taguotsatunnetus on siin ikka esmane:cool:. jälle aitab proovisõit. Omalt poolt võin öelda, et 1.9 on Ocule päris piisav, kui sa just rallitama ei kavatse hakata. Suvel tegin võrumaa otsa, 4 inimest autos ja suurema osa ajast ka kliima sees, tuli keskmiseks alla 5 lirtsu, keskmine kiirus pardakalkulaatori järgi oli mingi 78 km/h, mulle meeldis:D. SII ja 1.9 ei oska öelda, võib lahjaks jääda. Samas sõpsil automaadiga 1,9 audi a6, kuid see mingi 96 kw vist ja klemm on masinaga maru rahul, pidi ikka edasi minema, nii, et ei jõua naeru pidada;).
Aga 2 liitrist SII -te sa ilmselt oma eelarve puhul ei saa, küsivad suht kirvest hinda selle eest.
Nii, et mine aga esindusse ja katsu järgi.
Puuriit, kuidas siis fookus liigub võrreldes OII-ga?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Puuriit
huviline



Registreerunud 10.12.07
Postitusi: 218

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline

postitati 09.09.08 07:31 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Valts
Ahhoi kõhkleja. Sa kepsuta ikka esindusest läbi ja tutvu valikuga, praegu on vähemalt kodulehel ainult üks SI pakkumises (taksovariant ilmselt), muud enam ei saa vist. Omaltpoolt soovitus kah, et mine kohale ja kauple proovisõitu, kodanik lare siin foorumis ilmselt saab sind selle teemaga aidata.
Mis uimasusse puutub, siis eks oma taguotsatunnetus on siin ikka esmane:cool:. jälle aitab proovisõit. Omalt poolt võin öelda, et 1.9 on Ocule päris piisav, kui sa just rallitama ei kavatse hakata. Suvel tegin võrumaa otsa, 4 inimest autos ja suurema osa ajast ka kliima sees, tuli keskmiseks alla 5 lirtsu, keskmine kiirus pardakalkulaatori järgi oli mingi 78 km/h, mulle meeldis:D. SII ja 1.9 ei oska öelda, võib lahjaks jääda. Samas sõpsil automaadiga 1,9 audi a6, kuid see mingi 96 kw vist ja klemm on masinaga maru rahul, pidi ikka edasi minema, nii, et ei jõua naeru pidada;).
Aga 2 liitrist SII -te sa ilmselt oma eelarve puhul ei saa, küsivad suht kirvest hinda selle eest.
Nii, et mine aga esindusse ja katsu järgi.
Puuriit, kuidas siis fookus liigub võrreldes OII-ga?



Kui ma ausalt müüd ütlen, siis ega võrrelda ei anna absoluutselt :D OII oli ikka hoopis teisest puust (olen ju skodausku mees), kuid vägisi peksti mind ajutiselt focuse rooli. Samas on esimese põlvkonna Focuse puhul minul tegemist 85 kw "3DR" Sport eriversiooniga mis on praktiliselt diisel ST, minekut on kordades rohkem sama küttekulu juures.

Aga sa Valts võid kindel olla, et aastakese pärast veeren ma taas uhkelt tsehhi marki skodillacis ringi ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 09.09.08 08:15 Tsiteeri


Estisse satun ma alles järgmise kuu lõpus,selle aja peale see esinduse SI tõenäoliselt läinud. SII ei hakka ma parem vaatamagi,sest sobiliku varustustasemega ikka kallis ja pealegi pisikesest A2-st suurele SII-le üleminek võib suurushullustuse tekitada.....


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Puuriit
huviline



Registreerunud 10.12.07
Postitusi: 218

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline

postitati 09.09.08 09:10 Tsiteeri


Sellisel juhul hoia silm Octavia II diislitel peal, neid on hetkel vähemalt auto24-s jalaga segada, samuti peaks olema auto100-s päris mitu tükki soodushinnaga müügis.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 09.09.08 21:15 Tsiteeri


Targem vist autode vahtimisele kuuajaline paus teha.... Muidu varsti Seewaldi sõit! Kolm päeva enne kodumaale jõudmist tuleb uuesti arvuti lahti lüüa ja siis enamvähem esimene peaagu hea läheb kaubaks. Vot nii! Igatahes Skoda ost kindel ja siis ka üks uus klubiliige juures.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Swissflam
huviline

Avatar


Registreerunud 17.10.07
Postitusi: 166

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 1,8T L&K, PT Cruiser

postitati 10.09.08 10:39 Tsiteeri


Kui sa tahad sõita niikui inimene, võta automaat. Manuaalkast on nagu voki taga istuv vanaema - ikka vasaku jalaga hoogu ja parema käega susid ka midagi. Škodal kasutatav Tiptronic ei ole mingi tippsaavutus, on olemas palju sujuvamalt ja kiiremini vahetavaid automaate, kuid mugavust hindaval inimesel ei teki kasti valimisel hetkekski küsimust. Nutune on seis Superb I-ga Sinule sümpaatsete mootorite (1,9 PD ja 2,0 PD) ja automaadi koosluses, kuna neid minu teada vähemalt Eestis ei pakutud (nii mulle näitab vana Superbi hinnakiri, mis on kehtiv alates 01.01.2007). Diisel-automaat oli võimalik ainult 2,5TDI-ga. 100% tõena ära seda võta, auto24 on üks 1,9TDI automaat täitsa olemas (kuigi väga kahtlane tundub see isend). Kahe siduriga kasti ehk DSG vanale Superbile ei pakutud, Octavial on see olemas.

Nagu juba eespool mainiti, et hinnad on nendel mudelitel enam-vähem ühte auku. Mina annan oma hääle Superbile, ei leia Octavial ühtegi eelist olevat, v.a. pakiruumi luuk, mis Superbil on imetilluke, Octavia tänu luukpära kerele on selles punktis parem.

Varustuse kohapealt niipalju, et autoks muutuvad mõlemad alates Elegance tasemest. Ja ei tee paha, kui sinna veel üht-teist lisada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jyrisa
huviline



Registreerunud 13.11.07
Postitusi: 38

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: OII 1.9 TDI '07 Fabia 1.4 '08

postitati 10.09.08 11:24 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Swissflam
Kui sa tahad sõita niikui inimene, võta automaat. Manuaalkast on nagu voki taga istuv vanaema - ikka vasaku jalaga hoogu ja parema käega susid ka midagi.

Jah Automaatkast on mugav, aga sa ei saa tulla ütlema, et manuaaliga ei saa inimese moodi sõita. See, et su pea ei jaga lahti rohkemat kui korraga paari tegevust korraga ei tee veel Aut. kasti etemaks.
Ja vokiga sa seda küll võrrelda ei saa. Kohe näha, et sa pole manuaalimees, mis sa selle siduriga ikka hoogu annad.:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Swissflam
huviline

Avatar


Registreerunud 17.10.07
Postitusi: 166

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 1,8T L&K, PT Cruiser

postitati 10.09.08 12:13 Tsiteeri


Hr. jyrisa, kui soovid isiklikus minna, saada mulle PS. Teistel tasub seda vanaema voki repliiki kerge huumoriga lugeda.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Enrico
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.03.06
Postitusi: 437

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Superb Sportline

postitati 10.09.08 13:25 Tsiteeri


Toetan Swissflammi!

Manuaalkast on minu jaoks tänapäeva autodel sama igand kui mootori käivitamine vändast.
Samas oleks see vast hea äriidee tõelistele fanaatikutele pakkuda nn. "melanhoolia paketti" - auto varustatakse lisaks manuaalkastile ka väntkäivituse ja käsitsi pidurdamisega (mitte segamini ajada käsipiduriga) :D

Tänapäeva autodel on enamus vidinaid kaasajastatud ning kõrgtehnoloogilised, kui vaid manuaalkast on veel tootmises.
Viimased võrdlused selles vallas annavad kõik eelised DSG kastile manuaali ees.

Oma tagasihoidlikest kogemustest lisan, et need harvad juhud kui mul on vajadust manuaali järgi tekkinud (lumest välja pääsemisel näiteks) saab tubli abi DSG manuaalvahetuse lisast.

Hommikuti on lisaks ka päris mõnus veereda Pirita teel ummikus ja jälgida kuidas mõni naaber "voki tallamisega" vaeva näeb, sidurit kärsatab, autot jõnksutab ning kirub :P


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
odnor
huviline

Avatar


Registreerunud 10.09.08
Postitusi: 49

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Yeti 1,2DSG

postitati 10.09.08 14:01 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Enrico
Toetan Swissflammi!

Manuaalkast on minu jaoks tänapäeva autodel sama igand kui mootori käivitamine vändast.
Samas oleks see vast hea äriidee tõelistele fanaatikutele pakkuda nn. "melanhoolia paketti" - auto varustatakse lisaks manuaalkastile ka väntkäivituse ja käsitsi pidurdamisega ....


kindlasti veel samasse paketti kojameeste käsitsi keeramine:D


kõik mida oskad on lihtne
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jyrisa
huviline



Registreerunud 13.11.07
Postitusi: 38

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: OII 1.9 TDI '07 Fabia 1.4 '08

postitati 10.09.08 14:05 Tsiteeri


Ma ei olegi väitnud, et mulle Automaatkast ei meeldiks, lihtsalt te tahate manuaali täiesti maha kanda, mida see manuaal teile ette jääb? Ma usun, et teie kurvastuseks monteeritakse neid veel aastaid autodele külge.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kosh
huviline



Registreerunud 07.03.07
Postitusi: 115

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: V8

postitati 10.09.08 14:53 Tsiteeri


Oma tagumik on ikka kuningas antud valikus. Superb on suur ja vaikne ikka Octaviaga võrreldes ja S1 võib isegi kehvema muu tehnika osas meeldima hakata.

Mis puutub siin automaat/manuaalkasti väitlusse, siis ühe kuivsiduriga ülekanne on vähemalt 5% efektiivsem kui traditsiooniline torque converteriga automaatkast+lisaks üldjuhul uimasel käiguvahetus. Seega 5% vähem väändemomenti, 5% vähem võimsust aga küttekulu on ikka üleval. Veerandmiilil/miilil või rallil kiiresti sõita tahtjad üldjuhul sellist kadu endale lubada ei saa (erandiks 700+ kW masinad mille jaoks piisavalt võimsaid sidureid pole mõtekas üldse kasutada). Kahe siduriga automaatkastid juba hakkavad looma aga nendel ka omad vead (2 käiku üles ega alla ei saa kohe vahetada, kuna paaris/paaritu käigu sidur parasjagu kasutuses jms). Usun 7 käiguline kahe kuivsiduriga VAGi DSG automaatkast on õige samm manuaalkastile efektiivsuses järgi jõudmisel, läheb aga 10a aega või rohkemgi kui kõik tootjad sellise taseme saavutavad.
Muidugi diislil väga kitsuke pöörete vahemik ja linnas sellisega sõites kulub DSG ära küll. Octavia 2.0 125kW diisel DSGga proovitud ja sinna sobib see kast hästi küll. Ise tahan enda bensiini põletavast V8st maksimumi välja pigistada ja ehkki olen ka antud isendit automaatkastiga proovinud sobib manuaal minu arvates selle autoga palju paremini kokku. Ühega tundub auto selline pehme pensionäri sõiduk, teisega karm loom mis käigu vahetuse vahetuse ajal mõnusalt istmesse lükkab :) Automaatkast kaotaks kõigele lisaks mu autost 16 hobust ...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 10.09.08 20:10 Tsiteeri


Eks see asi läheb lõpuks kirjuks,igal asjal oma head ja vead. Kui otsustamine lõpuks liiga raskeks läheb,siis teen kõige lihtsama variandi-ostan värvi järgi! Nats naiselik käitumine,aga mis üle jääb....


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 11.09.08 08:26 Tsiteeri


Praeguse seisuga valik OII Elegance 2.0TD luukpära. Manuaal siiski vist hingelägedasem. Lähim linn suht kaugel ja pikemal maanteesõitul kasulik,kui autojuhtimine veits rohkem tähelepanu nõuab-ei jää magama.Eks see selgub siiski lõplikult proovisõitu tehes. Olen siin foorumit lugenud ja arvan,et ehk ka müramatid vajalikud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 19.09.08 20:57 Tsiteeri


Proovisõduni kahjuks ei jõudnudki,aga pole hullu,küll varsti sõidan tüdimuseni.Auto juba salongis ootamas. Kui ükskord eestisse jõuan ja masin käes,siis muljetan teilegi. Lõplikuks valikuks jäi Superb II 2.0TD.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jyrisa
huviline



Registreerunud 13.11.07
Postitusi: 38

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: OII 1.9 TDI '07 Fabia 1.4 '08

postitati 19.09.08 22:45 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: zuzlikesimene
Superb II 2.0TD

Palju õnne traktori soetamise puhul!:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 19.09.08 23:34 Tsiteeri


Tänud! Mulle trakatsid meeldivad. Vähemasti kütusekulu ei sõltu eriti gaasipedaali tallamisest ja see on oluline!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Suslik
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.08
Postitusi: 619

Kasutaja on eemal

Auto: Seat Ateca 1.0TSI, Caddy Maxi 1.6TDI

postitati 14.10.08 21:40 Tsiteeri


27-ndal siis see tähtis päev,kus järjekordne ilus tumepunane Supeb maamunal veeremas! Võib selle teema lukku panna ja varsti tekib uus muljetamise peatükk.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
reFFLex
moderaator

Avatar


Registreerunud 05.11.05
Postitusi: 758

Asukoht: Pirita kant
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0TDI 2017

postitati 15.10.08 06:50 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: zuzlikesimene
27-ndal siis see tähtis päev,kus järjekordne ilus tumepunane Supeb maamunal veeremas! Võib selle teema lukku panna ja varsti tekib uus muljetamise peatükk.

Tsiteerides klassikuid - "hea valik!"

:)

Ärevaid ootus-päevi sulle siis!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
HenriTeine
huviline



Registreerunud 25.07.06
Postitusi: 222

Kasutaja on eemal


postitati 15.10.08 07:55 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: reFFLex
Tsitaat:
Algselt postitas: zuzlikesimene
27-ndal siis see tähtis päev,kus järjekordne ilus tumepunane Supeb maamunal veeremas! Võib selle teema lukku panna ja varsti tekib uus muljetamise peatükk.

Tsiteerides klassikuid - "hea valik!"

:)

Ärevaid ootus-päevi sulle siis!


Halleluujah.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
laving
huviline



Registreerunud 05.05.08
Postitusi: 4

Asukoht: Viimsi
Kasutaja on eemal


postitati 10.11.08 12:11 Tsiteeri
L&K



skoda mudelivalikus on sellised varustusvarjandid:
Classic
Ambience
Elegance
L&K

mida see L&K tähendab ka?
Uue Octavia varustuse nimekiri on iseenesest juba siin. Sealt selle ka maha kopeerisin.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
lare
meeskond

Avatar


Registreerunud 21.10.05
Postitusi: 1154

Asukoht: Harkujärve
Kasutaja on eemal

Auto: Scout

postitati 10.11.08 12:17 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: laving
mida see L&K tähendab ka?

Laurin&Klement
Kaks Vaclavit Škoda firmaga kunagi algust tegid.
L&K on kõige täiuslikumalt varustatud Škoda mudelid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
laving
huviline



Registreerunud 05.05.08
Postitusi: 4

Asukoht: Viimsi
Kasutaja on eemal


postitati 13.11.08 11:30 Tsiteeri


Eestis pole seda varustusastet müügis näinud, kas neid meie turu jaoks ei tooda?
Või eritellimusel on võimalik ikka saada?
Mis sellel varustusastmel võrreldes Eleganciga rohkem kaasa tuleb ka?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 68.0% - SQL: 32.0%]