Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Arvamused Barum rehvide osas (Vastuseid: 13 | Vaatamisi: 7655)
tonuadrik
huviline



Registreerunud 12.08.07
Postitusi: 5

Asukoht: Muraste, Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II Combi Elegance 1,9 TDI

postitati 12.08.07 17:33 Tsiteeri
Arvamused Barum rehvide osas



Esmalt vabandan, kui teema vales foorumiosas, aga ei osanud seda ka kuhugi mujale sokutada.

Et siis hetkel ostmas Auto100 kaudu uut Octavia 2 1,9 TDI Combit. Sain ka hinnapakkumise (mille kallal hetkel töö käib) ;) aga tekkis küsimus diileri poolt standardversioonis pakutavate suvekummide kohalt. Nimelt on need kuulsalt Tsehhi valmistajalt Barum. Malliks Norpolaris 205/55 R16 N. Mäletan lihtsalt väga hästi neid pikke liuge vähegi märjema asfaldi peal mida napilt 10 aasta eest samas tehases toodetud kummidega oma Jawa seljas kogesin. Et siit austet foorumlastele küsimus - kas peaks parem kohe midagi kobedamat alla vahetada laskma, või on tänased Barumi omad OK ?

:cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
lare
meeskond

Avatar


Registreerunud 21.10.05
Postitusi: 1154

Asukoht: Harkujärve
Kasutaja on eemal

Auto: Scout

postitati 12.08.07 18:44 Tsiteeri


Natuke ajab su postitus mind segadusse.;)
-esiteks ei ole Barum Norpolaris mitte suverehv
-teiseks ei ole mingit standardit,mille järgi suverehve tehasest auto alla pannakse.Võid saada Barumi,aga võid saada ka mingit muud kvaliteetrehvi.

Suverehvideks on Barumid OK.Barum Bravuris on selle suverehvi nimi.
Talverehvide Barum Norpolaris osas isiklikku kogemust ei ole.
Samas olen kuulnud kasutajatelt ebarahuldavaid kommentaare.
Soovitan võtta Continentali ja talveks üldse terasvelg 15"+ talverehv + ilukilp (kui muidugi soovid).Tuleb nati kallim,kui 16" talverehv,aga tasub hiljem rahaliselt ja närvide kuluga ära.:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
tonuadrik
huviline



Registreerunud 12.08.07
Postitusi: 5

Asukoht: Muraste, Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II Combi Elegance 1,9 TDI

postitati 12.08.07 20:04 Tsiteeri


Tänud,

seda see Norpolaris veidi kuuldus olevat, et pole päris suverehv. Miski lamelliga mind talvel küll välja ei aja, see on päris kindel, no ja suvel seda lamelli lärmi... ma ei viitsi suurt tümakat iga krõbina peale kah põhja keerata :cool:
Talveks kavatsen kindlasti lisana välja kaubelda miskid vähemalt Hakkapeliitta (või siis Gislaved) naastud eraldi velgedel, ilmselt 15" - majanduslikult kõige mõistlikum.

T


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Timur
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 664

Asukoht: Harju
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi 1,8T

postitati 12.08.07 20:15 Tsiteeri


Isa Faabia-l on talverehvideks Barum Norpolaris ja nendega kannatab sõita küll. Mingeid erilisi pidamise probleeme ei ole ja müra on vähem kui Nokian Hakkapeliitta 2-l.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
reFFLex
moderaator

Avatar


Registreerunud 05.11.05
Postitusi: 758

Asukoht: Pirita kant
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq 2.0TDI 2017

postitati 13.08.07 06:28 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tonuadrik
Tänud,

seda see Norpolaris veidi kuuldus olevat, et pole päris suverehv. Miski lamelliga mind talvel küll välja ei aja, see on päris kindel, no ja suvel seda lamelli lärmi... ma ei viitsi suurt tümakat iga krõbina peale kah põhja keerata :cool:
Talveks kavatsen kindlasti lisana välja kaubelda miskid vähemalt Hakkapeliitta (või siis Gislaved) naastud eraldi velgedel, ilmselt 15" - majanduslikult kõige mõistlikum.

T

Mis teid sa siis sõitma plaanid hakata, et ilmtingimata naastusid tarvis läheb? Mina küll järgmisi talviseid naeltega varustet osta ei taha, kuna nendel pole mõtet. Ma ei satu kusagile kiilakale, hooldamata kõrvalteele ning linnaliikluse jaoks naela küll tarvis pole. Ei anna see pidamisel/vedamisel juurde (teadjad räägivad, et sootuks sitemgi mingitel kiirustel/tingimustes kui lamell) ning lõhub, rõvedalt lõhub asfalti/teekattemärgistust.

Lisaks on kindlasti märgata väiksemat müra OII kabiinis, kui naelu all krõbisemas pole. OII üheks suurimaks miinuseks võibki pidada just tagasihoidlikku mürasummutust - ise omalt poolt võiksid vältida täiendava naelamüra tekitamist ;)

Aga noh - ise ju otsustad :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Rage
klubiliige

Avatar


Registreerunud 10.02.07
Postitusi: 351

Asukoht: Peetri
Kasutaja on eemal

Auto: XF S

postitati 13.08.07 07:34 Tsiteeri


jajaa... kui juba kummidele jutt läks...

seisab sügisel ees ka talvekummide soetamine... kuna ise ka peamiselt tlnas kulgen.. siis kindel plaan ikkagi lamellid muretseda... lisaks muidugi ka miskid terasveljed.. ei taha talvel valukaid lõhkuda...

mis kombinatsiooni keegi soovitada oskaks... mis need hinnad olla võiks?

OII RS siis autoks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Kasutaja Telefoninumber
wigry
huviline



Registreerunud 24.10.05
Postitusi: 456

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia II 1.6 MPI

postitati 13.08.07 07:43 Tsiteeri


Ma oma Octaviaga olen juba varsti 3 aastat sõitnud Sava juustudega ja pole veel kordagi pidamise probleemi olnud. Sisuliselt enam odavamat rehvi saada ei ole, kuid auto püsib teel. Ei mõista, miks inimesed ostavad oma autodele rehvid 2-3k tükist alla. Ei no kui rallit hakkad sõitma siis küll, kuid Tallinnas 30 km/h ummikus seismiseks aitab Sava juust kenasti.

Pole ka maanteel mõistlike kiiruste juures probleeme täheldanud, kuigi õnneks pole sundi kõiksugu ilmadega trassile ronida.


Don't let the perfect be the enemy of the good
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Valts
klubiliige

Avatar


Registreerunud 31.01.06
Postitusi: 330

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Ford Mondeo 1,8 tdci

postitati 13.08.07 07:51 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Rage
seisab sügisel ees ka talvekummide soetamine... kuna ise ka peamiselt tlnas kulgen.. siis kindel plaan ikkagi lamellid muretseda... lisaks muidugi ka miskid terasveljed..
mis kombinatsiooni keegi soovitada oskaks... mis need hinnad olla võiks?


Proovi http://www.rehvimaailm.ee/.
Ise olen nende klemmide teenusega siiamaani rahul. Soodne kah.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 13.08.07 11:17 Tsiteeri


well, barumi talvekatest ei tea ööd ega mütsi, a mingid bravurised või misiganes nimelised barumid olivad üksvahe ühel traktoril suvekateks küll all. ega ma suurt miskit kurta ei mäleta nende kohta, saivad teised paari kuuga nii otsa, et pidi jälle uued ostma. a no kraavi ka ei sõit nendega.
a talveks lamelli mõtlen ise ka üha rohkem, kuigi mul esimesed kümmekond versta kuuluvad sellesse kategooriasse, mida paar nädalat päält lumesadu rookima hakatakse.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
viiking
klubiliige



Registreerunud 14.05.06
Postitusi: 398

Asukoht: Tallinn & Kangru & Loo
Kasutaja on eemal

Auto: Superb III Combi 2,0 TSI

postitati 13.08.07 20:45 Tsiteeri


Barum on minu teada Continentali tütarfirma.
Olen varasemalt kasutanud ja kasutan praegugi kahte Bravurist suverehvina ning möödunud talvel panin keset hooaega kiirkorras kaks Norpolarise naastrehvi alla.
Oma hinna teenivad nad välja ning liiklusoludele vastavalt sõites saab samuti hakkama.
Midagi super-hüper ei ole ning kiirusekummardajatele või mis iganes ekstreemsõidu harrastajatele ei sobi.
Kindlasti parem valik kui kasutatud poolkulunud rehvid.

Kui raha on paremate rehvide jaoks, siis valige paremad, miks mitte Continental ise. Samas kui finantse on rohkem kui ära kulutada jõuab, siis eeldatavalt ei olda Barumist kuulnudki.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
lare
meeskond

Avatar


Registreerunud 21.10.05
Postitusi: 1154

Asukoht: Harkujärve
Kasutaja on eemal

Auto: Scout

postitati 13.08.07 21:23 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: diesel
...a mingid bravurised või misiganes nimelised barumid olivad üksvahe ühel traktoril suvekateks küll all. ega ma suurt miskit kurta ei mäleta nende kohta, saivad teised paari kuuga nii otsa, et pidi jälle uued ostma.

Tohoh:o
Kas sul kohalt võttes siis rehv suitses igakord.:P
Minul kestsid eelmisel masinal Barum Bravurised 205/55R16 kaks hooaega ilusti.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 14.08.07 08:03 Tsiteeri


ähh, ma sõidan nigu unine pensionär.
a otsa nemad saivad.
praegast olen traktorile alla soetand miskised mischelinid ja nood näivad ikke kordades kauem kestvat. paistab suisa nõnna, et jääb veel tulevakski suveks veidike.
et jutt küll barumist a krt äkki on tõsi taga neil engelsmannidel kui räägivad, et põle nõnna rikkad, et odavat asja osta.
võta nüid kinni.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
indro
meeskond



Registreerunud 21.10.05
Postitusi: 280

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal


postitati 22.08.07 18:03 Tsiteeri


Naise Audile sai ka kevadel Barum Bravurised soetatatud ja hetkel küll ühtegi halba sõna pole öelda. Läbitud 10 tuhande kilomeetri jooksul on kulumine minimaalne ja pidamine nii kuiva kui märjaga hea.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ka:rel
huviline

Avatar


Registreerunud 05.04.06
Postitusi: 59

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia Combi 1.6 Elegance '02

postitati 23.09.07 08:12 Tsiteeri


Mul ka kevadest B Bravurised all ja pole esimese ~10000 km- ga veel kuigipalju kulunud.

Sõidumaneer on mul väga rahulik, seega ei oska ma nonde haakumisvõimet ka eriti kommenteerida. Ülemäge kohalt minnes vist on paar korda natuke kriuksuma võtnud, muud midagi.


Lugupidamisega,
ka:rel
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 63.5% - SQL: 36.5%]