Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3
Autor:
Pealkiri: Müraisolatsioon + Audio (Vastuseid: 70 | Vaatamisi: 14463)
meelisa
klubiliige



Registreerunud 05.11.18
Postitusi: 21

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Karoq 1.5TSI Elegance 2WD DSG, enamus lisad võetud

postitati 15.10.19 12:23 Tsiteeri


Mina olen sõitnud Superbis, ilma Cantonita ja vahe oli minu jaoks piisav, et tunda vahet. ma räägin siin üle mobla Spotify kuulata normaalse bassiga musa.
Kui Canton õigesti seadistada siis tuleb sealt midagi ikka ja ei plärise lihtsalt - tavalist bassi ei saa üles keerata palju, see keerab pekki tugevalt kuulates.

Aga selle 500.- eest ei saa sa mitte essugi paremat. Mul on plaanis mingi aeg see teema ette võtta aga kindlasti odavalt ei saa midagi head. Ravolar on ka korralikult hinda tõstnud. Enne oli premium 490.- nüüd juba 550.- ja see pole ka teab mis tasemel heli.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
M8DSwordfish
klubiliige



Registreerunud 10.05.10
Postitusi: 212

Asukoht: Enamasti siinpool Soome lahte
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq Sportline’20, Kodiaq RS ‘23, Rapid Spaceback '14.

postitati 16.10.19 05:53 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Renxx9
Aga maksumuse kohta vaidleksin vastu küll.
Eelmisele Octaviale (MK3) lasin
Ravolaris
premium süsteemi paigaldada. Vahetati välja neli uksekõlarit komponentide vastu, lisati väike võimendi ja teostati uste müraisolatsioon. Hind oli tollel ajal 500. Praegu 550. Ehk siis Cantoni raha, kuid heli on palju puhtam, selgem ja täpsem ka ilma bassikõlarita.
Uude autosse soovisin juba midagi ägedamat (süües kasvab isu), aga kuna ei soovinud ülearu palju raha välja käia, siis otsustasin kõik otsast lõpuni ise teha, enda valitud komponentide ja materjalidega. Kogu lugu läks maksma (müra+heli) kokku umbes 1300+ enda aeg, mida pole arvutanud. Selle summa sisse kuuluvad ka spetsiifilisemad abivahendid, paigaldustarvikud ja tööriistad, mida mul garaazis ei olnud. Kuna tegemist on tööautoga, mille pidamiskulud katab tööandja ja milles ma veedan väga palju aega 4-5 aasta vältel, siis on see igati mõistlik kulu. Pealegi on võimalik suht lihtsa vaevaga kogu see heli sealt välja võtta ja originaalkõlaritega asendada, mis muudab projekti veelgi odavamaks.


Et siis see ongi sama hinnaklass, mis Canton, heli puhtus ja selgus on sealjuures kahe kõrva vahel kinni, sest seal Ravolari stendis seda Premiumi ja ka Premium plussi kuulates ei näinud mina jälle pointi ümberehituseks. Vahe küll väike oli aga mitte selline millega striimimisteenus oluliselt paremaks muutuks. Ja süües isu kasvatamine ongi seesama koht, et kui sellestsamast Ravolarist minna "Dark Power'i" peale, siis ei ole ka jälle rahalist vahet. Kuna aga olen vana paks ja laisk, siis ise ma seda nagunii tegema ei hakka. (Ja selles ei ole mingit kriitikat nende suunas kes ise teevad. Nooremast peast sai isegi tehtud)
Mürasummutuse koha pealt ei vaidle ja lasen ka järgmisele Skodale (mis juba tellitud) Ravolari poisid kallale, aga Cantoni tellisin ikka juba ka uude autosse sisse.
Aga see ei olegi selle teema point siin. Tubli teema sellegipoolest, sest tänapäeval isetegemist ja sellest saadud emotsiooni teistega jagamise rõõm on nii mõndagi väärt. Respekt. Ja minusugust kergelt sapist taati ei tasu südamesse võtta. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kuuba
huviline

Avatar


Registreerunud 30.05.17
Postitusi: 88

Kasutaja on eemal

Auto: Superb III 1.4TSI ACT

postitati 16.10.19 07:30 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: M8DSwordfish
Tsitaat:
Algselt postitas: Renxx9
Aga maksumuse kohta vaidleksin vastu küll.
Eelmisele Octaviale (MK3) lasin
Ravolaris
premium süsteemi paigaldada. Vahetati välja neli uksekõlarit komponentide vastu, lisati väike võimendi ja teostati uste müraisolatsioon. Hind oli tollel ajal 500. Praegu 550. Ehk siis Cantoni raha, kuid heli on palju puhtam, selgem ja täpsem ka ilma bassikõlarita.
Uude autosse soovisin juba midagi ägedamat (süües kasvab isu), aga kuna ei soovinud ülearu palju raha välja käia, siis otsustasin kõik otsast lõpuni ise teha, enda valitud komponentide ja materjalidega. Kogu lugu läks maksma (müra+heli) kokku umbes 1300+ enda aeg, mida pole arvutanud. Selle summa sisse kuuluvad ka spetsiifilisemad abivahendid, paigaldustarvikud ja tööriistad, mida mul garaazis ei olnud. Kuna tegemist on tööautoga, mille pidamiskulud katab tööandja ja milles ma veedan väga palju aega 4-5 aasta vältel, siis on see igati mõistlik kulu. Pealegi on võimalik suht lihtsa vaevaga kogu see heli sealt välja võtta ja originaalkõlaritega asendada, mis muudab projekti veelgi odavamaks.


Et siis see ongi sama hinnaklass, mis Canton, heli puhtus ja selgus on sealjuures kahe kõrva vahel kinni, sest seal Ravolari stendis seda Premiumi ja ka Premium plussi kuulates ei näinud mina jälle pointi ümberehituseks. Vahe küll väike oli aga mitte selline millega striimimisteenus oluliselt paremaks muutuks. Ja süües isu kasvatamine ongi seesama koht, et kui sellestsamast Ravolarist minna "Dark Power'i" peale, siis ei ole ka jälle rahalist vahet. Kuna aga olen vana paks ja laisk, siis ise ma seda nagunii tegema ei hakka. (Ja selles ei ole mingit kriitikat nende suunas kes ise teevad. Nooremast peast sai isegi tehtud)
Mürasummutuse koha pealt ei vaidle ja lasen ka järgmisele Skodale (mis juba tellitud) Ravolari poisid kallale, aga Cantoni tellisin ikka juba ka uude autosse sisse.
Aga see ei olegi selle teema point siin. Tubli teema sellegipoolest, sest tänapäeval isetegemist ja sellest saadud emotsiooni teistega jagamise rõõm on nii mõndagi väärt. Respekt. Ja minusugust kergelt sapist taati ei tasu südamesse võtta. :)


Mürasummutus ustes teeb Cantoni paremaks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 16.10.19 11:04 Tsiteeri


Minumeelest ühe asja unustate te kõik ära.
Nimelt Canton ei suuda väga madalat mängida ehk kui on soov madalat heli saada juurde, siis tuleb igal juhul midagi muud mõelda välja.
Kõik mürasummutused jne parandavad asja, kuid teatud sagedused on kadunud ja see on nende tehaste süsteemide kõige suurem häda.


See päris asjalik näide kuidas teha lihtsalt:
https://www.briskoda.net/forums/topic/407494-skoda-octavia-canton-subwoofer-upgrade/?hl=%2Bcanton+%2Bupgrade#entry4695376


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
martinifoto
huviline



Registreerunud 10.08.10
Postitusi: 164

Kasutaja on eemal


postitati 26.03.20 07:50 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: vamps
T2pitahti tuleb kuidagi teistmoodi kirjutada, siis 6nnestub ka midagi postitada :)

Tohoh :o Kas see mingi hiljutine teema? Muide eurom2rgiga sama keiss.

Anyways. Ysna soiku j22nud teema, aga kerin korraks veel yles.

Eelmine auto oli 2015 O3 Combi, millel oli uuest peast esimese omaniku poolt tehtud korralik summutus (korraliku all pean silmas, et nii esi- kui tagauksed k2isid raskemalt, kapoti alt ei kuulnud 1.4 TSI 6mblemismasina sirinat ning pagasiluuk ei tulnud enam nii kergesti alla). Maanteel kannatas s6ita ning linnas tekkis tunne nagu polekski k6ige odavamas autos.

See l2heb nyyd v2ga maitsekysimuseks, aga mis paketti siis Ravolarist m6istlik oleks v6tta tehaseseades autole? Autoks on 2019 Leon ST Xcellence 2.0, millega aastas tuleb 20-30 000km, nendest 35% Tallinn-Tartu peal ja ylej22nud 65% Tallinnas sees liigeldes. Lamellid said ostetud meelega vaiksed. H2irib myra maanteel ja linnas, krobelisel teel, vibratsioon.

Vaadates Ravolari kirjeldusi erinevate pakettide kohta, siis kipun arvama, et Octavia oli tehtud k6ige kallima, 1150eur paketiga. Kas kellelgi on olnud kogemust k6igi kolme (440/890/1150eur) paketiga?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
amylla
huviline



Registreerunud 23.02.16
Postitusi: 27

Kasutaja on eemal

Auto: Octavia 1,2 TSI 81kW 2016

postitati 16.05.20 23:14 Tsiteeri


Kui ma 2016 oma Octavia III audiot tuunisin, siis pakiruumi mahtu oluliselt vähendava eraldiseisva subwooferi kasti asemel tellisin Poolast pakiruumi küljel olevasse õnarusse sobituva spetsiaalse subwooferi kesta. http://sklep.basser.pl/en/fit-box-enclosures/501-skoda-octavia-3-fit-box-subwoofer-enclosure.html Paistab, et hetkel see firma toodet ei paku. Aga guugeldades leidsin, et saab ka mujalt https://www.amazon.co.uk/Inex-Octavia-Estate-Subwoofer-Enclosure/dp/B07912D7J4 Soovitan! :)
Oma autost on paar fotot siin: https://www.icloud.com/sharedalbum/#B0F532ODWIBhu7h


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Renxx9
huviline

Avatar


Registreerunud 09.01.14
Postitusi: 132

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia E-TEC, DSG, 2021

postitati 03.06.21 15:51 Tsiteeri


See teema on minujaoks nüüd lõppenud.
Kes endale head vaikset ja erksa minekuga pilli soovib, siis see on nüüd müügis:

https://www.auto24.ee/used/3532702

Heli sai välja võetud ja helisüsteem on täielikus tehaseseades. Teemasse ei lisanud, aga alla said ka mürasummutusega rehvid ja nendega sõites ei ole vahet, kas on krobeline asfalt, sile või on auklik teekate. Väga hea ja vaikne on sõita kõikides tingimustes.

Kuigi uuest autost siia teemat pole plaanis, siis aga ikkagi, mine tea mis mõte pähe võib veel tulla :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kuuba
huviline

Avatar


Registreerunud 30.05.17
Postitusi: 88

Kasutaja on eemal

Auto: Superb III 1.4TSI ACT

postitati 03.06.21 19:06 Tsiteeri


Ma pole mürasummutusega rehvidest midagi kuulnud. Äkki jagad infot, millega tegu?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Renxx9
huviline

Avatar


Registreerunud 09.01.14
Postitusi: 132

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia E-TEC, DSG, 2021

postitati 04.06.21 10:53 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kuuba
Ma pole mürasummutusega rehvidest midagi kuulnud. Äkki jagad infot, millega tegu?


Kummaline, et enamus inimesi pole kuulnud ja kuni kevadeni ei teadnud ise ka sellest midagi.
Tegelikult toodavad vaiksemaid rehve juba pea kümme aastat paljud mainekamad rehvitootjat. Näiteks:

https://www.goodyear.eu/et_ee/consumer/why-goodyear/soundcomfort-technology.html


Ei hakka siin pikemalt enda loomingust jahuma, kuna olen VW foorumisse juba teema teinud.
Lugeda saab siit:

https://foorum.vwklubi.eu/viewtopic.php?f=77&t=157346


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kuuba
huviline

Avatar


Registreerunud 30.05.17
Postitusi: 88

Kasutaja on eemal

Auto: Superb III 1.4TSI ACT

postitati 04.06.21 12:04 Tsiteeri


Millise tootja mürasummutusega rehvi ise kasutasid?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Renxx9
huviline

Avatar


Registreerunud 09.01.14
Postitusi: 132

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia E-TEC, DSG, 2021

postitati 04.06.21 12:07 Tsiteeri


No sellepärast VW teema oma eelmisesse postitusse lisasingi, et seal ju kõik vastused olemas :D

NoorTehnikust soetasin sama mati, mida kasutasin ka ustes ja igalpool mujal:

https://www.noortehnik.ee/munarestikujuline-summutusmaterjal-30mm/


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kuuba
huviline

Avatar


Registreerunud 30.05.17
Postitusi: 88

Kasutaja on eemal

Auto: Superb III 1.4TSI ACT

postitati 04.06.21 13:53 Tsiteeri


Ma mõtlesin, et sa ostsid mõne tootja poolt valmistatud silent rehvi. Et oskad kogemusi jagada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Renxx9
huviline

Avatar


Registreerunud 09.01.14
Postitusi: 132

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia E-TEC, DSG, 2021

postitati 04.06.21 17:27 Tsiteeri


A ei jah. Sain küsimusest teistmoodi aru. Vanainimese kiire elu ja seetõttu ka lugemisvõime taandunud selektiivsele instinktile.
Aga premium tootja rehvist sain inspiratsiooni ise katsetamiseks. Päris mürasummutusega tehaserehvi ei ole ise kasutanud. Kui nüüd teemat jätkata ja mõtlema hakata, siis tunduks päris huvitav tehase mürasummutusega rehvi kaal vs sama rehv ilma summutuseta. Ise kleepides sain 300 grammi rehvikohta kaalu juurde. Kiirendusel ja pidurdamisel vahet ei täheldanud, kütusekulu osas jään vastuse võlgu, kuna pole seda kunagi jälginud väga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Puuriit
huviline



Registreerunud 10.12.07
Postitusi: 218

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline

postitati 09.06.21 16:48 Tsiteeri


Ma olen endiselt skeptiline selles osas. Siin üks kommertsteaduslik artikkel antud teemal - https://www.caranddriver.com/news/a15345724/tested-do-acoustically-insulated-tires-really-hush-road-noise/

Väidetavalt on vahe minimaalne. Endal autole otsisin selleks suveks spetsiaalselt vaiksemaid rehve ning leidsin kirjade järgi 67db veeremüraga Hankookid mis päriselt on ka vaiksed (võrreldes lärmavate Conti SC5-tega). Esiosast võttis märkimisväärselt maha veel logari tegemine (vibra + akustiline). Julgen väita, et ma poleks Contisid selle umbpoorsega oluliselt vaiksemaks saanud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
lauriojasoo
huviline

Avatar


Registreerunud 16.01.21
Postitusi: 49

Asukoht: Forssa
Kasutaja on eemal


postitati 10.06.21 07:44 Tsiteeri


Enda omal ka cont.sportcontact5-d all ja koopad tehtud, väljast poolt. Ja peab ütlema, et erilist vahet pole. Kuna rehvimüra on tõesti väga tugev, eriti siin Soomes kus on krobeline teekate.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Kasutaja Telefoninumber
Puuriit
huviline



Registreerunud 10.12.07
Postitusi: 218

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline

postitati 10.06.21 09:06 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: lauriojasoo
Enda omal ka cont.sportcontact5-d all ja koopad tehtud, väljast poolt. Ja peab ütlema, et erilist vahet pole. Kuna rehvimüra on tõesti väga tugev, eriti siin Soomes kus on krobeline teekate.


Kuidas ja mida sa tegid? Mina panin logarile mitte kerele, s.t. esimese kihina pigimatt alu kattega ja sinna otsa pehmem akustiline mis ühtlasi istub ka kere ja logari vahel ja ei lase seal tekkivaid helisid kontaktiga otse kereplekki kanda. Vahe oli märgatav. Tagaots jäi ikka karjuma, sest sama asja seal teha ei saa ja tuli piirduda salongi osaga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
lauriojasoo
huviline

Avatar


Registreerunud 16.01.21
Postitusi: 49

Asukoht: Forssa
Kasutaja on eemal


postitati 10.06.21 11:12 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Puuriit
Tsitaat:
Algselt postitas: lauriojasoo
Enda omal ka cont.sportcontact5-d all ja koopad tehtud, väljast poolt. Ja peab ütlema, et erilist vahet pole. Kuna rehvimüra on tõesti väga tugev, eriti siin Soomes kus on krobeline teekate.


Kuidas ja mida sa tegid? Mina panin logarile mitte kerele, s.t. esimese kihina pigimatt alu kattega ja sinna otsa pehmem akustiline mis ühtlasi istub ka kere ja logari vahel ja ei lase seal tekkivaid helisid kontaktiga otse kereplekki kanda. Vahe oli märgatav. Tagaots jäi ikka karjuma, sest sama asja seal teha ei saa ja tuli piirduda salongi osaga.


Pigimatt kere külge ja mastiks peale. Logaritele pole veel midagi pannud aga tundub, et peaks mingi mati panema.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Kasutaja Telefoninumber
Puuriit
huviline



Registreerunud 10.12.07
Postitusi: 218

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline

postitati 10.06.21 12:51 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: lauriojasoo
Tsitaat:
Algselt postitas: Puuriit
Tsitaat:
Algselt postitas: lauriojasoo
Enda omal ka cont.sportcontact5-d all ja koopad tehtud, väljast poolt. Ja peab ütlema, et erilist vahet pole. Kuna rehvimüra on tõesti väga tugev, eriti siin Soomes kus on krobeline teekate.


Kuidas ja mida sa tegid? Mina panin logarile mitte kerele, s.t. esimese kihina pigimatt alu kattega ja sinna otsa pehmem akustiline mis ühtlasi istub ka kere ja logari vahel ja ei lase seal tekkivaid helisid kontaktiga otse kereplekki kanda. Vahe oli märgatav. Tagaots jäi ikka karjuma, sest sama asja seal teha ei saa ja tuli piirduda salongi osaga.


Pigimatt kere külge ja mastiks peale. Logaritele pole veel midagi pannud aga tundub, et peaks mingi mati panema.


Pasteedi logarid said lõpus sellised, Superbile läks analoogne kombo. Logari plastile esimene kiht SGM Onyx Prime ja sinna otsa SGM F-Isolon. Originaalis on sinna kleebitud lihtsalt paar villatükki.

https://www.upload.ee/thumb/13224074/Logar.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
lauriojasoo
huviline

Avatar


Registreerunud 16.01.21
Postitusi: 49

Asukoht: Forssa
Kasutaja on eemal


postitati 11.06.21 05:26 Tsiteeri


Pole sellisest firma toodangust kuulnudki, mis hinnaklass sellel on võrreldes stp v silent coat-ga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Kasutaja Telefoninumber
Puuriit
huviline



Registreerunud 10.12.07
Postitusi: 218

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline

postitati 12.06.21 03:40 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: lauriojasoo
Pole sellisest firma toodangust kuulnudki, mis hinnaklass sellel on võrreldes stp v silent coat-ga.


STP-ga sarnaselt vene toodang, meil müüb nt. Audiocity ja Fixus (riiulikaup). Hinnaklass veidi soodsam kui STP (eriti kui sul Fixuses soodukas) ja kvaliteet pmst sama - Superbi tegin STP-ga ja Passati SGM-iga.

https://spb.sgm-techno.ru/tovarnye-znaki


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Freddys
huviline



Registreerunud 04.10.14
Postitusi: 40

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 2020 Superb Combi 1,5 TSI 110kw

postitati 23.10.21 17:45 Tsiteeri





Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 73.0% - SQL: 27.0%]