Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Soojendusega esiklaas ja nähtavus (Vastuseid: 13 | Vaatamisi: 5294)
rreinurm
klubiliige



Registreerunud 25.04.14
Postitusi: 6

Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Superb

postitati 02.07.17 16:53 Tsiteeri
Soojendusega esiklaas ja nähtavus



Teema puudutab mikroniitidega esiklaasi soojendust, mis antud hetkel (02.07.17) ainuke valik Skoda mudelitele v.a. uus Superb ja Kodiaq (juhul kui keegi muud infot ei oma). Kõik kiidavad klaasi ülessulamise mugavust, aga nähtavuse koha pealt ma kommentaare väga ei leidnud. Palun soojendusega esiklaasi omanike kommentaare, et kas kui palju mikroniidid nähtavust mõjutavad ja kas jääksite endiselt selle klaasi valiku juurde?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MeelisK
huviline



Registreerunud 19.07.13
Postitusi: 98

Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia 2,0 masuudipress 2023

postitati 02.07.17 18:21 Tsiteeri


Nähtavust ei piira, vahest päiksega viskab iseäraliku lillaka tooni traatidele ja toob nad esile. Talvine mugavus kompenseerib sellised kõrvalnähud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 02.07.17 18:58 Tsiteeri


Mina ka ei tea,et oleks kuidagi mõjutanud.Mul oli see küll naise Fordil,aga niipalju kui sellega sõitsin, ei näinud sealt mingit erinevust.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
M.Jaaska
huviline



Registreerunud 13.01.14
Postitusi: 134

Asukoht: Võru/Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Välismaa auto

postitati 02.07.17 20:19 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: MeelisK
Nähtavust ei piira, vahest päiksega viskab iseäraliku lillaka tooni traatidele ja toob nad esile. Talvine mugavus kompenseerib sellised kõrvalnähud.

Aga webasto teeb soojendusega klaasile silmad ette.


levwfreaks.eu - Meie uus koduleht._________ Sõidad jälle ja naeratad! Forss
... Magnus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Octavianus
huviline

Avatar


Registreerunud 25.10.05
Postitusi: 205

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Superb III 2015 280HP Elegance

postitati 03.07.17 07:00 Tsiteeri


soojendusega esiklaas põhjustab mul seda probleemi hoopis, et telefoni GPS ei kipu töötama suvalisest kohast, kus telefoni on mugav juhi positsioonilt vaadates hoida (keskkonsool näiteks).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 03.07.17 09:05 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: M.Jaaska
Tsitaat:
Algselt postitas: MeelisK
Nähtavust ei piira, vahest päiksega viskab iseäraliku lillaka tooni traatidele ja toob nad esile. Talvine mugavus kompenseerib sellised kõrvalnähud.

Aga webasto teeb soojendusega klaasile silmad ette.

Webasto ei asenda esiklaasisoojendust ja vastupidi. Kas sul on Webasto puhul istmesoojendused ka puudu?
Jah, traadid mõjutavad küll nähtavust, mõnes olukorras rohkem ja teises vähem. Aga kas see häirib või mitte, see on individuaalne. Kui fokusseerid oma pilgu ikka teele ja ettepoole, siis väga ei märka neid ja unustad kiirelt selle, et nähtavus on natuke erinev tava esiklaasist. Märkad pigem vastupäikese korral või siis pimedas, sest valgus murdub traatide olemasolu korral tavalisest klaasist erinevalt ning siis on vastusõitjate tuled ja ka muud valgusallikad sellise kerge haloga.
Jah jääksin endiselt selle valiku juurde, talvel pole kordagi esiklaasi kraapinud jääst puhtaks. Aitab ka sõidu ajal, kui on mingi nõme ilmaolu parajasti ja sademed kipuvad jäätuma esiklaasil või klaasipuhastitel. Ideaalis valiksin muidugi Webasto ka lisaks ning võimalusel ka roolisoojenduse. Ma ei tea kas viimast Skodale pakutakse, ei viitsi hinnakirja vaadata. Siis oleks minu jaoks ideaalne talvekombo.
Telefonileviga mul Passati puhul probleemi pole ja ei sega levi. Kileversiooni puhul aga nõuab VW premium hands-freed ehk siis lisaantenn, -SIM jne.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Blitzkrieg
klubiliige



Registreerunud 24.04.14
Postitusi: 84

Kasutaja on eemal

Auto: Superb 1.4 TSI DSG

postitati 03.07.17 10:07 Tsiteeri


omal sama esiklaas ja täitsa ok. Ei saa arugi et need niidid jooksevad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Wazer
huviline

Avatar


Registreerunud 04.03.17
Postitusi: 51

Kasutaja on eemal

Auto: Fabia 1.2 MPI 51kW 2x4

postitati 03.07.17 10:53 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: markus

Jah jääksin endiselt selle valiku juurde, talvel pole kordagi esiklaasi kraapinud jääst puhtaks. Aitab ka sõidu ajal, kui on mingi nõme ilmaolu parajasti ja sademed kipuvad jäätuma esiklaasil või klaasipuhastitel. Ideaalis valiksin muidugi Webasto ka lisaks ning võimalusel ka roolisoojenduse. Ma ei tea kas viimast Skodale pakutakse, ei viitsi hinnakirja vaadata. Siis oleks minu jaoks ideaalne talvekombo.
Telefonileviga mul Passati puhul probleemi pole ja ei sega levi. Kileversiooni puhul aga nõuab VW premium hands-freed ehk siis lisaantenn, -SIM jne.


Kodiaqile saab kilega esiklaasisoojenduse, roolisoojenduse (koos käigulabadega) ja webasto (või analoog?) korraga. Ma tellisin need kolm korraga ja veel lisaks ka telefoni laadimisega laeka keskkonsooli mis pidi väidetavalt ka mingit antennivõimendust omama. Eks saab siis näha kas telefoni signaal ja GPS levib ilusti või ja.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 03.07.17 11:02 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Wazer Kodiaqile saab kilega esiklaasisoojenduse, roolisoojenduse (koos käigulabadega) ja webasto (või analoog?) korraga. Ma tellisin need kolm korraga ja veel lisaks ka telefoni laadimisega laeka keskkonsooli mis pidi väidetavalt ka mingit antennivõimendust omama. Eks saab siis näha kas telefoni signaal ja GPS levib ilusti või ja.

Anna siis teada kuidas kilesoojendus töötab, no juhul kui meil ikka korralikku talve peaks tulema. Osad allikad väidavad, et alates -15 kraadist pidavat kileversioon hätta jääma ja traatidega parem olema. Samas noh, palju meil seda alla -15 siin on talve jooksul, 1-2 päeva ehk.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 03.07.17 18:00 Tsiteeri


Klaasi soojendus on hea ja kiire,kui äkki vaja sõitu alustada.Webastoga läheb ikka veits aega enne kui korralikult jääs klaas sulama hakkab.2015 Scoudile ei saanud neid koos,võtsin webasto.Fabiale ei saanud üldse kumbagi.
Aga niipalju võin küll öelda,et webastoga autol pole istmesoojendusi praktiliselt üldse kasutanud kui on tekstiil istmed.Volvol nahaga sai ikka vahel kasutatud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
markus
huviline



Registreerunud 27.11.09
Postitusi: 305

Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW

postitati 03.07.17 20:22 Tsiteeri


Webasto ja klaasisoojendus koos oli Scoudil välistatud?:o Huvitav mis seal segavat võiks olla?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 04.07.17 05:40 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: markus
Webasto ja klaasisoojendus koos oli Scoudil välistatud?:o Huvitav mis seal segavat võiks olla?


Ei oska kommenteerida,aga nii 2015 peale 22 nädala toodetud autoga oli.Samas tuli sellest ajast multifunktsionaalne nahkrool standardisse,mis enne seda oli lisa.Samuti ei saanud koos webastoga seda elektrilist soojaabilist ahju.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
CH4
klubiliige



Registreerunud 10.10.14
Postitusi: 32

Asukoht: Harjumaa-Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi G-TEC

postitati 11.07.17 08:59 Tsiteeri


Alguses oli natukene harjumatu pimedas sõites tulede ümber tekkiv kerge halo. Kaks ja pool aastat hiljem ei pane sellist asja enam tähelegi. Kui päike madalal ja sõidad vastu päikest, siis tekib omamoodi väike vikerkaar esiklaasi, minul sõitmist ei sega. Samas kõigil on silmad erinevad. Enne oma auto tellimist uurisin ka netis klaasisoojenduste kohta ja saatusin peale ühele foorumile, kus fordi omanik oli sunnitud uuel autol esiklaasi välja vahetama, sest nendest niitidest läbi vaatamine pani tal pea valutama.
Mina tellisin esiklaasisoojenduse koos webastoga ja pole kordagi kahetsenud. Webasto ei asenda esiklaasisoojendust ja vastupidi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rreinurm
klubiliige



Registreerunud 25.04.14
Postitusi: 6

Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Superb

postitati 20.10.17 08:05 Tsiteeri


Selle hooaja esimene esiklaasi härmatis
https://www.upload.ee/image/7576006/harmasklaas.jpg
Väljas oli 1.5 kraadi sooja auto andmetel. Sekundeid ei mõõtnud, kuid kellaaja järgi, alla minuti suutis küttekilega esiklaas härmatise üles sulatada. Nüüd tuleb oodata tõsisemat talve.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 62.8% - SQL: 37.2%]