Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Tervitused klubilistele siitilmast! Olen jätkuvalt elus! (Vastuseid: 13 | Vaatamisi: 3149)
Enrico
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.03.06
Postitusi: 437

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Superb Sportline

postitati 30.11.16 10:35 Tsiteeri
Tervitused klubilistele siitilmast! Olen jätkuvalt elus!



Mõte siia kirjutada tekkis juba eile koju sõites kui leidsin, et viimasel ajal ei julge ma enam rohelise tule süttides ristmikule sõitma hakata.
See mõte tekkis kui minule rohelise tule süttides lendas minu nina eest taaskord mööda Tallinnas oma "liikumisvabadust" nautiv liinibuss, mille juht andis arvatavasti gaasi kohe kui talle kollane tuli tekkis. Ristmikule jõudis ta punasega ning kui mu sisetunne poleks mind hoiatanud, siis loeksite te täna minust hoopis Delfi uudistest, kui lahkunud klubiliikmest. :(

Lisaks bussidele on punane tuli muutunud "jõuluehteks" ka muudele liiklusoinastele.
Pole haruldane olukord, kus jään kollase tule tekkides oma reas seisma aga kõrvaltreast panevad veel 2 kuni 3 autot juba roosa/punase tule alt läbi.

Sellised liiklusoinad peavad ka muid liiklusreegelid rohkem nagu soovitusteks.

Eriti kurb on nende seas näha ka arvatavasti meie klubiliikmeid.

Metsik kiirendamine möödasõidul või rohelise tule süttides, hoolimata vastu tulevatest, võibolla algajatest juhtidest, kes ei pruugi sellist "Markko Märtinit" kohates adekvaatselt reageerida ning .... . Pikivahe mitte hoidmine, seda veel ka tänastes talvetingimustes jne .... :(

Siinkohal tahan tervitada ka neid isehakanud "Škoda klubi bussijuhte", kes minust igal hommikul Pirita teel mööda bussirada mööda uhavad (ikka kiiremini kui 50 km/h). Kes huvi tunnevad, siis võin ka nende registrinumbreid siin jagama hakata. Pilti ei viitsi neist teha, et neist 15 sekundi staare luua. Mõni kord aastas küll olen näinud, et nad maksavad selle "kiirteelõivu" ilusti Russalka parklas ära ja kimavad edasi aga mis sellest. Elu on ju hernes kuni sellest hernepuder tehakse.

Kokkuvõttes tahan öelda, et .... ..... mul pole midagi öelda. Hirm on sellise liikluskultuuriga linnas liigelda :o


www.golfikaubad.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
M.Jaaska
huviline



Registreerunud 13.01.14
Postitusi: 134

Asukoht: Võru/Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Välismaa auto

postitati 30.11.16 19:37 Tsiteeri


Olin nüüd jälle Tallinnas ajavahemikul 21-24 ja olen jätkuvalt arvamusel, et soovi seda linna autoga külastada, kui just vajadust pole.

Kohalikud ehk on harjunud sellise liikluskultuuriga, kuid mina kui lõunaosariikidest ei harrasta sellist stiili.


Eriti jäi meelde Rocca al Mare ringile sõites meelde see bussijuht, kes suund sees tuimalt ette keeras ja siis veelkord vasakule reastus. Saan aru, et ühistransport peab peatuma peatuses ja siis võibolla rea vahetus on keeruline, et saada vajalikku ritta, kuid, kas selleks peab autodel esiotsa maha võtma?

Minu masin jäi seekord terveks, kuid alati ju ei märka 100% kõike ümber toimuvat.

See jutt ilmselt kaugemale siit foorumist ei jõua, kuid lootus on, et ehk keegi loeb ja mõtleb.


levwfreaks.eu - Meie uus koduleht._________ Sõidad jälle ja naeratad! Forss
... Magnus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Laur
huviline

Avatar


Registreerunud 30.03.15
Postitusi: 78

Asukoht: Keila
Kasutaja on eemal

Auto: MB E320CDI

postitati 30.11.16 20:22 Tsiteeri


Sõidan seda ringristmiku igapäevaselt, bussi keeramine on tavaline ja ettearvatav. Oinad on teiselpool ristmiku, need kes ringi teisest reast keeravad ehitajate teele.
Harjutamine teeb meistriks, külasta tihedamini tallinna. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
M.Jaaska
huviline



Registreerunud 13.01.14
Postitusi: 134

Asukoht: Võru/Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Välismaa auto

postitati 30.11.16 20:34 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Laur
Sõidan seda ringristmiku igapäevaselt, bussi keeramine on tavaline ja ettearvatav. Oinad on teiselpool ristmiku, need kes ringi teisest reast keeravad ehitajate teele.
Harjutamine teeb meistriks, külasta tihedamini tallinna. :)


See pole õigustus, et nii tehakse, teeme edasi.
Mina EI PEA teadma, et see on etteaimatav. Mina siiski sõidan Liiklusseaduse järgi, mitte "Tallinna vaikimise kokkulepitud liiklemisjuhiste" järgi.


levwfreaks.eu - Meie uus koduleht._________ Sõidad jälle ja naeratad! Forss
... Magnus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kkaurkk
huviline



Registreerunud 12.06.15
Postitusi: 41

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Fabia Combi 1.2 TSI

postitati 01.12.16 04:44 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: M.Jaaska
Tsitaat:
Algselt postitas: Laur
Sõidan seda ringristmiku igapäevaselt, bussi keeramine on tavaline ja ettearvatav. Oinad on teiselpool ristmiku, need kes ringi teisest reast keeravad ehitajate teele.
Harjutamine teeb meistriks, külasta tihedamini tallinna. :)


See pole õigustus, et nii tehakse, teeme edasi.
Mina EI PEA teadma, et see on etteaimatav. Mina siiski sõidan Liiklusseaduse järgi, mitte "Tallinna vaikimise kokkulepitud liiklemisjuhiste" järgi.


Ma saan aru, et autovabast lahedast liikumisest tulek ummistunud kilulinna on problemaatiline. Kuid kahju on mul sellest, et kui vähe tihedama liiklusega ei harjuta, siis paljudesse kohtadesse väljaspool maarjamaad pole üldse asja. Kilulinna liiklus on paljude kohtadega võrreldes ikka veel suht mõistlik.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rain
klubiliige

Avatar


Registreerunud 26.09.14
Postitusi: 242

Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: octavia III L&K 1,8 tsi dsg

postitati 01.12.16 08:25 Tsiteeri


see suund sisse, oota 3 sekundit vms ja hakka keerama on tallinnas suht ainus võimalus bussidel/trollidel nina vahele pista. kui need paneks suuna sisse igakord ja ootaks kuni kõik taga seisma jäävad, siis ei oleks linnaliikluses samamoodi akadeemiline 15 minutit :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 01.12.16 09:23 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: M.Jaaska
Tsitaat:
Algselt postitas: Laur
Sõidan seda ringristmiku igapäevaselt, bussi keeramine on tavaline ja ettearvatav. Oinad on teiselpool ristmiku, need kes ringi teisest reast keeravad ehitajate teele.
Harjutamine teeb meistriks, külasta tihedamini tallinna. :)


See pole õigustus, et nii tehakse, teeme edasi.
Mina EI PEA teadma, et see on etteaimatav. Mina siiski sõidan Liiklusseaduse järgi, mitte "Tallinna vaikimise kokkulepitud liiklemisjuhiste" järgi.


Olles ise viimased 15a+ Tallinnas sõitnud siis ma ütleks nii, et pole see Tallinna hullem kui mõni teine pealinn. Jah on neid jobusid, aga kus neid poleks?
Meenub, et Viljandi on ju suht väike linn, samas autoga suudeti peaaegu terve maja mahavõtta.
Üldiselt mida mina olen tähelepannud, mida paremini inimestel läheb, seda hoolimatumaks nad muutuvad. Eriti oli seda näha siin eelmise buumi ajal. Masu ajal oli kõik rahulikum ning politsei sai muidugi kiita, kuidas nad on suutnud paremaks olukorda liikluses teha....
See aasta on inimesi rohkem taas hukkunud, ei näita eelkõige seda, et olukord reaalselt on hullem, vaid inimestel on rohkem võimalusi ja tahtmist ringi liikuda ning õnnetusi juhtub seetõttu rohkem.
Teadlased vist tõestasid, et 30% juhtidest ei õpi reaalselt kunagi sõitma ehk igapäev on mõni selline, kes kunagi ei õpigi seda juhtimist ära ning igapäev peavad teised teda ja ennast päästma. :D
Õnneks on väga palju normaalseid inimesi, seega vast pole see olukord väga hull.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Laur
huviline

Avatar


Registreerunud 30.03.15
Postitusi: 78

Asukoht: Keila
Kasutaja on eemal

Auto: MB E320CDI

postitati 01.12.16 15:41 Tsiteeri


Asulasiseselt on ühissõidukil peatusest välja keeramise õigus ja autojuhil kohustus teed anda.
va. lõigul kus on lubatud kiirus suurem kui 50 km/h
Kuna tal peatusest väljakeerates on jäänud 2 bussi pikkust reastumiseks siis seda nad ka kasutavad. julmalt siis.
Kui peatusest väljuv buss tuleb üllatusena, tuleks olla tähelepanelikum.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
M.Jaaska
huviline



Registreerunud 13.01.14
Postitusi: 134

Asukoht: Võru/Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Välismaa auto

postitati 01.12.16 16:12 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Laur
Asulasiseselt on ühissõidukil peatusest välja keeramise õigus ja autojuhil kohustus teed anda.
va. lõigul kus on lubatud kiirus suurem kui 50 km/h
Kuna tal peatusest väljakeerates on jäänud 2 bussi pikkust reastumiseks siis seda nad ka kasutavad. julmalt siis.
Kui peatusest väljuv buss tuleb üllatusena, tuleks olla tähelepanelikum.

Buss ei väljunud peatusest vaid sõitis juba pikalt.

Loodan, et ei arvataks, et ei oska liiklustihedas sõita, olen piisavalt euroopa suur/pealinnu külastanud. Jobusid on, kuid lihtsalt ikka ja alati tahab Tallinn end meelde tuletada. - Naljaga võiks öelda, et mujal on alati parem.

Mulje jääb lihtsalt, et arvastamist ja enda eesõigusest loobumist kohtab vähem.


levwfreaks.eu - Meie uus koduleht._________ Sõidad jälle ja naeratad! Forss
... Magnus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Enrico
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.03.06
Postitusi: 437

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Superb Sportline

postitati 02.12.16 08:20 Tsiteeri


Eile õnnestus mul kogeda vabalennu bussijuhi uut taset.
Sündmuskoht siis Tallinn Narva mnt. Kardiorg, sõit suunaga linnast Russalka poole.
Sinna viib 3 sõidurada ja neist mitte ükski pole ühissõidukite rada.
Et keskmised 2 olid pikalt hõivatud, siis valisin esimese raja ning jäin siis ristmikul punase ette esimesena seisma.
Minu taha teiseks sõitnud bussijuht hakkas aga hullumeelselt tulesid vilgutama nagu oleks ma tema ainuõigusega rajale keeranud. Ju ta siis solvus, et ei saanud vabalt Savilinnas ringi vurada ja Kohukest süüa vaid mingi jobu takistab tal vabalt kulgeda. Kahju kohe sellistest.


www.golfikaubad.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
rain
klubiliige

Avatar


Registreerunud 26.09.14
Postitusi: 242

Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: octavia III L&K 1,8 tsi dsg

postitati 02.12.16 11:20 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Enrico
Eile õnnestus mul kogeda vabalennu bussijuhi uut taset.
Sündmuskoht siis Tallinn Narva mnt. Kardiorg, sõit suunaga linnast Russalka poole.
Sinna viib 3 sõidurada ja neist mitte ükski pole ühissõidukite rada.
Et keskmised 2 olid pikalt hõivatud, siis valisin esimese raja ning jäin siis ristmikul punase ette esimesena seisma.
Minu taha teiseks sõitnud bussijuht hakkas aga hullumeelselt tulesid vilgutama nagu oleks ma tema ainuõigusega rajale keeranud. Ju ta siis solvus, et ei saanud vabalt Savilinnas ringi vurada ja Kohukest süüa vaid mingi jobu takistab tal vabalt kulgeda. Kahju kohe sellistest.


astu siis autost välja ja mine küsi, kas tuledega midagi viga või soovita uuesti märke vaadata


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 07.12.16 06:11 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Enrico
Pole haruldane olukord, kus jään kollase tule tekkides oma reas seisma aga kõrvaltreast panevad veel 2 kuni 3 autot juba roosa/punase tule alt läbi.


Mina näen iga tööpäeva õhtul punase tule taga oodates sellist olukorda, et ristuva tee peal paremalt tulev juht rohelisega kenasti ootab, sest tal pole kuhugi minna, aga niipea kui punane süttib, sõidab ristmikule välja ja jääb seal seisma. Selleks ajaks, kui ma üle poole ristmiku temani jõudnud, ei ole ta veel liikuma saanud hakata. Tänu sellisele käitumisele jõuab minu seljataga 3 asemel ainult 1 auto sama tsükliga üle ristmiku (ok, 2, sest tagumine tuleb ka juba roosaga).

Harvem satun kesklinna ja seal annavad viimasel ajal tooni hoopis erinevat sorti eravärvides taksod, kes sõidavad suvalises reas ja pööravad sealt suvalisele poole.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
roosteuss
huviline



Registreerunud 06.03.16
Postitusi: 101

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Yeti Elegance ja mõned saksa autod

postitati 07.12.16 16:45 Tsiteeri


Mulle kui maainimesele tundub et Tallinnas on ainult kaks foorituld,soovitusliku iseloomuga roosa ja kui on võimalik siis lubava iseloomuga roheline.Mõni aeg tagasi Tallinna bussijaama juurest välja sõita sain vist neljanda rohelise ajal,mis sest et olin esimene foori all ja sedagi mööda jalakäijate ülekäigurada fooripostide vahelt sest reaalselt risttee sõidetakse kinni.Mul on juba praegu otsaesine pihud higised et pean reedel linna tulema.No on ikka elu,elada selle nimel et iga hommik ja õhtu kiirendada foorist foorini.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Enrico
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.03.06
Postitusi: 437

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Superb Sportline

postitati 12.01.17 08:51 Tsiteeri


Õnneks polnud seekord minu auto sihtmärgiks aga teades Tallinna bussijuhtide nahhaalsust, läks sellel Madzda juhil isegi hästi. Minu kaastunne talle igatahes.
http://tallinncity.postimees.ee/3977001/fotod-ja-video-kesklinnas-juhtunud-ahelavariis-sai-ueks-inimene-viga?_ga=1


www.golfikaubad.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 75.5% - SQL: 24.5%]