Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Superb 2010-2011 ostuabi (Vastuseid: 18 | Vaatamisi: 4889)
MarkkoN
huviline



Registreerunud 03.01.14
Postitusi: 202

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Kodiaq Ambition 1.5TSI ACT DSG 4x4 2019

postitati 14.04.16 14:03 Tsiteeri
Superb 2010-2011 ostuabi



Tervist.

Kuna vaikselt mõlgutan autovahetuse plaane (suve lõpus), siis hakkan vaikselt eeltööd tegema. Hetkel veeren 2006a CR-V´ga, kuid hing ihkab midagi ökomat ja mugavamat ja vaiksemat. Sestap ongi mõte läinud sõiduautode peale tasakesi, kuigi üks variant on ka 2010+ CR-V diisel-automaat (see on mu praegusest autost ökom, vaiksem ja mugavam, mitte, et praegunegi mingi peldik oleks).

Aga sõiduautodest: valikus on hetkel Accord 2011 automaat ning viimasel ajal on VÄGA tõsiselt peas hakanud kummitama mõte taaskord Škoda rooli ronida. Sedapuhku siis on mõtetes 2010+ Superb. Kuna naise sõbranna sõidab aastaid 1.4TSI Superbiga ja on ülirahul (lisaks veel paar tuttavat, kel 1.8TSI istumise all), hakkas tekkima mõte ka endal. Superbi ilmselgeks eeliseks on meeletu ruumikus ja väga hea koostekvaliteet. Ja nüüd tulebki küsimustelaviin, millele vastuseid ootaks (ennekõike Superbi omanikelt ikka):

1) Kui aastane läbisõit on 15- 20000km, siis mis oleks mõistlikum pidamiskuludelt, kas 1.8TSI või 2.0TDI?
2) Millised on mõlema mootori (1.8TSI ja 2.0TDI) tõsisemad/levinumad vead?
3) Milliseid remonte olete pidanud oma autodele tegema (võimalusel ka maksumused)?
4) Millised on reaalsed kütusekulud nii diislil kui bensukal?
5) Kuivõrd õigustab end 1.4TSI sellise kerekolaka peal? Naisterehvas sõidab, on rahul, aga kui pisut raskema jalaga olla, kuidas siis?
6) Kuidas 1.4TSI vastu peab üldiselt?
7) Tagasi tulles 1.8TSI ja 2.0TDI peale, siis kui töökindel on nelikvedu (vist Haldex - süsteem)?

Minu sõidud on sellised, et linnasõidu-maanteesõidu suhe on kuskil 70/30 linna kasuks. Sestap tundub bensukas mõttekam, aga miski nagu kisub diisli poole ka.

Kindlasti eelistaksin manuaalkastiga autosid, kuna ei ärata usaldust minus see VAG-i DSG kastivalik. Jalad-käed on otsas, sestap pole raske manuaaliga hakkama saada.


Simply Clever ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 14.04.16 15:28 Tsiteeri


Minu soe soovitus on see et kui ostad liisinguga ,pane see veidike iga kuu juurde ja osta uus ,saad 5 aastat südamerahuga sõita .
Igal juhul on 2.0 cr tdi töökindlam kui 1.4 bensukas ,kuigi kõik need uued mootorid on juba väikese resursiga.
Kui soovid sooja ja mugavat autot ,vali eelsoojendusega ,muidu oled auto ori ja kraabid iga jumala hommik ja sõidad kinnastega ;) ,1.4 mootoriga sa arvatavasti eelsoojendusega kasutatud autot ei leia.
Minu arvamus on ,et see 1.4 mootor sobib suurepäraselt muruniidukile ,(mõned saavad siiski hakkama ).
Haldexil pole mingit mõtet ,kui ostad 1.4 mootoriga auto .
Linnas on kindlasti kütuse poolest diisel ökom ,maanteel pakun välja et vahe minimaalne .


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MarkkoN
huviline



Registreerunud 03.01.14
Postitusi: 202

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Kodiaq Ambition 1.5TSI ACT DSG 4x4 2019

postitati 14.04.16 15:33 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Minu soe soovitus on see et kui ostad liisinguga ,pane see veidike iga kuu juurde ja osta uus ,saad 5 aastat südamerahuga sõita .
Igal juhul on 2.0 cr tdi töökindlam kui 1.4 bensukas ,kuigi kõik need uued mootorid on juba väikese resursiga.
Kui soovid sooja ja mugavat autot ,vali eelsoojendusega ,muidu oled auto ori ja kraabid iga jumala hommik ja sõidad kinnastega ;) ,1.4 mootoriga sa arvatavasti eelsoojendusega kasutatud autot ei leia.
Minu arvamus on ,et see 1.4 mootor sobib suurepäraselt muruniidukile ,(mõned saavad siiski hakkama ).
Haldexil pole mingit mõtet ,kui ostad 1.4 mootoriga auto .
Linnas on kindlasti kütuse poolest diisel ökom ,maanteel pakun välja et vahe minimaalne .



Niipalju, kui mina tean, siis 1.4 sai vaid esivedust.
Tutikat ei osta just sel põhjusel, et hammas ei hakka peale paraku veel...


Simply Clever ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 14.04.16 19:01 Tsiteeri


Nii palju kui olen sõitnud diisliga, manuaal kastiga,siis see küll linnasõiduks ei sobi.Vahet pole mis marki autoga tegu.Bensukaga on asi veidi parem,aga linnasõidul ei kujuta enam isegi ette ,et peaks manuaaliga sõitma.Mine ja proovi mõne automaadiga autoga pikemalt linnas sõita ja siis mine kohe manuaaliga sõitma.Kui siis ka räägid ,et pole vahet,siis pole sul tõesti vahet,aga sellest ma juba aru ei saa.VAG-i DSG ei ole tõesti kõige ladusama tööga aga ei ole ka midagi hullu.
Läbisõit 20000km aastas võib juba minna rahaliselt isegi diisli kasuks.
Ma ise tegin siin teema Fabia kohta,mida naisele ostame.
Otsisin ,mis ma ostsisin,aga sobilikud kasutatud autod , olid kohati liiga kallid ning kehva varustusega võrreldes uuega ja sai uus peaaegu täisvarustusega auto tellitud.Välja jäi navi,konks ja tumeklaas taha.
Liisingu kuumakse on pakkumise järgi 225.- koos kindlustusega.5aastat 12% sisse ja 20% jääk,kasutusrent.Hind tuli tsipa üle 16 tuhande.
Uue auto intress on Swedis 1,99+euribor,aga see on hetkel lausa miinuses.Viimased 5 aastat pole ta üle 1% olnudki vist.
Superbe on kindlasti parema varustusega saada,aga kaalu ka võimalusel kindlasti uut.Lisaks on ju Superb just äsja uuena välja tulnud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 14.04.16 19:14 Tsiteeri


Aga kaalu ka näiteks uut või uuemat 4x4 Octaviat hinnad jäävad 1,8 TSI DSG 4x4 puhul 23-24 juurde.Ja see on ikka üsna hea minekuga auto.Ruumikuselt ei ole väiksem,kui sinu CRV.
2010-2011 heas korras Superb maksab vist 15-18.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MarkkoN
huviline



Registreerunud 03.01.14
Postitusi: 202

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Kodiaq Ambition 1.5TSI ACT DSG 4x4 2019

postitati 14.04.16 19:49 Tsiteeri


Tegelikult, kui ma päris uut autot taga ajaks, siis ma ilmselt ei vaataks Skodat. Miks? Sest mul oleks enda tööandja kaudu võimalik saada päris uus Honda HR-V ja seda tõenäoliselt soodsamalt, kui uus Octavia või Superb. Hetkel turul ringi vaadates, siis korralik Superb liigub umbes 12 000€ eest juba. Siis on läbisõit 100 000km ringis ja üldjuhul varustuses kõik, mida vajan (kliima, püsikas, istmesoojad, nahkrool, 4x el.aknad ja võimalusel ka parkimisandurid).
DSG on kindlasti välistatud. Samamoodi on hetkel välistatud ka päris uus auto, niiet palun sõbrad, ärge seda teemat üles tõmmake. :) Ideaalis võiks auto kuumakse koos kaskoga jääda alla 200€. Ja ma kindlasti kohe ei taha osta ka mingeid uusi Daciaid vms säästuautosid. Pigem ostan vähekasutatud, aga inimlikuma auto. Sestap valikus ongi autod, mida ma olen proovida saanud ja mis on igati sümpaatsed (sõidukatest siis Accord ja Superb ning igaks juhuks hoian silmad lahti ka CR-V diisli osas).


Simply Clever ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 15.04.16 06:04 Tsiteeri


Superb II ruumikus võib osutuda pettumuseks, kuna auto on kitsas (isegi mõnedest konkurentidest kitsam), millest tulenevalt taha 3 inimest liiga vabalt ei mahu ning ka juhi põlveruumiga ei ole kiita. Combi tagaluuk on üsna längus, mistõttu pesumasin kuuti ei mahu. Puudulik mürasummutus hakkab pika peale närvidele käima, proovisõidul ei pruugi sellest isegi aru saada.
Mootoritest - TSI on kindlalt mugavam sõita, kui TDI, aga 1,8 viga on meeletu õlikulu, millest siin ka eraldi teema ning 1,4 viga on ketikulu, millest siin ka eraldi teema. Diislite vead vist pigem tüüpilised - pihustid, hooratas, tahmafilter.
Accordi vastu ma teda siiski ei vahetaks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 15.04.16 06:13 Tsiteeri


Ma panin Superbi auto24-s sisse 2010-2011 ja seal olid sellised hinnad.Oli ka odavamat,aga seal oli läbisõit 200+ juures.Saksast või mujalt toodud ei pruugi olla reaalse läbisõiduga.Minu jaoks on see kindel,et see nii on.Teades oma tutvustele tuginedes,siis huiatakse isegi lähisugulasi.Selline see äri juba on.
HRV pole vist isegi Octaviaga võrreldav,see ikka väikeauto.Aga iseenesest ilus auto,miks siis tööandja pakutut ei taha kasutada?
Accord on minu arust seest ahtam , kui Octavia.Miks siis juba neid ei vaata,selle kuumaksega oleks isegi mõne aasta vanune O3 sinu kriteeriumitele vastav.
Miks DSG kindlalt välistatud on?Või lihtsalt ei julge võimalike rikete hirmus seda võtta?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MarkkoN
huviline



Registreerunud 03.01.14
Postitusi: 202

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Kodiaq Ambition 1.5TSI ACT DSG 4x4 2019

postitati 15.04.16 13:19 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: urmas66
Ma panin Superbi auto24-s sisse 2010-2011 ja seal olid sellised hinnad.Oli ka odavamat,aga seal oli läbisõit 200+ juures.Saksast või mujalt toodud ei pruugi olla reaalse läbisõiduga.Minu jaoks on see kindel,et see nii on.Teades oma tutvustele tuginedes,siis huiatakse isegi lähisugulasi.Selline see äri juba on.
HRV pole vist isegi Octaviaga võrreldav,see ikka väikeauto.Aga iseenesest ilus auto,miks siis tööandja pakutut ei taha kasutada?
Accord on minu arust seest ahtam , kui Octavia.Miks siis juba neid ei vaata,selle kuumaksega oleks isegi mõne aasta vanune O3 sinu kriteeriumitele vastav.
Miks DSG kindlalt välistatud on?Või lihtsalt ei julge võimalike rikete hirmus seda võtta?


HR-V suurim miinus minu silmis on, et maasturilaadne aparaat, aga ei saa nelikvedu. Kuigi saaks hakkama ka ilma. Seda, milline autoäri on, tean ma isegi.
Mul oli 2006a Octavia enne CR-V´d ja ja ei ütleks, et Accord esiistmel ahtam on, pigem on mugavam. Tagaiste on muidugi omaette teema. Ka pagasiruum on väiksem, kui universaal-Octavial, kuid disainile tuleb lõivu maksta. IMO välimuselt ei saa ükski Octavia Accordile vastu.
O3 on ka peast läbi käinud küll ja olen neid ka vaadanud, aga ei suuda väga otsustada, kas 1.4TSI või 1.6TDI.
DSG on just selsamal põhjusel välistatud, et ma ei taha riski võtta ja elada nö kellapommi otsas, kui see tegelane ükspäev otsustab töölepingu lõpetada. Sõita on temaga hea, olen proovinud, kuid siiski.


Simply Clever ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 15.04.16 18:02 Tsiteeri


Octavia 3 on minu arust seest mugavam,kui Superb 2.Aga see on minu arvamus ja ei pruugi ühtida sinu ja veel paljude teiste omaga.Accordi võrdlesin O3-ga ja siin disain juba minu silmis eelist kindlasti ei saa.Accord on ikka juba aegund natuke.
Kui leiad O3-e,millel nuppudega nahkrool ja Bolero ,siis see on ilmselt suht hea variant.
Kui manuaali juurde konkreetselt jääd,siis ära diislit vaatagi.No sellega on linnas ikka suht jama sõita.Eriti jama on 1 käik,mis on aeglane ja ei kiirenda rohkem,kui auto ainult veerema hakkab.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 15.04.16 21:59 Tsiteeri


Elu kahjuks ongi selline et kui ostad kasutatud auto ,siis see ongi teatud mõttes kellapomm.
Aut käigukasti täis kap remont maksab 1700.- koos 100tuhat km/2aastase garantiiga .
Samas mingi 12-14 tuhhise auto juures on see kommiraha .
Samasugune kellapomm on skoda juures just 1.4/1.8 bensukad ,eriti veel superbi suguse suure kere puhul.
Kuigi paska toodavad tänapäeval enamus autotootjaid ,siis skoda pole minu meelest see auto ,mida osta kasutatuna .


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MarkkoN
huviline



Registreerunud 03.01.14
Postitusi: 202

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Kodiaq Ambition 1.5TSI ACT DSG 4x4 2019

postitati 16.04.16 10:32 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Elu kahjuks ongi selline et kui ostad kasutatud auto ,siis see ongi teatud mõttes kellapomm.
Aut käigukasti täis kap remont maksab 1700.- koos 100tuhat km/2aastase garantiiga .
Samas mingi 12-14 tuhhise auto juures on see kommiraha .
Samasugune kellapomm on skoda juures just 1.4/1.8 bensukad ,eriti veel superbi suguse suure kere puhul.
Kuigi paska toodavad tänapäeval enamus autotootjaid ,siis skoda pole minu meelest see auto ,mida osta kasutatuna .


Olen nüüd mõned päevad siin ka pingsamalt asjasse süvenenud, uurinud-puurinud esindusest, kasutajatelt, lugenud foorumeid ning paraku järjest rohkem hakkab süvenema Ranx´i seisukoht, et Skoda (vähemalt kaasaegne Skoda) pole auto, mida kasutatuna osta. Siiski, päris maha ma Skoda mõtet ei mata, kuid esmapilgul siiski tundub, et pilk tuleb pöörata tõusva päikese maa poole, kui otsida töökindlamat autot, millega saaks üle keskmise muretult kulgeda.
Aitäh kõigile kaasamõtlejaile!


Simply Clever ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmas66
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.15
Postitusi: 690

Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Fabia HB 1,2TSI 81kw 2016; MB Vito 4x4 119Bluetec 7Gtronic 2017; Oli Octavia Scout 2,0TDI 135kw 2015

postitati 17.04.16 07:06 Tsiteeri


Muretult saad kulgeda ükskõik millise kasutatud autoga,aga sellel peab olema kontrollitav ajalugu.Auto PEAB olema korraliselt ja kvaliteetselt hooldatud ning heaperemehelikult hoitud.

Kui sellise leiad,siis pole vahet mis marki see auto konkreetselt on.Risuks sõidetud ja kuskil nurgataga hooldatud japsikas on samuti kellapomm.

Minu eelmine auto oli läbisõiduga 395000 ja 8a vana,kui maha müüsin.Praegune omanik sõidab sellega justkui muretult edasi.Olen isegi temaga suhelnud,teatud asjade vahetamise ja minu tehtud tööde kohapealt.Auto oli uuena ostetud ja esinduses hooldatud,kasutatdes ainult originaal või paremaid varuosasid.

Naise praegune auto on toodud tuttava poolt Šveitsist 5 aasta vanusena ja tema naine kasutas seda paar aastat,nüüd on meie peres olnud palju aastaid ja käinud esinduses hoolduses-remondis.Šveitslane oli eraiskust müüja ,kes andis kaasa ka kogu hoolduse ja remondiga seotud dokumentatsiooni,isegi arved.Auto on 1998a vl,läbisõiduga 195000.Auto on igati heas korras,kõik mis seal küljes on töötab ja ei mingit muret selle autoga.Hooldusi on tehtud vähemalt igal aastal, pigem ajafaktorit arvesse võttes,kui läbisõidu järgi.Mõni aasta on läbisõit olnud alla poole hooldusvälbast.

Kindlasti ei leia sa siit ega muust foorumist konkreetset nõu ja soovitust mingi konkreetse auto ostmiseks.Kui ise ei ole, kõige paremini tehnikaga ja selle toimimisega kursis,siis otsi mõni tuttav,kes on.

Korras auto on korras,olenematta vanusest ja läbisõidust.Risu võib olla ka väikese läbisõiduga ja suht uus auto.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 17.04.16 13:54 Tsiteeri


Veel üks minu tähelepanek ,kasutatud autode müüjate juures .
Eestlased on maailma parimad fotograafid ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 18.04.16 06:30 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: MarkkoN
kuid esmapilgul siiski tundub, et pilk tuleb pöörata tõusva päikese maa poole, kui otsida töökindlamat autot, millega saaks üle keskmise muretult kulgeda.


Mina oma tagasihoidliku kogemusega ei saa seda mõtet küll kuidagi kinnitada. Foorumites ja ajakirjades neid küll kiidetakse, aga näiteks ajakirjade kasutatud autode arvustusi kriitilise pilguga uurides on silma jäänud huvitav tendents:
Jaapani auto lugu lühidalt: "pommikindel mootor, esimesed autod juba üle 10a vanad, mistõttu rooste kipub liiga tegema nii kerele kui raamile ning läbisõidud kipuvad väga suured olema, mõnedel isegi üle 100000 km. Kindel valik, 4+".
Saksa auto ülevaade: "vigu palju, mootorid ja automaatkastid jukerdavad, tiivaservadel on roostet. Jupid ei maksa midagi. Enamikul läbisõit juba üle 300000 ja seegi ilmselt keritud. Hinne 3".
Ma pole veel läbi roostetanud raamiga 10a vanust Euroopa autot näinud, küll aga japse. Samuti on 3-l autol 4-st olnud vaja enne 200000 täitumist mootor lahti võtta. Samas Golf II või Passat B3 on isegi Tallinnas veel igapäevane nähtus. Tolle aja Jaapani autode nimedki on juba meelest ära läinud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 18.04.16 10:45 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: MarkkoN
Tervist.
1) Kui aastane läbisõit on 15- 20000km, siis mis oleks mõistlikum pidamiskuludelt, kas 1.8TSI või 2.0TDI?
2) Millised on mõlema mootori (1.8TSI ja 2.0TDI) tõsisemad/levinumad vead?
3) Milliseid remonte olete pidanud oma autodele tegema (võimalusel ka maksumused)?
4) Millised on reaalsed kütusekulud nii diislil kui bensukal?
5) Kuivõrd õigustab end 1.4TSI sellise kerekolaka peal? Naisterehvas sõidab, on rahul, aga kui pisut raskema jalaga olla, kuidas siis?
6) Kuidas 1.4TSI vastu peab üldiselt?
7) Tagasi tulles 1.8TSI ja 2.0TDI peale, siis kui töökindel on nelikvedu (vist Haldex - süsteem)?

Minu sõidud on sellised, et linnasõidu-maanteesõidu suhe on kuskil 70/30 linna kasuks. Sestap tundub bensukas mõttekam, aga miski nagu kisub diisli poole ka.

Kindlasti eelistaksin manuaalkastiga autosid, kuna ei ärata usaldust minus see VAG-i DSG kastivalik. Jalad-käed on otsas, sestap pole raske manuaaliga hakkama saada.


1. korralik bensukas on mõistlik, kui tahad manuaali. 7 DSG on vast selline õrnem ja talle tegelikult see väga rahulik linna sõit ei sobi (minu arvamus).
2. TFSI õlikulu, mootoriremondid seoses sellega. Diislitel vist üldiselt suuri hädasid pole, sõltub läbisõitudest.
4. Võta aluseks selline arvutus 20tuh pealt hoiad diisliga kokku ca 700 eurot (võrdleme sarnase mahuga diislit vs bens). Linnas benukas võtab rohkem kindlasti, maanteel on nad tegelikult suhteliselt sarnased. Suudetakse 1.8 kenasti 7l keskmisega hakkama saada, minul diisel oli ka talvel 7 liitrit keskmine. Ehk kõik taandub selleni, kuidas sõidad, kus sõidad.
5. Kui sõidad rahulikult, vast saad kenasti hakkama. 1.8 ei tee sellest ka mingit raketti veel.
6. 1.4 olid need kuulsad ketijamad ehk kui see 100% lahendatud, siis vast pole hullu.
7. Kui hooldatud, siis pole seal hullu midagi. Arvestada tuleb, et 60tuh tahab õlivahetust ehk lisakulud kohe.

Rääkida nüüd, et Skodat ei saa kasutatuna osta ei pea paika. Lagunevad kõik teised margid ka. Skoda on täna lihtsalt väga popp ja tema mured on "kõigi" mured. Toyota või Honda polegi siin midagi võrrelda kuna need 2 kasutavad tänaseni vananenud tehnoloogiat, kes tahab see ostab. Toyota nüüd vist ka uuemad turbokad väljas, eks näis, mis nendest kujuneb.
Octavia 3 kohta saab öelda, et seal on Audi logoga varuosasid kõvasti. Samuti oli youtube video VW Golf 7 kust ACC moodulil oli audi logo. Ehk kogu VW grupp on jama, mitte Skoda eraldi.

Jaapanlaste "pommikindlus" tulebki sellest, et 15a müüakse kliendile koguaeg samu mootoreid ja käigukaste, uuendatakse ainult välimust. Sakslastel on aga uus tehnoloogia ja sealt ka neid jamasid, sest alati ei saa ju kõik tööle hakata ning remontimise rõõm jääb siiski kliendil, sest kõik tahavad raha teenida.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kps
huviline

Avatar


Registreerunud 18.02.16
Postitusi: 13

Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: octavia 4x4, superb outdoor 4x4

postitati 18.04.16 12:40 Tsiteeri


No terekest ka minu poolt, kes ma selline mitme VAG grupi masina kasutaja.

Vaatan ja loen seda teemat ja põhimõtteliselt olen olnud sama dilemma ees juba viimased paar aastat. Olen kaalunud ka täiesti uut masinat, aga kuna tahtmised olid suuremad kui rahakott ja reaalne vajadus arvestades, et masinapark on mul suurem kui 1 masinat ja läbisõit saaks olema suhteliselt ajulage, siis oleks uus masin siiski rõve priiskamine. Võtsin siis vaatevälja Superbid võimalusel 4x4 ja universaalkerega sõltumata kastist ja mootorist ja ~2009-2012 aasta. Samuti hoidsin silma peal Scoutil 2010+ ja noh Octavia oli tegelikult välistatud madalamas versioonis.

Minu põhiline tähelepanek - üks peamine probleem nende masinatega pole mitte masinates ennastes vaid müüjas kui sellises ja tema suhtumises hinna ja asja suhtesse.

Nimelt olen käinud vaatamas umbes 30-40 masinat läbi kahe aasta, mis siis on sellesse huviorbiiti mahtunud ja ma pole kunagi välistanud ka DSG'd ja esiveolisi isendeid, vahet pole siis millise mootori otsas need ka istuks.

Enamjaolt olen sattunud riketega masinate otsa, mis on siis põhjustatud mingitest avariidest või lihtsalt suurest läbisõidust selle vähese ~4-6 aasta jooksul, mil neid ekspluateeritud on. Asutustele kuuluvate masinate taust on üldjuhul parem, aga masinad on lihtsalt esteetiliselt poolelt nii läbi olnud, et palju vanemaid isendeid saab palju paremas seisukorras. St. vastikustunne tekkis masinasse sisse istudes :D.

Seniks kuniks mitte ühtegi endale sobilikus seisukorras Superbi ei leidnud soetasin algselt "ajutiselt prooviks" 2010 universaal Octavia dsg ja 2.0tdi'ga, mis lihtsalt vajas ära ostmist arvestades seisukorda. Aga olen jätkuvalt otsinguil ka juba uuemaid variante vaadates Superbist.

Lõuna Eestis pole ma kusjuures leidnud mitte ühtegi viisakamat isendit väga erinevatelt müüjatelt või kui olengi silmist esimesel päeval mööda lasknud, siis on see paari päevaga lihtsalt müüdud ja ma pole isegi jõudnud neid vaatama. Hinnaskaala on jäänud üldjuhul sinna 12-20t € kanti. Mis nüüd asja püänt müüjate mõttes - selleks nädalaks olen ühelt ja samalt autoplatsilt lausa kolm autot pooleteise aasta jooksul ära viinud - 1x golf variant 2008, 1x octavia universaal 2010 ja lisaks siis nüüd väga lähedasele isikule 1x superb universaal 2010. Kaks viimast neist praktiliselt täispauk lisadega esiveolised DSG ja TDI'd 2.0'ga. Mina loobusin sellest variandist ise, kuna octavia vahetamist superbi vastu, mis on endiselt esiveoline ma lihtsalt pointi ei leidnud ja saigi hoopis lähedasele masin ette söödetud.

Enda Octaviaga olen liigelnud hetkeks nõks alla aasta ~20tkm ja 200tkm pole veel kellal. Peatselt olen eemaldamas esimesi väikseid väsimisi esisillas, mis on Octavial sigalihtne. Kõik muud mahlad ja viled on vahetatud jooksvalt ja mitte kuskilt otsast ei saa toriseda selle nõks pisema kere üle abiliikuri mõttes. DSG toimetab samaselt uue masinaga (käidud ja võrreldud) ja mootor käib samuti ilma igasugu kiiksudeta 5-6L/100km kuluga. Toriseda saab ainult heliseadmega, mis ei toeta veel täisväärtuslikult A2DP'd Bluetoothi kaudu uuemate mobladega.

Edu valikul, see japside võrdlemine - no ma ei tea. Ma olen jooksvalt ja aastaid ringi liigelnud ka nähtamatute japsidega, mille vanused on kuni 3 aastat ja nii automaate kui manuaale. Ei teki kuskilt otsast emotsiooni ja samas pole see küttekulu samuti kuskilt otsast ahvatlev olnud arvestades, et olen omanud vanasid kärakaid sakslasi v8'tega ja nelikveoga, millel kulu sai samasse auku reguleerida vastavalt pedaali asendiga, aga kui vajutada ikka vaja oli, siis oli ka emotsioon masinal olemas :cool:. PS! Momendil kõrvuti peajagu KW üle bensukas japs automaadiga 2015 aastast ja siis see skodanärakas 2.0 tdi ja dsg'ga ja pole vist küsimust, milline masinatest pedaali andes liigub mitte ei möirga nagu lollakas ilma igasugu edasi minekuta :D.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 18.04.16 15:53 Tsiteeri


To : kps mul vedelevad 2 keskmisest võimsamat V mootoriga quattro-t seinaääres ,tuled appi regullid pedaali asendiga kütusekulu sobivaks ,teen pealekauba joogid kah välja ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kps
huviline

Avatar


Registreerunud 18.02.16
Postitusi: 13

Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: octavia 4x4, superb outdoor 4x4

postitati 18.04.16 18:24 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
To : kps mul vedelevad 2 keskmisest võimsamat V mootoriga quattro-t seinaääres ,tuled appi regullid pedaali asendiga kütusekulu sobivaks ,teen pealekauba joogid kah välja ;)

Teeme klubi, ka minul kaks v mootoriga quattrot seisavad kuna lihtsalt õiget talve pole väga olnud :D. Ja noh pedaali asendit pidasin silmas sellega, et kui ikka tahta siis pole ka tavaliiklemisel suuremal mootoril midagi häda.
Mis Superbi puudutab, siis järelturg on praktiliselt olematu minu lemmikule superb combi 4x4 outdoorile. Ilmselt ootan veidi, enne kui järgmise ajutise soetan.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 78.9% - SQL: 21.1%]