Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Vigane antenn? (Vastuseid: 15 | Vaatamisi: 3466)
MikkM
huviline



Registreerunud 17.08.15
Postitusi: 38

Kasutaja on eemal


postitati 13.10.15 21:01 Tsiteeri
Vigane antenn?



Hei! Raadiosageduste leidmisega tekib suuri raskusi. Avastasin et octavia katuseantenni antenni ots lõppeb kuidagi imelikult ära, justkui mingi kummituutu või punn peaks veel tipus olema. Kas põhjuseks võib see olla? Mis tuutu see tavaliselt antenni otsa käib, kas see mängib mingit rolli?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
carlsberg
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.15
Postitusi: 9

Asukoht: Lääne-Virumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia 1,9TD 66kw, 4-motion.

postitati 22.10.15 06:43 Tsiteeri


Kui kehvasti raadiolaineid püüab siis ostke korralik võimendi koos antenniga vahele, nt. see mis käib esiklaasile, oli sama probleem.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
M.Jaaska
huviline



Registreerunud 13.01.14
Postitusi: 134

Asukoht: Võru/Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Välismaa auto

postitati 22.10.15 10:51 Tsiteeri


Volkari(sh. Skoda) antennid on töökorras olekus vägahead levipüüdjad. Mingeid esiklaasi variante MINA ei taha. Olen võimeline ka Võru tartu sageduse POWER-it kuulama ja juba see näitab, et antenn on hea.

Kui kahtlustad, et antenni piits on halb, siis võta kindlasti leiad mõne teise VW/skoda omaniku, et korraks piitsa laenata. Järgmine võimalus on juhe makist või antennijalg ise, kus võimendi skeem on sees.


levwfreaks.eu - Meie uus koduleht._________ Sõidad jälle ja naeratad! Forss
... Magnus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
reverse
huviline

Avatar


Registreerunud 20.07.12
Postitusi: 260

Asukoht: Stockholm
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia vRS CR TDI DSG

postitati 22.10.15 11:31 Tsiteeri


Millisest Octavias jutt käib? Uuematel on juba tehasest mitu antenni..


www.sadulsepp.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Anttike
huviline



Registreerunud 24.10.14
Postitusi: 10

Kasutaja on eemal

Auto: Octavia 4x4 1,8TSI

postitati 22.10.15 15:33 Tsiteeri


Mul Octavial ka probleem nõrga vastuvõtuga. Tallinnas liigeldes pole viga, aga teise Eesti otsa sõites on ikka suured (ca pooletunnised) leviaugud vahel, mida mul teise autoga (Ford) sama teed mööda sõites ei ole.
Kõne esindusse lahendust ei toonud. Niipalju sain targemaks, et universaalkerega octaviatel on raadioantennid tagumistes (pakiruumi) külgakendes. Alguses arvasin, et mingi klaasisoojendusniidid, aga väga hõredalt ja asümmeetiliselt paiknevad, nii-et sobivad jah antennideks. Fordil täpselt samamoodi tagumistes külgakendes antenniniidid. Lisaks on mõlemal autol katusel väike antenniuimeke, see on ainult navi gps-i jaoks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
M.Jaaska
huviline



Registreerunud 13.01.14
Postitusi: 134

Asukoht: Võru/Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Välismaa auto

postitati 23.10.15 12:06 Tsiteeri


Vahet pole, mis octaviast kui jutt on piitsast.
Isegi topelt antennide puhul peab raadio lülitama tugevamale signaalile, mis üldjuhul on piitsast.


levwfreaks.eu - Meie uus koduleht._________ Sõidad jälle ja naeratad! Forss
... Magnus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MikkM
huviline



Registreerunud 17.08.15
Postitusi: 38

Kasutaja on eemal


postitati 26.10.15 20:08 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: reverse
Millisest Octavias jutt käib? Uuematel on juba tehasest mitu antenni..

Jutt käib 2003a octaviast.
Kuidas katuseantenni eemaldada? Seda saab küll lahti keerata, kuid mitte täielikult, vaid tundub et pesu ajaks kokku panemiseks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
J2T
huviline



Registreerunud 25.02.15
Postitusi: 53

Kasutaja on eemal


postitati 27.10.15 03:56 Tsiteeri


Lisaks selle asja, mida mina olen erinevate autodega sõites märganud, et raadio "levi" muutub märgatavalt kehvemaks, kui on ühendatud midagi laadima, nt telefon või navi. Ja ei saa jätta seda ka mainimata, et millegipärast on eestis mingi tumm sagedus 95.9, mis sellistel puhkudel ainukesena välja tuleb, kui raadio teisi jaamu ei leia.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
odnor
huviline

Avatar


Registreerunud 10.09.08
Postitusi: 49

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Yeti 1,2DSG

postitati 27.10.15 07:38 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: J2T
Lisaks selle asja, mida mina olen erinevate autodega sõites märganud, et raadio "levi" muutub märgatavalt kehvemaks, kui on ühendatud midagi laadima, nt telefon või navi. ...


eriti octavia teema peaks see olema, e. siis laadijad/adapterid pesast välja ja testima


kõik mida oskad on lihtne
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ander
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.06.10
Postitusi: 125

Asukoht: Narva - Jõhvi - Narva
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi G-TEC

postitati 28.10.15 10:25 Tsiteeri


Mul on samuti rahulolematus uue Octavia raadiolevi vastuvõtuga. Eelmisel mudelil lahendasin olukorra nii, et panin katusele Blaupunkti võimendiga antenni ja vastuvõtt oli perfektne (ca +40km) praegusega võrreldes. Praegu on muidugi uus ja pulgata katusel (tagaakendel niidistik) kuid kas seda ei saaks mingi nipiga paremaks? On siin teadjamaid selles vallas, järsku aitaks võimendi vahele modimisest?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Markot
huviline



Registreerunud 26.06.19
Postitusi: 3

Kasutaja on eemal

Auto: Octavia 2014

postitati 03.07.19 16:52 Tsiteeri
Octavia antenn



Tsitaat:
Algselt postitas: Ander
Mul on samuti rahulolematus uue Octavia raadiolevi vastuvõtuga. Eelmisel mudelil lahendasin olukorra nii, et panin katusele Blaupunkti võimendiga antenni ja vastuvõtt oli perfektne (ca +40km) praegusega võrreldes. Praegu on muidugi uus ja pulgata katusel (tagaakendel niidistik) kuid kas seda ei saaks mingi nipiga paremaks? On siin teadjamaid selles vallas, järsku aitaks võimendi vahele modimisest?

Tere!
Minu 2014 aasta octavia raadio levi kadus peale toonklaasi paigaldamist. Kas keegi on selleks ajaks leidnud mingi parema lahenduse peale toonkile eemaldamise?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MeelisK
huviline



Registreerunud 19.07.13
Postitusi: 98

Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia 2,0 masuudipress 2023

postitati 03.07.19 20:52 Tsiteeri


Toonklaas ei tohiks mõjutada, pigem paigalduse ajal lõigati antenni ribad läbi!?
Seda muidugi juhul kui on klaasi peale antenn liimitud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
vamps
klubiliige



Registreerunud 17.03.14
Postitusi: 125

Asukoht: Tallinn/Nõmme/Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: O3 1.8TSI

postitati 04.07.19 09:54 Tsiteeri


"Antennid" peaks universaalil vist olema tagumistel küljeklaasidel ja luukpäral tagumisel klaasil üleval ääres.
Võibolla tõesti vigastati mõnda "niiti" kui kliet lõigati.
Ise pole küll kuidagi kurtnud enda 2014 aasta bolero levi kohapealt, seega miskit pidi ilmselt paigalguse käigus juhtuma.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Markot
huviline



Registreerunud 26.06.19
Postitusi: 3

Kasutaja on eemal

Auto: Octavia 2014

postitati 04.07.19 17:34 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: vamps
"Antennid" peaks universaalil vist olema tagumistel küljeklaasidel ja luukpäral tagumisel klaasil üleval ääres.
Võibolla tõesti vigastati mõnda "niiti" kui kliet lõigati.
Ise pole küll kuidagi kurtnud enda 2014 aasta bolero levi kohapealt, seega miskit pidi ilmselt paigalguse käigus juhtuma.

Aga kus sa toonklaasi paigaldasid? Mu autol on ka tagumiste klaaside küljes. Paigaldaja on ka pika kogemusega, ei tahaks uskuda et läbi lõikas. Mingid kiled pidid rohkesti metalli sisaldama (äkki odavamad) ja see pidigi põjustama neid jamasid. Minu teada lõikavad nad väljaspool valmis ja siis kleebivad sisse poole.
Lihtsalt arvasin, et äkki keegi on edukalt katusele näiteks antenni paigaldanud?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Renxx9
huviline

Avatar


Registreerunud 09.01.14
Postitusi: 132

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia E-TEC, DSG, 2021

postitati 05.07.19 05:56 Tsiteeri


Raadio hakkab ka siis sahisema, kui kuhugi on paigaldatud odavad LED pirnid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
vamps
klubiliige



Registreerunud 17.03.14
Postitusi: 125

Asukoht: Tallinn/Nõmme/Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: O3 1.8TSI

postitati 05.07.19 09:07 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Markot
Aga kus sa toonklaasi paigaldasid? Mu autol on ka tagumiste klaaside küljes. Paigaldaja on ka pika kogemusega, ei tahaks uskuda et läbi lõikas. Mingid kiled pidid rohkesti metalli sisaldama (äkki odavamad) ja see pidigi põjustama neid jamasid. Minu teada lõikavad nad väljaspool valmis ja siis kleebivad sisse poole.
Lihtsalt arvasin, et äkki keegi on edukalt katusele näiteks antenni paigaldanud?


Mul on see "tehase toon" ehk klaas ise toonitud, mitte kiletatud. Sellele lisasin superskodast ostetud kardinad ning kokku tuleb päris tume kombinatsioon:)
Eraldi antenni katusele paigaldada võib-olla pole kõige parem mõte (tuleviku korrosiooni mõttes kui väga põhjalikult ei tee), sest vajab auku.
Mõistlikum oleks küljeklaasid üle vaadata ning uurida, kas paistab kuskilt lõikamise järgi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 52.6% - SQL: 47.4%]