Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Octavia 3 Combi; 2.0 TDI CR DSG (Vastuseid: 24 | Vaatamisi: 5523)
octa
huviline



Registreerunud 09.01.15
Postitusi: 1

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 16.01.15 22:18 Tsiteeri
Octavia 3 Combi; 2.0 TDI CR DSG



Tere

On huvi osta mainitud isend: Octavia 3 Combi; 2.0 TDI CR DSG, Elegance PLUS varustustasemega. Sellega seoses on paar küsimust:

1) Millist õlivahetusvälpa oleks mõtet planeerida, kas see pikem või fikseeritud 15 tkm pealt? Pigem maksan rohkem hooldusesse kui hakkan varem remontida. Plaanis sõita 7+ aastat antud masinaga nagu ka eelmisega.

2) Millises teeninduses käia? Kodule lähim Tallinna Laagri esindus. Kas on OK või pigem kasutada mõnda teist kohta?

3) Kas on mingit lisavarustus mida peaks kindlasti antud isendile tellima, et pärast ei kahetseks? Stereo on s*tt nagu juba proovisõidu autol nägin... :(

Lisaks on teretulnud kõik head soovitused või hoiatused, mida antud auto kohta oskate jagada.

---
Octa


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
JMRS
huviline



Registreerunud 09.12.14
Postitusi: 55

Kasutaja on eemal

Auto: RS III

postitati 17.01.15 09:12 Tsiteeri


Mina soovitan Canton helisüsteemis Bolero stereoga. Mängib 10x paremini, kui tavasüsteem Bolero stereoga. Lisaks soovitan meie kliimas esiklaasi soojendust. Xenon tuled näitavad ülimalt hästi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 17.01.15 16:20 Tsiteeri


Mina soovitaks combi puhul elektrilist tagaluuki ,ning kui rahakott vähegi lubab ,siis kindlasti puldist eelsoojendi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
alr
huviline



Registreerunud 30.11.13
Postitusi: 5

Kasutaja on eemal


postitati 18.01.15 12:21 Tsiteeri


Ma lähen kevade alguses tellima uut Scouti ning kindlasti tellin juurde sellised vidinad:
Puldiga eelsoojenduse
Elektrilise tagaluugi
Mäludega juhiistme (kui autot peres jagada vaja)
Canton heli
Tagurduskaamera


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 18.01.15 19:16 Tsiteeri


Hea valik ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 19.01.15 09:15 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: alr
Ma lähen kevade alguses tellima uut Scouti ning kindlasti tellin juurde sellised vidinad:
Puldiga eelsoojenduse
Elektrilise tagaluugi
Mäludega juhiistme (kui autot peres jagada vaja)
Canton heli
Tagurduskaamera


Mis lisaks siis juurde kindlasti:
esiklaasi soojendus (eelsoojendust ei saa koguaeg kasutada), eriti meie kliimas kus tihti esiklaas sõites jäätub
tagaistmete soojendus - kui rahvas ikka taga ka sõidab tihti.

Cantoni koht ma oskan lähima 1kuu jooksul öelda, kas eraldi ehitatud korralikud kõlarid + võimendi on parem kui see tehase seadistus. Eelarve oleks ca 600 euro kanti.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 19.01.15 11:42 Tsiteeri


Mis mõttes ei saa eelsoojendust kogu aeg kasutada?
Kui auto tööle paned hakkab igaljuhul eelsoojendi tööle automaatselt vist kusagil alates +7soojakraadist .
Poodi minnes jätan vahest eelsoojendi tööle ,või kui kauem olen vajutan kassajärjekorras nuppu.
Samuti pole minu autol kunagi sellist asja juhtunud et esiklaas sõiduajal jäätub ,see viitab puudulikule soojendussüsteemile ,eelsoojendiga sellist asja ei juhtu.
Esiklaasi soojendus pigem selline hädatapp ,auto on ju ikka külm ,ning teisi klaase peab ikka kraabima ja ootama ,kuniks auto soojeneb.
Samuti pole minul olnud veel vajadust istmesoojendusi kasutada, nahk istmetega võibolla oleks .

Ja veel kui tellid eelsoojendi ,välistab see esiklaasi soojenduse ,nii et mõlemat nagunii korraga ei saa.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
CH4
klubiliige



Registreerunud 10.10.14
Postitusi: 32

Asukoht: Harjumaa-Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi G-TEC

postitati 19.01.15 12:27 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Ja veel kui tellid eelsoojendi ,välistab see esiklaasi soojenduse ,nii et mõlemat nagunii korraga ei saa.

Vaidleks vastu. Copy-paste : "Soojendusega esiklaas; Ambitionile ainult koos kliimaseadmega Climatronic (PHB); ei saa mootoritele 1,2/63kW ja 1,2/77kW"
Webasto on hea asi, aga selleks et auto soojaks saada, läheb aega. Mida külmem ilm, seda rohkem aega läheb. Alati ei ole aega oodata vaid peab kohe sõitu minema, aga esiklaas on jääs. Soojendusega esiklaas sulatab jää lahti minutiga ja säästab klaasi kraapimisest. Hädatapp? Kindlasti mitte.
Enda auto on nii Webasto kui ka soojendusega esiklaas ning üks ei asenda teist. Head asjad mõlemad.

Tsitaat:
Samuti pole minu autol kunagi sellist asja juhtunud et esiklaas sõiduajal jäätub

Võib-olla pole sa lihtsalt jäävihma ajal sõitma sattunud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 19.01.15 12:53 Tsiteeri


Sõidan pool oma sõitudest põhjamaades ,tean hästi mis on jäävihm ,ning mis tähendab-35-40 kraadi külma.
Kui mina tellisin ,siis ei saanud klaasisoojendust eelsoojendusele lisaks ,aga ma tellisin ka 2013,
Samas võn ka eksida
Mina leian ka niipalju aega et hommikul alukaid jalga tõmmates puldi nuppu vajutada ;)
Võibolla olen erand ,aga mina olen ise oma aja peremees .


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 19.01.15 13:01 Tsiteeri


Bolero kohta arvan mina samuti ,et suht mõtetu asi ,tagantjärele oleksin kindlasti columbuse võtnud ,vahetaks isegi heameelega ringi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
alarallin
huviline



Registreerunud 25.10.07
Postitusi: 193

Asukoht: Kiili
Kasutaja on eemal

Auto: Fiesta ST 210HP

postitati 19.01.15 14:01 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Sõidan pool oma sõitudest põhjamaades ,tean hästi mis on jäävihm ,ning mis tähendab-35-40 kraadi külma.


Jäävihma sajab üldiselt 0 kraadi lähistel temperatuuridel. Teisisõnu on need alajahtunud vihmapiisad, mis kokkupuutes esiklaasiga kohe jäätuvad. Mina mäletan viimase 15 aasta jooksul ainult kahte sellist sõitu, kus auto soojendussüsteem ei saanud jäävihma sulatamisega hakkama. Siis nägin paljusid autojuhte tee kõrval oma kojamehi puhastamas ja esiakent kraapimas. llmselt oleks nendel kordadel esiklaasi soojendus aidanud, kuid kindalt ei oska lubada, kuna siis ei olnud mul veel esikaasi soojendusega masinat.
Teisalt aitab esikaasi soojendus väga edukalt tõrjuda ka esiklaasi sisepinnale tekkivat niiskust, kui näiteks istuda autosse märja jopega.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mil
huviline



Registreerunud 21.06.13
Postitusi: 24

Kasutaja on eemal

Auto: Octavia 1.8TSI 4x4

postitati 19.01.15 14:32 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Bolero kohta arvan mina samuti ,et suht mõtetu asi ,tagantjärele oleksin kindlasti columbuse võtnud ,vahetaks isegi heameelega ringi.


Navi tõttu?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 19.01.15 14:50 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Bolero kohta arvan mina samuti ,et suht mõtetu asi ,tagantjärele oleksin kindlasti columbuse võtnud ,vahetaks isegi heameelega ringi.


Liiga vara tellisid jah :) Nüüd tuleb uus Bolero, mis on suurema ekraaniga ja ühildub mobiiltelefoniga Mirror lingi kaudu ehk kõik appid saad kuvad oma Bolero ekraanil kenasti ja pole Navi vaja.
Navi eest 1600 euri on palju makstud, arvestades, et hiljem tuleb kaarte kalli rahaga osta juurde. Nüüd peaks saama ka mõne teise tootja suure ekraani sinna juba paigaldada ja kasutada seda Mirror Linki. Navi sellisel kujul suht surnud, wazi vms tahaks kasutada, mitte aegunud navi kaarti.

Webasto kasutamine on siis kasulik ainult, kui sul on pikad otsad ees. Lühikestel otsadel ei ole selle kasutamine alati otstarbekas (korra päevas soovitatav) ning pulti koguaeg kaasas tassida on ka kuidagi risk (kaob ära). Esiklaasi soojendus on alati kaasas ning seda kojameeste jäätumist tuleb siin eestis ikka ette küll ja küll. Webasto ka kõiki klaase 100% puhtaks suuda teha.

Viimati kui mina tellimuse tegin, siis sai kõike koos tellida esiklaasi soojenduse, webasto, tagaistme soojendused jne. Ainult maksa :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 19.01.15 16:05 Tsiteeri


Lisaks mida soovitaks, kui on palju sõitmist siis adaptiivne püsikiirusehoidja.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 19.01.15 19:08 Tsiteeri


Webasto siiski suudab kõik klaasid sulatada, ma ei istu ennem autossegi.
Skoda on mul nüüd teine auto millel 2 liitrine diisel ja webastoga.
Kui auto naise käes, siis 95% sõitudest max 5 km pikkused ja webastot saab talvel päevas vahest 4-5 korda. Eelmine auto oli wv ja sõidud olid enamvähem samad
Mitte ühtegi korda pole aku tühi olnud, ega muid probleeme.
Lühikeste otstega muidu autot soojaks ei saakski, ning oleksin ise jääkraabitsaga auto ori.
Kes seda kõike uskuda ei suuda võib mu autot ise proovida.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tanel_P
huviline

Avatar


Registreerunud 28.08.14
Postitusi: 169

Asukoht: Tallinn, Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia III Combi 2.0 TDI DSG '13

postitati 19.01.15 21:12 Tsiteeri


Härrased eelsoojendi üle vaidlejad. Kas teile ei tundu, et siin teemas on omavahel sassi läinud tehase poolt pakutav eelsoojendi ja Webasto autonoomne eelsoojendi, mida üldiselt paigaldatakse esinduses kohapeal ja kalli raha eest?

Nii palju, kui mina aru sain, siis tehase eelsoojendi ei soojenda mootorit, vaid ainult salongi/klaase ja käib aku pealt. Webasto on aga eraldiseisev üksus, mis töötab väikese mootori pealt, ajab soojaks ja ringi jahutusvedelikku ning ühtlasi soojendab ära salongi ning klaasid.

Kuidas teised kommenteerivad?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 19.01.15 21:52 Tsiteeri


Tehase eelsoojendi valmistaja on Webasto "kaubamärk"
Seda saab tellida tehasest ,kui ka esindusest järelpaigaldusena.
Kaugjuhitavat eelsoojendust saab aktiveerida puldist ,autos olevast nupust ,ning auto menüüst päevade ja kellaaegadele vastavalt.
Eelsoojendus töötab auto kütusepealt ,ning soojendab mootori jahutussüsteemi ,seega soojendab mootori 70 kraadini ,ning salongi soojaks.
Kui ilmad on jahedad (+7 umbes) lülitub eelsoojendi end auto käivitades igaljuhul sisse ,et mootor kiiremini soojeneks .
Eelsoojendi ei aktiveeru ,kui kütuse hoiatustuli põleb ,või aku on liiga nõrk ,jätmaks käivituseks vajaliku voolu.
On olemas ka tehasepoolne elektriline lisasoojendi ,mis asub vist salongiradika ees ,ning annab veidike lisasooja ,minu volkaril on näiteks lisasoojenduseks 3 eelsüüte küünla sarnast küttekeha veesärgis.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
alr
huviline



Registreerunud 30.11.13
Postitusi: 5

Kasutaja on eemal


postitati 20.01.15 09:01 Tsiteeri


Millal too eelmainitet uus Bolero saabub Octaviale?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 20.01.15 09:04 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Webasto siiski suudab kõik klaasid sulatada, ma ei istu ennem autossegi.


Nagu juba kirjutati, siis jäävihma vastu see ei aita. Sellise erandliku ilma puhul tekib ka sooja salongiga maanteel sõites esiklaasi servadesse ja kojameestele paks jääkiht, seda isegi siis, kui sõitu alustades on kõik klaasid korralikult puhtad. Natuke aitab seda leevendada, kui suunata puhur maksimaalvõimsusel esiklaasile sooja puhuma, aga siis läheb salongis olemine varsti ebamugavaks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rain
klubiliige

Avatar


Registreerunud 27.09.14
Postitusi: 242

Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: octavia III L&K 1,8 tsi dsg

postitati 20.01.15 15:30 Tsiteeri


eelmisel aastal juhtus seda jäävihma ühel korral tõesti saama ja ei olnud tõesti hea. kraapisin 100km otsaga 5 korda klaase ja andis ikk anühkida. just nii oligi, et puhus maksimaalselt aknale ja ajas asja ära. probleem oligi selles, et isegi kui natukene pühkis puhtaks, siis see vesi ja jama jäätus kojamehekummi vahele ja lõpuks ta lihtsalt ei pühkinud. kas siiin webastost tolku on- vaevalt. põhjus selles, et pika otsapeale on mootor nagunii õiges temperatuuris ja soojendus toimib ilusti.

kas esiklaasisoojendusest sellises situatsioonis tolku on- pole proovinud, kuid usun, et on. endal on peal ilma webastota ja olen ise rahul. hea kui esiklaaski ise lahti sulab. jah- hommikul oleks tõesti parem istuda sooja autosse juba, kuid autot ostes tegin valiku muude lisade arvelt ning webastost andsin järele... pigem oman mäludegaistmeid ja kraabin küljeaknaid, kui pean istmete ja peeglitega jebima iganädalaselt kui naine skodaga sõitmas käib! :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rstdi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.01.07
Postitusi: 420

Kasutaja on eemal

Auto: RS TFSI dsg O2 11, Cupra ST 300 4drive 17

postitati 20.01.15 15:36 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: alr
Millal too eelmainitet uus Bolero saabub Octaviale?


Nagu kuskilt kuulsin siis vist Octaviale alatest 22 nädal 2015a. Yeti tellides saad selle juba praegu.
http://www.skoda-auto.com/en/models/new-fabia/connectivity

Ranx - vot seda ma ei teanud, et seda eelsoojendust saab nõnda usinalt pruukida. Ühel autol kunagi oli ja siis tavaliselt korra päevas kasutasin (kuna pult kodus alati). Kuid selline kasutamine annab sellele veelgi rohkem plusse juurde. Hea, kui keegi juba asjad omal nahal ära proovinud. :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
CH4
klubiliige



Registreerunud 10.10.14
Postitusi: 32

Asukoht: Harjumaa-Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia Combi G-TEC

postitati 20.01.15 19:00 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ranx
Kui ilmad on jahedad (+7 umbes) lülitub eelsoojendi end auto käivitades igaljuhul sisse ,et mootor kiiremini soojeneks.

Oskad äkki öelda, kust kohast sellised andmed pärinevad?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 20.01.15 21:56 Tsiteeri


Kõik need andmed omast kogemusest ,mul mitmes auto järjest sama eelsoojendiga.
teatud funktsioone ja ja seadeid saab ka muuta.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 20.01.15 22:00 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rain
eelmisel aastal juhtus seda jäävihma ühel korral tõesti saama ja ei olnud tõesti hea. kraapisin 100km otsaga 5 korda klaase ja andis ikk anühkida. just nii oligi, et puhus maksimaalselt aknale ja ajas asja ära. probleem oligi selles, et isegi kui natukene pühkis puhtaks, siis see vesi ja jama jäätus kojamehekummi vahele ja lõpuks ta lihtsalt ei pühkinud. kas siiin webastost tolku on- vaevalt. põhjus selles, et pika otsapeale on mootor nagunii õiges temperatuuris ja soojendus toimib ilusti.

kas esiklaasisoojendusest sellises situatsioonis tolku on- pole proovinud, kuid usun, et on. endal on peal ilma webastota ja olen ise rahul. hea kui esiklaaski ise lahti sulab. jah- hommikul oleks tõesti parem istuda sooja autosse juba, kuid autot ostes tegin valiku muude lisade arvelt ning webastost andsin järele... pigem oman mäludegaistmeid ja kraabin küljeaknaid, kui pean istmete ja peeglitega jebima iganädalaselt kui naine skodaga sõitmas käib! :cool:


Ma võtsin endaga samas mõõdus naise ,hoidsin mäludega istmete pealt veidi kokku ,ning sain Webasto :D
Aga eks need skodad rohkem naiste autod ongi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rain
klubiliige

Avatar


Registreerunud 27.09.14
Postitusi: 242

Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: octavia III L&K 1,8 tsi dsg

postitati 20.01.15 23:34 Tsiteeri


mingit kahemeetrist 100kilost naist pigem ei tahaks endale... ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 70.6% - SQL: 29.4%]