Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Octavia vs Golf, kumb? (Vastuseid: 11 | Vaatamisi: 5231)
komtuur
huviline



Registreerunud 21.10.07
Postitusi: 44

Kasutaja on eemal

Auto: Golf

postitati 23.01.14 09:03 Tsiteeri
Octavia vs Golf, kumb?



Tere
Olen hankimas uut autot ja jäänud pidama sellise kaalutluse juurde, huvitaks kuidas enamusel arvamus on, kas sarnase mootori, käigukasti ja varustusega autode puhul on VW Golfi kallim hind õigustatud võrreldes Octaviaga, tegemist siis 1,4TSI 103kw ja dsg-ga tavaversioonidega, mitte universaalid. Mahutavuse jätaks välja, see pole primaarne teema minu jaoks aga kõik muu, koostekvaliteet, materjalid, sõitmine, kulud jms. Tänud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ranx
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.14
Postitusi: 624

Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S audi, RS skoda,Allroad

postitati 23.01.14 09:42 Tsiteeri


Üks põhilisemaid erinevusi on see ,et skodasid panevad tsehhid kokku uhkusega ,vw panevad kokku aga sakslaseid vihkavad türklased.
See et skoda koostekvaliteet on volkswagenist kohati parem ,on volksvagenile endalegi pinnuks sillmas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
M8DSwordfish
klubiliige



Registreerunud 10.05.10
Postitusi: 212

Asukoht: Enamasti siinpool Soome lahte
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq Sportline’20, Kodiaq RS ‘23, Rapid Spaceback '14.

postitati 23.01.14 10:00 Tsiteeri


Skoda foorumist saad arvatavalt vastuse et osta Octavia ja VW foorumist et Golf. Neist kahest isiklikult ostaks igatahes Octavia... Koostekvaliteet võib olla nagu eelkõneleja mainis (kuigi praegu kahe VW omanikuna ei saa ka neile midagi sellekohast ette heita), Sõlmed on samad, materjalikasutuses on VW ehk pisut parem (minu täiesti subjektiivne arvamus) sõiduomadustelt "tundub" Octavia nagu suur auto, Golf aga nagu väike auto, kulude kohta võivad jagada kommentaare need kel need kulud just parasjagu kanda on...
Oktavia puhul oli minu jaoks suur pluss tagaluugi suurus. Sealt võis ikka põhimõtteliselt ükskõik mis suurusega asju autosse toppida. Ega ta ka Golfil just väike pole, aga nagu ma aru sain ei ole mahutavus teema. Ta ei olegi niikaua kui teda vaja läheb (ja ilmtingimatta kõige ebasobivamal hetkel). Kui on võimalusel suurem auto kasutada, siis pole midagi, aga kui ei siis on lisaruum vägagi kasulik...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 23.01.14 11:34 Tsiteeri


golf on persejagu lühem ja seetõttu kitsastes oludes lihtsam parkida.
tehnilises pooles muud erilist vahet pole.
salongimaterjale saad ju ise näppida.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
komtuur
huviline



Registreerunud 21.10.07
Postitusi: 44

Kasutaja on eemal

Auto: Golf

postitati 23.01.14 12:17 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: diesel
tehnilises pooles muud erilist vahet pole.


Vedrustuses vist isegi on, iseasi kas see tunda annab üldse.
Octaviatel alla 150hj verioonidel taga väändetala, Golfil on kõikidel multilink. Veermikuspetsialist pole, väändetala on vist lihtsama ehitusega?
On see üldse asi, millele peaks tähelepanu pöörama?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
stefan
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.01.06
Postitusi: 230

Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: Passat B8 Alltrack TSI, VW Golf TSI DSG 110kW MY2016, Yeti 1.8TSI 4x4, Karoq 4x4 TDI DSG

postitati 23.01.14 13:49 Tsiteeri


Minu mäletamist mööda on kõige väiksemate mootoritega Golfidel (1.2TSI ja 1.6TDI) samuti väändtala. Octavia puhul on multilink alates 1.8TSI ja vaid nelikveolised diislid.
Kui pagasiruumi suurus pole oluline, siis vali lihtsalt see masin mis tundub silmale rohkem meeldivat :)
Proovisõidul täisvarustuses Golfiga häiris mind püsikiirusehoidja nupurägastik roolil. Õigemini ei suutnud sellega harjuda. Lihtsamatel versioonidel on harjumuspärane kangiga lahendus nagu Skodalgi.
Octaviale saad tellida esiklaasisoojenduse. Golfi puhul on ainult TDI puhul võimalik mingi infrapuna lahendusega esiklaasisoojendus (mis pole ka nii tõhus kui soojendusniidistikuga esiklaas).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rasidpu
huviline



Registreerunud 06.12.12
Postitusi: 14

Kasutaja on eemal


postitati 23.01.14 15:08 Tsiteeri


Olen omanud mõlemat :) Golf luukpära ja Octavia universaal. Rahakotile on vist siiani olnud sõbralikum octavia, aga ega golfki hullu ei olnud, oleneb mis hooldused parasjagu satuvad.

Octavial tooks välja universaali kohapealt salongimüra, alguses ei pane tähele, aga mingi aja päras kui saad muus sõiduvahendis sõita ja tagasi istud oma masinasse, siis saad vahest ikka aru küll.
Octavia ruumikus on muidugi omaette klass, ruumist puudu ei tule. Kui alguses octavia ostsin, siis mõtlesin kohe, et golfi enam tagasi ei tahaks, aga praegu pärast aastat ja ühte kuud mõtlen, et äkki võiks uuesti ala aasta pärast golfi võtta :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Enrico
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.03.06
Postitusi: 437

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Škoda Superb Sportline

postitati 23.01.14 15:21 Tsiteeri


Milles küssa? Pisikese Golfi asemel eelistan mina iga kell suuremat Octaviat! :cool:


www.golfikaubad.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
raiku
huviline



Registreerunud 27.05.13
Postitusi: 42

Asukoht: viljandi
Kasutaja on eemal


postitati 23.01.14 20:50 Tsiteeri


kunagi oli selline lause :)
siis olin veel 100% vw toetaja, aga lause jäi meelde:)
enne tehakse vw ja seda siis katse eksemplariks.
peale seda juba tehakse SEAT ja SOODA, ja vigadest on õpitud, tehakse auto paremaks.:)

vanemate versioonidepuhul peab kindlasti paika, siinkohal pean silmas VW G4 ja Oct I võrdlemist.

nii et igaljuhul ei ole VW oma kõrgemat hinda väärt.(samal põhjusel hakkasin ka mina soodaliseks)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 24.01.14 09:24 Tsiteeri


Nii võib mõelda, samas see tähendab, et järjekorras eespool olevatel masinatel on rohkem uusi tehnoloogiaid peal. Näiteks on Superb 2 võrreldud Audi A6-ga, minupoolest võib see võrdlus täitsa paika pidada, ainult et Superb on siiani tootmises, tehnoloogia poolest sobiks võrdluseks aga Audi eelmine või isegi üle-eelmine mudel. Maitse asi, keda huvitab viimane sõna, keda ravitud lapsehaigused. Kurb on muidugi see, et kõiki haiguseid ei taheta või ei viitsita ravida ja seetõttu on hilisemast turuletulekust hoolimata ka Skodadel väga nõmedaid vigu, näiteks TSI ketiprobleemid ja õlikulu või DSG kastide hädad.

Siin ühes varasmas kommentaaris mainiti ka tehase töökultuuri. Mulle tundub, et töölise kultuurist üksi ei piisa, midagi peab veel olema, mis võiks üle terve VAG grupi kehtida. Sellise tunde põhjenduseks tooksin Briti autotööstuse. Üldiselt sealsed kodumaised margid ei hiilga üheski edetabelis, kui nad üldse veel alles on. Samal ajal aga brittide välja töötatud ja kokku pandud Hondad ja Toyotad tuuakse oma "jaapani kvaliteediga" headuse etaloniks ja mingil määral võib sellega isegi nõustuda. Vaevalt selle põhjuseks on see, et Toyota ja Honda tehased korjasid tööliste koorekihi ja Roverile, Austinile või muule algupärasele ja tänaseks kadunud briti margile vaid loodrid jäeti.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
reverse
huviline

Avatar


Registreerunud 20.07.12
Postitusi: 260

Asukoht: Stockholm
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia vRS CR TDI DSG

postitati 24.01.14 11:06 Tsiteeri


Tasub vaadata autode järelväärtust vs hinda. Mingi hetk tagasi igatahes hoidis Octavia oma hinda paremini kui Golf.

Sinna lisa juurde korraliste hoolduste hinnad (selle saab esindusest), soetamise kulu, kindlustuse kulu jne

Kokkuvõtte on ju asi ainult numbrites, kui sind ruumikus ei huvita.

Oma kogemuse järgi enam Golfi ei taha, Octavia on mõnusalt suurem, ei teki maanteel taburetiga sõitmise tunnet. Mitte, et Golf oleks trassil halb auto, üldsegi mitte. Lihtsalt mulle isiklikult meeldib pikki reise teha Octaviaga rohkem kui Golfiga.


www.sadulsepp.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tnx
huviline



Registreerunud 07.05.12
Postitusi: 750

Kasutaja on eemal


postitati 27.01.14 10:57 Tsiteeri


Lisaks numbritele võib erinevaks osutuda ka lihsalt subjektiivne arvamus - näiteks on ühel autol rool, pedaalid või piilarid parema nurga all. See on personaalne ja seda ei saa keegi foorumist hinnata.
Sõiduomadusi võib peale suuruse mõjutada veel näiteks tulede ja pidurite võimekus, peeglite suurus (üksvahe armastati volkaritele panna pisikesi parempoolseid peegleid), juba mainitud tagavedrustus. Väändetala on lihtsam, aga multilink töötab paremini.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 59.5% - SQL: 40.5%]