Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Octavia III 1,4TSI Ambition DSG vs 1,4 Elegance man (Vastuseid: 13 | Vaatamisi: 5362)
Malemajastaar
huviline



Registreerunud 20.01.08
Postitusi: 12

Kasutaja on eemal

Auto: SIII

postitati 30.05.13 08:19 Tsiteeri
Octavia III 1,4TSI Ambition DSG vs 1,4 Elegance man



Tere,
Olen kerge dilemma ees, kas valida uus Octavia 1,4 Ambition DSG või 1,4 Elegance manuaal. Hinnad on samasse suurusjärgku. Valida saab ainult ühe neist. :)
Muidu eluaeg sõidetud manuaaliga, kuid viimasel ajal hakkab see väntamine käikudega kergelt ära viskama. Manuaali ja Elegancega saab jälle parema varustuse...

Mis te arvate?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
skyline
huviline



Registreerunud 14.02.08
Postitusi: 39

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 30.05.13 08:33 Tsiteeri


Googelda veits netis ning loe DSG käigukasti rohketest probleemidest. Kui sõidad vähe ja müüd auto 3-5a pärast edasi, siis saad need mured küll ehk uue omaniku kaela lükata.
Mina võtaks töökindlama manuaali.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
reverse
huviline

Avatar


Registreerunud 20.07.12
Postitusi: 260

Asukoht: Stockholm
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia vRS CR TDI DSG

postitati 30.05.13 08:45 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: skyline
Googelda veits netis ning loe DSG käigukasti rohketest probleemidest. Kui sõidad vähe ja müüd auto 3-5a pärast edasi, siis saad need mured küll ehk uue omaniku kaela lükata.
Mina võtaks töökindlama manuaali.


Skyline millal sa viimati guugeldasid? Kas on 10a edukalt turul olnud ja varasemalt eksisteerinud probleeme ei tohiks enam olla. Lihtsalt minu arvamus, eales enam ei ostaks igapäevasteks sõitudeks manuaali.


www.sadulsepp.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
taneltag
huviline



Registreerunud 21.05.12
Postitusi: 142

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Seat Leon Cupra280, 2014

postitati 30.05.13 09:12 Tsiteeri


Ka uutel DSG kastidel eesti kliimas probleeme kuhjaga :P. Minuteada Venemaal neid enam ei pakutagi väga, kuna nad lihtsalt ei kesta.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
M8DSwordfish
klubiliige



Registreerunud 10.05.10
Postitusi: 212

Asukoht: Enamasti siinpool Soome lahte
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq Sportline’20, Kodiaq RS ‘23, Rapid Spaceback '14.

postitati 30.05.13 11:41 Tsiteeri


Mul küll juba kolmas auto DSG kastiga ja ei tea nendest probleemidest midagi. Kaks neist on olnud 6 ja üks on seitsmekäiguline. Lisaks on meie firmas veel 6 autot DSG kastiga ja pole ühelgi probleeme olnud. Kõige suurema läbisõit küündis 280 tuhande kilomeetrini... Ja kestmine ja mittekestmine arvan, et küll kliimast ei sõltu, ennem pigem sellest tihendist rooli ja istme seljatoe vahel. Ise kindlasti manuaali ei osta, kuid kui kogu elu ainult pulka liigutanud, siis võib varustus vahe teha küll. Eelkirjutatu ei pretendeeri absoluutsele tõele, vaid on ainult minu kogemusel põhinev arvamus. See on jälle selline ema ja tütre meeldimise teema. Kellele üks ja kellele teine. :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
pepe
huviline

Avatar


Registreerunud 06.04.10
Postitusi: 233

Kasutaja on eemal

Auto: VW

postitati 30.05.13 12:37 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: M8DSwordfish
kui kogu elu ainult pulka liigutanud, siis võib varustus vahe teha küll.

:D väga hea... kehtib ka meeste kohta üldiselt.

Mis DSG-sse puutub, siis ma ka peaasjalikult positiivset kuulnud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
reverse
huviline

Avatar


Registreerunud 20.07.12
Postitusi: 260

Asukoht: Stockholm
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia vRS CR TDI DSG

postitati 30.05.13 13:01 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: taneltag
Ka uutel DSG kastidel eesti kliimas probleeme kuhjaga :P. Minuteada Venemaal neid enam ei pakutagi väga, kuna nad lihtsalt ei kesta.


Seda ma usun, et need kastid vī mis iganes autod venemaal ei kesta. Ma ei lugenud seda kusagilt välja, et ostja venemaal elab..?

Muidem a kuulsid seda ka, et autod pidid roostetama, pean vist hoopis hobuse ostma endale..


www.sadulsepp.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
undu
huviline



Registreerunud 27.03.09
Postitusi: 173

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: OII Combi 1,8 TSI

postitati 30.05.13 13:27 Tsiteeri


Teemaalgatajale - kui veelennast automaatkastiga "ära rikkunud" ei ole, siis on asi ju lihtne - prindi välja mõlema auto varustuse nimekiri ja pane kõrvuti.
Ja siis vaata, mida sa Elegance korral juurde saad. Ja siis mõtle - kui olulised need vigurid sulle tunduvad. As simple is that.
Tõenäoliselt pakub Ambition DSG sulle natuke rohkem igapäevast kasutusrõõmu, aga see minu arvamus. Vihmasensor jne on kõik väga hea, aga tigusammul tiptunni puntras roomata on DSG kastiga kordi stressivabam. Väga tõenäoline on ka sarnase ostuhinna korral DSG kastiga kuid natuke madalama varustusega autost kergem lahti saada, seda isegi nõksa kallima hinna eest.


Kes palju räägib ei pruugi palju öelda
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Wygla
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.06
Postitusi: 724

Asukoht: lõuna
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia

postitati 30.05.13 13:46 Tsiteeri


Ju siis mina olen kehva eksemplari otsa (VW) sattunud - DSG mugavuse ja sujuvuse üle ei vaidle, aga ainult juhul kui kõik tõesti "töötab" nii nagu peab. Aga minu kogemuse põhjal problemaatiline ning isiklikku rahakotti mängu pannes kaaluksin tõsiselt, enne kui DSG võtaks (nagu mainitud, võib tegemist olla lihtsalt kehva eksemplariga).

Uuel 7- käigulisel ei vahetata ametliku versiooni kohaselt isegi kastiõli (öeldakse, et igavene) - eks ta ongi 100k-200k ning siis vahetad koos kastiga :).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Malemajastaar
huviline



Registreerunud 20.01.08
Postitusi: 12

Kasutaja on eemal

Auto: SIII

postitati 30.05.13 16:10 Tsiteeri


Tänud kommentaaride eest!

Käisin täna 1,4 manuaal Eleganceiga ka proovisõitu tegemas, ning otsust ikka kuradima raske teha! :)

Undu, jah olen korduvalt neid varustustasemeid võrrelnud ning tean, mis neil vahet on!

Üks mõte, mis veel tekkis on 1,2TSI DSG Elegance - mis sellest arvata?
Saaks nii varustuse kui ka automaadi, kuid mootor on lurr :) Miinus pool on veel see, et seda kombinatsiooni hakatakse tootma alles 32. nädalal...

Lisaks, kas oskate kommenteerida raadiote Swing ja Bolero vahelisi erinevusi? Kas vahe on ainult kosmeetiline ninnu-nännu või ka helikvaliteedis?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Cosmic
klubiliige

Avatar


Registreerunud 13.08.07
Postitusi: 211

Asukoht: Viimsi
Kasutaja on eemal

Auto: Superb Sportline 2.0TSI 4x4

postitati 31.05.13 07:55 Tsiteeri


Swing ja Bolero erinevustest leiab mõned teemad Briskoda foorumist, näiteks siit ja siit (kõike seal kirjutatut ei tasu muidugi puhta tõena võtta). Minuarust üks väga hea lisa Bolerol on SD kaardi pesa - peaks saama kasutada kuni 32GB mälukaarti, kuhu saab kogu oma muusika peale panna ja jääb igasugune cd-dega sahmerdamine ära, albumites navigeerimine on samuti tänu touch-screenile lihtne ja mugav (mul endal küll Amundsen+ navi, aga Bolerol peaks see osa sama olema).

Mootori valik proovi ikka 1.4TSI jätta kui vähegi võimalik - tehnilisi andmeid võrreldes on see 1.2 ikka natuke liiga jõuetu, eriti kui maanteel ka vaja vahest natuke kiiremini mööda sõita vms.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Malemajastaar
huviline



Registreerunud 20.01.08
Postitusi: 12

Kasutaja on eemal

Auto: SIII

postitati 31.05.13 15:43 Tsiteeri


Nii, tänan tähelepanu eest veel kord!
1,4TSI Elegance manuaal läks tellimusse...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Stoneface17
huviline



Registreerunud 29.03.13
Postitusi: 21

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Rapid 1,2TSI 77kw

postitati 01.06.13 10:24 Tsiteeri


Korralik valik. Muretuid kilomeetreid!!!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
marxveix
huviline



Registreerunud 11.05.13
Postitusi: 19

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia III Combi 1.4TSI

postitati 07.07.13 09:17 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Cosmic
Minuarust üks väga hea lisa Bolerol on SD kaardi pesa - peaks saama kasutada kuni 32GB mälukaarti, kuhu saab kogu oma muusika peale panna ja jääb igasugune cd-dega sahmerdamine ära


Octavia III-l on swing-iga ka sd kaardi pesa olemas. CD-MP3 mängijaga raadio "Swing", SD-mälukaardi pesa, Aux-In ja USB liides keskkonsoolis.
Octavia A7 Swing Raadio


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 63.3% - SQL: 36.7%]