Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Ostuabi: octavia diisel (Vastuseid: 21 | Vaatamisi: 7060)
kalmer1989
huviline



Registreerunud 02.12.12
Postitusi: 46

Kasutaja on eemal


postitati 02.12.12 20:42 Tsiteeri
Ostuabi: octavia diisel



Tere! On jäänud silma mõned octaviad juba mõnda aega,sooviks teada saada veidi rohkem.
Üks isend nt http://www.auto24.ee/1161713
Sellisel isendil mõned eripärad? Pumppihustid või üks kõrgsurvepump?Töökindlus?
Kui hästi käivitub külmaga,palju sellisele maksab elektriline plokisoendus?
Ning kuidas sillad eesti teedel vastu peavad?Samuti sillaosade hind.

Samas on üks teine isend millel tundub olema uskumatult väike läbisõit http://kuldnebors.ee/search/soidukid/soiduautod/skoda/skoda-octavia-ambiente-tdi-66-kw-05/search.mec?pob_post_id=17080830&pob_ac tion=show_post&pob_cat_id=11084&pob_browser_offset=0&pob_view_language_id=et

:cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
reverse
huviline

Avatar


Registreerunud 20.07.12
Postitusi: 260

Asukoht: Stockholm
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia vRS CR TDI DSG

postitati 02.12.12 21:10 Tsiteeri


See mootor on pumpdüüsidega.

Ära seda kuulutuses seisvat 7sek sajani juttu väga usu, kui just 74kW asemel neid kilovatte kamaluga juures pole :)


www.sadulsepp.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 02.12.12 22:24 Tsiteeri


66 on tavalise kõrgsurvepumbaga. 74 on jah pumppihustitega.
ma ei tea nii uute masinate kohta kindlalt väita miskit, aga kui veermik on sama kui algusotsa ocudel, siis see on küll viimane asi, mille pärast põdeda. jupid kestavad pikalt ja ei maksa suurt midagi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kalmer1989
huviline



Registreerunud 02.12.12
Postitusi: 46

Kasutaja on eemal


postitati 03.12.12 05:59 Tsiteeri


Mul praegu ka veel passat mis 1.9tdi 66kw,selle mootori eluga olen kursis ;) Kuidas nende pumppihustite eluiga on ja hind....vennase passatil ka pumppihustid ja 500 euri oli vist tk hind...krõbe..


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 03.12.12 08:30 Tsiteeri


pumppihustid on kallid jah. enamust neist ei saa remoda ka vaid tulebki uus osta. samas kui viisaka kütusega sõita siis ei juhtu nendega ka suurt midagi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Telepoiss
huviline



Registreerunud 30.05.12
Postitusi: 13

Kasutaja on eemal


postitati 03.12.12 08:57 Tsiteeri


Sõitsin 1,9 TDI 74kW 2002.a. manuaalkastiga Audi A4-ga 9 aasta vältel 330 000km, tankisin Nestes.

Mootori poole pealt kolm tähelepanekut:

Kord kadus ühe pihusti elektrikontakt, mille tõttu läks mootor avariirežiimi, lonkasin hooldusesse, kus kontaktide puhastuseks kulus 10 minutit.

Samuti vahetati korra tandempump, mis annab vaakumit turbole ja pidurivõimule.
Puuduliku pumbaga auto liikus, kuid jõudu oli vähevõitu ja pidurdada tuli raske jalaga.

270 000km juures vahetati kahemassiline hooratas.

Õlivahetused ja hooldused tehti margiesinduses.

Käivitus alati hästi, ka kõvima külmaga, selle perioodi jooksul ostsin 1 kord uue aku.
Ülevaatused läbis puhtalt.

Dünaamika poolt on mootor piisav vaid tavasõidu mõttes, mingist sportlikkusest juttu ei ole.

Julgen soovitada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
kalmer1989
huviline



Registreerunud 02.12.12
Postitusi: 46

Kasutaja on eemal


postitati 03.12.12 21:48 Tsiteeri


120 tuhande hooldus sisaldab rihmavahetust ka?
Ja 180 + tuhande hooldus?
Mõtlen et kumma auto puhul peaksin kohe raha sisse toppima hakkama?:P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Telepoiss
huviline



Registreerunud 30.05.12
Postitusi: 13

Kasutaja on eemal


postitati 04.12.12 08:27 Tsiteeri


Audi 1,9 TDI 74kW rihmavahetusvälp oli 90 000km.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 04.12.12 08:51 Tsiteeri


minu kõigil trakatsitel on ka rihm 90-ne tagant.
samas ega see ju väga kulukas pole.
kogu rihmamajandus ja õlid-filtrid massavad paarisaja rubla ringis ja lisaks
saab veeta meeldiva pärastlõuna kodugaraashis ja tehtud ongi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kalmer1989
huviline



Registreerunud 02.12.12
Postitusi: 46

Kasutaja on eemal


postitati 11.01.13 19:17 Tsiteeri


Ei anna need octaviad mulle ikka rahu... :P
Käisin täna tartus vaatamas seda http://www.auto24.ee/used/1195013
-10c näitas auto kylma,
1 käivitus suri välja
2 käivitus suri välja
3mandal käivitusel hoidsin võtit natuke ka siis kui juba käima läks ja gaasi hoidsin ka peal :o
Mu 94nda aasta diisel passat läheb ka paremini käima kui see 07 octavia. Juhi tagumise ukse tegin lahti ja jäigi lahti,enam kinni ei jäänud :D
igaks juhuks ei julenud teisi uksi kangutada. :D
välimus oli muidu OK

Siis käisin veel seda uudistamas http://www.auto24.ee/used/1219729
http://www.auto24.ee/used/1219730
Üks ja seesama auto aga läbisõidud on erinevad.odavamal kuulutusel ei ole toonklaasi ja 400 euri kallimal on toonklaas.
Hetkel on ta ikka toonitud. käima ma teda ei pannud. Tagumine luuk oli natuke imelik,nagu oleks haavlitega üle lastud,värv maas. Ülejäänud auto välimus Ok
77kw variandil ka kahemassiline hooratas ja pumppihustid?

Seda isendit pole käinud keegi kaemas :http://www.auto24.ee/used/1189339
Või rakveres :http://www.auto24.ee/used/1096760

Läbisõitudest ei oska midagi arvata :)
Vin koodi järgi leiab ka netist midagi?
Numbri järgi leiab ainult et kas autol on piiranguid ja millal tüv.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Tihver
huviline



Registreerunud 11.01.10
Postitusi: 162

Kasutaja on eemal

Auto: Superb 3 Combi, 140kw TDI DSG 4x4

postitati 11.01.13 21:15 Tsiteeri


Ainuke, millel hind ja kuulutus kokku sobivad on see sinine. Teised oma hinda väärt küll ei ole.

Hammasrihma vahetus on ette nähtud 120 000km tagant. Ma ei mäleta küll palju ma Octavia rihma vahetuse eest maksin, aga hiljuti lasin teha 2007.a. 103kW diislil suure hoolduse ja see läks maksma 269EUR koos käibemaksuga. Sisaldas siis õli, õlifilter, õhufilter, salongiõhu filter, hammarihm, veepump, pingutusrullik ja töö.

Kõik uuemad diislid peaks olema kahemassilise hoorattaga. Minu auto vahetati garantii korras 43000km pealt, nüüd lisaks veel üle 100 000km sõidetud ja pole enam probleemi olnud.

77kw on täpselt paras mootor Octaviale, pole kordagi suuremat igatsenud.

Minu 145 000km sõitnud autol pole siiani peale piduri klotside ja ketaste ühtegi silla-veermiku juppi vahetatud, nii et vastupidavus on väga hea.

Virisema võiks värvi üle. Ukse tihendid nühivad värvi maha ja seal kust juba värv maas hakkab lõppuks suure nühkimise peale ka rooste tulema. Tean, et neid tihendeid on garantii korras vahetatud ja värvitud, aga sellel pole seda tehtud.

Lappasin ka kiirelt auto24 kuulutused läbi ja ei tea kas pakkumisi on vähemaks jäänud või on hinnad tõusnud, aga minu miinimum nõuetele vastavat Octaviat alla 7000EUR ei olegi

Alates 2005, universaal, diisel, alla 200 000km sõitndu, püsikiiruse hoidja ja kliimaautomaatik.

Paras aeg vist müüma hakata :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
gurja
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.09
Postitusi: 64

Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: Oktavia tour combi 1,9TDI PD

postitati 11.01.13 23:23 Tsiteeri


Endal on octavia I 2008a 1,9TDI PD 74kw.
Talvel käivitamine suur mure. http://youtu.be/EdRTc-6R4Hk http://foorum.skodaclub.ee/viewthread.php?tid=1507
Kontrollitud kõik mis on võimalik. Tehtud 4diagnostikat erinevas kohas. Kõik on normis. Miks ei lähe käima mitte kegi ei tea.
Ploki soendusega ka problem. Sellist mis läheb mootori sisse ei ole. On ainult 2 varianti Õli soendi ja universaalne tosoolisoendi, see mis läheb toru vahele.
Küte kvaliteedi auto kohe tundab ja päris hästi.
Octavia I esisild on lihtne, odav ja päris hästi peab vastu.
Octavia II esisild on keerulisem ja kallim, Tahab tihti hooldust. Annab parima mugavuse.
Läbisõitnud km ja aasta vaja vadata mitte spidoka jargi, aga kuulumise jargi.(näiteks rool, käigukang, uksed, sisustus, ja palju muud.
Kui ma ütlen et minu octa on 2008a ja hetkel spidoka jargi on 59837km? Kas sa usud mind?
Minu jaoks minu auto miinuseed
Universaali kerega jaoks on liiiiiiga pehmed tagumised vedrud.
Talvine käivitus
Esi tulede kõrguse reguleerimine.
Ukse sisemine plastik
Tahab saada hea kütet
Liga madal maal sõitmise jaoks

Plussid
Väike kütuse kulu keskmine 5,1-5,5 l/km
Odav remont ja hooldus (kuna on juba vana ja lihtne mudel)
Piisavalt ruumi bagaznikus ja saloonis.
15"rehvid, mis ei ole nii kallid.

Viimane hooldus tehtud täna siin on hinnad:
Mootoriõli 55,65
Õlifilter 4,70
Õhufilter 12,05
Kütusefilter 21,04
Salongifilter 6,53
Hooldus 60000 km 26,66

kokku läks maksma 151,96


Minu auto : http://foorum.skodaclub.ee/viewthread.php?tid=2174
Edu auto valimises.
P.S. Ise soovitan sulle vaadata jaapani autod. Palju mugavam kui saksa autod. Minu jargmine auto on toyota camry.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tihver
huviline



Registreerunud 11.01.10
Postitusi: 162

Kasutaja on eemal

Auto: Superb 3 Combi, 140kw TDI DSG 4x4

postitati 12.01.13 08:42 Tsiteeri


Minu auto läbisõit oli 3. aastase garantii lõpus 13500km, 5 aasta vanusena 43000km ja nüüd ligi 8 aasta vanusena 145 000km

Peale Mazda 6 omamist ei kujuta küll ette, et kunagi enam Jaapani autosid vaataks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 12.01.13 10:03 Tsiteeri


"rahvatarkus" ütleb, et ida auto odav osta ja kallis pidada. euroopa auto (ja vahemere maad siia ei kuulu) kallis osta ja odav pidada.
olles ka matsasid ja mitsusid ja tojosid üksjagu ligemalt näind, siis ega need nüüd mingid tõsiselt võetavad alternatiivid ei ole.
igal kell enne ostan vajadusel skoda.
hinnad on suhtelised. näituseks ostsin omale volkari piruka. vanem kui need siin viidatud octaviad. varustust ja mugavusi pole, läbisõitu seevastu kuhjaga rohkem. ja hinnaklass ikke kõrgem kui eelpool mainitet skodadel.

päriselus aga netist ostmine õige asi pole. ikke kohale minna. ja lisaks vaatamisele ikka käima ja sõitma. ja kui sinnamaani miski ei häiri, siis veel kuskile töökotta ka üle vaatama. eestist ostetud massinatel on ajalugu vast ka paremini teada.
läbisõidu nummer on üsna mõttetu asi vaatamiseks. nagu gurja mainis, siis läbisõitu näed ikka rooli-pedaalide-käigukangi-istme kulumisest.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kalmer1989
huviline



Registreerunud 02.12.12
Postitusi: 46

Kasutaja on eemal


postitati 02.02.13 17:12 Tsiteeri


Tark ei torma ja nõnda ma siin jälle olen! Edusammudega seekord .et enda passat müügis ja octaviad silmapiiril :P
Kui palju tasub neid niiöelda esindusi uskuda kes platsil müüvad ja väidavad .et kõik on kontrollitud ja korras. Ma pole veel ühtegi kuulutust näinud kus oleks näiteks et auto kontrollitud: õõtsad ja tagumised amordid läbi :o
Vaevalt nad ise remontima hakkvad,pigem üritavad vigu peita?!!

http://www.auto24.ee/used/1078591
Hetkel see isend silmis
Turu kõige suurema läbisõiduga 300tuhat :D
Millised need octavia 1 ja 2 on? 1 on see näotum ja 2 on niiöelda facelift ja kallim?? Või aastaarvudelt? Ning lisaks tour ja ambiente? Kuskil siin foorumis kirjas ka need lisavarustuse astmed puust ja punaselt? :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 02.02.13 20:48 Tsiteeri


octaviatega on veidi keeruline. tegelikult oli esimene octavia juba aastakümneid tagasi tootmises. aga arusaadavam on muidugi, et "üheks" kutsutakse vag-i katuse all toodetud octavia esimest põlvkonda. põhimõtteliselt on peris õige "üks" seuke nigu minul on. tour on samuti "üks" aga juba faceliftitud versioon. tänavapildis näed enamasti "kahtesid" ja omakorda veel nende facelifte. ja üsna kohevarsti on siis "kolm" juba müügisaalidesse jõudmas.
sinu poolt viidatud tour on jutu järgi igati pädev masin. mine ja vaata üle. minu arusaamise järgi on vanema sugupõlve octaviad kestvamad. kindlasti on nad lihtsamad ja kindlasti on nad ka odavamalt remonditavad-hooldatavad. viidatud masina puhul häiriks mind ehk vaid pumppihustid. pead igal juhul oma kõrva ja silmaga vähemalt veenduma, et mingit puterdamist pole. kui pead oma raha eest pihusteid vahetama hakkama, siis tuleb veidi raha välja käia. kuigi aastatega on ka selles vallas hinnad oluliselt soodsamaks läinud.
kolm sotta läbisõitu on kukesupp, seda sul põdeda küll ei tasu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kalmer1989
huviline



Registreerunud 02.12.12
Postitusi: 46

Kasutaja on eemal


postitati 03.02.13 22:48 Tsiteeri


Kas see kahemassilise hooratta lühike eluiga ongi kõigil nagu tüüpviga? Sellel isendil mille lingi viimati panin on väidetavalt vahetatud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 04.02.13 08:39 Tsiteeri


kipub vist olema küll. vähemalt ühtepuhku on kuulda, et lagunevad.
minu teenekamal traktoril sai ka vahetatud. kestis veidi üle poole milli läbisõitu.
teisel trakatsil on alles reibas 300 odomeetril ja sel veel tehase hooratas sees.
muudest mootoritest ei tea, aga 66kw agr koodiga konele sai mingi miljon aastat vana volkari tavalise siduri sisse panna. no koos tavalise hoorattaga siis mõistagi. maksis kogu kupatus kokku paari tuhande krooni kanti koos vahetusega. vägagi jumekas alternatiiv sellele kahemassilisele. nüüdseks sellega umbes sada kiloversta juba sõidetud ja ei kurda eriti millegi üle. mõni inime on kommenteerind, et justkui vibrab rohkem ja eks ta loogiline ju ongi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kalmer1989
huviline



Registreerunud 02.12.12
Postitusi: 46

Kasutaja on eemal


postitati 04.02.13 18:51 Tsiteeri


Homme lähen pärnu seda isendit vaatama,on mõni soovitus mida esialgu tähele ei pane? ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
reverse
huviline

Avatar


Registreerunud 20.07.12
Postitusi: 260

Asukoht: Stockholm
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia vRS CR TDI DSG

postitati 04.02.13 19:02 Tsiteeri


Küsi üle õnnetuste ajalugu, neil peaks olema väga lihtne see välja uurida, koos kahjude summaga (Et kas kerged plekimõlkimised või korralikud matsud). Vaata küljefotot, juhipoolne tagumine uks oleks justkui "irvakil". Vaata koha peal üle muidugi, äkki on lihtsalt halb pilt :)

Ja mu ametialane kretinism märkas ka juhi istme läbikulunud küljepatja. Vähemalt kanga kortsude järgi võib seda eeldada. Kui autot vaatama lähed siis katsu käega kui nutune seis on, ega juba katsudes pole tunda nt teravat metallraami nurka. Jutt siis padjast, mille vastu su vasak reis sõiduajal toetab.


www.sadulsepp.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
gurja
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.09
Postitusi: 64

Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: Oktavia tour combi 1,9TDI PD

postitati 04.02.13 20:21 Tsiteeri


autod võib kontrollida siin http://vin.ee/


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kalmer1989
huviline



Registreerunud 02.12.12
Postitusi: 46

Kasutaja on eemal


postitati 05.02.13 18:48 Tsiteeri


käisin täna siis pärnus,öeldi sorry,auto on paarimehe käes,tule homme tagasi. :P
Sai kerge 260 km sõita niisama :D
Homme helisatn kindlasti ette (nii igaks juhuks)
Aga avariide kohta öeldi niipalju ,et paugu on vastu nina saanud,et tiib tuli ja kapott on vahetatud. Eks homme lähen vaatan kui võimalik
Oskab keegi muidu öelda kui kiiresti masina kätte saab kui liisingutaotlus sisse antud?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 70.4% - SQL: 29.6%]