Foorum Kodulehekülg Eesti Škoda Klubi

Viimati aktiivne: Mitte kunagi




Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: škoda Octavia 1.9 77 kW vs. škoda Octavia Elegance 2.0 103kW (Vastuseid: 9 | Vaatamisi: 4562)
Tambet89
huviline



Registreerunud 01.05.12
Postitusi: 2

Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal


postitati 01.05.12 17:58 Tsiteeri
škoda Octavia 1.9 77 kW vs. škoda Octavia Elegance 2.0 103kW



Tere kõigile !
Kuna tekkis soov soetada omale lõpuks üks neljarattaline sõber siis olen pikalt ringi vaadanud ja otsinud seda õiget ja truud kaaslast. Kuna auto otsimine on aeganõudev ja peavalu tekitav tegevus just seepärast, et tahaks leida ikka omale töökindla, ökonoomse ja vastupidava masina ja samuti millel hoolduskulud ei kerkiks taevaväravateni.
Nii ma siin jäingi lõpuks škodade peal seisma. Ja leidsingi vastava toreda saidi nagu seda on škoda club. Praeguseks on siis valikuks 2 masinat jäänud mille kohta teie, kallid kaasmaalased ja škoda omanikud, ehk oskate mind aidata ja soovitada kumb oleks parem valik.

Esimesena jäin vaatama seda. Škoda Octavia 1.9 77kW
Aasta on autol päris poisike veel, läbisõitu ka oleks juba piisavalt. Ainuke jama on see, et viienda pildi pealt on veidike roostet vist näha. Selle saab küll ära teha, aga kui juba nii noorel autol rooste peal on siis kes teab mis paari aasta pärast sinna juurde võib veel tekkida. Kõik muu on väga tip-top, mootor ka vastab, selle kohta olen kuulnud ainult kiidusõnu.


Teiseks jäin seda vaatama.Škoda Octavia Elegance
Auto iseenesest väga ilus ja puhas. Kuna varem pole automaat käigukasti omanud siis ei tea kui vastupidavad need on. Lugesin, et need DSG omad pidid kehvad olema ja küttekulule suureks pinnuks silmas. Samuti paneb mõtlema miks mõlemad masinad nii soodsahinnaga on, kas midagi suuremat viga või mitte.



Oleks tänulik kui keegi suudaks kommenteerida neid ja öelda oma arvamus, kumba teie eelistaks või soovitaks;)

Ette tänades!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
KPuusepp
huviline

Avatar


Registreerunud 01.10.10
Postitusi: 317

Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kasutaja on eemal

Auto: Superb I 1.8T

postitati 01.05.12 18:43 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Tambet89
Esimesena jäin vaatama seda. Škoda Octavia 1.9 77kW
Aasta on autol päris poisike veel, läbisõitu ka oleks juba piisavalt. Ainuke jama on see, et viienda pildi pealt on veidike roostet vist näha. Selle saab küll ära teha, aga kui juba nii noorel autol rooste peal on siis kes teab mis paari aasta pärast sinna juurde võib veel tekkida. Kõik muu on väga tip-top, mootor ka vastab, selle kohta olen kuulnud ainult kiidusõnu.

Rooste koha pealt nii palju, et kuna auto on 2008, siis võid arvestada veel kehtiva keregarantiiga. Kuid ära siis kohe sellepärast autot ostma mine ja A100-t tüütama hakka, kuna nad lükkavad suure tõenäosusega su keregarantii soovi tagasi. Põhjuseks porisirmide puudumine.

Tsitaat:
Algselt postitas: Tambet89
Teiseks jäin seda vaatama.Škoda Octavia Elegance
Auto iseenesest väga ilus ja puhas. Kuna varem pole automaat käigukasti omanud siis ei tea kui vastupidavad need on. Lugesin, et need DSG omad pidid kehvad olema ja küttekulule suureks pinnuks silmas. Samuti paneb mõtlema miks mõlemad masinad nii soodsahinnaga on, kas midagi suuremat viga või mitte.

Kahjuks/õnneks ei tohiks olla selle aasta Skodal juba DSG kasti. Peaks piirnema vana hea Tiptronicuga.

Hindade kohta ei oska muud öelda, kui et mine vaata üle, lase töökojal üle vaadata ja siis ehk saad aru, miks hind nii odav on. Kui kõik korras, siis hea hind ju.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 01.05.12 19:02 Tsiteeri


roostes on seepärast, et porilapakad puuduvad. asi, millest ma üldse aru ei saa. tänapäe pannakse värvi autodele nii õhukeselt kui vähegi kannatab ja porilapakad on hädavajalikud, et karpe "liivapritsi" eest kaitsta.
77 peaks vist pumppihustitega olema. kui need saba annavad, siis läheb kalliks. muidu 1.9 kestab küll.
teise masina dsg on minu arust vägagi kompu asi. võimalik, et ma ei jälgi õigeid foorumeid, aga mina pole kuulnud, et nendega mingit erilist kala oleks. tegu ju täismehhaanilise kastiga. ja kütusekulule mõjub dsg vägagi hästi. ka tehaseandmetes peaks dsg napilt käsikastist säästlikum olema. asja ei tasu segi ajada vanamoodsa hüdroturbiiniga automaadiga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
harlesjah
huviline

Avatar


Registreerunud 28.03.11
Postitusi: 19

Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Superb, Octavia

postitati 01.05.12 20:20 Tsiteeri


dieseli jutt puhas kuld.
Mul omal kaks automaat-diislit. Üks DSG teine vana tiptronik. On ikka vahe küll. Omaltpoolt ainult kiidusõnad DSG kohta. Käiguvahetust pole üldse tunda, seejuures käitub kast täpselt nagu ise manuaaliga teeks. See "uus" vahesiduri lahendus on ikka tasemel tegu WV grupi poolt.
Ökonoomsuselt ei oska võrrelda aga maanteel saab 100km/h juures koos keskmise koormaga 4,5l/100km-le. Linnas 6,5.
Ma ei usu, et manuaal väga ökonoomsem on.

PS.alates 2004 lõpp hakati DSG-d oct-le panema ja pildi järgi on antud autol kindlasti see uuem kast peal!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
diesel
klubiliige



Registreerunud 21.11.05
Postitusi: 1006

Asukoht: maal
Kasutaja on eemal

Auto: traktorid

postitati 01.05.12 20:42 Tsiteeri


mul keik aastaarvud pääs sassis. a niipalju mäletan, et kadund helkama tegutsemise aegu igatahes olivad ocu-d juba dsg kastiga saadaval. sai isegi proovisõitu tehtud. mõnus oli.
nii, ja et siis sedasi, et helkama igatahes ei müü eestis soodasid juba nii umbes miljon aastat. seega neid pandi tõeste juba üsna ammu.
kõnealune isend näikse üldse olevat kellasid ja vilesid täis. äkki algselt müügiedendamise mõttega seuke toodud? või siis hoopis kuskilt saksas näituseks toodud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Swissflam
huviline

Avatar


Registreerunud 17.10.07
Postitusi: 166

Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 1,8T L&K, PT Cruiser

postitati 02.05.12 15:54 Tsiteeri


Keregarantiist niipalju, et enda masina sain nädalapäevi tagasi keregarantiitöödest kätte (2008.01 auto. ls 68000km), porilapakate puudumist ei mainitud isegi mitte. Läbisõit on muidugi kolm korda väiksem kui mainitud Octavial.
Pumpdüüsidega on mõlemad mootorid, 2.0 peetakse siiski veaaltimaks. DSG-ga on ka probleeme olnud, kuid põhimõtteliselt taandub küsimus sellele kas sulle meeldib manuaal või automaat. Kütusekulus vahet pole.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
M8DSwordfish
klubiliige



Registreerunud 10.05.10
Postitusi: 212

Asukoht: Enamasti siinpool Soome lahte
Kasutaja on eemal

Auto: Kodiaq Sportline’20, Kodiaq RS ‘23, Rapid Spaceback '14.

postitati 04.05.12 06:50 Tsiteeri


Niinimetatud porilapakad ei tohigi keregarantii juures mingi teema olla, kuna need ei ole auto tehase standardvarustus. Diesel´i jutt värvkatte paksusest on tõsi mis tõsi, ja seepärast on neid porilapakad vajalikd küll...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
KPuusepp
huviline

Avatar


Registreerunud 01.10.10
Postitusi: 317

Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kasutaja on eemal

Auto: Superb I 1.8T

postitati 06.05.12 16:16 Tsiteeri


Huvitav, et mul siis lükati keregarantii just selle põhjendusega tagasi. Öeldi, et mehaaniline kahjustus (kiviga saanud).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Bobik
huviline



Registreerunud 13.10.08
Postitusi: 33

Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia III FL Elegance+

postitati 17.05.12 20:19 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Tambet89
Lugesin, et need DSG omad pidid kehvad olema ja küttekulule suureks pinnuks silmas. Samuti paneb mõtlema miks mõlemad masinad nii soodsahinnaga on, kas midagi suuremat viga või mitte.


Mul 06' Octavia DSG kastiga. Kütusekulu näed teksti alt. 135 läbisõit, ühtki viga pole seni olnud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rehvitest
huviline



Registreerunud 28.06.12
Postitusi: 3

Kasutaja on eemal


postitati 28.06.12 09:48 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Bobik
Tsitaat:
Algselt postitas: Tambet89
Lugesin, et need DSG omad pidid kehvad olema ja küttekulule suureks pinnuks silmas. Samuti paneb mõtlema miks mõlemad masinad nii soodsahinnaga on, kas midagi suuremat viga või mitte.


Mul 06' Octavia DSG kastiga. Kütusekulu näed teksti alt. 135 läbisõit, ühtki viga pole seni olnud.


Väga hea tulemus !


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Škoda Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2010
Täiendanud indro & diversion @ 2002-2016
Eesti Škoda Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 65.5% - SQL: 34.5%]